VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E ENJTE 6 DHJETOR 2018

By | December 6, 2018

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 18 DHJETOR 2018

Gjatë ditës së sotme do të mendoni për suksesin që keni arritur deri më tani si në jetën personale, ashtu edhe në atë profesionale. Megjithatë, është e rëndësishme që të mbani veten nën kontroll dhe tregohuni optimist, pasi vetëm kështu mund të shkoni në drejtimin e duhur.

Mund të përballeni me disa propozime tunduese për biznes. Zgjidhni ato që kanë më shumë priorietet për ju, por mos harroni as detajet më të vogla. Ka gjasa të nisni edhe një punë të re, por siguroheni që të mos ju shkaktojë stres.

Do të përballeni me mundësi të reja profesionale, pasi në punën tuaj mund të hapet një degë e re. Sa i përket anës romantike, do t’ju ndjekë fati në çdo moment. Beqarët e kësaj shenje mund të takohen me një person shumë interesant.

Ka gjasa të organizoni një festë të vogël me njerëzit më të afërt, ku do të kënaqeni pafund edhe me detajet më të vogla. Rekomandohet t’i kushtoni shumë vëmendje familjes. Qëndroni larg sporteve ekstreme, pasi mund të dëmtoheni.

Shumë luanë do të jenë spontanë, fëminorë dhe të ëmbël. Një sjellje e tillë do t’ju mundësojë bonus në jetën tuaj personale. Ndërsa nga ana profesionale, gjithçka do të jetë ndryshe. Kontrolloni gjithçka rreth jush në punë.

Personat e kësaj shenje nuk duhet të punojnë me orare të zgjatura. Yjet do të vendosin se në cilën pikë do të keni sukses. Por mos u trishtoni, pasi suksesi do të vijë patjetër. Në pjesën e dytë të ditës do t’ju bëjnë një surprizë tejet të bukur.

Disa personave të kësaj shenje do t’ju duhet të përballen me disa gabime nga e kaluara. Megjithatë, duke menduar pozitivisht, do ta kaloni një situatë të tillë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë për të qenë pjesë e një eventi mes miqsh.

Personat e kësaj shenje do të jenë sot në krye të skuadrës. Mund t’ju besojnë organizimin e festës së Krishtlindjes, ose një udhëtim me familjen tuaj. Trajtojini çështjet personale me shumë përgjegjësi. Ka gjasa që të përfshiheni në një incident për të cilin do përfliteni gjatë.

Shigjetarët do të vënë re sot dyshim ose frikë në sytë e partneres/partneres suaj. Ndoshta kjo mund të vijë si pasojë e disa ndryshimeve që kanë ndodhur kohët e fundit në marrëdhënien tuaj.

Do të kaloni një të martë shumë të qetë. Ka shanse që të arrini rezultate mbresëlënëse në jetën profesionale, por njëkohësisht edhe të krijoni harmoni në fushën e dashurisë. Nëse keni kohë që dëshironi të flisni sinqerisht me partnerin/partneren tuaj,

Sot do të mund të përfundoni vetëm gjysmën e detyrave, të cilat kishit planifikuar të realizoni, pasi mund të sëmureni papritur. Do të ishte mirë që të pushonit dhe t’i kushtoni më shumë kohë vetes suaj. Në mbrëmje ka gjasa të merrni një lajm që do t’ju befasojë.

Mund të ndryshojë komunikimi mes jush dhe një kolegu/kolegeje. Mund të lindë një ndjenjë e re mes jush. Sot mund të mendoni sesi të ecni përpara. Dikush do t’ju japë një këshillë, por nuk do të jetë e nevojshme ta merrni për bazë.

HOROSKOPI I JAVËS 17-23 DHJETOR 2018

Dashi21. mars – 20. prill

Gjate kësaj jave ju qe jeni ne çift do merrni vendime te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë tërësisht jetën. Do e dëgjoni atë qe do iu thotë tjetri dhe do e respektoni mendimin e tij. Beqareve me ne fund do iu konkretizohen disa dëshira. Do keni mundësi te takoni shume persona dhe te zgjidhni atë qe iu përshtatet me tepër. Edhe pse financat do jene goxha te mira duhet t’i bëni mire llogarite qe te mos keni probleme me vone. Shëndeti nuk do ketë probleme nëse ju ruani një ekuilibër ushqimor. Kujdesuni edhe pak me tepër për shëndetin intim. Për sa i përket plani profesional do jete Plutoni ai qe do iu mbështesë. Energjia nuk do iu mungoje kështu qe përfitoni nga çdo mundësi qe do iu jepet për te arritur sa me lart. Familja do kaloje një jave te zakonshme.

