VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 13 PRILL 2021

By | April 13, 2021
blank
2 Comments

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 18 MAJ 2021

Dashi
Mënyra logjike dhe pragmatike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Ndihma e dikujt do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj për të fituar para. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.
Demi
Ju mund të keni ndërmarrë shumë shpenzime në të kaluarën e afërt dhe tani mund të duhet të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Një mesazh i keqkomunikuar mund t’ju prishë një pjesë të mirë të ditës.
Binjakët
Koha e duhur për t’u përfshirë në aktivitete me të rinj. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Njohuritë që do të merrni sot do t’ju japin përparësi kur keni të bëni me moshatarët. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga një i panjohur.
Gaforrja
Do të gëzoni shëndet të mirë, por udhëtimet do të shkaktojnë lodhje dhe stres për ju. Mund të mërziteni për shkak të kushteve në shtëpi. Një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të përfundojë, pasi duket se keni gjetur shpirtin tuaj binjak.
Luani
Do të kënaqeni me suksesin e dikujt pranë jush dhe do t’ia shprehni këtë. Nëse nuk jeni në humor, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do ta përpiqet maksimalisht t’ju bërë të ndiheni mirë. Sot aftësia juaj artistike dhe krijuese do të vlerësohet dhe do t’ju sjellë shpërblime të papritura.
Virgjëresha
Përfshihuni në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Kontrolloni tendencën për të shpenzuar shumë kohë dhe para në argëtim. Përqendrimi në nevojat e familjes duhet të jetë përparësia për ju sot.
Peshorja
Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë. Sot mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës për gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Bëni kujdes në punë nga dikush që nuk ju ngjall besim prej kohësh.
Akrepi
Mosrespektimi i mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë joproduktiv për ju. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj në zgjidhjen e një problemi personal. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe ta bëni atë sa më romantike. Mos harroni të kujdeseni edhe për detajet.
Shigjetari
Do të gëzoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Nëse dikush përpiqet t’ju përfshijë në problemet tuaja, injorojini dhe mos lejoni që kjo të prishë ditën tuaj. Do të ndiheni të vlerësuar në punë. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes, kur ndihma që i keni dhënë dikujt në të kaluarën do t’ju shpërblehet ose pranohet.
Bricjapi
Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm jetese, duhet të qëndroni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Merrni pjesë në aktivitete që ju sjellin në kontakt me njerëz me të cilët ndani interesa të përbashkëta. Mos u ndjeni të ndrojtur kur të pyeteni për mendimin tuaj, pasi do të vlerësoheni shumë për të.
Ujori
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse për ju në aspektin profesional. Sot ka gjasa ta përfundoni shumicën e detyrave para kohës së caktuar. Mund të zhgënjeheni sepse një takim romantik nuk do të mund të përmbushë pritshmëritë tuaja.
Peshqit
Disa persona të kësaj shenje mund të premtojnë më shumë sesa mund të japin. Jini mirëkuptues dhe të dhembshur me të dashurit tuaj sot. Mund të planifikoni të riorganizoni shtëpinë tuaj, por mund të mos jeni në gjendje të gjeni kohën e duhur për ta bërë.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 17-23 MAJ 2021

blank

Dashi

Katër yje për Dashin. Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj ndaj edhe qielli premton për dashurinë. Por përpiquni të përqendroheni te njerëzit e duhur dhe të mos hidheni në krahët e atyre që duan vetëm histori të rastit. Mos bëni gabime të së kaluarës, mos u udhëzoni vetëm nga instinkti. Në punë, kohë e mirë për të bërë zgjedhje për të ardhmen. Diçka e re po vjen, thjesht përpiquni të kurseni shpenzimet tuaja, sepse shtëpia do t’ju marrë shumë para!

blank

Demi

Pesë yje për Demin. Lajm i mirë në dashuri, mos i nënvlerësoni takimet dhe përpiquni të kapërceni të kaluarën, edhe nëse ka pasur një krizë. Ka nga ata që do të dashurohen dhe nga ana tjetër, do të duhet t’i thonë lamtumirë një historie. Por jo për keq, sepse e ardhmja mund të jetë e ndritshme. Në punë, keni shumë ide por përpiquni të mos nxitoheni, sidomos me paratë. Kini kujdes të martën: mendoni mirë para se të bëni një zgjedhje. Mos harroni se punët që kanë lindur tani janë premtuese!

blank

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Horoskop shumë intrigues për dashurinë, sidomos të premteve dhe të shtuneve. Mos i nënvlerësoni takimet, sepse Venusi është akoma në anën tuaj dhe nuk keni pse të ketë tërheqje fizike nga ana juaj. Mos u tërhiq shumë, veçanërisht nëse ke ndërmend të njohësh një person. Në punë, jeni shumë krijimtari dhe yjet ndihmojnë ata që duan t’i kthejnë idetë në diçka konkrete. Kini kujdes vetëm të enjteve sepse mund të ketë disa pengesa për të kapërcyer.

blank

Gaforrja

Pesë yje për shenjën e Gaforres. Takimet e preferuara në dashuri lërjani të shkojnë sipas rastit, sepse Afërdita në qershor do të jetë në anën tuaj. Do të jeni në gjendje të kapërceni një zhgënjim. Jeni shumë shpresëdhënës dhe të pasionuar. Në punë, mos e nënvlerësoni një takim, veçanërisht kur bëhet fjalë për një kontratë, të një marrëveshjeje. Jupiteri, ndër të tjera, ka filluar një tranzit pozitiv: ka ardhur koha të jemi racionalë dhe të pranojmë një propozim!

blank

Luani

Katër yje për Luanin. Në dashuri tani mund të rivlerësoni një lidhje dhe të ngazëlleni përsëri. Nga e marta Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por mund të ketë edhe ndonjë tension nëse personi që ju pëlqen duket se po largohet. Në punë, doni të ktheheni në lojë ndërsa e marta dhe e mërkura mund të jenë një mundësi e mirë. Java është e mirë, por nuk dukeni plotësisht të kënaqur sepse përmirësimi pritet të vijë. Herë pas here!

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Mundohuni të merrni parasysh dashuritë e pashlyera ose ato që jetonit me njerëz që janë larg jush. Ata që po jetojnë një histori klandestine po përpiqen të kenë më shumë hapësirë ​​dhe respekt. Thjesht përpiquni të reflektoni dhe sqaroni zemrën tuaj. Në punë, dukeni shumë të lodhur dhe të rraskapitur dhe kjo do të jetë një javë pak e vështirë. Nuk mund të toleroni asgjë, por për fat të mirë dini si të merreni me situatat dhe problemet!

blank

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores. Venusi është në anën tuaj, por duhet të përpiqeni të gjeni dikë që ju përgjigjet me dashurinë tuaj. Takimet me të lindurit nën shenjën e Binjakëve janë shumë intriguese dhe pasionante, por kujdes për tërheqjen me Peshqit. Ju madje mund të keni rënë në dashuri me dikë që nuk mund të kthejë reston, kush e di. Në punë, keni ide të mira dhe tani po shikoni të ardhmen me më pak frikë. Thjesht përpiquni të mos nxitoheni me paratë, sepse periudha është e vështirë dhe ka probleme për t’u zgjidhur që i përkasin të kaluarës. Premtuese për fundjavën!

blank

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Në dashuri ka pak pasiguri, por përpiquni të mos nënvlerësoni asgjë. Fillimi i javës do të jetë i vështirë dhe ka edhe nga ata që janë duke përjetuar një histori, por nuk janë plotësisht të kënaqur. Në punë, Jupiteri po fillon një tranzit të rëndësishëm dhe deri në fund të majit do të keni më të qartë se çfarë dëshironi të bëni. Thjesht përpiquni të jeni më pak dembel, sidomos në fillim të kësaj jave!

