VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E HËNË 9 DHJETOR 2019

By | December 9, 2019

Komentet

HOROSKOPI E ENJTE 23 JANAR 2020

Një buzëqeshje do të rezultojë më e vlefshme se një grusht i madh me para sot. Ecni përpara dhe përdorni sharmin tuaj për të marrë atë që dëshironi. Shfrytëzoni atë që keni për të hyrë në atë që dikush tjetër tashmë ka hyrë. Ky nuk është manipulim.

Rutina juaj e përditshme nuk do të duket kaq e shurdhër sot. Përqafoni të gjithë kaosin. Në fund të fundit, po stimulon mendjen tuaj në një mënyrë krejt të re. Nëse e lini veten të shqetësoheni për mënyrën se si do të funksionojnë gjërat, do të vini veten në shqetësime emocionale pa ndonjë arsye të vërtetë.

Si koncept, dashuria mund të jetë e rëndësishme për ju tani, por mund të keni disa ndjenja joromantike sot. Do të ishte diçka me mend për ju të shmangni çdo gjë shqetësuese. Trajtojeni veten në një vetmi luksoze.

Ju mund të hutoheni kur dikush afër jush mbështet dy ide në dukje kontradiktore sot. Nuk varet gjithmonë nga ju që të organizoni mendimet e të dashurit tuaj. Ndonjëherë, ata duhet ta bëjnë vetë këtë.

Mendimet tuaja kanë peshë ekstra tani, kështu që jepuni zë atyre, nëse me të vërtetë dëshironi të bëni disa ndryshime në botën tuaj. Përfshihuni edhe kur dikush thotë diçka me të cilën nuk jeni dakord. Ju nuk duhet të habiteni kur të tjerët ju bashkohen në betejë.

Nëse doni një shkëmbim të thellë dhe domethënës të ideve sot, duhet të tregoheni krijues dhe të keni guximin të veproni në një mënyrë të pazakontë ose të papritur. Ju duhet të merrni vëmendjen e tyre. Ndonjëherë stili është po aq i rëndësishëm sa substanca.

Ndonjëherë nuk ka asgjë të keqe të intrigoheni më shumë nga mënyra se si duket diçka sesa nga praktikimi i saj. Të kesh vëmendje për bukurinë është e rëndësishme dhe do të të ndihmojë të krijosh stilin tënd. Zgjidhni gjërat bazuar në mënyrën se si pamja e tyre ju bën të ndjeheni.

Nëse po përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e dikujt sot, duhet të zgjidhni një qasje joligjore. Në vend që ekspozoni sa m shumë veten, përpiquni të jeni më të pakapshëm. Mos jini shumë të thjeshtë për t’u kapur.

Historia tregon se ndryshime të mëdha mund të ndodhin kur njerëzit bashkohen për një kauzë. Është koha për të bashkuar forcat, nëse me të vërtetë dëshironi të arrini gjërat. Bashkohuni me një klub, grup ose një lloj organizate tjetër që beson në atë në të cilën besoni edhe ju.

Sot ftesa e një miku mund t’ju ndihmojë të mësoni më shumë rreth një kulture të huaj për të cilën keni qenë gjithmonë kuriozë. Kjo është një ditë e mrekullueshme që ju të eksploroni dhe të mësoni për sa më shumë aspekte të ndryshme të kësaj kulture unike.

Nëse vazhdoni të përqendroheni në një dështim ose zhgënjim të kohëve të fundit, nuk do të rriteni dhe nuk do të arrini kurrë potencialin tuaj të plotë. Shfrytëzoni një shans dhe hidheni frikën nga ballkoni. Me financat do të keni sukses.

Detyra juaj kryesore sot do të jetë të përpiqeni të kuptoni se si të përfitoni nga shanset që ju ofrohen. Thjesht dëgjoni instinktin dhe zgjidhni rrugën që ju premton më së shumti përmbushje. Shmangni çdo gjë që duket si një rrugë e shkurtër.

HOROSKOPI E MËRKURË 22 MAJ 2020

Aftësia juaj për të parë gjërat nga këndvështrimi i një personi tjetër do të jetë shumë i dobishëm.  Kjo jo vetëm që do t’i bëjë të tjerët më të lumtur, por, gjithashtu, do t’ju gëzojë në planin afatgjatë.

Nuk do të ketë asgjë të mërzitshme ditën e sotme, edhe nëse është disi e qetë. Do të ketë shumë mundësi interesante të shtruara gjatë ditës. Mbani një sy hapur për dikë që dëshiron t’ju çojë diku ku do të përjetoni një kulturë të panjohur.

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për fillimin e projekteve të reja. Shkathtësia juaj për t’i bërë gjërat vetë do të vlerësohet nga eprorët tuaj. Në aspektin financiar, nëse kurseni nuk bëni keq.

Nëse jeni duke u marrë prej kohësh me një projekt afatgjatë sot mund të jetë koha e duhur për ta konkretizuar atë. Në fushën e ndjenjave, keni nevojë për një impuls të ri në raportin tuaj.

Shfrytëzoni një shans sot dhe thoni atë që ju ka mbetur në mendje, pa marrë parasysh se të tjerët nuk do të kenë mendim pozitiv. Ju jeni më shumë se një lider kështu që merrni iniciativën dhe mos kini frikë të jepni opinionin tuaj.

Socializimi po bëhet më i lehtë për ju. Ky është një moment i mirë për ju që të takoni njerëz të rinj dhe të mësoni për mënyra të reja për t’i bërë gjërat. Do të jeni të ekspozuar ndaj të gjitha llojeve të ideve të reja se si ta bëni jetën më argëtuese.

Njerëzit nuk do ta dinë se çfarë ylli jeni nëse nuk i bëni ata të vetëdijshëm për këtë! Ka ardhur momenti që ta lini pas dore modestinë dhe të tregoni se ju shkëlqeni në çdo drejtim.

Nëse jeni në kërkim të një pune ose nëse keni aplikuar për një pozicion të ri, dita e sotme nuk ju sjell shumë fat në këtë drejtim. Mos hiqni dorë, sepse shumë shpejt gjithçka do të ecë në drejtimin e duhur.

Ka ardhur koha që ta shikoni tablonë të plotë. Mos lejoni që të tërhiqeni nga melodramat. Nëse do të filloni një punë të re ose do të bëni një udhëtim në distanca të gjata, vendosni shumë kohë për t’u përgatitur.

Nëse jeni në një partnerit sa i përket një biznesi, është e domosdoshme që të tregoni korrektesë. Nëse ndjeni se në këtë sektor nuk i përmbushni të gjitha kriteret, atëherë përpiquni të gjeni ekuilibrin e duhur dhe ta ndryshoni situatën.

