VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E PREMTE 14 QERSHOR 2019

By | June 14, 2019

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 23 KORRIK 2019

Lidhja që keni gatuar me dikë tjetër është duke u bërë më e komplikuar tani dhe sot ju mund të dëshironi të tërhiqeni dhe t’i shikoni gjërat nga perspektiva e një të huaji. Askush nuk është perfekt dhe ju duhet ta kuptoni këtë.

Nëse doni të keni një ditë unike, gjithçka që duhet të bëni është të keni një qasje unike. Ajo që duhet të bëni është t’i shihni gjërat nga një perspektivë tjetër. Provoni ta shikoni botën si një audiencë që duhet të argëtohet. Jini më të shoqërueshëm me të gjithë.

Përpiquni. Kjo fjalë e vogël mund të thotë gjëra të mëdha për ju sot. Nuk mund të jeni gjithmonë i suksesshëm në çdo gjë që nisni, por gjithmonë mund të provoni përsëri. Është koha që ju të shpalosni personalitetin tuaj.

Një person tek i cili keni pasur shumë besim në të kaluarën mund t’ju ketë zhgënjyer kohët e fundit, por ka më shumë në këtë histori se sa keni kuptuar ju. Sot mund t’ju tregohen arsyet e vërteta të veprimeve të këtij personi.

Dëgjoni me vëmendje përpara se të reagoni. Merrni të gjitha udhëzimet që nevojiten para se të hyni në veprim. Në çështjet e dashurisë duhet të keni më shumë besim tek partneri.

Është dita e përsosur për ju që të ndaloni atë që po bëni dhe të shijoni sukseset që keni arritur qofshin ato të vogla. Kaloni një darkë të këndshme nën shoqërinë e një personi që e doni dhe e vlerësoni shumë.

Kufizimet që i keni vënë vetes kohët e fundit nuk janë më të dobishme për jetën tuaj. Nëse e vendosni veten në një buxhet më të shtrënguar, një dietë të re, ose ndonjë lloj tjetër regjimi të rreptë, sot universi ju jep leje të shkoni jashtë planit dhe të bëni atë që dëshironi.

Idetë tuaja janë të mëdha dhe mbresëlënëse, por-ndoshta nuk kuptohen nga njerëzit që keni përreth. Mendoni për auditorin tuaj-çka është më e rëndësishme për ta? Përqendrohuni në atë dhe tregojini atyre se si mund të marrin atë që duan nga plani juaj.

Ka një zgjidhje shumë të thjeshtë për problemin tuaj kompleks financiar – mos shpenzoni para për një kohë të caktuar! Mundohuni të mendoni më tepër si një konservator fiskal. Marrëdhënia juaj tashmë e ndërlikuar me paratë po bëhet gjithnjë e më komplekse.

Shfaqja e një niveli të lartë agresioni do t’ju bëjë më shumë dëm sesa të mirë tani, kështu që përpiquni fort të luani me kujdes sidomos me njerëzit që thjesht duan t’ju shkatërrojnë nervat. Ka shumë gjëra pozitive për të menduar sidomos në dashuri.

Nëse diçka konfuze po fillon të ndërtohet mes jush dhe një personi tjetër, mos u përpiqni ta luftoni kot. Edhe nëse e dini që kjo nuk është aspak diçka që ju e dëshironi, një ditë tjetër e përjetimit të kësaj ndjesie nuk do të dëmtojë askënd. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për ju që të kuptoni se çfarë nuk dëshironi në jetë.

Ju do të merrni shumë vëmendje pozitive shumë shpejt. Nëse një grup po kërkon një udhëheqës, duhet të emëroni veten për këtë punë. Me mënyrën se si gjërat po shkojnë sot, të jeni të sigurt se do të fitoni çdo lloj konkursit të popullaritetit.

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 KORRIK 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Do jepni maksimumin gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe do e ndryshoni për mire atmosferën e jetës ne çift. Edhe ata qe kane pasur probleme serioze do ndihen shume me te qete. Beqaret nuk do jene ne humorin duhur për te filluar menjëherë një lidhje. Financat do kenë aq shume përmirësime saqë edhe vete do habiteni. Do keni mundësi te kryeni shpenzime dhe te shlyeni edhe te gjitha borxhet. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Shmangni dietat drastike sepse do keni probleme serioze. Kujdes duhet te bëjnë edhe ata qe vuajnë nga diabeti. Ne pune nuk do i keni gjerat aq te thjeshta, por ne fund do ja arrini qëllimit tuaj përfundimtar. Jeta familjare do ketë tronditje.

Demi21. prill – 21. maj

Kjo jave nuk do jete ashtu si ju e keni pritur. Do ketë çaste te këndshme, por nuk do mungojnë as debatet dhe mosmarrëveshjet, shpesh te ashpra. E mira është te mos merrni vendime te nxituara ne gjaknxehtësi e sipër. Beqareve do ju pëlqejnë çmendurie dhe do fillojnë aventura emocionuese. Financat do kërkojnë me tepër vëmendje se me pare. Po i late gjerat te rrjedhin vete mund te keni me tepër vështirësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Kujdes me alkoolin dhe me yndyrën e tepruar. Ne pune do bëni çfarëdo lloj lëvizjeje qe te arrini atje ku dëshironi. Do i mahnitni te gjithë me arritjet tuaja. Ambienti ne familje do jete konfliktuar.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Jave shume e bukur kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do flisni hapur për gjithçka me partnerin dhe do argëtoheni mjaft me njeri tjetrin. Ditën e enjte mund te merrni edhe një propozim qe do ju habite. Beqaret do tërhiqen nga persona te papërshtatshëm prandaj mire është te mos hedhin hapa te nxituara. Me financat do keni goxha vështirësi. Nëse vazhdoni te shpenzoni me te njëjtin ritëm do keni edhe probleme serioze. Shëndeti këtë jave do lere për te dëshiruar, prandaj tregoheni te kujdesshëm si me ushqimin ashtu edhe me lodhjen. Ne pune, pas shume peripecive do arrini atje ku dëshironi. Me familjaret duhet te tregoheni te matur dhe te mos tregoheni posesive.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Këtë jave do kaloni momente te paharruara pranë atij qe dashuroni dhe ndjenjat do i shprehni akoma me tepër. Emocionet kane për te qene te forta dhe te veçanta. Beqaret do jene plot gjallëri dhe dëshirë për te provuar kënaqësi te reja. Ata do jene gati edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë vetëm. Ne planin financiar do keni shume fat. Gjendja do stabilizohet aq shume saqë do ju duket çudi qe para disa kohesh keni pasur vështirësi. Shëndeti mund te jete paksa i trazuar dy ditët e para, megjithatë gjendja do ndryshoje shpejt. Ne pune duhet t’i dyfishoni përpjekjet qe te arrini majat. Jeta familjare do jete si zakonisht. Nuk pritet asnjë problem.