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Dielli dhe Venusi janë në opozitë dhe për dashurinë situata nuk është aq rozë. Ka shumë konfuzion dhe madje mund të ndryshoni mendje ose të rikuperoni një marrëdhënie që kishit lënë mënjanë, kush e di. Thjesht përpiquni të jeni të kujdesshëm dhe, më mirë të mos bëni premtime. Në punë, nuk ka siguri dhe nuk jeni plotësisht i qetë. Dëshironi të hidhni në erë gjithçka, por është më mirë të mos jeni të nxituar.

blank

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Lajm i mirë për dashurinë: historitë e lindura në fund të Majit mund të bëhen shumë të rëndësishme. Takimet e reja dhe të preferuara, përpiquni ta lini veten ë jetojë gjithçka pa paragjykime. Në punë, mos bëni shumë: përpiquni të zgjidhni dhe të përqendroheni në qëllimet tuaja, sepse vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini rezultate të shkëlqyera!

blank

Ujori

Katër yje për Ujorin. Java e të dashuruarve fillon shumë mirë dhe nëse ju pëlqen dikush mund të keni edhe një natë shumë pasionante. Nga ana tjetër, yjet kanë qenë në anën tuaj që nga mesjava. Favorizohen takimet e reja, tani ju dukeni shumë më të hapur dhe të disponueshëm ndaj ndjenjave. Në punë, mundësitë po vijnë, por ju mbetet juve të kuptoni se çfarë doni të bëni. Gjithashtu mund të bëni kërkesa nëse jeni të lodhur ose dëshironi të bëni diçka tjetër. Një zgjidhje mund të gjendet gjithashtu për problemet tuaja financiare.

blank

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Jupiteri hyn në shenjën tuaj të zodiakut. Ka ardhur koha ta lini veten të shkojë lirshëm në dashuri. Ndryshimet kanë sjellë një konfuzion në zemrën tuaj dhe kjo është një pengesë për t’u kapërcyer. Thjesht përpiquni të mos mendoni gjithmonë për të kaluarën. Në punë, përpiquni të vëzhgoni dhe pastaj të veproni. Jupiteri është në shenjën tuaj dhe diçka po lëviz, edhe pse nuk do të mungojnë shqetësimet. Ruani qetësinë të enjten dhe mos u ngutni. Synime të shkëlqyera për fundjavë!

blank

HOROSKOPI E HËNË 17 MAJ 2021

Dashi

Energjia juaj mund të kthehet drejt zbukurimit të shtëpisë tuaj. Prisni që dikush të kalojë pranë dhe të sjellë disa lajme interesante që mund t’ju tërheqin vëmendjen tuaj. Në dashuri mund të përjetoni emocione të bukura.

Demi

Një numër mesazhesh të dashura mund të vijnë nga njerëzit e afërm që jetojnë në vende të tjera. Nuk mund të jetë një ide e keqe të merrni në telefon dhe të flisni me njerëz që mbase nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë zërin.

Binjaket

Një shumë e vogël parash mund të vijë drejt jush sot. Mund të jetë një dhuratë, dividend ose bonus. Ju mund të dëshironi ta shpërdoroni atë për dhurata për veten tuaj dhe të tjerët në vend që ta vendosni në përdorim më praktik, gjë që është krejtësisht e nevojshme!

Gaforrja

Ju duhet të ndiheni dhe të dukeni mirë sot. Sharmi dhe aftësitë tuaja sociale janë në një nivel të lartë duke ju bërë të mirëpritur në çdo ngjarje shoqërore. Gëzoni këtë kohë të veçantë të miqësisë së mirë.

Luani

Aftësitë dhe imagjinata juaj psikike po funksionon në një nivel shumë të lartë. Ju përballeni me njerëzit e tjerë me një dashuri të thellë, shpirtërore. Ata do t’jua kthejnë këtë dashuri në shumë fish! Do të kaloni një ditë shumë pozitive.

Virgjeresha

Ju mund të krijoni disa miq të rinj. Jeni natyrshëm të prirur drejt shqetësimeve humanitare dhe këto mund të jenë në qendër të diskutimeve sot. Sa i përket aspektit profesional, ka të ngjarë të përballeni më shumë ngarkesë sot.

Peshorja

Ju jeni natyrshëm një person i sjellshëm, i dhembshur. Sot ndjenjat tuaja ka të ngjarë të përqendrohen jo vetëm te ata që janë pranë jush, por edhe më gjërë. u mund të dëshironi të shkruani përshtypjet tuaja në mënyrë që t’u referoheni më vonë. Përndryshe mund t’i harroni të gjitha.

Akrepi

Me aspektet e sotme planetare, ka të ngjarë të ndjeni një nxitim dashurie. Kjo përfshin dashurinë për familjen, miqtë, partnerin dhe të gjitha format e jetës. Sa i përket aspektit sentimental, mund të bëni njohje të rëndësishme.

Shigjetari

Ndiheni veçanërisht të dashur dhe të pasionuar, dhe mund të ndodhë të ndiqni një takim romantik me personin e veçantë në jetën tuaj. Çështjet e parave duken pozitive, pasi intuita juaj në lidhje me menaxhimin e tyre ka funksionuar mirë dhe ka të ngjarë të vazhdojë.

Bricjapi

Sot është një kohë e shkëlqyeshme për të formuar ose forcuar një marrëdhënie romantike. Nëse nuk jeni përfshirë, ka shumë mundësi që të takoni dikë. Nëse jeni në një lidhje, prisni që marrëdhënia juaj të krijojë një lidhje të re shpirtërore.

Ujori

Kjo është një ditë ideale për të filluar një sipërmarrje krijuese. Ju keni pasur shumë ide dhe nxitje krijuese. Sot është koha të zgjidhni një dhe të bëni hapin e parë për ta bërë vizionin tuaj realitet. Çelësi këtu është të fillosh.

