VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E HËNË 2 DHJETOR 2019

By | December 2, 2019

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 6 DHJETOR 2019

Do të jetë dita juaj me fat sa i takon karrierës. Ekziston mundësia të rriteni në detyrë. Nëse keni pasur gjithnjë një ëndërr, shanset për ta realizuar atë janë shumë të mëdha. Gjithashtu parashikohet edhe rritje e të ardhurave.

Nuk përjashtohet t’ju ofrohet një mundësi biznesi. Do t’ju duhet shumë punë për të bërë progres, por në fund do të merrni atë që meritoni. Sa i përket anës personale, nuk parashikohen ndryshime.

Mund të keni shanse të rrini të ardhurat tuaja, por kjo do të varet nga angazhimi dhe përkushtimi juaj. Mund të realizoni një kontratë mjaft të rëndësishme. Beqarët e kësaj shenje mund të kalojnë një mbrëmje mjaft të këndshme me personin që preferojnë të kenë pranë.

Nuk është dita e duhur për të zhvilluar biseda tejet të rëndësishme me partnerin/partnerin tuaj, pasi ka gjasa që mos t’ju mirëkuptojë. Mund të përballeni me kokfortësi, çfarë mund të sjellë konflikt mes jush. Bëni durim dhe lëri gjërat të rrjedhin vetë.

Do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore. Do të ndiheni të fortë fizikisht dhe do të jeni të mbushur plot energji. Përfshihuni në aktivietet që dëshironi më shumë dhe gjithashtu kushtojini vëmendje maksimale familjes suaj, pasi mund të merrni kritika.

Gjithçka që keni bërë për të ndihmuar të tjerë do t’ju shndërrohet në mirënjohje. Do të suprizoheni pafund. Do të ndiheni të kënaqur nga reagimi i të afërmeve tuaj. Sa i përket partneres/partnerit tuaj do të kaloni momente të ngrohta mes jush.

Ekziston mundësia t’iu japin përgjegjësi drejtuese, po ka gjasa ta refuzoni atë. Mos u pendoni për vendimin tuaj dhe veproni brenda kufijve tuaj. Do të mendoni vazhdimisht për të ardhmen por behni optimist, pasi vetëm kështu mund të ecni përpara.

Një prej miqve apo kolegëve tuaj mund të jetë duke kaluar një periudhë të vështirë dhe ka shumë nevojë për mbështetje. Bëni gjithçka mundeni për ta ndihmuar atë, pasi kjo do t’ju bëjë të ndiheni mirë edhe vetë ju. Mos u çudisni nëse sot ju duhet të kryeni edhe disa detyra pa ndonjë rëndësi të veçantë.

Teksa do të shënoni progres në aspektin profesional, më shumë ide do t’ju vijnë për të zgjeruar horizontin. Megjithatë do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilat janë më praktike për ju. Mund të keni ndryshime në aspektin personal.

Do të jeni mjaft entuziast gjatë ditës së sotme. Jeta, biznesi dhe çështjet financiare po ju shkojnë mirë dhe nuk ka shenja që kjo të ndryshojë së shpejti. Çfarë do që të jeni duke bërë jepni maksimumin tuaj, pasi kjo do të sjellë vetëm përfitime.

Ekziston mundësia e një konflikti me një nga kolegët tuaj. Përpiquni të mbani veten nën kontroll, pasi çdo fjalë e tepërt mund të ndikojë negativisht tek ju. Sa i përket lidhjes suaj romantike, nuk përjashtohet mundësia e një surprize.

Do të jetë një ditë e zakonshme sa i përket aspektit profesional. Nuk parashikohen zhvillime të veçanta. Ka gjasa që pjesën tjetër të ditës ta kaloni mes miqsh dhe do të keni arsye për të festuar për një prej mikeve tuaja më të mira.

 

 

HOROSKOPI E ENJTE 5 DHJETOR 2019

Nëse nuk jeni të përfshirë në një marrëdhënie romantike, mos u surprizoni nëse kjo ndodh sot. Ka gjasa të bëhet fjalë për një person pranë jush. Rekomandohet të mos qëndroni në shtëpi, por dilni edhe nëse moti nuk është shumë i përshtatshëm.

Përpiquni të shmangni frikën pasi mund t’ju dëmtojë psikologjikisht. Mendimet pozitive do t’ju bëjnë më të fortë. Ekziston mundësia të bëni miq të rinj, pasi me të cilët do të dëshironi të bisedoni gjatë.

Do të jetë një ditë mjaft interesante për ju. Ekziston mundësia që të përfshiheni më shumë me mikun tuaj të ngushtë sesa thjesht miqësi. Ka gjasa që të bini në dashuri. Sa i përket anës profesionale, bëni kujdes nga disa persona rreth jush, të cilët nuk i mirëpresin idetë tuaja.

Intuita, energjia dhe imagjinata do të jenë përreth jush. Do të kërkoni këshillën e një miku/mikes suaj rreth një çështjeje të rëndësishme, e cila po ju mundon vazhdimisht. Do të mendoheni thellë rreth një vendimi që duhet të ndërmerrni.

Qëndroni të qetë sot. Është parashikuar një rritje e lehtë e të ardhurave nga investimet e kaluara, çfarë do t’ju largojë shqetësimet. Nëse planifikoni të bëni një feste, kujdesuni që të ftoni të gjithë miqtë tuaj të mirë.

Kontaktet e reja në biznes mund t’ju sjellin mundësia të reja në karrierë. Mendoni seriozisht lidhur me këtë. Përkushtojuni edhe talentit tuaj, pasi angazhimi i duhur mund të rezultojë efektiv. Bëni kujdes me fjalët që mund të thoni gjatë një bisede në familje, pasi mund të bëheni shkak i një debati.

Ka gjasa të përballeni me disa çështje shpirtërore sot. Megjithatë përpiquni të qetësoheni, pasi mund të përfshiheni nga paniku. Miqtë do t’ju kërkojnë ti bashkoheni në mbrëmje. Mos refuzoni, pasi kjo do t’ju ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj psikologjike.

Kushtojini më shumë vëmendje problemeve shëndetësore. Gjithashtu fëmijët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje. Nuk do të jeni në gjendje t’i shprehni ndjenjat partnerit/partnerit tuaj, për shkak të një situate të vështirë në të cilën mund të ndodheni.

Ekziston mundësia që sot të kërkoni një punë të re. Megjithatë mendohuni mirë para se të merrni një vendim lidhur me këtë. Mendojini të gjitha rreziqet që mund ta shoqërojnë atë.

Mund t’ju irritojë sjellja e një prej kolegëve tuaj, por situata nuk mund të dalë jashtë kontrollit. Bëni durim, pasi situata ka gjasa të dalë në favorin tuaj. Ata që dashurojnë artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja.

Ëndrrat dhe meditimi mund t’ju ringjallë disa kujtime nga e kaluara. Falja do të jetë mjaft e rëndësishme për ju sot. Pasioni romantik do të jetë më shumë se asnjëherë tjetër. Këto emocione mund t’ju mundësojnë edhe frymëzim artistik.

