VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E PREMTE 18 MAJ 2018

By | May 18, 2018

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 22 JANAR 2019

Është koha që të ndihmoni një mik ose bashkëpunëtor, i cili mund të jetë duke luftuar me një detyrë të profilit të lartë. Asgjë nuk do t’ju bëjë të ndiheni më mirë se sa të ndani idetë dhe sugjerimet tuaja se si mund t’i bëni gjërat të funksionojnë më mirë.

Ju jeni mësuesi më i mirë i vetes tuaj, prandaj mos e harroni këtë kur hasni një situatë të panjohur. Ju duhet të përfitoni nga ky episod duke e bërë atë një mundësi për të mësuar; bëni pyetje të vështira dhe mos merrni një po ose jo të thjeshtë për një përgjigje.

Skema juaj e fundit është e rëndësishme, dhe ju jeni duke iu afruar një pike pa kthim sa i përket angazhimeve tuaja. Nëse doni që gjërat të vazhdojnë me sukses, ju duhet të çimentoni veten në këtë proces. Nëse jo, atëherë zbrisni nga anija menjëherë, ose rrezikoni të hyni në ujëra të thella.

Duhet të jeni në gjendje të ndjeni një fillim të ri që vjen së shpejti në jetë tuaj. Ju jeni padyshim gati për çdo gjë dhe keni nevojë për stimulim. Mos u shqetësoni, sepse kjo po vjen shumë shpejt! Mbahuni fort dhe prisni.

Nëse ndiheni fajtor se bëni shumë pazar, apo e teproni me ushqimin, sot duhet të përpiqeni ta ndërprisni këtë. Është koha për t’i dhënë fund aktiviteteve të tepruara dhe t’i ktheheni një mënyrë më të thjeshtë jetese të paktën për momentin. Zëvendësoni luksin me gjëra më të thjeshta.

Në një mjedis biznesi apo shkolle, po i afroheni një pike kritike, por ju duhet të shikoni këtë ditë si çdo ditë tjetër. Gjëja më e keqe që mund të bëni tani është të lejoni veten të frikësoheni nga disa pritshmëri. Nëse i shmangni gjërat, do të humbni perspektivën dhe mund ta shisni veten lirë.

Nëse luani kartat tuaja në mënyrë të drejtë, dita e sotme mund të shndërrohet një pikë kthese masive për ju. E gjitha varet nga ju kështu që rrethojeni veten me njerëz kreativë dhe romantikë sa më shumë që mundeni. Një derë po hapet për ju.

Sot do të jetë një ditë e qetë, prandaj mos prisni shumë sfida. Kjo është një mundësi e madhe për ju që të vlerësoni disa arritje të kohëve të fundit në jetën tuaj. Ato ju kanë vënë në një pozicion të lakmueshëm. Ju duhet të planifikoni hapin tuaj të ardhshëm me shumë kujdes.

I keni hapur vetes një derë në dashuri. Mundohuni të mos nxitoni në gjërat që bëni. Kurioziteti juaj duhet të frenohet në një farë mase. Sa i përket financave, duhet të tregoni kujdes me një kredi ose hua sepse mund ta zhysni veten në probleme.

Gjërat kanë qenë të turbullta kohët e fundit sa i përket emocioneve. Relaksimi ndonjëherë është më i rëndësishëm se shpejtësia. Lehtësoni pedalin e gazit në dashuri dhe merrni një rrugë dytësore për të arritur në destinacionin tuaj.

Sot mund të takoni disa persona me të cilët keni shumë kohë pa u parë ose me të cilët mund të keni humbur kontaktet. Sa i përket punës, do të ishte mirë që të mendoni edhe alternativa të tjera që të qëndroni si uji që nuk qarkullon.

Të qenit i butë është mirë, por sot është një ditë kur patjetër duhet të ofroni sa më shumë ide origjinale. Ju keni shumë gjëra të mira për të thënë, dhe është koha që ju të jeni udhëheqës. Njerëzit rreth jush do të jenë më të hapur ndaj jush.

HOROSKOPI I JAVËS 21-27 JANAR 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Ka rrezik qe klima ne çift te mos jete shume e ngrohte gjate kësaj jave. Si ju ashtu edhe partneri do jeni kokëfortë dhe nuk do toleroni aspak. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime interesante, por do mendojnë shpejt te krijojnë një lidhje. Ne fakt personat qe do iu ngacmojnë janë interesante. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje me se miri. Nuk do shpenzoni kuturu dhe nuk priten vështirësi. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por probleme te mëdha nuk do keni. Shtoni konsumimin e perimeve qe përmbajnë fibra si për shembull: karotat, preshte, majdanozin si dhe koprën. Jupiteri do iu ndihmoje te arrini atje ku dëshironi ne sektorin profesional. Do i kaloni me sukses sfidat qe do iu dalin përpara. Jeta familjare do jete e qete.