Demi21. prill – 21. maj

Gjate kësaj jave ju qe jeni ne një lidhje do rregulloni shume nga problemet qe keni pasur. Do iu duhet te bëni zgjidhje te vështira, por do ia dilni mbanë. Jeta sentimentale do marre një kthese tjetër, edhe me te mire se me pare. Për disa, një miqësi e vjetër do kthehen ne një ndjenje te forte. Për sa iu përket financave ato do jene te qëndrueshme. Mos jepni para hua sepse nuk do ua japin ne kohen e duhur. Shëndeti nuk do jete gjate gjithë kohës i stabilizuar. Mundohuni te ruani një ekuilibër ushqimor dhe po patet shqetësime te kontrolloheni. Ne pune do hezitoni te merrni iniciativa dhe kjo do jete e keqja me e madhe. Ne familje çdo gjë do shkoje me se miri.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Yjet nuk do jene aspak te favorshëm për jetën ne çift këtë jave. Do jeni nervoze dhe kundërshtia me e vogël mund te sjelle debate te zjarrta. Beqaret do kenë takime, por nuk do guxojnë te hedhin hapa me tej. Mos mendoni se do gjeni një person perfekt sepse askush nuk është i tille. Sektori i financave do jete i kënaqshëm. Gjithsesi ju do tregoheni edhe me te vëmendshëm dhe te matur me shpenzimet. Do i bëni balle tundimit për te blere diçka te veçantë. Shëndeti nuk do jete i mire. Mund te keni probleme me varicet. Konsumoni me shume xhenxhefil, sallata dhe mish te ziere. Marsi do iu beje me energjike dhe luftarake ne planin profesional. Është java me e përshtatshme për te filluar projekte ambicioze profesionale. Familja mire.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jeta sentimentale e çifteve gjate kësaj dite do jete e qëndrueshme. Edhe pse nuk do ketë shume pasion do ia kaloni me se miri. Femrat beqare do e kenë me te vështirë sesa meshkujt te gjejnë personin e duhur. Gjithsesi mundësitë nuk do mungojnë për asnjërin. Ne sektorin financiar do bien kambanat e alarmit. Shpenzimet e shumta qe keni bere kohet e fundit do sjellin shume probleme. Kujdes! Shëndeti nuk do ketë shume shqetësime, vetëm mundohuni te mos abuzoni as me ushqimet dhe as me lodhjen. Po i zbatuat këto këshilla do ndiheni ne forme. Ne pune do keni mundësi te realizoni një projekt me rëndësi. Për familjen do jete një jave e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Venusi do ndikoje shume pozitivisht ne jetën tuaj ne çift sot dhe nuk do keni për çfarë te qaheni. Përfitoni sa me shume nga momentet e bashkëpunimit. Ata qe jen vetëm edhe pse nuk do kërkojnë dike qe ta kenë pranë, ai do iu vije si me magji. Përgatituni për ndryshime rrënjësore. Ka mundësi qe ne planin financiar te keni fat. Beni investimet qe keni menduar prej kohesh sepse është momenti me i përshtatshëm. Pas një periudhe jo shume te mire me shëndetin do ndiheni me mire dhe me te fuqishëm. Perspektivat profesionale janë te mira. Jo vetëm qe nuk do keni asnjë problem por do arrini edhe shume pranë objektivave qe iu kishin dale para. Kujdesuni me shume për familjen.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Kjo jave për te gjithë çiftet do jete me e bukur dhe me entuziaste. Do iu duket sikur do te rilindni. Do jeni optimiste dhe te sigurt për atë qe doni. Klima për beqaret do dominohet nga Urani. Nga njëra ane do keni dëshirë për te pasur dike pranë e nga ana tjetër do keni frike te humbisni lirinë. Me shpenzimet bëni kujdes dhe mos u tregoni kapricoze. Mos bëni gabime për te cilat do pendoheni mjaft. Edhe pse keni pasur disa shqetësime me shëndetin, kjo jave do jete e përshtatshme për t’u rikuperuar. Me ne fund. Ne pune nuk duhet te dorëzoheni qe me pengesën pare qe do iu dale para. Ju jeni te zotet dhe duhet ta tregoni këtë. Jave e mrekullueshme për jetën familjare.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Ambienti ne jetën ne çift do jete shume i mire kësaj jave. Do flisni për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe do ndiheni mire. Dashuritë platonike te beqareve do jenë te favorizuara. Kujdes mos ëndërroni shume sepse mund te zhgënjeheni dhe te lëndoheni. Ne planin financiar është mire te tentoni por mos ndërmerrni shume rreziqe sepse nuk do jete periudha me e favorshme. Do keni shume neps dhe nuk do kontrolloni dot veten tuaj. Mund te keni edhe ndonjë problem shëndetësor, por jo shqetësues. Merruni pak me sport. ne pune duhet te tregoheni me vigjilente. Mundësitë për te arritur majat e suksesit do jene te mëdha. Jeta familjare do ketë probleme.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do jete me e bukur gjate kësaj jave. Edhe pse mund te keni ndonjë debat te vogël, ato do mund te harrohen pers hak se momentet pasionante do jene te shumta. Shfrytëzojeni deri ne maksimum çdo dite. Beqaret duhet te behën gati për angazhime serioze. Fati do iu buzëqeshë ne planin financiar. Planifikoni te bëni ndonjë udhëtim meqë edhe koha do jete e mire. Shëndeti nuk do ketë probleme. Do jeni vitale dhe plot energji. Edhe dhimbjet e vogla qe ndjenit nga lodhja do te zhduken. Ne jetën profesionale do iu jepen mundësi te mira për te arritur atje ku doni. Mos bëni gabim t’i neglizhoni. ne familje atmosfera do jete e ngrohte dhe e këndshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Për pjesën me te madhe te çifteve nuk do ketë asnjë problem gjate kësaj jave. Ai qe keni ne krah do i kuptoje mire prioritetet tuaja dhe madje do iu mbështesë për gjithçka. Ka mundësi qe beqaret te krijojnë lidhje te cilat do i bëjnë te ndiheni mire. E vetmja këshillë është te mos nxitohen dhe t’i hedhin hapat një nga një. Jupiteri do te nxite se shumti shpenzimet. Nuk do mendoni fare sa e keni buxhetin dhe kjo do jete pika juaj e dobët. Kujdes sepse do lindin goxha probleme. Shëndeti nuk do jete aq i mire. Do ndiheni nervoze. Kujdes me ushqimet si: mishi i kuq, djathi, kafeja, çaji aspo edhe alkooli. Konsumoni veze, drithëra dhe mish te bardhe. Ne pune do jeni luftarake dje do ia dilni mbanë te arrini atje ku doni. Familja nuk do ketë probleme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do ngrini shume pikëpyetje këtë jave për jetën tuaj ne çift. Megjithatë partneri do tregohet i gatshëm për te folur dhe do mund te vendosni çdo gjë ne vije. Beqaret nuk duhet absolutisht te mbyllen ne vetvete. Beni çmos ta hiqni friken e krijimit te një lidhjeje. Do shpenzoni jashtë mase për pamjen e jashtme dhe financat do te ulen ndjeshëm. Kujdes, merrni masa sepse nuk do dini nga t’ia mbani me vone. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Do jeni plot energji dhe dinamizëm. Ata qe kane probleme kardiovaskulare duhet te bëjnë një kontroll rutine. Ne pune do ia dilni te arrini atje ku doni por shpirti i konkurrencës do iu beje ta festoni “fitoren” me agresivitet. Familja do jete e qete.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Do keni nevoje për me shume qetësi gjate kësaj jave ne jetën ne çift. Yjet do jene ne anën tuaj dhe do e keni me te lehte t’i zgjidhni problemet qe keni pasur. Beqaret duhet te tregohen me te hapur dhe me te shoqërueshëm. Vetëm kështu do keni takimet e dëshiruara. Kujdes me financat. Mos e hapni portofolin dhe te harroni ta mbyllni sepse shume shpejt ai do iu mbetet bosh. Tregohuni me te matur. Shëndeti ne fillim te javës do jete i paqëndrueshëm, por do stabilizohet shpejt. Ne jetën profesionale do keni zhvillime pozitive. Ambicia juaj do iu çojë me shpjet sesa mendonit drejt suksesit. Ne familje duhet te tregoheni me te përgjegjshëm.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Klima yjore do jete e favorshme për jetën ne çift. Beni vetëm kujdes me fjalët e tepruara dhe qe mund ta lëndojnë partnerin. Beqaret do takojnë disa persona por nuk duhet t’iu besojnë shume. Ka mundësi qe dikush te kërkojë thjesht te tallet dhe te kaloje disa momente te këndshme për veten e tij. Me financat duhet te tregoheni largpamës. Mos bëni shume shpenzime sepse situata do iu ndërlikohet mjaft. Sasia e yndyrës ne gjak mund te rritet këtë jave dhe mund te lindin probleme te vogla. hani me kujdes dhe maturi. Ne pune duhet te tregoheni sa me vigjilente. Neptuni mund t’iu vere përballë disa pengesa dhe zgjedhje te vështira. Ne familje do mbizotëroje një klime e tensionuar.