Do të kaloni një ditë të qetë nën praninë e njerëzve tuaj të afërt. Bisedat që do të zhvilloni sot do t’ju bëjnë të ndiheni optimist dhe më të vendosur. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

HOROSKOPI E MËRKURË 4 DHJETOR 2019

Të lindurit e kësaj shenje ka gjasa të mos përqendroheni te çështjet e duhura. Keni nevojë të relaksoheni. Bëni një shëtitje ose joga për të qenë më të qetë. Të nesërmen do ta kuptoni që do të ndiheni shumë më mirë.

Do të ndiheni romantik, por nuk do të keni mundësi të bëni asgjë. Ekziston mundësia të ndaheni përkohësisht nga partneri/partnerja juaj ose shpirti juaj binjak, mund të mos ndodhet pranë jush. Nëse keni menduar që sot të bëni blerje, është dita juaj më e mirë.

Ka gjasa që këtë të mërkurë t’i bëni ftesë dikujt pranë jush që t’ju vizitojë në shtëpinë tuaj, por ekziston mundësia që kjo të mos realizohet. Mund të zhgënjeheni, por mos lejoni që një moment i tillë t’ju prishë ditën.

Një nga të afërmit tuaj mund të shfaqë probleme me shëndetin ose mund të mbetet i papunë, çfarë do t’ju bëjë që të mos ndiheni mirë. Megjithatë, një telefonatë nga një mik apo mikja juaj do t’ju gëzojë pafund. Është dita e duhur për të takuar dikë që keni kohë pa e parë.

Mos shpenzoni për gjëra të kota apo luksoze, pasi kjo do të vështirësojë gjendjen tuaj financiare. Sa i përket anës profesionale, do të jetë një ditë e mirë, me disa zhvillime të rëndësishme. Në lidhje me marrëdhënien tuaj romantike, ekziston mundësia e një hatërmbetjeje.

Disa probleme të vogla në familje mund t’ju bëjnë të mos ndiheni mirë sot. Mund t’ju vijë një ftesë për të shkuar në një event argëtues, por ka gjasa ta refuzoni atë. Bisedoni hapur me një mikun/miken tuaj, pasi kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë.

Ka gjasa që të punoni ngadalë në punë sot, pasi nuk do të ndiheni mirë fizikisht. Përpiquni të gjeni kohë për t’u relaksuar, në mënyrë që të rifitoni energjitë e humbura. Mbrëmja do të jetë e qetë dhe e ngrohtë nën praninë e familjes suaj.

Miqtë mund t’ju bëjnë kërkesa të tepërta gjatë ditës së sotme dhe ju si bujarë që jeni, ka gjasa t’ua plotësoni të gjitha. Megjithatë, këshillohet të mos e teproni dhe të kaloni kufijtë e vetes suaj. Kurseni energji për të nesërmen.

Edhe pse në përgjithësi nuk keni komplekse, sot do të ndiheni të turpshëm dhe të rezervuar. Kjo mund të ndodhë për shkak të mendimeve melankolike rreth dashurisë ose shoqërisë. Një person të cilin e doni shumë mund të largohet dhe për të do t’ju marrë shumë malli.

Mund t’ju vijnë informacione rreth çështjeve shpirtërore dhe filozofike, të cilat mund të mos jenë shumë të besueshme. Mos merrni për bazë gjithçka që dëgjoni sot. Mund të ndiheni të vetmuar dhe do të keni shumë nevojë për njeriun e zemrës suaj.

Aktivitetet në grup mund të mos jenë shumë të mirëpritura për ju sot. Pjesën më të madhe të kohës do të mendoni për partnerin/partneren tuaj me të cilin/cilën mund të keni pasur probleme kohët e fundit. Mos hezitoni të flisni me të, pasi kjo bisedë do t’ju bëjë të ecni përpara.

Do të kaloni një ditë të qetë nën praninë e njerëzve tuaj të afërt. Bisedat që do të zhvilloni sot do t’ju bëjnë të ndiheni optimist dhe më të vendosur. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

HOROSKOPI E MARTË 3 NËNTOR 2019

Mund të ndiheni të ngarkuar emocionalisht, pasi jeni përballur me një sërë çështjesh gjatë këtyre ditëve. Mos e lejoni këtë ndjenjë t’ju pushtojë, edhe pse në raste të caktuara do të jetë e vështirë. Një mik i mirë mund t’ju thërrasë për ndihmë. Mos përfundoni duke folur vetëm për vete dhe eksperiencat tuaja.

Çfarëdo që të bëni, bëjeni me pasion. Ju keni tendencë t’i analizoni gjërat në mënyrë të detajuar, ndërkohë që ka raste që duhet të ndiqni intuitën. Këshillohet të mos i ndryshoni situatat apo t’i manipuloni ato. Është një ditë e mrekullueshme, të cilën duhet ta shfrytëzoni, pasi e meritoni.

Gjatë kësaj dite mund të kaloni edhe jashtë limiteve. Edhe pse mund të shoqërohet me një ngarkesë të madhe emocionale për gjithçka që bëni, mendojeni këtë si një mënyrë që nxit pasionin tuaj dhe jo një arsye për të ndaluar.

Ka gjasa që kjo të jetë dita juaj. Mos hezitoni dhe merrni pa u menduar përgjegjësi në aspektin profesional, të cilat nuk i kishit menduar ndonjëherë. Sa i përket anës personale, do të keni mbështetjen e partnerit/partneres suaj në çdo moment.

Gjetja e zgjidhjeve për çështje të caktuara nuk do të jetë e vështirë gjatë kësaj të marte. Do të ndjeni se e vërteta nuk shtrihet në sipërfaqe. Ka gjasa të ndiheni të shqetësuar, ndaj këshillohet të dilni dhe të shëtisni për t’u qetësuar psikologjikisht.

Mungesa e rehatisë mund t’ju shkaktojë stres, por një miku juaj do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet. Dëgjoni muzikë dhe përpiquni të relaksoheni. Ka gjasa të dilni me miqtë tuaj dhe të argëtoheni, por bëni kujdes të mos ndani sekretet me të tjerët.

Përpiquni t’i shmangni konfliktet dhe të mos bëheni shkaktarë të tyre. Duhet të mendoni rreth një rruge tjetër në këto raste. Zgjidhni fjalët dhe mos shprehni vetëm kritika. Sa i përket partnerit/partneres, nuk do të ketë ndryshime në marrëdhënien tuaj.

Do të jetë një ditë jo e lehtë, ku do të përpiqeni të arrini të zbuloni gënjeshtrat dhe të arrini në thelbin e çështjes. Mos e humbni kohën me biseda dhe situata sipërfaqësore. Energjia juaj është shumë e vlefshme për ta shpenzuar për gjëra të tilla.

Duhet të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar, pasi lodhja mund t’ju çojë drejt pesimizmit. Ka gjasa të mos përfundoni të gjitha detyrat që kishit parashikuar për sot, por kjo nuk do të thotë të kaloni përtej kufijve fizikisht. Familja do t’ju kërkojë më shumë vëmendje.

