VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 18 QERSHOR 2019

By | June 18, 2019

Komentet

HOROSKOPI JAVA 27 JANAR – 2 SHKURT 2020

 

Dashi21. mars – 20. prill

Sinqeriteti dhe ndershmëria qe keni ndaj partnerit ka bere qe lidhja juaj te ece kaq gjate. Mundohuni te vazhdoni ne këtë rruge edhe këtë jave dhe për çdo dyshim te gjeni kurajën te flisni hapur me te. Për beqaret do ndryshoje rrjedha e jetës megjithatë do ju duhet te prisni ende për ndryshimet e mëdha. Buxhetin do dini si ta organizoni ne çdo moment dhe nuk do ju dalin aspak probleme apo vështirësi. Shëndeti mund te ketë probleme vetëm nëse e teproni me ushqimin dhe nëse nuk mbroheni nga i ftohti. Ne pune do jeni pozitive, te guximshëm, largpamës e te vendosur. Ka mundësi qe te arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Jeta familjare nuk do jete ne periudhën me te mire.

Demi21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do ece ashtu si duhet gjate gjithë javës. Si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah do mbaje përgjegjësitë e tij dhe do beje me te mirën për te dyja palët. Ne fundjave do mund te kaloni momente tejet te veçanta. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm një lidhje, por gjithçka do ju ndodhe si me magji atëherë kur nuk do e presin. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Do kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme dhe do hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar te ardhmen. Për shëndet me te mire duhet te merrni sa me shume vitamina e duhet te merreni me sport. Me qetësuesit nuk duhet kurrsesi te abuzoni. Ne pune do jeni shume te logjikshëm dhe do gjeni rrugën e duhur për te arritur objektivat. Jeta familjare do jete paksa e tensionuar.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Klima yjore do jete goxha e trazuar gjate kësaj jave. Ne shume momente do keni debate e konflikte me atë qe keni ne krah dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Beqaret do kenë flirtime te shumta, por pas një personi ne veçanti do fillojnë te ndiejnë. Deri ne fund te javës mund te hedhin edhe hapa. Ne planin financiar do keni shume vështirësi pasi kohet e fundit nuk jeni treguar aspak vigjilente. Merrni masa sa pa u renduar me shume situata. Shëndeti do jete shume me i mire nëse kujdeseni me tepër për higjienën dhe për çdo shqetësim. Ne pune gjerat do marrin një tjetër drejtim shume me te mire nga me pare. Mos u merakosni për asgjë. Atmosfera ne familje do jete me e qete.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete shume me e mire nga me pare. Do afroheni edhe me tepër me atë qe keni ne krah dhe java do jete e mbushur me emocion. Beqaret duhet te përfitojnë nga çdo mundësi qe do iu jepen sepse me pas nuk do jepen mundësi te tilla. Sektori i financave do jete i vështire nëse nuk ju mbështesin te afërmit. Nuk do mund te kryeni asnjë investim te tepruar. Urani dhe Neptuni do jene planetët qe do e mbrojnë shëndetin nga problemet serioze. Mund te keni thjesht ndonjë dhimbje koke apo barku, por gjithçka do jete kalimtare. Ne pune te gjitha rrethanat do jene ne favorin tuaj dhe do i arrini te gjitha objektivat. Ne familje çdo gjë do jete normale.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume e bukur gjate kësaj jave dhe kënaqësitë qe do përjetoni do jene fantastike. Do buzëqeshni e do lumturoheni gjithë kohës. Beqaret do bëjnë shume për shoqërinë, por nga ana tjetër nuk do lënë pas dore as ftesat qe do iu bëhen. Lidhjet e krijuara gjate kësaj jave do ju sjellin goxha përfitime. Ne planin financiar do jeni te matur dhe nuk do ndërmerrni rreziqe te mëdha, prandaj situata do jete e mire. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Nuk do keni me as shqetësime nga alergjitë. Ne pune duhet te jeni me këmbëngulës dhe dinake. Vetëm kështu do arrini masat dhe do ndiheni te plotësuar. Jeta familjare do ketë nevoje për me shume vëmendje kështu qe përkushtojuni me tepër.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Mos bëni ndryshime te befta ne jetën tuaj ne çift sepse mund te gaboni rende. Mendohuni disa here pra se te hidhni çdo lloj hapi. Ata qe kane pasur zënka, me ne fund do pajtohen dhe do jene me te qete. Beqaret do flirtojnë me disa persona, por nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje ashtu si e kishin ëndërruar. Le te presin edhe pak kohe. Buxheti do jete me i qëndrueshëm ditët e para, por me kalimin e ditëve do destabilizohet goxha për shkak te shpenzimeve te pamatura qe do kryeni. Shëndeti serish nuk do jete ashtu siç duhet. Do e merrni paksa veten, por jo plotësisht. Ne pune do jeni me dinamike dhe do bëni gjithçka për te arritur atje ku keni dashur. Priten edhe risi. Ne familje mos u tregoni autoritare.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Do ja kaloni aq mire këtë jave ju te dashuruarit saqë nuk do doni te ndaheni për asnjë moment nga ai qe dashuroni. Te dy palët do ja shprehni pafund dëshirat njeri-tjetrit dhe do merren vesh me se miri. Beqaret do jene gjithë kohës ne humor, gati për te provuar emocione dhe kënaqësi, çka do i shtyje te pranojnë te gjitha ftesat. Disa mund te nisin edhe ndonjë lidhje. Ne planin financiar priten kohe te vështira. Do gjendeni disa here ne vështirësi për te kryer edhe shpenzimet me te nevojshme. Shëndeti për fat te madh do jete i shkëlqyer dhe nuk do keni asnjë ankese. Ne pune do vini ne jete projektet e menduara prej kohës dhe do keni rezultatet te mira. Jeta familjare do ketë trazira.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Periudhe shume e ftohte do jete kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Plutoni do nxite debate te forta dhe ju nuk do tregoheni tolerante për asnjë moment. Marrëdhënia me partnerin nuk ka për te qene ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret duhet te mendohen gjate para se te hedhin hapa dhe kane për te filluar një lidhje te qëndrueshme. Sektori i financave do jete me i kënaqshëm nga me pare dhe do iu jepet mundësia për te bere edhe disa investime. Gjendja shëndetësore ka për te qene shume me e mire nëse shmangni nga pak ushqimet e yndyrshme, pijet me gaz dhe çajin apo kafene. Ne pune shume gjera do shkojnë keq dhe nuk do arrini dot ne kohe atje ku keni dëshiruar. Jeta familjare do jete e këndshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Gjate kësaj jave jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e mbrojtur. Do jeni shume me te hapur me partnerin dhe do arrini te dashuroheni me te ma dorashka. askush dhe asgjë nuk do ua prishe qetësinë dhe harmoninë. Beqaret do jene me më shume fat ne dashuri dhe jeta do ju ndryshoje brenda disa ditëve. Ne planin financiar mire është te mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja te jete e shkëlqyer. Sektori i shëndetit do jete delikat. Mund te keni shqetësime te ndryshme jo serioze, por te bezdisshme për përditshmërinë. Ne pune do jeni ambicioze ne maksimum dhe do bëni çdo gjë për t’i arritur qëllimet tuaja. Do merrni çdo gjë qe meritoni. Jeta familjare do ju sjelle kënaqësi pafund.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do jeni shume te kthjellet këtë jave ju te dashuruar dhe do arrini te gjeni zgjidhje për te gjitha problemet qe ju kishin dale me pare. Pas te mërkurës do përjetoni vetëm emocione dhe kënaqësi te njëpasnjëshme. Beqaret duhet te tregohen te kujdesshëm me hapat qe do hedhin pasi jo te gjithë personat qe do i joshin do kenë qëllime serioze. Financat do jene disi delikate ditët e para, por [as te martës do merrni ne dore frenat dhe do arrini ta ndryshoni rrjedhën e gjerave. Ne fundjave gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Shëndeti do jete dinamik e pa probleme. Ne pune nuk ka për te qene një jave e qete, kështu qe përgatituni për sfida te mëdha. familjen do e keni gjithë kohës mbështetje.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Dite te mbushura me gëzim te papërshkrueshëm do jene këto për gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do jeni te dy palët te logjikshëm, te matur dhe tolerante, prandaj gjerat do shkojnë vaj. Beqaret do ëndërrojnë shume, por ne realitet jo te gjitha dëshirat do mund t’iu plotësohen. Për dashuritë e mëdha dhe afatgjata ata duhet te presin edhe pak. Buxheti do ketë disa përmirësime, por mos prisni te bëheni përnjëherësh miliardere. Shëndeti nuk do ketë asnjë problem po e mbajtët gjithë kohës nen kujdes. Jeta profesionale do ketë here pas here ulje dhe ngritje. Besojini me shume vetes dhe mos u dorëzoni qe me pengesën e pare. Ne familje do ndodhe diçka e bukur qe do ju gëzojë.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jo çdo gjë do ece për mrekulli këtë jave për ju te dashuruarit. Ne mes te javës mund te keni edhe debate te forta me partnerin për disa premtime te pambajtura. Sido qe te jete fundjava do mbyllet me buzëqeshje dhe lumturi. Beqaret nuk duhet te tregohen me te turpshëm sepse do humbasin mundësi te shkëlqyera qe nuk do rikthehen me. Ne planin financiar gjendja ka për te qene me e mire sidomos pasi t’iu shlyhen disa borxhe te vjetra. Përfitoni për te bere një riorganizim te situatën dhe për te shlyer borxhet. Gjendja shëndetësore do jete goxha e trazuar. Kujdes me teprimin e alkoolit, pijeve me gaz dhe pikanteve. Ne pune do arrini me shpejt atje ku keni ëndërruar dhe pa u lodhur aspak. Jeta familjare do jete e qete.