Peshqit

Sot mund të dukeni veçanërisht tërheqës, prandaj mos u habitni nëse tërheqni pamje admiruese nga të huajt. Nëse keni mundësi, përpiquni të planifikoni vetëm kohë me personin e veçantë në jetën tuaj. Nuk do të pendoheni!

blank

HOROSKOPI E DIEL 16 MAJ 2021

Dashi
Kalimi i kohës me fëmijët tuaj do t’ju ndihmojë të hiqni stresin e javës. Energjia pozitive shpirtërore dhe emocionale që fitoni, do të jetë një përvojë terapeutike për ju. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.
Demi
Disa plane të rëndësishme do t’ju realizohen duke ju sjellë fitime të reja financiare. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.
Binjakët
Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi gjithashtu mund të çojë në probleme të papritura. Mos u tregoni të ashpër me partnerin/partneren tuaj,pasi mund të shkatërroni gjithçka në jetën tuaj në çift. Mund të diskutoni për situatën aktuale në jetën tuaj me një koleg të afërt, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni të çliruar.
Gaforrja
Sot mund të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronat, pasuritë e paluajtshme apo aktivitete me natyrë kulturore. I dashuri/e dashura juaj do të përpiqet t’ju bëjë të maksimalisht të lumtur. Fuqitë tuaja të mprehta të vëzhgimit do t’ju ndihmojnë të qëndroni përpara të tjerëve.
Luani
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm të jetesës, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni këtë sa më romantike.
Virgjëresha
Diskutimi i çdo ndryshimi me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të zhduken sot. Do ta ktheni kohën përsëri në vitet tuaja të adoleshencës me partnerin/partneren tuaj, duke kujtuar të kohët argëtuese.
Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Në fillim të ditës, ju mund të pësoni një humbje financiare që mund të prishë pjesën tjetër të ditës për ju. Mos ndiqni fantazitë, përpiquni të jeni realist në të menduarit tuaj.
Akrepi
Dita juaj sot do të zhytet në ngjyrat e dashurisë, por ju mund të debatoni me të dashurin tuaj për një çështje nga e kaluara gjatë mbrëmjes. Do të jetë ditë përgjithëisht me fat, pasi gjërat duket se do të shkojnë në favorin tuaj.
Shigjetari
Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht lëri gjërat të rrjedhin vetë dhe shijoni dashurinë. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të çojë në keqardhje më vonë.
Bricjapi
Mundohuni të tregoheni të duruar gjatë ditës së sotme. Sot mund të debatoni me dikë të afërt dhe çështja mund të përshkallëzohen. Do ta keni të vështirë të kënaqni prindërit tuaj.
Ujori
Sot dashuria juaj do të ketë një fuqi magjike, kurative për partnrin/partneren tuaj. Mund të ketë tension, kur disa ndryshime mund të shfaqen mes jush dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë. Mos nisni asnjë projekt të ri nëse nuk keni mbaruar punën tuaj të mëparshme. Mosrespektimi i kësaj ka potencialin të çojë në probleme.
Peshqit
Një plan udhëtimi mund të shtyhet për shkak të një çështjeje shëndetësore në familje. Për beqarët e kësaj shenje, gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse jeni të dashuruar! Zgjidhni shoqërinë tuaj më me mençuri.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 15 MAJ 2021

Dashi
Kjo nuk është koha për të vendosur më shumë angazhim në marrëdhënien tuaj. Kohët e fundit nuk jeni të kënaqur me qëndrimin tuaj ndaj gjërave. Mos harroni se karakteristikat e partnerit tuaj mund të kenë lidhje me të! Keni dy muaj kohë për t’u kujdesur për gjërat.
Demi
Sot do t’ju duhet të rregulloni gjërat me njerëzit e afërt. Është e mundur që nuk jeni marrë me ndonjë problem që keni pasur në raportet tuaja kohët e fundit. Ju mund t’i keni fshehur vetes disa gjëra. Duhet të jeni shumë më të sinqertë për atë që dëshironi në jetën tuaj personale.
Binjakët
Ju mund të bëni disa pyetje në lidhje me ndjenjat tuaja. Ndonjëherë është e lehtë të ngatërrosh ndjenjat me vetëmohimin. Sot duhet të mendoni se si kjo ndikon në jetën tuaj. Tregohuni të hapur me partnerin në lidhje me problemet tuaja në çift.
Gaforrja
Asgjë nuk mund ta pengojë flakën tuaj për shumë kohë. E keni të vështirë të pushoni dhe të rimbushni bateritë. Për momentin, ndoshta jeni duke kaluar një transformim të thellë që nuk do t’ju lejojë të ngadalësoni. Merrni kohë për të medituar.
Luani
Ndonjëherë duket sikur ju pëlqen të ndiheni të irrituar emocionalisht. Sot është dita e përsosur për të medituar nëse kjo është e vërtetë për ju apo jo. A flisni me njerëz të tjerë për nevojat tuaja emocionale? Ka ardhur momenti ta shprehni më qartë atë që ju mundon.
Virgjëresha
Ju ndoshta nuk jeni të shqetësuar për të qenë konvencionalë në marrëdhëniet tuaja. Në fakt, konvencionaliteti shpesh është ai që ju shkakton probleme. Nëse po mendoni se çfarë është morali dhe në çfarë bazohet, kjo është një ditë e mirë për të reflektuar për këto pyetje.
Peshorja
Ju mund të mos jeni shumë precizë. Motoja juaj duket të jetë “Gjithçka është relative”. Sidoqoftë, duke u kushtuar vëmendje detajeve nuk do të thotë domosdoshmërisht se ju i harroni gjërat themelore. Shokët tuaj mund t’jua thonë këtë. Me paratë gjërat shkojnë mirë sot.
Akrepi
Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë ndonjë vendim të madh në raportin tuaj. Nëse po mendoni të filloni një marrëdhënie, të lëvizni së bashku ose të martoheni, mund të ndiheni paksa të shqetësuar nga vendimi juaj. Përfitoni nga dita për të rivlerësuar gjërat.

Shigjetari
Sot mund të ndiheni sikur diçka ju pengon. Gjithçka po shkonte mirë deri tani. Mund të keni frikë të shkoni më tej në marrëdhënien tuaj për shkak të dështimeve tuaja të së kaluarës. Përdoreni këtë kohë për ta vendosur të kaluarën në gjumë. Do ta kuptoni se sa mirë po veproni duke parë përpara.
Bricjapi
Ju mund të jeni duke kërkuar disa vlera të reja në jetën tuaj personale dhe nuk jeni më të interesuar për marrëdhënie sipërfaqësore ose joserioze. Duhet të takoni njerëz të karaktereve të ndryshme dhe të zgjidhni miq që vërtet ia vlejnë. Marrëdhëniet janë shumë të rëndësishme dhe nuk duhen neglizhuar.
Ujori
Ju mund të dëshironi të bëni një udhëtim të vogël në të kaluarën tuaj për të vizituar disa miq të vjetër. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar përmes kujtimeve tuaja të mira dhe të këqija. Kjo është një periudhë e shkëlqyer për të ndërprerë disa nga lidhjet më negative me të kaluarën tuaj.
Peshqit
Nëse shqetësoheni për dashurinë që njerëz të caktuar të ngushtë kanë për ju, nuk duhet të përpiqeni ta kompensoni duke qenë të ngathët ose tepër të dashur. Kjo periudhë ka të bëjë me mbajtjen e distancës suaj dhe vënien në perspektivë të marrëdhënieve tuaja për të parë se çfarë vlen vërtet për ju.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 14 MAJ 2021

