VOAL

VOAL

HOROSKOPI E MARTË 23 NËNTOR 2021

November 23, 2021

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 24 MAJ 2022

Dashi

Dy anë të ndryshme mund të të tërheqin sot. Mund të ndodhë që asnjëri nuk është vërtet i fortë për t’ju tërhequr në një mënyrë ose në tjetrën. Kuptoni se mund të duhen bërë rregullime në mënyrë që të përshtateni në skemën e gjërave dhe të përmbushni përgjegjësitë tuaja.

Demi

Tensioni mund të jetë pak i lartë në pothuajse të gjithë dhe gjithçka që hasni sot. Disa do të ndjejnë një nevojë të fortë për stabilitet dhe disiplinë. Të tjerët mund të bëjnë thirrje për argëtim dhe mendjelehtësi të shkujdesur. Ju mund të gjendeni në mes.

Binjakët

Mos harroni se ju jeni vënë këtu për t’u argëtuar dhe se lumturia është fati juaj i vërtetë. Mbajeni këtë në mendje sot, pasi forcat mund të priren t’ju largojnë nga argëtimi që keni pasur. Njihni nevojën për strukturë dhe stabilitet, por mos lejoni që kjo t’ju rrëzojë.

Gaforrja

Ju, nga të gjithë njerëzit, do ta vlerësoni nevojën për strukturë dhe stabilitet në një ditë si kjo. Kjo energji praktike mund të jetë duke hequr një pjesë të argëtimit nga ekuacioni. Mund të mos e njihni në fillim, por nëse nuk jeni të kujdesshëm, argëtimi në jetën tuaj mund të zhduket pak nga pak.

Luani

Tensioni është i prirur të rritet në një nivel të lartë nëse nuk jeni të kujdesshëm se si i përdorni fjalët. Gjëja e ndërlikuar është se forcat do të përpiqen t’ju shtyjnë dhe t’ju tërheqin në mënyra të ndryshme. Një forcë tjetër kërkon mjete juridike të vjetruara dhe struktura tradicionale që nuk funksionojnë më për ju.

Virgjëresha

Hidhini një sy asaj që po ndodh rreth jush sot. Bëni një përpunim të brendshëm përpara se të arrini një përfundim për mënyrën më të mirë për të vazhduar. Mbani në mend se rruga më e mirë është shpesh një kombinim i disa shtigjeve të ndryshme.

Peshorja

Konfliktet mund të lindin bazuar në nevojën për më shumë strukturë dhe stabilitet. Mosbalancimi midis argëtimit dhe kujdesit për çështje praktike po punon për të shkatërruar ngadalë të mirën që keni. Zgjidheni këtë problem në fillim sa më shpejt të jetë e mundur.

Akrepi

Edhe pse në përgjithësi mund të kaloni një periudhë të vështirë, sot është një pikë e ndritshme mes errësirës. Ju duhet të ndiheni të lumtur për veten dhe njerëzit përreth jush. Ju po krijoni lidhje të forta me të tjerët që do të shpërblehen gjatë rrugës.

Shigjetari

Vendosni një sistem shpërblimi për veten tuaj. Thuajini vetes se nëse vendosni një objektiv të caktuar, mund të bëni një pushim dhjetë minutash, të hani një ëmbëlsirë të veçantë, të bëni një telefonatë personale, etj. Do të arrini shumë në aspektin sentimental.

Bricjapi

Ju po flluskoni nga thashethemet. Biznesi i të gjithëve është automatikisht biznesi juaj. Përpara se ta kuptoni, jeni kapur në vorbullën e informacionit të padobishëm. Mundohuni t’i shmangni të gjitha. Sa i përket aspektit financiar gjërat mund të shkojnë mjaft mirë.

Ujori

Mos prisni që njerëzit të përballen me ju ashtu siç dëshironi. Njerëzit janë mjaft të etur sot dhe nuk do të mbajnë mend asgjë që keni thënë. Me shumë mundësi do të shkojë në njërin vesh dhe do të dalë nga tjetri. Mos e vendosni besimin tuaj të plotë te të tjerët.

Peshqit

Ju jeni duke u kujdesur për njëqind gjëra në të njëjtën kohë, por gjëja e mahnitshme është se ju me të vërtetë jeni në gjendje të mbani gjithçka drejt dhe të merrni gjithçka nën kontroll. Njerëzit janë të impresionuar nga aftësia juaj për të kryer shumë detyra.

HOROSKOPI I JAVËS – 23-29 MAJ 2022

Dashi

 

Shumica e dëshirave tuaja do realizohen këtë javë dhe buzëqeshja do ju rikthehet pas kaq kohësh. Më në fund ju që keni një lidhje do i zgjidhni mosmarrëveshjet që keni pasur kohët e fundit me partnerin. Përgatituni edhe për surpriza shumë të këndshme. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm gjatë kësaj jave. Dikush edhe mund të tallet me ju ndërkohë që ju do mendoni se ai iu pëlqen. Në planin financiar duhet të jeni gati për të përfituar nga situata e mirë që do krijojnë planetët. Jupiteri do jetë ai që do iu ndihmojë në planin shëndetësor. Çdo gjë do shkojë mirë dhe nuk do vuani nga asgjë. Të gjithë yjet do mblidhen së bashku dhe do iu bëjnë shumë të vendosur në planin profesional. Do i kaloni të gjitha sfidat dhe do arrini sukses.

Demi

 

Mos u tregoni aspak të paduruar këtë javë nëse nuk doni të keni probleme serioze. Sa më realistë që të jeni aq më mirë. Jeta juaj në çift nuk do ketë ndryshime rrënjësore. Mundohuni të mos e provokoni dhe të mos e acaroni për çdo gjë atë që keni në krah sepse vetëm kjo mund të sjelle probleme. Ju beqarët do keni një jave të qetë dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Duhet të tregoheni edhe pak më të duruar dhe ndryshimet e mëdha do vijnë vete. Ndikimi i Mërkurit tek financat do jetë thikë me dy presa. Bëni llogari para se të kryeni çdo shpenzim. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Nuk do ju mungojë për asnjë moment dinamizmi dhe energjia. Jeta profesionale do jetë prioritet absolut. Vërtet mund të lodheni pak, por do keni arritje të garantuara.

Binjakët

 

Këtë javë do ndiheni më të pavarura dhe do bëni gjithçka që do dëshironi. Të gjitha ëndrrat do mund t’iu realizohen. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë shumë më romantike nga sa ju e mendonit. Si ju ashtu edhe partneri do i shtoni dozat e imagjinatës dhe do përjetoni kënaqësi të paimagjinueshme. E enjtja dhe e shtuna do jenë ditët më me fat. Ju beqarët do lodheni pak duke e kërkuar dashurinë, por kur ta gjeni emocionet do jenë të jashtëzakonshme. Venusi do jete planeti që do ju mbështesë gjithë kohës. Sektori i financave do jetë goxha i mirë, kështu që mund të përfitoni për të bere edhe disa investime afatgjata. Mbrojtja juaj imunitare do jetë goxha e mirë gjithashtu. Aktiviteti fizik do ju bëjë të jeni edhe më në formë. Në punë mund të nisni projektet e reja sepse kjo javë do jetë e begatë dhe me fat.