HOROSKOPI E HËNË 27 JANARI 2020

Ka për të qenë një kohë mjaft e ngjeshur me punë. Duhet t’u jepni përparësi punëve kryesore, duke lënë pak pas dore gjërat e parëndësishme. Sa i përket aspektit financiar, tregoni pak më shumë kujdes me shpenzimet.

Ju jeni aq inteligjentë sa të kuptoni se jo gjithçka që shkëlqen është ar, por sot do të jetë më lehtë se kurrë të shihni të vërtetën prapa fronteve të rreme të njerëzve. Disa njerëz janë duke u përpjekur seriozisht t’ju bëjnë të besoni diçka që nuk është e vërtetë.

Ju i keni formuar opinionet tuaja përmes përvojave të jetës dhe keni çdo të drejtë t’u qëndroni besnik atyre. Sidoqoftë, duhet të kuptoni që njerëzit e tjerë kanë arritur në përfundimet e tyre përmes mënyrave të tyre legjitime. Ju nuk mund të skualifikoni një opinion vetëm sepse nuk përputhet me tuajin.

Ju do të duhet të bëni maksimumin që një problem personal të mos dalë në publik. Sa i përket aspektit profesional, mund të kaloni momente stresi, të cilat janë kalimtare. Çdo problem do ta kaloni falë mbështetjes së disa miqve të mirë.

Ju nevojitet më shumë ekuilibër në jetën tuaj. Kjo gjë vlen edhe në aspektin sentimental. Shtojini pak më shumë ëmbëlsi raportit tuaj dashuror. Një darkë romantike do ta bënte ditën tuaj më speciale.

Mund të kaloni momente nervozizmi në vendin e punës. Disa pengesa të vendosura artificialisht ju kanë shqetësuar, por kështu nuk zgjidhni asgjë. Duke reflektuar në mënyrë të qetë do të arrini të gjeni zgjidhjen e duhur.

Aspekti romantik paraqitet më i fortë sot falë edhe disa zhvillimeve që kanë ndodhur rreth jush. Shijojeni në maksimum këtë moment pozitiv që aspekti planetar ju ofron sot.

Shansi sot mund t’ju ofrojë disa rezultate interesante. Për disa nga të lindurit në shenjën tuaj, shansi mund t’i favorizojë në dashuri, ndërsa disa të tjerë në aspektin financiar.

Në mënyrë që të jeni të lumtur dhe të shëndetshëm tani, duhet të keni më shumë disiplinë në jetën tuaj. Ushtrimet fizike janë shumë të këshillueshme për disa nga të lindurit në shenjën tuaj.

Ju nuk keni nevojë për udhëzime nga të tjerët që të dini si ta drejtoni jetën tuaj. Të qenit pjesë e një komuniteti është e rëndësishme, por sot duhet të kuptoni se përparësia jeni vetëm ju.

Është me rëndësi që të trajtoni me respekt çdo person, duke nisur nga kolegët tuaj. Duhet të buzëqeshni. Duke përçuar energji pozitive, do të arrini të përmirësoni jetën tuaj personale.

Shpërthime të papritura nga njerëzit e bezdisshëm mund t’ju shkaktojnë stres sot. Gjithsesi, nëse përgatiteni fizikisht dhe mendërisht, mund të shmangni peshën e dramës. Në aspektin financiar do t’ju duhet të shpenzoni më shumë, por kjo nuk do t’jua dëmtojë ekonominë.

HOROSKOPI E DIEL 26 JANAR 2020

Emocionet e tepërta mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Partneri/partnerja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës suaj të ngarkuar.

Edhe pse do të kaloni një ditë të lodhshme, energjia në fund të ditës nuk do t’ju mungojë. Do të fitoni mjaftueshëm para, por rritja e shpenzimeve nuk do t’ju lejojë të kurseni. Sot do të jetë një nga ato ditë, kur gjërat nuk do të ecin ashtu siç duhet.

Largoni “errësirën” që po zhvillohet tek ju ditë pas dite. Ka gjasa të arrini një marrëveshje të re financiare, e cila do t’ju sjellë të ardhura. Tregoni pjekuri në marrëdhënien tuaj romantike.