Dashi
Është e mundshme që të keni sukses në çdo gjë që vendosni të arrini sot. Nëse ju kanë penguar shqetësimet për integritetin e një marrëdhënieje ose perspektivat afatgjata të një partneriteti, mund t’i largoni shqetësimet duke u përballur me personin drejtpërdrejt.
Demi
Energjia juaj mund të ulet pak sot. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, megjithëse mund të kujdeseni më mirë për shëndetin tuaj. Çfarë ndodhi me atë regjim stërvitjeje që u betuat të fillonit? Asnjëherë nuk është vonë për të përmirësuar zakonet tuaja të ngrënies dhe për të filluar stërvitjen.
Binjaket
Dita e sotme është krijuar për t’u shoqëruar dhe për të krijuar lidhje. Nëse miqtë ju ftojnë jashtë në mbrëmje, pa dyshim, pranojeni atë ofertë. Ju mund të takoni dikë që mund të jetë thelbësor në karrierën tuaj. Jini të hapur ndaj të gjitha mundësive.
Gaforrja
Ju nuk mund të mos e vini re se shtëpia juaj duket pak e çrregullt. Sot mund të planifikoni të bëni diçka në lidhje me të. Nuk do të duhen shumë para, vetëm kohë dhe pak krijimtari. Mund të bëni ndryshime të mëdha thjesht duke futur më shumë ngjyra.
Luani
Ju keni një listë shumë të gjatë të gjërave për të bërë sot. Mund të kaloni shumë nga dita juaj duke u marrë me punë. Mundohuni të mos mbingarkoheni me gjithçka që mendoni se duhet bërë. Shumica e afateve janë të imponuara nga vetja. Askush nuk do t’ia dijë nëse nuk i përmbushni.
Virgjëresha
Ju jeni gati për një ndryshim në karrierë, ose të paktën një ndryshim vendi. Kjo mund t’ju japë shumëllojshmërinë që kërkoni pa pasur nevojë të gjeni një punë të re. Mund të takoni dikë sot ose në të ardhmen e afërt që do të ketë një ndikim dramatik në vendimet tuaja të karrierës.
Peshorja
Cila është ëndrra juaj? Përgjigjuni asaj pyetjeje sa më konkretisht që të jetë e mundur sot, pastaj vendosni për arritjen e këtij qëllimi. Të gjitha shenjat tregojnë se çdo gjë që filloni sot do të kërkojë shumë kohë. Edhe pse mund të mendoni se ëndrrat tuaja janë shumë ambicioze, nuk ka nevojë të ndiheni të mbingarkuar.
Akrepi
Kjo mund të duket e çuditshme, por mund të mos jeni personi që mendoni se jeni. Ka indikacione se keni talent të fshehur. Nëse ato dalin sot në sipërfaqe, askush nuk do të tronditet më shumë se ju. Kjo mund ta çojë karrierën tuaj në një drejtim krejtësisht të ri.
Shigjetari
Ju jeni gati të përjetoni një ndryshim të madh në drejtimin e jetës suaj dhe ai mund të ndodhë sot. Mbani mendjen tuaj të hapur për të gjitha llojet e mundësive. Ka të ngjarë të merrni disa informacione të rëndësishme. Sigurisht, mund të mos e kuptoni rëndësinë e tij menjëherë.
Bricjapi
Ju jeni i pandalshëm sot. Duket se mund të bëni gjithçka. Besimi dhe energjia juaj janë të larta. A është bota gati për ju? Mendoni me kujdes ndërsa formuloni planet për projektin tuaj të ri. Çfarëdo që të bëni, do të ketë sukses, por sigurohuni që po bëni atë që dëshironi të bëni.
Ujori
Para se të bëni progres të mëtejshëm në jetën tuaj, duhet të adresoni disa kujtime të dhimbshme për herë të fundit. Sa i përket aspektit sentimental, ai paraqitet i shëndetshëm. Mund të njihni një person interesant sot.
Peshqit
Është e mundshme që karriera juaj nuk do të ecë me ritmet që prisnit ditën e sotme. Ju jeni gati për sfida dhe mundësi të reja. Meditoni mbi atë që do t’ju bëjë të lumtur dhe pastaj merrni një qasje sistematike për ta arritur atë. Në dashuri, mund të përballeni me disa pengesa.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 13 MAJ 2021

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Është më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

Akrepi

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 12 MAJ 2021

Dashi

Shumë ftesa për të dalë me miqtë mund të vijnë sot. Kjo mund të jetë një mbrëmje kur ju dëshironi të pushoni në shtëpi, por nuk do të doni t’i thoni ‘jo’ askujt. Analizoni secilën ftesë. Merrni parasysh vendndodhjen, mikpritësin, të ftuarit e tjerë. Merrni pjesë vetëm në ato që mendoni se do t’i shijoni vërtet.

Demi

Sot mund të punoni më shumë në aspektin arsimor. Do t’ju duhet të lexoni më shumë libra dhe botime të tjera për të marrë informacionin e nevojshëm. E vetmja vërejtje është: mos u përpiqni të bëni shumë menjëherë, pasi mund ta lodhni veten. Përqendrohuni vetëm në një gjë në të njëjtën kohë.

Binjakët

Kënaqësia fizike mund të jetë sot në krye të listës suaj të përparësive. Ju mund të dëshironi të shkoni në restorantin tuaj të preferuar dhe të hani një vakt të mrekullueshëm. Cilado qoftë dëshira juaj, ushtroni pak përmbajtje. Mund të merrni shumë gjëra nga një e nga një.

Gaforrja

Çështjet e dashurisë mund të jenë tepër intensive sot. Partneri juaj mund të jetë veçanërisht kërkues për kohën dhe energjinë tuaj. Kjo mund të jetë një ditë e mirë për të kaluar pak kohë vetëm. Shkoni për një masazh, sauna ose vaskë të nxehtë dhe thjesht relaksohuni. Në këtë mënyrë do të freskoheni më shumë kur të takoheni me të dashurit tuaj në mbrëmje.

Luani

Ju keni qenë duke shpresuar për një ditë të qetë në punë, por shumë telefonata mund të vijnë drejt jush. Mos u përpiqni të merreni me çdo problem. Ushtroni aftësitë tuaja dhe kujdesuni për gjërat më të ngutshme në fillim. Nuk po i bëni askujt ndonjë favor duke u shpërqendruar shumë.

Virgjëresha

A po planifikonit të dilnit për pazar sot? Nëse keni mundësi, shtyjeni deri nesër, pasi mund të tundoheni nga shumë sende që duken të mrekullueshme në vitrina. Sa i përket aspektit profesional, mund të përballeni me disa pengesa të cilat do t’i kaloni me ndihmën e disa kolegëve.

Peshorja

Ju do të dukeni veçanërisht tërheqës sot dhe kjo do të bëjë mrekulli për vetëvlerësimin tuaj. Edhe anëtarët e familjes suaj e vërejnë këtë. Në aspektin sentimental sot mund të bëni njohje të reja që do të rezultojnë shumë efektive. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes.

Akrepi

Sot, ju mund të dëshironi të bëni një deklaratë dashurie. Nëse marrëdhënia është e re, kini kujdes! Kjo mund të ndihet shumë shpejt. Miku juaj mund të përgjigjet duke u larguar ose edhe duke u zhdukur. Në aspektin profesional mund të merrni disa informacione të dobishme.

Shigjetari

Sot mund të merrni një surprizë të këndshme nga një mik. Mund të jetë një dhuratë e cila, edhe pse simbolike, mund t’jua ndryshojë ditën për mirë. Me paratë nuk do të keni probleme, ndaj mund të bëni blerjet që ju duhen. Një udhëtim do t’ju jepte më shumë energji.

