VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 6 NËNTOR 2018

By | November 6, 2018

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 20 NËNTOR 2018

Duhet t’i nënshtroheni një regjimi ushqimor dhe të kryeni ushtrime fizike, pasi e keni mjaft të nevojshme. Do të keni dëshirë të fitoni më shumë para. Mos u tregoni të ashpër me njerëzit që iu rrethojnë. Sjellja juaj mund të mërzisë jo vetëm familjen, por mund të krijojë boshllëk në marrëdhëniet tuaja.

Mosrehatia mund t’ju shkaktojë stres, por një miku juaj do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet. Dëgjoni muzikë dhe përpiquni të relaksoheni. Ka gjasa të dilni me miqtë tuaj dhe të argëtoheni, por bëni kujdes të mos ndani sekretet me të tjerët.

Duhet të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar, pasi lodhja mund t’ju çojë drejt pesimizmit. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet, megjithatë nuk do të keni mundës të realizoni plotësisht projektet që dëshironi. Fëmijët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje.

Do të ndiheni shumë mirë nga gjendja shëndetësorë, pavarësisht se do të kaloni një ditë të lodhshme. Rritja e papritur e shpenzimeve do t’ju shqetësojë. Dita e duhur për të komunikuar me disa persona që i takoni rrallë. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju dhurojë momente të mrekullueshme sot.

Puna juaj do të vlerësohet sot, pavarësisht se do të përballeni me një situatë shumë të vështirë. Mos e humbni kontrollin, ndërkohë që do të ndërmerrni një vendim shumë të rëndësishëm. Do të keni të gjithë vëmendjen nga partneri/partnerja juaj.

Presioni nga shefat në punë dhe problemet në shtëpi do t’ju shkaktojnë stres. Përpiquni t’u kushtoni më shumë kohë prindërve dhe të këshilloheni me ta. Për çiftet e martuara, parashikohet një ditë mjaft e këndshme.

Kushtojini më shumë rëndësi shëndetit tuaj. Mund të keni një rritje të papritur të shpenzimeve gjatë ditë të sotme. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të ketë probleme me shëndetin, çfarë do t’ju shqetësojë edhe juve.

Do të kënaqeni pafund nëse do të dilni në mbrëmje me miqtë. Duhet të bëni pak pushim nga axhenda juaj ditore. Qëndroni larg thashethemeve, pasi mund t’ju sjellin probleme. Ka gjasa që të debatoni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe problemet t’ju zgjasin për një kohë të gjatë.

Miqtë mbështetës do t’ju bëjnë të lumtur. Shmangni personat që ju afrohen për t’ju kërkuar borxh. Me familjen do të shpenzoni më shumë kohë se zakonisht, çfarë do t’ju kënaqë pamasë. Ka gjasa të nisni një marrëdhënie të re romantike.

Do të ndiheni të mbushur plot energji. Përfitoni nga koha e lirë për të ndihmuar familjarët. Romanca do t’ju udhëheqë zemrën dhe mendjen. Tregohuni të kujdesshëm me sendet tuaja personale. Do të ishte mirë të nisnit vrapin çdo ditë.

Bëhuni të fortë pasi do të përballeni me disa vështirësi, përndryshe mund të përfshiheni në probleme. Veçanërisht kontrolloni nervat, sepse më pas mund të pendoheni. Gjërat nuk do të shkojnë ashtu siç do të dëshironit ju sot, por do të kaloni momente mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj.

Shmangni stresin, pasi vetëm kështu mund të zgjidhni problemet me të cilat mund të përballeni. Përpiquni të mos shpenzoni jashtë buxhetit tuaj, mbi të gjitha për artikuj që nuk janë të domosdoshëm. Bëni mirë që të falni disa gabime nga e kaluara.

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 NËNTOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Edhe për peshqit qe janë ne çift do marre fund këtë jave monotonia dhe rutina. Planetët do iu ndihmojnë te përjetoni edhe njëherë momente te lumtura. Beqaret do jene te kënaqur nga ajo qe do arrijnë. Shfrytëzojeni sa me shume çdo dite te javës. Për sa i përket rritjes se te të ardhurave mos prisni mrekulli. E vetmja mënyrë është te punoni me tepër, me metoda te reja dhe me më shume vendosmëri. Mund te prekeni nga ndonjë alergji dhe te keni probleme me frymëmarrjen. Këshillohuni me mjeket! Pjesa tjetër e shëndetit do jete e mire. Ne pune do iu bëhen propozime te reja. Dëgjojini këshillat e specialisteve para se te vendosni. Familja mire.