Gaforrja

 

Mungesa e durimit dhe qartësisë do nxitë tensionet gjatë kësaj jave. Mosmarrëveshjet me të gjithë do jenë të herëpashershme. Mundohuni të ndryshoni sjellje. Nëse jeni në një lidhje, do ndiheni të përhumbur dhe nuk do dini çfarë të bëni gjatë tre ditëve te para. Debatet do jenë pa mbarim. Ju beqarët do realizoni takime me shumice, por do fiksoheni pas një personi që nuk vlen për ju. Financat do jenë të vështira dhe delikate ditët e para. Mos kryeni shpenzime të pamenduara. Gjendja shëndetësore herë do jete e mirë e herë me disa probleme të vogla. Mundohuni të mos e teproni me lodhjen dhe të konsumoni ushqime të shëndetshme. Në punë duhet patjetër të bashkëpunoni me kolegët sepse përndryshe vetë nuk mund të arrini asgjëkund.

Luani

 

Edhe sikur ta kishin programuar kjo javë nuk do kishte qenë më ë mirë sesa do jetë. Asgjë dhe askush nuk do mund t’ua ndryshojë projektet dhe do ja dilni në gjithçka. Nëse jeni në një lidhje afatgjate do keni ditë të qeta dhe pa probleme. Në fundjavë do përjetoni më shumë kënaqësi dhe emocione. Ju beqarët do keni njohje të reja, por prej tyre do ketë veçse mundësi për aventura, asgjë më shumë sesa aq. Financat do jenë të trazuara kështu që mirë është të shmangni shpenzimet e tejskajshme edhe për gjëra të domosdoshme. Po ecët me plane nuk do keni vështirësi. Gjendja shëndetësore do lerë për të dëshiruar. Mund të ndiheni pa fuqi dhe mund të keni edhe ndonjë problem me frymëmarrjen. Në punë herë do keni arritje dhe herë do mërziteni sepse nuk do ja dilni dot mbanë. Mire është që të mos dorëzoheni asnjë çast.

Virgjëresha

 

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Peshorja

 

Kjo do jetë një janë intensive për ju dhe e mbushur me dinamizëm. Do i keni idetë edhe më të qarta për të ecur para në çdo fushë. Ju që keni një lidhje, falë mbështetjes së Venusit do kaloni një javë shumë të këndshme pranë partnerit. Ambienti do jetë pasionant dhe do bëni edhe projekte mbi të ardhmen. Ju beqarët do jeni sharmante. Të qenit edhe realistë do iu bëjë të zgjidhni personin e duhur. Asnjë planet nuk do ndikojë në planin tuaj financiar dhe nuk do keni probleme. Gjithsesi ndiqni këshillën e Jupiterit që iu sugjeron të ulni shpenzimet. Gjendja shëndetësore do jetë e shkëlqyer dhe ju do ndiheni mirë. Në punë do jeni shumë punëtorë dhe do arrini atje ku keni dashur. Suksesi do jetë i sigurt.

Akrepi

 

Mos lejoni askënd t’iu imponojë të vëni diçka këtë javë dhe bëni ato që do ndieni. Nën influencën e Marsit, partneri do tregohet mjaft arrogant ndonjëherë dhe kjo mund ta përkeqësoje lidhjen tuaj. As ju dhe as ai nuk do bëni lëshime. Venusi do të favorizojë takimet për ju beqarët. Njihuni më shumë dhe në fund vendosni për të duhurin. Financat nuk do jenë të këqija, por Plutoni do iu shtyjë të shpenzoni më shumë sesa duhet. Mos mendoni vetëm për të tashmen. Shëndeti do filloje të përmirësohet dita ditës dhe në fund të javës do jeni në gjendje shumë të mirë. Hëna do iu bëjë të mos i mendoni shumë gjërat në punë. Nëse iu duhet të merrni një vendim me rëndësi prisni edhe disa javë.

Shigjetari

 

Perspektivat janë goxha të mira për këtë javë. Më në fund mund të bëni edhe ndryshimet që keni ëndërruar prej kohësh. Për ju që keni një lidhje do jetë periudhë me shumë diell. Do kaloni disa momente të paharrueshme pranë partnerit. Më mirë mos e privoni veten nga asgjë. Falë nxitjet nga të gjithë planetët, ju beqarët do provoni emocione të forta të cilat as që i kishit menduar më parë. Do jeni shumë joshës. Situata financiare do të stabilizohet aq shpejt saqë edhe ju vetë do të habiteni. Për sa i përket shëndetit, vërtet do mbroheni nga Venusi, por përsëri duhet të tregoheni edhe vetë të kujdesshëm. Mund të keni probleme me tretjen. Në punë do ndodhin disa gjëra shumë të veçanta të cilat do lënë gjurmë përgjithmonë.

Bricjapi

 

Këtë javë duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos hidhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashuruarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshironi të bëni dhe kjo mund të sjellë debate. Sido që të vijnë punët, mos bëni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lidhja juaj të vazhdojë. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur. Në planin financiar asgjë nuk do shkojë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdha dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Ujori

 

Mos lejoni rutinën t’iu pushtojë këtë jave sidomos ju të dashuruarve sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndodhe. Për beqaret Marsi do krijoje mundësi te njëpasnjëshme për takime. Jeta e tyre mund te ndryshojë njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vije duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshojë për mirë. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Peshqit

 

Edhe pse ndikimi i yjeve do jetë shumë pozitiv gjatë kësaj jave, ju sërish do ndiheni disi keq në disa momente. Saturni do ndikojë pozitivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mosmarrëveshje do jenë më të qetë. Ju beqaret do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërheqin pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe nëse keni pasur probleme të ndryshe do ndiheni shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bëhen bashke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e duhur.

HOROSKOPI E HËNË 23 MAJ 2022

Dashi

Të qenit inovativ do t’ju sjellë pak para shtesë. Propozimet e reja do të duken joshëse, por mos merrni vendime të nxituara. Jeta ka qenë vërtet e vështirë me ju ditët e fundit, por sot do të gjeni shumë rehati në krahët e bashkëshortit/bashkëshortes suaj.

Demi

Një dalje e vazhdueshme e parave do t’ju pengojë të realizoni plane të reja. Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Puna në zyrë do të rritet, pasi eprori mund t’ju kërkojë të përfundoni diçka me rëndësi.

Binjakët

Shmangni të qenit pesimist të tepërt për problemet në jetën tuaj, kjo vetëm do t’ju pengojë të shihni mundësitë pozitive para jush. Gërmoni thellë nën sipërfaqe për të mësuar më shumë rreth skemës së investimit që duket se po ju tërheq.

Gaforrja

Pozicioni juaj aktual i parave do të përmirësohet. Sot do të jeni plot energji, ndaj shfrytëzojeni ditën sa më shumë të mundeni. Sytë e tu do të ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë fort kur takoni dikë të cilin nuk e keni pare prej disa kohësh.