HOROSKOPI E HËNË 17 DHJETOR 2018

Do të jeni shumë optimistë gjatë ditës së sotme. Mund të arrini sukses në një çështje biznesi. Në mbrëmje do të ndiheni krenar për suksesin tuaj gjatë një eventi të rëndësishëm. Tregoni kujdesin e duhur ndaj familjarëve dhe partnerit tuaj.

Disa persona të kësaj shenje do të kenë një bisedë të vështirë me persona të rëndësishëm në punën tuaj. Duhet të tregoheni të kujdesshëm për çdo detaj, pasi kjo mund të ndikojë në të ardhmen e punës suaj. Pasdite do ta keni shumë të nevojshme të relaksoheni.

Mund të shënoni sukses në karrierë. Megjithatë, tregohuni objektiv dhe mos e mbivlerësoni veten. Në vend që të bëni këtë, është e rëndësishme të mendoni edhe për çështje të tjera, që nuk kanë lidhje me profesionin.

Disa persona të kësaj shenje do të mund të hedhin dritë mbi një çështje shumë të ndërlikuar nga e kaluara. Ka gjasa që të befasoheni nga faktet që do të zbuloni. Megjithatë, përkushtojuni më shumë qetësisë sesa të merreni me çështje nga e kaluara.

Luanët do të punojnë sot me shumë entuziazëm. Nëse e shprehni veten si profesionist, kjo mund t’ju ndikojë pozitivisht në karrierën tuaj. Bëni kujdes, pasi mund të lëndoheni nga një person shumë i afërt me ju.

Mund të zhvilloni një bisedë shumë të sinqertë me dikë pranë jush. Edhe nëse zbulon se ky person nuk ka mundësi t’ju ndihmojë, përpiquni ta kuptoni dhe ta mbështesni atë në situata të caktuara. Mos ndërmerrni vendime të nxituara për çështje biznesi sot.

Disa personave të kësaj shenje do t’ju duhet të përballen me disa gabime nga e kaluara. Megjithatë, duke menduar pozitivisht, do ta kaloni një situatë të tillë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë për të qenë pjesë e një eventi mes miqsh.

Do të kaloni një ditë të mirë si nga ana profesionale, ashtu edhe nga ajo personale. Mund t’ju hapen dyer që do t’ju bëjnë të ecni përpara në karrierë. Do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme me partnerin/partneren tuaj dhe mund të merrni një dhuratë të papritur.

Do të përfshiheni në një bisedë me një mik të vjetër. Gjatë ditës do të përballeni me situata të ndryshme, të cilat do t’ju bëjnë të ndiheni mjaft mirë. Është shumë e rëndësishme të mbani veten nën kontroll dhe të jeni të qartë për vendimet që do të ndërmerrni.

Ndihma që do t’i jepni një miku do ta nxjerrë nga një vështirësi, e cila mund t’i rrezikojë edhe vendin e punës. Do t’i kushtoni kohën e duhur familjes suaj gjatë ditës së sotme. Megjithatë, duhet t’i përkushtoheni më shumë vetes, pasi e keni të nevojshme si fizikisht, ashtu edhe psikologjikisht.

Shumë ujorë do të përfshihen sot në punë kolektive. Do të keni një rol të rëndësishëm në organizimin e festës që puna organizon për Krishtlindje. Rrethanat do t’ju bëjnë që t’i bashkoheni një grupi personash me të njëjtin qëllim. Në darkë do të përjetoni një romancë të re.

Do të refuzoni të ndryshoni mënyrën tuaj të të vepruarit. Kushtojini vëmendje çështjes ekonomike. Duhet ta rimendoni listën e shpenzimeve. Sa i përket anës romantike, do të jetë dita juaj me fat.

HOROSKOPI E DIEL 16 DHJETOR 2018

Në punë nuk duhet të ndërmerrni shumë rreziqe dhe shmangni situatat që mund t’iu dëmtojnë. Para çdo hapi që do hidhni duhet të mendoheni mirë. Në dashuri gjithçka shkon normalisht.

Ndiqni intuitën në situata të vështira dhe çdo gjë do të zgjidhet. Sot do filloni të bëni disa ndryshime në jetën sentimentale. Në punë nuk do keni shumë fat, por nuk duhet të mërziteni.

Në punë nuk do të mungojë xhelozia, e cila duhet tejkaluar sa më shpejt. Hap pas hapi do të zgjidhni te gjitha problemet e jetës sentimentale. Gjithçka do shkojë mirë sot.

Do ndjeheni të lumtur. Përfitoni sa më shumë nga kjo ditë! Ka ardhur momenti të gjeni një punë që i përmbush të gjitha kërkesat tuaja. Fati do ju buzëqeshë sot.