Demi21. prill – 21. maj

Te mbështetur nga Venusi dhe Marsi do keni një rizgjim te pasionit ne çift. Monotonia dhe banaliteti qe kishin filluar t’iu rendonin do te marrin fund. Do ketë edhe mbrëmje romantike me qirinj dhe do e shprehni gjithçka ndjeni. Ju beqare nuk duhet te ëndërroni shume sepse realiteti do iu duket i vështirë. Edhe pse nuk do takoni personin e duhur nuk duhet ta bëheni pesimiste. Financat nuk do jene te mira dhe juve do iu duhet te shisni disa sende me vlere për te vazhduar. Tregohuni me te matur. Shëndeti nuk do ketë probleme, por mos e teproni me ushqimin. Puna do jete e qëndrueshme. Do firmosni edhe kontrata. Kujdes me sjelljen kundrejt familjareve.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Ambienti ne jetën ne çift nuk do jete edhe shume i qete. Mos i flisni atij qe keni ne krah vetëm për punën, por lëreni veten te lire qe te përjetoni emocione. Për beqaret nuk do ketë fare vend për romantizëm dhe pasion. Do vendosni arsyen para mendjes kësaj here. Me mbështetjen e Venusit nuk do gjeni moment me te mire për te bere transaksione financiare. Rrethanat do jete te favorshme dhe suksesi i garantuar. Ne fillim te javës shëndeti do jete i mire por me pas do keni humbje te dinamizmit, do ndiheni te lodhur dhe ne ankth. Ne pune do jeni plot gjallëri dhe d reflektoni mire para se te veproni. Armiku kryesor do jete padurimi! Ne familje mos u bëni kapricoze.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do ketë brenda edhe momente pasioni te zjarrte dhe emocione te forta. Plutoni do iu beje qe mos e humbni toruan dhe te tregoheni te arsyeshëm. Venusi do iu beje pozitive edhe ju beqareve. Ka mundësi qe gjate kësaj jave te keni edhe dashuri me shikim te pare. Përfitoni! Ne planin financiar duhet te kujdeseni te mos e çekuilibroni shume buxhetin. Mësoni te kurseni paksa. Marsi planeti i dinamizmit dhe energjisë do jete ne anën tuaj dhe asnjë planet tjetër nuk do e përkeqësoje shëndetin. Nëse keni probleme kronike me zemrën do keni përmirësime. Ne planin profesional do mund te realizoni shume nga projektet tuaja. Edhe ata qe iu rrethojnë do ua njohin vlerat. Do keni instinkt kreativ. Ne familje do jete një jave e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Shmangni çdo përballje me partnerin tuaj sot sepse atmosfera do jete e ndezur dhe mund te keni edhe debate te zjarrta. Ju beqare nuk duhet te nxitoheni ne kërkimin tuaj. me shume sesa pasionin do gjeni harmoninë. Nëse deri sot nuk jeni treguar te matur ne fushën e financave duhet te filloni këtë jave. Do përballeni me situata jo shume te këndshme qe do iu mundojnë. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire por duhet te bëni kujdes nga Saturni i cili do iu beje me te dobët fizikisht dhe mendërisht. Jupiteri dhe Urani do iu shtyjnë ta përmirësoni jetën profesionale. Beni ndryshimet e duhura dhe tregohuni te vëmendshëm. Ne familje mos u tregoni idealist.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Ne përgjithësi jeni shume te hapur dhe i thoni gjithçka atij qe keni ne krah, por sapo dalin probleme ju mbylleni ne vetvete. Mos e bëni këtë jave këtë gabim. Bëhuni me te shkathet ju beqare. Turpi do iu beje te humbni një mundësi mjaft te mire! Ne planin financiar rekomandohet shume maturi. Studiojeni mire buxhetin para se te bëni shpenzime. Për te pasur një shëndet me te mire duhet te lëvizni dhe te merreni me ndonjë aktivitet. Do e largoni edhe tensionin. Jeta profesionale do përmirësohet. Me te privilegjuarit do jene ata qe punojnë ne një ndërmarrje te madhe apo ne administrim. Do bëni goxha hapa para. Zgjidhini problemet me familjaret.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Ju qe jeni ne çift do keni momente mjaft pasiononte këtë jave, por ka rrezik qe te tregoheni me kërkues. Mundohuni ta pranoni partnerin ashtu si është. Perspektivat dashurore te beqareve duket te jene te mira. Gjithsesi kjo nuk do te thotë qe ju duhet te flini dhe te presin qe çdo gjë te behet vete. Është momenti qe ta rishikoni më me kujdes situatën financiare. Beni pak kursim edhe me ujin, dritat, telefonin, etj. Edhe pse do ndiheni paksa te lodhur, nuk duhet te shqetësoheni shume. Kjo është shume normale pas një pune voluminoze. Fale mbështetjes se Merkurit ne planin profesional do keni gjithçka qe doni. Do konkretizoni edhe disa projekte. Merruni me tepër me familjen.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Nëse doni te keni mirëqenie ne çift duhet me patjetër te qëndroni pak larg njerëzve te partnerit. Mos i lejoni ata te ndikojnë tek jeta juaj. Beqareve do iu buzëqeshë fati. Do iu pëlqejë me tepër sesa duhet një mik i vjetër. Periudhe e vështirë ne sektorin financiar dhe nuk do keni shume ne dore për ta rregulluar. E vetmja gjë qe mund te bëni është te ulni shpenzimet. Sektori i shëndetit do jete i mire dhe nuk do rrezikoni sajne. Atyre qe kane pasur kohet e fundit ndonjë infeksion do iu beje efekt mjekimi. Mbështetja e Jupiterit tek jeta profesionale do iu beje te hidhni hapa konkrete. Nëse jeni shkrimtar apo gazetar do ndiheni me te frymëzuar. Ne familje do ketë bashkëpunim.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Periudhe mjaft e favorshme për jetën ne çift. Do sqaroni çdo keqkuptim me partnerin dhe nuk do lini hije dyshimi! Bashkëpunimi do vendoset ndërmjet jush. Beqaret qe kohet e fundit kane vuajtur shume nga vetmia mund te njohin dashurinë e vërtetë dhe atë qe do i rezistoje kohës. Përfitoni! Shpenzimet e papritura do iu bëjnë te harxhoni edhe paratë qe kishit hequr mënjanë. Analizojeni me kujdes situatën. Nëse merrni masat e nevojshme çdo gjë do shkoje mire me shëndetin. Konsumoni me tepër fruta dhe perime te freskëta. Influenca jo e mire e planetëve do iu sjelle vështirësi ne pune. Mos bëni plane dhe parashikimi! Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Gjate kësaj jave do ketë xhelozi ne çift dhe debate, por çdo gjë do rregullohet shpejt. Ata qe kane një lidhje te forte do kalojnë momente pasiononte, ndërsa ata qe kane probleme do kërkojnë një dashuri te re. Beqaret do takojnë një person te shenjës se demit ose te akrepit. Mos iu besoni shume binjakeve dhe bricjapeve. Mos u mundoni te fitoni para me lojëra fati. Paranë e mire duhet ta meritoni! Shëndeti do jete i mire por ju duhet te luftoni nervozitetin qe do ua prishe gjumin. Mos merrni medikamente. Gjithë puna qe do bëni do iu shpërblehet këtë jave. Mos kërkoni te bëni shume gjera njëherësh. Raportet ne familje do jene me te mira sesa kohet e fundit.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Përfitoni nga ambienti i qete qe ekziston ne lidhjen tuaj për t’i paraqitur partnerit idetë qe bezdisin, projektet qe nuk iu pëlqejnë dhe dëshirat qe iu mundojnë. Dilni nga heshtja e përditshme. Fale Venusit java për beqaret do jete e mire dhe ata do i pranojnë me humor te gjitha situatat qe do krijohen. Do jete dite e mire. Ne planin financiar do arrihet mirëqenia. Do jeni te afte te shtoni te ardhurat. Fale mjedisit yjor do iu mungoje energjia gjate gjithë javës. Mundohuni te hani ne mënyrë te ekuilibruar, te flini mire dhe te relaksoheni. Karriera do zërë vend te rëndësishëm. Jupiteri do iu sjelle fat. Nëse keni krijuar një familje do kujdesin me tepër për fëmijët.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Ne marrëdhënien ne çift, kësaj here do jeni shume idealiste. Mendoni se mund t’iu bëni balle te gjitha problemeve qe mund t’iu dalin, por gaboheni. Zbrisni me këmbë ne toke. Venusi do ndihmoje beqaret dhe do arrini atë qe keni kërkuar. Nëse keni arritur objektivat qe i kishit vene vetes, këtë jave do merrni edhe shpërblimin e merituar. Te ardhurat do te rriten por ju nuk duhet te shpenzoni menjëherë sa te mundni. Për sa i përket shëndetit, do jeni mjaft dinamike. Fale Marsit rezistenca do jete edhe me e mire. Ata qe kane pasur probleme kronike do te përmirësohen. Do bëni hapa para ne karriere dhe suksesi do te vije tek ju. Do merreni me shume me familjen.