Problemet personale do t’ju ndikojnë në gjendjen psikologjike. Disa fatura të papritura mund t’ju rrisin borxhin. Ka gjasa të shtyni një udhëtim, për shkak të shëndetit të një anëtari të familjes. Shmangni personat që qëndrojnë krahë jush vetëm për kur kanë nevojë.

Do të përfitoni shumë në punë nëse tregoni durim. Bëni kujdes me fjalorin, pasi mund të shkoni drejt një debati të ashpër. Partneri/partnerja juaj do të bëjë përpjekje maksimale për t’ju bërë të lumtur.

Mos ndërmerrni vendime të nxituara, pasi mund të dëmtoni jo vetëm veten por edhe familjen. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, teksa do t’ju shlyejnë disa pagesa të prapambetura. Ka gjasa që bashkëshorti/bashkëshortja juaj të mësojë një diçka nga ju, që nuk ia keni treguar më parë.

Përpiquni të jeni më optimist nëse jeni në kërkim të një jete më të lumtur. Disa çështje të lëna pezull vazhdojnë t’ju tensionojnë. Do të ndiheni shumë mirë në krahët e partnerit/partneres suaj. Tregohuni i sinqertë dhe i vendosur në lidhje me veprimet tuaja.

Do të bëni disa ndryshime, të cilat do të ndikojnë pozitivisht në pamjen tuaj. Do të kaloni një ditë shumë të ngjeshur, por njëkohësisht mund të keni edhe disa të ardhura të papritura. Sa i përket jetës bashkëshortore, do të jetë dita juaj me fat.

Do të çliroheni nga tensioni që keni përjetuar për një kohë të gjatë. Është koha e duhur të ndryshoni stilin e jetesës. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju bëjë që të bëni disa blerje të rëndësishme. Sot ka gjasa të përjetoni dhimbjen e dashurisë.

Ka gjasa të mos ndiheni mirë fizikisht, ndaj pushimi është shumë i nevojshëm. Sot do të përjetoni momente shumë të lumtura me partnerin/partneren tuaj, kështu që kushtojini sa më shumë kohë dashurisë.

Ka ardhur koha që të ndryshoni sjelljen në familje. Punoni fort me familjarët për të ndarë me ta uljet dhe ngritjet me të cilat të përball jeta. Mos iu nënshtroni kërkesave të panevojshme të partnerit/partneres suaj.

Këtë ditë do të dëshironi t’ia përkushtoni njeriut të zemrës. Tregoni kujdes të veçantë gjatë ditës së sotme, në mënyrë që të shmangni një incident fizik që mund t’ju lëndojë.

HOROSKOPI E SHTUNË 25 JANAR 2020

Gjërat mund të ndihen të lehta në fillim të ditës, por gjatë pasdites duhet të jeni në gjendje të ndjeni ndonjë biznes të rëndë që po ndodh nën sipërfaqe. Mbajeni në gjendjen e duhur perspektivën tuaj të ndritshme.

Nëse po planifikoni diçka si një udhëtim apo festë, jepini vetes më shumë kohë. Sado emocionuese të jetë për ju, duhet t’i jepni vetes më shumë kohë për të bërë disa hulumtime. Mos lejoni që emocionet tuaja të drejtojnë veprimet tuaja.

Një fokus i ri mbi shëndetin dhe dietën mund të hyjë në jetën tuaj sot, duke ju bërë të mendoni se nuk është koha për të marrë rrugën më të shkurtër. Në aspektin financiar, do t’ju duhet të merrni disa vendime të vështira.

A e dini mënyrën më të mirë për t’u marrë me dyshimet? Shkoni te burimi dhe kërkoni që ata të konfirmojnë ose mohojnë dyshimin tuaj. Gjërat kanë shkuar shumë larg. Nëse vazhdoni më gjatë, i gjithë ai zhgënjim do të mbulojë çdo shans që keni për përparim.

Ju keni menduar se i keni kuptuar plotësisht ndjenjat tuaja për një takim të kohëve të fundit, por konfuzioni mund të notojë përsëri në sipërfaqe sot. Të kesh dyshime për atë që ka ndodhur është normale, por mos ndërmerrni veprime bazuar në dyshimet tuaja.

Nëse jeni të hutuar nga një koment që dikush ka bërë sot në drejtimin tuaj, përpiquni ta sqaroni koment deri në fund. Kërkojuni atyre që të shpjegojnë se çfarë kuptojnë me të vërtetë. Nëse anashkaloni shumë gjëra, reputacioni juaj mund të ndikohet negativisht.

Gjëja më e nxehtë në jetën tuaj tani nuk është moti apo romanca juaj. Jo, e gjithë nxehtësia që prodhohet po vjen nga idetë e freskëta në kokën tuaj! Brenda jush është një sfidë e madhe që duhet ta zgjidhni sa më shpejt.

Sot do jeni në qendër të vëmendjes. Niveli juaj e hijeshisë është më i lartë sesa zakonisht dhe do të veprojë si një rrjetë merimange për të tërhequr të tjerët. Papritur, njerëz që ju njohin prej vitesh po ju shohin në një aspekt tjetër.

Është koha që ju të ndërtoni idetë tuaja në diçka solide. Me rëndësi është që të konsultoheni për çdo detaj të hapave që do të hidhni. Në aspektin sentimental, këshilloheni të kaloni më shumë kohë me partnerin.

Disa probleme po vërtiten rreth jush veçanërisht në aspektin profesional. E vetmja gjë që duhet të bëni është që të qëndroni sa më të shkëputur, të qetë dhe fleksibël. Në aspektin sentimental mund të takoni një person shumë interesant.

Mbajini kartat afër gjoksit tuaj dhe mos u tregoni të gjithëve saktësisht se çfarë keni në mendje. Nëse i lejoni të gjithë të dinë gjithçka rreth jush, çfarë do të kurseni për më vonë? Emocionet tuaja janë tuajat dhe nuk i përkasin askujt tjetër.

Në një marrëdhënie të re pune, ju mund të duhet të dilni jashtë zonës suaj të rehatisë shumë më larg se sa jeni mësuar. Në aspektin ekonomik, gjithçka duket e qëndrueshme duke ju lejuar të shpenzoni sa të dëshironi.

HOROSKOPI E PREMTE 24 JANAR 20

Fytyrat e buzëqeshura marrin po si përgjigje më shumë sesa fytyrat e vrenjtura, dhe kjo është diçka që duhet të mbani mend gjatë gjithë ditës, veçanërisht kur hyni në një situatë të re. Të menduarit pozitiv, si dhe të jesh pozitivisht simpatik, do t’ju çojë në vende ku nuk keni menduar kurrë më parë.

Pavarësisht nëse ndiheni super social apo në humor sot është një ditë e mirë për ta kaluar në vetmi. Do të argëtoheni duke bërë aktivitetet tipike të ditës, falë disa surprizave të pazakonta. Kutia juaj postare do të mbajë një surprizë të këndshme që mund të rezultojë me disa para shtesë në xhep.