Universi ka vendosur prioritete që duhen respektuar nga ana juaj. Mos u shqetësoni për një projekt i cili do të realizohet. Vendosja e planetëve ju bën pak nervoz sot, por me kalimin e kohës do të kuptoni se me qetësi zgjidhen të gjitha.

Njerëzit që ngrihen për veten e tyre respektohen më shumë. Mbajeni këtë në mendje sot kur të përballeni me një padrejtësi. Përgatituni dhe kërkoni atë që meritoni duke mos u shqetësuar për atë që mendojnë të tjerët.

HOROSKOPI E MARTË 21 JANAR 2020

Sot fokusohuni më shumë të puna dhe më pak te argëtimi. Sot është një mundësi e artë për t’u treguar njerëzve se jeni të aftë dhe të gatshëm të merrni detyra më të mëdha dhe më të mira. Veproni me vetëbesim.

Një marrëdhënie e shëndetshme nuk ka nevojë për vëmendje të vazhdueshme. Në fakt, një pauzë herë pas here mund ta forcojë raportin. Të dy keni një lidhje që do të rritet vetëm me kalimin e kohës, pavarësisht sa rrallë e shihni njëri-tjetrin.

Ndjekja e këshillave të thjeshta mund t’ju çojë në një rrugë shumë interesante sot, kështu që bëni atë që sugjeron dikush afër jush, edhe nëse tingëllon pa kuptim apo edhe paksa e sikletshme. Por kujdes nga shpenzimet e panevojshme.

Bisedat do të marrin një pjesë të madhe të ditës tuaj sot. Por kujdes sepse kur jeni duke folur, nuk mund të dëgjoni. Barra e komunikimit të mirë varet mbi supet tuaja. Ne aspektin ekonomik, nuk i keni fort mirë punët sot.

Nuk duhet të jeni një gjeni për të kuptuar se çdo monedhë ka vlerë. Kështu që pse po tregoheni kaq të pakujdesshëm me shpenzimet e vogla? Rishikoni buxhetin tuaj ditor dhe filloni të zvogëloni disa shpenzime luksoze të parëndësishme.

Mund t’ju mungojë një pjesë e informacionit, por duhet të jeni në gjendje të vazhdoni edhe pa të. Përdorni intuitën dhe logjikën tuaj. Mos u vono vetëm sepse dikush nuk është kthyer te ju me një konfirmim ose një detaj të vogël. Ju e dini sa duhet për të vazhduar më tej, kështu që mos humbni vrullin.

Mos ngurroni të jeni pak më shumë i përqendruar te vetja juaj sot. Ju keni nevojë për një dozë të madhe dashurie, ngrohtësie dhe kujdesi. Disa probleme në jetën tuaj shoqërore ju kanë bërë të shikoni më nga afër marrëdhëniet tuaja.

Në të kaluarën, miqtë tuaj ju janë gjendur pranë. Sot është radha jote të ndihmosh njërin prej tyre. Në aspektin financiar, gjithçka do të shkojë shumë mirë falë pozitivitetit që rrezaton duke grumbulluar energji pozitive.

Kërkoni autoritetin që ju nevojitet për të arritur atë që dëshironi sot dhe do ta merrni atë, edhe nga njerëz që zakonisht nuk janë shumë të dobishëm. Ju po filloni të ndiheni shumë më të sigurt dhe kjo po bën që njerëzit e tjerë të jenë më të sigurt te ju.

Nëse ia keni vendosur syrin dikujt, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të bërë disa hulumtime mbi të shkuarën dhe karakterin e këtij personi. Me disa pyetje strategjike, ju mund të zbuloni shumë më tepër sesa prisnit.

Ka shumë opsione shoqërore sot për ju, por tregohuni selektivë se cilat nga ato ju bëjnë të ndiheni më mirë. Sa u përket angazhimeve në punë, sigurohuni që të kryeni gjithçka brenda afatit.

Zakonisht keni një aftësi të shkëlqyeshme për të parë njerëzit për ata që janë në të vërtetë, pavarësisht se çfarë lloj kamuflimi ata përdorin. Por sot dikush do ju fusë në ngatërresa. Ndonjëherë, ata janë thjesht njerëz të trembur prandaj mos i gjykoni shumë ashpër sot.

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 JANAR 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Pas një periudhe delikate te kaluar ne çift, këtë jave gjendja do filloje te normalizohet. Te dy do falni dhe do hapni rruge kështu qe pas te mërkurës do keni vetëm çaste emocionuese. Beqaret do jene gjithashtu me fat ne dashuri dhe do mund ta gjejnë princin e tyre te kaltër qe ditët e para. Bota për ta do ketë me shume ngjyra ne te ardhmen. Ne planin financiar rrethanat do jene goxha te favorshme. Do përmbyllni me sukses një projekt gjigand dhe do merrni goxha para. Shëndetin duhet ta keni me shume ne vëmendje. Mbani larg mikrobet dhe ndotësit me një higjiene strikte. Ne pune do jeni te vendosur, te guximshëm dhe largpamës. Do keni vetëm arritje ne karriere. edhe jeta familjare do jete e mire.