Demi21. prill – 21. maj

Kjo jave do jete plot te papritura për jetën tuaj ne çift. Do iu pëlqejë si origjinaliteti, po ashtu edhe fantazia. Do ketë momente edhe kur ta ngacmoni ose ta kundërshtoni partnerin dhe atmosfera do tensionohet. Beqaret do tërhiqen mjaft nga aventurat dhe nuk do parapëlqejnë te nisin një lidhje serioze. Me financat duhet te tregoheni me diplomate dhe te mos bëni shpenzime te pamenduara. Shëndeti mund te ketë disa probleme dhe ato do lidhen kryesisht me ushqimin e tepruar dhe te pazgjedhur. Mund te lindin probleme me tretjen e ushqimit kështu qe bëni kujdes. Ne planin profesional pritet qe gjerat te shkojnë shume mire. Do iu jepen mundësi te shkëlqyera për ta konsoliduar situatën. Ne familje do mbani përgjegjësitë qe iu takojnë.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Këtë jave as nuk duhet ta përkëdhelni shume, por as ta lini pas dore partnerin. Trajtojeni atë mire dhe jepni vendin qe i takon. Nga ana tjetër yjet këshillojnë te mendoheni njëqind here para se te flisni. Beqaret, nen ndikimin e Hënës, nuk do kenë fat ne dashuri kështu qe do ngelen serish vetëm. Ne planin financiar do iu duhet te merrni masa strate ne mënyrë qe ta stabilizoni buxhetin. Shëndeti nuk do jete shume i keq, por duhet thënë se here pas here mund te ndiheni nervoze. Pini kamomil ose ndonjë çaj tjetër qetësues. Nga ana tjetër flisni aq sa duhet qe te jeni me rezistence. Ne pune ambienti do jete i tensionuar dhe rivaliteti i forte. Do iu duhet te bëni disa zgjedhje te vështira por te nevojshme. Për jetën familjare duhet te kujdeseni me tepër.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Te gjithë ata qe janë ne çift do kenë një jave me elektrizuese dhe te mbushur me risi. Heshtja me ne fund do largohet nga jeta juaj dhe do ndiheni me se miri. Beqaret do kërkojnë gjate gjithë javës personin e duhur, por vetëm ditët e fundit do ketë mundësi te vërteta për ta gjetur atë. Financat nuk do kenë as përmirësime dhe as vështirësi. Mundohuni te shpenzoni me maturi. Për shëndet te mire duhet te bëni kujdes me te ftohtin. Mos u gënjeni nga ndonjë rreze dielli qe mund te dale sepse do sëmureni. Nëse jeni te stresuar, çokollata e zeze do iu beje mire. Ne pune mos iu besoni te gjithë atyre qe do iu ofrojnë ndihmën e tyre. Disa do kërkojnë thjesht t’iu shpërqendrojnë ose do iu çojnë ne rruge te gabuar. Jeta familjare do jete e këndshme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ata qe janë ne çift do fillojnë te mendojnë për te ardhmen dhe do bëjnë disa plane. Yjet këshillojnë te tregoheni realiste dhe te mos ëndërroni me shume sesa duhet. Beqaret nuk do jene te privilegjuar ne sektorin e dashurisë. Mundohuni te mos bini ne pesimizëm, por te përfitoni sa te mundni nga liria qe keni. Ne planin financiar do mbizotëroje ekuilibri. Do e dini mire sa te shpenzoni qe buxheti te mos tronditet. Shëndeti do jete i mire. Do jeni ne forme te shkëlqyer dhe plot energji. Ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do fillojnë një trajtim te ri edhe me te efektshëm. Ne pune do keni te gjitha mjetet për te kaluar pengesat dhe për te arritur atje ku keni ëndërruar gjithmonë. Edhe jeta familjare nuk do jete me pak e bukur.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Çdo tabu qe keni pasur ne jetën ne çift do bjere gjate kësaj jave. Përfitoni sa te mundni nga ambienti i ngrohte qe do krijohet dhe kaloni me shume kohe me partnerin tuaj. Për beqaret ka mundësi te ndodhe një takim i bukur ne mes te javës. Përfitoni, por merrini gjerat sa me shtruar. Financat do fillojnë te përmirësohen mjaft fale një ndihme te madhe qe do iu japë dikush. Dielli, Jupiteri dhe Marsi do kujdesen për shëndetin tuaj. Do jeni plot energji dhe nuk do keni as shqetësimin me te vogël. Edhe për jetën profesionale do jete një jave e suksesshme. Me ne fund do merrni te gjitha meritat qe keni dhe do ndiheni me mire. Disave do iu behet një propozim i mire i cili nuk duhet humbur. Ne familje ambienti do jete i ngrohte dhe i qete.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Ne përgjithësi klima ne çift do jete e mire gjate kësaj jave. Duhet te vazhdoni te tregoheni tolerante dhe te mirëkuptueshëm me atë qe keni ne krah. Beqaret edhe pse nuk do e presin do kenë një takim impresionues qe ditën e pare. Përgatituni për emocione te forta. Financat do jene te mira prandaj mund te bëni edhe ndonjë investim me rëndësi. Dielli dhe Merkuri do iu japë me shume gjallëri dhe rezistence. Ata qe vuajnë nga ndonjë lloj alergjie duhet te mbrohen pak, ndërsa te tjerët nuk do kenë asnjë shqetësim. Ne pune do e keni te vështirë te përqendroheni dhe te gjykoni si duhet. Kujdes sepse ne fakt ditën e enjte ose te premte do iu duhet te merrni vendime te rëndësishme nga te cilat varet e ardhmja. Jeta familjare do jete si gjithmonë.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Marrëdhënia me partnerin do filloje te përmirësohet këtë jave, megjithëse serish ju do tregoheni paksa kokëforte për disa gjera. Toleranca duhet te mbizotërojë ne çdo kohe. Beqaret do arrijnë te realizojnë takimin e shumëpritur edhe pse personi ne te vërtetë nuk do jete një princ i kaltër. Te ardhurat do përmirësohen dita ditës. Mundohuni te tregoheni gjithmonë te matur me shpenzimet. Neptuni do krijoje probleme me gjumin dhe na fakt kjo do iu beje te mos ndiheni ne formën me te mire. Kujdesuni me shume për veten tuaj dhe mire do bëni mos e teproni me ushqimet e yndyrshme. Ne pune do e keni me te lehte te arrini atje ku doni sepse keni kohe qe mundoheni. Nuk do iu mungoje kurajoja. Me familjaret tregohuni me te arsyeshëm.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Ne fillim te kësaj jave do keni goxha mosmarrëveshje dhe debate me atë qe keni ne krah, çka do iu mërzite pa mase. Me kalimin e ditëve gjerat do qetësohen dhe do rivendoset bashkëpunimi. Për një pjese te beqareve, një miqësi e hershme mund te shndërrohet ne dashuri pasionante. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni shume për te blere atë qe i pëlqen. Situata nuk është ende e qëndrueshme. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Merruni me pak sport dhe shmangni lodhjen e tejskajshme. Ata qe vuajnë nga sëmundjet e zemrës duhet te bëjnë me shume kujdes. Ne pune, me te privilegjuarit do jene ata qe punojnë ne ndertim, artizanet, mësuesit si dhe kërkuesit e çdo fushe. Familja do jete mbështetje për gjithçka.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Marrëdhënia ne çift nuk do jete aspak ashtu si ju e prisnit këtë jave. Debatet do jene te pafundme dhe shpesh do mërziteni me njeri-tjetrin. Beqaret do kenë takimin me te rëndësishëm te jetës se tyre dhe do krijojnë një lidhje shume te forte. Qe financat te vazhdojnë te jene te mira tregohuni te kursyer me shpenzimet. Nuk ka ardhur ende momenti te blini gjithçka qe iu pëlqen. Për një shëndet te mire duhet pasur kujdes me ushqimet dhe gjumin. Sheqernat duhet shmangur sa me shume te jete e mundur. Mos harroni as te pini ujë here pas here. Dielli dhe Hëna do jene ne anën tuaj ne planin profesional. Pak nga pak do arrini t’i realizoni te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Me familjaret do diskutoni qetësisht për gjithçka.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Do jeni shume nervoze gjate kësaj jave dhe nuk do acaroheni nga çdo detaj i vogël. Partneri nuk do dije si te sillet sepse ne fakt ju do jeni te padurueshme. Do bënit mire te qëndronit pak vetëm. Beqaret do përfitojnë pa fund nga liria e tyre dhe nuk do dëshirojnë aspak te krijojnë një lidhje. Financat do jene te mira nëse tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet. Nuk është momenti as për te bere transaksione te mëdha. Shëndeti do jete i mire deri ne ditën e katërt, por do këtë disa probleme te vogla me pas. Merrni masat e duhura dhe besojuni vetëm mjekeve specialiste. Ne pune do merrni mbështetjen e shefave për te nisur një projekt afatgjate dhe te vështirë. Do lodheni paksa por rezultatet do iu kënaqin. Familja nuk do ketë probleme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Do e kontrolloni me shume kujdes dhe maturi partnerin gjate kësaj jave. Keni disa dyshime fale te cilave nuk mund te jeni dot te qete. Me kalimin e ditëve do e kuptoni se është gjithçka një ide e gabuar e juaja. Beqaret do joshen mjaft nga personat shume me te rinj se ata. Mbase ngaqë doni te provoni çmenduri dhe emocione me te forta. Ne planin financiar mos filloni asnjë operacion pa qene te sigurte. Koha nuk kthehet me pas. Shëndeti do jene kryesisht i mire, por nuk duhet te eksperimentoni shume me rezistencën qe keni. Ne pune do përvishni mëngët dhe do bëni gjithçka nga e para. Do lodheni pak, por rezultatet do jene te shkëlqyera. E sigurte është qe rutina do mbaroje. Jeta familjare do jete si gjithmonë.