Mos bëni ndryshime të mëdha në marrëdhëniet tuaja me persona të caktuar. Mos e shpenzoni kohën duke argumentuar për çështje që nuk janë shumë të rëndësishme për ju. Mënyra më e mirë për ta kaluar ditën sot është një bisedë e ngrohtë me partnerin/partneren tuaj.

Përpara se t’i futeni rutinës së përditshme, përpiquni të kuptoni se çfarë po ndodh përreth. Bëni mirë të jeni i pranishëm kur bëhen diskutime, dëgjoni me vëmendje ato çfarë thuhen. Ndiqni instinktet, pasi po ndodhin gjëra të rëndësishme për ju.

Gjatë ditë së sotme do të përpiqeni të eliminoni problemet në jetën tuaj personale. Nëse jeni i/e martuar, apo keni një partner, siguroji atij/asaj që jeni i/e qëndrueshëm, në mënyrë që të shmangni xhelozitë. Nëse jeni beqar, bëni mirë të mendoni për të ardhmen. Sa i përket gjendjes financiare, nuk do të ndiheni në vështirësi.

HOROSKOPI I JAVËS 2-8 DHJETOR 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Do e surprizoni partnerin me sjelljen tuaj shembullore gjate kësaj jave. Do kujdeseni me tepër për te dhe do ia plotësoni dëshirat. Ai do ndihet mire edhe pse do i duket çudi ky ndryshim i menjëhershëm. Beqaret me ne fund do përjetojnë emocionet e te qenit ne një lidhje. Mjedisi yjor nuk do jete shume i përshtatshëm për sektorin e financave. Mos shpenzoni me shume sesa ua mban xhepi sepse do keni probleme te mëdha me vone. Shëndeti nuk do jete aspak problematik edhe pse lodhja do beje te veten. Flini me tepër dhe do keni me shume energji . Ne jetën profesionale do jeni plot vullnet dhe dëshirë për te ecur përpara. Inteligjenca dhe kujdesi qe keni do iu çoje atje ku dëshironi. Jeta familjare do jete harmonike dhe e bukur.

Demi21. prill – 21. maj

Marrëdhënia me partnerin nuk do jete shume e mire gjate kësaj jave. Do tregoheni shume kërkues dhe kritikues njëkohësisht, çka nuk do i pëlqejë aspak atij qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet te ecin me sy mbyllur dhe te shohin nga do i çoje rruga sepse do përballen me zhgënjime dhe do vuajnë. Nëse shpenzoni vetëm për gjerat e nevojshme dhe nuk e teproni me blerjen e gjerave te qejfit, financat do jene te qëndrueshme. Fizikisht do ndiheni mire, megjithatë disa ushtrime fizike dhe pak me tepër kujdes me ushqimin do iu ndihmonte te kishit energji me shume. Ne planin profesional do keni fat me shumice dhe do jeni me te suksesshmit nga koleget. Shefat do iu japin edhe mundësi te shprehni mendimet qe keni mbi një teme delikate. Dielli do e beje jetën tuaj familjare me emocionuese sot. Do ndiheni mire.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Fale mbështetjes qe do iu japë Jupiteri dhe Venusi gjate kësaj jave, jo vetëm qe do i sqaroni mosmarrëveshjet ne çift, por do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret do vrapojnë pas personit te pare qe do iu pëlqejë dhe do zhgënjehen mjaft. Financat do jene kryesisht te qëndrueshme. Do benit mire te mbroheshit nga vjedhjet e portofolave apo te shtëpisë te cilat do ndikonin mjaft tek situata financiare. Pas një periudhe jo te mire dhe pa shume energji, këtë jave do ndiheni me te qeta dhe plot energji. Çlodhuni sa te mundni dhe merruni me ndonjë sport. Ne pune do jeni me shume sesa duhet ambicioze. Kujdes sepse po u penguat nuk do arrini dot atje ku dëshironi. Ndikimi i yjeve do e beje me te bukur ambientin familjar.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Tregohuni me te respektueshëm me partnerin këtë jave dhe mos e ndrydhni atë. Ne i kërkoni llogari gjithë kohës do e lodhni atë dhe do e shtyni te kërkojë dike tjetër. Për beqaret priten dashuri me shikim te pare. Lërjani çdo gjë kohës dhe mos bëni asgjë me ngut. Financat do jene përgjithësisht te mbrojtura dhe ju do vazhdoni te tregoheni te kursyer me shpenzimet. Influenca e yjeve do jete kontradiktore ne sektorin e shëndetit. Tregohuni me te kujdesshëm dhe për çdo shqetësim këshillohuni sa me pare me mjekun. Mos dëgjoni çfarë mund t’iu thonë mjeket popullore. Ne pune do përballeni me probleme te vështira dhe do jeni gjithë kohës te stresuar. Nëse pranoni ndihmën e miqve do gjeni shpejt zgjidhje. Jeta familjare do jete shume e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete shume e qete gjate kësaj jave. Përfitoni sa te mundni për te folur për tema te rëndësishme duke qene se do jeni edhe me te kthjellet. Për beqaret do jete një periudhe ideale për te filluar histori dashurie pasionante. Te ardhurat do kenë përmirësime. Përpjekjet dhe sakrificat qe keni bere kohet e fundit do japin rezultatet e veta. Tashme mundohuni te ruani ekuilibrin. Gjendja juaj shëndetësore nuk do jete shume e mire. Disa do kenë dhimbje artikulacionesh, kockash apo edhe dhimbje shpine. Do bënit mire te shmangnit sheqernat dhe yndyrnat. Ne pune ka ardhur momenti te bëni zgjidhje te vështira por qe janë mjaft te domosdoshme. Disa miq do iu ndihmojnë. Periudhe e mire edhe për jetën familjare.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jave e mbushur me lumturi dhe emocione pa fund. Partneri do iu surprizoje gjate gjithë kohës dhe do iu beje shpeshherë te ndiheni si ne ëndërr. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por ato shume shpejt do shndërrohen ne lidhje serioze ose martesa. Ne planin financiar mos prisni përmirësime te mëdha, por gëzohuni me situatën e qëndrueshme qe do ekzistoje. Lodhja do ndikoje se tepërmi tek shëndeti. Nga ana tjetër mbrohuni edhe nga i ftohti i cili nuk është i zakonshëm për këto dite. Mos u vishni holle sapo te shihni ndonjë rreze dielli. Ne planin profesional, planetët do jene ne anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Disave do iu bëhen edhe disa propozime te papritura, por mjaft interesante. Ne familje do mbizotërojë energjia pozitive.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Jeta sentimentale e çifteve do mbrohet nga te gjithë planetët gjate kësaj jave. Dielli do sjelle ngrohtësinë dhe do iu nxite te tregoheni me mirëkuptues me njeri-tjetrin. Për beqaret do jete jave e favorshme për takime interesante. Mos kërkoni menjëherë te krijoni lidhje serioze, por merrini gjerat shtruar. Ne planin financiar do iu duhet te merrni disa vendime me te vërtetë te vështira, prandaj bëni kujdes. Shëndeti do ketë disa shqetësime. Mos hani me tepër sesa duhet sepse stomaku juaj do jete i ndjeshëm dhe do keni dhimbje. Edhe lodhja do sjelle pasojat e veta. Ne pune mundohuni te ndryshoni rutinën dhe te provoni përvoja te reja. Me pak mundim do arrini atje ku dëshironi. Familja do iu gjendet pranë ne çdo moment dhe do iu mbështesë.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Marrëdhënia me partnerin do jete me e mire gjate kësaj jave. Nuk do mbani minat njeri-tjetrit dhe do dini te kërkoni falje. Ne fakt do e ndieni me shume se kurrë se keni nevoje për partnerin. Beqaret duhet te dalin neper takime, por nuk duhet t’i pranojnë sa hap e mbyll sytë, propozimet qe do iu bëhen. Paratë do jene shqetësimi juaj me i madh. Situata nuk do jete e qëndrueshme prandaj duhen marre masa edhe me strikte. Shëndeti nuk do jete i keq, por gjithsesi yjet këshillojnë te bëni pak me tepër kujdes me ushqimet. Ata qe kane pasur probleme me qarkullimin e gjakut do kenë përmirësime. Nëse puna ne te cilën jeni nuk iu përmbush dhe nuk ndiheni rehat, kërkoni diçka tjetër. Jave do jete e përshtatshme. Familja mire!