Demi21. prill – 21. maj

Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj jave dhe madje do kuptoheni se bashku edhe vetëm me shikime apo duke dëgjuar zërin. Beqaret do i kenë te gjitha kushtet për te realizuar një takim ashtu si e kane ëndërruar, duhet thjesht qe te përfitojnë sa me shume qe te mundin. Ne planin financiar do merrni vendime te rëndësishme, te cilat pak nga pak do e përmirësojnë gjendjen ne te cilën ndodheni. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime ditët e para, por pas te mërkurës gjithçka do ndryshoje dhe do ndiheni te qete. Kujdes vetëm me duhanpirjen. Ne pune do jeni tejet te përqendruar pas objektivave tuaja finale dhe do arrini majat e suksesit. me familjaret mund te keni disa konflikte te vogla.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Priten goxha ndryshime ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe përgjithësisht ato do jene pozitive. Nuk do jeni për asnjë çast me humor te keq dhe nga ana tjetër do i besoni me tepër atij qe keni ne krah. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet realiteti do ju duket me i trishte. Jo çdo gjë mund te realizohet sa hap e mbyll sytë dhe siç ju do e dëshironi. Financat nuk do jene te këqija, por për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme ka rrezik qe gjendja te ketë shpejt tronditje te forta. As shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Do keni probleme me ezofagun dhe do ndiheni si te fryre. Ne pune ambicia nuk do ju lere te qete asnjë moment dhe do keni vetëm sukses. Edhe jeta familjare do jete e mire.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Këtë jave do jeni shume me te duruar dhe me te kujdesshëm ju te dashuruarit. Çdo mosmarrëveshje qe do ju dale do dini si ta menaxhoni me maturi. Fundjava nga ana tjetër ka për te qene e shkëlqyer. Beqaret do kenë te tjera pikësynime dhe nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Ne jetën familjare ose shoqërore do ndodhe diçka e bukur. Ne planin financiar është koha te merrni masa qe gjendja te konsolidohet. Po i shtytë gjerat me shume do keni probleme. Shëndeti nuk do jete i qëndrueshëm. Do keni imunitet te rene dhe dhimbje ne disa pjese te trupit. Ne pune do iu jepen mundësi për te punuar jashtë shtetit dhe nuk duhet t’i neglizhoni për asnjë arsye. Jeta familjare do jete e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ne jetën tuaj ne çift do ketë ndryshime rrënjësore gjate kësaj jave, por çdo gjë do varet nga sjellja e kohëve te fundit. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju beje surpriza dhe propozime për diçka me serioze. Ata qe janë grindur do vendosin te qëndrojnë pak kohe larg. Beqaret nuk duhet te pranojnë asnjë ftese sepse do lëndohen. Ne planin financiar është momenti te këshilloheni me specialiste qe te mos keni te papritura. Shëndeti do jete disa dite i mire disa dite jo i qëndrueshëm. Nuk keni si t’iu shpëtoni virozave. Ne pune do jeni ambicioze dhe te arsyeshëm. Gjithçka do ju ece me mire nga me pare. Familja e kënaqshme.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Ata qe janë ne një lidhje do ndihen me mire me partnerin dhe do e kuptojnë se e kane pasur gabim për ato qe kane menduar. Vetëm ata qe kane kohe qe kane debate do mendojnë për ndarje. Beqaret do ndihen me mire këtë jave. Do realizojnë takimet e ëndërruara dhe nuk do e ndiejnë me vetminë. Ne planin financiar situata do lere për te dëshiruar dhe kjo për shkak te pamaturisë tuaj me shpenzimet. Për shëndetin do jete periudhe e mire. Do keni imunitet dhe rezistence te mire fizike e morale. Ne pune yjet do ndikojnë pozitivisht dhe do filloni t’i bëni planet më me kujdes. Pas te mërkurës mund te fitoni edhe një pozicion te ri me më tepër te ardhura se me pare. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos e gënjeni partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dale ne drite një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Beqaret do realizojnë takime te papritura, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Do kuptoni qe edhe ëndrrat mund te realizohen. Financat do jene goxha te mira, megjithatë vazhdoni te shpenzoni me maturi duke menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, madje mund te ndiheni edhe me ne forme se një jave me pare. Ne pune do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për te arritur majat. Ne familje do ketë ndryshime dhe lajme te reja.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Paqja dhe harmonia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Do ja kaloni aq mire dhe do qeshni aq shume saqë te gjithë do ju kenë zili. Beqaret duhet t’i mendojnë gjerat disa here para se te hedhin hapa sepse ne te kundërt mund te lëndohen pamase. Financat do përmirësohen dalëngadalë. Merrini gjerat sa me shtruar sepse vetëm ne këtë mënyrë do dilni te fituar. Shëndeti do vije duke u përmirësuar dita ditës. Edhe ata qe janë pasur probleme me pare do jene me te qete. Kujdes vetëm me konsumimin e sheqerit. Ne pune Plutoni do ju nxite te ndërmerrni iniciativa dhe rreziqe për te arritur atje ku doni. Do hasni vështirësi, por ne fund do ja dilni. Familja pa asnjë problem.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Ndikimi i planetëve do beje qe jeta juaj ne çift te ketë përmirësime te mëdha këtë jave. Do keni plot momente paqeje dhe harmonie. Beqaret le te abuzojnë me sharmin qe kane nëse gjithçka behet për te tërhequr një person interesant. Fundjava për ta ka për te qene e jashtëzakonshme. Për financat perspektivat do jene shume me te mira nga sa kane qene. Do mund t’i kryeni pa frike investimet qe keni dashur. Shëndeti ditët e para do jete i mire, por te enjte dhe te premte mund te keni shqetësime nga stomaku dhe mund te vuani nga pagjumësia. Ne pune do jete Jupiteri ai qe do ua ndriçoje mendimet dhe do ju nxite te hidhni hapat e duhura. Jeta familjare do jete e kënaqshme. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë kurdoherë.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Debatet e fundit qe keni pasur me partnerin ju kane bere te vuani dhe te mundoheni shume, por kësaj jave gjerat do fillojnë te normalizohen. Te dy palët do jeni me humor disi me te mire. Beqaret nuk duhet te pranojnë te hedhin hapa te nxituara pa qene plotësisht te bindur. Mire do jete qe te mos ju besojnë verbërisht as miqësive te krijuar rishtazi. Sektori i financave do jete i paparashikueshëm pasi ju do jeni te pavëmendshëm e te papërqendruar. Mundohuni qe shpenzimet t’i kryeni me maturi. Shëndeti nuk do jete aspak i keq përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa te lodhur. Ne pune do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do arrini atje ku keni dashur. Me familjaret do ketë disa divergjenca te vogla.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Kjo jave do jete shume e favorshme për ata qe janë ne një lidhje. Do e thelloni marrëdhënien me partnerin dhe madje do bëni edhe plane afatgjata për te ardhmen. Momentet emocionuese do jene te vazhdueshme. Beqaret do marrin deklarata te shumta dashurie dhe me siguri do e ndryshojnë edhe statusin e tyre. Financat nuk do jene ne gjendjen e tyre me te mire, kështu qe sido qe te vijnë punët mundohuni te shpenzoni me kursim. Shëndeti ka për te qene shume i mire. Do keni mbrojte te mire imunitare nëse konsumoni me shume fruta dhe perime qe përmbajnë vitamine C. Ne pune do merrni disa propozime qe nuk duhen humbur për asnjë arsye. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Dite sensuale do kaloni këtë jave pranë atij qe keni ne krah. Marrëdhënia juaj me partnerin do jete e begate dhe për asnjë moment problematike. Beqaret nga ana tjetër do kenë disa takime te veçanta dhe ndryshe nga sa e kishin menduar do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Buxheti do jete shume me i qëndrueshëm nga me pare dhe kjo jo vetëm fale mbështetjes se te afërmve, por edhe nga maturia qe do tregoni ju. Shëndeti nuk do jete ashtu si keni pritur. Disa dite mund te vuani nga diarreja ose kapsllëku, nga artroza dhe mund te keni edhe dhimbje koke. Ne pune do jeni te motivuar dhe do e bëni çdo gjë me entuziazëm. Gjithçka do jete ne favorin tuaj. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

HOROSKOPI E HËNË 20 JANAR 2020

Shpenzojeni kohën e lirë me fëmijë, pasi do të mund të çliroheni nga stresi. Sa i përket anës financiare ka gjasa gjendja të përforcohet. Lidhja juaj e dashurisë po shndërrohet magjike. Partneri/partnerja juaj do bëjë gjithçka mundet për t’ju bërë të lumtur.