HOROSKOPI E HËNË 21 JANAR 2019

Idetë e reja nuk rriten në pemë dhe në këto momente, ato duket se nuk po rriten as në mendjen tuaj. Nëse ndjeni se keni mungese kreativiteti, bëni një shëtitje dhe, gjithashtu, këshilloheni që të mos i bëni gjërat me zor. Truri mund të ketë nevojë për pushim.

Nuk bëni asnjë gabim nëse ndërmerrni rreziqe sot. Universi nuk do t’ju dënojë për guximin. Ju mund t’i shtyni gjërat mjaft larg, por përfundimisht do të përballeni me pengesa. Arritja e këtij kufiri do të jetë interesante.

Kjo do të jetë një ditë e mbushur me fillime të forta, por do të mungojë vijimësia. Sidoqoftë, nuk do të jeni shumë të shqetësuar për vazhdimin e punës në projektet tuaja kur ju jeni të rrethuar nga kaq shumë njerëz që doni. Shijoni këtë kohë.

Sot njerëzit që keni përreth mund të përballen me anën tuaj më irrituese. Nuk ka asgjë të keqe që të tjerët të shikojnë të gjitha ngjyrat e karakterit tuaj. Padyshim, përpiquni të mos tronditni personat e dashur.

Të qenit i përfshirë në grupe do të sjellë shumë kënaqësi për ju sot. Duhet punë e fortë në grup për të bërë një përshtypje të madhe ndonjëherë dhe do të jeni me fat që të jeni në një skuadër që me të vërtetë e di se si të tërheqë vëmendje. Merrni më shumë angazhime se zakonisht.

Një energji intensive do t’ju mundësojë të kryeni punë jashtëzakonisht të detajuar. Kujdesuni për gabimet e vogla dhe të paqëllimshme të njerëzve të tjerë sot dhe mos u ndjeni në siklet për të kërkuar korrigjime dhe rregullime.

Zbulimi i pasionit tuaj mund të krijojë një lidhje me dikë që dëshironi të jeni më afër. Mos hezitoni të flisni hapur rreth gjërave që për zemër. Mund ta gjeni veten pranë personit që ndan të njëjtat dëshirë me ju.

Njerëzit duhet të tronditen nga vetëkënaqësia e tyre dhe të zgjohen nga rutinat e tyre të përgjumura. Vetëm kështu mund të arrini që të largoni rutinën dhe të arrini suksesin që kërkoni prej shumë kohësh.

Sot do të jeni plot kontraste. Ndërsa do të keni dëshirë të fortë për t’u treguar filozofik me miqtë tuaj, ju nuk do të jeni në gjendje të lidheni vërtet me ta për biseda të thella. Mendjet e tyre do të jenë diku tjetër.

Do të karakterizoheni nga një bukuri verbuese sot duke ju mundësuar që të tërhiqni shumë njerëz të ndryshëm. Shfrytëzojeni këtë moment për të njohur njerëz që mund të kenë ndikim të gjatë në jetën tuaj.

Njerëzit që janë dukur interesantë sot do të mendojnë se personi interesant në fakt jeni ju. Sot është koha për të analizuar një koncept të vështirë i cili ju ka intriguar prej shumë kohësh dhe që ka të bëjë me dashurinë.

Sa herë që jeni në dyshim se çfarë duhet bërë sot, bëni një pauzë. Kjo nuk është një ditë e mirë për të ecur përpara me projektet apo një marrëdhënie. Nuk gaboni nëse i jepni vetes kohë për rigjenerim.

HOROSKOPI E DIEL 20 JANAR 2019

20 janari mund të jetë një ditë trishtuese për të lindurit e kësaj shenje. Kjo për shkak të problemeve sentimentale që miqtë apo të afërmit tuaj do të ndajnë me ju. Megjithatë, në mbrëmje gjendja juaj do të përmirësohet dukshëm.

Duhet të bëni kujdes se mos lëndoheni për shkak të punëve fizike apo lojërave të ndryshme. Këtë ditë mos i zbuloni planet apo qëllimet tuaja as te miku më i afërt. Në mbrëmje rritet shansi për një takim të suksesshëm, pasi mund të takoni një zyrtar shtetëror që do t’ju ndihmojë në fushën që ju intereson.

Binjakëve këtë ditë iu rekomandohet të kujdesen për shëndetin e tyre. Ecja në këmbë, sportet e lehta dhe konsultimet me një mjek të njohur do të jenë të dobishme. E diela nuk është dita më e mirë për të filluar projekte të lodhshme.

Shfaqja e dikujt pas një kohë të gjatë apo kujtimi i një ngjarje të pakëndshme në të kaluarën do të sjellë situatë të tensionuar për Gaforret këtë ditë. Për ta kaluar më lehtë, shpenzoni më tepër kohë me fëmijët tuaj, flisni me motrat, vëllezërit ose prindërit tuaj.

Për Luanët, dita e diel do të jetë e qetë. Do të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar. Mundohuni të mos u përgjigjeni provokimeve nga njerëzit me mendime negative. Ngjarjet argëtuese do të jenë flirtimet me seksin e kundërt, apo edhe blerje të suksesshme.

Virgjëreshat këtë ditë duhet të harrojnë racionalizmin e tyre të përjetshëm. Mos kini frikë të flisni për atë që po ndodh në shpirtin tuaj dhe mos fshihni simpatinë ndaj dikujt. Mos blini gjëra të panevojshme apo të shpenzoni shumë për pushime.

Personat që do ju rrethojnë këtë ditë do të habiten nga sjellja juaj ekstravagante. Ajo çfarë nuk duhet të ndryshoni tek vetja është komunikimi. Në mbrëmje kushtojini më tepër kohë vetes, meditoni ose bëni joga.

Akrepët mund të jenë mërzitur me jetën familjare. Përpiquni të bëni diçka ndryshe për të thyer rutinën. Bëni kujdes me fjalët, pasi mund të ofendoni partnerin/partneren tuaj.

Këtë të diel shigjetarët do të kenë nevojë për ndihmën apo këshillën e dikujt në lidhje me çështjet financiare. Beqarët e kësaj shenje do të kenë sukses në lidhje me seksin e kundërt. Ata që kanë një partner duhet të jenë të hapur për eksperimente romantike.

Për Bricjapët, kjo do të jetë një fundjavë si të gjitha ditët e tjera. Kaloni disa orë në heshtje për vijuar me mendimet tuaja. Mos i jepni askujt këshilla dhe mos bëni premtime sot. Mbrëmja do të sjellë gëzim kur të vizitoni një person që nuk e keni parë për një kohë të gjatë.