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Mos u tregoni me shume dyshues sesa duhet këtë jave për atë qe keni ne krah sepse ne te vërtetë ai nuk iu tradhton. Mos lejoni xhelozinë te drejtoje sjelljen tuaj. Beqaret do kenë një jave te bukur dhe me diell. Personi qe do takoni do jete i këndshëm dhe mjaft i respektueshëm. Ne planin financiar do keni disa vështirësi. Mos u tregoni te pamatur dhe shpenzoni me kujdes! Shëndeti do jete i mire. Nuk do vuani nga asnjë lloj sëmundje dhe do jeni me ne forme. Ata qe kane kaluar një infeksion para disa kohesh do pastrohen tërësisht. Ne sektorin profesional, Marsi do iu nxite te jeni me ambicioze dhe te bëni çdo gjë për ta arritur atë qe dëshironi. Vazhdoni përpjekjet sa te mundni. Marrëdhënia me familjaret do jete e mire.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Jave harmonike për te dashuruarit. Do tregoheni me te gatshëm te bëni ato qe iu kërkoni partnerin dhe do kaloni momente emocionuese pranë tij. Optimizmi qe do keni do jete një arme e forte edhe për te ardhmen. Beqaret do tregohen te papërgjegjshëm dhe do fillojnë lidhje te pamenduara mire. Financat duhet te menaxhoni me shume kujdes dhe maturi. Yjet këshillojnë qe te mos jepni as hua gjate kësaj jave. Shëndeti do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Do jeni ne gjendje te mire fizike dhe morale. Mos harroni te konsumoni fruta dhe te bëni kujdes me yndyrën e tepruar. Ne pune do jete jave e favorshme për te nisur projekte me rëndësi. Disa kolege do iu ndihmojnë te arrini me shpejt objektivat. Familja nuk do ketë probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Jave e bukur dhe me momente te shumta kënaqësie. Ata qe kane një lidhje me një person te shenjës se Dashit do jene me te privilegjuarit. Beqaret do kenë një takim impresionues i cili mund te shndërrohet shpejt ne një lidhje te qëndrueshme nëse shpreheni dhe largoni turpin. Financat nuk do jene shume te mira, por parashikimet janë premtuese. Mund ta stabilizoni situatën nëse tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet. Shëndeti nuk do jene i mire. Planetët do iu nxitin te mos bëni kujdes me ushqimin dhe do keni disa shqetësime sidomos me zorrët dhe stomakun. Ne pune do keni fat. Mund t’iu behet edhe një propozim interesant për ndryshim posti, por kjo duhet menduar me kujdes. Jeta familjare do jete e qete.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Edhe pse do keni disa mosmarrëveshje me partnerin ne ditët e para te javës, duhet te keni kurajën t’i përballoni ato. Klima do filloje te ngrohet pak nga pak nga fundi i javës. Beqaret do kenë mundësi te shumta për aventura emocionuese. Përfitoni nëse kjo ehte ajo qe dëshironi. Ne planin financiar ka ardhur koha te tregoheni te kursyer nëse doni te financat mos kenë tronditje te mëdha. Ne sektorin e shëndetit gjerat do shkojnë me se miri. Do keni rezistence te mire dhe nuk pritet as shqetësimi me i vogël. Personat qe vuajnë nga sëmundje kronike duhet te bëjnë një vizite tjetër mjekësore. Ne pune do jete periudhe e favorshme për plotësimin e disa prej objektivave. Do e dini mire ku te orientoheni dhe do arrini atë qe keni programuar prej kohesh. Marrëdhënia me familjaret do jete paksa e tensionuar.

HOROSKOPI E HËNË 2 DHJETOR 2019

Për personat që tashmë janë në një marrëdhënie parashikohet një ditë e mbushur me zënka. Përsa u përket çështjeve financiare, nuk duhet të shqetësoheni, pasi ato paraqiten në ditën e tyre më të mirë.

Sot është dita ideale që të vini në zbatim ndryshimet për të cilat keni kohë që i keni në mendjen tuaj. Financat do të jenë në gjendje normale, megjithatë shpenzimet nuk duhet të jenë të tepruara.

Te financat, ndikimi i yjeve do të jetë pozitiv, duke e stabilizuar gjendjen dalëngadalë. Merrini gjërat si t’ju vijnë dhe do dilni më të kënaqur, pasi për ata që janë në çift, dita e sotme nuk paraqet asnjë ndryshim.

Financat mund të pësojnë një tronditje, prandaj tregohuni të kujdesshëm me shpenzimet dhe kursimet. Nëse jeni në një lidhje, sot do të jetë një nga ato ditë që me vendimet e marra do ndryshoni rrjedhën e gjërave.

Financat do nisin të përmirësohen, por me shpenzimet ende duhet të tregoheni të kujdesshëm. Ditë e qetë dhe plot komunikim kjo e sotmja për ata që janë në marrëdhënie. Dialogu i mirë do t’ju lejojë që të merreni vesh mjaft mirë me partnerin.

Për personat që nuk janë në një lidhje dashurie rekomandohet që t’u kushtojnë më tepër rëndësi takimeve me persona të rinj dhe të mos i gjykojnë gjithmonë njerëzit nga pamja e jashtme. Në aspektin ekonomik, mund të merrni një shumë parash.

Për financat do të keni gjithmonë një zgjidhje për çdo problem. Debati do të jenë temë ditë për njerëzit në një lidhje. Këshillohet që të mos i merrni gjërat nxitimthi, por të mendoheni para se të veproni sa i përket projektit të një investimi.

