VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E ENJTE 21 MARS 2019

By | March 21, 2019

Komentet

HOROSKOPI E SHTUNË 16 JANAR 2021

Dashi

Ju sot do të ndjeheni pak të lodhur, prandaj bëni vetëm gjërat që janë të nevojshme. Të ardhurat ekonomike janë të nevojshme urgjentisht për të kryer projekte të rëndësishme, gjithashtu kërkoni ndihmë nga familja ose miqtë e besuar.

Demi

Këtë të shtunë Saturni dhe Hëna janë të favorshme, por kushtojini vëmendje çështjeve profesionale në mënyrë të barabartë. Fundjava do t’i kushtohet ndjenjave, dashurisë, plot emocione të forta dhe pasion. Partneri do të sigurojë disa momente mjaft të bukura për ju.

Binjakët

Ju keni qenë duke bërë më të mirë të një situate të keqe për disa kohë. Për këtë arsye, në përgjithësi, jeni në gjendje të reagoni fuqishëm. Çështjet e dashurisë do të përmirësohen dhe shumë shpejt ju do të gjeni njeriun tuaj të zemrës.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë e qetë. Sot nuk duhet të jeni shumë i prekshëm nëse dikush është më i mirë se ju në disa situata, gara të parëndësishme nuk duhet të shkaktojnë stres. Në punë disa propozime të reja do t’ju zbukurojnë ditën.

Luani

Hëna do të jetë në favorin tuaj gjë e cila do të sjellë shumë gjëra të reja në fushën profesionale. Fundjava do të jetë interesante nga kjo pikëpamje. Me financat duhet të tregoni kujdes pasi shumë shpejt disa lëkundje në gjendjen tuaj ekonomike do të vijnë.

Virgjëresha

Disa prej jush nuk janë të bindur për partnerin, nëse jeni duke jetuar një lidhje në distancë, distanca ju bën të ndiheni keq. Një këshillë para se të merrni vendime të rëndësishme, mendoni, siç është përfundimi i një marrëdhënieje që ka zgjatur me vite.

Peshorja

Mos u dorëzoni para problemeve të vogla, pasi nuk janë një arsye e fortë për të ndaluar planet apo projektet për të cilat keni punuar shumë. Bëni durim derisa gjërat të ndryshojnë për mirë.

Akrepi

Bëni kujdes dhe mos neglizhoni, kur bëhet fjalë për problemet shëndetësore. Do ta nisni ditën mbarë, por ka gjasa të shpenzoni shumë para në mbrëmje. Mund të përballeni me vështirësi në lidhjen tuaj romantike.

Shigjetari

Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë. Do të përpiqeni të harroni disa momente të pakëndshme nga e kaluara. Në mbrëmje do të dëshironi të qëndroni vetëm pranë familjes suaj, pasi e shihni si mënyrën e vetme për të gjetur qetësi.

Bricjapi

Disa persona të kësaj shenje do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për të ruajtur pozicionin e mëparshëm. Mund të përballeni me një sfidë të paparashikuar. Gjatë punës ka gjasa t’ju shfaqen disa probleme, për shkak të mosmarrëveshjeve me një prej kolegëve tuaj.

Ujori

Ju e dini shumë mirë vlerën e parave, por është e nevojshme të kujtoni se është momenti të kurseni. Mos e shpenzoni ditën duke u marrë me detaje të vogla në shtëpi apo punë. Ka shumë gjasa që sot të përfundoni një projekt apo plan tuajin.

Peshqit

Një person i ri mund të bëhet pjesë e jetës suaj, duke ju sjellë emocione mjaft të veçanta. Shfrytëzoni çdo gjë rreth jush për të arritur aty ku duhet, por mos e tejkaloni cakun.

HOROSKOPI E PREMTE 15 JANAR 2021

Dashi

Në fushën e punës ka gjëra të padobishme me të cilat nuk doni më të përballeni. Sigurisht që jo duke u nervozuar do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja dhe të eleminoni gjithçka të keqe.

Demi

Kjo është një ditë e rëndësishme, më në fund fotografia juaj astrale parashikon një rikuperim. Kjo do të thotë që në një nivel fizik përpjekjet e ditëve të fundit do të jenë një kujtim dhe në një nivel mendor që stresi do të lërë vend për qetësi.

Binjakët

Ne nuk duhet t’i kushtojmë vëmendje kësaj gjendje shpirtërore e cila është plotësisht kalimtare. Nesër do të jetë një ditë në të cilën mund të diskutoni shumë por këshilla është të shmangni hapat e nxituar.

Gaforrja

Horoskopi tregon se do të ketë njerëz rreth jush që nuk janë shumë të sigurt dhe ky qëndrim përfundon duke ju ndikuar. Java filloi pak keq, kishte kaq shumë tensione dhe kaq shumë vështirësi: kini durim.

Luani

Horoskopi sinjalizon se mund të ketë një krizë dashurie ose një ndarje. Shumë prej jush gjithashtu do të duhet të përballen me një ndryshim në punë brenda gjysmë viti.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë kur disa prej jush do të duhet të ndalen dhe të mendojnë për pak kohë. Këshilla është që të planifikoni hapat e ardhshëm.

Peshorja

Horoskopi specifikon se duket se në këto ditë jeni i zënë me shumë gjëra. Ju dëshironi të gjeni një ekuilibër që ka munguar në kohët e fundit.

Akrepi

Duket se shpirti juaj është shumë i trazuar. Problemet e dashurisë duhet të zgjidhen sa më shpejt që të jetë e mundur, por diskutimet duhet të shtyhen për në fundjavë kur të gjeni qetësinë për ta bërë këtë.

Shigjetari

Nesër do të ndiheni pak të rëndë, jo fizikisht por mendërisht edhe për shkak të punës.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë “në anën tuaj”. Edhe ata që janë ndarë kohët e fundit ose kanë një marrëdhënie prapa tyre mund ta shohin të kaluarën e tyre në pragun e tyre.

Ujori

Midis kësaj të enjteje dhe të premteje mund të përjetoni një pasion të madh. Nëse ka dashuri të madhe, mund të përjetoni emocione dhe ndjesi që nuk i keni provuar për një kohë të gjatë.

Peshqit

Për momentin është shumë e rëndësishme që të bëni një analizë të jetës tuaj. Kjo është e vërtetë si për nga ndjenjat ashtu edhe për marrëdhëniet e çiftit.

HOROSKOPI E ENJTE 14 JANAR 2021

 

Dashi
Do ëndërroni me shume nga sa duhet sot ju te dashuruarit dhe ka rrezik qe gjerat t’iu dalin jashtë kontrollit. Mundohuni te riktheheni me këmbë ne toke. Beqaret do takojnë dike papritur dhe do bien koke e këmbë ne dashuri. As vete nuk e kishin menduar ndonjëherë se gjithçka mund te ndodhte kështu. Me financat do tregoheni te kujdesshëm dhe nuk do keni aspak probleme.

Demi
Dielli do e ngrohe tej mase sot jetën tuaj ne çift. Me ne fund do arrini t’i zgjidhni me qetësi edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe keni pasur dikur. Beqaret nuk duhet te presin te takojnë një person perfekt sepse te tilla nuk ka. Ne planin financiar gjithçka do ece ashtu si duhet. Nuk do keni as vështirësi për te kryer ndonjë shpenzim pak me tepër sesa zakonisht.

Binjaket
Mos e provokoni kot me kot partnerin tuaj sot sepse ai nuk do jete ne humor dhe mund te lindin probleme serioze. Beqaret do futen ne një etape tyre ne jetën e tyre dhe gjithçka do ju ece për mrekulli. Ëndrrat ka mundësi t’iu bëhen realitet. Financat nuk do jene aq te mira sa duhet, prandaj nuk këshillohet te kryeni investime. Prisni edhe pak sa situata te ndryshoje.

Gaforrja
Dite pozitive dhe e thjeshte kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni pa menduar aspak se çfarë do vije me pas. Edhe beqaret duhet te bëjnë te njëjtën gjë sepse jeta është e shkurtër dhe me vone do pendohen qe nuk e kane shfrytëzuar sa duhet. Buxheti fatmirësisht do ketë disa përmirësime fale përmbylljes me sukses te disa projekteve.