Bricjapi

Tundimi për të dalë mund të jetë shumë i fortë dhe ju nuk t’i bëni rezistencë. Sa i përket aspektit sentimental, sot nuk do të jetë dita juaj më me fat dhe mund ta gjeni veten në ndonjë debat të pakuptimtë me partnerin.

Ujori

Një mbledhje në punë mund t’ju sjellë shumë lajme të mira dhe informacione të dobishme. Do të doni t’i mbani mend të gjitha, por kujtesa juaj mund të mos jetë aq e mprehtë sa zakonisht. Aspekti planetar ju ofron shumë energji pozitive për të sjellë ndryshimet e nevojshme.

Peshqit

Në dashuri gjërat nuk do të shkojnë sipas parashikimeve sot. Kjo gjë mund t’ju shkaktojë nervozizëm, por duhet ta pranoni me krahë hapur. Ndoshta kjo është gjëja e duhur për ju. Me paratë, nga ana tjetër, do të keni një marrëdhënie të mirë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 11 MAJ 2021

Dashi

Diçka që lexoni sot mund të ketë efekt dramatik në jetën tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë psikologjisë së ëndrrave. Mund të gjeni një shpjegim për një ëndërr të përsëritur. Do të mësoni më shumë për veten ndërsa studioni këtë fushë të veçantë.

Demi

Sot do të keni dëshirë të kaloni kohë me të dashurit tuaj. Inkurajoni fëmijët dhe partnerin të qëndrojnë në shtëpi me ju. Do të habiteni se sa argëtuese mund të jetë një ditë e qetë në shtëpi. Sonte, porositni pica dhe shihni një film së bashku.

Binjakët

Sot një artikull ose një shfaqje televizive mund ta vendosë mendjen tuaj të rrotullohet në drejtimet më të çuditshme. Mund të kuptoni disa gjëra që nuk i dinit për veten. Sa i përket aspektit sentimental, ai parashikohet të jetë i shkëlqyer.

Gaforrja

Mos harroni se është një forcë dashamirëse që ju do. Pavarësisht gjithçkaje, ka gjithmonë një shpatull ku mund të mbështeteni. Edhe në momentet tuaja më të errëta, nuk jeni kurrë vetëm. Lejoni që ky informacion t’ju çojë përpara gjatë ditës.

Luani

Mos hezitoni të thoni qartë mendimin tuaj sot edhe nëse tingëllon i ashpër. Shumë herë njerëzit hezitojnë të thonë atë që ndiejnë vërtet sepse mendojnë se është e qartë për të gjithë. E vërteta e çështjes është se shumica e njerëzve nuk janë lexues të mendjes dhe ndoshta nuk po marrin sinjalet delikate që ju dërgoni.

Virgjëresha

Shkoni te figurat më të vjetra për këshilla sot. Kërkoni mendim nga një prind ose gjysh për çështje për të cilat keni nevojë. Marrëdhëniet me njerëz të moshuar ka të ngjarë të shkojnë veçanërisht mirë, dhe do të zbuloni se mund të kaloni pengesa që mund të kenë ekzistuar midis jush dhe një anëtari të caktuar të familjes.

Peshorja

Ju mund të merrni një letër ose telefonatë që ju nxit në veprim. Mund ta kuptoni se sa afër jeni për të arritur një qëllim afatgjatë dhe të shfrytëzoni energjinë tuaj për atë shtytje përfundimtare në vijën e finishit. Tani që qëllimi është në horizont, ju tashmë po mendoni se cili do të jetë tjetri.

Akrepi

Kjo mund të mos jetë mënyra juaj e preferuar për të kaluar ditën, por do të ishte një kohë ideale për të përfunduar detyrat që janë grumbulluar në shtëpi. Do të ishte mirë të organizoheni pak më shumë në shtëpi. Kjo do të thotë të hedhësh në plehra gjërat e vjetra.

Shigjetari

Ju jeni një shpirt i përkushtuar për të kaluar kohën e çmuar personale duke bërë punët e shtëpisë. Plotësimi i tyre do t’ju motivojë të kaloni në detyrën tjetër. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes, duke shpenzuar vetëm për gjërat ju nevojiten vërtet.

Bricjapi

Ju jeni një lexues i zjarrtë. Sot mund të hasni në disa ide që frymëzojnë idetë tuaja. Kushtojuni vëmendje këtyre dëshirave të zjarrta. Shkruaji ato. Kur t’i rishikoni ato brenda pak ditësh, do të shihni se cilat kanë akoma një tërheqje të fortë ndaj jush.

Ujori

Ju mund të prisni të keni një takim konfuz me një mik apo koleg sot. Ai ose ajo mund të vijë te ju për këshillë, por hezitoni të zbuloni specifikat e problemit. Do të ndiheni sikur ju është kërkuar të ndërmjetësoni në një argument, megjithatë dini vetëm njërën anë të historisë. Bëni durim.

Peshqit

Ndiheni të fortë, energjikë dhe ka të ngjarë të frymëzoheni për të bërë një punë të vërtetë nëpër shtëpi. Përqendrohuni në punët më të zakonshme, të tilla si riorganizimi i rafteve të librave ose kalimi nëpër rrobat që nuk i vishni më. Në marrëdhënien në çift mund të hasni në disa keqkuptime.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 10-16 MAJ 2021

Dashi

Mendohuni mirë këtë javë dhe mos bëni gjëra të pamenduara me kujdes. Kreativiteti do ju ndihmojë të arrini më lart. Ju të dashuruarit do jeni të stresuar shumicën e kohës dhe shumë gjëra kane për t’iu ecur keq. Do i bërtisni në shumë momente atij që keni në krah dhe nuk do mbani përgjegjësi as për ndonjë zgjedhje të gabuar që do bëni. Ju beqarët do jeni të palogjikshëm dhe do i merrni gjërat ashtu si t’iu vijnë. Sektori i financave do ketë ndryshime pozitive fale edhe mbështetjes së pakushtëzuar të familjareve. Shëndeti mund te ketë shqetësime të vogla ditët e para, por pas të martës gjendja do jetë shumë më e stabilizuar. Në punë do i kaloni një e nga një të gjitha vështirësitë dhe do jeni më të motivuar për të ecur përpara.

Demi

Gjate kësaj jave do preferoni të mendoheni e të reflektoni gjatë para se të hidhni çdo lloj hapi. Ju të dashuruarit edhe pse nuk do keni shumë kohe për të qëndruar me partnerin tuaj do gjeni kohë dhe do i sqaroni edhe dyshimet që keni pasur. Harmonia dhe buzëqeshja do ju rikthehen si më parë. Ju beqarët nuk duhet të tregoheni të nxituar sepse personat që mund të afroni pas vetes mund t’iu krijojnë më shumë çaste të hidhura sesa të gëzuara. Me shpenzimet do jeni impulsivë dhe kjo ka për të sjellë probleme të njëpasnjëshme. Nuk do arrini të kryeni dot as shpenzimet më të domosdoshme. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer. Mund të keni shqetësime nga mëlçia ose stomaku të cilat nuk duhen lënë pas dore. Në punë vështirësitë do jenë të mëdha dhe vetëm me këmbëngulje dhe vendosmëri do ja dilni.