Ujorët rekomandohen të mendohen mirë para se të flasin. Ka gjasa që fjalët tuaja të interpretohen gabim. Dikush mund të përpiqet t’ju provokojë. Do të bënit mirë që të përqendroheni në punë krijuese, pasi do t’ju ndikojë shumë mirë psikologjikisht.

Nëse jeni në kërkim të dashurisë, mos u shpërqendroni duke menduar për disa persona njëkohësisht. Përqendrohuni vetëm te njeri prej tyre. Do të kaloni një të diel të qetë nën praninë e të afërmve dhe miqve tuaj.

HOROSKOPI E SHTUNË 19 JANAR 2019

Disa persona të kësaj shenje do të kalojnë një ditë kryesisht duke u relaksuar. Megjithatë, disa të tjerë do të duhet të zëvendësojnë një koleg në punë për arsye shëndetësore. Pjesa e dytë e ditës do të kalojë mjaft mirë, duke kryer aktivitetet që ju dëshironi.

Demat duhet t’i kushtojnë sot vëmendje të veçantë paraqitjes së tyre. Në mbrëmje do të keni një takim shumë të rëndësishëm, që mund t’ju ndryshojë jetën. Beqarët e kësaj shenje ka shanse të gjejnë dashurinë e jetës së tyre.

Nëse ju prishen planet për në fundjavë, mos u shqetësoni. Përpiquni të mendoni pozitivisht për të realizuar diçka tjetër. Do të përjetoni momente shumë të këndshme gjatë ditës së sotme, nëse qëndroni me familjarët tuaj.

Ka gjasa që të përfshiheni nga xhelozia. Përpiquni ta mbani larg këtë ndjesi negative. Vendosini një tjetër qëllim vetes dhe më pas veproni menjëherë. Mbrëmja e së shtunës nuk do të kalojë ashtu sikurse e prisnit, pasi do të shndërrohet në monotone.

Luanët nuk duhet t’ua vënë në dukje të metat personave të rrethit të ngushtë. Kritikat nuk do të pranohen prej tyre. Përpiquni ta kaloni fundjavën duke u argëtuar. Ka gjasa të realizoni një udhëtim me partnerin/partneren tuaj, i/e cila do t’ju kënaqë pafund.

Dëshirat e Virgjëreshave do të jenë shumë ambicioze sot. Nëse kërkoni diçka nga fati, mund të zhgënjeheni. Presioni i panevojshëm nuk është i mirëpritur në marrëdhëniet personale. Nëse po përpiqeni të fitoni dashurinë e dikujt, mos e nxisni atë, pasi nuk do të merrni rezultatin e duhur.

Peshoret mund të mërziten paksa sot, për shkak të një dite monotone. Megjithatë, mund ta shfrytëzoni ditën duke bërë plane për ditët në vijim. Në mbrëmje do t’ju telefonojë dikush, që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë.

Fillimisht duhet të mendoni për veten, pastaj për të tjerët. Do të ndiheni shumë të lodhur në fund të ditës, pavarësisht se do të keni plot momente argëtuese. Sot mund t’ju vijë edhe një ofertë shumë e mirë për t’u bërë pjesë e një eventi.

Disa Shigjetarëve do t’ju buzëqeshë fati gjatë një loje. Megjithatë, mos e teproni duke e provuar disa herë. Në mbrëmje do t’ju ndihmojë dikush që e keni mbështetur më parë.

Do të mbështetni nga shumë persona sot, pasi të paraqisni disa ide në rrjetet sociale. Mund të përballeni me disa probleme në shtëpi. Sa i përket anës romantike, gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi.

Sot nuk do të keni dëshirë të dilni. Do të dëshironi vetëm të qëndroni në shtëpi. Megjithatë, gjithçka do të ndryshojë në mbrëmje, pasi do të takoni dikë që nuk e keni parë prej vitesh ose do të gjeni diçka që e kërkoni prej kohësh.

Në marrëdhëniet tuaja personale mund të përballeni me disa situata konfuze. Mos dilni në përfundime pa pasur dëshmi. Sa u përket disa çështjeve të vogla, do të keni shumë fat.

HOROSKOPI E PREMTE 18 JANAR 2019

Të lindurit e kësaj shenje rekomandohen të shmangin pjesëmarrjen nëpër konflikte. E vërteta nuk mund të vërtetohet ende, pavarësisht argumenteve bindëse. Sot ka gjasa të eksperimentoni me një stil të ri. Sa i përket çështjeve financiare, një situatë e çuditshme mund t’ju krijohet.

Gjendja juaj emocionale do të luhatet nga një skaj në tjetrin. Përpiquni të kontrolloni veten nëse keni një prezantim, raportim publik apo ndonjë bisedë të rëndësishme për të bërë. Në mbrëmje do të krijoni kontakte të reja.

Binjakët do ta mbajnë mend gjatë këtë ditë. Do të ndodhë një mrekulli. Do të jeni i rrethuar nga magjia. Mos harroni të mendoni një dëshirë të rëndësishme. Në të njëjtën kohë duhet te keni besim në vetvete për çdo gjë që ka lidhje me ju. Mos merrni vendime të nxituara dhe mos pranoni disa propozime të dyshimta.

Do të përfshiheni nga pesimizmi, i cili nuk do t’ju ndikojë aspak mirë në gjendjen tuaj emocionale. Mos i lejoni të tjerët t’ju kontrollojnë. Ndajini problemet tuaja vetëm me të afërmit dhe pasi ta bëni këtë do të ndiheni shumë më mirë.

Sot nuk do të keni dëshirë të punoni. Ka gjasa të bëni një pushim të paplanifikuar. Nëse do iu duhet patjetër të shkoni në punë, përqendrohuni tek gjërat pozitive. Disa prej jush do të gjejnë një drejtim të ri në biznes. Do të bënit mirë ta kalonit mbrëmjen me të afërmit tuaj.

Disa persona të kësaj shenje do të kenë nevojë për ndihmën e një specialisti. Mund të mos ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Megjithatë, kjo vlen vetëm për pjesën e parë të ditës, pasi gjatë pasdites do t’ju bëjnë një surprizë.

Atmosfera gjatë ditës së sotme do t’ju irritojë. Ka shumë mundësi që të keni mosmarrëveshje me një nga familjarët ose një nga kolegët. Gjatë ditës do të kryeni disa blerje të rëndësishme. Mbrëmja do t’ju kalojë pa probleme emocionale.

Akrepët do të ndihen shumë të kënaqur sot. Do të keni sukses në disa fusha të jetës. Nxitimi është i papranueshëm në marrëdhënien tuaj të dashurisë. Përpiquni t’i rezistoni tundimit në gjysmën e dytë të ditës.

Shigjetarët do të rrisin interesin për çështjet familjare. Vetëm ju do të mund t’i jepni zgjidhje problemeve. Në mbrëmje do të bëheni shumë romantik. Shigjetarët beqarë mund t’i rikthehen dashurisë së vjetër.

Bricjapët mund të shqetësohen për shëndetin sot, megjithatë nuk bëhet fjalë për asgjë serioze. Do të keni dëshirë të bëni shopping ose të shkoni në ndonjë zonë relaksi. Bëni kujdes nga disa persona që iu rrethojnë në punë.