Për beqarët diçka e papritur mund të ndodhë. Në planin financiar fati do të jetë në anën tuaj. Duhet patjetër të organizoni diçka ndryshe, që të thyeni rutinën ku keni rënë. Nisja e një kursi do t’ju ndihmojë shumë.

Për të dashuruarit paraqitet një ditë mjaft e qëndrueshme dhe e qetë. Momentet e lumtura do të jenë prezente në pjesën më të madhe të ditës. Ndërsa në planin financiar gjërat nuk janë në nivelin që do të donit.

Në aspektin ekonomik duhet të tregoni kujdes, reduktoni shpenzimet që mos të përballeni më vonë me vështirësi. Ditë romantike dhe plot emocione paraqitet kjo e sotmja për çiftet. Shfrytëzoni çdo moment të saj sikur të ishte i fundit.

Në aspektin ekonomik duhet të tregoni kujdes, reduktoni shpenzimet që mos të përballeni më vonë me vështirësi. Ditë romantike dhe plot emocione paraqitet kjo e sotmja për çiftet. Shfrytëzoni çdo moment të saj sikur të ishte i fundit.

Sa u përket shpenzimeve, duhet të tregoni kujdes, fati në financa nuk është në anën tuaj. As në lojërat e fatit nuk jeni të favorizuar. Ditë jo e qetë për ata që janë në një marrëdhënie.

HOROSKOPI MUAJI DHJETOR 2019

Dashi21. mars – 20. prill

Gjate këtij muaji do mbizotërojë dialogu dhe mirëkuptimi. Nuk do ju mungojnë as iniciativat për te bere rregullime ne çdo sektor. Ata qe janë ne një lidhje duhet te përfitojnë nga kjo periudhe për te folur për disa tema delikate dhe për te tejçuar disa mesazhe. Nga jave e trete mund te mendoni te largoheni dikur me partnerin dhe te kaloni çaste romantike. Beqaret do jene gjithë kohës ne humor dhe gati për te pranuar çdo ftese qe do iu behet. Kujdes! Ky nuk do jete muaj i përshtatshëm për te filluar gjera serioze. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Gjendja do permiresohet sa hap e mbyll sytë. Financat për fat te more do jene gjithë kohës te kënaqshme. Ne pune nuk do keni probleme, por pas datës 21 do ju behet një propozim qe nuk duhet ta humbisni për asnjë arsye.