Në punë ndjeheni plot energji për të marrë vendime të rëndësishme. Jeni të vendosur dhe mendoni gjithmonë se çdo pengesë kalohet me këmbëngulje dhe diplomaci.

Priten ndryshime në jetën tuaj sentimentale. Në punë do mendoni për disa projekte të reja. Të gjithë do ju inkurajojnë dhe do ju përgëzojnë për idetë origjinale që keni.

Një surprizë e këndshme do ju shtojë të ardhurat. Në punë duhet të vazhdoni projektin e nisur. Për problemet që keni kaluar nuk e ka pasur gjithmonë fajin partneri.

Në dashuri do të keni shumë fat sot. Çdo gjë është e mundur për të lindurit në shenjën tuaj. Do jeni entuziaste dhe gjithçka do ju duket shumë e lehtë. Ditë vërtet shumë e kënaqshme.

Në sektorin profesional duhet të mendoheni dy herë para se të merrni një vendim. Sa i përket jetës romantike, nuk do ju mungojë sharmi duke tërhequr vëmendjen e të njerëzve që pranë.

Në punë nuk duhet t’i lini vendimet për nesër, sepse do jetë vonë. Bëni kujdes me shpenzimet e tepruara. Personi që keni në krah do jetë një burim frymëzimi sot.

Do të ndjeni afeksionin e partnerit, i cili më shumë se kurrë do të jetë pranë jush. Kjo gjë do jua bëjë ditën më speciale. Në punë duhet të analizoni me kujdes çdo mundësi që ju del përpara.

Do ju nevojitet më shumë kohë për një projekt që keni nisur. Mos e humbni durimin, sepse gjithçka do të stabilizohet brenda pak ditësh. Në dashuri, fati do jetë në anën tuaj.

HOROSKOPI E SHTUNË 15 DHJETOR 2018

Në jetën sentimentale mund të keni ndonjë shqetësim të vogël. Por përgjithësisht do të jetë një ditë e qetë. Ne sektorin e financave mund të keni ndonjë përmirësim të lehtë.

Pritet të merrni lajme të mira në sektorin e financave. Në vendin e punës mund të përfshiheni nga disa debate që mund të degjenerojnë nëse nuk ruani qetësinë.

Parashikohet të jetë një ditë mjaft e mirë në aspektin fizik. Kjo gjendje do të pasqyrohet edhe ne aspektin shpirtëror. Shfrytëzojeni këtë ditë për të bërë investime afatgjata.

Kushtojini më shumë vëmendje gjendjes së përgjithshme shpirtërore. Këshilloheni të merreni me sport, joga apo të praktikoni ushtrime frymëmarrjeje për më shumë energji.

Një ditë e kaluar me njerëz të dashur dhe që sjellin energji pozitive te ju është një ditë perfekte. Edhe në sektorin e financave gjërat do të shkojnë mjaft mirë.

Dita e duhur për të zgjidhur disa çështje të lëna pezull. Nëse po mendoni t’i realizoni ato, mos humbisni kohë, sepse nuk do të mungojë favorizmi planetar për të lindurit në këtë shenjë.

Po kaloni momente jo shumë optimiste, por situata do të përmirësohet nga pjesa e dytë e ditës. Kushtojini më shumë vëmendje përmirësimit të gjendjes shpirtërore.

Ditë e mirë për vendime të rëndësishme që mund të ndryshojnë jetën tuaj. Aspekti planetar është mjaft pozitiv ndaj shfrytëzojeni për të realizuar projektet tuaja.

Disa takime surprizë mund të sjellin ide të reja në aspektin profesional. Nëse jeni duke menduar për hapjen e një biznesi, gjërat do t’ju ecin mbarë. Mund të keni oferta të reja pune.

Mund të nisni një lidhje të re dashurie e cila parashikohet të zgjasë. Kjo gjë mund ta ndryshojë gjendje tuaj emocionale. Në punë jo gjithçka po ecën mirë.

Prej një kohe të gjatë nuk po arrini të gjeni veten në aspektin profesional. Duhet të reflektoni dhe njëkohësisht të këshilloheni me një person, i cili ka më shumë eksperiencë se ju.

Nëse nuk tregoni më shumë angazhim, asgjë nuk do të funksionojë si duhet. Gjithçka do ta arrini me shumë mund, por në fund rezultati do t’ju gëzojë shumë.

HOROSKOPI E PREMTE 14 DHJETOR 2018

Sot mund të takoni një mik të vjetër me të cilin mund të ndani kujtime të bukura. Edhe surprizat nuk do të mungojnë gjatë këtij takimi.

Kjo nuk është dita e përshtatshme për të vazhduar përpara me projektet tuaja. Disa pengesa të shkaktuara në mënyrë artificiale do të jenë të pakalueshme.

Mos lejoni që situata financiare të bëhet pengesë për realizimin e qëllimeve tuaja. Ku ka vullnet, ka edhe zgjidhje te suksesshme.

Sot situata në vendin e punës do të jetë mjaft pozitive. Do të arrini të nxirrni në pah anën tuaj më të mirë falë aftësive që keni në disa fusha të ndryshme.

Ditët e fundit mund të jeni ndjerë të lënë pas dore, por kjo jo për fajin tuaj. E tille ka qenë vendosja e planetëve. Shumë shpejt do të jeni sërish në qendër të vëmendjes.

Kjo e sotmja parashikohet të jetë një ditë me të papritura në fushën e ndjenjave. Mund të takoni një person, i cili ka potencialin për të ndryshuar jetën tuaj.

Parashikohet të jetë një ditë e ngarkuar më aktivitete. Nëse nuk e merrni me seriozitet, mund të mos arrini suksesin që kaq shumë e keni dëshiruar.

Përpiquni t’i kanalizoni të gjitha energjitë tuaja drejt qëllimit që i keni vënë vetes në punë. Pa shumë përpjekje, rruga nuk ka për të qenë e lehtë.

Mundohuni të gjeni paqe me veten. Mendoni pozitivisht dhe gjithçka do të jetë në favorin tuaj. Në dashuri keni nevojë për më shumë variacion.

Ka ardhur koha që idetë dhe mendimet tuaja t’i vini në zbatim në mënyrë të suksesshme. Nëse nuk angazhoheni sa duhet, gjasat janë që ato të mos realizohen.