Mund të realizoni një udhëtim të papritur, i cili do t’ju falë shumë kënaqësi. Do të keni mbështetje për idetë tuaja të reja. Mos kryeni shpenzime për gjëra të cilat mund pendoheni më pas.

Peshqit mund të debatojnë me familjarët për disa probleme të vogla në shtëpi. Bëni të pamundurën për t’i vendosur gjërat nën kontroll me shpejtësi. Do të ishte mirë ta shpenzonit këtë të premten larg shtëpisë.

HOROSKOPI E ENJTE 17 JANAR 2019

Të lindurve të kësaj shenje nuk do t’i pëlqejë atmosfera sot. Do të përballeni me vështirësi në profesionin tuaj. Mund t’ju humbasë durimi për shkak të telasheve. Nuk është dita e duhur për të bërë blerje, pasi mund të pësoni humbje.

Disa Demë nuk do të kënaqen nga bisedat miqësore ose zyrtare. Partneri juaj në biznes mund të dështojë sot. Do të ketë një mënyrë për të zgjidhur problemet e shkaktuara nga ky person. Në mbrëmje do të ndiheni shumë të lodhur fizikisht por psikologjikisht.

Binjakët mund të kalojnë një ditë shumë të mirë, por vetëm nëse nuk bëheni pesimist. Duhet të tregoni gjithë fuqinë tuaj, kur të nisni një projekt të ri por të vështirë. Dikush do t’ju kujtojë të kaluarën. Mos e lejoni atë t’ju shkatërrojë jetën.

Disa Gaforre mund të presin një surprizë të këndshme. Do të keni fat si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional. Një çështje financiare do t’ju zgjidhet me sukses. Gaforret e vetmuara të shohin me kujdes miqtë e rinj.

Përpiquni të mbani veten nën kontroll. Shumë gjëra do të varen nga mënyra sesa shpejt do të reagoni dhe sesa të aftë do të jeni për të vënë punët përpara. Dikush do t’ju çojë drejt rrugës së prosperitetit financiar.

Personat e kësaj shenje duhet  të përkushtohen për të konsoliduar suksesin e së kaluarës. Mos lejoni triumfin të mposhtet nga thashethemet apo xhelozia. Mos i harroni personat që shqetësohen vërtet për ju. Kaloni sa më shumë kohë nën shoqërinë e tyre.

Peshoret do të kenë një tjetër mendim rreth një personi apo eventi. Paraditja do të jetë shumë e ngjeshur për ju, ndërsa pasditja do të jetë e qetë dhe monotone. Marrëdhëniet tuaja personale do të jenë në rrugën e duhur.

Dita e sotme do të kalojë sikur të ishte një moment i vetëm. Përpiquni ta kaloni ditën në paqe dhe në qetësi. Mos ia shfaqni botën tuaj të brendshme njerëzve rreth jush. Do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme nën praninë e partnerit/partneres suaj.

Disa Shigjetarë do të çlirohen nga ankthet afatgjata. Në marrëdhënien tuaj romantike mungon energjia. Në jetën profesionale, përpiquni që disa detyra t’ia kaloni dikujt tjetër, pasi jeni tejet të ngarkuar. Mos u shqetësoni nëse rezultatet e ditës së sotme nuk janë ato që prisnit.

Mos u bëni dinak, përfshihuni në argument ose në një bisedë të rëndësishme. Çdo mashtrim apo përpjekje për të fshehur të vërtetën do të refuzohet. Ka gjasa që të ndiheni shumë në siklet në marrëdhënien tuaj romantike.

Kjo ditë do të jetë plot fat në marrëdhëniet tuaja personale. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të takojnë aksidentalisht dike me të cilin mund të nisin një marrëdhënie romantike. Bëni kujdes në punë pasi mund të debatoni ashpër me një nga kolegët tuaj.

Peshqit mund ta kalojnë këtë ditë duke u kujdesur për të afërmit e tyre. Nëse përfshiheni në marrëdhënien e dikujt, mund të harroni veten dhe gjithçka që kishit në plan. Mos harroni punën dhe marrëdhëniet potenciale.

HOROSKOPI E MËRKURË 16 JANAR 2019

Do të keni shansin të përjetoni një surprizë shumë të këndshme. Bëni shumë kujdes në punë, kontrolloni emocionet dhe ruani qetësinë. Duke vepruar kështu do të mund të arrini një rezultat shumë të mirë. Në mbrëmje mos nxitoni për të bërë blerje spontane.

Personat e kësaj shenje do të jenë me shumë fat gjatë ditës së sotme. Një marrëdhënie dashurie që konsiderohej e pashpresë do të rinisë dhe situata financiare do të përmirësohet. Përshtatuni rrethanave dhe respektoni njerëzit rreth jush.

Binjakët do të vënë në punë fantazinë sot. Faktet do t’ju ndihmojnë të krijoni një figurë të qartë për gjithçka që ndodh në karrierën tuaj apo fatin personal. Intuita do të këmbëngulë për të kundërtën. Gjithashtu, nuk rekomandohet të dëgjoni këshillën e të afërmve, miqve apo kolegëve.

Gaforret duhet të heshtin dhe jo të shprehen përpara një personi të rëndësishëm, pasi ka gjasa që të vendosë rrugën tuaj të jetës. Një çështje e veçantë do të kërkojë vëmendjen tuaj maksimale në mbrëmje.

Të lindurit e kësaj shenje nuk kanë gjasa t’i shpëtojnë nxehtësisë së pasionit. Mund të keni mosmarrëveshje me një familjar. Beqarët e kësaj shenje duhet të bëjnë shumë kujdes me fjalët drejt seksit të kundërt.

Nuk rekomandohet të bëni plane afat-gjata. Kjo ditë mund të jetë pikë kthese për shumë prej jush. Pasdite do të kuptoni se çfarë ndryshimesh do t’ju ndodhin. Ndërkohë, përpiquni të ruani qetësinë dhe të vlerësoni situatën se çfarë po ndodh.

Peshoret mund të japin një kontribut të rëndësishëm sot për të ardhmen e tyre. Mund të jepni disa ide brilante në punë. Gjithashtu, ka gjasa të arrini një marrëveshje biznesi. Fati do t’ju ndjekë gjatë gjithë ditës.

Personat e kësaj shenje duhet të merren me diçka të re sot. Për shkak të mungesës së eksperiencës, rezultati do të jetë e kundërta e asaj çfarë ju prisnit. Është e rëndësishme të ruani objektivitetin jo vetëm ndaj vetes, por edhe ndaj të afërmve tuaj.

Shigjetarët do të jenë të qetë gjatë paradites. Por bëni kujdes pasdite pasi mund të tensionoheni për çështje të vogla, të cilat do të ndikojnë në mënyrë direkte në humorin tuaj. Nëse keni në plan diçka argëtuese për në mbrëmje, do të bënit shumë mirë të mos anuloni.

Entuziazmi juaj mund të shkatërrojë marrëdhënien me një person shumë të dashur. Megjithatë mos u trishtoni. Vazhdoni të ecni përpara dhe të realizoni planet tuaja. Përpiqu të bësh diçka që t’ju lumturojë, pasi është shumë e rëndësishme për anën tuaj psikologjike.