HOROSKOPI E HËNË 19 NËNTOR 2018

Sektori i financave do jetë pak i dobët sot, si pasojë e një investimi të dështuar. Në dashuri duhet të tregoheni paksa më të duruar dhe të pranoni të hapni rrugë ndonjëherë.

Në fushën e parave do mbizotërojë gjatë gjithë kohës qëndrueshmëria. Do e dini mirë sa duhet të shpenzoni që të mos keni probleme. Beqarët do arrijnë të realizojnë takime të rëndësishme.

Gjithçka do të ecë siç e keni ëndërruar. Beqarët do ndihen mirë me statusin që kanë dhe do i refuzojnë të gjitha ftesat që do iu bëhen. Në planin financiar nuk do të tregoheni të kujdesshëm.

Gjendja e të ardhurave do të varet tërësisht nga mënyra se si do i menaxhoni investimet. Ju që jeni në një lidhje, do kujdeseni shumë që gjërat të ecin më së miri me partnerin.

Beqarët do fillojnë një lidhje pasionante, e cila mund të shkojë shumë mirë. Gjendja e financave do lërë shumë për të dëshiruar. Nga ana tjetër do ju kërkohet të shlyeni ndonjë borxh që keni marrë.

Financat do fillojnë të kenë disa përmirësime të vogla. Ditë me fat për bashkëpunime. Në dashuri ndjeni nevojën për t’u shprehur në mënyrë të hapur.

Në fushën e parave do të merrni masa strikte dhe falë ndihmës edhe të disa të afërmve do arrini ta stabilizoni gjendjen. Shfrytëzojini aspektin e mirë planetar.

Gjendja e të ardhurave fatmirësisht nuk do jetë e keqe, duke ju lejuar që të bëni disa blerje. Beqarët duhet të tregohen të hapur dhe t’i shprehin ndjenjat e tyre.

Gjendja do jetë e shkëlqyer edhe falë disa shpërblimeve të majme që mund të merrni. Në planin financiar do ju realizohen shumë synime.

Gjendja e buxhetit do jetë e favorshme dhe do arrini të kryeni edhe disa transaksione. Do ia arrini qëllimit në dashuri. Beqarët do realizojnë disa takime interesante.

Në çështjen e parave do ndërmerrni disa veprime që do e stabilizojnë situatën më shpejt nga sa mendonit. Do kaloni çaste të këndshme me partnerin tuaj.

Beqarët duhet të mos tregohen të paduruar, sepse mund të bëjnë gabime të pafalshme për të cilat mund të pendohen shpejt. Në planin financiar nuk priten aspak vështirësi.

HOROSKOPI E DIEL 18 NËNTOR 2018

Mos shpresoni tek fati dhe përqendrohuni tek shëndeti. Ka ardhur koha të kontrolloni peshën trupore dhe të nisni ushtrimet fizike. Shpenzojeni kohën e lirë me fëmijët tuaj. Do të përfitoni nga disa ndryshime në punë. Sa i përket jetës në çift, do të bëni disa biseda shumë të këndshme me njëri-tjetrit.

Bëni kujdes me sjelljen tuaj pasi mund të përfshiheni shumë thjesht në një konflikt. Shmangni personat që ju inatosin dhe përpiquni të relaksoheni. Të afërmit ka gjasa t’ju kënaqin me dhurata.

Bëni kujdes me dietën ushqimore dhe me ato çfarë konsumoni. Do të keni shpenzime, të cilat nuk i kishit menduar, pasi do të shlyeni disa detyrime të prapambetura. Mos bëni asnjë premtim derisa të jeni të bindur se mund ta realizoni.

Mund të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshorten/bashkëshortin tuaj. Partneri/partnerja juaj do të tregohet shumë mbështetës ndaj jush sot. Ka gjasa që një projekt, të cilin keni kohë që prisni të realizohet, të jetë drejt hapit të fundit.

Do të kaloni momente të paharrueshme me miqtë tuaj. Shmangni tendencën për të shpenzuar gjithçka çfarë keni fituar. Mos e zhgënjeni partnerin/partneren tuaj, pasi mund të pendoheni më pas. Sot do të merrni komplimente për performancën tuaj në punë.

Do të ndiheni shumë mirë si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Do të keni dëshirë të udhëtoni dhe të shpenzoni para, por bëni kujdes të mos kaloni buxhetin tuaj. Do të përballeni me disa vështirësi në familje, por përpiquni të shmangni situatat e tensionuara.

Frika mund t’ju shkatërrojë lumturinë. Duhet të kuptoni se kjo do të jetë produkt i mendimeve dhe imagjinatës suaj. Të ardhurat financiare do të jenë të mira, por do ta keni të vështirë të kurseni. Përpiquni të ndihmoni të tjerët, por mos u përfshini në çështje që nuk iu takojnë.

Kushtojini më shumë kohë vetes suaj, mbi të gjitha gjeni më shumë kohë për tu relaksuar. Ka gjasa që një miku juaj të përfitojë prej jush, nëse e ekzagjeroni me bujarinë. Fjala juaj do të dëgjohet në punë. Sot do të bisedoni qetësisht me partnerin/partneren tuaj.