Luani

Do të bini në sy të një personi të veçantë për ju. Partnerët e biznesit do të jenë mbështetës dhe së bashku do të punoni për të përfunduar detyrat në pritje. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë.

Virgjëresha

Një mesazh i rëndësishëm mund t’ju ndryshojë ditën. Sot do dëshironi të bisedoni gjatë me partnerin/partneren tuaj. Megjithatë, në vend që t’ju dëgjojnë, ata mund të jenë më të interesuar të flasin për problemet e tyre dhe kjo mund t’ju shqetësojë pak.

Peshorja

Gëzimi dhe lumturia do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Miqtë mund t’ju zhgënjejnë në një moment kur keni më shumë nevojë për ta. Mund të debatoni me partnerin/partneren për një çështje të vjetër.

Akrepi

Në planin financiar do mbeteni të fortë. Nëse përpiqeni t’i impononi mendimet tuaja njerëzve që njihni, do të përfundoni vetëm duke dëmtuar interesat tuaja. Mund t’ju anulohet një udhëtim që kishit menduar të realizonit m bashkëshortin/bashkëshirten tuaj.

Shigjetari

Aktiviteti social në mbrëmje do rezultojë shumë më i mirë nga sa prisnit. Shpirti juaj binjak do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes dhe suksesi është shumë afër jush.

Bricjapi

Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë. Ekziston mundësia e një ndryshimi të favorshëm në vendin tuaj të punës.

Ujori

Ka gjasa të ketë një mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave. Mund të jeni të mbingarkuar nga disa prej opsioneve që keni përpara. Një fazë e vështirë në jetën tuaj martesore mund të marrë fund sot.

Peshqit

Shqetësimet tuaja do të zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Njerëzit e kësaj shenje të zodiakut që kanë interesa biznesi jashtë shtetit, ka të ngjarë të përfitojnë financiarisht sot. Do të jeni në qendër të vëmendjes në një mbledhje shoqërore ku do të merrni pjesë sot.

HOROSKOPI E DIEL 22 MAJ 2022

Dashi

Aktualisht, ju jeni në mes të disa pikëpyetjeve të thella në lidhje me qëndrimet tuaja emocionale. Ndoshta do ta gjeni veten plotësisht të lirë nga frenimet, për kënaqësinë tuaj. Është një mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe ndoshta për t’u bërë pak më mendjehapur. Ju mund të prisni shumë kënaqësi nga dashuria.

Demi

Ju dëshironi që të tjerët të ndjekin drejtimin tuaj, por kjo do të jetë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Jo të gjithë i shohin gjërat në të njëjtën mënyrë si ju. Debatet do të shpërthejnë nëse këmbëngulni t’i bëni presion të tjerëve për diçka që ata nuk duan ta bëjnë.

Binjaket

Të gjithë do ta vlerësojnë punën tuaj të palodhur dhe qëndrimin tuaj fleksibël edhe më shumë. Njerëzit po ju drejtohen për përgjigje dhe ju i keni ato. Mënyrat tuaja të bazuara dhe të qëndrueshme po japin rezultat. Të tjerët e kuptojnë se çfarë pasurie jeni.

Gaforrja

Pajisjet e shtrenjta nuk do ta bëjnë domosdoshmërisht punën tuaj më të lehtë. Mos bëni një mashtrim vetëm sepse të gjithë të tjerët e kërkojnë. Ju mund të humbni më shumë kohë duke u përpjekur të kuptoni se si ta drejtoni këtë aparat të ri sesa nëse do t’i bënit gjërat thjesht në mënyrën e modës së vjetër.

Luani

Ju keni arritur një pikë të pakëndshme në situatën tuaj të punës. Mund të ndiheni sikur dëshironi të vraponi dhe të fshiheni. Ndoshta ndiheni sikur keni humbur kontrollin mbi diçka që është e rëndësishme për ju. Mos u shqetësoni. Ajo që ndodh tani është gjithçka për të mirë.

Virgjeresha

Gjërat e zakonshme, rutinë, të mërzitshme nuk ju tërheqin aspak. Megjithatë, sot është një nga ato ditët ku duhet të përqafoni këto lloj çështjesh dhe t’i trajtoni ato. Kthehuni në bazë. Gjeni bazën tuaj. Kujdesuni për themelin.

Peshorja

Vlerat dhe besimet personale po dalin në plan të parë. Çfarë është e rëndësishme për ju? A po bëni punë që rezonon me sistemin tuaj të besimit personal? Ji i sinqertë me veten sa i përket dashurisë.

Akrepi

Energjitë aktuale astrale sjellin një shans për një diskutim serioz me interesin tuaj të dashurisë. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të qenë të sinqertë me njëri-tjetrin dhe për të folur për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Problemi i vetëm i vogël është se mund të keni një pikëpamje tepër pesimiste për të gjitha.

Shigjetari

Paqja dhe qetësia janë çelësi i shëndetit tuaj. Ju do të bëni punën tuaj më të mirë kur jeni vetëm. Mos u hutoni nga nevojat e njerëzve të tjerë. Sa i përket aspektit sentimental, sot ka gjasa të njihni persona interesantë.

Bricjapi

Armatosuni me faktet përpara se të niseni në betejë. Organizoni mirë arsenalin tuaj përpara se t’i drejtoheni një kolegu ose punëdhënësi me sfida. Nëse arrini një rast të mirë për veten tuaj, do të dilni në krye dhe do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm.

Ujori

Delegoni detyrat në vend që të merrni gjithçka vetë. Ju jeni në një pozicion kyç. Ju keni një këndvështrim të mirë për gjithçka rreth jush. Jepuni njerëzve detyra që do të ndihmojnë që qëllimi të realizohet. Me paratë mund të keni disa ndryshime.

Peshqit

Fuqitë tuaja të fleksibilitetit do të vihen në provë. Të tjerët nuk janë të gatshëm të komprometojnë pozicionin e tyre. Mos u shqetësoni duke i shtyrë ose nxitur ata në një drejtim të ri. Thjesht nuk do të funksionojë. Ju duhet të jeni ai që bën ndryshimin dhe përshtatjen.

HOROSKOPI E SHTUNË 21 MAJ 2022

Dashi

Ngjarjet sociale do të jenë mundësia e përsosur për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm. Sot shoqëria do t’ju bëjë të dukeni veçanërisht tërheqës. Vendosni përpjekjet tuaja në drejtimin e duhur dhe do të shpërbleheni me përfitime mjaft të mira.

Demi

Do të mbeteni disi të befasuar nga sjellja egoiste e një të njohuri. Udhëtimi mund të jetë stresues për disa, por financiarisht shpërblyes. Një letër me postë do të sjellë një lajm mjaft të mirë për ju.

Binjakët

Sot kërkoni bekimet e të moshuarve përpara se të dilni nga shtëpia. Ndjenjat romantike do jene reciproke sot. Fuqitë tuaja të komunikimit dhe aftësitë e lidhura me punën do të jenë mbresëlënëse.