Do të keni sukses gjatë ditës së sotme, veçanërisht lidhjen tuaj romantike. Kjo e mërkurë nuk është dita e duhur që të nisni të zbatoni idetë e reja. Nëse kërkoni ndryshime, nisni të ndryshoni arredimin e shtëpisë ose stilin tuaj të veshjes.

Peshqit sot nuk do të jenë personat më të këndshëm të mundshëm. Madje ka gjasa të bëheni shumë pesimist. Bëni kujdes kur flisni me të tjerët, kontrolloni fjalët, pasi mund të lëndoni personat rreth jush.

HOROSKOPI E MARTË 15 JANAR 2019

Dashi
Dita e sotme nuk do të sjellë shumë ndryshime për ju. Mund të ndiheni sikur jeta ka ndalur dhe se nuk do të ketë asnjë mundësi për ju. Do të ishte mirë që këtë ditë ta shpenzoni duke u relaksuar ose duke konsoliduar atë çfarë keni arritur.
Demi
Për disa Dema, kjo ditë do të jetë për triumfe personale. Mund të arrini sukses në lidhjen tuaj të dashurisë, por edhe pasi të bëni një deklaratë rreth vetes përballë publikut. Mos harroni çështjet e përditshme rutinë, përkundrazi, duhet t’i kushtoni shumë vëmendje.
Binjakët
Shumë Binjakë do ta kalojnë 15 janarin në paqe. Do të mendoni për të ardhmen, ose do të mendoni mënyrën sesi të zgjidhni një mosmarrëveshje afatgjatë. Pak sukses pritet në çështjet personale. Ka gjasa që dikush të shprehë interes ndaj jush.
Gaforrja
Gaforret nuk rekomandohen të rrezikojnë sot. Kjo këshillë vlen për të gjitha fushat e jetës. Do të bënit mirë të vëzhgonit çfarë po ndodh, mendoni rreth saj dhe dilni në një përfundim. Bëni kujdes me shëndetin, zgjidhni një dietë të re.
Luani
Do të ndiheni shumë mirë emocionalisht. Nëse besoni vërtet tek vetja, përcaktoni një qëllim pasi ka gjasa ta arrini atë shumë lehtë. Mund të debatoni me një prej familjarëve. Sot nuk është dita e duhur për të eksperimentuar me stilin tuaj të veshjes.
Virgjëresha
Personat e kësaj shenje do të ndihen krenarë sot. Do të kryeni një akt shumë fisnik, të cilin personat rreth jush do ta vlerësojnë pamasë. Virgjëreshat rekomandohet t’iu kushtojnë më shumë vëmendje partnerëve.
Peshorja
Do të mendoni pozitivisht gjatë ditës së sotme. Do të takoni disa miq, me të cilët keni vite pa u parë. Peshoreve që merren me biznes do t’ju buzëqeshë fati. Idetë tuaja të reja do të mbështeten nga shumë persona, përfshirë këtu edhe investitorë.
Akrepi
Mund të mbeteni të pakënaqur për shkak të disa çështjeve gjatë ditës së sotme. Duhet të ndryshoni sjelljen ndaj të afërmve tuaj. Do të kaloni një mbrëmje të qetë nën praninë e partnerit/partneres suaj.
Shigjetari
Shigjetarët duhet të shmangin vendet e mbipopulluara sot, pasi shanset për të marrë ndonjë virus janë të mëdha. Nëse nuk mund të shmangni ndonjë udhëtim apo duhet patjetër të shkoni diku, atëherë tregohuni shumë të kujdesshëm.
Bricjapi
Disa Bricjapë do të duan privatësi dhe qetësi. Nëse nuk mund ta merrni pushim ditën e sotme, duhet të veproni vetëm. Në mbrëmje nuk rekomandoheni të përfshiheni në ndonjë aktivitet sportiv, pasi mund të dëmtoheni.
Ujori
Ujorët mund të befasohen nga disa ndryshime të pakëndshme në sjelljen e partnerit/partneres suaj. Lërini gjërat të rrjedhin vetë. Sot prioritet duhet të keni financat. Mos bëni blerje të kota, të cilat mund të vënë në rrezik buxhetin tuaj.
Peshqit
Do të jetë një ditë shumë e veçantë për ju. Do të përfshiheni nëpër aktivitete që iu falin vetëm kënaqësi. Dikush do të flasë shumë sinqerisht me ju. Ka gjasa që personi në fjalë të shndërrohet shumë i afërt për ju.

HOROSKOPI I JAVËS 14-20 JANAR 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Gjate kësaj jave do keni mundësi t’ia dëshmoni njëherë e mire dashurinë dhe përkujdesjen atij qe keni ne krah. Priten dite te bukura dhe te mbushura me gëzim. Beqaret do kenë flirtime te shumta, por asgjë me tepër sesa kaq. Merrini gjerat si t’iu vijnë pa kërkuar shume. Ne planin financiar ambienti do jete me i qete. Saturni do jete ne anën tuaj dhe do iu ndihmoje te kryeni hapat e duhura. Shëndeti nuk do jete i mire. Jo vetëm qe lodhja do japë pasojat e veta, por disa mund te marrin edhe ndonjë lloj infeksioni. Muskujt gjithashtu do iu dhembin gjithë kohës. Ne pune do merrni një lajm te rëndësishëm te cilin e keni pritur prej kohesh. Familja pa probleme.

Demi21. prill – 21. maj

Gjate kësaj jave, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet ndjeshëm. Shfrytëzojeni për te kërkuar falje, por edhe për te diskutuar për tema delikate. Beqaret do kenë vështirësi ta gjejnë personin e përshtatshëm. Me miqtë do bënit mire te mos mendonit diçka me tepër. Financat do jene delikate. Merrni kurajën te përballeni sa me shpejt me problemet. Shëndeti nuk do jete shume i qëndrueshëm. Nëse keni probleme me qarkullimin e gjakut apo varicet, konsumoni sa me shume portokaj. Nëse keni bere plane ne pune mendoni t’i realizoni një nga një sepse periudha do jete e përshtatshme. Marrëdhënia me familjaret do jete me e mire sesa e mendonit.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Partneri do beje gjithçka qe t’ua plotësojë dëshirat gjate kësaj dite, por ju nuk duhet te përfitoni nga kjo dhe te kërkoni gjithmonë e me tepër. Për beqaret nuk është momenti i duhur për te nisur histori dashurie. Mundësitë do ekzistojnë, por do vuanit shume me pas. Për te qene me te qete ne planin financiar shlyeni borxhet dhe paguani faturat e muajit. Shëndeti do jete i mire. Vazhdoni te njëjtën diete ushqimore dhe bëni pak me tepër aktivitet fizik. Nga i ftohti duhet te ruheni sa me tepër. Ne pune do hidhni hapa titaneske vetëm e vetëm për te arritur objektivat. Do ia dilni mbanë me sukses. Familja do ketë disa probleme te vogla.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Kjo jave do jete e mrekullueshme për te dashuruarit. Shpeshherë do iu duket sikur jeni ne ëndërr dhe nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret do njihen me persona te shumte, por afër duhet te mbajnë vetëm atë qe iu përshtatet me tepër. Financat do jene delikate. Shmangni sa me shume investimet e mëdha. Rezistenca fizike do jete me mire se një jave me pare, megjithatë do keni pak kolle dhe hunde. Pini gjera te ngrohta dhe mos qëndroni neper ambiente te ftohta. Ne pune do iu përgëzojnë për ato qe keni arritur deri me sot dhe kjo do iu shtyje te vazhdoni me tej. Pritet një jave e suksesshme. Familja do iu beje te ndiheni me mire dhe me te lumtur.