Binjakët

Këtë javë nuk duhet t’i përshpejtoni aspak gjërat sepse do futeni në rrugë të gabuara. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet të shqetësoheni aspak sepse planetët do mendojnë për gjithçka. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë e mrekullueshme. Ju beqarët do afroheni akoma më shumë me disa persona që keni pëlqyer prej kohesh dhe do siguroheni se ata janë të duhurit. Për financat do jetë një javë e trazuar. Shpesh do gjendeni edhe në vështirësi për të kryer shpenzimet. Për shëndet akoma më të mirë duhet të lini sa më parë duhanin, të ushqeheni mirë dhe të mos neglizhoni aktivitetin fizik. Në punë nuk do ju dalë asnjë lloj problemi, kështu që çdo gjë ka për t’iu ecur sipas planeve.

Gaforrja

Gjatë kësaj jave do jeni më rezistentë dhe shumë më të gatshëm për të bërë gjithçka që do ju sjellë kënaqësi. Për ju që keni një lidhje do jetë periudhë harmonike. Do përjetoni emocione të mëdha falë përkujdesjes dhe surprizave që do iu përgatisë partneri. Gjithsesi para se të merrni vendime me rëndësi reflektoni mirë. Ju beqarët do keni një takim të papritur dhe mund të merrni propozime romantike. Perspektivat materiale do jenë të mrekullueshme. Do keni mundësi të kryeni edhe transaksionet që keni dashur. Do jeni në formë të mirë fizike dhe morale. Mire është që të keni pak më shumë kujdes me ushqimet pikante. Në planin profesional tregohuni më të hapur dhe tentoni gjëra të reja. Mund t’ia dilni mbanë dhe të ndryshoni tërësisht të ardhmen.

Luani

Jupiteri dhe Mërkuri do ju ndihmojnë të ngjitni pikat më të larta dhe të arrini mrekullitë. Do jeni intelektualë dhe shumë të matur. Ju të dashuruarit ka rrezik që ditët e para të keni debate me partnerin dhe kjo mund të kërcënojë qëndrueshmërinë. Pranoni të diskutoni qetësisht në mënyrë që të gjeni një zgjidhje. Ju beqarët nuk duhet të shpresoni më kot të takoni personin e ëndrrave sepse nuk do keni fat. Klima në planin financiar do jetë paksa konfuze. Mendohuni mirë para se të bëni shpenzime të mëdha. Shëndeti nuk do jetë problematik përveçse mund të ndiheni hera herës të lodhur. Gjeni kohen e duhur për të bërë ndonjë pushim të vogël. Në punë, edhe pse do iu dalin pengesa përsëri do arrini në piken ku keni dëshiruar gjithmonë.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave mundohuni ta lini veten më të lirë dhe t’i shprehni ato që ndieni. Dijeni se intuita nuk do ju lërë të gaboni. Jeta juaj në çift do jetë në qendër të vëmendjes. Pasioni do të rindizet dhe emocionet do jenë më të mëdha sesa mendonit. Shfrytëzojeni sa të mundeni çdo ditë. Ju beqarët nuk duhet të dëshpëroheni edhe pse nuk do e gjeni personin e ëndrrave. Dilni me miqtë dhe humbni mendjen. Nëse i menaxhoni me kujdes financat do e vendosni ekuilibrin dhe do ndiheni më të qetë. Shëndeti do jetë pak delikat. Mundohuni mos e teproni me lodhjen dhe të hani në mënyrë të ekuilibruar. Në punë do keni disa vonesa me marrjet e përgjigjeve që keni pritur, por në fund do arrini atë që keni dëshiruar gjithmonë.

Peshorja

Kjo do jetë një javë vendimtare për ju. Nëse jeni në një lidhje do kaloni ditë me emocione të forta do jetë kjo për ata që janë në një lidhje. Do ndiheni gjithë kohës mirë dhe nuk do mbeteni vetëm asnjë çast. Nëse jeni beqarë do ëndërroni më shumë nga sa duhet dhe realiteti do ju duket shumë i trishtë. Kthehuni sa më parë me këmbë në tokë. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe për këtë duhet të falënderoni yjet. Marsi do ju bëjë të jeni në forme të shkëlqyer fizike. Nuk do prekeni dot as nga virozat e stinës. Sipas Dritare.net, në punë do jeni energjike dhe luftarakë. Me pak mundim, por do arrini atje ku doni dhe do i habisni të gjithë. Vazhdoni kështu dhe shume shpejt keni për t’u bërë ju shefat.

Akrepi

Venusi do dërgojë valë të mira për jetën tuaj këtë javë. Dëgjojini këshillat që do iu jepen dhe do përfitoni. Jeta juaj në çift do jetë e mrekullueshme. Së bashku me partnerin do bashkoheni me miqtë dhe do organizoni disa darka të këndshme. Ju beqarët ka gjasa të keni takime. Tregohuni të matur me fjalët dhe të thjeshtë. Nuk ka asnjë vlere të silleni si dikush tjetër që nuk jeni. Kujdes me shpenzimet e tejskajshme sepse situata financiare nuk do jetë aspak e mirë. Fizikisht do ndiheni mirë, ndërsa moralisht mund të keni ndonjë problem të vogël. Mundohuni të qetësoheni dhe t’i merrni gjërat me pozitivizëm. Në punë do merrni iniciativa. Me pak mundim mund ta arrini atë që dëshironi.

Shigjetari

Këtë javë duhet të tregoheni më tolerantë dhe më të kuptueshëm me të gjithë që gjërat t’iu ecin mirë. Nëse jeni në një lidhje do i kaloni sfidat që do ju dalin këtë periudhe dhe gjendja do filloje të përmirësohet ndjeshëm. Ju beqarët do keni ditë të paqëndrueshme dhe nuk do arrini dot ta gjeni shpirtin tuaj binjak. Do ju duhet ende kohë të prisni për ndryshime. Buxheti ka për të qenë i paqëndrueshëm kështu që mundohuni të shpenzoni me kursim dhe duke menduar për të ardhmen. Gjendja shëndetësore do lerë shpesh për të dëshiruar. Mos e teproni me ushqimin dhe mbrohuni nga dielli. Në punë do ecni me plane dhe kjo do ju çojë shpejt në rrugën e duhur.

Bricjapi

Këtë javë do ju shkoni gjërave deri në fund dhe nuk do influencoheni nga askush. Ju të dashuruarit do merreni vesh më së miri me partnerin tuaj. Do jeni më të ëmbël e më shprehës kështu që gjithçka do jetë më e bukur se më parë. Ju beqarët do ndihen aq mirë ashtu si jeni saqë do keni frikë të hidhni hapa për faktin se mos humbasin lirinë dhe pavarësinë. Sektori i financave do jetë i qëndrueshëm dhe aspak problematik. Përfitoni nga situata për te shlyer disa borxhe te hershme. Shëndeti në disa momente do lërë për të dëshiruar. Mund të keni edhe shqetësime nga zemra, të cilat nuk duhet neglizhuar për asnjë lloj arsyeje. Në punë do përballeni me vështirësi, por Jupiteri do ju ndihmojë të kaloni lehtësisht gjithçka.