Luani23. korrik – 22. gusht

Këtë jave marrëdhënia juaj me partnerin nuk ka për te qene aspak e mire. Shpesh do debatoni me atë qe keni ne krah dhe nuk do e pranoni kurrsesi se mund ta keni gabim për diçka. Beqaret do preferojnë t’i shmangin njohjet e reja, pasi nuk do ndihen gati për ta ndare jetën me dike. Tani për tani ju pëlqen vetmia dhe pavarësia. Me financat nuk keni për te pasur probleme, kështu qe mund t’i kryeni pa frike shpenzimet e menduara. Për te pasur një shëndet te mire duhet te kujdeseni me tepër për veten. Mos neglizhoni gjumin, te ngrënin apo edhe ushtrimet fizike. Ne pune do merrni një tjetër drejtim edhe me te suksesshëm se ai qe kishit pasur me herët. Marrëdhënia me familjaret do jete akoma me e ngrohte se me pare.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Mos kërkoni te bëni çmenduri ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave sepse partneri nuk do jete ne humorin me te mire te mundshëm. Mire do ishte t’i merrnit gjerat shtruar dhe me realizëm. Beqaret ka gjase te realizojnë një takim te veçante i cili edhe mund t’i çoje drejt një lidhjeje serioze. Gjithsesi shkallet duhen ngjitur me ngadalë. Financat do jene disi me te qëndrueshme, megjithatë ende nuk është koha për te kryer shpenzime te mëdha. Shëndeti do vije duke u përmirësuar nga dita ne dite. Ne pune nuk do dorëzoheni derisa te arrini atje ku e kishit planifikuar. Disa miq te ngushte do iu mbështesin fort. Ne familje do keni një gëzim te madh.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos u tregoni posesive gjate kësaj jave ju te dashuruarit sepse mund te keni probleme dhe vështirësi te mëdha ne jetën sentimentale. Te gjithë kane kontradikta, por duhet te mësoni ta menaxhoni edhe ne ato raste situatën. Beqaret do marrin propozime te ndryshme, por as vete nuk do e dini se çfarë te bëjnë. Nëse doni qe financat te jene pozitive, duhet patjetër te ulni sa me shume shpenzimet. Nuk është ende koha e duhur. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Do ndiheni te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune do i zgjidhni edhe problemet delikate dhe do ndiheni shume me te qete. Mund t’iu bëhen edhe propozime te reja mjaft interesante. Jeta familjare do jete e trazuar.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jave edhe me pozitive sesa mendohej kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh me partnerin dhe se bashku do hidhni hapat e duhura. Beqaret do kenë një takim shume te papritur ne momentin qe do jene edhe te zënë me pune. Gjithsesi ajo qe është e shkruar do ndodhe dhe shume gjera do ndryshojnë për ta. Yjet gjithashtu do iu mbështesin ne planin financiar dhe do iu shtyjnë te tregoheni me kursimtare. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, përveç lodhjes qe here pas here mund te shkaktoje dhimbje muskujsh apo dhimbje koke. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do kënaqeni me pak. Jeta familjare pritet te jete me e ngrohte.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Jave mjaft harmonike kjo edhe për ju te kësaj shenje dhe qe jeni ne një lidhje. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe do e forconi bashkëpunimin. Beqaret do kenë tërheqje fizike për disa persona me te mëdhenj se ata. Kujdes mos hidhni hapa për te cilat te pendoheni shpejt. Ne planin financiar do keni mbështetjen e yjeve dhe do arrini ta përmirësoni situatën. Shëndeti do jete edhe me i mire nëse merreni me ndonjë aktivitet fizik dhe tregoheni te kujdesshëm me ushqimin. Ne te kundërt mund te lindin disa probleme. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe do merrni te gjitha meritat qe iu takojnë. Me familjaret marrëdhënia do ftohet paksa.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Kjo jave do ketë edhe dite shume te trazuara, por edhe nga ato pasionantet dhe te mbushura me gëzim. Shfrytëzojeni gjithsecilën dhe tregohuni gjithmonë te matur. Beqaret me ne fund nuk do ndihen te vetmuar pasi persona inteligjente do kërkojnë t’i kenë pranë. Financat do vazhdojnë te mbeten delikate e ndërkohë do ju duhet te kryeni shpenzime te domosdoshme. Kujdes! Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe merrni masa për çdo lloj shqetësime qe te keni. Puna do ece me se miri, madje pritet edhe ndonjë rritje page. Shefat do kenë me tepër besim tek ju. Jeta familjare nuk do jete shume e qëndrueshme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Nëse nuk doni qe entuziazmi dhe pasioni te shuhet ne jetën tuaj ne çift duhet sa me tepër te përkujdeseni për atë qe keni ne krah këtë jave dhe t’i bëni edhe komplimente here pas here. Beqaret do jene kampione te vërtete joshjeje. Çdo person qe do pëlqejnë do e bëjnë për vete dhe deri ne fund te javës do e nisin një lidhje te bukur. Edhe për financat ka për te qene një periudhe e shkëlqyer. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm dhe do mund te bëni edhe investime te mëdha. Shëndeti nuk ka për te pasur probleme serioze, megjithatë kujdesi tek ushqimi do jete thelbësor për te qene ne forme edhe me te mire. Ne pune do filloni projekte me te mëdha dhe do ja dilni me sukses. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jave e mbushur me çaste te lumtura do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do bëni edhe gjera jashtë asaj qe mund te imagjinohet dhe partneri do ndihet si mbi re. Për beqaret mund te ketë edhe dashuri me shikim te pare, por nuk duhet kurrsesi te tregohen te turpshëm dhe te mbyllur. Ne planin financiar tregohuni sa me te matur dhe mendoni pak me tepër për te ardhmen. Po filluan problemet keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti do përmirësohet pas te martës dhe do ju rikthehet gjithë energjia e dikurshme. Ne pune do keni kurajën dhe guximin te filloni disa projekte gjigande te cilat do ua ndryshojnë jetën. Jeta familjare do jete pozitive.

HOROSKOPI E HËNË 22 KORRIK 2019

Mos hezitoni aspak t’i tregoni shefit shqetësimet në mjedisin e punës, ose të kërkoni një vend të ri pune nëse nuk përshtateni me ambientin. Përpiquni të jeni më fleksibël, sa u përket planeve gjatë ditës dhe tregohuni më kreativë në projektet për karrierën tuaj.

Të gjitha planet që kishit parashikuar për ditën e sotme do të realizohen lehtësisht. Kontrolloni buxhetin para se të bëni blerje apo të rezervoni pushimet. Kjo pasdite është e duhura për një takim romantik, i cili do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Merrni kohën e duhur, nëse dëshironi të provoni gjëra të reja.

Punoni fort dhe përpiquni të jeni sa më të saktë. Dita e sotme do të jetë mjaft e rëndësishme për karrierën tuaj. Megjithatë, mos e teproni me lodhjen duke dalë jashtë limiteve tuaja. Në mbrëmje sigurojini kohë vetes për t’u relaksuar.

Qetësia do të udhëheqë ditën e sotme. Ka shumë gjasa që të përfundoni çdo detyrë në punë dhe do të programoni lehtësisht të nesërmen. Kaloni më shumë kohë pranë familjes dhe partnerit/partneres suaj. Gjithashtu, është mjaft e nevojshme të përfshiheni në aktivitet fizik.

Do të dukeni mjaft sharmantë në sytë e të tjerëve sot. Edhe nëse gjatë ditës do të përballeni me vështirësi, mendoni pozitivisht, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të ecni përpara. Ekziston mundësia të zhvilloni një bisedë mjaft delikate me familjarët tuaj.