Jepini mundësi dikujt pranë jush t’ju ndihmojë, pasi ka gjasa që t’ju zgjidhë një problem që ju mundon prej kohësh. Marrëdhënia juaj romantike po përforcohet gjithnjë e më shumë. Merrni më shumë kohë për veten dhe vlerësoni arritjet tuaja. Kjo do t’ju ndikojë pozitivisht në personalitet.

Përpiquni të mos përqendroheni nëpër detaje, të cilat nuk kanë aspak rëndësi. Pjesëmarrja në një event social do të jetë një mundësi perfekte për të përmirësuar raportin me disa persona të rëndësishëm dhe me influencë. Gjërat duken për mrekulli në marrëdhënien tuaj në çift.

Ka gjasa të çliroheni nga një problem fizik, duke ju mundësuar të merrni pjesë nëpër aktivitete të ndryshme sportive. Sot ka gjasa të përqendroheni në çështje që kanë lidhje me pronat e paluajtshme ose projektet kulturore.

Natyra juaj e çiltër do t’i bëjë personat rreth jush të ndihen të lumtur. Me ndihmën e miqve tuaj, ka gjasa që të arrini një marrëveshje të rëndësishme në anën profesionale. Udhëtimet e shkurtra apo takimet me miqtë do të jenë në axhendën tuaj.

Fëmijët do t’ju ndriçojnë ditën. Planifikoni një drekë me familjen, për t’u çliruar nga lodhja në punë. Nëse keni marrë hua diku, ka ardhur ta shlyeni me çdo kusht atë. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj t’ju vërë në provë, çfarë do të shkaktojë zemërim për disa ditë.

Do ta keni të nevojshme të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë mes miqve apo anëtarëve të familjes. Mund të përballeni me vështirësi të vogla në aspektin financiar. Mos shkoni pas fantazive dhe përpiquni të jeni më realistë.

Një ndodhi gjatë ditës së sotme ka gjasa t’ju lumturojë pa masë. Megjithatë përpiquni të mbani emocionet nën kontroll. Dikush mund të vijë sot në shtëpinë tuaj papritur, duke ua ndryshuar tërësisht planet për pjesën tjetër të ditës.

Përpiquni të reflektoni rreth veprimeve tuaja kohëve të fundit. Është e rëndësishme që ta kuptoni veten më mirë. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj t’ju bëjë sot të ndiheni si personi më i veçantë në jetën e tij/saj.

Mund të ndodheni sot në një situatë të vështirë në punë. Bëni durim, pasi mund të përfundoni në konflikt me një prej kolegëve tuaj. Sa i përket anës personale, disa beqarë të kësaj shenje mund të jenë në prag të nisjes së një marrëdhënieje të re romantike.

Mund të shqetësoheni për shkak të disa çështjeve të brendshme. Investimet janë të rekomanduara por kërkoni këshilla të përshtatshme. Bashkëshorti/bashkëshortja do të mbështesë idetë tuaja të reja.

Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person, i cili/e cila do të ndikojë maksimalisht në mendimet tuaja. Një udhëtim me partnerin/partneren do të sjellë ndryshime pozitive në marrëdhënien tuaj. Do të ndiheni të relaksuar dhe mbushur me energji.

HOROSKOPI E DIEL 19 JANAR 2020

Ka një ndjenjë në rritje brenda jush që pamja juaj fizike nuk është një pasqyrim i saktë i vetvetes suaj të brendshme. Kushtojini vëmendje kësaj ndjenje. Nëse doni të humbni pak peshë, të fitoni pak peshë ose thjesht të ndryshoni veshjet tuaja, bëni një përpjekje për të filluar transformimin sot.

Një marrëveshje që keni bërë me dikë shumë kohë më parë po shndërrohet në një premtim që thjesht nuk mund ta mbash sot. Varet nga ju që të bisedoni me këtë person sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të përpiqeni të rinegocioni një marrëveshje tjetër për një kompromis të ri.

Ju nuk mund të argëtoheni duke debatuar me dikë nëse nuk e respektoni fillimisht. Sigurisht, ai mund të ketë ide krejt qesharake për mënyrën sesi duhet të drejtohet bota, por kjo nuk e ndryshon faktin se ai ka të drejtë të mendojë si të dojë. Nëse e gjeni veten në një bisedë me dikë që nuk pajtohet me ju në çdo nivel sot, përpiquni të mos merrni personale.

Ju e dini vlerën tuaj, por sot mund të ndjehet sikur askush tjetër nuk po e bën këtë. Nëse ndiheni të lënë pas dore ose të anashkaluar prej miqve tuaj mbani shënimet tuaja. Ndoshta ka ardhur koha që të largoheni prej tyre dhe të nisni një jetë të re larg pranisë së tyre.

Mos lejoni që gjithë krijimtaria juaj të shkojë drejt humbjes sot. Dilni dhe filloni të bëni diçka me të gjitha ato ide që keni në kokën tuaj. Bëni një vizitë në një dyqan arti apo muze. Ndërsa jeni aty, diçka mund të ndezë një mendim që ju çon në frymëzimin e vërtetë!

Sot do të jetë shumë e lehtë të qëndroni në ritëm me njerëzit përreth jush, gjë që është një gjë shumë e mirë. Secili nga personat me të cilët po punoni është duke marshuar drejt të njëjtit objektiv me ju. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të pasur një rol më të madh në një grup njerëzish.

Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj sot është të jeni aktiv, fizikisht, mendërisht ose emocionalisht. Bëni biseda të ngrohtë. Sot është një ditë e mrekullueshme për të shtyrë kufijtë tuaj dhe për të shkuar në një territor të ri. Do të ndjeheni mjaft mirë!

Ka shumë njerëz të rinj në skenë aktualisht duke ju bërë të ndjeheni sikur njëri prej tyre do të marrë vendin tuaj në një marrëdhënie të dashur, por kjo është vetëm frika juaj! Nëse jeni të stresuar që një mik po kalon kohë me dikë tjetër largojeni këtë mendim. Ju i doni miqtë tuaj dhe duhet t’u besoni atyre.

Ju mund të ndërmerrni një hap shumë me rrezik tani në jetën tuaj, por para se të realizoni një investim ose të rezervoni një udhëtim tregoni kujdes. Universi dëshiron që ju të shmangni çdo gjë që përfshin shumë rrezik fiskal. Rreziku i vetëm që duhet të hulumtoni është i orientuar emocionalisht.

Tani po ndodh një përzierje e çmendur brenda rrethit tuaj shoqëror. Njerëzit duket se po ndërrojnë personalitete dhe sillen në disa mënyra të papritura. Të metat papritmas shfaqen dhe njerëzit e besueshëm mungojnë në veprim. Ju duhet të jeni shkëmbi i besueshmërisë në të cilin të gjithë të tjerët mund të mbështeten!