Do të merrni një dozë të madhe energjie pozitive që nga çasti kur hapni sytë sot. Thjesht merrni kohën tuaj duke u përgatitur për ditën tuaj dhe shijoni një dush të gjatë dhe të nxehtë nëse keni kohë. Mos u nxitoni për asgjë! Sot gjithçka ka të bëjë me të shijuarin e ditës.

Në mënyrë që të vazhdoni gjatë kësaj dite potencialisht tronditëse, do të duhet t’i merrni gjërat duke mos e vrarë mendjen. Sigurisht, jo gjithçka po shkon mirë, por ju nuk e ndryshoni dot situatën. Sa e mërzitshme do të ishte jeta juaj nëse gjithçka do të ndodhte në orar dhe sipas planit?

Po planifikoni një ditë romantike? Mos u kap shumë në detajet e gjithçkaje. Në vend që të zgjidhni darkën dhe filmin tradicional, vendosni një qasje ndryshe. Pse të mos planifikoni një shëtitje në natyrë, ku ka njerëz interesantë për të takuar? Një piknik në park është një mënyrë e shkëlqyeshme për të qetësuar sistemin nervor.

Nëse keni një udhëtim të planifikuar sot, tregoni kujdes që të mos bëni blerje impulsive. Mund të ishte një gabim i madh. Kjo vlen për çdo lloj blerjeje. Kurseni më shumë tani që të mund të shpenzoni më shumë më vonë.

Do të bekoheni me shumë energji sot, duke ju mundësuar që të realizoni shumë gjëra. Pa e kuptuar, ju do të bëheni udhëheqës për të tjerët. Do t’u tregoni njerëzve një mundësi që nuk e kishin konsideruar më parë, dhe ata do t’ju falënderojnë për këtë.

Shqyrtimi është një gjë e mirë sot. Sa më shumë që t’i hedhësh idetë përpara dhe mbrapa, aq më e qartë do të jetë e gjithë pamja. Tani për tani po hyni në një fazë në të cilën do të shihni shumë më tepër gri. Ky është një tregues i pjekurisë në rritje.

Eshtë koha që ju të planifikoni një ngjarje shoqërore me miqtë. Ftojini të gjithë të argëtoheni së bashku! Zgjidhni një vend ose aktivitet që ju të gjithë e doni, Fakti që jeni duke i planifikuar gjërat tregon sesa i suksesshëm do të jetë aktiviteti. Në aspektin financiar shpenzimet do të jenë më të konsiderueshme.

Kohët e fundit, keni luftuar nxitjen e brendshme për të filluar një projekt të ri, por sot është më në fund koha e duhur për të përvetësuar një ide të re dhe të punoni për ta ushqyer atë. Universi thotë se çdo rrugë që ju do të nisni do t’ju çojë në iluminim.

Çështjet personale të një bashkëpunëtori mund të bëhen pjesë e realitetit tuaj sot. Përzierja e biznesit dhe kënaqësia nuk është në stilin tuaj, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për të gjithë. Mund të përpiqeni të mbani distancën tuaj nga drama e këtij personi, por me siguri nuk do të jeni në gjendje t’i shmangni tërësisht.

Do të keni mundësi të gjeni një ekuilibër të përsosur midis diplomacisë dhe ndershmërisë sot, gjë që do t’ju mundësojë të ndihmoni njerëzit e tjerë pa qenë shumë kritik. Ju i detyroheni një kolegu ose partneri t’i thoni atë që vërtet ndjeni për të.

HOROSKOPI E ENJTE 23 JANAR 2020

Një buzëqeshje do të rezultojë më e vlefshme se një grusht i madh me para sot. Ecni përpara dhe përdorni sharmin tuaj për të marrë atë që dëshironi. Shfrytëzoni atë që keni për të hyrë në atë që dikush tjetër tashmë ka hyrë. Ky nuk është manipulim.

Rutina juaj e përditshme nuk do të duket kaq e shurdhër sot. Përqafoni të gjithë kaosin. Në fund të fundit, po stimulon mendjen tuaj në një mënyrë krejt të re. Nëse e lini veten të shqetësoheni për mënyrën se si do të funksionojnë gjërat, do të vini veten në shqetësime emocionale pa ndonjë arsye të vërtetë.

Si koncept, dashuria mund të jetë e rëndësishme për ju tani, por mund të keni disa ndjenja joromantike sot. Do të ishte diçka me mend për ju të shmangni çdo gjë shqetësuese. Trajtojeni veten në një vetmi luksoze.

Ju mund të hutoheni kur dikush afër jush mbështet dy ide në dukje kontradiktore sot. Nuk varet gjithmonë nga ju që të organizoni mendimet e të dashurit tuaj. Ndonjëherë, ata duhet ta bëjnë vetë këtë.

Mendimet tuaja kanë peshë ekstra tani, kështu që jepuni zë atyre, nëse me të vërtetë dëshironi të bëni disa ndryshime në botën tuaj. Përfshihuni edhe kur dikush thotë diçka me të cilën nuk jeni dakord. Ju nuk duhet të habiteni kur të tjerët ju bashkohen në betejë.

Nëse doni një shkëmbim të thellë dhe domethënës të ideve sot, duhet të tregoheni krijues dhe të keni guximin të veproni në një mënyrë të pazakontë ose të papritur. Ju duhet të merrni vëmendjen e tyre. Ndonjëherë stili është po aq i rëndësishëm sa substanca.

Ndonjëherë nuk ka asgjë të keqe të intrigoheni më shumë nga mënyra se si duket diçka sesa nga praktikimi i saj. Të kesh vëmendje për bukurinë është e rëndësishme dhe do të të ndihmojë të krijosh stilin tënd. Zgjidhni gjërat bazuar në mënyrën se si pamja e tyre ju bën të ndjeheni.

Nëse po përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e dikujt sot, duhet të zgjidhni një qasje joligjore. Në vend që ekspozoni sa m shumë veten, përpiquni të jeni më të pakapshëm. Mos jini shumë të thjeshtë për t’u kapur.

Historia tregon se ndryshime të mëdha mund të ndodhin kur njerëzit bashkohen për një kauzë. Është koha për të bashkuar forcat, nëse me të vërtetë dëshironi të arrini gjërat. Bashkohuni me një klub, grup ose një lloj organizate tjetër që beson në atë në të cilën besoni edhe ju.

Sot ftesa e një miku mund t’ju ndihmojë të mësoni më shumë rreth një kulture të huaj për të cilën keni qenë gjithmonë kuriozë. Kjo është një ditë e mrekullueshme që ju të eksploroni dhe të mësoni për sa më shumë aspekte të ndryshme të kësaj kulture unike.

Nëse vazhdoni të përqendroheni në një dështim ose zhgënjim të kohëve të fundit, nuk do të rriteni dhe nuk do të arrini kurrë potencialin tuaj të plotë. Shfrytëzoni një shans dhe hidheni frikën nga ballkoni. Me financat do të keni sukses.