Përpiquni të mbani veten nën kontroll këtë të hënë. Dikush mund t’ju provokojë me fjalë ose mund t’ju kritikojë ashpër në sy të të tjerëve. Megjithatë, mos i lejoni ata t’ju ulin kokën. Mos merrni vendime teksa jeni të inatosur, pasi mund të bëni gabime për të cilat do të pendoheni shumë shpejt.

Do të dukeni mjaft sharmantë në sytë e të tjerëve sot. Edhe nëse gjatë ditës do të përballeni me vështirësi, mendoni pozitivisht, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të ecni përpara. Ekziston mundësia të zhvilloni një bisedë mjaft delikate me familjarët tuaj.

Qëndroni vigjilentë gjatë gjithë ditës, sidomos ndaj shenjave që mund të merrni nga një miku/mikja juaj e ngushtë. Përndryshe do të humbisni diçka me shumë vlerë, që mund të vendosë për karrierën tuaj ose për dashurinë e jetës suaj. Ka gjasa gjithashtu që dikush rreth jush të përpiqet t’ju manipulojë në aspektin profesional.

Shmangni krahasimet mes vetes dhe të tjerëve. Njerëzit nuk janë njësoj dhe krahasime të tilla janë të dëmshme, sidomos nëse bëhen mes rrethit të ngushtë. Bëni kujdes me arrogancën dhe xhelozinë.

Sigurohuni të bëni plane, të cilat do t’ju vënë në vend të parë në punë për momentin. Edhe pse një bashkëpunëtor i preferuar mund të përpiqet të marrë lëvdata për punën që ju keni bërë deri tani, kjo nuk do të ndodhë nëse ju përpiqeni fort për ato çfarë keni arritur. Sa i përket anës personale, beqarët e kësaj shenje kanë shumë gjasa të takojnë dikë gjatë ditës.

Në punë ka gjasa t’ju ngarkojnë me shumë përgjegjësi, të cilën mund të mos ndiheni të gatshëm për ta përballuar. Do të ishte mirë të komunikoni me shefat tuaj dhe të kërkoni më tepër kohë. Bëni kujdes me ushqimet, sigurohuni të jenë brenda datës së skadencës.

Mund të përballeni me zgjedhje, për të cilat nuk do të jeni në gjendje të ndërmerrni një vendim sot. Sigurohuni që të shihni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet para se të investoni kohën tuaj në të. Nëse keni mundësi, këshillohuni me ata që kanë më shumë eksperiencë në marrjen e këtyre. Kjo mbrëmje do t’ju sjellë dhe një surprizë shumë të këndshme.

HOROSKOPI E DIEL 21 KORRIK 2019

Dashi

Nëse dëshironi të jeni një inovator, duhet të merrni përsipër disa rreziqe. A jeni gati për sfidën e krijimit të rrugës tuaj përmes pyllit të jetës? Universi po ju dërgon shumë energji të sigurta dhe të gjitha shenjat tregojnë për sukses nëse vendosni të dilni vetë.

Demi

Ju jeni pak më të ndjeshëm sesa zakonisht, gjë që është krejtësisht normale, por duhet të keni diçka parasysh. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë nëse dikush ju thotë diçka të çuditshme. Reagoni gjithmonë me një buzëqeshje.

Binjaket

Ju jeni fizikisht të fortë sot, ndiheni të aftë dhe keni një shkëlqim të shëndetshëm, që do të tërheqë njerëzit! Por, ndërsa trupi juaj fuqizohet, aftësitë tuaja intelektuale mund t’ju lënë pak në baltë përkohësisht. Mos kini frikë se po humbisni inteligjencën, se kjo nuk ka për të ndodhur.

Gaforrja

Paratë mund ta bëjnë botën të rrotullohet, por sot ajo nuk do të ketë shumë ndikim në botën tuaj personale. Do të jeni shumë i zënë duke shijuar bukurinë e njerëzve, vendeve dhe gjërave rreth jush, për të menduar edhe për pazaret ose pagimin e faturave.

Luani

Çdo marrëdhënie ka problemet e saj. Kjo është e pashmangshme dhe krejtësisht normale. Ajo që nuk është normale është të pretendoni se çdo gjë është në rregull kur sigurisht që nuk është. Injorimi i një problemi nuk është i njëjtë si zgjidhja e një problemi, prandaj mos i ngatërroni të dyja! Një bisedë ballë për ballë është e nevojshme.

Virgjeresha

Ndjehuni të lirë të ofroni sa më shumë kritika konstruktive për njerëzit që doni sot. Duke u dhënë reagime të efektshme dhe të ndershme të tjerëve, ju do t’i ndihmoni ata të dalin me zgjidhje të reja. Sot, detyra juaj do të jetë të zgjoni njerëzit nga rutina e tyre normale dhe t’i kujtoni ata se janë të aftë për disa gjëra të mahnitshme.

Peshorja

Disa romanca fillojnë me një lidhje intelektuale, disa fillojnë me një reagim kimik, dhe disa fillojnë vetëm sepse janë të përshtatshëm. Nëse jeni në një marrëdhënie, ktheni kokën prapa dhe shikoni se si filloi gjithçka. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, ju mund ta nisni atë sot.

Akrepi

Ju jeni duke pritur për një ndryshim në mjedisin tuaj – është një kohë e mrekullueshme të mendoni për rregullimin e shtëpisë tuaj, lyerjen e saj, apo edhe thjesht rregullimin e mobiljeve tuaja. Kjo gjë do t’ju nxjerrë nga rutina juaj në një mënyrë të mirë.

Shigjetari

Mund ta keni pak të vështirë të kuptoni te gjitha detajet e një problemi, por falë intuitës tuaj do t’ia dilni mbanë të kaloni çdo sfidë. Në aspektin sentimental, gjërat do të vijnë duke u stabilizuar.

Bricjapi

Idetë e freskëta janë të vlefshme njësoj si paratë, por ato mund të digjen nëse qëndrojnë në xhepin tuaj! Mos vononi për të hyrë në veprim me idetë tuaja më të reja dhe më të çmendura. Cdo gjë që filloni sot ka një shans të madh suksesi.

Ujori

Përpiquni të gjeni mënyra të reja për të arritur te thelbi i një problemi. Po t’i shikoni gjërat nga një perspektivë tjetër mund të keni sukses. Edhe në çështjet e dashurisë do t’ju duhet t’i mendoni gjërat ndryshe sot.

Peshqit

Nëse ëndrrat tuaja të fundit kanë qenë konfuze, mos kini frikë sepse ato nuk janë paralajmërime për atë që po ndodh! Njerëzit rreth jush sot do të kenë një ndikim të madh tek ju veçanërisht në profesionin tuaj. Të ardhurat financiarë parashikohen të mira.

HOROSKOPI E SHTUNË 20 KORRIK 2019

Nëse ndiheni të lodhur apo të mërzitur, mos e sforconi veten të buzëqeshni. Nëse i përdorni të gjitha forcat për emocione false, nuk do të mundi dot të bëni asgjë për të përmirësuar gjendjen tuaj. Pasdite përpiquni të merrni pjesë nëpër aktivitete çlodhëse, pas një ditë të ngarkuar me punë.