Edhe pse udhëtimet në egon e dikujt mund t’ju shqetësojnë tani, nuk mund të bini në lojërat e tyre. Përpjekjet e tyre për t’ju përfshirë në një luftë janë përpjekje për t’ju ulur në nivelin e tyre. Mos e bëj këtë.

Zakonet e vjetra mund të rriten lehtësisht si një palë xhinse të vjetra të zbehura. Ato janë diçka që ju japin rehati edhe pse mund të mos jenë të përshtatshme për çdo rast. Sot, hidhini një sy gjërave që bëni në jetën tuaj pa menduar vërtet për to, dhe pyesni veten nëse ato janë apo jo të nevojshme apo produktive për jetën tuaj tani.

HOROSKOPI E SHTUNË 18 JANAR 2020

Mund të vendosni në provë një miqësi, duke e vlerësuar atë në praktikë. Do të shihni realitetin e rrugës që po ndiqni dhe do të kërkoni të merrni masa për të. Ka gjasa të ndiheni të vetmuar dhe nuk do të keni dëshirë të shprehni emocionet tuaja.

Mund t’ju kërkojnë lidhur me një detyrë të caktuar, ndaj bëhuni gati të merrni përgjegjësitë. Ka gjasa që të ndërmerrni disa projekte mjaft të rëndësishme për karrierën tuaj. Disa persona të kësaj shenje do të kenë dëshirë të ecin përpara në biznes.

Përpiquni të zbatoni prioritetet që keni vendosur për këtë të shtunë. Gjithashtu, kushtojini vëmendje edhe disa detajeve në jetën e përditshme. Dikush po ju sheh si mundësinë e vetme për të zgjidhur një problem, mos hezitoni të jepni ndihmën tuaj.

Është momenti i duhur për të gjetur një mënyrë për të rregulluar gjendjen tuaj financiare. Këtë vendim duhet ta ndërmerrni tani, përndryshe do ta keni të vështirë t’ia dilni mbanë. Sa i përket anës profesionale apo marrëdhënies në çift, nuk parashikohen ndryshime.

Do të kaloni një ditë të qetë me familjen tuaj. Bisedoni me partnerin/partneren tuaj dhe tregoni gjithçka që mund t’ju shqetësojë. Ka gjasa që t’ju vonohet një përgjigje që prisni prej disa ditësh.

Anëtarët e familjes do t’ju vënë në dukje përgjegjësitë që ju takojnë, çfarë mund të shkaktojë tension për ju. Mos neglizhoni asnjë shqetësim shëndetësor. Është koha e duhur për të eksploruar rreth disa interesave të ndryshme.

Mund të zhvilloni biseda të gjata me partnerin/partnerin tuaj, çfarë do t’ju ndihmojë shumë në kthjellimin e mendimeve. Rekomandohet të përfshiheni nëpër aktivitete të ndryshme fizike dhe t’i përkushtoheni aq sa mundeni hobit tuaj.

Të lindurit e kësaj shenje pritet të kalojnë një ditë të veçantë sot, mbiu të gjitha ata që janë në një lidhje demokratike. Shijoni çdo moment. Beqarët e kësaj shenje mund të ndihen të vetmuar.

Do të keni nevojë për më shumë kohë për veten tuaj dhe kryesisht për të reflektuar. Është e rëndësishme të jeni të përqendruar. Mos refuzoni këshillat e të afërmeve tuaj, pasi mund t’ju ndihmojnë pafund.

Gjykimi që do të bëni rreth një çështjeje të caktuar do të jetë mjaft i mirë. Do të merrni pikërisht atë çfarë dëshironi. Megjithatë, bëni kujdes me mbivlerësimin e vetes.

Askush nuk do të mund të përfitojë më mirë se ju sot, prandaj mos kini frikë kur i afroheni çdo lloj negociate. Sa i përket dashurisë, jo gjithçka po ecën sipas parashikimeve.

Një çështje private ju ka munduar gjatë këtyre ditëve. Ekziston mundësia t’u ktheheni disa ngjarjeve nga e kaluara. Mos u fokusoni vetëm te vetja, por mendoni edhe për njerëzit rreth jush.

HOROSKOPI E PREMTE 17 JANAR 2020

Ekziston mundësia që gjatë kësaj të premte të keni nevojë për ndihmë. Do të gjeni mbështetje te vëllai apo motra juaj. Do të ndjeni mungesën e komunikimit me dikë që e doni shumë. Përpiquni të mos qëndroni vetëm në zyrë.

Përpiquni të largoni stresin dhe mendimet e këqija. Mos ndërmerrni asnjë hap teksa jeni në ketë gjendje. Do ta keni të vështirë të gjeni gjuhën e përbashkët sot me partnerin/partneren tuaj.

Sjellja juaj bujare do të vlerësohet nga njerëzit rreth jush. Sa i përket anës ekonomike, kjo ditë do të jetë më mirë se ditët e tjera të kësaj jave. Lëreni mënjanë të kaluarën, ecni përpara dhe shihni drejt lumturisë.

Mund të shqetësoheni sot për shëndetin e partnerit/partneres suaj. Të lindurit e kësaj shenje që merren me biznes, ka gjasa që sot të kalojnë një ditë të vështirë. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të plotësuar mungesën në familje.

Ka gjasa që së shpejti të realizoni një udhëtim të shkurtër. Krahas kësaj, përpiquni të mos përfshiheni në çështje delikate si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional. Përpiquni të jeni i përqendruar tek synimet tuaja, pasi ka gjasa të keni sukses.

Do të ndiheni të relaksuar dhe do të keni dëshirë të përfshiheni në aktivitete argëtuese. Është dita e duhur për të rregulluar marrëdhëniet me partnerin/partneren tuaj, nëse keni pasur konflikte. Veproni me zgjuarsi.

Tregohuni të kujdesshëm, nëse mendoni të kritikoni një person pranë jush. Ka gjasa që të shpenzoni një shumë të konsiderueshme parash gjatë kësaj të premte. Dita e duhur për të dhënë një intervistë për një vend të ri pune.

Dikush ju pret të bisedoni gjatë lidhur me një temë tejet të rëndësishme për ju. Një propozim i ri, mund të hapë një dritare të re për ju. Bëni kujdes që emocionet e tepërta mos të ndikojnë tek vendimet tuaja.

Është e nevojshme ti kushtoni disa momente edhe krijimtarisë suaj. Kjo do t’ju ndihmojë të shprehni ndjenjat dhe emocionet tuaja. Ekziston mundësia e një bashkëpunimi në frytshëm në jetën profesionale.

Pavarësisht se mund të përballeni me pengesa në punën tuaj, shanset më të mëdha janë që t’ia dilni mbanë. Mos u frikësoni, por tregohuni të guximshëm në çdo moment. Sa i përket marrëdhënie në çift, do të ndiheni komod në bisedat me partnerin/partneren tuaj.