Detyra juaj kryesore sot do të jetë të përpiqeni të kuptoni se si të përfitoni nga shanset që ju ofrohen. Thjesht dëgjoni instinktin dhe zgjidhni rrugën që ju premton më së shumti përmbushje. Shmangni çdo gjë që duket si një rrugë e shkurtër.

HOROSKOPI E MËRKURË 22 MAJ 2020

Aftësia juaj për të parë gjërat nga këndvështrimi i një personi tjetër do të jetë shumë i dobishëm.  Kjo jo vetëm që do t’i bëjë të tjerët më të lumtur, por, gjithashtu, do t’ju gëzojë në planin afatgjatë.

Nuk do të ketë asgjë të mërzitshme ditën e sotme, edhe nëse është disi e qetë. Do të ketë shumë mundësi interesante të shtruara gjatë ditës. Mbani një sy hapur për dikë që dëshiron t’ju çojë diku ku do të përjetoni një kulturë të panjohur.

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për fillimin e projekteve të reja. Shkathtësia juaj për t’i bërë gjërat vetë do të vlerësohet nga eprorët tuaj. Në aspektin financiar, nëse kurseni nuk bëni keq.

Nëse jeni duke u marrë prej kohësh me një projekt afatgjatë sot mund të jetë koha e duhur për ta konkretizuar atë. Në fushën e ndjenjave, keni nevojë për një impuls të ri në raportin tuaj.

Shfrytëzoni një shans sot dhe thoni atë që ju ka mbetur në mendje, pa marrë parasysh se të tjerët nuk do të kenë mendim pozitiv. Ju jeni më shumë se një lider kështu që merrni iniciativën dhe mos kini frikë të jepni opinionin tuaj.

Socializimi po bëhet më i lehtë për ju. Ky është një moment i mirë për ju që të takoni njerëz të rinj dhe të mësoni për mënyra të reja për t’i bërë gjërat. Do të jeni të ekspozuar ndaj të gjitha llojeve të ideve të reja se si ta bëni jetën më argëtuese.

Njerëzit nuk do ta dinë se çfarë ylli jeni nëse nuk i bëni ata të vetëdijshëm për këtë! Ka ardhur momenti që ta lini pas dore modestinë dhe të tregoni se ju shkëlqeni në çdo drejtim.

Nëse jeni në kërkim të një pune ose nëse keni aplikuar për një pozicion të ri, dita e sotme nuk ju sjell shumë fat në këtë drejtim. Mos hiqni dorë, sepse shumë shpejt gjithçka do të ecë në drejtimin e duhur.

Ka ardhur koha që ta shikoni tablonë të plotë. Mos lejoni që të tërhiqeni nga melodramat. Nëse do të filloni një punë të re ose do të bëni një udhëtim në distanca të gjata, vendosni shumë kohë për t’u përgatitur.

Nëse jeni në një partnerit sa i përket një biznesi, është e domosdoshme që të tregoni korrektesë. Nëse ndjeni se në këtë sektor nuk i përmbushni të gjitha kriteret, atëherë përpiquni të gjeni ekuilibrin e duhur dhe ta ndryshoni situatën.

Universi ka vendosur prioritete që duhen respektuar nga ana juaj. Mos u shqetësoni për një projekt i cili do të realizohet. Vendosja e planetëve ju bën pak nervoz sot, por me kalimin e kohës do të kuptoni se me qetësi zgjidhen të gjitha.

Njerëzit që ngrihen për veten e tyre respektohen më shumë. Mbajeni këtë në mendje sot kur të përballeni me një padrejtësi. Përgatituni dhe kërkoni atë që meritoni duke mos u shqetësuar për atë që mendojnë të tjerët.

HOROSKOPI E MARTË 21 JANAR 2020

Sot fokusohuni më shumë të puna dhe më pak te argëtimi. Sot është një mundësi e artë për t’u treguar njerëzve se jeni të aftë dhe të gatshëm të merrni detyra më të mëdha dhe më të mira. Veproni me vetëbesim.

Një marrëdhënie e shëndetshme nuk ka nevojë për vëmendje të vazhdueshme. Në fakt, një pauzë herë pas here mund ta forcojë raportin. Të dy keni një lidhje që do të rritet vetëm me kalimin e kohës, pavarësisht sa rrallë e shihni njëri-tjetrin.

Ndjekja e këshillave të thjeshta mund t’ju çojë në një rrugë shumë interesante sot, kështu që bëni atë që sugjeron dikush afër jush, edhe nëse tingëllon pa kuptim apo edhe paksa e sikletshme. Por kujdes nga shpenzimet e panevojshme.

Bisedat do të marrin një pjesë të madhe të ditës tuaj sot. Por kujdes sepse kur jeni duke folur, nuk mund të dëgjoni. Barra e komunikimit të mirë varet mbi supet tuaja. Ne aspektin ekonomik, nuk i keni fort mirë punët sot.

Nuk duhet të jeni një gjeni për të kuptuar se çdo monedhë ka vlerë. Kështu që pse po tregoheni kaq të pakujdesshëm me shpenzimet e vogla? Rishikoni buxhetin tuaj ditor dhe filloni të zvogëloni disa shpenzime luksoze të parëndësishme.

Mund t’ju mungojë një pjesë e informacionit, por duhet të jeni në gjendje të vazhdoni edhe pa të. Përdorni intuitën dhe logjikën tuaj. Mos u vono vetëm sepse dikush nuk është kthyer te ju me një konfirmim ose një detaj të vogël. Ju e dini sa duhet për të vazhduar më tej, kështu që mos humbni vrullin.

Mos ngurroni të jeni pak më shumë i përqendruar te vetja juaj sot. Ju keni nevojë për një dozë të madhe dashurie, ngrohtësie dhe kujdesi. Disa probleme në jetën tuaj shoqërore ju kanë bërë të shikoni më nga afër marrëdhëniet tuaja.

Në të kaluarën, miqtë tuaj ju janë gjendur pranë. Sot është radha jote të ndihmosh njërin prej tyre. Në aspektin financiar, gjithçka do të shkojë shumë mirë falë pozitivitetit që rrezaton duke grumbulluar energji pozitive.

Kërkoni autoritetin që ju nevojitet për të arritur atë që dëshironi sot dhe do ta merrni atë, edhe nga njerëz që zakonisht nuk janë shumë të dobishëm. Ju po filloni të ndiheni shumë më të sigurt dhe kjo po bën që njerëzit e tjerë të jenë më të sigurt te ju.

Nëse ia keni vendosur syrin dikujt, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të bërë disa hulumtime mbi të shkuarën dhe karakterin e këtij personi. Me disa pyetje strategjike, ju mund të zbuloni shumë më tepër sesa prisnit.

Ka shumë opsione shoqërore sot për ju, por tregohuni selektivë se cilat nga ato ju bëjnë të ndiheni më mirë. Sa u përket angazhimeve në punë, sigurohuni që të kryeni gjithçka brenda afatit.