Luani
Dite fantastike dhe e mbushur me çmenduri kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asnjëherë nuk e kishit imagjinuar se mund te bënit gjera te tilla. Beqaret ka rrezik te fillojnë histori dashurie qe nuk do i çojnë askund. Ne planin financiar duhet te kërkoni sa me pare ndihme dhe t’i rregulloni problemet qe kane kohe qe ju kane dale.

Virgjeresha
Dite mjaft harmonike dhe e mbushur me surpriza te njëpasnjëshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Duhet te shfrytëzoni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret do realizojnë disa takime vendimtare te cilat jo vetëm do ju ndryshojnë te ardhmen, por mund t’i çojnë edhe ne një shtet tjetër. Për financat mos u shqetësoni. Gjendja e tyre do jete e shkëlqyer.

Peshorja
Te dashuruarit do kalojnë sfida te vështira dhe stuhi te mëdha. Shpesh do ndihen keq, por do e kuptojnë se gjitha ka ndodhur për fajin e vet. Beqaret do kenë vetëm disa flirtime me disa persona dhe asgjë me shume sesa kaq. Nuk ka ardhur ende dita e tyre e lumturisë. Financat nuk do jene te këqija, por nëse vazhdoni te shpenzoni edhe sot kuturu, situata mund te dale jashtë kontrollit.

Akrepi
Një pjese e dëshirave do ju plotësohen sot juve qe jeni ne një lidhje, ndërkohë qe për te tjerat duhet te bëni pak durim. Rëndësi ka qe dita do jete e kënaqshme. Beqaret mund te realizojnë takime, por nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa. Financat me ne fund, pas gjithë atyre përpjekjeve do i konsolidoni. Do jeni te qete dhe do e kuptoni se keni bere çmenduri te pafalshme.

Shigjetari
Lidhja juaj është shume e forte dhe askush nuk do mundet ta prishe atë. Ju te dy merreni vesh edhe vetëm me gjeste dhe shikime. Kujdes vetëm nga zilia e disa personave qe ju rrethojnë. Beqaret duhet te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë sepse po i gënjyen nuk kane për te fituar asgjë. Përmirësime financiare nuk do ketë, por as përkeqësime nuk priten sot.

Bricjapi
Dite mjaft e animuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Duke filluar qe ne orët e mesditës e deri ne mbrëmje do përjetoni emocione te pafundme. Beqaret do jene sensuale dhe do bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë. Gjithçka do jete me ndryshe për ta qe sot e tutje. Për financat përkujdesuni çdo çast dhe do e shihni qe gjerat do rrjedhin si duhet.

Ujori
Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni thjesht atë qe do ju duket me e logjikshmja pa menduar për asgjë tjetër. Beqaret do bëjnë mire te mos nxitohen sepse ne rast te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Gjendja e financave do stabilizohet fale edhe ndihmës qe do ju ofrojnë disa familjare. Do jeni me te qete ne mbrëmje.

Peshqit
Çdo gjë do ece me mire sot ne jetën tuaj ne çift. Do i keni te qarta mendimet dhe do bëni atë qe është me e mira për te dy. Beqaret nuk duhet te kërkojnë gjera te pamundura sepse mund te përballen me zhgënjime dhe do vuajnë se tepërmi me vone. Gjendja e financave do ndryshoje si me magji. Mund te fitoni ndonjë lotari ose do merrni një shpërblim ne pune.

HOROSKOPI E MËRKURË 13 JANAR 2021

Dashi

Dita do të fillojë shumë mirë por do të keni ndryshime humori që mund të prishin gjithçka. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm edhe në dashuri. Në punë, rishikoni disa gjëra.

Demi

Një lajm i shkëlqyeshëm për ju nesër veçanërisht në lidhje me sferën e ndjenjave falë pranisë pozitive të Venusit. Sa për punën mundohuni të mos bëni shumë.

Binjakët

Vëmendje në dashuri: në fakt dita do të jetë e dobishme, sidomos në mëngjes, për të pastruar disa keqkuptime që kanë lindur me partnerin. Mundohuni të relaksoheni pak.

Gaforrja

Horoskopi tregon se me të vërtetë do të kuptoni se dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj dhe do të keni një dëshirë të lindur për të udhëtuar. Në punë, pranoni një ndryshim vetëm nëse vërtet ia vlen.

Luani

Horoskopi sinjalizon se Venusi nuk është më kundër dhe situata të caktuara në dashuri mund të zhvillohen pozitivisht. Në punë përpiquni të planifikoni gjithçka për të mos u vonuar.

Virgjëresha

Do të duhet të përpiqeni të jeni shumë më të qartë me partnerin dhe të sqaroni situata të caktuara. Kushtojini vëmendje diskutimeve me familjen dhe miqtë: edhe nëse doni të vërtetoni idetë tuaja, përpiquni të kuptoni edhe të tjerët.

Peshorja

Horoskopi specifikon që do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të sqaroheni me të njohurit e vjetër. Mund të ketë ndryshime në punë dhe mund të duhet të lini diçka prapa.

Akrepi

Do të fitoni në dashuri falë Hënës së favorshme. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni shumë të motivuar dhe mund të zgjasni një marrëveshje dhe të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen.

Shigjetari

Do të jetë një ditë pozitive për dashurinë kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, merrni zemër dhe hap përpara. Në vend të kësaj, mos u tregoni shumë kërkues në historitë e krijuara. Ka qëllime në punë që mund t’i arrini më lehtë.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, përkushtojuni më shumë partnerit ndërsa në punë mund të zgjidhni një situatë të vështirë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Ujori

Do të jetë një ditë intriguese sa i përket ndjenjave: shumë pasion me partnerin. Në vend të kësaj, jini të kujdesshëm në familje pasi mund të ketë ndonjë tension me një anëtar të familjes.

Peshqit

Harrojeni të kaluarën dhe jetoni të tashmen duke u përpjekur të takoni njerëz të rinj që mund të çojnë në diçka vërtet shumë të rëndësishme. Në punë duhet të keni kujdes që të mos i merrni gjërat shumë sipërfaqësisht

HOROSKOPI E MARTË 12 JANAR 2021

Dashi

Hëna në aspektin e favorshëm ju ndihmon të zgjidhni problemet, por kini kujdes të njëjtën gjë. Do të përjetoni pak padurim në punë.

Demi

Sot do të vuani në lidhje me dashurinë por më pas Venusi bëhet përsëri i favorshëm. Mund të ketë disa lajme në punë, por keni nevojë për vullnet të mirë. Ka një shërim të mirë psikofizik.

Binjakët

Do të jetë një ditë plot energji falë ndikimit pozitiv të Hënës. Nëse në punë besoni se keni pësuar një padrejtësi, tani është koha për një revansh, por përpiquni t’i bëni gjërat me qetësi.

Gaforrja

Horoskopi tregon se do të jetë një ditë e qetë që do të kalojë në një mënyrë vërtet të sheshtë. Në dashuri dhe në punë, bëni kujdes që të mos dorëzoheni. Gjërat së shpejti do të qetësohen.

Luani

Horoskopi sinjalizon se do të ketë shumë dashuri: nëse jeni duke jetuar një histori të rëndësishme, ky është momenti kur mund të ketë ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Në punë, duhet të përpiqeni të bëni më shumë, të mos llogarisni te të tjerët.

Virgjëresha

Do të ndodhë një ndryshim i madh në rutinën tuaj – dhe mund të jetë shumë e vështirë për ju të mësoheni më këtë. Ky ndryshim mund të mos jetë i përhershëm, por do të zgjasë për një kohë të gjatë, kështu që rruga më e sigurt dhe më e mençur për ju është të supozoni se kjo është mënyra e re për t’i bërë gjërat.

Peshorja

Horoskopi specifikon që ju duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë sepse ka ndoshta dikë që bën sikur nuk ju kupton. Përdorni diplomacinë. Ka probleme zvarritëse në punë që duhet t’i zgjidhni.

Akrepi

Do të jetë dita e duhur për të përjetuar ndjesi të veçanta, për sa kohë që nuk jeni të fiksuar pas së kaluarës apo marrëdhënieve të pamundura. Sa për punën, ju mund të bëni një zgjedhje të mirë.