Të lindurit e kësaj shenje nuk parashikohen të kalojnë një ditë të qetë. Një ndodhi gjatë këtyre ditëve vijon t’ju mundojë. Mos qëndroni të mbyllur, por flisni hapur. Vetëm kështu do të ndiheni më të çliruar.

Përpiquni të përmirësoni disa anë të personalitetit tuaj, të cilat ju janë vënë shpesh në dukje nga të tjerët. Gjendja jua financiare do të jetë e qëndrueshme. Nuk rekomandohet të bëni shpenzime të mëdha, nëse nuk jeni të bindur që është zgjedhja e duhur.

HOROSKOPI E ENJTE 16 JANAR 2020

Jepini prioritet nevojave të anëtarëve të familjes suaj. Përfshihuni dhe ndani gëzimin me ta. Ka gjasa të jeni në qendër të vëmendjes sot në punë dhe ekziston mundësia të shënoni progres. Lejojini partnerit/partneres suaj të kuptojë sesa e dashuroni.

Do të jeni aktiv dhe vigjilent gjatë gjithë ditës. Gjendja juaj shëndetësore, gjithashtu, do të jetë mjaft e mirë. Nëse dëshironi që lidhja juaj romantike të zgjasë, mos lejoni që të ndërhyjnë persona të tretë.

Bëni kujdes teksa ngisni makinën. Ata që kanë nisur biznes në partnerit duhet të bëjnë shumë kujdes gjatë ditës së sotme. Dijet dhe humori juaj i mirë do të befasojnë njerëzit rreth jush. Përpiquni t’i jepni një tjetër kurs lidhjes suaj romantike.

Potenciali juaj intelektual do t’ju ndihmojë të luftoni pamundësitë. Vetëm duke menduar pozitivisht do të mund t’ia dilni mbanë. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet gjatë ditës. Përgjegjësitë familjare do të vijojnë t’ju rriten, çfarë mund t’ju shkaktojë tension.

Sot ka gjasa t’ju mungojë dashuria e vërtetë. Megjithatë mos u shqetësoni, pasi gjithçka do të kalojë me kohën. Presioni në punë mund t’ju bëjë të humbisni durimin në situata të caktuara.

Disa informacione të reja mund t’ju befasojnë, por njëkohësisht mund t’ju japin edhe një mësim të mirë. Partneri/partnerja juaj do të përpiqet maksimalisht t’ju bëjë të lumtur. Sa i përket anës financiare, shfrytëzoni mundësitë që iu dalin përpara.

Mos u dorëzoni para problemeve të vogla, pasi nuk janë një arsye e fortë për të ndaluar planet apo projektet për të cilat keni punuar shumë. Bëni durim derisa gjërat të ndryshojnë për mirë.

Bëni kujdes dhe mos neglizhoni, kur bëhet fjalë për problemet shëndetësore. Do ta nisni ditën mbarë, por ka gjasa të shpenzoni shumë para në mbrëmje. Mund të përballeni me vështirësi në lidhjen tuaj romantike.

Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë. Do të përpiqeni të harroni disa momente të pakëndshme nga e kaluara. Në mbrëmje do të dëshironi të qëndroni vetëm pranë familjes suaj, pasi e shihni si mënyrën e vetme për të gjetur qetësi.

Disa persona të kësaj shenje do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për të ruajtur pozicionin e mëparshëm. Mund të përballeni me një sfidë të paparashikuar. Gjatë punës ka gjasa t’ju shfaqen disa probleme, për shkak të mosmarrëveshjeve me një prej kolegëve tuaj.

Ju e dini shumë mirë vlerën e parave, por është e nevojshme të kujtoni se është momenti të kurseni. Mos e shpenzoni ditën duke u marrë me detaje të vogla në shtëpi apo punë. Ka shumë gjasa që sot të përfundoni një projekt apo plan tuajin.

Një person i ri mund të bëhet pjesë e jetës suaj, duke ju sjellë emocione mjaft të veçanta. Shfrytëzoni çdo gjë rreth jush për të arritur aty ku duhet, por mos e tejkaloni cakun.

HOROSKOPI E MËRKURË 15 JANAR 2020

Përpiquni të shmangni një udhëtim të gjatë, pasi nuk do të jeni në kushtet e duhura për të udhëtuar. Ka gjasa që të keni përmirësim të të ardhurave financiare. Në familje do të gjeni atmosferë të ngrohtë. Ndërhyrja e të tjerëve mund të shkaktojë tension.

Mos u mbështesni tek fati, por kushtojini më shumë vëmendje shëndetit. Nuk është dita e duhur për kryer investime. Ndërhyrja në një çështje të bashkëshortes suaj do ta shqetësojë atë pamasë. Beqarët e kësaj shenje do të përballen me një mundësi të re sot.

Do të ndiheni të lumtur gjatë ditës së sotme dhe do të keni dëshirë ta shprehni atë. Bëni kujdes nëse ju duhet të merrni ndonjë vendimin këtë të mërkurë. Fëmijët mund t’ju lodhin dhe do të kërkojnë vëmendjen tuaj maksimale.

Mendoni pozitivisht dhe largoni mendimet e dyshimta. Kurajo juaj do të fitojë dashurinë. Nuk është dita e duhur për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme me shefin tuaj.

Natyra juaj dyshuese mund të përballet me humbje. Qëndroni larg personave që përpiqen të ndikojnë tek ju negativisht. Partneri/partnerja juaj mund të refuzojnë një propozim tuajin sot, çfarë mund t’ju zemërojë.

Mos hezitoni të shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mosbesimi në vetvete të mbizotërojë dhe t’ju pengojë progresin. Dikush mund të kërkojë ndihmën tuaj sot. Lidhja juaj romantike do të vijojë t’ju lumturojë.

Gjendja juaj fizike do të jetë mjaft e mirë. Përpiquni të mbani nën kontroll shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt e rëndësishëm. Nëse kaloni keqkuptimet në familjen tuaj, do t’i arrini më lehtësisht synimet tuaja.

Do të jetë një ditë e mbushur plot lumturi. Megjithatë bëni kujdes, nëse do t’ju duhet të nënshkruani disa dokumente. Ata që kanë në plan të realizojnë një udhëtim me partnerin/partneren ka gjasa të kalojnë ditë të paharrueshme.

Momente të bukura ju presin, çfarë do të ndikojnë menjëherë në rritjen e energjisë suaj. Mos i neglizhoni këshillat e prindërve, pasi ka shumë mundësi të rezultojnë produktive. Parashikohet se mund të kaloni momente fantastike me partnerin/partneren tuaj.

Mos e ndëshkoni veten për disa probleme që nuk varen prej jush. Ka gjasa që disa prej jush të fitojnë para nga burime të ndryshme. Dita e duhur për të komunikuar me persona që takoheni rrallë.