Luani23. korrik – 22. gusht

Gjithçka do shkoje me se miri këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Do këtë darka romantike dhe pasion te pashtershëm. Disa mund te mendojnë edhe për një fejese. Takimet për beqaret do jene te shumta dhe mundësitë për lidhje serioze gjithashtu. Ka shume gjasa te ndryshoni status. Financat duan një menaxhim me te mire dhe me tepër seriozitet. Shëndeti nuk do përbëjë as problemin me te vogël. Vazhdoni te ushqeheni ne mënyrë te shëndetshme me merrni vitamina sa te mundni. Ne pune do iu buzëqeshë fati. Dikush do iu beje një propozim te rëndësishëm i cili mund t’ua ndryshoje përgjithmonë rrjedhën e gjerave. Me familjaret do keni debate.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do përballet me disa probleme gjate kësaj jave. Mundohuni te mos bini ne dëshpërim dhe te dorëzoheni. Gjithçka mund te kaloje shpejt nëse e ruani komunikimin ne çift. Beqaret do jene sharmante dhe do kenë fat me shumice ne dashuri. Mund te bëni zgjedhjen qe dëshironi. Ne planin financiar me ne fund do arrini t’i kaloni vështirësitë dhe te shpenzoni paksa me tepër. Shëndeti do jete i mire ne përgjithësi, por duhet te tregoheni shume te matur me ushqimin qe do konsumoni. Ne pune do jeni plot force dhe energji. Pak nga pak do arrini majën e suksesit dhe do ndiheni si mbi re. Jeta familjare do ketë prioritet te madh.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mundohuni te mos e konsideroni si një hero partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse ne fakt ai do iu zhgënjejë shume shpejt. Jeta nuk është as telenovele dhe ngjarjet ne përditshmëri nuk rrjedhin si ne një roman me fund te lumtur. Dashuriçkat e beqareve do jene premtuese. Shfrytëzojeni çdo mundësi qe do iu jepet. Intuita do iu ndihmoje te bëni lëvizjet e duhura ne planin financiar. Situata do jete e mire. Shëndeti mund te ketë përmirësime nëse ushqeheni mire dhe merreni me pak sport. Hëna do jete aleatja juaj me e mire ne jetën profesionale. Dëgjojini me kujdes ato qe do iu thonë shefat qe te mos gaboni. Jeta familjare do jete me e mire sesa e mendonit.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jeta ne çift nuk do ketë tronditje te mëdha gjate kësaj jave. Venusi do iu ndihmoje ta përforconi bashkëpunimin dhe te kaloni momente te këndshme me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë takime pa fund, por pa asnjë te ardhme. Nuk do e gjeni këtë jave personin e duhur. Financat nuk do jene ashtu si duhet, por nuk duhet te mendoni vetëm gjera te këqija dhe ta lëshoni veten. Shëndeti mund te përballet me te papritura. Disa mund te kenë ënjtje këmbësh dhe do ndihen shume te fryre. Ne pune do jene plot energji dhe do e keni me te lehte te arrini atje ku dëshironi. Te gjitha përpjekjet qe keni bere do japin frytet e veta. Ne familje nuk do ndodhe asgjë e veçante.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Çështjet e dashurisë nuk do shkojnë dhe aq mire gjate kësaj jave. Nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur personit qe keni ne krah dhe ai mund te shohë dike tjetër. Beni kujdes edhe me xhelozinë! Beqaret do pëlqejnë shume dike me te madh ne moshe sepse do iu duket si me i sigurte dhe i pjekur. Merrini gjerat shtruar. Ne planin financiar tregohuni realiste dhe mos rrezikoni shume. Nuk është koha e duhur për investime te jashtëzakonshme. Shëndeti do jete i paqëndrueshëm. Mbrohuni nga viroza e stinës, pini sa me shume çaj dhe qëndroni neper ambiente te ngrohta. Ne pune do jeni me te qarte dhe me te kthjellet për ato qe dëshironi te arrini. Familja shume mire.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Periudhe e kënaqshme për te dashuruarit. Do përjetoni emocione te veçanta dhe mund te bëni çmenduri te vogla ne çift. Nga mesi i javës përgatituni për një surprize te madhe. Beqaret, te secilit seks qofshin, do kenë takime pa fund. Disa mund te krijojnë edhe një lidhje serioze. Ne planin financiar situata do jete mjaft delikate. Mos u tregoni te pamatur dhe te bëni shpenzime stratosferike sepse do keni tronditje te mëdha dhe nuk do dini çfarë te bëni. Shëndeti do ketë disa shqetësime. Merrni masat e nevojshme sa me shpejt qe te mundni. Me ndihmën e Jupiterit do hidhni hapa shume përpara ne pune. Mund te filloni një projekt te rëndësishëm dhe fitimprurës. Ne familje do jete një jave e qete dhe pa probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Edhe pse mund te keni ndonjë debat te vogël ne jetën ne çift gjate kësaj dite, mos i dramatizoni gjerat. Me pak kurajë dhe durim mund te arrini ta qetësoni situatën. Beqaret do kenë mundësi për te krijuar një lidhje por do kenë frike dhe druajtje te tentojnë. Ne planin financiar do kaloni një periudhe pa probleme dhe ankth. Do keni mundësi te blini edhe disa gjera te vogla qe iu kane mbetur fiksim prej kohesh. Shëndeti do jete paska delikat. Mund te keni probleme me frymëmarrjen prandaj kujdesuni dhe mbrohuni nga te ftohtit. Ne pune do merrni iniciativa dhe do afroheni shume pranë objektivit final. Marrëdhënia me familjaret do jete harmonike.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jeta ne çift do influencohet pozitivisht nga planetët gjate kësaj jave. Jo vetëm qe do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet, por do tregoheni tolerante dhe te kuptueshëm me partnerin. Beqaret do vazhdojnë te kenë te njëjtin status edhe pse takimet nuk do mungojnë. Ne planin financiar do keni fat dhe do arrini te kryeni transaksionet e duhura. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, megjithatë lodhja do beje te veten. Flini mjaftueshëm dhe bëni pak yoga nëse mundeni. Jeta profesionale do jete e shkëlqyer. Do arrini gjithçka qe kishit planifikuar dhe dëshiruar prej kohesh. Bravo për këmbënguljen! Ne familje do mbizotërojë qetësia.

HOROSKOPI E HËNË 14 JANAR 2019

Ekziston një rregull shumë i thjeshtë që duhet të ndiqni sot: pyesni për diçka dhe do ta merrni. Kjo përfshin vëmendjen e njerëzve, të cilët ju mund të mendoni se janë shumë të zënë ose shumë të rëndësishëm për të pasur kohë për ju.