Shigjetari

Do të jetë një ditë e rimëkëmbjes në dashuri. Dita është interesante, përpiquni ta jetoni me qetësi. Një lajm i mirë mund të mbërrijë në punë, një ndryshim në pranverë.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë pozitive, veçanërisht në dashuri, pasi Venusi bëhet i favorshëm dhe do të ndihmojë jo vetëm në lidhje me ndjenjat, por edhe për të rindërtuar një situatë të caktuar profesionale.

Ujori

Mundohuni të shmangni polemikat dhe përplasjet, sepse keni Hënën e kundërt. Ju nuk jeni në formën më të mirë, përpiquni të shmangni përpjekjet dhe të mbani shpenzimet nën kontroll.

Peshqit

Dita mund të jetë intriguese, edhe nëse ndiheni pak të lodhur: thjesht përpiquni të shmangni polemikat. Në punë është koha e duhur të shikoni përreth jush dhe të përfshiheni edhe në sektorë të tjerë

HOROSKOPI I JAVËS 11-17 JANAR 2021

DASHI 21. mars – 20. prill
Ka rrezik qe klima ne çift te mos jete shume e ngrohte gjate kësaj jave. Si ju ashtu edhe partneri do jeni kokëfortë dhe nuk do toleroni aspak. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime interesante, por do mendojnë shpejt te krijojnë një lidhje. Ne fakt personat qe do iu ngacmojnë janë interesante. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje me se miri. Nuk do shpenzoni kuturu dhe nuk priten vështirësi. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por probleme te mëdha nuk do keni. Shtoni konsumimin e perimeve qe përmbajnë fibra si për shembull: karotat, preshte, majdanozin si dhe koprën. Jupiteri do iu ndihmoje te arrini atje ku dëshironi ne sektorin profesional. Do i kaloni me sukses sfidat qe do iu dalin përpara. Jeta familjare do jete e qete.

DEMI 21. prill – 21. maj
Kjo jave do jete plot te papritura për jetën tuaj ne çift. Do iu pëlqejë si origjinaliteti, po ashtu edhe fantazia. Do ketë momente edhe kur ta ngacmoni ose ta kundërshtoni partnerin dhe atmosfera do tensionohet. Beqaret do tërhiqen mjaft nga aventurat dhe nuk do parapëlqejnë te nisin një lidhje serioze. Me financat duhet te tregoheni me diplomate dhe te mos bëni shpenzime te pamenduara. Shëndeti mund te ketë disa probleme dhe ato do lidhen kryesisht me ushqimin e tepruar dhe te pazgjedhur. Mund te lindin probleme me tretjen e ushqimit kështu qe bëni kujdes. Ne planin profesional pritet qe gjerat te shkojnë shume mire. Do iu jepen mundësi te shkëlqyera për ta konsoliduar situatën. Ne familje do mbani përgjegjësitë qe iu takojnë.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor
Këtë jave as nuk duhet ta përkëdhelni shume, por as ta lini pas dore partnerin. Trajtojeni atë mire dhe jepni vendin qe i takon. Nga ana tjetër yjet këshillojnë te mendoheni njëqind here para se te flisni. Beqaret, nen ndikimin e Hënës, nuk do kenë fat ne dashuri kështu qe do ngelen serish vetëm. Ne planin financiar do iu duhet te merrni masa strate ne mënyrë qe ta stabilizoni buxhetin. Shëndeti nuk do jete shume i keq, por duhet thënë se here pas here mund te ndiheni nervoze. Pini kamomil ose ndonjë çaj tjetër qetësues. Nga ana tjetër flisni aq sa duhet qe te jeni me rezistence. Ne pune ambienti do jete i tensionuar dhe rivaliteti i forte. Do iu duhet te bëni disa zgjedhje te vështira por te nevojshme. Për jetën familjare duhet te kujdeseni me tepër.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik
Te gjithë ata qe janë ne çift do kenë një jave me elektrizuese dhe te mbushur me risi. Heshtja me ne fund do largohet nga jeta juaj dhe do ndiheni me se miri. Beqaret do kërkojnë gjate gjithë javës personin e duhur, por vetëm ditët e fundit do ketë mundësi te vërteta për ta gjetur atë. Financat nuk do kenë as përmirësime dhe as vështirësi. Mundohuni te shpenzoni me maturi. Për shëndet te mire duhet te bëni kujdes me te ftohtin. Mos u gënjeni nga ndonjë rreze dielli qe mund te dale sepse do sëmureni. Nëse jeni te stresuar, çokollata e zeze do iu beje mire. Ne pune mos iu besoni te gjithë atyre qe do iu ofrojnë ndihmën e tyre. Disa do kërkojnë thjesht t’iu shpërqendrojnë ose do iu çojnë ne rruge te gabuar. Jeta familjare do jete e këndshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht
Ata qe janë ne çift do fillojnë te mendojnë për te ardhmen dhe do bëjnë disa plane. Yjet këshillojnë te tregoheni realiste dhe te mos ëndërroni me shume sesa duhet. Beqaret nuk do jene te privilegjuar ne sektorin e dashurisë. Mundohuni te mos bini ne pesimizëm, por te përfitoni sa te mundni nga liria qe keni. Ne planin financiar do mbizotëroje ekuilibri. Do e dini mire sa te shpenzoni qe buxheti te mos tronditet. Shëndeti do jete i mire. Do jeni ne forme te shkëlqyer dhe plot energji. Ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do fillojnë një trajtim te ri edhe me te efektshëm. Ne pune do keni te gjitha mjetet për te kaluar pengesat dhe për te arritur atje ku keni ëndërruar gjithmonë. Edhe jeta familjare nuk do jete me pak e bukur.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator
Çdo tabu qe keni pasur ne jetën ne çift do bjere gjate kësaj jave. Përfitoni sa te mundni nga ambienti i ngrohte qe do krijohet dhe kaloni me shume kohe me partnerin tuaj. Për beqaret ka mundësi te ndodhe një takim i bukur ne mes te javës. Përfitoni, por merrini gjerat sa me shtruar. Financat do fillojnë te përmirësohen mjaft fale një ndihme te madhe qe do iu japë dikush. Dielli, Jupiteri dhe Marsi do kujdesen për shëndetin tuaj. Do jeni plot energji dhe nuk do keni as shqetësimin me te vogël. Edhe për jetën profesionale do jete një jave e suksesshme. Me ne fund do merrni te gjitha meritat qe keni dhe do ndiheni me mire. Disave do iu behet një propozim i mire i cili nuk duhet humbur. Ne familje ambienti do jete i ngrohte dhe i qete.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor
Ne përgjithësi klima ne çift do jete e mire gjate kësaj jave. Duhet te vazhdoni te tregoheni tolerante dhe te mirëkuptueshëm me atë qe keni ne krah. Beqaret edhe pse nuk do e presin do kenë një takim impresionues qe ditën e pare. Përgatituni për emocione te forta. Financat do jene te mira prandaj mund te bëni edhe ndonjë investim me rëndësi. Dielli dhe Merkuri do iu japë me shume gjallëri dhe rezistence. Ata qe vuajnë nga ndonjë lloj alergjie duhet te mbrohen pak, ndërsa te tjerët nuk do kenë asnjë shqetësim. Ne pune do e keni te vështirë te përqendroheni dhe te gjykoni si duhet. Kujdes sepse ne fakt ditën e enjte ose te premte do iu duhet te merrni vendime te rëndësishme nga te cilat varet e ardhmja. Jeta familjare do jete si gjithmonë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor
Marrëdhënia me partnerin do filloje te përmirësohet këtë jave, megjithëse serish ju do tregoheni paksa kokëforte për disa gjera. Toleranca duhet te mbizotërojë ne çdo kohe. Beqaret do arrijnë te realizojnë takimin e shumëpritur edhe pse personi ne te vërtetë nuk do jete një princ i kaltër. Te ardhurat do përmirësohen dita ditës. Mundohuni te tregoheni gjithmonë te matur me shpenzimet. Neptuni do krijoje probleme me gjumin dhe na fakt kjo do iu beje te mos ndiheni ne formën me te mire. Kujdesuni me shume për veten tuaj dhe mire do bëni mos e teproni me ushqimet e yndyrshme. Ne pune do e keni me te lehte te arrini atje ku doni sepse keni kohe qe mundoheni. Nuk do iu mungoje kurajoja. Me familjaret tregohuni me te arsyeshëm.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor
Ne fillim te kësaj jave do keni goxha mosmarrëveshje dhe debate me atë qe keni ne krah, çka do iu mërzite pa mase. Me kalimin e ditëve gjerat do qetësohen dhe do rivendoset bashkëpunimi. Për një pjese te beqareve, një miqësi e hershme mund te shndërrohet ne dashuri pasionante. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni shume për te blere atë qe i pëlqen. Situata nuk është ende e qëndrueshme. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Merruni me pak sport dhe shmangni lodhjen e tejskajshme. Ata qe vuajnë nga sëmundjet e zemrës duhet te bëjnë me shume kujdes. Ne pune, me te privilegjuarit do jene ata qe punojnë ne ndertim, artizanet, mësuesit si dhe kërkuesit e çdo fushe. Familja do jete mbështetje për gjithçka.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar
Marrëdhënia ne çift nuk do jete aspak ashtu si ju e prisnit këtë jave. Debatet do jene te pafundme dhe shpesh do mërziteni me njeri-tjetrin. Beqaret do kenë takimin me te rëndësishëm te jetës se tyre dhe do krijojnë një lidhje shume te forte. Qe financat te vazhdojnë te jene te mira tregohuni te kursyer me shpenzimet. Nuk ka ardhur ende momenti te blini gjithçka qe iu pëlqen. Për një shëndet te mire duhet pasur kujdes me ushqimet dhe gjumin. Sheqernat duhet shmangur sa me shume te jete e mundur. Mos harroni as te pini ujë here pas here. Dielli dhe Hëna do jene ne anën tuaj ne planin profesional. Pak nga pak do arrini t’i realizoni te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Me familjaret do diskutoni qetësisht për gjithçka.