Bëni kujdes me marrëdhënien në çift. Shmangni sjelljet e çuditshme, të cilat mund të bëhen shkak për shfaqjen e disa problemeve mes jush. Sa i përket anës profesionale, nuk parashikohen ndryshime.

Idetë e reja në punë do t’ju sjellin produktivitet. Do të gjeni mbështetje edhe nga kolegët tuaj. Mund të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë, por mos e teproni me ushqimin dhe pijet.

HOROSKOPI E MARTË 14 JANAR 2020

Mos e teproni me ushqimin dhe rekomandohet që të ushtroheni rregullisht fizikisht. Ka gjasa që beqarët e kësaj shenje të përballen me vështirësi ekonomike, por disa persona pranë jush mund të ofrojnë mbështetje. Përpiquni t’i jepni më shumë kohë partnerit/partneres suaj ose mikut tuaj të ngushtë

Mos hezitoni t’i shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mungesa e besimit në vetvete të ndikojë negativisht në progresin tuaj. Kontrolloni emocionet, në mënyrë që të shmangni lëndimin e një anëtari tuaj në familje.

Pavarësisht se mund të kaloni një ditë mjaft të lodhshme, sërish do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë për pasdite. Gjithashtu, do të keni plot ide dhe disa mundësi zgjedhjeje. Ekziston mundësia që beqarët e kësaj shenje të bien në dashuri me shikim të parë.

Ka gjasa që sot t’i jepni fund një problemi shëndetësor nga i cili keni kohë që vuani. Gjithashtu, rekomandohet se nëse keni ndërmend të investoni në një projekt apo plan të caktuar, mos hezitoni. Personi i zemrës suaj do të shprehë mallin për ju.

Disa prej jush mund të jenë të detyruar të ndërmarrin vendime të rëndësishme gjatë kësaj dite. Do t’ju jepet mundësia të fitoni para pa ndihmën e askujt. Gjithçka që ju duhet është besimi në vetvete.

Qëndrimi pranë të afërmve tuaj do të lehtësojë tensionin rreth një çështjeje personale. Duhet të ndiheni me fat që keni njerëz të tillë rreth jush. Të gjitha paratë që mund të keni investuar në të kaluarën, po sjellin rezultate vazhdimisht. Partneri/partnerja juaj nuk do të hezitojë të shprehë zemërimin nëse nuk i kushtoni vëmendjen e duhur.

Do të kaloni një ditë të qetë në punë, gjë që do t’ju bëjë të mendoni lehtësisht për pjesën tjetër të ditës. Çiftet e martuara do të kalojnë momente mjaft të këndshme pranë njëri-tjetrit. Ndërsa mes atyre që janë në një lidhje, nuk përjashtohet mundësia e një bisede për të ardhmen.

Çfarëdo që të bëni sot, do të ndiheni të frymëzuar dhe do ta bëni me dëshirën e plotë. Do të jeni disa hapa përpara në punë. Mos flisni vazhdimisht për investimet tuaja. Dashuria do të marrë një tjetër kthesë sot për të lindurit e kësaj shenje.

Do ta keni të vështirë të ecni përpara, për shkak të pesimizmit. Duhet të kuptoni se shqetësimi ju pengon të mendoni ashtu siç duhet. Partneri/partnerja juaj ka gjasa të tregojë vëmendje të veçantë ndaj jush sot.

Sjellja juaj në aspektin profesional do të vlerësohet maksimalisht sot. Disa persona nuk do të hezitojnë t’ju komplimentojë. Ndërsa në aspektin personat gjërat nuk do të jenë njësoj, pasi nuk përjashtohet mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj, çfarë mund të çojë drejt një hapësire boshe mes jush.

Presioni në punë dhe mosmarrëveshjet në familje mund t’ju shkaktojnë stres. Beqarët e kësaj shenje mund të përfshihen në një lidhje të re romantike. Mos u nxitoni, por përpiquni të mendoheni më thellësisht nëse keni ndërmend të shprehni diçka,

Është e nevojshme të nisni meditimin ose jogën për t’u lehtësuar psikologjikisht. Nuk do të jetë një ditë shumë rezultative, kështu që bëni kujdes me veprimet tuaja. Ka gjasa që të humbni miqësinë me një person që i besonit shumë.

HOROSKOPI I JAVËS 13-19 JANAR 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Mos tentoni te provokoni xhelozinë e partnerit tuaj gjate kësaj jave. Dihet qe do e bëni për te kuptuar sesa iu do por kjo taktike është e rrezikshme dhe mund te sjelle pasoja. Një person mjaft romantik do te vije ne jetën e beqareve. Mos u nxitoni për asgjë qe te përjetoni edhe me tepër emocione. Do hyni ne një periudhe te mire financiare. Buxheti do te ekuilibrohet. Ne parim do te gëzoni edhe një shëndet shume te mire, por gjithsesi mos e lini veten shume pas dore. Merkuri do jete planeti qe do iu japë me shume mbështetje ne planin financiar. Shefat dhe koleget do iu admirojnë për shkak te arritjeve qe do keni. Do shkëlqeni! Një familjar do jete i mërzitur, mbështeteni!