Gaforrja

Nëse jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë, praktikimi i meditimit ose joga do të ketë vlerë terapeutike për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një favor të madh sot. Ndihma ndaj tyre mund t’ju vërë në një pozitë të vështirë.

Luani

Ka gjasa të merrni kritika për shkak të prirjes suaj për të qenë kritik ndaj të tjerëve. Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Pavarësisht shumë konflikteve, jeta juaj e dashurisë do jetë e mirë sot dhe do arrini ta mbani të lumtur partnerin/partneren.

Virgjëresha

Mundohuni të dilni herët nga zyra dhe të bëni gjëra që ju pëlqejnë vërtet. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kuruese për të dashurin/dashurën tuaj. Planet e udhëtimit nëse ka, mund të shtyhen për shkak të ndryshimeve të minutës së fundit.

Peshorja

Mund të ketë disa probleme, pasi do të jeni më nervoz se zakonisht. Disa plane të rëndësishme do të realizohen duke ju sjellë përfitime të reja financiare. Fjalët e ashpra të një figure atërore, mund t’ju shqetësojnë.

Akrepi

Aktivitetet në natyrë do t’ju sjellin dobi. Do të krijoni një atmosferë pozitive në punë, por një incident i vogël mund t’ju zbehë humorin më vonë. Rrethanat e jetës suaj të dashurisë mund të shkaktojnë mosmiratimin e të tjerëve.

Shigjetari

Shmangni ngrënien e tepërt dhe kontrolloni peshën. Miqtë do t’ju japin këshilla të mira në lidhje me jetën tuaj personale. Mund të përballeni me disa realitete të ashpra që tronditin jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Nuk do të keni shumë durim sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e ashpra mund të shqetësojnë njerëzit që ju rrethojnë. Ka gjasa që një miqësi të prishet sot. Disa prej kolegëve tuaj nuk do t’ju pëlqejë mënyra juaj për të trajtuar disa çështje të rëndësishme.

Ujori

Ditë e shkëlqyer për të filluar një program të ri për përmirësimin e shëndetit. Një situatë në shtëpinë tuaj mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë. Sytë e tu janë aq të shndritshëm sa mund të ndriçojnë një ditë të mërzitshme për të dashurin/dashurën tënde.

Peshqit

Duke braktisur çdo qëndrim kokëfortë që mund të mbani, do të jeni më të lumtur, pasi këto mendime thjesht po ju pengojnë. Dikush me plane dhe ide të shkëlqyera do të tërheqë vëmendjen tuaj. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz që i takoni rrallë.

HOROSKOPI E PREMTE 20 MAJ 2022

Dashi
Mund të prekeni emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Sot mund të merrni para me të cilat do të zgjidhni shumë nga problemet tuaja të menjëhershme financiare. Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin.

Demi

Tregoni guxim dhe forcë përballë çdo fatkeqësie që mund të hasni. Një qëndrim pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të pastroni disa detyrime ose fatura të vjetra.

Binjaket

Kujdes teksa ngisni makinën gjatë ditës së sotme. Një mbrëmje me miqtë do të jetë argëtuese dhe e duhura për të bërë plane të reja për pushime ose udhëtime. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni në një takim sot.

Gaforrja

Marrja e detyrave krijuese dhe motivimi i vetes për t’u fokusuar në çështje të rëndësishme, do t’ju bëjë të ndiheni më pak të lodhur. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare. Dita do të bëhet më emocionuese pasi të merrni një telefonatë nga i dashuri/e dashura juaj.

Luani

Niseni ditën me joga dhe meditim. Do të gjeni rehati në krahët e të dashurit/dashurës suaj. Do të keni mbështetjen e tij/saj për një çështje që ju e konsideroni të rëndësishme. Sot, ndërhyrja në kohë e një miku do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga një problem i madh.

Virgjeresha

Çështjet e parave mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në familje sot. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Merrini më lehtë uljet dhe ngritjet në jetën tuaj të dashurisë.

Peshorja

Fitimet monetare mund t’ju vijnë nga më shumë se një burim. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike. Kolegët do t’ju ofrojnë mbështetje të madhe në vendin e punës.

Akrepi

Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot pasion. Një i afërm mund të zbulojë një çështje personale për ju ose familjen tuaj. Për të arritur më shumë sukses në jetë, përfshini më shumë disiplinë në rutinën tuaj.

Shigjetari

Nëse do të merrnit një kredi dhe keni qenë të angazhuar në këtë punë për një kohë të gjatë, atëherë sot është dita juaj me fat. Dita do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi. Keni aftësinë për të arritur shumë, ndaj shkoni pas mundësive që ju vijnë.

Bricjapi

Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Do diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten dhe do bëni plane për të ardhmen. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në jetën tuaj të dashurisë.

Ujori

Të qenit hakmarrës ndaj të dashurit/dashurës suaj nuk do t’i shërbejë ndonjë qëllimi të dobishëm. Do të kërkoni më shumë hapësirë në jetën tuaj në çift. Një koleg mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj, për shkak të problemeve shëndetësore.

Peshqit

Një ditë kur pushimi do të jetë i rëndësishëm, pasi kohët e fundit jeni përballur me shumë presione mendore. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Megjithatë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata do të përmirësohet së shpejti.

HOROSKOPI E ENJTE 19 MAJ 2022

Dashi

Një i afërm mund të kërkojë kohën dhe vëmendjen tuaj. Sot studentët duhet të shmangin shtyrjen e punës për nesër dhe të kryejnë detyra të rëndësishme në kohë. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të bëjë diçka sot që mund të ndikojë negativisht në imazhin tuaj.

Demi

Historia juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë të re sot, pasi mund të diskutoni për martesë. Sot, mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë më të mirë të ditës duke e restauruar.

Binjakët

Dita e duhur për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Mund të ketë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë. Ekziston mundësia e një debate të ashpër mes jush.

Gaforrja

Një detyrim familjar mund të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Neglizhenca nga ana juaj mund të jetë e kushtueshme. Një pasion i njëanshëm do të jetë i kotë sot.

Luani

Të qenit i nxituar në sjelljen tuaj mund të prishë një marrëdhënie personale. Merrni parasysh pasojat përpara se të veproni me impulsivitet. Një sërë mosmarrëveshjesh mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortit tuaj mund t’jufusin thellë në mendime.

Virgjëresha

Problemet duket se po krijohen në frontin e shtëpisë, kështu që kujdesuni për ato që thoni. Partneri/partnerja juaj mund t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional.

Peshorja

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore rreth një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të përfundojë në favorin tuaj. Ka gjasa të shkoni në një udhëtim kënaqësie që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj.

Akrepi

Ndihma juaj në kohë do të shpëtojë dikë nga një fatkeqësi e mundshme. Udhëtimi do të nxisë lidhje të reja romantike. Një prej prindërve tuaj mund të sjellë një dhuratë të veçantë për ju sot.