UJORI 21. janar – 19. shkurt
Do jeni shume nervoze gjate kësaj jave dhe nuk do acaroheni nga çdo detaj i vogël. Partneri nuk do dije si te sillet sepse ne fakt ju do jeni te padurueshme. Do bënit mire te qëndronit pak vetëm. Beqaret do përfitojnë pa fund nga liria e tyre dhe nuk do dëshirojnë aspak te krijojnë një lidhje. Financat do jene te mira nëse tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet. Nuk është momenti as për te bere transaksione te mëdha. Shëndeti do jete i mire deri ne ditën e katërt, por do këtë disa probleme te vogla me pas. Merrni masat e duhura dhe besojuni vetëm mjekeve specialiste. Ne pune do merrni mbështetjen e shefave për te nisur një projekt afatgjate dhe te vështirë. Do lodheni paksa por rezultatet do iu kënaqin. Familja nuk do ketë probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars
Do e kontrolloni me shume kujdes dhe maturi partnerin gjate kësaj jave. Keni disa dyshime fale te cilave nuk mund te jeni dot te qete. Me kalimin e ditëve do e kuptoni se është gjithçka një ide e gabuar e juaja. Beqaret do joshen mjaft nga personat shume me te rinj se ata. Mbase ngaqë doni te provoni çmenduri dhe emocione me te forta. Ne planin financiar mos filloni asnjë operacion pa qene te sigurte. Koha nuk kthehet me pas. Shëndeti do jene kryesisht i mire, por nuk duhet te eksperimentoni shume me rezistencën qe keni. Ne pune do përvishni mëngët dhe do bëni gjithçka nga e para. Do lodheni pak, por rezultatet do jene te shkëlqyera. E sigurte është qe rutina do mbaroje. Jeta familjare do jete si gjithmonë.

HOROSKOPI E HËNË 11 JANAR 2021

Dashi

Jo të gjitha dëshirat dhe pritshmëritë tuaja do të realizohen sot. Ju mund të jeni treguar shumë naiv, ose keni shfaqur mungesë profesionalizmi. Ka shumë mundësi që frymëzimi juaj dhe durimi të mos kenë qenë mjaftueshëm. Megjithatë kjo nuk do të thotë se aspirtatat tuaja janë të dështuara.

Demi

Sot do të jetë e vështirë që të gjeni aleatë. Ju mund të qortoheni. Ata të cilët janë të martuar, do të shfaqin anë negative tek partneri dhe një konflikt i vjetër mund të shfaqet sërish. Nuk këshillohet që të filloni projekte të përbashkëta, më mirë shmangni zyrtarizimin e një partneriteti.

Binjakët

Tempi i ngjarjeve të planifikuara prej jush do të ngadalësohet. Ju nuk do të merrni një përgjigje të pritur prej kohësh, ose ajo do t’iu vijë shumë vonë. Mund të mbeteni të zhgënjyer nga dikush. Mos u rebeloni me fatin, por më mirë kaloni një ditë me përkushtim të plotë në punë.

Gaforrja

Aktivitetet tuaja do të kenë nevojë për themele të forta. Ju mund të fokusoheni në çështje që kanë të bëjnë me paratë, pronën, aftësitë e pashfrytëzuara apo burime të tjera. Interesat e fëmijëve për prindërit, mund të kthehen në prioritetin kryesor më 10 prill.

Luani

Një periudhë festive optimiste mund ti hapë rrugën një mjegulle. Mos lejoni që të përfshiheni nga mërzitja dhe depresioni për një kohë të gjatë, pasi në të kundërt do të humbni shpirtin tuaj luftarak. Problemet me të cilat do të përballeni sot, nuk do të jenë të reja.

Virgjëresha

Fitoret dhe dështimet, do të jenë njëlloj të rëndësishme për ju sot. Do t’iu garantohet besimi i brendshëm për të cilin keni nevojë dhe kjo gjë do të bëjë të mundur shijimin e suksesit falë përpjekjeve tuaja.

Peshorja

Planet tuaja të fundit mund të duken joreale. Shumë prej jush nuk do të humbin optimizmin, por do të tregohen tepër skeptikë. Ju mund të zhgënjeheni nga miqtë tuaj ose do të mendoni se nuk keni burime të mjaftueshme për të realizuar planet tuaja.

Akrepi

Kryeneçësia dhe vetëbesimi i tepruar mund t’iu bëjnë keq. Veproni në mënyre delikate dhe më të sofistikuar, në mënyrë që të realizoni synimet tuaja. Instikti i lindur ose i fituar do t’iu ndihmojë të veproni siç duhet.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite nuk do të ketë ndonjë arsye serioze për t’u ndjerë të rënë moralisht. Çdo gjë do të jetë në drejtimin e duhur dhe nuk do të cenojë asnjë rregull të vendosur. Do të mërziteni disi për disa aktivitete të izoluara, siç mund të jetë humbja e ekipit tuaj të preferuar.

Bricjapi

Ky nuk është momenti më i mirë për tu marrë me riparime. Veprime të tilla duhet ti bëni vetëm nëse ndodheni në krizë. Mos shkoni në kërkim të miqve të rinj ose të ndihmës financiare. Mos merrni asnjë përgjegjësi shtesë, veçanërisht nëse nuk jeni shumë të qartë mbi detajet e ardhshme.

Ujori

Të metat tuaja në partneritet dhe pikat e dobëta mund të bëhen më të dukshme sot. Ju mund të keni mosmarrëveshje me eprorin tuaj, klientët dhe konsumatorët. Marrëdhëniet tuaja familjare dhe bashkëshortore mund të përkeqësohen.

Peshqit

Duhet të përqendroheni në detyrat taktike, pasi ato do të jenë shumë rëndësi në strategjinë e përgjithshme. Mos u mbingarkoni me punë shtesë, por në të njëjtën kohë mos u tregoni dembel duke shmangur edhe punën tuaj. Zbatimi i urdhrave të eprorit, mund t’iu duket diçka e vështirë, por duhet ta bëni.

HOROSKOPI E DIEL 10 JANAR 2021

DASHI

Jeni kthyer nga një javë energjike. Muaji Janar ka qenë deri tani dhe do të jetë një muaj i shkëlqyeshëm i rimëkëmbjes. Gjatë fundjavës mund të ketë përmirësime të mëdha nga pikëpamja sentimentale.