Do të kryeni disa aktivitete sportive, të cilat do t’ju mbajnë në formë fizikisht. Është dita e duhur për të biseduar me persona që i takoni rrallë. Bëni mirë të përfshiheni në programe afat-shkurtra, të cilat do t’ju vlejnë për profesionin tuaj.

Takimi me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë ditën. Bëni kujdes pasi mund të bini në dashuri me personin e gabuar. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të vijnë mjaft vlerësime ndaj jush.

Kontrolloni emocionet, pasi gëzimi i tepërt mund t’ju sjellë probleme. Shmangni personat që iu afrohen për interes. Mos neglizhoni përgjegjësitë familjare. Dikush mund t’ju bëjë një surprizë shumë të veçantë. Do të vlerësoheni gjatë ditës për punën tuaj.

Hiqni dorë nga duhani, pasi do të ndiheni shumë mirë për këtë. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet, pasi do t’ju shlyejnë disa borxhe. Miqtë do t’ju ndriçojnë mbrëmjen, teksa do të organizojnë diçka mjaft interesante.

HOROSKOPI E SHTUNË 17 NËNTOR 2018

Duhet të bëni më të mirën tuaj në punë nëse duhet të fitoni respektin e atyre që ju rrethojnë. Mos jini kategorik dhe të prerë në çdo gjë. Sa i përket dashurisë, jo gjithçka është në formën e duhur.

Nëse doni të merrni pjese në lloto, fatin e keni në dorën tuaj. Në punë do të përfitoni nga rastet që do t’ju vijnë. Në dashuri do të konkretizoni një dëshirë, të cilën e keni ëndërruar prej kohësh.

Do të ndiheni të shpërqendruar dhe nuk do të mund të merrni iniciativa të rëndësishme. Në mbrëmje nëse jeni vetëm do të programoni një mbrëmje shumë emocionale. Me punën tregoni kujdes.

Sot yjet ju këshillojnë që në çështjet e dashurisë të veproni në bazë të instinktit tuaj, sepse do të jeni shumë intuitiv. Në punë duhet të jeni seriozë për të shmangur ndonjë zhgënjim me pasoja.

Suksesi do t’ju udhëheqë në të gjitha vendimet që do të merrni. Në punë do të kapni më shumë mundësi të reja. Edhe promovimet nuk përjashtohen. Sa i përket dashurisë, ndiheni shumë mirë vetëm.

Diçka mund t’ju bezdisë sot prandaj bëni kujdes me miqësitë e sapokrijuara. Në punë mund të vijnë disa pagesa të papritura. Një investim i vjetër do të sjellë rezultate shumë të mira.

Një problem i vogël mund të dalë në vendin tuaj të punës. Falë kredibilitetit që keni gjithçka do të kalojë si me magji. Në dashuri do të merrni lajme të mira të cilat do jua ndryshojnë ditën.

Dita do të jetë e mbushur me surpriza të këndshme. Do të njihni miq të rinj që do t’ju bëjnë për vete me kulturën dhe elokuencën e tyre. Në fushën e ndjenjave partneri do t’ju habisë me origjinalitetin e tij.

Duhet të dëgjoni këshillën e njerëzve që ju duan të mirën dhe që ju vënë përballë realitetit, kështu që merrni parasysh sugjerimet tuaja. Parashikohet që të bëni një njohje të re.

Një lidhje dashurie pritet që të ketë ulje ngritje. Përpiquni që të ruani qetësinë në një situatë nervozizmi përndryshe do të kaloni në probleme të paparashikuara. Me çështjet e ekonomisë jo gjithçka po ecën mirë.

Parashikohet të keni fat në fushën e dashurisë. Një njohje e re pritet të rezultojë afatgjatë. Në vendin e punës kushtojini më shumë vëmendje një detyre të cilën e keni lënë pas dore prej shumë kohësh.

Yjet e favorizojnë shenjën tuaj sa i përket karrierës. Nëse jeni duke planifikuar që të ndërmerrni një iniciativë të re do të keni fat maksimal që gjithçka të shkojë në mënyrë të suksesshme.

HOROSKOPI E PREMTE 16 NËNTOR 2018

Duhet të tregoni më tepër durim, sepse mund të shpërbleheni me të mira materiale. Kjo është vërtetë një ditë e mirë, që ka si qëllim rezultate tepër domethënëse dhe të suksesshme për ju.

Është momenti i përshtatshëm për të përgatitur veten tuaj për momente romantike. Nëse jeni duke njohur dikë, gjërat midis jush do të marrin një drejtim pozitiv dhe më serioz.

Duhet të siguroheni me veten tuaj që po bëni të pamundurën për t’u përqendruar në karrierën tuaj, megjithëse gjërat janë të vështira. Ndoshta disa probleme në dashuri ju kanë shpërqendruar.

Sot mund të merrni disa komplimente, të cilat do ju ngrenë moralin dhe vetëbesimin. Shfrytëzojeni energjinë pozitive për të arritur disa rezultate pozitive në karrierën tuaj. Jeta romantike duket mjaft mirë.

Mundohuni që ta zhvishni veten nga egoizmi. Shenja juaj e ka me tepri këtë dhe shpesh mund t’ju fusë në keqkuptime. Në dashuri pritet të merrni lajme të mira nga një person, i cili ju vëzhgon prej kohësh.

Jeni duke kaluar nëpër disa faza nervozizmi si pasojë e mosmarrëveshjeve në punë. Përpiquni që t’i vendosni pikat mbi i disa në disa tema delikate. Sa i përket dashurisë, gjithçka shkon si duhet.

Jini të durueshëm, pavarësisht nga disa lëvizje irrituese nga ana e disa kolegëve që janë aty për të sulmuar gjithkënd. Por pavarësisht këtyre situatave jo të këndshme, ju do të arrini t’i luftoni këto kontradikta.

Shmangni thashethemet me kolegët për të mbajtur një reputacion të mirë. Ata që i përkasin shenjës suaj, do të marrin lajme të mira në punë. Në dashuri keni nevojë për një impuls të ri.

Do të merrni disa lajme të mira sa i përket karrierës. Nuk do të mungojë sensi i përgjegjësisë e kjo do të lejojë t’u shkoni në fund planeve tuaja. I vetmi aspekt negativ mund të përfshijë fushën e dashurisë.