Nuk do të mungojnë angazhimet në vendin e punës, por nuk do të jeni shumë i favorizuar për sukses. Merreni me sportivitet dhe qetësi.

Keni nevojë për më shumë ritëm në jetën tuaj, por jo gjithçka ecën sipas planeve. Prisni edhe pak dhe do të shikoni se situata do të kthehet në favorin tuaj.

HOROSKOPI E ENJTE 13 DHJETOR 2018

Sot do të mund të arrini të sqaroni një herë e mirë disa mosmarrëveshje në raport me dikë. Sot në aspektin krijues do të jeni në një ditë të mirë. Sa i përket çështjeve financiare, gjërat duken stabël.

Tregoni më shumë kujdes për gjendjen shëndetësore. Pak nervozizëm dhe mërzitje do të spikasin në ditën e sotme duke sjellë një sërë detyrimesh të papritura dhe shpenzimesh të kota.

Nga ana financiare ashtu si edhe nga ana sentimentale gjithçka do të shkojë mirë. Vendosja e planetëve ju bën më të qetë e si rezultat arrini që mendoni në mënyrë më të kthjellët.

Dita e sotme edhe pse në përgjithësi do të duket e qetë, do të ketë momente tensioni. Përpiquni që ta kaloni pasditen në shoqërinë e një personi, i cili përgjithësisht sjell energji pozitive tek ju.

Parashikohet një ditë me fat për të lindurit në shenjën tuaj. Gjërat mund të shkojnë mirë në aspektin ekonomik ku parashikohet të merrni frytet e investimeve tuaja. Edhe situata romantike duket e shëndetshme.

Nuk do t’ju mungojë dëshira për të çuar përpara disa projekte të lëna ne mes. Nëse ekziston vullneti atëherë gjithçka do të mund të realizohet. Edhe në fushën e ndjenjave do të keni fat.

Mos hezitoni të pyesni nëse nuk keni informacion mbi diçka. Me ndihmën e të tjerëve do të arrini të keni sukses në aspektin profesional. Një rritje pagese ose një shpërblim duket shumë afër.

Do të jeni mjaft tërheqës dhe joshës në sytë e partnerit tuaj falë rreshtimit te planeve që ju sjellin fat. Për pasojë do të arrini që të zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje, të cilat ju kishin stresuar.

Parashikohet të jetë një ditë e ngarkuar me punë, por kjo gjë nuk ju bezdis. Ritmi është diçka që ju pëlqen. Një udhëtim i shkurtër do t’ju vlejë shumë për punën tuaj në të ardhmen e afërt.

Ditë me fat për të pasur sukses ne aspektin profesional. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për më shumë energji pozitive. Kohët e fundit keni ndjere nevojën e një personi në krahun tuaj.

Situata ekonomike nuk është në momentet më të mira. Në dashuri do t’ju karakterizojë një entuziazëm dhe një dëshirë për të ndërrmarrë gjëra dhe vendime të rëndësishme. Është kjo fryma e duhur për të ecur përpara.

Po kaloni një fazë pak të vështirë shpirtërore, por yjet parashikojnë një periudhë me fat si në dashuri ashtu edhe në punë. Disa pengesa do t’i kaloni me sukses falë mbështetjes së një miku të mirë.

HOROSKOPI E MËRKURË 12 DHJETOR 2018

Shmangni debatet pa thelb. Zemrat mund të thyhen ose të fitohen, varësisht se sa mirë i luani letrat tuaja. Sot gjithçka ka të bëjë me cilësinë dhe veprimin. Përpjekjet do të japin rezultate jo të mira.

Pavarësisht se ju duket se stuhia po del jashtë kontrollit, do të jeni në gjendje ta përballoni atë. Kini besim në natyrën tuaj. Sot është një ditë që do të shihni shpërblimet e veprimeve tuaja të zellshme.

Jini gati për disa veprime, sepse jeni duke mbërritur një pikë kritike në ciklin tuaj emocional, kur zemra ndihet e rëndë. Duhet ndihma e një dore të fortë për t’ju çuar në një vend të sigurt.

Në një varg dramash intensive emocionale, gjëja e fundit që ju duhet është një tjetër. Për fat të keq, duket se sot e tillë do të jetë dita. Një skenar i pabesueshëm romantik po ju afrohet.

Ka shumë energji në shenjën tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, mos lejoni që thëngjijtë të digjen. Vazhdoni të jeni një luftëtar. Mos harroni se në fund të ditës ju duhet të jeni të kënaqur vetëm me punën tuaj.

Trajtojini me kujdes çështjet e ngutshme, sidomos kur është fjala për çështjet romantike dhe nevojat emocionale. Mos i injoroni ndjenjat tuaja në asnjë rrethanë. Ndiqni instinktet përpara se të besoni ndonjë gjë tjetër.

Ndërsa përpiqeni të shprehni mendimet tuaja sot, mund të keni ndjesinë se dikush po hedh ‘rërë’ në fytyrën tuaj. Aftësia juaj për të nxjerrë jashtë loje të tjerët do të jetë mjeti juaj më i fuqishëm.

Mbështetja dhe stabiliteti janë çelësat për të ruajtur një situatë të shëndetshme, sidomos kur bëhet fjalë për emocione gjithnjë të luhatshme. Disa çështje në lidhje me pronën ka të ngjarë të shfaqen në një mënyrë dramatike.

Kjo parashikohet të jetë një ditë jashtëzakonisht sensuale, që ka gjasa të lëkundë emocionet tuaja. Mos u nxitoni! Do të jeni më mirë nëse tregoheni i rezervuar me vendimet tuaja.

Sot është dita juaj për të shkëlqyer në çdo mënyrë. Ka një përqendrim energjie në favorin tuaj, kështu që veproni me guxim dhe pa hezitim. Është koha e duhur për ju që të ecni përpara.

Zemra dhe emocionet tuaja janë në të njëjtën anë, por jo në anën që dëshironi. Shkak mund të jetë një ngjarje nga e kaluara. Përqendrohuni në të tashmen dhe lëreni pas të shkuarën.