Shigjetari

Fëmijët mund t’jua bëjnë ditën shumë të vështirë sot. Përdorni dashurinë si një mjet për t’i mbajtur ata nën kontroll dhe për të shmangur çdo stres të panevojshëm. Puna dhe përkushtimi juaj i palodhur do të flasin vetë.

Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje që kanë borxhe të mëdha të papaguara, mund t’u dërgohet njoftimi për shlyerje. Ndryshimi i papritur në situatën tuaj financiare mund të çojë në probleme të përkohshme. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Ujori

Natyra juaj e gëzuar do t’i mbajë të tjerët të lumtur. Shmangni njerëzit që e kanë zakon të kërkojnë borxh. Krenaria juaj ndonjëherë ju pengon të ndani shqetësimet tuaja.

Peshqit

Do të jeni plot shpresë dhe aspirata. Edhe pse sot mund të shpenzoni para për të argëtuar miqtë tuaj, kjo nuk do të ndikojë shumë në gjendjen tuaj aktuale financiare. Jini të kujdesshëm pasi dikush mund të përpiqet të dëmtojë imazhin tuaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 18 MAJ 2022

Dashi

 

Nuk do ndiheni shumë mirë shpirtërisht gjatë kësaj dite dhe nuk do merrni as guximin t’i ndryshoni gjërat. Motivimi do ju mungojë plotësisht. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë rutinë. Në disa momente mundet edhe të mërziteni, por nuk duhet kurrsesi të hidhni hapa të nxituara. Ju beqarët do keni një ditë harmonike dhe të mbushur me njohje të reja. Duhet ta shfrytëzoni në maksimum gjithsecilën. Në punë sado që do ju mbështesin dhe do ju nxitin të veproni do e keni shumë të vështirë. Mërzitja do ju pushtojë dhe nuk do keni dëshirë për asgjë. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe gjendja do vijë duke u përmirësuar.

Demi

 

Nëse doni qetësinë në jetën tuaj sot bëni shumë kujdes me çdo hap që do hidhni. Mos u nxitoni dhe mos merrni vendime të pabazuara. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që të mendoni për disa aventura me persona të tjerë dhe kjo mund te sjellë probleme serioze për jetën në çift. Nëse jeni beqarë duhet të joshni pafund sepse sot çdo gjë do jetë e lejuar për të arritur qëllimin. Në punë do jeni më të ndërgjegjshëm dhe do ua vini veshin edhe këshillave që do iu japin disa kolegë. Në përgjithësi do jetë ditë e mirë. Në planin financiar do dini të bëni ekonomi. Do i llogaritni me kujdes shpenzimet që keni për të kryer dhe do mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Binjakët

 

Gjatë kësaj dite do flisni shpejt dhe fuqishëm kështu që do tërhiqni vëmendjen e të gjithëve. Do dini edhe si të imponoheni lehtësisht. Ju të dashuruarit do kaloni momente mjaft euforike. Do jeni në një mendje me partnerin dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do keni mundësi për aventura të njëpasnjëshme, por do jetë në dorën tuaj nëse do doni të përfitoni apo jo. Në punë ka rrezik që në mëngjes situata të jetë paksa e trazuar, por me kalimin e orëve çdo gjë do mund të qartësohet. Sektori i financave do jetë disi i mjegullt. Tregohuni të kursyer me shpenzimet.

Gaforrja

 

Pas gjithë përpjekjeve që keni bërë së fundmi për të kthyer ekuilibrin, më në fund do ja dilni mbanë. Për ju të dashuruarit më në fund do rikthehet qetësia që keni pritur. Do ndiheni mirë dhe do mund të flisni hapur për çdo gjë me partnerin. Ju beqarët do jeni gati të bëni çdo gjë vetëm që të mos mbeteni më me të njëjtin status. Planetët, por edhe miqtë e ngushtë do iu ndihmojnë mjaft. Në punë dëgjojini këshillat e kolegëve dhe mos veproni sipas mendjes tuaj. Buxhetin duhet ta keni më tepër kujdes. Kryeni njëherë shpenzimet e nevojshme dhe më pas nëse ju mbeten para bëni ndonjë investim.

Luani

 

Nëse nuk merrni në dorë frenat e jetës gjërat kanë për të ecur shumë keq për ju. Planetët do i keni të gjithë kundër. Për ju të dashuruarit do jetë ditë mjaft e tensionuar kjo e sotmja. Do e ngrini zërin më shumë sesa duhet dhe situata do ju marrë tatëpjetën. Ju beqarëve nuk do ju krijohen mundësi për lidhje serioze, por nuk do mungojnë rastet për të filluar aventura kalimtare. Jeta profesionale do kalojë peripeci. Nëse nuk tregoheni të logjikshëm dhe nuk mendoni për të ardhmen do keni vetëm humbje. Financat do vazhdojnë të mbeten njësoj. Mundohuni që çdo shpenzim ta kryeni të mirëmenduar në mënyrë që mos keni probleme.

Virgjëresha

 

Në shumë momente do gjendeni në situata të sikletshme gjatë kësaj dite. Do keni rivalitet të fortë dhe mund të futeni edhe në konflikte. Ju të dashuruarit do keni më shumë nevojë se kurrë për qetësi dhe dashuri. Partneri do ju mbajë në pëllëmbe të dorës dhe do ju bëjë të ndiheni më së miri. Nëse jeni beqarë keni për të pasur një ditë fantastike. Mund të takoni persona të shenjës suaj me të cilët do dashuroheni kokë e këmbë. Në punë do jeni më të përgjegjshëm, por disa kolegë nuk do ju lenë rehat dhe do ju stresojnë gjatë gjithë kohës. Buxheti do varet nga mënyra sesi ju do i menaxhoni të ardhurat. Po nuk treguat kujdes do keni probleme edhe në vazhdimësi.

Peshorja

 

Gjatë kësaj dite do gjendeni para disa dilemave të vështira, por që nëse reflektoni dhe tregoheni të kujdesshëm do mund t’i zgjidhni. Për ju që keni një lidhje Venusi do ndikojë shumë pozitivisht. Ai do ju ndihmojë t’i zgjidhni edhe disa probleme të vogla të së shkuarës dhe do ndiheni më të qetë. Ju beqarët do realizoni mjaft takime, por ka pak gjasa që ato të shndërrohen në diçka më tepër. Në punë do bëni mirë të veproni me gjakftohtësi dhe të mos mbani inate të vjetra me kolegët. Po të jeni të qetë keni për të arritur shumë më lart. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi, kështu që mos u shqetësoni.

Akrepi

 

Çdo gjë do varet nga sjellja juaj sot. Po nuk u treguat të kujdesshëm keni për t’u futur në probleme shumë serioze. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni shumë kujdes me xhelozinë sepse situata mund t’iu dalë menjëherë jashtë kontrollit. Duhet të keni më tepër besim tek ai që keni në krah. Ju beqarët do jeni me fat në dashuri dhe do filloni një lidhje serioze ashtu si nuk e kishit imagjinuar ndonjëherë. Në punë mos kërkoni një post të ri pa e merituar sepse do bëni shumë armiq dhe e ardhmja ka për të qenë shumë e vështirë. Tregohuni më largpamës. Me shpenzimet ka rrezik të jeni impulsivë dhe do bëni gabime të pafalshme.