DEMI

Sipas horoskopit (e diela 10 Janar 2021), do të jetë një ditë relaksuese për ju (ndoshta edhe me partnerin tuaj?). Kushtojini vëmendje financave: në lidhje me kërkesat për para, është më mirë të prisni. Nuk jeni në muajin e duhur, për të shkuar në pazar.

BINJAKËT

Do të ketë shumë çështje për t’u adresuar. Nga pikëpamja sentimentale mund të ketë lajme të rëndësishme. Një djalë/vajzë? Një marrëdhënie e re?

GAFORRJA  

Gjatë ditës – 10 janar – kushtojini vëmendje keqkuptimeve, veçanërisht nëse ka probleme të pazgjidhura me partnerin tuaj. Si gjithmonë, përveç zemrës, përdorni edhe kokën.

LUANI

Shumë prej jush mund të ndihen të diskriminuar në punë. Kujdes nga goditjet e ulëta. Dashuria është më e mirë, por që të kesh kënaqësi, duhet të punosh …

VIRGJËRESHA

Gjatë ditës (e dielë 10 Janar 2021) shumë prej jush do të dëshirojnë të sqarojnë marrëdhënien tuaj romantike. Por rekomandimi është: lëri vend atyre që të duan të shpjegojnë veten e tyre.

PESHORJA

10 janari 2021 – mund të jetë një ditë premtuese. Ju po bëni një punë të mirë, për javën e ardhshme e cila do të jetë e shkëlqyeshme (sidomos nga 14 janari).

AKREPI

Do të jeni akoma nervoz për shkak të një historie që nuk duket se ngrihet ose që, në çdo rast, nuk po shkon në drejtimin e duhur. Kushtojini vëmendje aspektit ekonomik: muaji janar nuk është veçanërisht pozitiv, në këtë aspekt …

SHIGJETARI

Gjatë ditës së diel mund të ketë disa relaksime (pozitive) nga pikëpamja sentimentale që kohët e fundit ju kishin shkaktuar jo pak stres …

BRICJAPI

Shanse të mira priten gjatë ditës së diel për ju. Por kini kujdes të mos e teproni, edhe sepse në 18 dhe 19 Janar do të keni shumë sfida për të përballuar. Lëreni energjitë tuaja mënjanë!

UJORI

Ata që kërkojnë dashuri transgresive do të duhet ende t’i kushtojnë vëmendje asaj. Gjatë javës tjetër (por jo vetëm) do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Kur më saktësisht? Gjatë ditëve të 14, 15, 21, 22, 28 dhe 29 Janar.

PESHQIT

Jupiteri është aktiv gjatë këtij muaji: shijoni momentin dhe merrni shpërblimet gjatë kësaj fundjave. Edhe  kufizimet e vendosura nga pandemia, dihet që nuk do t’ju pengojnë.

HOROSKOPI E SHTUNË 9 JANAR 2021

Dashi

 

Sot nuk do keni as kohë të mërziteni pasi yjet do ua bëjnë çdo moment interesant. Sytë do i keni gjithë kohës të buzëqeshur dhe ata do shprehin shumë. Nëse jeni në një lidhje, asnjë planet nuk do merret me jetën tuaj sentimentale. Mundohuni të tregoheni më tolerantë dhe më të hapur me njëri- tjetrin që gjerat të shkojnë mirë. Ju beqarët do jeni sharmantë gjatë gjithë ditës, megjithatë nuk do takoni atë që keni ëndërruar prej kohesh. Në punë vërtet do jeni me fat, por mos prisni që gjithçka t’iu realizohet pa u munduar fare. bëni pak përpjekje dhe kërkoni mbështetje nga kolegët. Në planin financiar do jetë një ditë mjaft pozitive. Plutoni do iu nxite ta menaxhoni me kujdes buxhetin.

Demi

 

Herë do jeni optimistë e herë pesimistë gjatë kësaj dite. Për ju të dashuruarit pritet që e sotmja të jetë normale. Do keni edhe ndonjë debat të vogël me partnerin, por nuk do mungojnë as momentet e këndshme. Ju beqarët duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm sepse asgjë nuk është ashtu si duket në pamje të parë. Në punë shefat do ju kërkojnë në takim dhe do iu thonë disa gjëra të rëndësishme. Përgatituni shpirtërisht sepse do ketë disa të reja. Në planin financiar do ecni me strategji dhe gjendja për fatin e mirë do jetë goxha e stabilizuar.

Binjakët

 

Bëni atë që do ndieni sot dhe mos u vini aspak nën presion. Keni për ta parë sa të qetë do ndiheni. Ju të dashuruarit, falë vizitës që do iu bëjë Venusi, nuk do ndiheni aspak të trishtuar. Në program do jetë harmonia, sensualiteti dhe çastet romantike. Nëse jeni beqarë nuk do keni asgjë më tepër sesa disa flirte pa ndonjë rëndësi të madhe. Në punë do mbizotërojë gjithë kohës qetësia. Do e bëni çdo gjë me ngadalë dhe pa u nxituar. Kjo do ju favorizojë. Në planin financiar nuk do keni vështirësi të mëdha, megjithatë sërish duhet të tregoheni të kujdesshëm në mënyrë që të mbroni edhe të ardhmen.

Gaforrja

 

Planetët nuk do ju bëjnë të dëshpëroheni gjatë kësaj dite, përkundrazi ato do ju bëjnë më kurajozë. Për ju të dashuruarit Mërkuri do ndikojë pozitivisht në jetën sentimentale dhe do kaloni një ditë shumë të qetë. Me partnerin nuk do debatoni për asgjë. Ju beqarët do jeni më realistë dhe nuk do hidhni asnjë hap të gabuar. Jeta juaj do jetë fiks ashtu si e kishit ëndërruar gjithmonë. Në punë do keni plot ide interesante dhe do ecni para me ritme më të shpejta. Do jeni mjaft profesionistë. Financat do dini si t’i mbani gjatë gjithë kohës nën kontroll kështu që nuk keni për të pasur tronditje.

Luani

 

Gjatë kësaj dite do kërkoni gjithë kohës harmoninë dhe nuk do keni kontradikta me ata që ju rrethojnë. Jupiteri do jetë planeti më influencues për ju të dashuruarit. Në përgjithësi ndikimi do jetë pozitiv, përveç disa mospërputhje mendimesh që mund të sjellin ndonjë debat të vogël. Nëse jeni beqarë do nisni një histori, e cila do të evoluojë hap pas hapi. Përgatituni shpirtërisht për ndryshime. Kushtet e punës do jenë goxha të mira megjithatë mirë është të mos nxitoheni që mos bëni gabime të mëdha. Financat nuk do jenë të këqija, por gjithsesi nuk duhet të merrni vendime të rëndësishme që kërkojnë edhe goxha buxhet.

Virgjëresha

 

Hëna do bashkëpunojë me Plutonin gjatë kësaj dite dhe do ua largojnë të gjitha kujtimet e dhimbshme. Ju të dashuruarit do jeni shumë të përkujdesur dhe lozonjarë me partnerin tuaj prandaj marrëdhënia me të do bëhet akoma më e bukur nga më parë. Ju beqarët ka rrezik të zhgënjehen tej mase nëse hidhni hapa të nxituara. Personat që do ju afrohen në të vërtetë nuk do jeni aspak ashtu si duken. Në punë do jeni edhe më të përgjegjshëm dhe do i kuptoni më mirë vlerat që keni. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë po u treguat të pakujdesshëm mund të keni edhe tronditje.

Peshorja

 

Hëna dhe Marsi do dinë si t’iu mbajnë me humor të mirë gjatë kësaj dite dhe nuk do ju vënë përballë sfidave të vështira. Nëse keni një lidhje do bini dakord për çdo gjë me partnerin tuaj dhe do ndiheni gati për të hedhur edhe hapa më të rëndësishme me të. Ju beqarët gjithashtu do jeni me fat dhe do e gjeni shpirtin tuaj binjak me të cilin do dashuroheni ashtu si do e ndieni. Në punë do ndiqni strategji strikte për të arritur atje ku dëshironi dhe çdo gjë do ju realizohet sipas planeve të bëra. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë të mundshme, por me pak më shumë maturi dhe përkujdes do arrini atje ku keni dashur.