Demi21. prill – 21. maj

Do kaloni vetëm momente te këndshme këtë jave ju te dashuruarit dhe do ju duket vetja sikur jeni neper ëndrra. Partneri do kujdeset për detajet me te vogla dhe do ju beje te ndiheni me se miri. Beqaret do marrin propozime dhe ftesa te veçanta, por duhet te qëndrojnë me këmbë ne toke qe te mos gabojnë. Ne planin financiar duhet te jeni shume here me te kujdesshëm dhe te mendoheni mire para se te hidhni hapa. Me shëndetin do keni here pas here probleme te vogla, por nuk duhet te alarmoheni kurrsesi. Jeta profesionale do jete dinamike dhe e jashtëzakonshme. Do keni besim tek vetja dhe do guxoni me shume se kurdoherë. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Ka rrezik qe këtë jave te keni probleme dhe debate te forta me partnerin tuaj për shkak te një keq menaxhimi te financave te përbashkëta. Beqaret do dine si te veprojnë ne çdo moment dhe jeta do ju marre një tjetër drejtim. Zemra do filloje t’iu rrahe edhe me fort. Ne planin financiar nuk duhet ta humbni optimizmin se gjithçka do rregullohet, vetëm se duhet te bëni edhe ju me shume përpjekje. Për shëndetin do jete periudhe goxha e vështirë. Do keni shqetësime te njëpasnjëshme nga pjese te ndryshme te trupit. Ne pune mund te arrini me lart nëse punoni ne ekip dhe nëse nuk ndaleni për asnjë çast. Jeta familjare nuk do jete aspak e mire sepse nuk do ju pëlqejnë kritikat qe do iu bëjnë te afërmit.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Klima yjore e kësaj periudhe do kontribuoje ne harmoninë dhe paqen e jetës ne çift. Për te përfituar sa me shume bëni me tepër lëshime për njeri-tjetrin. Kësaj jave beqaret do kenë mundësinë te bëjnë një takim premtues. Do ketë edhe dashuri me shikim te pare. Përfitoni! Kërkoni ndihmën e dikujt për t’i menaxhuar me mire te ardhurat tuaja. Sigurisht qe paraja nuk sjell gjithmonë lumturinë, por nuk mund te jesh e lumtur pa para. Kujdesuni me shume për veten dhe ruajuni nga problemet me tretjen e ushqimit. Ne jetën profesionale do keni goxha ndryshime pozitive. Dikush do iu beje edhe një propozim interesant. Familja nuk do ketë probleme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jetesa ne çift nuk do jete aq e mire sa ju e kishit ëndërruar. Kujdes duhet bere ditën e marte dhe te mërkurë sepse partneri do jete me nerva dhe mund te këmbëngulë për disa gjera. Me mire hapni rruge. Beqaret nuk duhet t’i japin fjalën dikujt apo te bëjnë premtime, por duhet te njihen sa me mire me ta para se te hedhin hapa. Financat duhet t’i menaxhoni me sa me shume përkujdes dhe maturi qe te mundeni edhe pse ne fakt do merrni para nga te afërmit. Për shëndet te mire, mos e teproni me ushqimet dhe mbani dieta të pwrballueshme. Do e shihni qe do ndiheni sikur keni rilindur. Ne pune do ja dilni mbanë t’i realizoni projektet fale vendosmërisë dhe këmbënguljes.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Kjo jave ka për te qene shume e mire për ata qe janë ne një lidhje. Ne pjesën me te madhe te ditëve do mbizotërojë harmonia dhe çastet e lumtura. Beqaret do jene me më shume fat se asnjëherë dhe do gjejnë personin qe do ju përshtatet plotësisht. qe nga e marta jeta e tyre do ndryshoje. Ne planin financiar zemra duhet te merrni masa strikte nëse doni qe gjendja te stabilizohet. Po shpenzuat pa mase do keni probleme. Shëndeti do jete i mire dhe pa shqetësime. Edhe dhimbja e barkut qe keni ndier se fundmi do qetësohet. Ne pune ambienti do jete i tille qe do iu stimuloje te bëni çdo përpjekje për t’ia dale mbanë. Me familjaret do ruani një marrëdhënie te ngrohte.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos e gënjeni partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dale ne drite një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Beqaret do realizojnë takime te papritura, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Do kuptoni qe edhe ëndrrat mund te realizohen. Financat do jene goxha te mira, megjithatë vazhdoni te shpenzoni me maturi duke menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, madje mund te ndiheni edhe me ne forme se një jave me pare. Ne pune do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për te arritur majat. Ne familje do ketë ndryshime dhe lajme te reja.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Nëse i përkushtoheni me shume atij qe keni ne krah gjate kësaj jave, marrëdhënia ne çift do ketë shume përmirësime. Shprehini ndjenjat ashtu si t’i keni ne zemër. Ndonjëherë edhe ndonjë gjest i këndshëm mund t’iu beje te ndiheni me se miri. Beqaret do jene ne humor te mire dhe te gatshëm te nisin edhe aventura vetëm qe te mos mbeten vetëm dhe te përjetojnë sa me shume emocione. Financat do jene goxha me te stabilizuara dhe kjo fale perkujdesit qe keni treguar. Vazhdoni kështu dhe gjendja do ketë akoma me shume përmirësim. Shëndeti do kërkojë me shume vëmendje sepse mund te keni disa shqetësime te vogla. Ne pune vetëm me përqendrim dhe durim do arrini atje ku doni. Ne familje do ndodhe diçka shume e bukur.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Priten ndryshime rrënjësore sot ne jetën tuaj ne çift, kështu qe duhet te përgatiteni shpirtërisht. Do kuptoni edhe një tjetër ane te karakterit te partnerit, e cila do ju beje ta dashuroni edhe me shume. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment dhe kane për ta gjetur me ne fund personin me te përshtatshëm. Mesi i javës do jete me i favorshmi. Situata financiare do jete e mire dhe nuk do keni kurrfarë problemi as me disa investime te konsiderueshme qe do ju duhet te kryeni. Gjendja shëndetësore do jete akoma me e mire nga me pare dhe nuk do vuani me as nga dhimbjet e shpinës. Ne pune do jeni perfeksioniste dhe do keni me shume arritje nga kurrë ndonjëherë me pare. Jeta familjare do jete e qete.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Kjo jave do ketë goxha ndryshim nga një jave me pare. Dielli do ndriçoje me tepër dhe atmosfera do ngrihet tej mase. Emocionet qe do përjetoni kane për te qene me te forta nga çdoherë. Beqaret do kërkojnë me ngulm te fillojnë një lidhje, por për fat te keq nuk do ja dalin e madje mund te lëndohen goxha. Financat do kenë me shume prosperitet nga sa mund te kishit imagjinuar. Do ju dalin paratë edhe për te hequr mënjanë edhe për te bere investimet e menduara. Shëndeti nuk do jete ashtu si ju do dëshironit. Kujdes me kolesterolin dhe me luhatjet e tensionit si pasoje e konsumimit te yndyrave. Ne pune do jeni te duruar dhe te matur për t’ia dale mbanë. Familja do mbetet si gjithmonë.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Venusi do ju përkëdhele gjate gjithë kohës këtë jave ju te dashuruarve dhe jeta ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Pasioni dhe emocionet do jene pjese e pandashme e tyre. Beqaret do jene pafund sharmante dhe joshës kështu qe do arrijnë me ne fund te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene goxha me te mira se disa dite me pare, por jo ashtu si ju keni ëndërruar. Pranojeni ndihmën e familjareve sepse ajo do jete pa kushte. Rezistenca imunitare ka për te qene disa here me e mire, kështu qe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi shëndetësor. Ne pune me ne fund do i konkretizoni disa projekte te menduara prej kohesh dhe do ndiheni te plotësuar. Jeta familjare do ece me se miri.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Kjo jave do jete shume me ndryshe nga me pare për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni te logjikshëm dhe do i pranoni gabimet qe keni bere. Beqaret do realizojnë takime interesante te cilat kane për te ndryshuar rrënjësisht te ardhmen. Emocionet do shumëfishohen. Financat do jene akoma me te begata fale një trashëgimie qe do merrni. E kishit ëndërruar prej kohesh këtë gjë. Shëndeti për fat te keq nuk do jete i mire. Do keni dhimbje grykesh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Beni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. Ne pune do jeni ekip i forte dhe keni për ta përmbyllur me sukses atë qe keni arritur. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet gjithë kohës e mire.