Shigjetari

 

Me maturi, durim dhe largpamësi mund të arrini edhe gjërat më të vështira gjatë kësaj dite. Do jeni pozitivë dhe nuk do ndaleni asnjë moment. Për ju që keni një lidhje klima yjore nuk do jete mjaftueshëm e përshtatshme për një ambient të qetë. Shumë gjëra do ecin ndryshe nga sa mund ta kishit menduar dhe mund të ndiheni keq në disa momente. Ju beqarët, të ndikuar tej mase nga Hëna, do jeni sharmantë dhe joshës. Me siguri që do e gjeni personin e përshtatshëm. Në punë do ndryshoni aktivitet dhe do keni ide mjaft interesante. Do mbusheni me frymë dhe çështjet e nisura do iu japin goxha kënaqësi. Sektori i financave do stabilizohet tej mase kështu që mund të bëni edhe investime.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj dite gjërat nuk kanë për t’iu ecur mirë. Mund të jeni kokëfortë dhe nuk do doni të bashkëpunoni me askënd. Nëse keni një lidhje ka mundësi të mbylleni në vetvete dhe nuk do ja shprehni aq sa duhet ndjenjat partnerit. Marrëdhënia mes jush do lërë për të dëshiruar. Ndryshoni sa pa pasur pasoja më të mëdha. Ju beqarët me shumë gjasë do takoni një person që do ju përshtatet në çdo pikë dhe do i bëjë t’iu rrahë zemra fort. Në punë do e keni të vështirë të ndërmerrni iniciativa dhe nuk do i arrini rezultatet e kërkuara. Bëni kujdes sepse e nesërmja do jetë akoma më e vështirë. Në planin financiar duhet të tregoheni sa më të matur që të mundeni pasi në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit.

Ujori

 

Yjet do ju motivojnë edhe më shumë gjatë kësaj dite dhe do ju nxitin të bëni projekte të reja. Do merrni frymë më lirisht dhe do jeni më të qetë. Ju të dashuruarit do jeni shumë të drejtpërdrejtë dhe do ja bëni partnerit edhe disa kritika që më parë nuk keni mundur dot. Nëse jeni beqarë do ndiheni gati për t’ia shprehur ndjenjat atij që keni kohë qe e pëlqeni dhe jeta shumë shpejt do ju ndryshojë. Në punë do merrni mbështetje nga të gjitha anët dhe çdo gjë për ju ka për të qenë më e lehtë. Do keni shumë ego dhe nuk do ndaleni asnjë çast. Buxhetin do dini si ta menaxhoni në çdo moment dhe gjendja ka për të mbetur e kënaqshme. Vazhdoni me këtë strategji.

Peshqit

 

Edhe pse nuk do ndodhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme në tërësi dita e sotme ka për të qenë e kënaqshme dhe aspak problematike. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do ketë asnjë lloj problemi. Do ruani një klimë të ngrohtë me partnerin dhe do bashkëpunoni për çdo gjë me njëri-tjetrin. Ju beqarët do mundoheni gjithë kohës, por nuk do arrini dot ta bëni për vete atë që pëlqeni. Në punë do keni ide shumë të mira dhe formimi i marrë së fundmi do ju ndihmojë pafundësisht. Mund të ndryshoni edhe orientim, por çdo gjë do ju ecë si duhet. Me financat duhet të merreni më shumë. Po i latë gjërat pas dore dhe po shpenzuat pa menduar për të ardhmen situata do ju dalë jashtë kontrollit.

HOROSKOPI E MARTË 17 MAJ 2022

Dashi

Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare që mund t’ju prishë disi pjesën tjetër të ditës. Ndihma e anëtarëve të tjerë të familjes do të kujdeset për disa nga përgjegjësitë tuaja. I dashuri/ e dashura juaj mund të mërzitet nga diçka që ju mund të thoni.

Demi

Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Koha e duhur për kontakte të reja në aspektin professional. Sot do të keni kohë për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni diçka që ju pëlqen.

Binjakët

Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira. Para se të filloni ndonjë detyrë ose projekt të ri, bisedoni me ata që kanë fituar përvojë të mjaftueshme në atë fushë. Mund të ndiheni të zhgënjyer nga partneri/partnerja juaj dhe kjo mund t’ju bëjë të rivlerësoni marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Merrni pak kohë për veten tuaj, për t’u çlodhur dhe për t’u rikuperuar. Sot duhen shmangur investimet e reja. Romanca do të mbizotërojë në mendimet tuaja, ndërsa bëni plane për t’u takuar me të dashurin/dashurën tuaj.

Luani

Problemet financiare në jetën tuaj do të jenë burim tensioni për ju. Problemet duket se po krijohen në shtëpi, kështu që kujdesuni për atë që thoni. Kontrolloni rrjetet sociale të partnerit/partneres suaj, pasi ka gjasa të merrni një surprizë të bukur.

Virgjëresha

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Tregtarët dhe biznesmenët këshillohen të bëjnë shumë kujdes gjatë lëvizjeve sot. Mos u trego i ashpër me të dashurën/dashurin tuaj, përndryshe harmonia në marrëdhënien tuaj do të prishen shumë shpejt.

Peshorja

Një zakon i keq i juaji mund të shqetësojë të dashurin/dashurën tuaj. Një person i afërt mund të tradhtojë besimin tuaj dhe kjo mund të dominojë mendimet tuaja gjatë gjithë ditës. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të shijojnë pak kohë të lirë.

Akrepi

Do të dukeni shumë tërheqës para të tjerëve sot. Më në fund do të rikuperohen borxhet dhe detyrimet e gjata në pritje. Mund të ketë agoni në jetën tuaj të dashurisë gjatë ditës.

Shigjetari

Dikush mund t’ju shqetësojë, por mos lejoni që kjo t’ju dominojë. Shqetësimet dhe ankthet e panevojshme mund të jenë dëshpëruese dhe në fund mund të rezultojnë në probleme shëndetësore. Mund të ketë promovime ose përfitime monetare në aspektin profesional.

Bricjapi

Fëmijët mund t’ju shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit të tyre për studime. Mund të dështoni të realizoni të gjitha planet tuaja për këtë ditë. Ndërhyrja e të huajve do të çojë në shqetësime në jetën tuaj martesore.

Ujori

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në një humor të mirë. Sot mund të kujtoni ditët e bukura me të. Në punë do të jeni energjikë dhe të motivuar.

Peshqit

Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre. Ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Do të jetë një ditë e mirë në jetën tuaj martesore.

HOROSKOPI I JAVËS 16-22 MAJ 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj jave do hidhen hapa shumë të rëndësishme. Nëse keni qenë në pritje të një lajmi të madh çdo gjë do ju realizohet. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në pune do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Demi

 

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Binjakët

 

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat.