Zakonisht keni një aftësi të shkëlqyeshme për të parë njerëzit për ata që janë në të vërtetë, pavarësisht se çfarë lloj kamuflimi ata përdorin. Por sot dikush do ju fusë në ngatërresa. Ndonjëherë, ata janë thjesht njerëz të trembur prandaj mos i gjykoni shumë ashpër sot.

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 JANAR 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Pas një periudhe delikate te kaluar ne çift, këtë jave gjendja do filloje te normalizohet. Te dy do falni dhe do hapni rruge kështu qe pas te mërkurës do keni vetëm çaste emocionuese. Beqaret do jene gjithashtu me fat ne dashuri dhe do mund ta gjejnë princin e tyre te kaltër qe ditët e para. Bota për ta do ketë me shume ngjyra ne te ardhmen. Ne planin financiar rrethanat do jene goxha te favorshme. Do përmbyllni me sukses një projekt gjigand dhe do merrni goxha para. Shëndetin duhet ta keni me shume ne vëmendje. Mbani larg mikrobet dhe ndotësit me një higjiene strikte. Ne pune do jeni te vendosur, te guximshëm dhe largpamës. Do keni vetëm arritje ne karriere. edhe jeta familjare do jete e mire.

Demi21. prill – 21. maj

Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj jave dhe madje do kuptoheni se bashku edhe vetëm me shikime apo duke dëgjuar zërin. Beqaret do i kenë te gjitha kushtet për te realizuar një takim ashtu si e kane ëndërruar, duhet thjesht qe te përfitojnë sa me shume qe te mundin. Ne planin financiar do merrni vendime te rëndësishme, te cilat pak nga pak do e përmirësojnë gjendjen ne te cilën ndodheni. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime ditët e para, por pas te mërkurës gjithçka do ndryshoje dhe do ndiheni te qete. Kujdes vetëm me duhanpirjen. Ne pune do jeni tejet te përqendruar pas objektivave tuaja finale dhe do arrini majat e suksesit. me familjaret mund te keni disa konflikte te vogla.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Priten goxha ndryshime ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe përgjithësisht ato do jene pozitive. Nuk do jeni për asnjë çast me humor te keq dhe nga ana tjetër do i besoni me tepër atij qe keni ne krah. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet realiteti do ju duket me i trishte. Jo çdo gjë mund te realizohet sa hap e mbyll sytë dhe siç ju do e dëshironi. Financat nuk do jene te këqija, por për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme ka rrezik qe gjendja te ketë shpejt tronditje te forta. As shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Do keni probleme me ezofagun dhe do ndiheni si te fryre. Ne pune ambicia nuk do ju lere te qete asnjë moment dhe do keni vetëm sukses. Edhe jeta familjare do jete e mire.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Këtë jave do jeni shume me te duruar dhe me te kujdesshëm ju te dashuruarit. Çdo mosmarrëveshje qe do ju dale do dini si ta menaxhoni me maturi. Fundjava nga ana tjetër ka për te qene e shkëlqyer. Beqaret do kenë te tjera pikësynime dhe nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Ne jetën familjare ose shoqërore do ndodhe diçka e bukur. Ne planin financiar është koha te merrni masa qe gjendja te konsolidohet. Po i shtytë gjerat me shume do keni probleme. Shëndeti nuk do jete i qëndrueshëm. Do keni imunitet te rene dhe dhimbje ne disa pjese te trupit. Ne pune do iu jepen mundësi për te punuar jashtë shtetit dhe nuk duhet t’i neglizhoni për asnjë arsye. Jeta familjare do jete e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ne jetën tuaj ne çift do ketë ndryshime rrënjësore gjate kësaj jave, por çdo gjë do varet nga sjellja e kohëve te fundit. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju beje surpriza dhe propozime për diçka me serioze. Ata qe janë grindur do vendosin te qëndrojnë pak kohe larg. Beqaret nuk duhet te pranojnë asnjë ftese sepse do lëndohen. Ne planin financiar është momenti te këshilloheni me specialiste qe te mos keni te papritura. Shëndeti do jete disa dite i mire disa dite jo i qëndrueshëm. Nuk keni si t’iu shpëtoni virozave. Ne pune do jeni ambicioze dhe te arsyeshëm. Gjithçka do ju ece me mire nga me pare. Familja e kënaqshme.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Ata qe janë ne një lidhje do ndihen me mire me partnerin dhe do e kuptojnë se e kane pasur gabim për ato qe kane menduar. Vetëm ata qe kane kohe qe kane debate do mendojnë për ndarje. Beqaret do ndihen me mire këtë jave. Do realizojnë takimet e ëndërruara dhe nuk do e ndiejnë me vetminë. Ne planin financiar situata do lere për te dëshiruar dhe kjo për shkak te pamaturisë tuaj me shpenzimet. Për shëndetin do jete periudhe e mire. Do keni imunitet dhe rezistence te mire fizike e morale. Ne pune yjet do ndikojnë pozitivisht dhe do filloni t’i bëni planet më me kujdes. Pas te mërkurës mund te fitoni edhe një pozicion te ri me më tepër te ardhura se me pare. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos e gënjeni partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dale ne drite një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Beqaret do realizojnë takime te papritura, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Do kuptoni qe edhe ëndrrat mund te realizohen. Financat do jene goxha te mira, megjithatë vazhdoni te shpenzoni me maturi duke menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, madje mund te ndiheni edhe me ne forme se një jave me pare. Ne pune do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për te arritur majat. Ne familje do ketë ndryshime dhe lajme te reja.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Paqja dhe harmonia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Do ja kaloni aq mire dhe do qeshni aq shume saqë te gjithë do ju kenë zili. Beqaret duhet t’i mendojnë gjerat disa here para se te hedhin hapa sepse ne te kundërt mund te lëndohen pamase. Financat do përmirësohen dalëngadalë. Merrini gjerat sa me shtruar sepse vetëm ne këtë mënyrë do dilni te fituar. Shëndeti do vije duke u përmirësuar dita ditës. Edhe ata qe janë pasur probleme me pare do jene me te qete. Kujdes vetëm me konsumimin e sheqerit. Ne pune Plutoni do ju nxite te ndërmerrni iniciativa dhe rreziqe për te arritur atje ku doni. Do hasni vështirësi, por ne fund do ja dilni. Familja pa asnjë problem.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Ndikimi i planetëve do beje qe jeta juaj ne çift te ketë përmirësime te mëdha këtë jave. Do keni plot momente paqeje dhe harmonie. Beqaret le te abuzojnë me sharmin qe kane nëse gjithçka behet për te tërhequr një person interesant. Fundjava për ta ka për te qene e jashtëzakonshme. Për financat perspektivat do jene shume me te mira nga sa kane qene. Do mund t’i kryeni pa frike investimet qe keni dashur. Shëndeti ditët e para do jete i mire, por te enjte dhe te premte mund te keni shqetësime nga stomaku dhe mund te vuani nga pagjumësia. Ne pune do jete Jupiteri ai qe do ua ndriçoje mendimet dhe do ju nxite te hidhni hapat e duhura. Jeta familjare do jete e kënaqshme. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë kurdoherë.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Debatet e fundit qe keni pasur me partnerin ju kane bere te vuani dhe te mundoheni shume, por kësaj jave gjerat do fillojnë te normalizohen. Te dy palët do jeni me humor disi me te mire. Beqaret nuk duhet te pranojnë te hedhin hapa te nxituara pa qene plotësisht te bindur. Mire do jete qe te mos ju besojnë verbërisht as miqësive te krijuar rishtazi. Sektori i financave do jete i paparashikueshëm pasi ju do jeni te pavëmendshëm e te papërqendruar. Mundohuni qe shpenzimet t’i kryeni me maturi. Shëndeti nuk do jete aspak i keq përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa te lodhur. Ne pune do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do arrini atje ku keni dashur. Me familjaret do ketë disa divergjenca te vogla.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Kjo jave do jete shume e favorshme për ata qe janë ne një lidhje. Do e thelloni marrëdhënien me partnerin dhe madje do bëni edhe plane afatgjata për te ardhmen. Momentet emocionuese do jene te vazhdueshme. Beqaret do marrin deklarata te shumta dashurie dhe me siguri do e ndryshojnë edhe statusin e tyre. Financat nuk do jene ne gjendjen e tyre me te mire, kështu qe sido qe te vijnë punët mundohuni te shpenzoni me kursim. Shëndeti ka për te qene shume i mire. Do keni mbrojte te mire imunitare nëse konsumoni me shume fruta dhe perime qe përmbajnë vitamine C. Ne pune do merrni disa propozime qe nuk duhen humbur për asnjë arsye. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Dite sensuale do kaloni këtë jave pranë atij qe keni ne krah. Marrëdhënia juaj me partnerin do jete e begate dhe për asnjë moment problematike. Beqaret nga ana tjetër do kenë disa takime te veçanta dhe ndryshe nga sa e kishin menduar do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Buxheti do jete shume me i qëndrueshëm nga me pare dhe kjo jo vetëm fale mbështetjes se te afërmve, por edhe nga maturia qe do tregoni ju. Shëndeti nuk do jete ashtu si keni pritur. Disa dite mund te vuani nga diarreja ose kapsllëku, nga artroza dhe mund te keni edhe dhimbje koke. Ne pune do jeni te motivuar dhe do e bëni çdo gjë me entuziazëm. Gjithçka do jete ne favorin tuaj. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