Demi21. prill – 21. maj

Këtë muaj te afërmit tuaj do mbështeten tek ju për te zgjidhur problemet qe kane dhe ndihma juaj do jete e madhe. Nëse jeni ne një lidhje muaji pa për te qene i begate dhe pasioni do ndizet fuqishëm pas javës se dyte. Do keni komunikim te mire dhe do bashkëpunoni për gjithçka. Beqaret do jene provokues ne maksimum dhe do tërheqin vëmendjen e te gjithëve. Kujdes mos shkatërroni lidhje. Për shëndetin nuk duhet te shqetësoheni shume pasi ne përgjithësi gjendja ka për te qene e mire. Buxhetin nuk do e mbani dot ne kontroll dhe kjo do ju acaroje pafund. Pranojeni ndihmën e miqve. Ne pune reflektoni disa here para se te hidhni hapa. Edhe rekomandimeve te kolegeve duhet t’ua vini veshin me tepër. Inatin kthejeni ne force për te ecur para.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Muaj i ndare ne dy periudha do jete ky për te gjithë. Nëse jeni ne një lidhje do ja kaloni për mrekulli deri javën e trete, por me pas kokëfortësia juaj dhe mungesa e tolerancës mund te sjelle debate te forta. Mos mendoni se keni gjithmonë te drejte dhe mos u përkëdhelni. Beqaret duhet t’i shfrytëzojnë ftesat qe do ju bëhen nëse duan t’i kalojnë pushimet verore ne çift. Nuk duhet te presin qe dikush t’iu trokasë ne shtëpi dhe t’iu lutet. Shëndeti do ketë disa problemet te vogla, por qe nuk duhen anashkaluar për asnjë lloj arsyeje. Ne planin financiar tregohuni te logjikshëm sepse po kryet shpenzime te pamenduara mund te mbeteni keq. Ne pune do jeni luftarake dhe me vullnet te hekurt sidomos javët e para. Pas datës 23 mund t’iu dalin disa vështirësi qe mund te kalohen vetëm me ndihmën e kolegeve te besuar.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Nuk duhet për asnjë moment te izoloheni ketë muaj edhe sikur t’iu dalin probleme serioze. Ata qe janë ne një lidhje nuk do kenë pakënaqësi ndaj njeri-tjetrit, por do jete ambienti dhe situata financiare qe do sjelle debate e vështirësi. Pas datës 18 mund te rilinde dalëngadalë dielli. Beqaret do e kalojnë ne plan te dyte dashurinë, te paktën tre javët e para, ndërkohë qe ditët e fundit te muajit do ju behet një propozim te cilin nuk duhet ta neglizhojnë. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, vetëm se nuk do keni energjinë dhe alegrine qe ju karakterizon ne përgjithësi. Ne planin financiar mos u dekurajoni dhe mos e lëshoni veten për shkak te problemeve. Flisni me specialistet dhe me siguro qe do gjeni zgjidhje. Edhe puna do jete here e mire e here me probleme. Shefat do i keni mbështetje dhe inkurajim.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ky nuk do jete një muaj shume i mire. Ambienti shpesh do nxehet dhe nuk do i përmbani dot nervat. Ata qe janë ne një lidhje nuk do kenë shume kohe për momente te ngrohta pasi partneri do jete shpesh i zënë me pune. Gjithsesi duhet te jeni te kuptueshëm dhe mos kërkoni me ngulm ato qe keni ne mendje. Beqaret do kenë plot takime, por nuk do ndihen gati te investojnë e te filloje një lidhje. Shëndeti nuk do jete gjithë kohës i mire. Mund te keni here shqetësime nga stomaku, here nga shpina e here nga koka. Financat nuk do jene aspak te mira sidomos javët e para. Vetëm pas datës 17 do e rimerrni veten. Ne pune do hasni vështirësi ne fillim dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Me pas situata do filloje te stabilizohet. Mos e lëshoni veten për asnjë moment.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Këtë muaj do keni përmirësime te dukshme ne çdo sektor. Nëse jeni ne një lidhje do ndiheni me te sigurte ne krahët e partnerit dhe do pranoni te bëni çdo gjë qe ai do ju sugjeroje. Pas datës 13 do ketë akoma me tepër emocione dhe propozime fantastike. Beqaret gjate dy javëve te para do joshin pafund dhe pas datës 15 do mendojnë te hedhin hapa me tej. Do reflektojnë me kujdes ne çdo moment dhe nuk do bëjnë gabime. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla por asgjë për t’u alarmuar. Javët e fundit do ndiheni me ne forme. Ne planin financiar do jeni shume konfuze dhe nuk do dini çfarë hapsh te hidhni për te stabilizuar situatën. Pranojeni ndihmën e te afërmve ose te miqve. Ne pune do jeni te organizuar dhe do ecni gjithmonë me plane. Komunikimi, maturia dhe largpamësia do jene pikat tuaja me te forta.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Gjate këtij muaji do preferoni gjithë kohës te jeni te shteruar nga miqtë, te afërmit e te dashurit e zemrës dhe do bëni gjithçka qe marrëdhënia me ta te jete e mire. Nëse keni një lidhje do dashuroheni për mrekulli me njeri-tjetrin, nuk do bëheni xheloze kot se koti dhe do ruani një komunikim te shkëlqyer. Beqaret gjithashtu do kenë një periudhe me fat dhe nëse tregohen te vëmendshëm ne çdo moment mund te nisin edhe lidhjen qe kane ëndërruar. Sektori i shëndetit do jete gjithë kohës i privilegjuar. Aktiviteti fizik, ushqimi dhe hidratimi do jene pikat tuaja me te forta. Për financat java e pare do jete disi e paqëndrueshme, por me pas do merrni masa dhe gjendja do normalizohet. Ne pune periudha më me fat, ajo kur duhet te merrni edhe vendime është java e pare deri ne datën 9. Ne përgjithësi do jeni pozitive e do keni arritje.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Këtë muaj do ju ndryshoje shpesh humori dhe here do jeni optimiste e here pesimiste. Ne disa momente do lumturoheni e do qeshni e ne disa te tjera do mbylleni ne vetvete e do mërziteni. Te dashuruarit shpesh do bëjnë skena te tepruara xhelozie dhe mund te debatojnë ashpër me atë qe kane ne krah. Ne disa momente besimi ndaj njeri-tjetrit do humbasë plotësisht, megjithatë për fatin e mire pas datës 25 situata do ndryshoje për mire. Beqaret do kenë plot mundësi njohjeje, por prej sjelljes se tyre do varet e ardhmja me ta. Shëndeti do ketë disa probleme te vogla javën e dyte. Kujdes me tepër duhet te bëjnë personat qe vuajnë nga ndonjë sëmundje kronike apo qe nuk e durojnë dot te nxehtin. Financat nuk do arrini dot t’i mbani vete te stabilizuara, kështu qe kërkoni sa me pare ndihme nga specialistet. Ne pune here pas here do jeni te paduruar dhe do bëni gabime te pafalshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Ky muaj ka për te qene i ngrohte dhe i begate. Ne pjesën me te madhe te kohës do qeshni dhe do ndiheni te lumtur. Ata qe janë ne një lidhje do i ndreqin qe javën e pare gabimet e bëra dhe do e ndryshojnë për mire mënyrën e te sjellit. Pas datës 10 një periudhe plot shkëlqim do filloje për ta dhe lumturia do jete me e madhe. Beqaret do jene te turpshëm dhe do ngurrojnë te hedhin hapa deri ne momentin kur do e shohin se dikush tjetër po ua rrëmben atë qe pëlqejnë. Java e trete do jete java e marrjes se vendimeve te mëdha. Shëndeti mund te ketë ndonjë luhatje te vogël, por ne tërësi do jete i kënaqshëm. Kujdes vetëm me yndyrat e tepruara. Sektori i financave do mbetet i mire për aq kohe sa ju te mendoheni para se te shpenzoni. Ne pune do mundoheni gjithë kohës te arrini atje ku dëshironi dhe do ja dilni.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Edhe pse do ju dalin here pas here probleme ne çift gjate këtij muaji, ju do e merrni çdo gjë me qetësi dhe do gjeni një zgjidhje. Ata qe janë ne një lidhje Do i mendojnë gjerat shume me seriozisht dhe do mendojnë te krijojnë edhe diçka serioze. Javën e trete mund te gjenden përballë një dileme te vështirë, megjithatë serish do e gjejnë një zgjidhje. Beqaret nuk duhet te tregohen shume kërkues sepse njerëz perfektë e pa te meta nuk do gjejnë askund. Gjendja shëndetësore do vije duke u përmirësuar jave pas jave. Pas datës 20 do ndiheni plot energji si dikur. Sektori i financave do mbetet i kënaqshëm sepse gjithmonë do bëni llogari para çdo shpenzimi. Ne pune do i bëni gjerat dalëngadalë, por do hidhni hapa te sigurta. Shefat do ju vlerësojnë tej mase edhe për strategjinë qe do ndiqni.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Gjate këtij muaji do jeni shume te vendosur për te larguar nga vetja njerëzit qe nuk ua duan te mirën edhe pse mund te tregojnë te kundërtën. Nëse jeni ne një lidhje dhe ajo është e qëndrueshme, nuk priten vështirësi, por nëse ajo ka pasur se fundmi tronditje, edhe ky muaj nuk do jete shume i qete. Mire është qe para se te merrni vendime te pyesni miqtë me te afërt. Beqaret do i kenë yjet aleate shume te forte dhe kane për ta bere për vete atë qe pëlqejnë. Shëndeti do jete akoma me i mire nga sa ju e kishit menduar. Do ndiheni mire me veten dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Financat do kenë goxha përmirësime pas javës se pare dhe mund te bëni edhe investime. Ne pune dy javët e para mund te kenë edhe sfida e vështirësi, por me vone çdo gjë do normalizohet Ata qe punojnë ne kompani private do jene me te privilegjuar.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Ky do jete një muaj përgjithësisht pozitiv dhe i qete. Nuk priten sfida te vështira apo probleme ne te gjithë sektorët. Ata qe janë ne një lidhje do jene shume me bashkëpunues dhe do dine te bëjnë zgjedhjet me te mira për te dy. Konfliktet e mëparshme do i lënë pas krahëve dhe do fillojnë disa projekte te përbashkëta. Beqaret do jene me më shume fat se kurrë me pare dhe jeta do ju ndryshoje qe javën e pare. Shëndeti do jete shume me i mire nga me pare. Do e rigjeni dinamizmin dhe do merrni fryme me lirisht. Edhe ata qe kane pasur shqetësime nga shpina ose barku do jene me ne forme. Financat do kenë disa tronditje te vogla, por ne tërësi muaji do jete i begate. Mund ta bëni edhe ndonjë investim. Ne pune do jeni ambicioze pafund dhe nuk do ndaleni derisa te arrini qëllimin final.

HOROSKOPI E DIEL 1 DHJETOR 2019

Për të lindurit e kësaj shenje, erërat e reja do të largojnë retë e zeza që ju kanë munduar gjatë ditëve të fundit. Sot do të ndiheni shumë më të qetë. Do të merrni frymë lirisht dhe do të ndiheni të çliruar. Përpiquni të komunikoni më shumë me njerëzit rreth jush.

Mos i merrni për bazë konkluzionet që keni nxjerrë për punën për momentin. Ndoshta idetë që mund t’ju japin të tjerët nuk do t’ju pëlqejnë, por rekomandohet t’i merrni për bazë ato. Sa i përket aspektit personal, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

Duket se po ecni përpara sërish. Tashmë që po bëni plane për të ardhmen, mund të merrni në kosnideratë një program arsimor ose të ndërmerrni një udhëtim. Pranojini gjërat ashtu siç ju vijnë dhe shmangni kaosin.