Një vizitë e papritur do të sjellë dritë në rrugën tuaj. Ndoshta mund të bëhet fjalë për një mik të vjetër apo për ish-partnerin/partneren tuaj. Gjithashtu, mund të jetë dita juaj me fat sa u përket blerjeve, pasi ekziston mundësia të blini diçka me shumë vlerë, por me një çmim mjaft të arsyeshëm.

Parashikohet një ditë mjaft e mirë për ju në sfera të ndryshme të jetës. Dashuria dhe financat ka gjasa të shkojnë ashtu sikurse dëshironi. Sa u përket blerjeve, rekomandohet t’i planifikoni për një ditë tjetër. Përpiquni të krijoni lidhje më të forta me personat pranë jush.

Një i afërmi juaj ka gjasa t’ju bëjë disa surpriza. Mund të bëhet fjalë për dhuratë mjaft të këndshme. Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë personin që kërkojnë. Për ata që janë në një lidhje, ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju tregojë një sekret mjaft të rëndësishëm.

Kjo e shtunë do të kalojë shumë shpejt. Nuk është dita e duhur për të marrë pjesë në konkurse afatgjata. Nëse ndiheni shumë të lodhur nga kjo javë, gjumi do të jetë ilaçi i duhur për të fituar energjitë e humbura.

Të lindurit e kësaj shenje mund të përfshihen sot nga nostalgjia. Mos lejoni që ndjenjat e këqija t’ju nxisin të takoni dikë që iu ka lënduar në të kaluarën. Përkundrazi, fokusohuni në gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Kur të zgjidhni veshjen sot, bëni kujdes të mos shmanget vëmendja nga sharmi juaj i zakonshëm. Ekziston mundësia të merrni pjesë në një event mjaft misterioz. Sa u përket projekteve afatgjata, do të ishte më mirë t’i nisnit javën e ardhshme.

Do të ndiheni mjaft i frymëzuar këtë të shtunë, mbi të gjitha për artin. Do të keni dëshirë të pikturoni, të shkruani, të dizenjoni etj. Ndiqni zemrën dhe lejoni frymëzimin t’ju udhëheqë. Megjithatë, tregohuni mjaft të kujdesshëm për gjendjen tuaj shëndetësore.

Rekomandohet t’i programoni pushimet tuaja. Dita e sotme do të kalojë përgjithësisht e qetë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë nga dikush, të cilin keni kohë pa e takuar. Nëse jeni beqarë, fati mund t’ju sjellë sot një person mjaft të veçantë.

Një konflikt në punë ka gjasa të ndikojë shumë në gjendjen tuaj emocionale. Përpiquni të mos përfshiheni nga pesimizmi dhe të ecni përpara. Megjithatë, në mbrëmje do të kaloni momente të këndshme. Madje nuk përjashtohet mundësia e një surprize të bukur.

Tregohuni të vërtetë me veten. Përpiquni sa më shumë të shmangni konfliktet, duke u larguar nga situata që do të çonin drejt telasheve. Kjo mbrëmje do të ishte e shkëlqyer për të mbledhur miqtë e vjetër dhe për të kaluar kohë me ta si më parë.

Kur ndihmoni të tjerët, mos harroni se mund të ndodhë që të mos jenë mirënjohës ndaj jush. Sa i përket anës financiare, ka gjasa të keni rritje të të ardhurave. Nëse e ndjeni të nevojshme t’i shprehni dikujt ndjenjat, mos hezitoni ta bëni.

HOROSKOPI E PREMTE 19 KORRIK 2019

Mund të përjetoni disa shqetësime gjatë ditës së sotme, sa i përket të ardhmes në punë. Nuk përjashtohet mundësia e një konflikti me kolegët. Megjithatë, nuk është e nevojshme të merrni një hap vendimtar duke dhënë dorëheqjen.

Nuk do të mund të qëndroni të qetë para disa ndryshimeve të papritura. Ka të ngjarë të bëhet fjalë për çështje profesionale. Mund të keni një njohje të re, e cila së shpejti do t’ju bëjë të provoni momente të paharrueshme romantike.

Mund ta ndryshoni disa herë planin për sot. Ekziston rreziku të keni grindje në familje. Mundohuni të ndryshoni rutinën e përditshmërisë suaj, pasi do të ndiheni shumë më mirë. Është e rëndësishme t’i kushtoni kohë edhe aktivitetit fizik, i cili do të ndikojë mjaft mirë edhe në gjendjen tuaj psikologjike.

Dikush mund të përpiqet t’ju xhelozojë, por mos bini preh e kurtheve të tilla. Nëse vini re se po ndjeni diçka të tillë, por nuk keni asnjë arsye për këtë, do të ishte mirë ta shmangnit këtë ndjenjë. Së shpejti, do t’ju ofrohet një projekt mjaft i rëndësishëm, për të cilin nuk duhet të merrni vendime të nxituara.

Mos u përqendroni vetëm tek vetja, por kushtojini rëndësi edhe personave që ju rrethojë dhe përpiquni t’i ndihmoni ato. Nuk kanë vlerë vetëm fjalët, por edhe veprimet. Në mbrëmje mund të surprizoheni nga prania e dikujt në eventin, ku ju do të jeni të pranishëm.

Do të keni rezultate mjaft të mira sot në punë, aq sa do të jeni në gjendje t’i bëni ballë me sukses çdo sfide. Fati do t’ju buzëqeshë edhe në çështjet personale. Nëse ëndërroni t’i fitoni zemrën dikujt, duhet të veproni sa më shpejt.

Nuk rekomandohet të merreni me punët e të tjerëve apo të merrni përgjegjësitë e tyre, pasi ekziston mundësia që në një pikë të caktuar të humbisni kontrollin. Kjo mund t’ju çojë drejt një incidenti në punë apo në shtëpi. Do të ishte më korrekte të përmbushnit njëherë detyrat kryesore dhe më pas të mendoni për aktivitete relaksuese.

Nuk këshillohet të shpenzoni më shumë seç jua lejon buxheti. Ekziston mundësia që borxhi që mund t’i merrni dikujt, t’ju kthehet në stres. Mbrëmjen mund ta kaloni nën praninë e partnerit/partneres suaj me të cilin/cilën do të diskutoni rreth një teme që iu ka munduar kohët e fundit.

Bëni kujdes kur të kontaktoni me persona të huaj. Ndoshta dikush do të përpiqet t’ju zbulojë një sekret personal apo disa të dhëna të rëndësishme. Kjo mbrëmje është e duhura për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme në familje.

Mos bëni shumë plane për të ardhme dhe mos shmangni vëmendjen nga e tashmja. Merrini parasysh të gjitha rreziqet nëse vendosni të realizoni seriozisht një ide. Nëse keni planifikuar që sot patjetër të bëni një lëvizje me rëndësi, ekziston mundësia që disa gjëra të mos shkojnë ashtu siç duhet.

Gjatë ditës së sotme do të përjetoni mjaft emocione pozitive. Për beqarët e kësaj shenje është dita e duhur që në mbrëmje të ftoni personin që dashuroni në një takim romantik. Rekomandohet të mos e teproni me komplimente.