Keni aftësinë për të ruajtur qetësinë edhe në momente tensioni. Bëjeni edhe sot këtë, sepse gjasat janë që të përballeni me disa probleme në sektorin e punës. Kjo situatë do të jetë kalimtare.

HOROSKOPI E MARTË 11 DHJETOR 2018

Yjet do ju favorizojnë sot ne aspektin profesional. Parashikohet të keni një promovim që do ju kënaqte. Nga aspekti romantik, mund te keni një nxitje te brendshme për aventurë, e cila nuk do të zgjasë shumë.

Një ditë e mbarë dhe plot fat parashikohet kjo e sotmja për të lindurit në shenjën tuaj. Gjithçka mund t’ju ecë mbarë sot si në aspektin profesional ashtu edhe në dashuri. Me paranë nuk keni marrëdhënie të mirë.

Mund të merrni lajme të mira në lidhje me paratë. Një investim të cilin e keni realizuar vite më parë mund t’ju sjellë fitime të kënaqshme. Në çështjet e dashurisë nuk jeni shumë i përmbushur.

Përpiquni të kaloni më shumë kohë me anëtarët e familjes. Duket se angazhimet e shumta kanë bërë që të lini pas dore njerëzit e afërt. Disa ngjarje të fundit mund ta forcojnë lidhjen tuaj.

Pas një periudhë të vështirë në fushën e ndjenjave dhe dashurisë, duket se po kaloni momente te qeta. Nuk keni nevojë për një partner për të qenë i lumtur. Duke menduar pozitivisht gjërat do ju ecin mbarë.

Dëshira për ndryshim është e madhe në profesionin tuaj, Opsionet nuk janë të shumta. Përpiquni të gjeni një zgjidhje brenda vetes dhe më pas ta konkretizoni atë. Ndihma e dikujt do jetë e nevojshme.

Parashikohen ndryshme pozitive në jetën sentimentale. Vendosja e planetëve ju sjell fat në dashuri. Nuk do të mungojnë eksperiencat e ndryshme, të cilat ju rrisin në karakter dhe ju formësojnë.

Keni një dëshirë të theksuar për variacione në jetë. Aktualisht nuk favorizoheni për të ndërmarrë iniciativa të mëdha. Prisni një moment tjetër për të pasur ndryshime të domethënëse.

Ditë e mbarë dhe me fat në fushën e parave. Duket se një shpërblim i majmë është në horizont. Më shumë sesa ana financiare, ju përmbush suksesi në aspektin profesional. Në dashuri jo gjithçka ecën mirë.

Një dhuratë simbolike mund t’jua bëjë ditën shumë të këndshme. Çështjet e dashurisë po ju ecin mjaft mirë sot. Sa i përket anës profesionale, do të merrni disa lajme të mira . Shfrytëzojeni aspektin e mirë që ju ofrohet.

Nuk është dita më e mirë për sukses në dashuri. Kjo nuk do të thotë se ju duhet të hiqni dorë nga synimet tuaja. Brenda pak ditësh aspekti planetar do të jetë favorizues jo vetëm në dashuri.

Situatë e favorshme në sektorin e parave. Nëse po planifikoni për të bërë një investim, fati nuk do ju mungojë ndaj këshilloheni për të vazhduar përpara me planet dhe projektet tuaja.

HOROSKOPI I JAVËS 10-16 DHJETOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Do jeni shume entuziaste gjate kësaj jave dhe do bëni gjithçka mundni qe te riktheni harmoninë ne çift. Do e surprizoni partnerin tuaj dhe ai do ndihet mire qe iu ka pranë. Takimet pa te ardhme për beqaret do jene te shumta. Përfitoni nëse iu pëlqejnë dhe bëni durim nëse doni diçka me serioze. Ne planin financiar pritet te keni fat dhe te rregulloni problemet qe keni pasur. Kujdes me shëndetin. Hëna do jete ajo qe do influencoje me tepër dhe do iu beje me te dobët fizikisht. Ne jetën profesionale do ketë zhvillime mjaft pozitive. Do keni mundësi te modifikoni edhe mënyrën e te punuarit dhe ne fund te arrini suksesin. Familjes duhet t’i kushtoni me shume vëmendje.