Do të keni një ditë të mbarë. Do të ndiheni të çliruar nga ditët e kaluara të tensionuara. Është momenti i duhur për t’u mbështetur ose këshilluar me një mik/e të ngushtë. Megjithatë, mos e humbni vëmendjen nga disa çështje të tjera të rëndësishme.

Mos u shqetësoni nëse disa persona ju kanë kthyer shpinën. Jepini forcë vetes pasi ka gjasa që shumë shpejt të zhvilloni një takim apo bisedë mjaft të rëndësishme, çfarë do t’ju bëjë të zbërtheni disa mistere. Nëse angazhoheni seriozisht mund të përmbushni shumë prej atyre që dëshironi.

Diçka po lulëzon mes jush. Do të ndiheni të frymëzuar dhe do të keni dëshirë të shprehni idetë tuaja. Do të ishte ide e mirë t’i kushtoni më shumë vëmendje trupit tuaj. Kryeni më shumë aktivitete fizike dhe bëni kujdes me regjimin ushqimor.

Përpiquni të jeni më optimistë, sepse shqetësimet tuaja së shpejti do të dalin të pabazuara. Një darkë me miqtë tuaj do të jetë thelbësore për të ngritur nivelin e humorit.

Ekziston mundësia e një surprize mjaft të këndshme për ju, e cila mund të vijë nga partneri/partnerja juaj ose nga një mik/e e ngushtë. Ekziston mundësia të vlerësoheni për gjithçka keni bërë. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme nën praninë e familjarëve tuaj.

Do të kaloni një ditë të qetë dhe do të keni mundësi të relaksoheni. Do të komunikoni më shumë se zakonisht dhe do të kaloni më shumë kohë pranë familjes. Keni një intuitë të fortë. Ndiqeni atë pasi do t’ju japë këshilla të mençura.

Jeta po bëhet shumë serioze gjatë kohëve të fundit. Buzëqeshni dhe dilni jashtë rutinës së përditshme. Bëni shëtitje nën shoqëri të mirë ose bëhuni pjesë e ndonjë aktiviteti me miq, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni më mirë.

Kthejuni kohëve të fëmijërisë nëse vërtet e dëshironi një gjë të tillë. Kryeni ato aktivitete që ju pëlqejnë më shumë, shkoni në restorantin tuaj të preferuar ose dilni me miqtë. Keni punuar fort për një kohë të gjatë, ndaj e meritoni të argëtoheni.

Ndoshta mund të mos jeni në humorin e duhur, por mos refuzoni një ftesë që mund t’ju vijë për  ndonjë klub apo kinema. Ka gjasa që të mos përshtateni që në fillim, por më pas do të argëtoheni paund. Gjithashtu, mund të shndërrohet në prej ditëve më të bukura gjatë këtyre ditëve.

HOROSKOPI E SHTUNË 30 NËNTOR 2019

Në familje sot mund t’ju duhet të përballoni disa situata të vështira, të cilat do të zgjidhen shpejt. Në qoftë se jeni çift, mbrëmja do ju dhurojë humor dhe mirëkuptim të shkëlqyer me partnerin.

Mos u mashtroni nga disa situata që duken të favorshme, të cilat në vetvete fshehin në brendësi ndonjë kurth. Mundohuni të shtyni për më vonë një çështje delikate, sidomos në ambientin ku punoni.

Bëni mirë të tregoheni të kujdesshëm, sepse intuita juaj sot mund të dështojë. Në sektorin e ndjenjave reflektoni mirë para se të shkëputeni nga një marrëdhënie që ju intereson dhe që ka baza të forta.

Entuziazmi dhe guximi sigurisht nuk do t’ju mungojnë në këtë periudhë, por yjet ju sugjerojnë që ky nuk është momenti i duhur për të nisur një projekt. Në mbrëmje parashikohen ftesa nga persona mjaft interesantë.

Përpiquni t’i mundni kundërshtarët tuaj me zotësi, guxim dhe dinakërinë që ju karakterizon. Në sektorin e ndjenjave, sharmi juaj do të godasë direkt në zemrën e një personi që ju pëlqen.

Përfitoni nga ky moment për të rregulluar një marrëdhënie paksa të vështirë gjatë këtyre ditëve. Në punë duhet të synoni më shumë të për të bindur e magjepsur të tjerët.

Do të bëni mirë të shikoni të ardhurat tuaja, përpara se të impenjoheni në projekte të kushtueshme. Në dashuri mirëkuptimi me partnerin do të jetë i shkëlqyer, sidomos në nivelin intelektual.

Mundohuni të qetësoheni, duke dëgjuar një muzikë relaksuese dhe shumë motive irrituese do të zhduken si me magji. Do të rrezikoni që të jenë të tjerët të vendosin për ju, por mos e bëni, sepse në të ardhmen do të pendoheni.

Mundohuni të vini në vend gabimet tuaja të së shkuarës. Shumë prej jush do të ndihen nervozë, të mërzitur nga rutina dhe pengesat e ndryshme, por mundohuni të çlodheni duke kaluar një mbrëmje me të afërmit.

Në qoftë se keni një histori dashurie, do të kuptoni se ia vlen të investoni emocione dhe energji për ta bërë akoma më të lumtur raportin tuaj. Mos nënvlerësoni programe argëtuese në mbrëmje.

Dita e sotme do t’ju ofrojë momente të këndshme dhe argëtuese, takime interesante dhe raste për të përmirësuar bagazhin tuaj kulturor. Momente të mrekullueshme parashikohen për të dashuruarit.

Përpiquni të jeni më optimistë, sepse shqetësimet tuaja së shpejti do të dalin të pabazuara. Një darkë me miqtë tuaj do të jetë thelbësore për të ngritur nivelin e humorit.

HOROSKOPI E PREMTE 29 NËNTOR 2019

Nëse jeni ende beqare do arrini më në fund të hidhni hapat e para drejt krijimit të një lidhjeje. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do e përmirësoni dalëngadalë gjendjen.

Gjendja financiare do fillojë dalëngadalë të konsolidohet. Do i bëni mirë llogaritë para se të kryeni çdo lloj shpenzimi. Do kaloni çaste të mrekullueshme me atë që dashuroni.

Ditë e mbushur me surpriza si pozitive ashtu edhe negative kjo e sotmja. Ne planin financiar do iu duhet të merrni disa vendime me rëndësi në mënyrë që gjërat të ndryshojnë.

Do afroheni mjaft me partnerin tuaj gjatë kësaj dite dhe do keni mundësi te diskutoni edhe për tema delikate. Beqaret do kenë disa takime interesante dhe do arrijnë të bëjnë zgjedhjen e duhur.

Për çështjet financiare nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Gjendja do jetë është më e mirë nga sa mendonit. Beqarët do e gjejnë më në fund personin e përshtatshëm dhe do fillojnë menjëherë një lidhje.

Beqarët do kenë një dite normale dhe pa ndonjë takim shumë të veçantë. Duhet të bëni edhe pak kohë durim në këtë aspekt. Për financat do jetë ditë pozitive.