Akrepi

 

Venusin do e keni në krah gjatë gjithë kësaj dite dhe do ndiheni më të përmbushur se më parë. Ju të dashuruarit do bëni çdo gjë për partnerin tuaj dhe marrëdhënia në çift do ketë vetëm përmirësime. Edhe nëse keni pasur disa mosmarrëveshje do ndiheni më të qetë. Ju beqarët do bëni të pamundurën për t’u afruar me dikë që pëlqeni, madje për këtë mund të rrezikoni edhe një miqësi të vjetër. Në punë mos u nxitoni për asgjë nëse nuk doni të përballeni me probleme. Merrini gjërat shtruar dhe do dilni më të fituar. Me shpenzimet do jeni tej mase të kujdesshëm e të matur kështu që situata do mbetet e kënaqshme.

Shigjetari

 

Ka shumë mundësi që të gjitha ëndrrat t’iu plotësohen gjatë kësaj dite. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me dialog, bashkëpunim dhe fjalë të ngrohta. Nuk ekziston asnjë rrezik për tension apo mosmarrëveshje kështu që mund të jeni të qetë. Ju beqarët do fiksoheni keq pas një personi dhe ka mundësi të filloni një lidhje pasionante me të. Në punë do i shprehni edhe më mirë idetë që keni në kokë dhe pak e nga pak do i arrini objektivat që i keni vënë vetes. Buxhetin duhet t’ua besoni sa më parë disa specialistëve sepse vetë nuk do mund të ruani një gjendje të qëndrueshme.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj dite mund të jeni disi të shpërqendruar, do ju mungojë organizimi dhe stresi do ju pushtojë shpesh. Për ju të dashuruarit e sotmja ka për të qenë e mbushur edhe me momente tensioni dhe konfliktesh, por edhe me çaste pasioni. Do përjetoni emocione vërtet të forta. Nëse jeni beqarë më mirë të qëndroni edhe pak kohë vetëm, pasi yjet nuk do iu favorizojnë aspak takimet serioze. Në punë dëgjojini ato që kanë për t’iu thënë kolegët, por më pas merrini vetë vendimet përfundimtare. Me financat do jeni shumë të logjikshëm dhe përpara çdo investimi do i bëni me kujdes llogaritë.

Ujori

 

Me dëshirë dhe vullnet sot mund të gjeni ekuilibrin dhe harmoninë e brendshme dhe të jashtme. Nëse keni një lidhje mundohuni ta mbani sa më pranë partnerin tuaj pasi dikush tjetër ka kohë që pret gabimin tuaj më të vogël. Ai mund të përfitojë për t’ua marrë atë. Nëse jeni beqarë do ëndërroni shumë, do joshni pafund dhe në fund do arrini ta bëni për vete atë që doni. Në punë duhet të jeni sa më të ndershëm dhe të ndërmerrni iniciativa. Mundësitë për përparim janë të shumta. Financat do dini si t’i menaxhoni gjatë gjithë kohës dhe për fatin tuaj të mirë gjendja do mbetet gjithë kohës e qëndrueshme.

Peshqit

 

Yjet do iu japin mundësinë të jeni më të çliruar sot dhe të mos keni frikë të guxoni. Nëse keni një lidhje dhe deri tani e keni lënë disi pas dore partnerin tuaj, sot duhet të ndryshoni sjellje me të në mënyrë që të mos e humbni. Ndjenjat shprehjani sa më tepër dhe mos ngurroni të përgatisni edhe surpriza. Ju beqarët do jeni gati të bëni edhe sakrifica ekstreme që ta bëni për vete atë që pëlqeni. Në punë do lodheni më shumë nga zakonisht sepse do përmbyllni disa detyra të rëndësishme. Financat do jenë goxha të mira, megjithatë po u treguat më vigjilentë gjendja ka për të qenë edhe më e mirë.

HOROSKOPI E PREMTE 8 JANAR 2021

 

Dashi
Mos e humbni kohen me gjera te kota sot juve qe jeni ne një lidhje, por përqendrohuni tek gjerat më me rëndësi. Vetëm ne këtë mënyrë do afroheni me partnerin dhe marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. Beqaret duhet te pyesin njëherë veten për atë qe duan te bëjnë e me pas te hedhin çdo hap. Ne planin financiar gjerat do marrin drejtimin e duhur. Do ndiheni me te qete.

Demi
Do jeni me sensuale se kurrë me përgjatë kësaj dite dhe kënaqësitë do jene te njëpasnjëshme ne jetën tuaj ne çift. Shfrytëzojeni çdo sekonde kur te jeni pranë personit qe dashuroni. Beqaret do lodhen paksa, por ne fund do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Jo vetëm qe gjendja do përmirësohet, por do mund te shlyeni edhe borxhet.

Binjaket
Ndjenjat do jene edhe me te thella sot për juve qe jeni ne një lidhje. Kënaqësitë qe do përjetoni do jene te paimagjinueshme. Mesdita dhe mbrëmja do jene shume te veçanta. Beqaret do joshin disa persona, por ata ne fakt do pëlqejnë dike tjetër. Fati nuk do jete me ta. Ne planin financiar gjithçka ka për te ecur ashtu si e kishit programuar. Do jeni te qete dhe nuk do keni vështirësi.

Gaforrja
Fale ndikimit te madh te Venusit, marrëdhënia me partnerin do jete edhe me e mire gjate kësaj dite. Do bashkëpunoni për gjithçka dhe emocionet do jene te paimagjinueshme. Beqaret do e kenë te vështirë t’ia shprehin ndjenjat personit qe pëlqejnë dhe do e humbin atë. Ne planin financiar nuk do jete nevoja te bëni sakrifica te mëdha qe ta stabilizoni situatën. Gjerat do rrjedhin natyrshëm.

Luani
Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për te gjithë personat qe janë ne një lidhje. Do i merrni gjerat si t’iu vijnë dhe nuk do kërkoni gjera te jashtëzakonshme. Beqaret do ja kalojnë mire pranë personave qe i kane njohur se fundmi dhe do mendojnë te hedhin ndonjë hap me tej me ta. Ne planin financiar do i keni idetë e qarta dhe nuk do keni asnjë lloj vështirësie.

Virgjeresha
Do jeni te paparashikueshëm sot ju te dashuruarit dhe asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit imagjinuar. Përgatituni për surpriza te njëpasnjëshme. Beqaret do krijojnë një lidhje te forte me një person i cili me pare nuk i ka tërhequr aspak. Ne pune do e dini mire çfarë hapash te hidhni ne mënyrë qe gjendja te stabilizohet. Disa te afërm do iu japin edhe ndihmën tuaj.

Peshorja
Jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e mbrojtur sot. Shprehini ashtu si t’i ndjeni gjerat dhe keni për ta para se emocionet do jene me te fuqishme për te dy palët. Beqaret do realizojnë një takim i cili do i beje qe zemra t’iu rrahe fort. Gjendja e financave do jete me e qëndrueshme se me pare, por kjo nuk do te thotë qe ju te bëni çmenduri me shpenzimet. Kujdes!

Akrepi
Tregohuni te kujdesshëm sot juve qe jeni ne një lidhje nëse doni qe gjerat t’iu ecin mire. Ne disa momente duhet edhe te toleroni pak me shume dhe mos i merrni seriozisht disa gjera qe do ju thotë partneri. Beqaret do kenë me shume fat se kurrë dhe do fillojnë një histori dashurie si neper përralla. Gjendja e financave do stabilizohet pas përpjekjeve qe do bëni.

Shigjetari
Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Merrini gjerat si t’iu vijnë pa menduar aspak për ato qe do vijnë ne te ardhmen. Për beqaret nga ana tjetër, gjerat nuk do jene aq te thjeshta. Matuni disa here para se te veproni ne mënyrë qe te mos gaboni. Edhe financat do kenë probleme e vështirësi. Tregohuni te matur dhe mos bëni asnjë lloj çmendurie.

Bricjapi
Me ne fund do mendoni t’i zgjidhni disa probleme te hershme ne jetën tuaj ne çift dhe gjendja do filloje dalëngadalë te stabilizohet. Te dy palët do i kuptoni gabimet qe keni bere. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës dhe ne fund do e bëjnë për vete personin qe aq shume kane ëndërruar. Ne planin financiar tregohuni sa me te arsyeshëm nëse nuk doni te keni probleme.