HOROSKOPI E HËNË 20 JANAR 2020

Shpenzojeni kohën e lirë me fëmijë, pasi do të mund të çliroheni nga stresi. Sa i përket anës financiare ka gjasa gjendja të përforcohet. Lidhja juaj e dashurisë po shndërrohet magjike. Partneri/partnerja juaj do bëjë gjithçka mundet për t’ju bërë të lumtur.

Jepini mundësi dikujt pranë jush t’ju ndihmojë, pasi ka gjasa që t’ju zgjidhë një problem që ju mundon prej kohësh. Marrëdhënia juaj romantike po përforcohet gjithnjë e më shumë. Merrni më shumë kohë për veten dhe vlerësoni arritjet tuaja. Kjo do t’ju ndikojë pozitivisht në personalitet.

Përpiquni të mos përqendroheni nëpër detaje, të cilat nuk kanë aspak rëndësi. Pjesëmarrja në një event social do të jetë një mundësi perfekte për të përmirësuar raportin me disa persona të rëndësishëm dhe me influencë. Gjërat duken për mrekulli në marrëdhënien tuaj në çift.

Ka gjasa të çliroheni nga një problem fizik, duke ju mundësuar të merrni pjesë nëpër aktivitete të ndryshme sportive. Sot ka gjasa të përqendroheni në çështje që kanë lidhje me pronat e paluajtshme ose projektet kulturore.

Natyra juaj e çiltër do t’i bëjë personat rreth jush të ndihen të lumtur. Me ndihmën e miqve tuaj, ka gjasa që të arrini një marrëveshje të rëndësishme në anën profesionale. Udhëtimet e shkurtra apo takimet me miqtë do të jenë në axhendën tuaj.

Fëmijët do t’ju ndriçojnë ditën. Planifikoni një drekë me familjen, për t’u çliruar nga lodhja në punë. Nëse keni marrë hua diku, ka ardhur ta shlyeni me çdo kusht atë. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj t’ju vërë në provë, çfarë do të shkaktojë zemërim për disa ditë.

Do ta keni të nevojshme të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë mes miqve apo anëtarëve të familjes. Mund të përballeni me vështirësi të vogla në aspektin financiar. Mos shkoni pas fantazive dhe përpiquni të jeni më realistë.

Një ndodhi gjatë ditës së sotme ka gjasa t’ju lumturojë pa masë. Megjithatë përpiquni të mbani emocionet nën kontroll. Dikush mund të vijë sot në shtëpinë tuaj papritur, duke ua ndryshuar tërësisht planet për pjesën tjetër të ditës.

Përpiquni të reflektoni rreth veprimeve tuaja kohëve të fundit. Është e rëndësishme që ta kuptoni veten më mirë. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj t’ju bëjë sot të ndiheni si personi më i veçantë në jetën e tij/saj.

Mund të ndodheni sot në një situatë të vështirë në punë. Bëni durim, pasi mund të përfundoni në konflikt me një prej kolegëve tuaj. Sa i përket anës personale, disa beqarë të kësaj shenje mund të jenë në prag të nisjes së një marrëdhënieje të re romantike.

Mund të shqetësoheni për shkak të disa çështjeve të brendshme. Investimet janë të rekomanduara por kërkoni këshilla të përshtatshme. Bashkëshorti/bashkëshortja do të mbështesë idetë tuaja të reja.

Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person, i cili/e cila do të ndikojë maksimalisht në mendimet tuaja. Një udhëtim me partnerin/partneren do të sjellë ndryshime pozitive në marrëdhënien tuaj. Do të ndiheni të relaksuar dhe mbushur me energji.

HOROSKOPI E DIEL 19 JANAR 2020

Ka një ndjenjë në rritje brenda jush që pamja juaj fizike nuk është një pasqyrim i saktë i vetvetes suaj të brendshme. Kushtojini vëmendje kësaj ndjenje. Nëse doni të humbni pak peshë, të fitoni pak peshë ose thjesht të ndryshoni veshjet tuaja, bëni një përpjekje për të filluar transformimin sot.

Një marrëveshje që keni bërë me dikë shumë kohë më parë po shndërrohet në një premtim që thjesht nuk mund ta mbash sot. Varet nga ju që të bisedoni me këtë person sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të përpiqeni të rinegocioni një marrëveshje tjetër për një kompromis të ri.