Nëse vendoseni para një zgjedhjeje në punë dhe e dini mirë se çfarë vendimi duhet të merrni, mos hezitoni dhe kini besim në vetvete. Së shpejti mund të merrni një lajm mjaft të mirë më shpejt seç e prisnit. Ekziston mundësia të realizoni një udhëtim, të cilin nuk e kishit planifikuar.

HOROSKOPI E ENJTE 18 KORRIK 2019

Mund të keni ndjenja për një prej kolegëve tuaj, pavarësisht se nuk e pranoni. Sa i përket karrierës apo financave, nuk parashikohen ndryshime. Në mbrëmje ka gjasa të mos keni dëshirë të dilni, por të qëndroni në qetësi në shtëpi.

Nuk pritet të keni emergjenca gjatë kësaj të enjte, por njëkohësisht nuk parashikohet të keni shumë fat. Ekziston mundësia të merrni një lajm shqetësues për një të afërm. Rekomandohet që mbrëmjen ta kalonin nën praninë e familjarëve tuaj.

Mund të ndërmerrni rreziqe të vogla sot. Mund t’i kërkoni shefit rritje të pagës. Bëni kujdes me fjalët kur bisedoni me njerëzit përreth, pasi mund të lëndoni dikë që po përpiqet t’ju ndihmojë. Ka gjasa të ndërroni së shpejti vendin e punës.

Ekziston mundësia që sot të humbisni një objekt të çmuar, ose t’ju prishet një pajisje e rëndësishme. Do t’ju vijë një ftesë për të marrë pjesë në një event, çfarë do t’ju kënaqë pamasë. Gjithashtu, edhe komunikimi me të afërm më të rinj se ju do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Mos u bazoni te këshillat e të tjerëve këtë të enjte. Ekziston mundësia që ata të mos jenë të interesuar për fitoret tuaja. Mos u përpiqni të bëni riparime personalisht në shtëpi, pa pasur njohuritë e duhura. Parashikohet sukses në marrëdhëniet personale.

Përpiquni të qetësoheni dhe të mbani veten nën kontroll. Ata që do të mund të veprojnë kështu, do të shpërblehen në disa fusha të jetës. Financat do të jenë të mira, madje më mirë seç e prisnit. Ekziston mundësia që dikush nga e kaluara të shfaqet sërish në jetën tuaj.

Peshoret mund të tregohen të pakujdesshëm me kreativitetin sot. Përpiquni të shmangni incidentet acaruese. Mos zbuloni gjithçka rreth jetës suaj me persona që nuk i njihni mirë dhe nuk këshillohet të ndërmerrni aventura.

Do të ndërmerrni një projekt shumë të vështirë në fushën profesionale, çfarë do t’ju bëjë që të qëndroni shumë pak pranë familjes. Mos lejoni askënd t’ju pengojë gjatë rritjes profesionale. Vetëm tregohuni të kujdesshëm në veprimet që ndërmerrni.

Përpiquni të jeni sa më optimistë, pasi do të ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj psikologjike. Duhet të tregoni shumë durim, në mënyrë që planet tuaja të realizohen. Mbrëmjen do ta kaloni në krahët e partnerit/partneres suaj.

Nuk do të keni mundësi të zbatoni plotësisht planin për ditën e sotme. Megjithatë, mos harroni synimet që keni në jetë. Përgjithësisht, rezultatet e kësaj dite do të jenë të kënaqshme, pavarësisht ngarkesës. Është dita e duhur për të bërë blerje të rëndësishme.

Sot do të përjetoni edhe lumturi, edhe ankth. Ekziston mundësia të debatoni me një prej të afërmve tuaj. Tregoni më durim me partnerin/partneren dhe fëmijët tuaj. Sa i përket anës financiare, kjo e enjte premton shumë. Mund të merrni një shumë të konsiderueshme parash nga një burim që nuk e prisnit.

Kjo e enjte parashikohet të kalojë pa probleme. Disa do të përjetojnë ndryshime në jetë pa bërë përpjekje të mëdha. Ata që janë në një lidhje romantike prej kohësh, rekomandohet të marrin hapin përfundimtar.

HOROSKOPI E MËRKURË 17 KORRIK 2019

Ka gjasa të realizoni një udhëtim të shkurtër. Ekziston mundësia që një prej të njohurve të rinj të ketë lidhje me profesionin tuaj, çfarë do t’ju shërbejë shumë. Nëse nuk i keni nisur ende pushimet, përpiquni të mendoni sesi ta kaloni kohën sa më bukur, por edhe të keni fitimin e duhur.

Do të refuzoni qëllimisht të bini në kompromis sot. Nëse do të qëndroni vetëm dhe nuk do të bashkëpunoni me të tjerët, nuk do të keni rezultate pozitive. Nëse jeni të përfshirë në një projekt në skuadër, duhet të dëgjoni edhe mendimin e të tjerëve. Në mbrëmje nuk përjashtohen problemet e vogla.

Ka gjasa të përfshiheni në një situatë mjaft delikate. Mos flirtoni me persona që janë në një marrëdhënie dhe mos provokoni xhelozi nëse jeni të martuar. Është dita e duhur për të bërë eksperimente në kulinari, por edhe në arredimin e shtëpisë.

Nëse nuk ndiheni sot në gjendjen e duhur për të punuar, bëni të pamundurën që të bëni pushim, për t’u ndjerë mirë në ditët në vijim. Mbrëmjen rekomandohet t’ia kushtoni partnerit/partneres suaj, e cila/i cili me shumë gjasë do të shprehë pakënaqësi ndaj jush.

Mund të befasoheni nga vizita e dikujt gjatë ditës së sotme. Mund të bëhet fjalë për ish partnerin/partneren tuaj, një mik të vjetër ose shokun/shoqen e fëmijërisë. Beqarët e kësaj shenje mund të krijojnë njohje të reja. Sa i përket anës financiare, fati do t’ju buzëqeshë.

Ekziston mundësia të futeni thellë në mendime këtë të mërkurë, çfarë do t’ju çojë edhe drejt marrjes së një vendimi. Idetë e reja janë të mirëpritura, mbi të gjitha në punën tuaj. Ata që së fundi kanë luftuar me një sëmundje të caktuar, rekomandohet të shmangmi udhëtimet e gjata.

Ndiqni intuitën për çështjet e zemrës. Në këtë mënyrë, ka gjasa të shpëtoni marrëdhënien tuaj. Bëni kujdes me dietën dhe përpiquni të kryeni sa më shumë aktivitet fizik. Evitoni personat që përpiqen të ndikojnë negativisht në reputacionin tuaj.

Sot do të kuptoni më shumë se kurrë se dashuria zëvendëson gjithçka. Do të kaloni një ditë ku do të dominojë pozitiviteti. Do të fitoni para mjaftueshëm, por bëni kujdes me blerjet e mëdha. Edhe pse do të përballeni me kundërshtime në punë, mos u dorëzoni dhe ruani qetësinë.

Mos e teproni me besimin në vetvete. Respektoni ndjenjat e të tjerëve, sidomos kur bëhet fjalë për persona më të mëdhenj në moshë se ju. Shigjetarët familjarë këshillohet të kalojnë sa më shumë kohë me familjen.

Gjatë kësaj të mërkure do të mësoni një lajm që do të ndikojë pozitivisht në jetën tuaj. Është mjaft e rëndësishme që të kryeni aktivitet fizik, por mos e tejkaloni masën. Tregohuni të vëmendshëm ndaj shpenzimeve që mund të kryeni sot.