Financat do jenë të qëndrueshme. Do mund të shpenzoni pa frikë për gjerat më të domosdoshme. Sa i përket anës profesionale, ajo mund të ketë luhatje gjatë ditës.

Do kaloni një kohë shumë të mire me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do keni çfarë te kërkoni me shume. Edhe beqaret do të jenë të favorizuar pasi do takojnë princin e tyre te kaltër.

Ditë shumë e këndshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Te dy do i përkushtoheni njeri-tjetrit dhe do mundoheni në çdo çast ta përforconi sa të mundni lidhjen. Financat do jenë në një gjendje goxha të mirë.

Koha duhet shfrytëzuar deri në maksimum. Financat do i organizoni si duhet dhe nuk do shpenzoni më shumë sesa duhet. Falë ndihmës do iu japë sot Venusi, do kaloni një ditë të paqtë.

Beqarët mund të fillojnë së shpejti një histori dashurie pasionante. Në planin financiar mund të keni vështirësi për t’ia dalë mbanë dhe kjo për shkak të shpenzimeve të pamenduara mire.

Te dashuruarit nuk do kenë asgjë për çfarë të qahen. Secili do bëjë aq sa mundet për të ruajtur harmoninë. Personat që nuk janë në lidhje romantike do marrin disa propozime që nuk duhen injoruar.

HOROSKOPI E ENJTE 28 NËNTOR 2019

Aktualisht ndodheni në një periudhë pauze, por nuk do të jetë e gjatë duke ju shërbyer për të ripërtërirë forcat. Tregoni kujdes që të mos merrni vendime të nxituara. Mbrëmja pritet të jetë shumë interesante.

Gjërat mund të ndryshojnë rrënjësisht, nëse ju do të tregoheni më këmbëngulës në çështjet profesionale. Në mbrëmje mund të lindë një dashuri e re që do ju gëzojë shumë.

Aspekti yjor ju bën pak konfuzë, duke mos arritur të merrni vendimet e duhura. Një këshillë nga një person i dashur ose mik i mirë do t’ju ndihmonte që të kaloni momentet e sikletshme.

Kjo ditë parashikohet të jetë më e qetë në aspektin sentimental. Nëse jeni në një lidhje romantike, organizoni ndonjë darkë romantike me partnerin. Në aspektin profesional, jo gjithçka ecën sipas planit.

Kjo ditë parashikohet të jetë e mbushur me surpriza të këndshme. Në çështjet e dashurisë mund të merrni disa lajme interesante, që do ju fusin në mendime.

Përpiquni të mendoni pozitivisht edhe në momentet më delikate. Në aspektin profesional mund të merrni disa informacione, të cilat mund t’ju duhen gjatë ditëve të ardhshme.

Vendosja e planeteve ju bën pak nervozë, por situata është kalimtare. Në çështjet e dashurisë mund të merrni mesazhe pozitive nga një person që ju pëlqen. Përgjigjuni pozitivisht këtij mesazhi.

Për përfundimin e disa punëve të mbetura pezull, sot mund të keni mbështetjen e planeteve, ndonëse kjo mbështetje mund të shoqërohet me pak stres. Mbrëmja pritet të jetë interesante.

Këto ditë mund të kenë qenë shumë stresuese, ndoshta si pasojë e angazhimeve të shumta në punë. Sot është koha ta largoni këtë energji negative, sepse kjo nuk e ndihmon gjendjen tuaj.

Është dita për të menduar më shumë për të tjerët. Altruizmi është një cilësi që e bën shoqërinë më të mirë. Një njohje e re mund të ndryshojë planet në aspektin sentimental.

Sot mund të përballeni me ndonjë problem të vogël ekonomik, që nuk e kishit menduar dhe pritur. Nëse ndodh kjo, merreni me qetësi dhe njëkohësisht kërkoni asistencë nga njerëz të afërm.

Dita e sotme mund të ketë momente stresi dhe nervozizmi. Shmangni debatet me personat, të cilët mund të jenë kolegë ose eprorë. Në vendin e punës nuk është atmosfera më e mirë e mundshme.

HOROSKOPI E MËRKURË 27 NËNTOR 2019

Edhe pse mëngjesi do të jetë pak i vështirë për t’i marrë gjërat me entuziazëm, gjithçka do t’i kthehet normalitetit, duke e bërë mbrëmjen tuaj sa më të gjallë. Kujdes duhet të tregoni me shëndetin.

Sot mund të pengoheni në iniciativat tuaja duke iu prishur planet në minutën e fundit. Kjo situatë mund t’ju dëshpërojë, megjithatë për sa i përket fushës sentimentale duket se gjithçka është në formën e duhur.

Kjo ditë mund të jetë mjaft e vështirë për t’u menaxhuar. Shpëtimi juaj i vetëm do të jetë ndihma e kërkuar ndaj kolegëve tuaj. Sa i përket aspektit ekonomik, ajo duket stabël.

Sot parashikohet një ditë pak e tensionuar për arsye që nuk i shpjegon dot. Përpiquni të ruani qetësinë nëse përballeni me tensione të paparashikuara. Një angazhim i papritur, ose shumë kërkues mund t’ju detyrojë të punoni deri vonë.

Përpiquni të kaloni një ditë në shoqërinë e njerëzve të dashur. Sa i përket shpenzimeve, përpiquni t’i reduktoni ato në maksimum për të kursyer. Në aspektin sentimental, situata duket stabël.

Planetet mund të mos jenë shumë miqësore sot, por kjo nuk do të thotë se ju nuk duhet të bëni gjërat që keni në zemër. Mundohuni të anuloni të gjitha angazhimet me shoqërinë dhe të fokusoheni tek vetja juaj.

Sot do të karakterizoheni nga një mungesë e theksuar optimizmi. Ndërkohë edhe niveli i energjisë nuk është në nivelet maksimale. Mundohuni të pushoni dhe të gjeni kohë për veten tuaj.

Sot do të karakterizoheni nga një mungesë e theksuar optimizmi. Ndërkohë edhe niveli i energjisë nuk është në nivelet maksimale. Mundohuni të pushoni dhe të gjeni kohë për veten tuaj.

Sot do t’ju duhet t’i jepni zemër dhe optimizëm disa personave të dashur. Bëjeni këtë pa kursim. Prania juaj do të jetë e nevojshme në familje ose në shoqëri.

Dita e sotme parashikohet të jetë e mbushur me surpriza. Kjo nuk do të thotë se ato do të jenë domosdoshmërisht të bukura. Sa i përket aspektit sentimental, gjërat do të shkojnë në mënyrë të qetë.

Sot do të arrini të komunikoni me partnerin vetëm përmes shikimit. Përpiquni të tejkaloni ndonjë mosmarrëveshje me mirëkuptim. Në vendin e punës mund të keni ndonjë pengesë artificiale që e kaloni me zgjuarsi.

Sot mund të kaloni disa probleme emocionale që nuk vijnë për fajin tuaj. Komunikoni me njerëz tek të cilët besoni. Në sektorin financiar mund të merrni lajme pozitive.