Demi21. prill – 21. maj

Jupiteri do ua mbroje lidhjen gjate gjithë javës. Do ndiheni mire dhe do flisni pa droje për gjithçka me partnerin tuaj. Me ne fund edhe beqaret do mund te bien ne dashuri. Gjithë kërkimi i kohëve te fundit do japë frytet e veta. Pozicioni qe do ketë Neptuni do iu ndihmoje te ekuilibroni buxhetin edhe pse mund te keni vonesa ne hyrjen e te ardhurave. Për sa i përket shëndetit jo vetëm qe do keni rezistence te mire fizike por do mund t’i kaloni edhe disa probleme qe keni pasur. Nëse pini duhan lëreni sa me pare. Ne pune do jeni shume ta hallakatur dhe nuk do keni fare dëshirë te ecni para. Kujdes sepse po i late gjerat pas dore do humbni shume. Familja do ketë një gavete qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Merkuri do e mbroje gjate gjithë javës jetën ne çift. Ju do keni mundësi ta thelloni atë dhe te vendosni harmoninë. Beqaret do bien koke e këmbë ne dashuri me dike qe do takojnë. Mos u tregoni shume posesive. Do e keni te vështirë te ekuilibroni buxhetin duke qene se shpenzimet do jene me te mëdha. Mundohuni ta shtrëngoni pak rripin. Kujdes me hipertensionin dhe me gjumin gjate kësaj periudhe. Nëse nuk tregoheni te matur mund te përballeni me goxha probleme. Ne pune do jeni ambicioze dhe aktive. Do keni mundësi ta konsolidoni situatën dhe me mbështetjen e Marsit te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Ne familje duhet te jepni me tepër mbështetje.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Fale Venusit marrëdhënia juaj ne çift gjate kësaj jave do jete me e ngrohte dhe pasioni do te rritet. Do kaloni një periudhe te mbushur me sensualitet. Ata qe kane pasur zënka do te pajtohen. Beqaret do jene paksa me te hallakatur dhe nuk do mund te gjejnë dot personin qe kane kërkuar prej kohesh. Me financat do keni fat. Disa prej jush ka mundësi te heqin edhe disa lek mënjanë. Shëndeti do jete i mbrojtur dhe do keni rezistence te mire fizike. Ruajeni sa me shume këtë dhe mos abuzoni me ushqimin. Ne pune mos u dekurajoni nëse nuk arrini menjëherë atje ku doni. Beni durim dhe gjithçka do shkoje ashtu si keni dëshiruar. Jeta familjare do jete e qëndrueshme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jua qe jeni ne një lidhje do kaloni një dite shume te bukur e cila do ua shtoje dëshirën për te krijuar një familje. Flisni me partnerin sa me shume dhe merrni vendime te përbashkëta. Beqaret duhet te tregohen shume te duruar nëse duan te gjejnë personin qe kane ëndërruar gjithmonë. I duruari i fituari. Me financat nuk do keni probleme, përkundrazi Urani do iu beje me dinamike me menaxhimin e tyre. Shëndeti do jete paska shqetësues. Mund te prekeni nga ndonjë epidemi apo alergji. Kujdes! Situata profesionale do te përmirësohet. Do ua tregoni te gjithëve sa te zotet jeni dhe do kënaqeni me arritjet tuaja. Jeta familjare do jete e qete dhe pa ndonjë gjë te veçante.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Duke pare konfigurimin e Merkurit ne qiellin e çifteve, ka rrezik qe te kaloni një jave paksa delikate. ju do jeni ne forme te shkëlqyer por komunikimi me partnerin do jete i vështirë. Mundohuni qe dialogu te mos shuhet tërësisht. Mundësitë e beqareve për te takuar dike qe iu pëlqen do jene reale. Kujdes mos fiksoheni pas dikujt qe nuk do ua ktheje me te njëjtën monedhe. Yjet do iu ndihmojnë me financat dhe ju do arrini ta stabilizoni buxhetin. Vazhdoni te kujdeseni për shëndetin edhe gjate kësaj jave ne mënyrë qe te mos keni probleme. Ne pune do keni fat dhe ka mundësi te arrini te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Ne familje do jete jave e qete.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos provokoni xhelozinë e partnerit tuaj sot sepse me shume se te fitoni, do humbni. Kjo taktike është e rrezikshme dhe do sjelle mjaft debate. Për beqaret ambienti do ndryshoje tërësisht. Personi qe do takoni do jete fiks ai qe po kërkonit. Financat ne fillim te javës do jene te mira por nëse nuk bëni kujdes me impulsivitetin mund te përballeni me vështirësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Do jete një jave delikate kjo gjate se cilës duhet te tregoheni sa me te vëmendshëm. Ne pune do ndiheni mire dhe do iu pëlqejë ajo qe bëni. Do jeni mjaft serioze dhe çdo sfide do e çoni deri ne fund. Do merrni vlerësime nga shefat. Jeta familjare do shkoje për mrekulli.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Ne planin sentimental do keni disa mosmarrëveshje gjate kësaj jave. Megjithatë planetët do iu ndihmojnë dhe ne ditët e fundit do kuptoheni me mire me njeri-tjetrin. Beqaret do jene shume joshës e sharmante. Përgatituni për surpriza dhe emocione shume te këndshme. Ne planin financiar do jeni shume këmbëngulës dhe te vendosur për te arritur ato qe doni. Do ia dilni mbanë me sukses. Nuk do keni për çfarë te qaheni për shëndetin. Do keni imunitet dhe do filloni ndonjë diete te shëndetshme. Ne pune do jeni gati te përballeni me gjithçka qe te merrni aprovimin qe kërkoni. Suksesi do jete i garantuar edhe fale yjeve. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Qielli do e favorizoje se tepërmi këtë jave jetën tuaj ne çift. U be kohe qe ishit te shqetësuar dhe nuk po iu gjenit dot zgjidhje problemeve. Beqareve nuk do iu mungojnë dashuriçkat. Disa edhe mund te pajtohen me te dashurit e mëparshëm. Puthjet e zjarrta do jene ne program. Financat do influencohen negativisht. Beni çmos qe te paktën te mos bini ne humnere. Për sa i përket shëndetit, ai nuk do jete i qëndrueshëm. Kujdes me lodhjen e tepërt dhe pagjumësinë. Ambicia ne pune do rritet edhe me shume. Nëse doni te arrini sa me lart ne jetën profesionale duhet te te kujdeseni për çdo veprim tuajin. Ne familje do keni disa divergjenca.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Duke qene se do keni shume ambicie profesionale gjete kësaj jave, do e kaloni ne plan te dyte jetën sentimentale. Beqaret nuk duhet te neglizhojnë asnjë takim sepse mund te takohen edhe me personin qe kane kohe qe e presin. Ekuilibri financiar do te dobësohet. Merrni masa te forta dhe ulni shpenzimet. Vetëm kështu mund t’ia dilni. Pjesa me e madhe do gëzojnë shëndet te mire, por ata qe hane me shume sesa duhet mund te kenë probleme me stomakun. urani do e shtoje edhe me tepër kuriozitetin ne pune dhe ju do doni te provoni gjera te reja. Nëse e vrojtoni mire udhën para se te hidhni hapin do arrini atje ku keni dashur gjithmonë. Ne familje do ndiheni mjaft mire.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te forte, asnjë planet nuk do arrije ta destabilizoje atë. Te vështirë do e kenë javën ata qe kane pasur probleme deri me sot. Tregohuni sa me tolerante dhe me te kuptueshëm. Beqaret do kërkojnë një lidhje te qëndrueshme por nuk do mund ta gjejnë dot. Merkuri do jete i favorshëm për planin financiar. Do e organizoni me mire buxhetin dhe për disa te ardhurat do te rriten. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Dielli dhe Venusi do iu bëjnë te jeni ne forme te mire fizike dhe psikologjike. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe nuk do neglizhoni as detajin me te vogël. Rezultatet qe do arrini do jene mjaft inkurajuese. Marsi do i rregulloje problemet familjare.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jupiteri do influencoje gjate gjithë javës ne jetën tuaj ne çift. Ai do iu garantoje harmoni dhe mjaft kënaqësi. Shfrytëzojeni çdo moment. Beqaret do i shtojnë kërkimet. Edhe pse do keni takime pa fund nuk do mund te gjeni personin qe iu përshtatet. Nëse keni probleme financiare mos u dorëzoni por luftoni fort qe t’i rregulloni. Mund t’ia dilni. Shëndeti kryesisht do jete i mire. Mund te keni vetëm pak dhimbje koke nga lodhja dhe dielli. Kujdesuni pak me tepër dhe qëndroni me shume ne hije. Periudhe pozitive për jetën profesionale. Do merrni frytet e te gjithë punës qe keni bere deri me sot. Planifikoni çdo bëni me vone. Plutoni do sjelle turbullira ne jetën familjare.