Ujori
Nuk duhet te ndërmerrni asnjë lloj rreziku gjate kësaj dite ju qe jeni ne një lidhje sepse situata mund t’iu dale ne çdo moment jashtë kontrollit. Beqaret do ndihen gati te hidhen ne krahët e dikujt qe kane pëlqyer prej kohesh. Ne planin financiar shume gjera do jene ndryshe nga disa kohe me pare. Do jeni me te qete dhe do kryeni disa shpenzime te nevojshme.

Peshqit
Mos kërkoni te dominoni mbi tjetrin gjate kësaj dite ju qe jeni ne një lidhje sepse situata mund te ndërlikohet tej mase. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo lloj çmendurie gjate kësaj dite vetëm për ta bere për vete personin qe aq shume kane pëlqyer. Gjithçka do jete ndryshe për ta. Për financat duhet te përkujdeseni gjate gjithë kohës sepse problemet e vogla mund edhe te zmadhohen me pas.

HOROSKOPI E ENJTE 7 JANAR 2021

Dashi

Planetët do i keni në krah gjatë kësaj dite dhe në përgjithësi gjithçka do ju ecë më së miri. Reflektimi para veprimit gjithashtu do jetë diçka e zgjuar. Klima në jetën tuaj në çift do ngrohet mjaft. Pranë partnerit do ndiheni më të dashuruar se kurrë më parë. Ju beqarët do preferoni të qëndroni vetëm edhe për disa kohë dhe do prisni që gjithçka të ndodhe atëherë kur të jetë programuar. Në punë mund të ketë edhe momente disi stresuese megjithatë me durim dhe mbështetje nga kolegët keni për t’ia dalë mbanë. Me financat mundohuni të tregoheni sa më të arsyeshëm që të mundeni. Vetëm kështu nuk do keni tronditje.

Demi

Organizimi do jetë sfida juaj më e vështirë gjatë kësaj dite. Do mundoheni gjithë kohës të vendosni rregull në idetë tuaja dhe në çështjet më të rëndësishme. Jeta juaj ne çift do jete plotësisht e qete dhe pa asnjë lloj shqetësimi sot. Do jeni bashkëpunues dhe te logjikshëm ne çdo çast. Beqaret do kenë plot mundësi për aventura, por do i refuzojnë dhe do preferojnë te presin për historitë serioze. Në punë do jetë ditë paksa delikatë, megjithatë me më shumë përpjekje mund të arrini ta stabilizoni situatën. Ne planin financiar do keni goxha probleme dhe mund te gjendeni ne situata te vështira. Për fat miqtë dhe familjarët nuk do ju lënë në baltë.

Binjakët

Sot do keni vërtet shumë nevojë për qetësi. Qëndroni më shumë me personat e dashur dhe thjesht flisni me ta dhe përqafojini. Ngrohtësinë e tyre nuk mund t’ua falë askush tjetër. Venusi do e privilegjoje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne çdo moment do përjetoni vetëm emocione pozitive. Ata qe kane kohe qe po mendojnë për një fëmijë me ne fund do marrin lajmin e gëzuar. Beqaret do jene shume te kujdesshëm për pamjen e jashtme dhe do marrin plot ftesa. Në punë do i merrni gjërat shtruar dhe nuk do nxitoheni të hidhni hapa për gjëra që nuk jeni shumë të bindur. Te ardhurat do kenë disa përmirësime te vogla, megjithatë jo aq sa për te kryer investime ekstravagante.

Gaforrja

Asgjë nuk do jetë e thjeshtë për ju gjatë kësaj dite madje në shumë raste do gjendeni përballë zgjedhjesh goxha të vështira. Zemra juaj nuk do ndihet shume mire sot. Partneri do ju beje disa kritika qe nuk do ju pëlqejnë dhe do trishtoheni. Me vone keni për ta kuptuar se gjithçka është bere për te mirën tuaj. Beqaret do presin ende pak kohe para se te hedhin hapa, pasi tani për tani nuk ndihen gati. Në punë do jetë ditë paksa e lodhshme. Pranojeni mbështetjen që do iu japin disa kolegë sepse do e keni me të vërtetë të nevojshme. Financat nuk do jene aspak te mira kështu qe as mos mendoni te kryeni njëherë për njëherë shpenzime te mëdha.

Luani

Falë Diellit sot do keni një jetë shumë të lumtur. Do ndiheni aq mirë saqë ndonjëherë nuk do e besoni dot se jeni në realitet. Falë ndikimit te Hënës sot nuk do keni asnjë lloj problemi ne jetën tuaj ne çift. Nga ana tjetër dita nuk ka për te qene aspak rutine pasi te dy palët do mendoni te bëni diçka ndryshe. Beqaret do kenë shume ngarkese ne pune dhe duke u marre me te nuk do e kenë mendjen aspak tek jeta sentimentale. Në punë përveç ideve të mira nuk do ju mungojë as fati. Përfitoni sa më shumë sepse rralle mund të vijnë ditë të tilla. Çështjet financiare do favorizohen tej mase. Do ndiheni mire kur situata te përmirësohet.

Virgjëresha

Situata në të cilën do ndodheni gjatë kësaj dite do kërkojë realizëm. Mos u ndikoni nga emocionet sepse do gaboni. Mos ushtroni asnjë lloj presioni tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite sepse mund te keni probleme dhe debate me pas. Secili ka të drejtën të veproje sipas mënyrës se vet dhe me detyrim nuk mund te behet asgjë. Beqaret do kenë me shume se kurrë nevoje te ndihen te dëshiruar dhe te marrin komplimente. Yjet do ua plotësojnë dëshirat. Në punë vërtet do jeni goxha të ngarkuar, por kjo nuk do ju trembë aspak. Përkundrazi kjo situatë do ju shtyjë të bëni akoma më shumë përpjekje. Ne planin financiar do reflektoni disa here para se te hidhni hapa dhe nuk do keni probleme.

Peshorja

Jeta juaj në çift do jetë shumë intensive sot. Hëna do ju Plutoni do ju bëjnë edhe më të ndjeshëm dhe do mendoni gjithë kohës si ta bëni çdo moment sa më të veçantë. Nëse keni një lidhje gjeni disa orë kohë, qëndroni pranë partnerit në vende të qeta dhe flisni për të kaluarën. Në këtë mënyrë do njiheni edhe më mirë dhe do afroheni më tepër. Nëse jeni beqarë do përjetoni ndjesi shumë të forta pas një takimi të ndodhur si me magji. Miqtë kanë gisht në çdo gjë. Çështjet profesionale do ndjekin rrjedhën e duhur dhe nuk do përbëjnë më asnjë lloj problemi. Gjendja financiare do përmirësohet në mënyrë të jashtëzakonshme.

Akrepi

Ka rrezik që rutina ta pushtojë jetën tuaj gjatë kësaj dite dhe ajo do rëndojë pafundësisht tek ju. Shpesh do ndiheni edhe pa rrugëdalje. Çdo gjë do ece mire sot ne jetën tuaj ne çift. Edhe ne rast debatesh te vogla do dini si te dilni gjithmonë nga situata dhe do ruani qetësinë. Beqaret do kenë një dite te mbushur me mundësi për aventura te jashtëzakonshme, por do jete ne dorën e tyre sesa do duan te përfitojnë. Në punë duhet të bëni pak kujdes sepse vetëm ashtu do e ndërtoni rrugën e duhur nga e cila mund të arrini shumë lart. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe kujdes me çdo lloj shpenzimi.