Gaforrja

 

Nëse nuk doni që gjërat t’iu ecin keq gjatë kësaj jave duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe të qetësoheni. Ju të dashuruarit duhet të bëni shumë kujdes nga ndikimi pervers i Neptunit. Papritur personi me të cilin ndani jetën mund të ndryshojë dhe do ju dalin plot keqkuptime. Veten me qetësi dhe dialog mund t’i zgjidhni problemet. Ju beqarët do influencoheni pozitivisht nga yjet dhe optimizmi do iu shoqërojë në çdo moment. Ka mundësi që nga mesi i javës të bini kokë e këmbë në dashuri me disa persona dhe mund të ndërmerrni hapa të mëdha. Financat do jenë të begata. Edhe gjendja shëndetësore ka mundësi të përmirësohet shumë dhe do ndiheni energjikë. Në punë do jeni të përgjegjshëm dhe nuk do bëni gabime aspak.

Luani

 

Hëna do ju ndihmojë mjaft gjatë kësaj jave për t’u përqendruar më tepër dhe për të mbjellë farat e arritjeve të mëdha. Falë Venusit, për ju të dashuruarit ka mundësi që jeta të ecë më së miri. Do gjeni gjuhën e përbashkët me partnerin dhe do përjetoni të dy emocione të këndshme. Ju beqarët gjithashtu do mbështeteni nga yjet dhe do afroheni më tepër me personin që keni rënë kokë e këmbë në dashuri. Financat në përgjithësi do jenë të stabilizuara megjithatë nuk duhet të rrezikoni shumë duke shpenzuar shuma marramendëse. Shëndeti do ketë disa shqetësime të vogla, por asgjë për t’u shqetësuar. Një kurë me vitamina dhe një gjumë më i mirë do ju rikthejnë shpejt në formë. Në punë do bëni më shumë përpjekje se më parë dhe situata do vijë duke u përmirësuar ndjeshëm.

Virgjëresha

 

Hëna do ju detyrojë këtë javë të qëndroni statikë dhe t’i bëni gjërat si zakonisht. Në bazë të sjelljes do vijnë edhe rezultatet. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi që të kaloni ditë rutinë. Shpesh herë kjo do ju duket mbytëse, por kujdes mos bini pre e ndonjë provokimi nga dikush. Disa do mundohen vetëm t’iu lëndojnë. Ju beqarët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet të prisni ende disa kohë për të bërë ndryshime. Financat ka mundësi të mos i menaxhoni si duhet dhe në fundjavë do ju dalin vështirësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mund të ketë disa shqetësime të vogla. Kujdesuni pak më tepër për të. Në punë do ju duhet më shumë durim, këmbëngulje dhe largpamësi për të arritur majat.

Peshorja

 

Do merrni dhe do përcillni energji pozitive gjatë kësaj jave. Komunikimi dhe durimi do jenë pikat tuaja më të forta. Nëse keni një lidhje do i përkushtoheni edhe më tepër jetës tuaj në çift dhe do e bëni partnerin të ndihet mirë në çdo moment. Durimi do jetë një nga gjërat që ai do e adhurojë. Për ju beqarët gjithçka do varet nga sjellja juaj. Po u treguan të hapur dhe po nuk kërkuat perfeksionin keni për ta gjetur personin e duhur. Gjendja e financave do konsolidohet tej mase. Do jeni më të qetë kur të shpenzoni. As shëndeti nuk do ketë shqetësime, përkundrazi do jeni energjikë dhe plot imunitet. Në punë do bëni mirë të përqendroheni tek gjërat thelbësore, pasi po u morët me detajet do humbisni kohën kot dhe nuk do e përfundoni në kohë detyrën e dhënë.

Akrepi

 

Ndonjëherë është më mirë t’ia mbathni nga vendi ku jeni dhe të bëni çdo gjë ndryshe. Kjo javë do jetë shumë më ndryshe nga më parë për juve që jeni në një lidhje. Do jeni të logjikshëm dhe do i pranoni gabimet që keni bërë. Ju beqarët do realizoni takime interesante të cilat kanë për të ndryshuar rrënjësisht të ardhmen. Emocionet do shumëfishohen. Financat do jenë akoma më të begata falë një trashëgimie që do merrni. E kishit ëndërruar prej kohësh këtë gjë. Shëndeti për fat të keq nuk do jetë i mirë. Do keni dhimbje grykësh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Bëni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. Në punë do jeni ekip i fortë dhe keni për ta përmbyllur me sukses atë që keni arritur.

Shigjetari

 

Para se të hidhni çdo hap, reflektoni dhe mendohuni mirë këtë javë. Ndani ndonjë mendim edhe me miqtë e ngushtë. Ju qe jeni në një lidhje nuk duhet t’i dramatizoni gjërat sepse do e prishni harmoninë me dorën tuaj. Mundohuni që herë pas here të hapni edhe rrugë. Ju beqarët do jeni të ndjeshëm dhe ka rrezik të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. Në planin financiar do dini si ta mbani situatën nën kontroll. Nuk do kryeni aspak shpenzime të pamenduara dhe nuk do jepni as para hua. Shëndeti herë pas here do lërë për të dëshiruar. Do keni dhimbje stomaku, koke, mbase edhe veshkash. Në punë të gjitha përpjekjet e bëra së fundmi do shpërblehen me sukses dhe fitime.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj jave do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni dhe do e dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Nëse keni një lidhje marrëdhënia juaj do ketë prioritet absolut. Mund të lini shumë gjëra të tjera pas dore vetëm e vetëm që të kaloni më tepër kohë me partnerin dhe të dashuroheni si ta ndieni. Ju beqarët do jeni flirtues në pafundësi dhe do e keni shumë më të thjeshtë ta bëni për vete këdo që do pëlqeni. Buxheti nuk do jetë i keq në fillim të javës, por për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që do kryeni, gjendja mund të përkeqësohet. Mundohuni vetëm mos arrini fundin sepse zor se do rimëkëmbeni më pas. Shëndeti do lërë për të dëshiruar. Do keni shqetësime të njëpasnjëshme. Në punë mos u tregoni të pamatur, por mendohuni para se të veproni.

Ujori

 

Urani do ju nxjerrë nga rutina ku keni rënë gjatë kësaj jave. Çdo ditë ka për të qenë më e veçantë. Nëse keni një lidhje kjo periudhë nuk do fillojë shumë mirë. Shpesh do ndiheni konfuzë dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Vetëm pas të premtes situata do normalizohet. Ju beqarët duhet të tregoheni sa më realistë dhe nuk duhet të kërkoni gjëra të pamundura. Saturni do ju ndihmojë të ruani ekuilibrin në planin financiar. Do ecni me llogari dhe kjo do i mbajë larg problemet. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqetësime të ndryshme, do ndiheni disi më të qetë. Në punë do keni pengesa të njëpasnjëshme dhe me zor do i arrini objektivat që i kishit vënë vetes.