Ujori

Këtë javë ambienti në jetën tuaj pritet të jetë shumë më i qetë se më parë. Do e keni më të lehtë komunikimin me partnerin dhe nuk do lindin debate me të. Nëse jeni beqarë do bëni mirë të tregoheni të sinqertë me personat që do takoni, pasi me gënjeshtra nuk mund të shkohet askund. Të ardhurat do përmirësohen tej mase edhe falë menaxhimit të mire që keni bërë së fundmi, por edhe për shkak të ndihmës së të afërmve. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por as problematik. Mund të keni vetëm shqetësime të vogla. Për punën do jetë një javë plot shkëlqim. Do arrini gjithçka që keni programuar.

Peshqit

Gjatë kësaj jave do keni edhe ditë të trishtuara. Nëse keni një lidhje partneri, në një pjesë të mirë të kohës, do jetë i zënë me angazhime dhe nuk do ketë kohën e dëshiruar për ta kaluar me ju. Shpesh do mbeteni vetëm dhe do e vuani këtë gjë. Ju beqarët do ndesheni me persona që dikur i kanë pasur partnere dhe kjo do i lëndojë e do ua heqë dëshirën për të kërkuar persona të rinj. Në planin financiar çdo gjë do ju shkojë më së miri nëse tregoheni vigjilentë dhe të kujdesshëm. Në të kundërt duhet të bëheni gati për probleme. Shëndeti nuk ka për të qenë shumë i mirë sidomos pas të mërkurës. Në punë mos u tregoni gjaknxehte sepse do e humbni tërësisht fillin dhe do gaboni.

blank

HOROSKOPI E HËNË 10 MAJ 2021

Dashi

Një kompliment i veçantë nga një mik do të jetë burimi i lumturisë. Mos ndiqni fantazitë, përpiquni të jeni realist në të menduarit tuaj. Idetë e reja do të jenë produktive.

Demi

Grindja me dikë do të shtojë një armik të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë deri në atë masë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më vonë do të pendoheni. Ju do të jeni në një pozitë të fortë për të organizuar një ekip dhe për të punuar drejt një qëllimi kolektiv.

Binjakët

Një mbrëmje në kinema / teatër ose darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Ka shumë të ngjarë që të arrini përfitime monetare nga ana e nënës suaj sot. Ka gjasa që xhaxhai ose një i afërmi i nënëssuam mund t’ju ndihmojnë financiarisht. Bëni gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur, por përpiquni të qëndroni larg çështjeve të personave të tjerë.

Gaforrja

Meditimi dhe joga do të rrisin qëndrueshmërinë tuaj mendore. Ata që janë të martuar mund të duhet të shpenzojnë shumë para për arsimimin e fëmijëve të tyre. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të rinovuar kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Dashuria e njëanshme do t’ju sjellë vetëm dhimbje.

Luani

Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur. Përpiquni të tregoheni sa më të kujdesshëm, sepse nuk do të duhet shumë për të mërzitur të dashurin tuaj sot. Merrni kohë për veten sot dhe mendoni sesi mund të korrigjoni gabimet.

Virgjëresha

Vendosja planetare nuk duket e favorshme për ju sot në lidhje me çështjet e parave. Prandaj, tregohuni sa më të vëmendshëm në këtë aspekt. Jini zemërgjerë në qasjen tuaj për të zgjidhur çështjet personale.

Peshorja

Sot mund të përfitoni financiarisht, për shkak të fëmijëve tuaj. Kjo do t’ju bëjë shumë të lumtur. Çështje të vogla mund të vënë në pozitë të vështirë marrëdhënien me të dashurin tuaj. Do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për të zbatuar projekte dhe plane të reja.

Akrepi

Vendimi juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Të tjerët do t’ju inkurajojnë të ndiqni ëndrrat tuaja. Nëse doni të martoheni me të dashurin/dashurën tuaj, atëherë duhet të flisni me ta sot. Shmang miqësinë me persona që ju humbasin kohë.

Shigjetari

Ju mund të fusni një mik në telashe nëse veproni me nxitim. Prandaj, nga ju mund të kërkohet t’i përmbaheni një buxheti, në mënyrë që të shmangni çdo problem në lidhje me paratë në të ardhmen e afërt. Një ndryshim i papritur i humorit në jetën tuaj romantike, mund t’ju tërheqë vëmendjen.

Bricjapi

Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi të reja sot. Do të kaloni një kohë të gëzueshme me familjen dhe miqtë. Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që do ta keni të vështirë t’i mbani.

Ujori

Ju mund të ndjeni një lloj shqetësimi fizik, por ndihma e dikujt do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Pavarësisht nga shumë konflikte, jeta juaj e dashurisë do të jetë e mirë sot dhe do të jeni në gjendje ta bëni partnerin/partneren tuaj të lumtur.

Peshqit

Një ribashkim me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Sot do të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronën, pasuritë e paluajtshme. Jeta juaj e dashurisë pritet të marrë një kthesë të mirë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 9 MAJ 2021

DASHI

Jupiteri do ju bëjë më optimistë se më parë gjatë kësaj dite dhe do jeni shumë më shprehës. Ju të dashuruarit do i përkushtoheni edhe më tepër jetës tuaj në çift dhe dita ka për të qenë e jashtëzakonshme. Emocionet nuk do kenë të ndalur asnjë moment.

Ju beqarët nuk do arrini dot të gjeni persona aq interesantë sa për të filluar një lidhje dhe do vazhdoni të mbeteni vetëm. Në punë askush nuk do ju frenojë dot synimet që keni. Do jeni edhe mjaft të motivuar dhe të vëmendshëm me gjithçka. Ka mundësi të merrni edhe shpërblime për arritjet. Të ardhurat duhet t’i mbani gjithë kohës nën kontroll që të mos keni të papritura të pakëndshme.

DEMI

Do jeni shumë të zgjuar gjatë kësaj dite dhe do i merrni gjërat shtruar. Për asnjë moment nuk do ju ndodhin të papritura të pakëndshme sepse gjithçka e keni programuar me kujdes. Ju të dashuruarit do keni ndryshime të mëdha në jetën tuaj dhe asgjë nuk ka për të ecur keq me atë që keni në krah. Të gjithë do ju kenë zili për rehatinë, harmoninë dhe lumturinë që reflektoni.

Ju beqarët më mirë të qëndroni vetëm edhe pak kohë dhe të reflektoni sepse dita e sotme nuk do ketë ndonjë takim mbresëlënës. Në punë do të zgjidhen që të gjitha problemet që keni pasur dhe me anë të argumenteve do bindni edhe personat më skeptikë. Në planin financiar do jeni me fat dhe gjendja do përmirësohet.

BINJAKËT

Gjatë kësaj dite çdo gjë do ju plotësohet. Në fakt do jeni strategë të mirë dhe optimizmi do ju ndihmojë përherë. Për ju që keni një lidhje e sotmja do jetë më pozitive. Do i keni shumë të qarta idetë dhe mendimet për ato që do bëni për të ardhmen dhe vetëm do dashuroheni te qetë.

Ju beqarët kësaj here keni për të gjetur personin e ëndrrave me të cilin do filloni një lidhje të jashtëzakonshme. Në punë do jeni shumë të zënë me detyrat që iu janë dhënë dhe nuk do keni as kohë të mërziteni. Për fat gjithçka do rrjedhë si duhet. Në planin financiar duhet ta pranoni ndihmën e familjarëve në mënyrë që ta kaloni periudhën delikate.