Ju nuk mund të argëtoheni duke debatuar me dikë nëse nuk e respektoni fillimisht. Sigurisht, ai mund të ketë ide krejt qesharake për mënyrën sesi duhet të drejtohet bota, por kjo nuk e ndryshon faktin se ai ka të drejtë të mendojë si të dojë. Nëse e gjeni veten në një bisedë me dikë që nuk pajtohet me ju në çdo nivel sot, përpiquni të mos merrni personale.

Ju e dini vlerën tuaj, por sot mund të ndjehet sikur askush tjetër nuk po e bën këtë. Nëse ndiheni të lënë pas dore ose të anashkaluar prej miqve tuaj mbani shënimet tuaja. Ndoshta ka ardhur koha që të largoheni prej tyre dhe të nisni një jetë të re larg pranisë së tyre.

Mos lejoni që gjithë krijimtaria juaj të shkojë drejt humbjes sot. Dilni dhe filloni të bëni diçka me të gjitha ato ide që keni në kokën tuaj. Bëni një vizitë në një dyqan arti apo muze. Ndërsa jeni aty, diçka mund të ndezë një mendim që ju çon në frymëzimin e vërtetë!

Sot do të jetë shumë e lehtë të qëndroni në ritëm me njerëzit përreth jush, gjë që është një gjë shumë e mirë. Secili nga personat me të cilët po punoni është duke marshuar drejt të njëjtit objektiv me ju. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të pasur një rol më të madh në një grup njerëzish.

Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj sot është të jeni aktiv, fizikisht, mendërisht ose emocionalisht. Bëni biseda të ngrohtë. Sot është një ditë e mrekullueshme për të shtyrë kufijtë tuaj dhe për të shkuar në një territor të ri. Do të ndjeheni mjaft mirë!

Ka shumë njerëz të rinj në skenë aktualisht duke ju bërë të ndjeheni sikur njëri prej tyre do të marrë vendin tuaj në një marrëdhënie të dashur, por kjo është vetëm frika juaj! Nëse jeni të stresuar që një mik po kalon kohë me dikë tjetër largojeni këtë mendim. Ju i doni miqtë tuaj dhe duhet t’u besoni atyre.

Ju mund të ndërmerrni një hap shumë me rrezik tani në jetën tuaj, por para se të realizoni një investim ose të rezervoni një udhëtim tregoni kujdes. Universi dëshiron që ju të shmangni çdo gjë që përfshin shumë rrezik fiskal. Rreziku i vetëm që duhet të hulumtoni është i orientuar emocionalisht.

Tani po ndodh një përzierje e çmendur brenda rrethit tuaj shoqëror. Njerëzit duket se po ndërrojnë personalitete dhe sillen në disa mënyra të papritura. Të metat papritmas shfaqen dhe njerëzit e besueshëm mungojnë në veprim. Ju duhet të jeni shkëmbi i besueshmërisë në të cilin të gjithë të tjerët mund të mbështeten!

Edhe pse udhëtimet në egon e dikujt mund t’ju shqetësojnë tani, nuk mund të bini në lojërat e tyre. Përpjekjet e tyre për t’ju përfshirë në një luftë janë përpjekje për t’ju ulur në nivelin e tyre. Mos e bëj këtë.

Zakonet e vjetra mund të rriten lehtësisht si një palë xhinse të vjetra të zbehura. Ato janë diçka që ju japin rehati edhe pse mund të mos jenë të përshtatshme për çdo rast. Sot, hidhini një sy gjërave që bëni në jetën tuaj pa menduar vërtet për to, dhe pyesni veten nëse ato janë apo jo të nevojshme apo produktive për jetën tuaj tani.

HOROSKOPI E SHTUNË 18 JANAR 2020

Mund të vendosni në provë një miqësi, duke e vlerësuar atë në praktikë. Do të shihni realitetin e rrugës që po ndiqni dhe do të kërkoni të merrni masa për të. Ka gjasa të ndiheni të vetmuar dhe nuk do të keni dëshirë të shprehni emocionet tuaja.

Mund t’ju kërkojnë lidhur me një detyrë të caktuar, ndaj bëhuni gati të merrni përgjegjësitë. Ka gjasa që të ndërmerrni disa projekte mjaft të rëndësishme për karrierën tuaj. Disa persona të kësaj shenje do të kenë dëshirë të ecin përpara në biznes.

Përpiquni të zbatoni prioritetet që keni vendosur për këtë të shtunë. Gjithashtu, kushtojini vëmendje edhe disa detajeve në jetën e përditshme. Dikush po ju sheh si mundësinë e vetme për të zgjidhur një problem, mos hezitoni të jepni ndihmën tuaj.

Është momenti i duhur për të gjetur një mënyrë për të rregulluar gjendjen tuaj financiare. Këtë vendim duhet ta ndërmerrni tani, përndryshe do ta keni të vështirë t’ia dilni mbanë. Sa i përket anës profesionale apo marrëdhënies në çift, nuk parashikohen ndryshime.

Do të kaloni një ditë të qetë me familjen tuaj. Bisedoni me partnerin/partneren tuaj dhe tregoni gjithçka që mund t’ju shqetësojë. Ka gjasa që t’ju vonohet një përgjigje që prisni prej disa ditësh.

Anëtarët e familjes do t’ju vënë në dukje përgjegjësitë që ju takojnë, çfarë mund të shkaktojë tension për ju. Mos neglizhoni asnjë shqetësim shëndetësor. Është koha e duhur për të eksploruar rreth disa interesave të ndryshme.

Mund të zhvilloni biseda të gjata me partnerin/partnerin tuaj, çfarë do t’ju ndihmojë shumë në kthjellimin e mendimeve. Rekomandohet të përfshiheni nëpër aktivitete të ndryshme fizike dhe t’i përkushtoheni aq sa mundeni hobit tuaj.

Të lindurit e kësaj shenje pritet të kalojnë një ditë të veçantë sot, mbiu të gjitha ata që janë në një lidhje demokratike. Shijoni çdo moment. Beqarët e kësaj shenje mund të ndihen të vetmuar.

Do të keni nevojë për më shumë kohë për veten tuaj dhe kryesisht për të reflektuar. Është e rëndësishme të jeni të përqendruar. Mos refuzoni këshillat e të afërmeve tuaj, pasi mund t’ju ndihmojnë pafund.

Gjykimi që do të bëni rreth një çështjeje të caktuar do të jetë mjaft i mirë. Do të merrni pikërisht atë çfarë dëshironi. Megjithatë, bëni kujdes me mbivlerësimin e vetes.

Askush nuk do të mund të përfitojë më mirë se ju sot, prandaj mos kini frikë kur i afroheni çdo lloj negociate. Sa i përket dashurisë, jo gjithçka po ecën sipas parashikimeve.

Një çështje private ju ka munduar gjatë këtyre ditëve. Ekziston mundësia t’u ktheheni disa ngjarjeve nga e kaluara. Mos u fokusoni vetëm te vetja, por mendoni edhe për njerëzit rreth jush.