Mendohuni mirë para se të merrni një vendim të rëndësishëm për të investuar aty ku ju keni kohë që e planifikoni. Ekziston mundësia të përfundoni me sukses një projekt të komplikuar. Mbështetja e kolegëve do t’ua ngrejë moralin. Mbrëmjen ka gjasa ta kaloni në një atmosferë romantike.

Mos hezitoni ta shpallni planin tuaj për një biznes të caktuar apo të shpallni marrëdhënien tuaj romantike. Tregojini qëllimet tuaja dhe duhet të jeni krenar për ato çfarë keni arritur. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të njohin një person mjaft të veçantë.

HOROSKOPI E MARTË 16 KORRIK 2019

Ekziston mundësia të zbuloni që një prej të afërmve tuaj të flasë keq për ju. Kjo do të bëjë që ju të shqetësoheni gjatë gjithë ditës nëse nuk përballeni dhe nuk sqaroheni me personin në fjalë. Në fusha të tjera të jetës nuk parashikohet asgjë e veçantë. Në mbrëmje do të jeni nën praninë e miqve të ngushtë, çfarë do të ndikojë pozitivisht në humorin tuaj.

Mund të shqetësoheni nga një incident, ku përfshihen përfaqësuesit e autoriteteve. Do t’ju duhen orë të tëra për të vërtetuar se nuk keni asnjë lidhje me akuzat që rëndojnë mbi ju. Sa i përket çështjeve të dashurisë, fati nuk do të jetë në anën tuaj pasi ka gjasa të debatoni me partnerin/partneren tuaj.

Të lindurit e kësaj shenje nuk do të ndihen të sigurt sa i përket çështjeve financiare. Mendohuni mirë para se të nisni një projekt, i cili fillimisht mund të kërkojë shpenzime të shumta. Ekzistojnë shanse të shumta që fati t’ju buzëqeshë në marrëdhëniet tuaja personale.

Sot mund të keni një synim të ri, të cilin ka shumë gjasa ta realizoni. Nuk përjashtohet mundësia e disa përplasjeve të vogla me kolegët tuaj. Mos i besoni gjithçka atyre dhe mos ndani planet personale. Përdorni zgjuarsinë, taktin dhe buzëqeshjen kur bisedoni. Përpiquni të shmangni kritikat e shumta.

Duhet të mendoni për rrugën në të cilën ndodheni dhe, nëse është pikërisht ajo çfarë dëshironi si në jetën personale ashtu edhe profesionale. Nëse mendoni se nuk jeni në rrugën që do të donit të ishit, përpiquni të gjeni një mënyrë për të ecur përpara. Nuk është dita e duhur për të eksperimentuar me veshjen.

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i përmendin vazhdimisht ato çfarë kanë arritur. Kjo mbi të gjitha iu referohet atyre që kanë bërë së fundmi një blerje të shtrenjtë dhe dëshirojnë që këtë ta mësojnë sa më shumë persona. Përgjithësisht, dita pritet të kalojë e qetë. Ekziston mundësia e rritjes së të ardhurave.

Peshoret këshillohet të heqin dorë nga zakonet e vjetra, shqetësimet e tepërta dhe ankthet. Ndiqni intuitën dhe mos u bazoni vetëm tek këshillat e të tjerëve. Do të kaloni një mbrëmje të qetë, ku do të rifitoni energjitë e humbura.

Mos bini preh e provokimeve të kundërshtarëve tuaj. Mund të nisë si një debat i thjeshtë, por mund të përfundojë në sherr. Mund ta shmangni tërësisht këtë nëse nuk i kushtoni rëndësi faktorëve që ju irritojnë. Megjithatë tregoni vëmendje maksimale ndaj intrigave që mund të bëhen ndaj jush.

Mos u përqendroni tek e shkuara, por shihni përpara drejt mundësive të reja që mund t’ju shfaqen. Nëse ndiqni këtë rrugë, mund të shihni ndryshime pozitive tek të ardhurat tuaja. Është e rëndësishme ti kushtoni më shumë vëmendje familjarëve tuaj.

Nuk do të keni arsye për t’u shqetësuar gjatë kësaj të marte. Është dita ideale për të vijuar punën me projektet tuaja. Sa i përket fushës së ndjenjave, shmangni plagjiaturën dhe përdorni kreativitetin.

Tregohuni të hapur ndaj gjërave të reja, por kujtoni të mos e kaloni cakun. Do të ndiheni mjaft mirë nëse merreni me sport. Mundohuni të inkurajoni edhe shokët e të afërmit tuaj që t’i përkushtohen aktivitetit fizik. Për Ujorët e vetmuar, sportet do të ndihmojnë për të bërë disa njohje të reja.

Mund t’ju duhet këshilla e dikujt këtë të martë. Bëhet fjalë për disa vështirësi në aspektin personal apo për një projekt të komplikuar. Ata që janë në kërkim të dashurisë ka gjasa që t’i japin fund vetmisë. Ndërsa disa të tjerë mund t’i japin fund lidhjes së tyre romantike.

HOROSKOPI I JAVËS 15-21 KORRIK 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Ne jetën tuaj ne çift ka mundësi te merrni vendime shume te rëndësishme. Gjerat do ndryshojne njëherë e përgjithmonë dhe nuk do ketë me kthim mbrapa ne kohe. Beqaret nuk do e gjejnë dot shpirtin e tyre binjak edhe pse nuk do lënë gur pa lëvizur. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Shpenzimet e domosdoshme mund t’i kryeni pa u druajtur fare. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Do keni energji dhe shqetësimet e mëparshme nuk do ndihen aspak. Edhe ata qe kane pasur probleme me stomakun do jene me te qete. Ne pune do filloni disa projekte mjaft interesante, por qe do duan me tepër përkushtim dhe kohe te harxhuar. Jeta familjare do jete përgjithësisht pozitive.

Demi21. prill – 21. maj

Nëse kohet e fundit lidhja juaj ka pasur ulje dhe ngritje, këtë jave do bëni te pamundurën te vendosni pikat mbi “i”. Nuk do debatoni me për gjera te kota dhe do i pranoni disa gabime te bëra se fundmi. Beqaret nuk do e vrasin shume mendjen për te gjetur princin e kaltër, pasi edhe ashtu si janë ja kalojnë me se miri. Nuk do e kenë me dëshirë te madhe te kenë një person te cilit here pas here t’i japin llogari. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur qe te mundeni sepse po filluan vështirësitë nuk do zgjidhen lehtësisht. Shëndeti ne përgjithësi do jete i kënaqshëm. Do keni goxha rezistence fizike dhe morale. Ne pune do lodheni shume, por serish nuk do i arrini ato qe keni dashur. Familja pa probleme.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Për shume prej jush, jeta ne çift do jete mjaft e trazuar. Gjate gjithë javës do debatoni me partnerin edhe për gjera elementare. Po vazhduat me këtë sjellje, shpejt do vije edhe ndarja. Beqaret do tundohen tej mase nga disa persona dhe do bëjnë te pamundurën për t’i pasur ne krah. Buxheti do ekuilibrohet tej mase dhe do arrini t’i kryeni te gjitha shpenzimet e menduara. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do ndiheni shpesh te lodhur dhe pa fuqi për te ecur përpara. Kujdes edhe me dietat. Ne pune ka mundësi qe me pak përpjekje te arrini atë qe keni dëshiruar. Mos u ndalni qe me vështirësinë e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë gjithë kohës paqja.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Gjate gjithë kësaj jave do jeni ne humor shume te mire ju te dashuruarit dhe do kaloni çaste fantastike me partnerin. Mund te mendoni here pas here edhe për gjera ekstravagante apo për ndonjë çmenduri. Beqaret do kalojnë një periudhe shume te këndshme e plot surpriza. Atyre do ju ndodhin gjera qe as i kishin menduar ndonjëherë. Financat do jene te qëndrueshme, kështu qe mund te përfitoni nga rasti për te kryer edhe disa investime. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Here pas here do keni shqetësime nga melica dhe tensioni. Ne pune do i bëni te gjitha përpjekjet për ta për t’i kaluar pengesat dhe do ja dilni. Për familjen do jete dite normale.