Personat që nuk janë në një lidhje së shpejti do të krijojnë kontakte të reja, të cilat mund të krijojnë marrëdhënie afatgjatë. Një biznes tek i cili keni pasur shumë shpresë nuk do të funksionojë si duhet.

Nëse po planifikoni ndonjë udhëtim të largët, përpiquni që ta shmangni për momentin. Fokusohuni te problemet imediate në punë, cilat i keni lënë pezull dhe që kanë nevojë për zgjidhje.

Dëgjojeni intuitën tuaj dhe përkushtojuni ëndrrave tuaja. Çfarë do që të bëni në jetën tuaj publike, do të ketë efekt pozitiv. Sot mund të takoni një mik të vjetër, me të cilin do të kaloni çaste emocionuese.

HOROSKOPI ENJTE 15 NËNTOR 2018

Yjet ju sugjerojnë që të bëni më shumë kujdes me punën. Nga ana profesionale shumë të lindur në këtë shenjë do të kenë suksese të mëdha. Sa i përket shëndetit, ai parashikohet të jetë i mirë.

Në karrierë mund të keni një promovim që vjen si rezultat i punës tuaj. Ata që kanë biznese, mund të shohin frytet e para. Në jetën familjare dhe atë të dashurisë, megjithatë nuk do të shpëtoni pa zhgënjime.

Ajo që do të bjerë në sy për të lindurit në këtë shenjë është pikërisht karriera, por edhe dashuria. Sot në punë do të gjendeni para disa situatave të vështira. Gjërat do të përmirësohen në pjesën e dytë të ditës.

Do të ketë risi në vendin e punës, ndërkaq nuk do ju mungojë as energjia dhe entuziazmi për karrierë. Mund të përballeni me disa vështirësi financiare, por gjërat do rregullohen falë aftësive tuaja.

Parashikohet që disa prej të lindurve në shenjën tuaj të marrin disa lajme të mira. Eshtë momenti që të mendoni për të investuar në një projekt afatgjatë. Në dashuri mund të keni disa probleme komunikimi.

Sukseset më të mëdha do të paraqiten në karrierë. Në dashuri do të keni disa lajme të mira dhe të këqija. Ndërkaq shëndeti do të jetë shumë i mirë në pjesën e dytë të ditës fale energjisë pozitive që rrethon.

Parashikohet fat sa i përket financave. Sa i përket gjendjes së përgjithshme do të jeni shumë të relaksuar. Së shpejti parashikohet një ndryshim madhor që mund të prekë vendin e punës. Ndryshimi mund të jetë për mirë.

Parashikohet të jetë një ditë me ngarkesa emocionale. Përpiquni të mos e lëshoni veten edhe kur përballeni me pengesa artificiale. Shumë shpejt do të kuptoni se nuk ia vlen të shqetësoheni për asgjë.

Sot do të mund të shijoni sukseset tuaja në punë dhe në karrierë. Megjithatë, duhet të jeni më të bindur në arritjen e qëllimeve tuaja. Nëse merreni me biznes, intensifikojeni punën dhe angazhimin tuaj.

Disa probleme të zakonshme në punë do ju shqetësojnë gjatë gjithë ditës.  Jeta profesionale do të komplikohet nga mungesa e dukshme e suksesit. Fatmirësisht do të keni pranë ndihmën e partnerit.

Karriera juaj sot do të ketë rritje. Promovimet në detyrë nuk do të mungojnë dhe për pasojë edhe të ardhurat nuk do të mungojnë. Në dashuri duhet më shumë përkujdesje nga ana juaj.

Në pjesën e parë të ditës do të keni përparime në punë. Do të karakterizoheni nga vetëbesimi, një gjë që do ju ndihmojë. Bëni më shumë kujdes me shëndetin dhe tregohuni më i vëmendshëm ndaj ushqimeve.

HOROSKOPI E MËRKURË 14 NËNTOR 2018

Do të kaloni momente të këndshme nën shoqërinë e partneres në mbrëmje. Në punë do të keni pak ngarkesë. Besojini intuitës dhe ndiqni ëndrrat tuaja. Mos u ndikoni nga gjykimi i të tjerëve.

Do të keni pranë njerëz të këndshëm dhe që do ju kuptojnë. Mbrëmja do t’ju rezervojë një surprizë. Diçka që nuk e kishit parashikuar do t’ju ndodhë gjatë pasdites, që do ju bëjë të ndiheni special.

Parashikohet një ditë pa shqetësime. Aspekti planetar ju bën që të ndiheni të relaksuar. Sot është dita më e mirë për të treguar talentin tënd të fshehur. Mos u kufizoni, por jepni 100 përqindëshin tuaj.

Keni nevojë që të bëni disa ndryshime në jetën tuaj, veçanërisht në dashuri. Nëse jeni në një marrëdhënie romantike duhet të rishikoni prioritetet tuaja. Partneri ndoshta nuk ju kushton shumë vëmendje.

Ditë e mbarë për të nisur një lidhje të re dashurie. Energjia pozitive që ju karakterizon do të reflektohet edhe në pamjen tuaj. Në punë do të keni më shumë ngarkesë, por falë aftësive tuaja, do t’i kaloni me lehtësi.

Do të jetë një ditë me ulje-ngritje në aspektin romantik. Keni nevojë për qëndrueshmëri në marrëdhënien tuaj, por kjo gjë do të jetë e vështirë të ndodhë. Nuk ju ngelet gjë tjetër veçse të mirëprisni fatin tuaj.

Duket se ditën e sotme do ju mungojë stabiliteti në punë për shkak të mungesës së përqendrimit. Diçka që ka të bëjë me fushën e ndjenjave ju shqetëson dhe jua shton nivelin e ankthit.

Jeni i pavendosur në lidhje me punën tuaj. Edhe pse nuk ju mungon ambicia për të pasur më shumë sukses, duket se ju mungon dëshira për të qëndruar në të njëjtin pozicion. Në rast se doni ndryshime, dita do të jetë me fat në këtë fushë.

Kini durim që të mund të punoni me qetësi. Një projekt mund të mos ju ecë mirë. Duke nxitur optimizmin është mënyra më e mirë për të përballuar me qetësinë e nevojshme vështirësitë që mund të lindin në stafin e punës.