Peshqit

 

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj dite duhet t’i tregoni synimet tuaja dhe të bëni përpjekje për të arritur atë që doni. Nëse keni një lidhje mos u tregoni të padrejtë me partnerin tuaj sepse ka rrezik që ta largoni atë nga vetja. Mundohuni nga ana tjetër të ruani qetësinë dhe të bëni pak më tepër lëshime. Ju beqarët do keni ditë pozitive dhe nga mesi i javës mund të takoni edhe persona interesantë. Në planin financiar do ketë veçse përmirësim të situatës dhe do arrini t’i kryeni disa shpenzime më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë, sidomos nëse kohët e fundit keni mbajtur dieta ekstreme. Në punë do merrni promocione për shkak të arritjeve që keni pasur. Shefat do ju shprehin se ndihen të privilegjuar që ju kanë në stafin e tyre.

HOROSKOPI E HËNË 16 MAJ 2022

Dashi

Ju jeni plotësisht në harmoni me ndjenjat e njerëzve përreth jush. Kjo po e bën shumë më të lehtë për ju të vazhdoni përpara. Energjia planetare e sotme nënkupton që ju duhet të gjeni një mënyrë për të motivuar veten për të dalë sonte.

Demi

Romanca është shumë një çështje goditëse ndërsa hekuri është i nxehtë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që nëse ndërmerrni veprime tani ndërsa ekziston një mundësi e artë, do të keni më shumë gjasa të tërhiqni vëmendjen e dikujt që ka qenë në qendër të mendimeve tuaja për disa kohë.

Binjaket

Me energjinë e tanishme planetare, keni shumë për të festuar, veçanërisht pasi së fundmi jeni takuar me dikë të veçantë. Ju mund të vendosni që kjo është mundësia e përsosur për të organizuar një festë të improvizuar, ose për të dalë për një vakt të mrekullueshëm.

Gaforrja

Ju mund të jeni vërtet personi më popullor sonte nëse do të dilni në një festë ose ndonjë rast tjetër shoqëror. Energjitë aktuale planetare ju ndihmojnë të ndiheni plotësisht të sigurt dhe rrezatues. Nëse jeni në një lidhje partneri juaj do të jetë i emocionuar që t’ju ketë pranë.

Luani

Me energjitë planetare të sotme, mund të jetë më mirë të kaloni pak kohë në reflektim të qetë, duke marrë parasysh se sa larg keni arritur në marrëdhënien tuaj të fundit dhe ku do të dëshironit të shkoni në mënyrë ideale nga këtu. Do të përfitoni nëse i jepni njëri-tjetrit pak hapësirë.

Virgjeresha

Shtrirja planetare e sotme mund të mos krijojë atmosferën ideale për një mbrëmje me partnerin. Gjërat që duhet t’i thoni njëri-tjetrit kërkojnë konsideratë të kujdesshme dhe një planifikim mjaft realist. Gjithcka shkon mire për ju!

Peshorja

Edhe pse mund të mos jeni aty ku dëshironi në një marrëdhënie aktuale, mund të bëni pak përparim sot. Konfigurimi aktual astral nënkupton që mund të mos jetë në drejtimin që do të dëshironit në mënyrë ideale. Sot është koha ideale për një projekt.

Akrepi

Me energjinë qiellore të sotme, do të prireni ta merrni veten shumë seriozisht sot, dhe partneri juaj gjithashtu mund të jetë në një kornizë të ngjashme mendore. Pavarësisht se sa shumë qeshni dhe bëni shaka, nuk do të argëtoheni lehtësisht me ndonjë referencë për dobësitë e njëri-tjetrit.

Shigjetari

Ju jeni në vendin e duhur në kohën e duhur. Ju keni gjithçka që ju nevojitet, kështu që ndaloni së ankuari. Nuk ka asnjë arsye që ju të jeni të mërzitur, të inatosur ose të zemëruar. Ju keni fuqi të madhe në pëllëmbën e dorës. Përfitoni nga kjo kohë e vlefshme.

Bricjapi

Merrni kohë për të kuptuar perspektivën në anën tjetër të gardhit. Kur kërkoni së pari të kuptoni situatën nga të gjitha këndvështrimet, zgjidhja do të bëhet shumë më e qartë sesa nëse e shihni atë vetëm nga perspektiva juaj e kufizuar. Sa i përket financave, ato paraqiten në formë.

Ujori

Në përgjithësi, dita do të shkojë e qetë dhe do të merrni mbështetje të jashtëzakonshme emocionale për punën që po bëni. Të tjerët janë në gjendje të simpatizojnë atë që po kaloni – për mirë ose për keq – dhe kjo po jua bën punën shumë më të lehtë.

Peshqit

Koka juaj po rrotullohet në një vorbull konfuzioni. Idetë që kalojnë në mendjen tuaj do të jenë kreative, por jo domosdoshmërisht realiste. Do ta keni të vështirë ta mbani veten me këmbë në tokë. Kjo është sfida juaj më e madhe e ditës. Paç fat!

HOROSKOPI E DIEL 15 MAJ 2022

Dashi

Presioni nga eprorët tuaj në punë mund të prishin qetësinë tuaj. Të afërmit do të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj shumë bujare. Mos e shantazhoni emocionalisht partnerin tuaj, pasi mund t’ju japë rezultat të kundërt.

Demi

Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja, pasi mund të ndodhë një incident. Kjo është koha e duhur për të rivlerësuar pikat tuaja të forta dhe planet tuaja për të ardhmen. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në kulmin e saj.

Binjakët

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Shijoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Gaforrja

Dyshimi për aftësitë tuaja do të jetë kundër produktive për ju. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë mjaft të mirë, ndërsa zhvilloni një lidhje më të thellë me partnerin/partneren. Sot do të kaloni një ditë të mrekullueshme në jetën tuaj martesore.

Luani

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Partneri/partnerja juaj romantike do ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Projektet e ndërmarra në partneritet do të krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive.

Virgjëresha

Do të prekeni nga dashuria e vëllait apo motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj.

Peshorja

Do të ndiheni të lumtur në jetën tuaj të dashurisë sot. Profesionistët e sektorit bankar do të marrin një lajm të mirë. Një promovim mund të ndodhë në jetën tuj profesionale.

Akrepi

Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Një sekret mund të shkatërrojnë reputacionin tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë i zhytyr në punë sot.

Shigjetari

Qëndrimi juaj pozitiv i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe ka gjasa të keni sukses në përpjekjet tuaja aktuale. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot.

Bricjapi

Të qenit sipërmarrës dhe entuziast do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Duhet të ruani përqendrimin dhe të punoni pa pushim për të arritur suksesin. Shmangni thashethemet.

Ujori

Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Merrni në konsideratë shtyrjen e një projekti që keni në plan të realizoni. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë shumë i zënë me miqtë e tij sot, gjë që mund t’ju shqetësojë.

Peshorja

Koha ideale për të organizuar një festë. Në aspektin profesional sot do të jeni mjaft i favorizuar. Sa i përket lidhjes në çift, nuk parashikohen ndryshime.


Send this to a friend