Luani23. korrik – 22. gusht

Këtë jave do jeni shume impulsive ju te dashuruarit dhe mund te bëni gabime te njëpasnjëshme. Reflektoni dhe mendojini gjerat sa me shpejt sepse ne te kundërt do vije ndarja. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm dhe nuk do bëjnë asnjë lëvizje për ndryshime, por ditën e enjte do takojnë një person sharmant qe nuk do i rezistojnë dot. Sektori i financave nuk do jete aspak i trazuar. Mund ta kryeni pa frike ndonjë shpenzim te vogël për qejfin tuaj. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Mund te keni goxha shqetësime nga stomaku kështu qe shmangni pikantet dhe pijet alkoolike. Ne pune do jeni shume te organizuar dhe gjithçka do ju ece sipas planeve. Me familjaret do keni disa debate te vogla.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Për jetën tuaj ne çift mos u shqetësoni aspak gjate kësaj jave sepse ajo do jete fantastike. Nuk do kaloni asnjë çast pa përjetuar emocione dhe kënaqësi. Edhe për beqaret do jete një periudhe e begate. Ata do e gjejnë princin e kaltër dhe do fillojnë menjëherë një lidhje me te. Ne planin financiar do jeni te detyruar te bëni kufizime pasi ne te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Gjendja shëndetësore do vije dita ditës duke u përmirësuar. Me delikatet do jene ata qe kane probleme kronike nga veshkat ose qe vuajnë nga diabeti. Ne pune do mund te bëni zgjedhjet e duhura. Durimi, këmbëngulja dhe toleranca do jene pikat kyçe. Jeta familjare do mbetet e kënaqshme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Ketë jave do jeni me te logjikshëm ju te dashuruarit dhe do i kuptoni te gjitha gabimet qe keni bere. Duke filluar nga e marta, te dy palët do mundoheni te gjeni mënyrat e duhura qe ta përmirësoni situatën. Beqaret nuk do jene ne humor shume te mire dhe nuk do preferojnë te dalin te njihen me persona te rinj. Buxheti do përmirësohet ne mënyrë te menjëhershme fale shpërblimit qe do merrni nga një pune e mbaruar me sukses. Shëndeti do jete delikat ditët e para te javës, por dalëngadalë do filloje te stabilizohet. Për punën perspektivat do jene te shkëlqyera. Do i mbaroni projektet me shpejt nga sa kishit menduar. Jeta familjare do jete tërësisht e qete.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jave e begate do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do kenë asgjë për çfarë te shqetësohen sepse partneri do mendojë t’ua beje çdo çast fantastik. Beqaret nuk duhet t’i humbasin shpresat deri ne ditën e fundit te javës. Ka shume gjase te përjetojnë emocione te forta. Ne planin financiar keni për t’u përballur me sfida te vështira, por me pak durim dhe maturi do ja dilni mbanë. Gjendja juaj fizike dhe ajo morale do jete dinamike. Nuk do keni aspak shqetësime dhe ne përgjithësi do jeni energjike. Ne pune do hasni edhe vështirësi, por nuk do dorëzoheni për asnjë moment. Shume do ju kenë zili për ato qe do arrini. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Rutina ka mundësi t’iu pushtoje këtë jave ju qe jeni ne një lidhje dhe shpesh mezi do i kaloni ditët. Do mërziteni jashtëzakonisht. Beqaret as nuk do e vrasin mendjen te krijojnë një lidhje, por do ja lënë çdo gjë kohës. Ne fakt deri ditën e premte mund te ndodhe diçka e jashtëzakonshme për ta. Financat me shume përpjekje nga ana juaj do fillojnë te stabilizohen disi. Vazhdoni ne rrugën qe keni nisur. Shëndeti ka për te qene i qëndrueshëm. Nuk do keni probleme për te cilat te merakoseni. Ne planin profesional do privilegjoheni gjithë kohës. Do keni edhe arritje dhe mund t’iu behet edhe një propozim për rritje ne detyre. Jeta familjare do ketë vështirësi te vogla.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Jeta juaj ne çift do jete shume e trazuar gjate gjithë kësaj jave. Do debatoni edhe për gjerat me elementare me atë qe keni ne krah dhe nuk do ndiheni te qete asnjë moment. Po vazhduat kështu me mire ndahuni qe te jeni me te qete. Beqaret do tërhiqen mjaft nga sharmi i një kolegu dhe nuk do mundin dot ta fshehin pëlqimin. Me gjase edhe ai do ua ktheje me te njëjtën monedhe. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni maturinë sepse përndryshe situata mund te përkeqësohet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdesuni pak me tepër për veten. Ne pune do i konkretizoni te gjitha planet dhe do jeni te qete. Familja shume e qete.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Fale ndikimit te madh te Neptunit, jeta juaj ne çift do jete goxha e trazuar. Për disa mund te ketë probleme me komunikimin dhe kjo do sjelle mosmarrëveshjet me te mëdha. Gjithsesi nëse i kuptoni gabimet dhe toleroni nga pak, gjithçka do zgjidhet shpejt. Beqaret do jene te vendosur ta shfrytëzojnë sa me shume lirinë e tyre dhe mund te bëjnë edhe ndonjë çmenduri te vogël. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen tej mase pas ditës se marte. Çdo gjë do e keni nen kontroll tashme. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla, por asgjë serioze dhe shqetësuese. Mund te rini te qete. Ne pune nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe sepse mund te humbisni edhe ato qe keni arritur. Me familjaret do merreni vesh me se miri.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Nëse doni te keni me shume momente te lumtura ne jetën tuaj ne çift këtë jave, duhet te bëni me tepër lëshime ndaj partnerit. Po u treguat strikte mund te keni goxha mosmarrëveshje dhe do mërziteni. Beqaret do kenë një periudhe me fat. ata do realizojnë takime te njëpasnjëshme dhe do e fillojnë edhe lidhjen me një person tepër te përshtatshëm. Ne planin financiar do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do ndiheni me te qete. Falënderojini edhe miqtë. Gjendja shëndetësore nuk do jete e qëndrueshme, megjithatë mos u alarmoni për gjene me te vogël. Ne pune do ia dilni mbanë dhe do i përfundoni me sukses projektet e nisura me herët. Me familjaret mund te keni disa mosmarrëveshje te vogla.