Duket se i keni marrë gjërat pak me nxitim në dashuri. Mundohuni që t’i hidhni hapat në mënyrë graduale, përndryshe mund të përfundoni duke bërë figurë jo fort pozitive. Me financat nuk i keni punët shumë mirë.

Nëse po planifikoni që të bëni një investim, apo të ndryshoni vendin e punës, këshilloheni që të prisni pak. Nuk është dita e duhur për projekte të mëdha. Prisni derisa energjia të jetë pozitive rreth jush.

Parashikohet të jetë një ditë me ngarkesa emocionale. Përpiquni të mos e lëshoni veten edhe kur përballeni me pengesa artificiale. Shumë shpejt do të kuptoni se nuk ia vlen të shqetësoheni për asgjë.

HOROSKOPI E MARTË 13 NËNTOR 2018

Për ju që i përkisni kësaj shenje parashikohet një ditë me ulje ngritje dhe ku nuk do të mungojë edhe ndonjë përplasje me dikë. Megjithatë do të ketë edhe momente interesante për ju.

Parashikohet një ditë e mirë në shumë drejtime veçanërisht në dashuri. Do të merrni shumë komplimente nga partneri duke jua bërë ditën speciale.

Një ditë e mbarë sa i përket shëndetit. Energjia pozitive do ju bëjë që edhe fiziku të ndihet mire. Çdo ditë mundohuni që të mendoni pozitivisht.

Një ditë jo shumë optimale sa i përket financave. Mos u shqetësoni, sepse kjo është kalimtare. Shumë shpejt do të merrni një shumë të mirë të hollash.

Një person duket se ndjen nevojën për praninë tuaj. Mund ta thyeni ju akullin i pari që të ndiheni i plotësuar. Do të jetë një ditë e mbarë sa i përket dashurisë.

Sot gjithçka mund t’ju duket se po shkon kundër jush. Edhe problemet më të vogla mund t’ju duken dramë. Largojeni nervozizmin duke u marrë me sport.

Duhet të tregoheni më i vendosur për të çuar përpara projektet tuaja. Inteligjenca nuk ju mungon, ndaj vazhdoni me kurajë.

Ditë e mbarë në aspektin financiar. Investimet duken mjaft mirë. Në punë mund të keni rritje në detyrë. Tregoni kujdes me njerëzit xhelozë.

Ndjeni nevojën për të realizuar një udhëtim pranë të dashurve tuaj. Vazhdoni përpara me këto plane, sepse do të merrni shumë gëzim.

Pjesa e parë e ditës duket pas stresante. Punët që i keni lënë në mes do jua bëjnë ditën më të ngarkuar. Këshilloheni që t’i përfundoni këto punë pa humbur kohë.

Nuk do ju mungojë energjia pozitive e cila ju bën të ndiheni të relaksuar. Mundohuni të shfrytëzoni më mirë rastet që iu paraqiten në dashuri.

Keni nevojë për ndryshime radikale në jetën tuaj. Çfarë prisni? Në dashuri kemi patur disa pengesa, të cilat do të kalohen falë aspektit planetar.

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 NËNTOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Jeta sentimentale, e influencuar pozitivisht nga planetët do te jete edhe me harmonike nëse tregoheni te sinqerte dhe bëni me shume lëshime kundrejt partnerit. Beqaret do dëgjojnë zemrën kësaj here dhe arsyen do e lënë pas. Do përjetoni goxha emocione. Financat nuk do te tronditen por ju nuk duhet te ecni me sy mbyllur dhe te bëni shpenzime pa fund. Tek shëndeti do ndikoje vetëm Dielli i cili do iu japë me tepër gjallëri dhe energji. Nuk do keni probleme. Ne pune do jete një jave mjaft aktive dhe e qëndrueshme. Edhe personat qe punojnë me ju do iu japin ide te vyera për projektin qe keni nisur. Nëse jeni te martuar duhet te merreni pak me fëmijët.

Demi21. prill – 21. maj

Beni kujdes nga konfliktet qe mund te lindin midis jush dhe partnerit. Edhe debatet me te vogla, për gjera elementare mund te marrin një kthese te rrezikshme. Beqaret duhet te përgatiten për një fluturim ne qiellin e dashurisë. Do keni një jave plot te reja! Mendohuni dy here para se te bëni shpenzime sepse situata financiare nuk paraqitet fort e mire. Energjia nuk do iu mungoje por kjo nuk do te thotë qe ju mund te punoni pa pushim. Kujdes, sepse mund te lindin edhe probleme me shëndetin. Ne pune do iu mburrin shume por ju nuk do arrini ato qe keni menduar. Gjithsesi nga fundi i javës yjet do iu japin një dore. Familja duhet te marre një vendim te rëndësishëm.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Do e kritikoni partnerin gjate kësaj periudhe për mungese te gadishmerise kundrejt jush. Nga ana tjetër nëse arrini te mposhtni friken dhe shqetësimet për te ardhmen se bashku çdo gjë do shkoje me se miri. Për beqaret do jete një jave relativisht e qete dhe nuk do ketë te reja. Plutoni do iu beje menaxhues me te mire te financave dhe nuk do hasni probleme me to. Gjithsesi maturia duhet te mbizotërojë. Merkuri do merret me shëndetin dhe do e përmirësoje atë. Kujdesuni edhe ju pak me shume nga i ftohti i stinës. Vendosmëria për te arritur atje ku doni ne jetën profesionale do te shtohet edhe me tepër këtë jave. Keni shume ambicie. Ne familje do jete qetësi.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Çiftet do te kalojnë një jave te paqëndrueshme. Saturni rrezikon t’iu hape një plage te vjetër dhe ajo do iu dhembe. Kujdes! Ka shume mundësi qe një miqësi e nisur para disa kohesh te kthehet ne një lidhje dashurore. Mendohuni mire nëse kjo është ajo qe dëshironi apo jo. Jupiteri do ua shtoje te ardhurat dhe meqë janë festat para mund te shpenzoni edhe pak me shume. Me Marsin qe do ndikoje fuqishëm ne shëndetin tuaj, një gjë është e sigurt: do keni energji me shumice, mjafton te dini ta kanalizoni! Ne pune nuk duhet te filloni një projekt pa mare parasysh te gjitha pasojat qe mund te shkaktoje, pozitive apo negative qofshin ato. Ne familje do keni një ambient te ngrohte.