Disa nga situatat e reja ku do ta gjeni veten ditën e sotme do të jenë emocionuese dhe disa do të jenë të vështira. Mund ndodheni në një mjedis të panjohur. Nuk ka nevojë të jeni vetëvetëdijshëm, sepse jeni midis njerëzve që ju respektojnë.

Vetëm për shkak se dikush ka më shumë përvojë ose më shumë arsim se ju nuk do të thotë se ajo ose ai është më i mençur. Pra, mos kini frikë të shprehni mendimin tuaj sot, edhe nëse nuk i keni mendimet e organizuara me kujdes.

A po përpiqesh të bindësh dikë që të pajtohet me ty? Sot është koha për një taktikë të ndryshme. Përdorni fuqinë e logjikës, në vend që të përpiqeni të tërhiqni zemrën. Empatia nuk është e lehtë për të gjithë.

Koha është elementi më i rëndësishëm i ditës suaj. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja, duhet të kaloni më shumë kohë me dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Për të kursyer kohë, mos e humbisni atë me njerëz që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Për të shijuar kohën, bëj diçka që të pëlqen.

Eksperimentimi me pamjen tuaj është një mënyrë e mrekullueshme për të qëndruar në modë. Kjo do t’ju ndihmojë të dilni nga turma në një mënyrë të paharrueshme. Ju e dini atë që duket e mirë për ju, kështu që investoni në diçka që tregon anën tuaj aventureske.

Anëtarët e rrethit tuaj të brendshëm shoqëror kanë dëshirë që të planifikojnë një kohë të këndshme me ju, prandaj përpiquni të bëni më shumë. Kthehu në kontakt me njerëzit dhe thoni “po” për çdo ftesë që ju dërgojnë. Nëse veproni, do të argëtoheni.

Ambienti juaj ka një ndikim më të madh mbi ju sesa mund ta kuptoni, sidomos tani, kur ka kaq shumë lëvizje në jetën tuaj. Ju duhet të keni një strehë të sigurt ku mund të relaksoheni.

Mos qëndroni në heshtje kur jeni i rrethuar nga njerëz që nuk i njihni. Jini të parët për të thënë diçka dhe mos u trembni nga të qenit i sinqertë. Është një ditë e mrekullueshme për të folur me njerëz që nuk i keni takuar kurrë më parë.

Gjërat e reja janë të papërmbajtshme, por duhet të jeni të kujdesshëm për të mos u përfshirë në diçka thjesht sepse është e re. Prisni derisa të jeni të sigurt se është e vlefshme para se të përfshiheni në një aventurë.

Tani nuk është koha për modesti të rreme. Nëse e dini që keni bërë diçka të veçantë pranojeni. Keni frikë se mund të dukeni mendjemadh? Njerëzit në jetën tuaj e dinë atë që keni arritur dhe do t’ju respektojnë më shumë nëse jeni krenar.

Vetëm ju e dini nëse diçka nuk mund të bëhet në jetën tuaj – kështu që mos lejoni asnjeri të thotë se ju nuk keni mundësi. Qëndroni i fokusuar në gjërat që bëni dhe do të shihni se suksesi nuk do të mungojë.

HOROSKOPI E DIEL 13 JANAR 2019

Për të lindurit në këtë shenjë, kjo ditë do t’ju përballë me një sfidë. Mos u frikësoni dhe mos dyshoni në suksesin tuaj, pasi do t’ju mbështesin miqtë më të afërt. Në dashuri keni besim tek vetja juaj dhe anashkaloni këshilltarët e “mençur”. Përgjigja me takt ndaj një personi që ju acaron, është tepër efikase.

Do të kujtoni një moment të bukur, i cili do t’ju bëjë të harroni problemet që keni. Do keni kënaqësi dhe mendje të qetë, por nuk duhet të harroni premtimet që i keni bërë një mikut tuaj të ngushtë. Mbrëmja do të mbyllet me një valë pozitive nën hijen e një romance.

Për binjakët data 13 janar do të jetë plot surpriza dhe plot emocione të ndryshme.  Dita do të vijojë me një takim të rastësishme, ndërsa në fund të saj një problem brenda familjes do t’ju shqetësojë paksa, por me zgjuarsinë tuaj do të zgjidhni gjithçka.

Për gaforret, dita e diel do të kalojë pa vënë re. Çështjet e brendshme, udhëtimet e vogla janë prioritet këtë ditë. Të afërmit ose miqtë do të kërkojnë vëmendje të veçantë, ndaj nëse ua kushtoni do të eliminoni problemet e tyre.

Menaxhimi i kohës dhe kursimi i energjisë do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja sot. Detyra kryesore e së dielës mund të jenë punët e shtëpisë, argëtimi me fëmijët. Në një moment do të dëgjoni një telefonatë ku partneri juaj ju shpreh ndjenjat.

Kjo do të jetë një ditë reflektimi për të lindurit e kësaj shenje. Çështjet financiare dhe të brendshme nuk do të kërkojnë energji nga ju. Nuk është dita e duhur për të bërë shpenzime të shtrenjta, ndaj mund t’i lini ato për një ditë tjetër.

Dita e sotme do të këtë nuanca negative, e cila mund t’ju prishë planet e fundjavës. Dikush që nuk ka marrë atë që donte prej jush, do t’ju shqetësojë. Për këtë do të keni një rrugëdalje, mosveprimi i menjëhershëm në fund të ditës.

Edhe pse dëshira e akrpëve për të pushuar këtë të diele do të jetë e madhe, ajo duket paksa e pamundur. Dita do t’ju marrë kohën më të madhe duke pastruar shtëpinë dhe duke u përgatitur për një javë të re në punë.

Ndodhitë e së dielës do të kënaqin shigjetarët. Dëshira për të ndenjur me miqtë, për të organizuar një festë do të jetë e madhe, por duhet të merrni në konsideratë edhe mendimin e familjes, pasi ka nga ata që mund të mërziten nga kjo gjë.

Kjo do të jetë një ditë me fat për Bricjapët në çështje, të cilat do të sjellim fitime financiare të kënaqshme. Por nga ana tjetër për sa i përket miqësisë, dashurisë dhe familjes do të përballeni me një situatë të tensionuar.

Këtë ditë Ujori do të shohë vetëm përpara dhe ajo që do t’i duket si një vend i errët së shpejti do të perceptohet si një vend plot dritë. Fundi i ditës rrit gjasat e udhëtimeve dhe takimeve të suksesshme. Sidoqoftë, nuk rekomandohet të kaloni shumë kohë pas timonit të një makine.

Sot Peshqit rrezikojnë të humbasin harmoninë e tyre të brendshme. Mund të jetë e nevojshme të kërkoni ndihmë për të rivendosur ekuilibrin emocional. Për sa i përket ndjenjave, ju nuk do të ndiheni të kënaqur për shkak të disa ngjarje të pakëndshme. Një këshillë për “Peshqit e vetmuar” do të ishte të mos dëgjonin atë çka thonë të huajt për ju.