HOROSKOPI E HËNË 10 DHJETOR 2018

Disa persona të kësaj shenje do të jenë shumë të ashpër gjatë komunikimit me kolegët në punë. Ka gjasa që nga një grup miqsh që keni qenë më parë të ktheheni në armiq, pasi do të mësoni disa informacione të rëndësishme. Ndërsa jashtë pune, ju presin momente shumë të lumtura.

Gjatë ditës së sotme do të merrni lajme të mira. Bëhet fjalë për shëndetin e një familjarit tuaj. Edhe në aspektin personal, gjërat do të ecin pozitivisht. Ndërsa sa i përket aspektit profesional, duhet të punoni gjithnjë e më shumë për të arritur rezultatet që doni.

Binjakët duhet t’i përkushtohet punës sot dhe të mos shpërqendrohen nga asgjë. Suksesi në karrierë varet vetëm nga ju. Ka gjasa t’ju rritet rroga. Në jetën personale do të jeni në harmoni. Pasdite mund të bëni disa blerje të vogla.

Disa persona të kësaj shenje do të përballen me ndenja të çrregullta. Një nga arsyet për këtë mund të jetë një debat në mëngjes me partnerin/partneren. Mund të lodheni shpejt në punë, çfarë nuk do të sjellë rezultate të mira për ju.

Sot do të tregoni fuqinë tuaj më të madhe. Mund të bëni një plan strategjik për t’i shpëtuar krizës financiare. Sa i përket aspektit personal, gjërat nuk do të shkojnë siç duhet. Ndërsa beqarët e kësaj shenje rrezikojnë të hapin një plagë të vjetër sot.

Do të kaloni një ditë jo me shumë entuziazëm. Më së shumti do të mendoni për ditët e pushimit që iu presin në fundvit ose mund të mendoni për një udhëtim. Edhe mbrëmja nuk do të jetë ashtu sikur e prisnit.

Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm sot me njerëzit që iu rrethojnë. Analizoni çdo fjalë që ata iu thonë dhe pranoni me dinjitet vlerësimet që iu bëjnë. Ndërsa sa i përket marrëdhënies në çift, duhet të tregoheni sa më të sinqertë.

Disa Akrepë kanë diçka që duan të ndryshojnë sot në jetën e tyre të përditshme. Kjo do të ndikojë edhe të njerëzit të cilët ju i konsideroni të afërt. Mos u bëni pesimist dhe mos lejoni këto emocione t’ju udhëheqin.

Do të ndiheni shumë komod gjatë ditës së sotme. Nuk do të keni asnjë problem si në aspektin personal ashtu edhe profesional. Do të kaloni një mbrëmje fantastike nën praninë e gjysmës suaj të zemrës.

Bricjapët mund të konfuzohen nga sjellja e disa personave të caktuar. Ka shumë mundësi që dikush t’ju shprehë pëlqimin e tij. Nëse nuk keni ndërmend të nisni një lidhje të re, gjeni fjalët e duhura për ta refuzuar atë duke mos e fyer.

Do të kryeni disa shpenzime për shkak të disa problemeve të papritura. Do ta keni të nevojshme të relaksoheni në shtëpi, pasi qëndrimi i gjatë jashtë mund t’ju shkaktojë irritim. Do t’ju duhen këshillat e familjarëve për një çështje të caktuar.

Do të keni rezultate të kënaqshme në punë. Madje do të ndiheni krenarë për veten. Megjithatë, mos harroni t’i jepni vëmendjen e duhur familjes suaj apo partnerit/partneres, përndryshe mund të përballeni me probleme në këtë drejtim.

HOROSKOPI E DIEL 9 DHJETOR 2018

Ata që janë në një lidhje do marrin vendime shumë të rëndësishme gjatë kësaj dite, të cilat do ua ndryshojnë tërësisht jetën. Me financat tregoni kujdes.

Sot debatet në çift do jenë të pashmangshme. Asgjë nuk do shkojë ashtu si ju e keni menduar në këtë plan. Problemet mund të lindin për shkak të situatës financiare.

Do kaloni momente shumë të lumtura sot pranë partnerit tuaj. Do e keni më të lehtë të flisni hapur dhe qetësisht me të.

Jeta sentimentale do jetë me e bukur gjatë kësaj dite. Do flisni më hapur me personin që keni në krah dhe me pak durim e qetësi do i zgjidhni edhe disa probleme të vogla që kishit pasur.

Me paratë keni një raport jo shumë të mirë. Në dashuri duhet të hidhni hapat e parë drejt zgjidhjes së mosmarrëveshjeve dhe debateve.

Dashuria në çift do influencohet pozitivisht nga yjet gjatë kësaj dite. Do ndiheni më së miri dhe do i kushtoni më tepër kohës jetës intime.

Sot marrëdhënia në çift do jetë pak e tensionuar. Përpiquni të zgjidhni problemet me komunikim. Sa u përket financave, gjithçka duket e qëndrueshme.

Dita mund të nisë me debate sot për çiftet, por me kalimin e orëve, situata do përmirësohet. Fatmirësisht partneri do tolerojë më tepër dhe do hapë rrugë.

Edhe pse jeni në një lidhje, do tundoheni jashtë mase sot nga një person që do takoni. Nuk do i mendoni pasojat, por shumë shpejt do e kuptoni gabimin.

Ditë e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do jeni me humor të mirë dhe për çdo gjë do debatoni me partnerin.

Ditë shumë e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe debatet do jenë të pafundme.

Shmangni debatet në çift. Yjet nuk janë në favorin tuaj në raportet e dashurisë. Në çështjet financiare keni nevojë për një ndihmë të fortë.