Luani23. korrik – 22. gusht

Pasionante ashtu si jeni do e bëni partnerin te ndihet si mbi re. Do kaloni disa momente qe vështirë se mund te harrohen lehte. Ata qe janë vetëm do kenë një tërheqje te madhe nga dikush qe do takojnë. Pranoni ta njihni edhe me mire atë. Situata financiare do ndërlikohet aq shume saqë do mendoni se nuk mund te dilni nga ajo situate. Kërkoni ndihmën e një miku qe është specialist ne këtë fushe. Rezistenca fizike do jete e mire, por gjithsesi duhet te bëni kujdes nga gripi. Përfitoni sa me shume nga ambienti i mire profesional qe do iu krijojnë planetët. Edhe për pak do arrini aty ku keni ëndërruar. Beni durim! Familjaret do iu mbështesin për gjithçka.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj jave, marrëdhënia me partnerin tuaj nuk do jete shume e qete. Duhet thënë qe do jeni te paparashikueshëm dhe te pavendosur. Tregohuni me te matur me ato qe do thoni. Dashuria do i hedhe beqaret ne krahët e atij qe me pak kishin menduar. Epo jeta ka edhe te papritura! Plutoni do iu mbroje financat dhe do iu beje te tregoheni me te kujdesshëm me shpenzimet e tepruara. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire. Disa qe kane ndonjë sëmundje kronike do te kenë probleme te vogla por nuk duhet te shqetësohen. Do kalojnë shpejt. Ne pune gjerat do shkojnë mire por duhet te bëni kujdes nga xhelozia e kolegeve. Saturni do e mbroje jetën familjare.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Jeta ne çift do jete pak e lëkundur gjate gjithë javës. Debatet do jene te shpeshta kështu qe tregohuni shume te kujdesshëm. Beqaret do mund te krijojnë edhe një lidhje te forte nëse tregohen te vëmendshmen dhe e gjejnë personin qe do sjellin planetët. Ruajeni pak fshehtësinë sepse do iu duhet. Perspektivat duken te mira ne planin financiar. Do arrini t’i rregulloni problemet qe keni pasur. Jupiteri dhe Saturni do iu ndihmojnë te ruani një ekuilibër shëndetësor. Beni kujdes vetëm me ushqimin. Ne pune do tregoni një kreativitet impresionues. Për me tepër Urani do iu mbushe me ide dhe projekte te reja. Ambienti ne familje do jete i animuar.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Pranë jush partneri do te përjetojë momente te mrekullueshme. Do dini te krijoni ambientin e duhur këtë jave për te shprehur me shume emocionet dhe për te dashuruar lirisht. Beqaret edhe pse do iu pëlqejnë shume dike do e kenë te vështirë t’i shprehin ndjenjat. Duhet thënë se Plutoni do shtoje tek ju dëshirën për te shpenzuar sa me shume. Vëruni fre këtyre dëshirave sa pa qene vone. Shëndeti do te mbroje shëndetin ne çdo moment. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do kenë je përmirësim te ndjeshëm. Marrëdhënia me koleget do filloje te përmirësohet. Mos e futni jetën private ne mes por tregohuni profesionale. Familja pa probleme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Edhe ju do te përforconi komunikimin me partnerin tuaj. Për disa do te jete edhe si një rilindje. Do provoni edhe gjera te reja qe do iu shijojnë jashtë mase. Nëse ju beqare nuk i keni mare seriozisht heshtjet e zemrës do iu duhet ta bëni këtë jave. Personi qe do takoni do jete mjaft i veçante, mos e lini t’iu ike. Mos i shpërdoroni ato financa qe keni sepse situata edhe mund te përkeqësohet shume. Tregohuni te matur me shpenzimet. Fale mbështetjes qe do iu japë Dielli tek shëndeti do jeni ne forme te shkëlqyer. Vetëm disa mund te kalojnë pak momente nervoziteti. Perspektivat profesionale janë shume te mira. Përfitoni! Familja nuk do jete shume e qete.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do te rivendosni dialogun ne jetën ne çift. Edhe mosmarrëveshjet e vogla qe keni pasur do jene me te lehta për t’u sqaruar. Beqaret me ne fund do e mposhtin turpin dhe do joshin. Pritet te keni një takim interesant nga fundi i javës. Përfitoni sa me shume. Heshtjet financiare do jene interesante. Do dini si te luftoni për te marre atë qe dëshironi dhe do ia dilni mbanë. Me Venusin qe do ndikoje tek plani shëndetësor nuk do keni asnjë problem. Do ndaloni edhe te ngrënin e tepruar. Ne pune do bëni shume gabime qe askush nuk i priste. Ne familje do keni konflikte.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Gjate gjithë kësaj jave do mbizotërojë një klime e ngrohte dhe pozitive ne lidhjen tuaj. Rutina qe kishte disa dite qe iu kishte pushtuar do te zhduket. Beqaret do duan te bien ne sy me shume se kurrë. Nëse jeni femër do keni me shume sukses për te gjetur personin e duhur. Është Neptuni ai qe do merret drejtpërdrejt me financat tuaja dhe java do jete e kënaqshme. Edhe shëndeti do jete i mire. Ata qe kane filluar një diete do humbin me shume kilogramë sesa kane menduar. Ne planin profesional do merrni një vendim shume te rëndësishëm. Nuk është keq nëse merrni edhe mendimin e ndonjë miku. Familja do jete pak e tensionuar dhe me probleme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Me Diellin ne aspekt harmonik te gjithë ata qe kane një lidhje do jene mjaft te lumtur. Partneri do kujdeset për ju dhe do ua plotësojë dëshirat. Edhe nëse shfaqet një problem, do e zgjidhni menjëherë. Beqaret do përdorin te gjitha mënyrat qe dine për te bere për vete dike por nuk do ia dalin mbanë. Ne sektorin e financave do merrni një vendim te rëndësishëm, i cili do te shtoje shume te ardhurat. Dëshira e madhe për te ngrëne sa me shume gjate këtyre ditëve do sjelle edhe disa probleme shëndetësore. Beni kujdes! Ne pune duhet te mos e teproni me sforcimin. Mos bëni me tepër sesa mundeni. Edhe pse s’do arrini menjëherë suksesin mos u trishtoni. Familja me probleme.