HOROSKOPI E HËNË 15 KORRIK 2019

Mos e shpenzoni energjitë për çështje të ndryshme, por fokusohuni vetëm tek ato më kryesoret. Nëse nuk vendosni prioritete, rrezikoni të mos keni suksesin që prisni. Veproni me qetësi dhe zgjuarsi për të arritur ato çfarë dëshironi. Optimizmi është receta e duhur për problemet tuaja.

Nëse takoni njerëz të rinj tregohuni vetvetja, të hapur dhe të sinqertë, por mos tregoni më shumë seç duhet rreth vetes. Ju duhet më shumë kohë për ta bërë një gjë të tillë. Sa i përket çështjeve të zemrës, fati do të jetë në anën tuaj.

Do të keni dëshirë të hiqni dorë nga disa gjëra dhe të shkoni në një ishull të qetë për t’u relaksuar. Nuk rekomandohet një gjë e tillë, por përkundrazi, bëjini ballë problemeve tuaja, pasi ekziston mundësia të keni rezultate mbresëlënëse.

Është dita e duhur për të bërë eksperimente, madje mund të provoni edhe gjëra të jashtëzakonshme. Mos kini frikë të ecni përpara dhe t’i shmangeni rutinës së përditshme. Në mbrëmje ka gjasa të mërziteni pasi do t’ju vijë keq për shkak të shansit që keni humbur për të qenë më shumë i lumtur.

Kjo ditë premton shumë fat. Madje ekziston mundësia që të gjeni një vend të ri pune prestigjioz dhe me të ardhura më të larta. Sa i përket çështjes së ndjenjave, ekziston mundësia e zhvillimit të një situate mjaft të favorshme për ju.

Mos mendo sot më shumë për të huajt sesa për veten tuaj. Çështja kryesore për ju duhet të jetë siguria dhe komoditeti në shtëpi. Është dita e duhur për të bërë blerje të ndryshme. Nëse nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore, rekomandohet të shkoni menjëherë tek doktori.

Një lajm i mirë lidhur me karrierën dhe financat tuaja është në ardhje. Mund t’ju rritet paga mujore ose të zini një pozicion të ri pune. Në mbrëmje, kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren tuaj. Bëni kujdes me kritikat e ashpra.

Këtë të hënë mund të mos ndiheni të kënaqur me veten tuaj. Ekziston mundësia të dështoni në një intervistë pune. Megjithatë mblidhni forcat për të ecur përpara, pasi është e vetmja mënyrë për t’ia dalë mbanë. Për beqarët e kësaj shenje është dita e duhur për të gjetur dashurinë e re.

Nuk pritet të keni ndonjë problem gjatë kësaj dite. Përpjekjet tuaja të shumta në fusha të ndryshe do të shfaqin rezultatet që ju kërkonit. Kushtojini më shumë vëmendje familjes suaj. Partneri/partnerja do të ketë nevojë për ndihmën tuaj.

Nuk rekomandohet të zhvilloni takime në grupe të mëdha. Mos hezitoni të shprehni çdo ide tuajën, sado e çuditshme mund të duket. Shmangni komplimentet tradicionale, pasi nuk do t’ju vijnë aspak në ndihmë nëse dëshironi të bëni dikë për vete.

Bëni një lëvizje kundrejt ëndrrave tuaja. Përdorni gjithë energjitë tuaja për ta arritur atë. Megjithatë ka gjasa që në këtë drejtim t’ju ndihmojë edhe fati. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë dhe me të afërmit tuaj.

Dikush mund t’ju fusë në një kurth të vogël. Nuk është çudi që kjo t’ju vijë nga një miku juaj i ngushtë apo gjysma juaj e zemrës. Megjithatë, kjo do të zgjasë shumë pak, pasi gjithçka do të sqarohet shpejt mes jush.

HOROSKOPI E DIEL 14 KORRIK 2019

Në vend që të përqëndroheni te të gjitha gjërat që ju duhet të bëni dhe njerëzit që ju duhet të takoni, fokusohuni te pjesa e dytë e ditës, ku mund të njihni një person shumë të veçantë. Shumë detaje mund t’ju shpërqëndrojnë nga ajo që me të vërtetë ka rëndësi.

Është një kohë e mirë për të realizuar disa projekte të lëna në mes. Mos humbisni kohë për gjëra që kanë të bëjnë me dëfrimin, por përpiquni të kapni kohën e humbur, veçanërisht në aspektin profesional.

Shumë e turpshme për të thënë atë që keni në mendje? Mendimet tuaja mund të keqinterpretohen, por jo fjalët. Tregoni të vërtetën tuaj dhe qëndroni me deklaratën tuaj. Bota duhet të dijë se çfarë mendoni me të vërtetë.

Sot mund të përballeni me disa pengesa që do t’i kaloni falë mbështetjes së disa miqve të mirë. Merrni me seriozitet çdo problem që ju del në rrugë, por gjithashtu mos u përfshini nga stresi që nxit energjinë negative.

Nëse ndjeni nevojën për të marrë një pushim dhe për të qëndruar në vetmi, atëherë bindjuni kësaj thirrjeje të brendshme. Nëse nuk mund ta largoni veten nga detyrimet tuaja tani, ndoshta mund të bëni plane për të ardhshmen e afërt.

Fitoret do t’jua bëjnë ditën pikante, duke e mbajtur humorin në nivelin e duhur. Duket se fati është në anën tuaj dhe do të merrni gjithçka që ju nevojitet kur keni nevojë për të, veçanërisht në dashuri.

Disa argumente janë thjesht gungat e shpejtësisë, jo devijime të mëdha që ndryshojnë të gjithë rrjedhën e një marrëdhënieje. Nëse po pyesni veten nëse është koha e duhur për të rivendosur kontaktin me një person, atëherë mos humbisni kohë, por kapni telefonin.

Jeni pak i mërzitur? Ju padyshim e meritoni një pushim. Organizoni ndonjë udhëtim që do t’ju sillte shumë frymëzim. Edhe në aspektin sentimental keni nevojë për më shumë impuls.

Kjo nuk është një ditë e mirë për t’u përfshirë me shumë njerëz të ndryshëm, sepse energjia juaj nuk do të integrohet lehtësisht me të tjerët. Kjo është për shkak se nuk ndiheni në formën më të mirë emocionale.

Mos humbni kohë me disa persona, të cilët nuk arrijnë të kuptojnë konceptet tuaja të të jetuarit. Vazhdoni të jeni vetvetja në çdo situatë. Në fushën e dashurisë mund të merrni disa informacione interesante.

Jini delikatë në atë që bëni dhe atë që thoni sot. Ju jeni më të fortë nga sa mendoni dhe duhet të kini kujdes të veçantë kur merreni me njerëz të tjerë. Duhet të jeni të vetëdijshëm për faktin se emocionet mund të jenë të brishta. Përpiquni të fitoni sa më shumë aleatë.

Sot mund të jeni shumë tërheqës duke magjepsur personat që keni përreth. Shfrytëzojeni momentin pozitiv për të krijuar një marrëdhënie të veçantë. Jini i hapur për një bisedë të ngrohtë me një person të këndshëm.