Shigjetari

Dielli, Saturni dhe Urani do ndikojnë më së shumti gjatë kësaj dite dhe do përmirësojnë veçanërisht financat dhe jetën profesionale. Nëse jeni në një lidhje mund t’iu dalë edhe ndonjë problem i vogël, por pa pasoja shumë të mëdha. Mundohuni të kaloni sa më shumë kohë me partnerin dhe të dashuroheni pa dorashka me të. Ju beqaret do dëgjoni vetëm zemrën dhe do bëni çdo gjë që ajo do ju thotë. Do ndiheni mjaft mirë. Në punë do jetë ditë plot të reja dhe lajme të mira. Çdo gjë do ecë ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar, pasi disa vështirësive çdo gjë ka për të ndryshuar.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite, nën ndikimin e Marsit do ktheni disa faqe të librit të jetës dhe do hapni disa të tjera. Do mendoni përherë përpara me optimizëm. Nëse keni një lidhje, gjithçka do shkojë më mirë sesa e prisnit. Do komunikoni më tepër me partnerin dhe do kaloni edhe momente pasionante. Mos e lini asnjë sekondë t’iu ikë dëm. Nëse jeni vetëm do keni ndryshime dhe surpriza. Duket se takimi i shumëpritur do të ndodhe sot. Në punë ka mundësi të ndërprisni çdo marrëdhënie me një koleg të vjetër dhe kjo gjë do ua vështirësojë pak gjërat në projektin që keni nisur. Marsi do iu mbrojë në planin financiar dhe ju mund të përfitoni të bëni edhe ndonjë shpenzim më shumë.

Ujori

Hëna sot do ndikojë pozitivisht në jetën tuaj dhe sidomos në atë sentimentalen. Do jeni edhe më socialë dhe më të ndjeshëm. Marrëdhënia me partnerin do jetë harmonike dhe do iu duket sikur jeni mbi re. Mund të flisni edhe për projekte afatgjata. Ju beqarët do keni një ditë të mbushur me emocione. Pritet që të filloni një lidhje të qëndrueshme dhe serioze më parë nga sa kishit menduar. Në punë do jeni edhe më të kujdesshëm dhe më të organizuar. Gjërat do iu ecin më së miri sot. Në sektorin financiar do keni probleme goxha të mëdha. Me pak fjalë do korrni atë që keni mbjellë. Tregohuni më të matur me shpenzimet sepse pasojat do i ndieni gjatë.

Peshqit

Përmirësimi i marrëdhënies me ata që doni më shumë do jetë prioriteti juaj sot. Yjet në fakt do i keni mbështetje dhe nuk do ju ndodhin aspak probleme. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë shumë e rëndësishme. Mërkuri do iu krijojë një situate harmonike dhe gjithë kohës do përjetoni më shumë emocione. Do keni edhe një surprizë që do ju bëjë të ëndërroni më tepër. Ju beqarët mund të keni një takim shumë të veçantë i cili do iu lërë shumë mbresa. Përfitoni nga kjo mundësi që po iu jepet. Në punë do iu jepet mundësia të rregulloni çdo gjë. Marrëdhënia me kolegët do jetë më e mirë dhe do mbështesni njëri-tjetrin. Financat nuk do kenë probleme të mëdha falë maturisë suaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 6 JANAR 2021

Dashi
Mjedisi yjor do sjelle një rizgjim te pasionit gjate kësaj dite. Do ndiheni mjaft mire dhe do i shprehni me tepër ato qe keni ne zemër. Për beqaret do ketë një takim interesant i cili do ua ndryshoje njëherë e përgjithmonë vijimësinë e jetës. Dite e mire edhe për te kryer transaksione financiare. Dielli do iu ndihmoje te merrni një vendim te rëndësishëm.

Demi
Fale mbështetjes qe do japë Merkuri ne planin sentimental, marrëdhënia juaj me partnerin do filloje te stabilizohet. Mund te ketë edhe ndonjë rizgjim te rrufeshëm te pasionit. Beqaret do kenë takime mjaft te bukura. Përfitoni sa te mundni sepse mundësi te tilla nuk vijnë gjithmonë. Ndryshime pozitive do ketë edhe ne planin financiar. Do jeni me te përgjegjshëm për shpenzimet qe do bëni.

Binjaket
Jeta juaj ne çift pritet te jete me e mire sesa ju mendonit. Do kaloni disa ore te mrekullueshme dhe harmonia do te mbretërojë. Për beqaret ka shume mundësi qe te vije dashuria e madhe. Mos i vini prita, por tregohuni sa me te hapur. Ne planin financiar situata do jete e qëndrueshme. Vazhdoni sa me shume te mundni, te shpenzoni me maturi dhe kujdes.

Gaforrja
Do e keni te vështirë sot ta analizoni me objektivizëm jetën tuaj ne çift. Do iu mungoje kthjelltësia duke qene se jeni te futur tërësisht ne këtë lidhje. Jeni beqare? Do keni një takim vendimtar i cili do mund te ndryshoje përgjithmonë jetën tuaj. Edhe financat nuk do jene te këqija. Ka shume gjasa qe ato te përmirësohen dhe ju te bëni disa shpenzime te menduara prej kohesh.

Luani
Dite e qete kjo e sotmja për çiftet. Shfrytëzojeni për te reflektuar për te ardhmen. Ata qe kane pasur probleme duhet te mundohen t’i zgjidhin. Beqaret do kenë një dite te mrekullueshme. Takimet do jene te shumta dhe mund te krijoni një lidhje te qëndrueshme. Për financat do jete një dite jo ndryshe nga te tjerat. Mos shpenzoni shume por hiqni ndonjë lek mënjanë.

Virgjeresha
Nen influencen e Uranit do tregoheni me te hapur dhe te disponueshem ndaj partnerit tuaj. Do jeni me te motivuar dhe do mendoni me shume për te ardhmen. Për sa iu përket beqareve nuk do ketë ndryshime te mëdha. Beni pak me shume durim. Ne planin financiar do ketë përmirësime te ndjeshme. Gjithsesi tregohuni shume te matur me shpenzimet.

Peshorja
Për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne çift gjërat do shkojnë me se miri. Disa te tjerë mund te debatojnë për disa gjera te lëna pezull prej kohesh. Beqaret jo vetëm qe do kenë fat ne dashuri por planetët do i mbrojnë nga zhgënjimet. Disa shpenzime te nevojshme dhe te papritura do ua tronditin pak planin financiar. Tregohuni shume te kujdesshëm dhe te matur.

Akrepi
Gjate kësaj dite do kaloni momente te mrekullueshme me atë qe keni ne krah dhe do përjetoni emocione pa fund. Shfrytëzojeni sa te mundni ditën dhe mos harroni t’i shprehni sa te mundni ndjenjat dhe emocionet. Beqaret do ia kalojnë mire, por as sot nuk do e gjejnë personin qe kane ëndërruar. Ne sektorin financiar nuk duhet te merrni vendime te nxituara qe do iu sillnin probleme.

Shigjetari
Jeta juaj ne çift edhe pse do dominohet nga rutina, do jete ne ekuilibër. Nuk do keni debate apo probleme. Ka mundësi qe ata qe kane pasur mosmarrëveshje te afrohen pranë atij qe duan. Beqaret nuk do interesohen shume për çështjet e zemrës dhe do i marrin gjerat si t’iu vijnë. Merkuri do influencoje financat. Menaxhojeni me shume kujdes buxhetin qe te mos keni surpriza.

Bricjapi
Atmosfera ne çift do jete elektrizuese sot. Nuk këshillohet te merrni vendime sepse do bënit gabime te pandreqshme. Beqaret nga ana tjetër do kenë takime te cilat pas pak kohesh do marrin je kthese me serioze. Ka shume gjasa qe ata te krijojnë lidhje afatgjata. Ne planin financiar do iu ndihmojnë disa miq dhe do i zgjidhni problemet qe keni pasur. Me ne fund.

Ujori
Për disa prej atyre qe janë ne një lidhje dita do jete e vështirë dhe me probleme. Mos e humbni ne asnjë moment komunikimin me partnerin. Beqaret do jene te përkëdhelurit e yjeve. Jo vetëm qe do kenë takime interesante por mund te fillojnë edhe lidhje pasionante. Kujdes me operacionet e mëdha financiare. Situata nuk është shume e qëndrueshme qe ju te merrni vendime.

Peshqit
Lumturia do te mbizotërojë ne jetën e çifteve. Vazhdoni te tregoheni tolerante dhe te bëni disa lëshime te vogla dhe do e shihni qe ambienti do ngrohet me tepër. Beqaret do jene sharmante gjate kësaj dite dhe do bëjnë për vete cilindo qe iu pëlqen. Pritet edhe krijimi i ndonjë lidhjeje. Për sa iu përket financave do keni fat. Gjithsesi kjo nuk do te thotë qe iu te hidheni menjëherë ne detin e shpenzimeve.


Send this to a friend