HOROSKOPI E HËNË 12 NËNTOR 2018

Duhet të tregoni më kurajë sa i përket disa projekteve. Ka ardhur momenti që të zhvilloni ide të reja për jetën tuaj, dashurinë, por edhe për punën. Nuk duhet të humbisni kohë.

Në çështjet e dashurisë jo gjithçka po ecën mirë. Sa i përket punës duhet që të ecni përpara me planet që keni. Mos mendoni se të tjerët janë kaq dashamirës ndaj jush.

Keni një ndjesi të çuditshme që mund të konsiderohet edhe si parandjenjë. Vlerësojeni siç duhet sepse mund të jetë një mundësi e mirë për më shumë sukses.

Ka ardhur momenti që të ndjeni dashurinë e partnerit tuaj, i cili mund të ketë qenë larg jush për një kohë të gjatë. Shijoni çdo moment që ofron hëna në shenjën tuaj.

Dikush që ka një post apo detyrë të rëndësishme nuk po ju vlerëson sa duhet. Për këtë arsye edhe zhgënjimi juaj është më i madh. Keni aftësi të shumta, por për momentin jeni në një konfuzion.

Sot është një ditë e mirë për të arritur qëllimet tuaja në aspektin e karrierës. Në dashuri topi është në fushën tuaj. Duhet të dini si të luani që të mund të jeni i lumtur.

Mos mendoni negativisht për të ardhmen tuaj. Pozitiviteti dhe optimizmi është i nevojshëm për të arritur qëllimet tuaja. Yjet ju sugjerojnë që të jeni sa më të qetë sidomos në marrje të vendimeve.

Parashikohet të jetë një ditë e qetë pa shumë ngarkesa emocionale. Megjithatë në pjesën e dytë të ditës mund të ketë pak stres në lidhje me punët që presin të nesërmen.

Nuk është momenti që të bëni ndryshime radikale në jetën tuaj. Në punë gjërat shkojnë në mënyrë monotone, por një investim që keni bërë shumë kohë më parë nuk do të ketë shumë sukses.

Luftoni më shumë për të drejtat tuaja. Nuk do të zgjidhni asgjë nëse nuk mbroni me kurajë vendimet tuaja. Miqësi të reja duken në sfond për të lindurit në këtë shenjë.

Ditë e mbarë në aspektin financiar. Një dorë e mirë parash do ju bëjë të lumtur. Mësoni të jeni i lumtur jo vetëm për paratë që sot mund t’i keni por, nesër mund të mos i keni.

Mos e lodhni veten me njerëz që nuk ju kuptojnë. Kaloni më shumë kohë me njerëz që sjellin pozitivistet në jetën tuaj. E keni ju në dorë se me cilët njerëz krijoni miqësi.

HOROSKOPI E DIEL 11 NËNTOR 2018

Buzëqeshja është përgjigjja e duhur ndaj problemeve. Mos shpenzoni shumë vetëm për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve. Mbrëmjet me miqtë do të jenë shumë të këndshme. Ndërkohë, do të bëni plane për disa pushime të shkurtra.

Shmangni ndjesitë negative si frika, inati etj. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju bëjë që të paguani disa borxhe, që ju mundojnë prej kohësh. Partneri/partnerja juaj do t’jua ndjejë shumë mungesën gjatë ditës së sotme. Do të ishte mirë t’i bënit atij/asaj një surprizë që do ta bënte ditën më të bukur.

Përpiquni të shmangni stresin duke kryer aktivitete interesante. Mos merrni vendime të nxituara, sidomos kur bëhet fjalë për çështje financiare. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shqetësojë.

Duhet të mos tregoheni më kokëfortë nëse dëshironi një jetë të lumtur. Përgjegjësitë familjare do t’ju rriten, çfarë do t’ju shkaktojë tension. Ka gjasa që të mërziteni për shkak të ndërhyrjeve të anëtarëve të familjes apo të bashkëshortes/bashkëshortit.

Ka gjasa të përballeni me disa probleme sot, por bëhuni realistë dhe mos prisni mrekulli nga njerëzit që përpiqen t’ju ndihmojnë. Mos lejoni që të tjerët të kuptojnë sesi ndihesh. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju kushtojë vëmendje të veçantë sot.

Është dita e duhur për t’u kushtuar kohë personave me të cilët nuk je takuar prej kohësh. Mos e zhgënjeni partnerin/partneren sot, pasi do të pendoheni më pas. Ka gjasa të realizoni një udhëtim, i cili do t’ju prezantojë me vende dhe miq të rinj.

Mund të çliroheni nga një sëmundje afatgjatë. Mos flisni rreth investimeve dhe qëllimeve për të ardhmen. Punoni fort për mirëqenien e familjes. Mund të nisni një marrëdhënie të re romantike, e cila do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Është koha e duhur të kërkoni ndihmë nga një personi i afërt me të cilin mund të bisedoni hapur. Kjo do t’ju ndihmojë pa masë në shmangien e stresit. Duhet të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë përkrahë familjarëve dhe miqve të ngushtë.

Bëni kujdes me regjimin ushqimor, veçanërisht personat e kësaj shenje që vuajnë nga migrena. Ka gjasa që të fitoni mjaftueshëm të ardhura sot. Mos fantazoni shumë dhe përpiquni të bëheni më realistë. Shpenzoni më shumë kohë me miqtë, pasi do të argëtoheni më shumë seç e prisnit.

Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të shëndetit. Duhet ta kaloni këtë gjendje sa më shpejt të jetë e mundur që të rifitoni lumturinë në familje. Bëni shumë kujdes me transaksionet financiare. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, do të kaloni momente shumë të veçanta.

Emocionet dhe pasioni i tepërt mund të dëmtojnë sistemin nervor. Mbani veten nën kontroll për ta shmangur një situatë të tillë. Ngërçin financiar që iu ka përfshirë do ta kaloni me ndihmën e miqve. Gjatë paradites mund të debatoni me partneren/partnerin, por do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme.

Pavarësisht se do të kaloni një ditë të mbushur plot aktivitete të ndryshme, nuk do të ndiheni aspak të lodhur. Përpiquni të mos bëni shpenzime të tepërta. Sot është dita kur mund të përjetoni vetëm anët pozitive të martesës.