GAFORRJA

Hëna nuk do ndikojë shumë pozitivisht në jetën tuaj sot dhe herë pas here mund të përballeni me sfida të vështira. Nëse keni një lidhje, Venusi dhe Marsi mund ta trazojnë jetën tuaj gjatë kësaj dite. Mund të keni edhe mosmarrëveshje me partnerin dhe nuk do ndiheni gjithmonë të qetë.

Ju beqarët do jeni tej mase të hallakatur dhe nuk do arrini dot ta gjeni personin tuaj të ëndrrave. Në punë ka rrezik të jeni viktima të gënjeshtrave të kolegëve. Do ju besoni atyre verbërisht dhe do lëndoheni përveçse do dështoni në detyrat që iu janë dhënë. Financat do dini si t’i organizoni gjithë kohës dhe gjendja ka për të mbetur ende e mire. Bravo për përkujdesin e treguar.

LUANI

Gjatë kësaj dite do i jepni rëndësi gjithckaje dhe nuk do lini asnjë gjë pas dore. Ju të dashuruarit do jeni më të përqendruar tek jeta juaj dhe do bëni të pamundurën që ta ndryshoni për mirë lidhjen.

Edhe ju beqarët do jeni me fat në dashuri. Sharmi që zotëroni dhe buzëqeshja mahnitëse do tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Në punë mund të gjendeni edhe nën presion disa çaste, madje do inatoseni, por gjithçka do kalojë. Fjalët e disa kolegëve të vjetër do ju mbajnë nën kontroll. Financat mund të kenë edhe disa tronditje, por me pak më tepër kujdes mund të arrini ta mbani nën kontroll situatën.

VIRGJËRESHA

Do jeni luftarakë gjatë kësaj dite dhe të gatshëm për të bërë çdo gjë që keni në mendje. Për të arritur qëllimet nuk do jeni aspak agresivë. Për ju të dashuruarit pasioni do jetë i zjarrtë. Yjet do mendojnë gjithë kohës që t’ua bëjnë të ardhmen sa më të bukur.

Ju beqarët do keni njohje të shumta dhe njëri prej personave do ju duket ideal për të filluar së shpejti një marrëdhënie. Do ja bëjnë atij te ditur këtë gjë me mënyra interesante. Në punë do merrni çdo gjë që keni merituar. Përpjekjet që keni bërë do japin rezultatet e duhura. Financat nuk do jene as të këqija, por as në gjendjen më të mirë të mundshme.

PESHORJA

Venusi dhe Plutoni do ju bëjnë më të qetë sot dhe më të gatshëm për të realizuar projektet që keni në mendje. Do jeni gjithë kohës me këmbë në tokë. Nëse keni një lidhje tensioni i kohëve të fundit do fillojë të qetësohet. Do i merrni gjërat më me qetësi në çdo moment dhe nuk do thoni asgjë pa e peshuar mirë.

Ju beqarët duhet të jeni së më realistë pasi në të kundërt mund të zhgënjeheni pamasë e mund të lëndoheni. Profesionalisht do jeni gjithë kohës në lëvizje dhe arritjet do jenë të njëpasnjëshme. Do ecni para me ritme të shpejta dhe do kënaqeni. Sipas Horoskopi.vip , perspektivat financiare duken të begata. Shfrytëzojeni këtë rast për të hequr ndonjë para mënjanë.

AKREPI

Falë ndikimit të Marsit dhe Venusit entuziazmi do mbizotërojë gjatë kësaj dite në jetën tuaj. Do jeni të kujdesshëm për gjithçka dhe nuk do bëni gabime. Nëse keni një lidhje do kaloni një momente të mrekullueshme. Partneri do përkujdeset çdo çast dhe do mundohet t’ua bëjë çdo sekondë sa më të veçantë.

Ju beqarët do bini kokë e këmbë në dashuri me një ish-in e një miku të vjetër. Gjithçka do ndodhë spontanisht. Në punë do jeni luftarakë dhe do bëni të mundur që t’iu hapen të gjitha portat ku do trokisni. Që sot gjithçka do jetë më e lehtë për ju. Me shpenzimet mos u tregoni kurrsesi impulsivë pasi keni për të vuajtur më pas të gjitha pasojat.

SHIGJETARI

Padurimi do ju bëjë të merrni vendime të nxituara gjatë kësaj dite. Nuk do i mendoni si duhet gjërat dhe do veproni kuturu. Ju të dashuruarit ka mundësi që për shkak të problemeve serioze që keni pasur me partnerin tuaj, të mendoni edhe për një ndarje të përkohshme. Diskutojeni me të si alternativë sepse mund të gjeni gjuhën e përbashkët dhe më vonë gjërat mund të përmirësohen.

Ju beqarët do gjeni princin e kaltër dhe do ndiheni të plotësuar. Në punë, edhe pse do keni ide shumë të mira nuk do i vini dot ato në zbatim. Gjërat do bëhen edhe më të vështira për ju. Financat do jenë të qëndrueshme, por jo të shkëlqyera.

BRICJAPI

Mos harxhoni kohën duke u marrë me gjëra të kota gjatë kësaj dite, por përqendrohuni tek ato më thelbësoret. Nëse keni një lidhje jeta juaj do jetë e qetë e pa probleme, por nëse keni fëmijë do jenë ata që do ju stresojnë dhe do ju lodhin pafund.

Ju beqarët do jeni të disponueshëm për cilindo që do iu ftojë për të dalë, por nuk do e thoni fjalën e fundit pasi do keni nevojë për kohë që të mendoheni. Në punë më në fund do i keni kushtet për të realizuar disa nga projektet që keni menduar. Do i mahnitni shefat tuaj dhe do merrni plot vlerësime. Ekuilibri financiar nuk do tronditet aspak kështu që mos u shqetësoni për këtë sektor.

UJORI

Ditë goxha pozitive do jetë kjo e sotmja. Do jeni në humor dhe të gatshëm për t’i bërë të gjithë të buzëqeshin. Ju të dashuruarit do e konsolidoni tej mase jetën tuaj në çift dhe do i shihni gjërat krejtësisht ndryshe. Emocionet kanë për të qenë shumë të forta.

Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të hedhur hapa dhe as që do tentoni të joshin. Në punë do jeni shumë të mërzitur sepse një koleg shumë i dashur do largohet nga kompania. Kjo gjë do ju bëjë pesimistë dhe pa dëshirë për të përfunduar detyrat. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por me pak kujdes mund ta mbani të qëndrueshëm. Shmangni investimet e mëdha pasi nuk është ende momenti.

PESHQIT

Do e bëni çdo gjë në mënyrë të papritur gjatë kësaj dite dhe shumë nuk do i kuptojnë qëllimet që do keni. Për ju të dashuruarit do ketë shumë momente të mbushura me mister. Nuk do i kuptoni ato që do bëjë partneri dhe komunikimi do lërë për të dëshiruar.

Ju beqarët do pëlqeni mjaft disa persona, por do ndiheni si të bllokuar para tyre aq sa nuk do ja shprehin dot këtë pëlqim. Në punë fjalët i merr era, veprat janë ato që ngelen. Përqendrohuni më tepër tek gjërat që duhen bërë dhe mos u dorëzoni për asnjë lloj arsyeje. Edhe financat do jenë tej mase të paqëndrueshme. Bëni shumë kujdes nëse nuk doni të keni probleme serioze.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend