VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E DIEL 24 QERSHOR 2018

By | June 24, 2018

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 NËNTOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Jeta sentimentale, e influencuar pozitivisht nga planetët do te jete edhe me harmonike nëse tregoheni te sinqerte dhe bëni me shume lëshime kundrejt partnerit. Beqaret do dëgjojnë zemrën kësaj here dhe arsyen do e lënë pas. Do përjetoni goxha emocione. Financat nuk do te tronditen por ju nuk duhet te ecni me sy mbyllur dhe te bëni shpenzime pa fund. Tek shëndeti do ndikoje vetëm Dielli i cili do iu japë me tepër gjallëri dhe energji. Nuk do keni probleme. Ne pune do jete një jave mjaft aktive dhe e qëndrueshme. Edhe personat qe punojnë me ju do iu japin ide te vyera për projektin qe keni nisur. Nëse jeni te martuar duhet te merreni pak me fëmijët.

Demi21. prill – 21. maj

Beni kujdes nga konfliktet qe mund te lindin midis jush dhe partnerit. Edhe debatet me te vogla, për gjera elementare mund te marrin një kthese te rrezikshme. Beqaret duhet te përgatiten për një fluturim ne qiellin e dashurisë. Do keni një jave plot te reja! Mendohuni dy here para se te bëni shpenzime sepse situata financiare nuk paraqitet fort e mire. Energjia nuk do iu mungoje por kjo nuk do te thotë qe ju mund te punoni pa pushim. Kujdes, sepse mund te lindin edhe probleme me shëndetin. Ne pune do iu mburrin shume por ju nuk do arrini ato qe keni menduar. Gjithsesi nga fundi i javës yjet do iu japin një dore. Familja duhet te marre një vendim te rëndësishëm.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Do e kritikoni partnerin gjate kësaj periudhe për mungese te gadishmerise kundrejt jush. Nga ana tjetër nëse arrini te mposhtni friken dhe shqetësimet për te ardhmen se bashku çdo gjë do shkoje me se miri. Për beqaret do jete një jave relativisht e qete dhe nuk do ketë te reja. Plutoni do iu beje menaxhues me te mire te financave dhe nuk do hasni probleme me to. Gjithsesi maturia duhet te mbizotërojë. Merkuri do merret me shëndetin dhe do e përmirësoje atë. Kujdesuni edhe ju pak me shume nga i ftohti i stinës. Vendosmëria për te arritur atje ku doni ne jetën profesionale do te shtohet edhe me tepër këtë jave. Keni shume ambicie. Ne familje do jete qetësi.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Çiftet do te kalojnë një jave te paqëndrueshme. Saturni rrezikon t’iu hape një plage te vjetër dhe ajo do iu dhembe. Kujdes! Ka shume mundësi qe një miqësi e nisur para disa kohesh te kthehet ne një lidhje dashurore. Mendohuni mire nëse kjo është ajo qe dëshironi apo jo. Jupiteri do ua shtoje te ardhurat dhe meqë janë festat para mund te shpenzoni edhe pak me shume. Me Marsin qe do ndikoje fuqishëm ne shëndetin tuaj, një gjë është e sigurt: do keni energji me shumice, mjafton te dini ta kanalizoni! Ne pune nuk duhet te filloni një projekt pa mare parasysh te gjitha pasojat qe mund te shkaktoje, pozitive apo negative qofshin ato. Ne familje do keni një ambient te ngrohte.

Luani23. korrik – 22. gusht

Pasionante ashtu si jeni do e bëni partnerin te ndihet si mbi re. Do kaloni disa momente qe vështirë se mund te harrohen lehte. Ata qe janë vetëm do kenë një tërheqje te madhe nga dikush qe do takojnë. Pranoni ta njihni edhe me mire atë. Situata financiare do ndërlikohet aq shume saqë do mendoni se nuk mund te dilni nga ajo situate. Kërkoni ndihmën e një miku qe është specialist ne këtë fushe. Rezistenca fizike do jete e mire, por gjithsesi duhet te bëni kujdes nga gripi. Përfitoni sa me shume nga ambienti i mire profesional qe do iu krijojnë planetët. Edhe për pak do arrini aty ku keni ëndërruar. Beni durim! Familjaret do iu mbështesin për gjithçka.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj jave, marrëdhënia me partnerin tuaj nuk do jete shume e qete. Duhet thënë qe do jeni te paparashikueshëm dhe te pavendosur. Tregohuni me te matur me ato qe do thoni. Dashuria do i hedhe beqaret ne krahët e atij qe me pak kishin menduar. Epo jeta ka edhe te papritura! Plutoni do iu mbroje financat dhe do iu beje te tregoheni me te kujdesshëm me shpenzimet e tepruara. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire. Disa qe kane ndonjë sëmundje kronike do te kenë probleme te vogla por nuk duhet te shqetësohen. Do kalojnë shpejt. Ne pune gjerat do shkojnë mire por duhet te bëni kujdes nga xhelozia e kolegeve. Saturni do e mbroje jetën familjare.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Jeta ne çift do jete pak e lëkundur gjate gjithë javës. Debatet do jene te shpeshta kështu qe tregohuni shume te kujdesshëm. Beqaret do mund te krijojnë edhe një lidhje te forte nëse tregohen te vëmendshmen dhe e gjejnë personin qe do sjellin planetët. Ruajeni pak fshehtësinë sepse do iu duhet. Perspektivat duken te mira ne planin financiar. Do arrini t’i rregulloni problemet qe keni pasur. Jupiteri dhe Saturni do iu ndihmojnë te ruani një ekuilibër shëndetësor. Beni kujdes vetëm me ushqimin. Ne pune do tregoni një kreativitet impresionues. Për me tepër Urani do iu mbushe me ide dhe projekte te reja. Ambienti ne familje do jete i animuar.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Pranë jush partneri do te përjetojë momente te mrekullueshme. Do dini te krijoni ambientin e duhur këtë jave për te shprehur me shume emocionet dhe për te dashuruar lirisht. Beqaret edhe pse do iu pëlqejnë shume dike do e kenë te vështirë t’i shprehin ndjenjat. Duhet thënë se Plutoni do shtoje tek ju dëshirën për te shpenzuar sa me shume. Vëruni fre këtyre dëshirave sa pa qene vone. Shëndeti do te mbroje shëndetin ne çdo moment. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do kenë je përmirësim te ndjeshëm. Marrëdhënia me koleget do filloje te përmirësohet. Mos e futni jetën private ne mes por tregohuni profesionale. Familja pa probleme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Edhe ju do te përforconi komunikimin me partnerin tuaj. Për disa do te jete edhe si një rilindje. Do provoni edhe gjera te reja qe do iu shijojnë jashtë mase. Nëse ju beqare nuk i keni mare seriozisht heshtjet e zemrës do iu duhet ta bëni këtë jave. Personi qe do takoni do jete mjaft i veçante, mos e lini t’iu ike. Mos i shpërdoroni ato financa qe keni sepse situata edhe mund te përkeqësohet shume. Tregohuni te matur me shpenzimet. Fale mbështetjes qe do iu japë Dielli tek shëndeti do jeni ne forme te shkëlqyer. Vetëm disa mund te kalojnë pak momente nervoziteti. Perspektivat profesionale janë shume te mira. Përfitoni! Familja nuk do jete shume e qete.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do te rivendosni dialogun ne jetën ne çift. Edhe mosmarrëveshjet e vogla qe keni pasur do jene me te lehta për t’u sqaruar. Beqaret me ne fund do e mposhtin turpin dhe do joshin. Pritet te keni një takim interesant nga fundi i javës. Përfitoni sa me shume. Heshtjet financiare do jene interesante. Do dini si te luftoni për te marre atë qe dëshironi dhe do ia dilni mbanë. Me Venusin qe do ndikoje tek plani shëndetësor nuk do keni asnjë problem. Do ndaloni edhe te ngrënin e tepruar. Ne pune do bëni shume gabime qe askush nuk i priste. Ne familje do keni konflikte.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Gjate gjithë kësaj jave do mbizotërojë një klime e ngrohte dhe pozitive ne lidhjen tuaj. Rutina qe kishte disa dite qe iu kishte pushtuar do te zhduket. Beqaret do duan te bien ne sy me shume se kurrë. Nëse jeni femër do keni me shume sukses për te gjetur personin e duhur. Është Neptuni ai qe do merret drejtpërdrejt me financat tuaja dhe java do jete e kënaqshme. Edhe shëndeti do jete i mire. Ata qe kane filluar një diete do humbin me shume kilogramë sesa kane menduar. Ne planin profesional do merrni një vendim shume te rëndësishëm. Nuk është keq nëse merrni edhe mendimin e ndonjë miku. Familja do jete pak e tensionuar dhe me probleme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Me Diellin ne aspekt harmonik te gjithë ata qe kane një lidhje do jene mjaft te lumtur. Partneri do kujdeset për ju dhe do ua plotësojë dëshirat. Edhe nëse shfaqet një problem, do e zgjidhni menjëherë. Beqaret do përdorin te gjitha mënyrat qe dine për te bere për vete dike por nuk do ia dalin mbanë. Ne sektorin e financave do merrni një vendim te rëndësishëm, i cili do te shtoje shume te ardhurat. Dëshira e madhe për te ngrëne sa me shume gjate këtyre ditëve do sjelle edhe disa probleme shëndetësore. Beni kujdes! Ne pune duhet te mos e teproni me sforcimin. Mos bëni me tepër sesa mundeni. Edhe pse s’do arrini menjëherë suksesin mos u trishtoni. Familja me probleme.

HOROSKOPI E HËNË 12 NËNTOR 2018

Duhet të tregoni më kurajë sa i përket disa projekteve. Ka ardhur momenti që të zhvilloni ide të reja për jetën tuaj, dashurinë, por edhe për punën. Nuk duhet të humbisni kohë.

Në çështjet e dashurisë jo gjithçka po ecën mirë. Sa i përket punës duhet që të ecni përpara me planet që keni. Mos mendoni se të tjerët janë kaq dashamirës ndaj jush.

Keni një ndjesi të çuditshme që mund të konsiderohet edhe si parandjenjë. Vlerësojeni siç duhet sepse mund të jetë një mundësi e mirë për më shumë sukses.

Ka ardhur momenti që të ndjeni dashurinë e partnerit tuaj, i cili mund të ketë qenë larg jush për një kohë të gjatë. Shijoni çdo moment që ofron hëna në shenjën tuaj.

Dikush që ka një post apo detyrë të rëndësishme nuk po ju vlerëson sa duhet. Për këtë arsye edhe zhgënjimi juaj është më i madh. Keni aftësi të shumta, por për momentin jeni në një konfuzion.

Sot është një ditë e mirë për të arritur qëllimet tuaja në aspektin e karrierës. Në dashuri topi është në fushën tuaj. Duhet të dini si të luani që të mund të jeni i lumtur.

Mos mendoni negativisht për të ardhmen tuaj. Pozitiviteti dhe optimizmi është i nevojshëm për të arritur qëllimet tuaja. Yjet ju sugjerojnë që të jeni sa më të qetë sidomos në marrje të vendimeve.

Parashikohet të jetë një ditë e qetë pa shumë ngarkesa emocionale. Megjithatë në pjesën e dytë të ditës mund të ketë pak stres në lidhje me punët që presin të nesërmen.

Nuk është momenti që të bëni ndryshime radikale në jetën tuaj. Në punë gjërat shkojnë në mënyrë monotone, por një investim që keni bërë shumë kohë më parë nuk do të ketë shumë sukses.

Luftoni më shumë për të drejtat tuaja. Nuk do të zgjidhni asgjë nëse nuk mbroni me kurajë vendimet tuaja. Miqësi të reja duken në sfond për të lindurit në këtë shenjë.

Ditë e mbarë në aspektin financiar. Një dorë e mirë parash do ju bëjë të lumtur. Mësoni të jeni i lumtur jo vetëm për paratë që sot mund t’i keni por, nesër mund të mos i keni.

Mos e lodhni veten me njerëz që nuk ju kuptojnë. Kaloni më shumë kohë me njerëz që sjellin pozitivistet në jetën tuaj. E keni ju në dorë se me cilët njerëz krijoni miqësi.

HOROSKOPI E DIEL 11 NËNTOR 2018

Buzëqeshja është përgjigjja e duhur ndaj problemeve. Mos shpenzoni shumë vetëm për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve. Mbrëmjet me miqtë do të jenë shumë të këndshme. Ndërkohë, do të bëni plane për disa pushime të shkurtra.

Shmangni ndjesitë negative si frika, inati etj. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju bëjë që të paguani disa borxhe, që ju mundojnë prej kohësh. Partneri/partnerja juaj do t’jua ndjejë shumë mungesën gjatë ditës së sotme. Do të ishte mirë t’i bënit atij/asaj një surprizë që do ta bënte ditën më të bukur.

Përpiquni të shmangni stresin duke kryer aktivitete interesante. Mos merrni vendime të nxituara, sidomos kur bëhet fjalë për çështje financiare. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shqetësojë.

Duhet të mos tregoheni më kokëfortë nëse dëshironi një jetë të lumtur. Përgjegjësitë familjare do t’ju rriten, çfarë do t’ju shkaktojë tension. Ka gjasa që të mërziteni për shkak të ndërhyrjeve të anëtarëve të familjes apo të bashkëshortes/bashkëshortit.

Ka gjasa të përballeni me disa probleme sot, por bëhuni realistë dhe mos prisni mrekulli nga njerëzit që përpiqen t’ju ndihmojnë. Mos lejoni që të tjerët të kuptojnë sesi ndihesh. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju kushtojë vëmendje të veçantë sot.

Është dita e duhur për t’u kushtuar kohë personave me të cilët nuk je takuar prej kohësh. Mos e zhgënjeni partnerin/partneren sot, pasi do të pendoheni më pas. Ka gjasa të realizoni një udhëtim, i cili do t’ju prezantojë me vende dhe miq të rinj.

Mund të çliroheni nga një sëmundje afatgjatë. Mos flisni rreth investimeve dhe qëllimeve për të ardhmen. Punoni fort për mirëqenien e familjes. Mund të nisni një marrëdhënie të re romantike, e cila do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Është koha e duhur të kërkoni ndihmë nga një personi i afërt me të cilin mund të bisedoni hapur. Kjo do t’ju ndihmojë pa masë në shmangien e stresit. Duhet të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë përkrahë familjarëve dhe miqve të ngushtë.

Bëni kujdes me regjimin ushqimor, veçanërisht personat e kësaj shenje që vuajnë nga migrena. Ka gjasa që të fitoni mjaftueshëm të ardhura sot. Mos fantazoni shumë dhe përpiquni të bëheni më realistë. Shpenzoni më shumë kohë me miqtë, pasi do të argëtoheni më shumë seç e prisnit.

Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të shëndetit. Duhet ta kaloni këtë gjendje sa më shpejt të jetë e mundur që të rifitoni lumturinë në familje. Bëni shumë kujdes me transaksionet financiare. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, do të kaloni momente shumë të veçanta.

Emocionet dhe pasioni i tepërt mund të dëmtojnë sistemin nervor. Mbani veten nën kontroll për ta shmangur një situatë të tillë. Ngërçin financiar që iu ka përfshirë do ta kaloni me ndihmën e miqve. Gjatë paradites mund të debatoni me partneren/partnerin, por do të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme.

Pavarësisht se do të kaloni një ditë të mbushur plot aktivitete të ndryshme, nuk do të ndiheni aspak të lodhur. Përpiquni të mos bëni shpenzime të tepërta. Sot është dita kur mund të përjetoni vetëm anët pozitive të martesës.

HOROSKOPI E SHTUNË 10 NËNTOR 2018

Përpiquni të gjeni mënyrat më të mira për të shijuar jetën. Për të pasur një gjendje sa më të mirë shëndetësore dhe psikologjike do të ishte mirë të bënit joga. Kushtojuni rëndësi skemave financiare që do t’ju prezantohen sot.

Kontrolloni temperamentin tuaj duke shmangur tensionet. Përfitimi i parave nuk është në ditën më të mirë. Çdo vendim i nxituar mund t’ju kushtojë shumë. Marrëdhënia juaj romantike pritet të ecë mirë.

Duhet të mendoheni mirë nëse keni ndërmend të investoni, pasi mund të gaboni. Anëtarët e familjes ose partneri/partnerja do të shkaktojnë disa probleme. Do të keni probleme serioze me partnerin/partneren, nëse i tregoni se çfarë duhet të bëjë. Përdorni taktin kur flisni me kolegët.

Bëni kujdes me shëndetin dhe rregulloni punët. Sot do të fitoni mjaftueshëm para, por rritja e shpenzimeve nuk do t’ju lejojnë të kurseni. Do të kaloni një ditë shumë të bukur me partnerin/partneren, që do ju mbështesë për problemet tuaja. Ka gjasa që t’ju vihet në provë durimi. Për çiftet e martuara është dita e tyre me fat.

Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju lumturojë sot. Disa prej jush ka gjasa të bëjnë disa blerje shumë të shtrenjta. Bëni kujdes që të tjerët të mos përfitojnë nga zemërgjerësia juaj. Planet për udhëtime do të shtyhen.

Rritja e shpenzimeve do t’ju shqetësojë. Një debat i panevojshëm mund të shkaktojë tensione në familje. Dëgjoni më të mëdhenjtë dhe mendoni me qetësi sesi t’i zgjidhni problemet. Jeta juaj romantike do të marrë një kthesë të bukur sot. Do të rezultoni shumë të suksesshëm, nëse i përkushtoheni punës.

Disa anëtarë të familjes mund t’ju irritojnë me sjelljen e tyre, por situata nuk mund të dalë jashtë kontrollit. Ata që dashurojnë artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të mos jua përmbushë kërkesat e përditshme, gjë që mund t’ju mërzisë.

Mos e humbni qetësinë, pasi kjo mund t’ju shkaktojë probleme të mëdha në familje. Nëse ruani kontrollin, do të jeni në harmoni. Përpiquni të kryeni disa aktivitete, të cilat mund t’ju largojnë stresin dhe lodhjen.

Është një ditë e përshtatshme për të lënë përshtypje të mirë tek shefat në punë. Do të dukeni shumë të suksesshëm para të tjerëve dhe do ju shohin me adhurim. Këtë influencë do ta përdorni edhe për të ndihmuar dikë tjetër.

Do të kaloni një ditë të lodhshme me fëmijët. Mundësia për të ndihmuar të tjerët do t’ju kthehet në respekt. Nuk ka rëndësi sesa mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshortin tuaj. Mos harroni që ju e dashuroni shumë njëri-tjetrin.

Do të keni shumë dëshirë të keni pranë njeriun e zemrës. Tregoni kujdes të veçantë gjatë ditës së sotme, në mënyrë që të shmangni një incident fizik që mund t’ju lëndojë. Bëni kujdes me fjalët dhe veprimet, në mënyrë që të mos lëndoni njerëzit përreth jush.

Do të trishtoheni nëse gjatë ditës së sotme dilni menjëherë në konkluzione dhe kryeni veprime jo të duhura. Mund të debatoni fort me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Në punë, gjërat do të jenë në favorin tuaj.

HOROSKOPI E PREMTE 9 NËNTOR 2018

Mbështetja nga njerëz të rëndësishëm do t’ju ngrenë moralin. Edhe pse do të keni përmirësim të të ardhurave, nuk do t’ju ndikojë në buxhet për shkak të shpenzimeve për disa projekte. Kërkoni këshillën e prindërve para se të merrni një vendim shumë të rëndësishëm.

Në përgjithësi, gjendja juaj shëndetësore do të jetë e mirë, por bëni mirë të mos udhëtoni. Mos e zhgënjeni partneren/partnerin, pasi mund të pendoheni më pas. Ka gjasa t’ju kontaktojë dikush nga e kaluara, me të cilin do të kujtoni kohët e bukura.

Ka ardhur koha që të ndryshoni sjelljen tuaj dominuese në familje. Punoni fort me familjarët për të ndarë me ta uljet dhe ngritjet me të cilat të përball jeta. Mos iu nënshtroni kërkesave të panevojshme të partnerit/partneres suaj.

Bëhuni optimist dhe shikoni anën e mirë të gjërave. Mos u përpiqni të gjeni gabimet tek të tjerët, pasi për këtë do të kritikoheni edhe nga të afërmit. Sa i përket marrëdhënies romantike, do të jetë dita juaj me fat. Shihni mundësinë për të realizuar një udhëtim, sepse do t’ju ndikojë mjaft mirë si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht.

Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë kujdes dhe të mbajnë kolesterolin nën kontroll. Të afërmit do të tregohen të gatshëm sot t’ju ndihmojnë në çdo moment. Ka gjasa të debatoni me partneren/partnerin tuaj për shkak të mendimeve të ndryshme lidhur me disa çështje.

Ka gjasa që të keni dhimbje në trup. Përpiquni që të shmangni lodhjen e tepër, për të mos përjetuar këto dhimbje. Prindërit mund të humbasin durimin nëse i neglizhoni ata. Partneri/partnerja do t’ju thotë fjalë shumë të vlefshme, të cilat do t’ju mbesin në mendje.

Në jetën tuaj personale do të ndodhë një zhvillim shumë i rëndësishëm, i cili do të gëzojë të gjithë familjen tuaj. Do të ishte mirë të zgjidhnit një problem me të cilin keni kohë që e nënvlerësoni, pasi mund t’ju shkaktojë probleme më të mëdha. Mendohuni mirë para se të vendosni për një projekt.

Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të tensionuar, sot keni shansin për të vepruar ashtu siç duhet, çfarë do t’ju çlirojë nga kjo ndjesi. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju inkurajojnë të hiqni dorë nga duhani. Ka gjasa që disa prej jush të nisin një marrëdhënie të re romantike.

Disa probleme në shtëpi do t’ju prishin qetësinë, por mbani veten nën kontroll dhe mos ndërmerrni veprime të nxituara. Ka gjasa që disa fatura të papritura, t’ju rrisin borxhin financiar. Do të ishte mirë t’i falnit disa gabime nga e kaluara dhe të ecnit përpara.

Shfrytëzoni idetë e reja për të fituar para. Tregohuni të vëmendshëm ndaj çfarëdolloj problemi, për të mbajtur gjërat nën kontroll. Partneri/partnerja juaj do të tregohet shumë mbështetës ndaj jush, çfarë do t’ju vijë mjaft në ndihmë.

Të moshuarit në familjen tuaj duhet të bëjnë shumë kujdes për shëndetin. Do të jeni pjesë e një eventi të rëndësishëm, të cilin partneri/partnerja juaj do ta kundërshtojë. Mos kini frikë të shprehni mendimin tuaj. Sa i përket çifteve të martuar, do të zhvilloni një bisedë romantike me njëri-tjetrin.

Lodhja fizike dhe stresi nuk përjashtohen. Do të bëni pak pushim nga punë për të qëndruar në krahët e njeriut të zemrës. Duhet të ndërmerrni hapat e nevojshëm dhe të tregoheni më të vendosur për të arritur ato çfarë dëshironi në jetë.

HOROSKOPI E ENJTE 8 NËNTOR 2018

Do të ishte mirë të kërkonit fonde për të punuar për disa projekte të reja. Ka gjasa të merrni një lajm të mirë, i cili do t’ju lumturojë pafund. Përkushtojuni më shumë marrëdhënies suaj romantike duke bërë të pamundurën për ta çuar këtë lidhje përpara.

Mos i shpenzoni energjitë duke debatuar për gjëra të panevojshme. Disa kontrata të reja do t’ju duken fitimprurëse, por nuk do t’ju sjellin të ardhurat që ju dëshironi. Mos ndërmerrni vendim të nxituar, pasi mund t’ju shkaktohen probleme. Disa persona mund t’ju premtojnë më shumë se ç’mund të japin, ndaj përpiquni t’i shmangni ata.

Do të çliroheni nga tensioni që ju ka munduar për një kohë të gjatë. Është koha e duhur të ndryshoni stilin e jetesës dhe të zgjidhni prioritetet në jetën tuaj. Kaloni më shumë kohë me familjarët tuaj.

Joga dhe meditimi do të ndikojnë shumë mirë në shëndetin tuaj. Ka gjasa t’ju përmirësohet gjendja financiare për shkak të të ardhurave të papritura. Vizita në një vend fetar apo tek i afërmi juaj mund të jetë në planet tuaja. Sa i përket marrëdhënies romantike, do të kaloni momente të mrekullueshme.

Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë kujdes dhe të mbajnë kolesterolin nën kontroll. Të afërmit do të tregohen të gatshëm sot t’ju ndihmojnë në çdo moment. Ka gjasa të debatoni me partneren/partnerin tuaj për shkak të mendimeve të ndryshme lidhur me disa çështje.

Do të bënit mirë të ushtroheshit më shumë fizikisht. Ka gjasa që disa probleme financiare t’ju shkatërrojnë mundësinë për të menduar në mënyrë konstruktive. Partneri/partnerja juaj mund të jetë në pritje të një dhurate nga ju. Sa i përket çifteve të martuar, gjithçka duket për mrekulli sot.

Përpiquni të relaksoheni sa më shumë pas pune. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë, pasi nuk do të marrin rezultatet që ju prisnit. Ka gjasa që të takoheni me një person tepër interesant sot, çfarë do t’ju trazojë mendimet.

Duhet të kontrolloni ndjenjat. Sot duhet të përqendroheni në disa çështje, të cilat kanë lidhje me pasuritë e paluajtshme. Partneri/partnerja juaj do të kërkojë më shumë përkushtim ndaj lidhjes suaj. Mos bëni premtime, të cilat vështirë se mund t’i përmbushni.

Për të pasur një jetë më të mirë, përpiquni të mendoni pozitivisht. Atmosfera festive në shtëpinë tuaj do t’ju lehtësojë tensionin. Mos iu nënshtroni kërkesave të panevojshme të partnerit/partneres suaj.

Xhelozia mund t’ju trishtojë dhe rëndojë psikologjikisht. Motivojeni veten që të dilni nga kjo gjendje dhe të ecni përpara. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju çojë drejt disa blerjeve të rëndësishme. Mos u sillni me përulje në marrëdhënien tuaj romantike.

Sigurohuni që të merrni aprovimin e të gjithëve në shtëpi përpara se të bëni disa ndryshime në arredimin e saj. Mund ta përmirësoni marrëdhënien tuaj romantike duke i kushtuar më shumë kohë njëri-tjetrit. Tregohuni sa më origjinal në bisedat tuaja, përndryshe nuk do të krijoni besimin e duhur.

Fëmijët do t’ju ndriçojnë ditën. Njerëzit rreth jush do t’ju japin shumë shpresë, por gjithçka do varet nga përpjekjet tuaja. Partneri/partnerja juaj do t’ju kënaqë pa masë me fjalët e tij/saj dhe do t’ju tregojë rëndësinë tuaj në jetën e tij/saj.

HOROSKOPI E MËRKURË 7 NËNTOR 2018

Njerëzit përreth jush do të jenë shumë kërkues. Mos premtoni më shumë seç mundeni dhe mos u stresoni vetëm për të kënaqur të tjerët. Familjarët kërkojnë të shpenzoni më shumë kohë me ta, kështu që do të ishte ideale nëse bëni plane për të dalë me ta në mbrëmje.

Do të përfitoni shumë në punë, nëse prezantoheni në mënyrën e duhur. Bëni kujdes me fjalorin, pasi mund të shkoni drejt një debati të ashpër. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të bëjë përpjekje maksimale për t’ju bërë të lumtur.

Do të ndiheni të mbushur plot shpresë. Sot ka gjasa t’ju plotësohet një nga dëshirat tuaja. Në punë do të arrini rezultatet e dëshiruara, për të cilat edhe do të vlerësoheni. Në jetën tuaj personale do të ketë zhvillime, të cilat do të kënaqin të gjithë familjen.

Do të bënit mirë të përfshiheshit në çështje bamirësie, pasi do t’ju qetësonte shumë edhe psikologjikisht. Partneri/partneri juaj do të kërkojë të qëndrojë më shumë pranë jush. Në punë do të vlerësoheni për shkathtësinë që ju karakterizon.

Mos ndërmerrni vendime të nxituara, pasi mund të dëmtoni jo vetëm veten, por edhe familjen. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, teksa do t’ju shlyejnë disa pagesa të prapambetura. Ka gjasa që bashkëshorti/bashkëshortja juaj të mësojë një sekret nga e kaluara, i cili mund t’ju lëndojë paksa.

Për të pasur një jetë më të lumtur duhet të përmirësoni gjendjen psikologjike. Disa çështje të lëna pezull vazhdojnë t’ju tensionojnë. Do të ndiheni shumë mirë në krahët e partnerit/partneres suaj. Tregohuni i sinqertë dhe i vendosur në lidhje me veprimet tuaja.

Mbështetja e njerëzve me influencë do të ndikojë pozitivisht tek ju. Kontrolloni tendencën për të shijuar momentin dhe për të shpenzuar shumë kohë dhe para për argëtim. Dashuria është gjithnjë shpirtërore dhe këtë do ta përjetoni sot.

Do të çliroheni nga tensioni që keni përjetuar për një kohë të gjatë. Është koha e duhur të ndryshoni stilin e jetesës. Përmirësimi i të ardhurave do t’ju bëjë që të bëni disa blerje të rëndësishme. Sot ka gjasa të përjetoni dhimbjen e dashurisë.

Do të bëni disa ndryshime, të cilat do të ndikojnë pozitivisht në pamjen tuaj. Do të kaloni një ditë shumë të ngjeshur, por njëkohësisht mund të keni edhe disa të ardhura të papritura. Sa u përket jetës bashkëshortore, do të jetë dita juaj me fat.

Fëmijët do t’ju ndriçojnë mbrëmjen. Duket sikur ju dini gjithçka rreth personave pranë jush. Ka gjasa që komunikimi jo i duhur ose një keqkuptim t’ju shkaktojë tension. Ju keni aftësinë për të arritur shumë, kështu që mos humbisni asnjë mundësi.

Tregohuni më bujar me jetën. Nuk është e nevojshme të ankoheni dhe të mërziteni për kushtet e jetesës. Përmirësimi i të ardhurave financiare është i sigurt. Dikush mund t’ju komplimetojë. Dëgjoni këshillat e familjarëve, pasi do t’ju ndihmojnë pamasë.

Ka gjasa të mos ndiheni mirë fizikisht, ndaj pushimi është shumë i nevojshëm. Sot do të përjetoni momente shumë të lumtura me partnerin/partneren tuaj, ndaj kushtojini sa më shumë kohë dashurisë. Ka gjasa që shefi t’ju vlerësojë punën.

HOROSKOPI E MARTË 6 NËNTOR 2018

Do të ndiheni të mbushur plot energji dhe do t’ju rritet besimi në vetvete. Përdorni idetë e reja për të fituar më shumë para. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë me arritjet e tyre. Sa i përket marrëdhënies romantike, do të përballeni me disa probleme.

Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë shumë kujdes për shëndetin, mbi të gjitha nëpër hapësirat e shumë populluara. Nuk do të keni shumë durim sot, kështu që mbani veten nën kontroll pasi mund të ofendoni njerëzit përreth jush. Zhgënjimi në dashuri nuk do t’ju dekurajojë.

Emocionimi i tepërt dhe pasioni i zjarrtë mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës suaj të ngarkuar, gjë të cilën do ta shprehë pa problem.

Do të bënit mirë të ushtronit disa aktivitete sportive. Bëni kujdes me transaksionet financiare. Ka gjasa që sot të merrni një dhuratë shumë të veçantë. Romanca do t’ju udhëheqë zemrën. Bashkë me partnerin/partneren do të kujtoni kohët e vjetra.

Do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore, pavarësisht axhendës suaj të ngarkuar. Mos investoni në skema të dyshimta financiare. Ka gjasa të përballeni me një incident sot. Do të realizoni një bisedë të këndshme me partneren/partnerin tuaj.

Edhe pse do të kaloni një ditë të lodhshme, energjia në fund të ditës nuk do t’ju mungojë. Do të fitoni mjaftueshëm para, por rritja e shpenzimeve nuk do t’ju lejojë të kurseni. Sot do të jetë një nga ato ditë, kur gjërat nuk do të ecin ashtu siç duhet.

Një ndër pikat tuaja kryesore është sensi i humorit. Përdoreni atë për t’u çliruar nga stresi. Ka gjasa të anuloni një prej planeve tuaja për shkak të një ndryshimi momentin e fundit në axhendën tuaj. Sa i përket jetës martesore, do të kaloni disa çaste për t’u mos harruar.

Do të përballeni me një problem, për të cilin miqtë do t’ju vijnë në ndihmë. Muzika e ‘dashurisë” është në sfond, për të gjithë personat e kësaj shenje që janë pranë përjetimit të një ndjesie të tillë. Sa i përket çifteve të martuar, do të debatoni për disa çështje të parëndësishme, por që mund të ndikojnë negativisht në marrëdhënien tuaj për një kohë të gjatë.

Do të keni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar. Ka gjasa që të shpenzoni shumë për shkak të pagesës së faturave. Ju dhe partneri juaj keni nevojë për më shumë hapësirë. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme nën praninë e miqve të ngushtë.

Largoni “errësirën” që po zhvillohet tek ju ditë pas dite, duke shkatërruar progresin. Ka gjasa të arrini një marrëveshje të re financiare, e cila do t’ju sjellë të ardhura. Tregoni pjekuri në marrëdhënien tuaj romantike. Ka gjasa që të ndihmoni dikë në një situatë mjaft të vështirë, veprim ky që do t’ju rrisë energjinë.

Sot do të ndiheni të relaksuar dhe në gjendjen e duhur për t’u argëtuar. Do të keni dëshirë të bëni sa më shumë blerje, por mund të pendoheni më pas. Sot mund të përjetoni diçka shumë të pazakontë në marrëdhënien tuaj romantike. Do të ishte mirë të bënit vrap pasi ju ndikon mjaft mirë në shëndetin tuaj.

Problemet personale mund t’ju ndikojnë në gjendjen psikologjike. Disa fatura të papritura mund t’ju rrisin borxhin. Ka gjasa të shtyni një udhëtim, për shkak të shëndetit të një anëtari të familjes. Shmangni personat që qëndrojnë krahë jush vetëm për interes.

HOROSKOPI I JAVËS 5-11 NËNTOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Venusi do pozicionohet shume mire ne qiellin e dashurisë dhe do e favorizoje pafundësisht jetën tuaj ne çift. Gjithsesi duhet te bëni shume kujdes mos thoni gjera lënduese sepse situata sigurt qe mund te ndryshoje menjëherë. Vetëm një shkëndije mjafton për te ndezur gjithë pyllin. Për beqaret nuk do mundojnë takimet, por me mire te mos presin me shume sesa disa mundësi për aventura te bukura. Me financat duhet te vazhdoni te jeni te kujdesshëm. Shpenzimet e palogjikshme mund te prishin ekuilibrin dhe mund t’iu bëjnë te vuani gjate. Shëndeti nuk do jete perfekt. Do prekeni shpejt nga virozat këtë jave dhe nuk do ndiheni ne formën e duhur. Ne pune nuk do ju mungoje ambicia, por pengesat do jene te mëdha. Për familjaret duhet te jeni me te disponuesem.

Demi21. prill – 21. maj

Mire është qe këtë jave te mos ëndërroni shume ju te dashuruarit sepse realiteti nuk do jete aq i bukur. Nga ana tjetër mos e shihni partnerin si here dhe si perfekt sepse do zhgënjeheni. Për beqaret dashuriçkat do jene premtuese. Me ne fund mund te afroheni me një person qe vërtet ka vlera. Ne planin financiar intuita nuk do ju lejoje te gaboni dhe përherë do dini t’i bëni llogarite me kujdes. Shëndeti do jete goxha me i mire, madje edhe për ata qe kane pasur shqetësime serioze nga barku dhe mesi. Ne pune mos u tundoni nga disa miq qe do ju thonë t’i lini gjerat pas dore. Shikoni punën tuaj dhe mos i ndiqni. Jeta familjare do jete thuajse perfekte dhe pa shqetësime.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Gjatë kësaj jave do keni shumë dyshime për jetën në çift dhe o keni frike te flisni hapur me partnerin. Nuk do dini as t’i kontrolloni fjalët dhe do vuani tej mase. Beqaret do vazhdojnë ta kenë te vështirë gjetjen e dashurisë edhe pse për te thënë te vërteten do e kërkojnë kudo atë. Mërzitja ne te gjitha fushat mund t’iu çoje drejt shpenzimeve te konsiderueshme çka do sjelle tronditje financiare. Situata nuk do jete aspak e mire. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, por nëse mbani dieta strikte do pendoheni. Ne pune merrini gjerat shtruar dhe pa u nxituar aspak sepse mund te pengoheni.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Kujdes nga influenca e keqe e planetëve te cilët mund te sjellin debate ne çift. Mundohuni te sqaroni çdo gjë qe ne moment sepse me vone mund te ndërlikohen. Beqaret do jene te sjellshëm dhe te urte. Kjo do i beje me tërheqës dhe do mund te njohin dike interesant. Ne planin financiar do keni shume fat, por nuk duhet te shpenzoni kot se koti. Merkuri do ju mbështesë mjaft ne anën shëndetësore, gjithsesi mundohuni te mos stresoheni dhe te mos lodheni shume. Ne planin profesional do iu bëhen propozime interesante. Mos humbni asnjë mundësi. Ne familje mund te keni disa probleme. Tregohuni pak me tolerante dhe flisni me ta.

Luani23. korrik – 22. gusht

Klima ne çift këtë jave do jete paksa e trazuar, por stimuluese. Disa diskutime te vogla dhe skena xhelozie mund t’i bëjnë me mire lidhjes suaj. Beqaret do kenë sukses ne dashuri. Ne mbrëmje dikush qe pëlqeni mund t’iu beje një surprize te këndshme. Përgatituni! Financat nuk do te rriten shume por do e ruajnë ekuilibrin. Kjo do iu shtyje te mendoni për ndonjë shpenzim me tepër. Kujdes! Shëndeti do ketë mbrojtjen e Jupiterit dhe ne përgjithësi gjerat do shkojnë mire. As optimizmi nuk do iu mungoje. Ne pune do keni disa probleme te papritura. Mundohuni te tregoheni te matur dhe mbrojeni veten. Ne familje do jete një jave pa asgjë te veçante.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Nëse doni të keni një marrëdhënie të mirë me partnerin gjatë kësaj jave duhet te bëni kujdes me impulsivitetin dhe agresivitetin. Gjerat nuk do jene shume te lehta, por do e keni vete ne dore. Beqaret do kenë një periudhe shume stimuluese dhe po te duan vete mund t’i bëjnë ëndrrat realitet. Buxheti do jete me i kënaqshëm kështu qe mund ta lini pakta fantazinë te shfrenuar dhe mund te bëni ndonjë shpenzim me tepër. Shëndeti do jete goxha me i mire se me pare pas perkudjesit maksimal qe keni treguar. Ne pune do e bëni çdo gjë me zell dhe dëshirë prandaj do arrini majat. Nuk do ju mungoje asnjë moment kurajoja dhe këmbëngulja. Jeta familjare do jete e qete.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Venusi do iu ndihmoje shume ne jetën ne çift, por Plutoni do ndikoje negativisht. Pjesa me e madhe do lundroje midis lumturisë dhe tensionit. Klima për beqaret do jete e mire. Do keni takime këtë jave dhe do flirtoni shume me ata qe do pëlqeni. Asnjë planet nuk do rrezikoje qëndrueshmërinë e financave tuaja, por gjithsesi shmangni shpenzimet e mëdha. Shëndeti nuk do ketë probleme, por për tu kujdesur me shume, do ishte mire një kure me vitamina dhe kalcium. Shmangni ndonjë grip te mundshëm. Ne planin profesional, Urani do ndikoje shume pozitivisht dhe ju do arrini atje ku keni dëshiruar. Kushtojini me tepër kohe familjes sepse ajo ka nevoje për ju.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Kohet e fundit keni pasur edhe probleme te vogla ne çift. Mundohuni te hiqni stresin dhe te dashuroni lirisht. Pritet një jave e mire për ju. Beqaret do kenë shume mundësi për te bere për vete atë qe duan. Do jeni plot sharm dhe joshëse. Për sa iu përket parave, klima duket se do jete e ngrohte dhe ju do filloni te bëni pak ekonomi. Hëna do iu sjelle probleme me shëndetin. As gjendja juaj fizike e as ajo shpirtërore nuk do jene ashtu siç duhet. Mundohuni te mos lodheni shume sepse do ju sterrojnë shpejt fuqitë. Ne planin profesional do keni disa pengesa qe me pak mundim mund te kalohen. Jeta familjare do jete e qete dhe ne harmoni te plote.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Do keni shume dëshirë te dilni me partnerin këtë jave, por ai nuk do ua beje qejfin. Nuk do jete periudha me e mire për dashurinë ne çift. Disa beqare do takojnë një dashuri te vjetër. Kujdes sepse edhe mund te zhgënjeheni. Me financat duhet te tregoheni shume te matur. As mos merrni e as mos jepni hua sepse situata nuk do jete aspak e favorshme. Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha por do jeni paksa te stresuar. Kujdesuni pak me shume me ushqimin, per te larguar problemet e tretjes dhe te mëlçisë. Ne pune do keni shume ambicie, por do jete një jave paska delikate. Tregoni me shume kujdes. Edhe ne familje punët nuk do shkojnë shume mire.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do vazhdoni te njëjtën rutine ne jetën tuaj ne çift dhe kjo nuk do iu beje te ndiheni shume mire. Mundohuni me çdo kusht te ndryshoni diçka. Kërkojini mendim edhe partnerit tuaj. Beqaret do njohin dike por do hynë ne një periudhe te komplikuar. Mendohuni mire para se te merrni vendime te rëndësishme. Me financat do keni goxha probleme. Mundohuni t’i kufizoni sa me shume shpenzimet. Jupiteri do ndikoje negativisht edhe ne shëndetin tuaj. Qetësohuni dhe gjeni kohe për t’u çlodhur. Për sa i përket jetës profesionale do jete jave me shume fat. Filloni edhe projekte te reja sepse do keni sukses pa fund. Marrëdhënia me familjaret do jete shume e mire.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Ata qe jetojnë ne çift do gëzojnë mbështetjen e Plutonit. Gjithë java do jete ne harmoni te plote. Mundohuni ta shfrytëzoni sa me shume. Jeta sentimentale e beqareve nuk do jete aspak e stabilizuar. Do keni shume dëshirë te dashuroni ashtu si ju dini, por nuk do keni kushtet e nevojshme. Financat do jene te mbrojtura. Gjithsesi për te shmangur çdo lloj ndërlikimi tregohuni edhe me te kujdesshëm me shpenzimet. Stresi do iu pushtoje edhe ju. Pse te mos merrni ndonjë kafshe shtëpiake? Ne pune do kaloni dite te komplikuara. Tregohuni te matur me ato qe do thoni dhe konsultohuni edhe me ndonjë person me eksperience. Familja pa probleme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Ata qe kane një lidhje do gjenden ndërmjet dy zjarresh këtë jave. Nga njëra ane marrëdhënia me partnerin do jete e tensionuar dhe nuk do dini çfarë te bëni për ta përmirësuar dhe nga ana tjetër familjaret dhe miqtë do kërkojnë ndihme. As vete nuk do dini çfarë te bëni me pare. Beqaret do e kenë te vështirë te njihen me persona te rinj. Ne planin financiar do kryeni transaksione te rëndësishme te cilat do e stabilizojnë gjendjen. Shëndeti do jete kryesisht pozitiv. Do ndiqni një regjim ushqimor strikt dhe do merreni me shume me aktivitet fizik. Ne pune do iu jepen përgjegjësi te reja. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

HOROSKOPI E HËNË 5 NËNTOR 2018

Nuk do të mungojnë debatet sot me partnerin. Shkak mund të jetë një person i tretë, i cili i ka ngatërruar gjërat mes jush. Në dashuri duhet të tregoheni më tolerant dhe mirëkuptues.

Në qoftë se jeni çift, mbrëmja do ju dhurojë humor dhe mirëkuptim të shkëlqyer me partnerin. Në familje do ju duhet të përballoni disa situata të vështira financiare, të cilat do të zgjidhen shpejt.

Mëngjesi parashikohet të jetë pak i zymtë për shkak të mungesës së njeriut që e doni shumë. Përpiquni të mendoni pozitivisht. Në mbrëmje parashikohen ftesa nga persona mjaft interesantë.

Në fushën e ndjenjave reflektoni mirë para se të shkëputeni nga një marrëdhënie që ju intereson dhe që ka baza të forta. Bëni mirë të tregoheni të kujdesshëm, sepse intuita juaj sot mund të dështojë.

Keni nevojë për një fillim të ri në çdo aspekt. Merrini gjërat në mënyrë graduale, sepse në nxitim e sipër mund të gaboni. Problemet me personat që ju rrethojnë nuk do të mungojnë sot, sidomos në punë.

Ne aspektin financiar, gjërat duket se po lëvizin me shpejtësi. Një propozim pune mund të jetë me shumë leverdi, ndaj merreni në konsideratë. Në dashuri mirëkuptimi me partnerin do të jetë i shkëlqyer.

Nëse jeni duke menduar të realizoni një investim, bëni mirë që të prisni edhe pak kohë, sepse nuk favorizoheni nga aspekti financiar. Kjo është diçka kalimtare, sepse shumë shpejt mund të keni sukses me paratë.

Shumë prej jush do të ndihen nervozë, të mërzitur nga rutina dhe pengesat e ndryshme. Përpiqeni ta kaloni këtë fazë duke u marrë me sport. Ndonjëherë besimi i tepërt në vetvete mund të jetë mjaft i rrezikshëm.

Sot karakterizoheni nga momente stresi dhe ankthi. Mundohuni të qetësoheni, duke dëgjuar një muzikë çlodhëse dhe shumë motive irrituese do të zhduken si me magji.

Një ditë e mbushur me surpriza të këndshme parashikohet për të lindurit në shenjën tuaj. Një darkë me miqtë tuaj do të jetë thelbësore për të ngritur nivelin e humorit.

Yjet ju favorizojnë duke krijuar një energji pozitive rreth jush. Nëse jeni duke aplikuar për punë, shanset janë që të keni fat. Do të merrni lajme mjaft të mira edhe në çështjet e dashurisë.

Momente të këndshme parashikohen për të dashuruarit. Kjo nuk mund të thuhet edhe për sektorin e punës. Disa sfida do të duhet t’i kaloni me shumë zgjuarsi falë mbështetjes së disa kolegëve.

HOROSKOPI E DIEL 4 NËNTOR 2018

Do të ndodheni në disa rrethana të vështira dhe si pasojë do të përballeni me disa probleme. Megjithatë, nëse ruani kontrollin dhe nuk reagoni menjëherë, mund t’i bëni ballë situatës. Përmirësimi i të ardhurave tuaja, do t’ju bëjë që të shlyeni disa detyrime, të cilat kanë kohë që iu mundojnë.

Sot do të keni kohë mjaftueshëm për t’iu kushtuar shëndetit tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju nxisë të mos konsumoni më duhan. Është koha e duhur, gjithashtu, që të hiqni dorë nga disa vese të tjera.

Festat dhe aktivitetet e tjera do t’ju bëjnë të ndiheni shumë mirë. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, pasi do t’ju shlyejnë borxhet e prapambetura. Komunikimi i mirë me partnerin/partneren tuaj do t’ua ndriçojë ditën. Idetë e reja që do të keni, do të jenë produktive.

Bekimet e dikujt pranë jush do t’ju sjellin paqe në mendje. Përdorni idetë tuaja të reja për të fituar më shumë para. Ka gjasa të merrni një lajm të mirë nga një i afërmi juaj, i cili do të gëzojë të gjithë familjen. Bashkëpunimi me kolegët në punë do të jetë mjaft i mirë.

Duhet të bëni patjetër kujdes për shëndetin. Organizoni një mbrëmje me miqtë ose me familjarët. Bëni kujdes me sjelljen, pasi mund të mërzisni partnerin/partneren tuaj. Në punë do të vlerësoheni për vullnetin tuaj.

Suksesi nga e kaluara ju rrit besimin në vetvete. Shmangni shpenzimet e tepërta dhe skemat e dyshimta financiare. Shprehni ambiciet tuaja tek persona me më shumë eksperiencë, pasi do të bëjnë të pamundurën për t’ju ndihmuar.

Nuk keni pse të shqetësoheni për shëndetin. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes për shkak të look-ut tuaj mjaft të kuruar dhe ka gjasa të krijoni disa miq të rinj. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, do të jetë dita juaj me fat.

Përpiquni të mos merrni vendime të nxituara, mbi të gjitha kur bëhet fjalë për çështje financiare. Sharmi dhe personaliteti juaj do të tërheqë vëmendjen e të tjerëve. Të gjitha përpjekjet e mundshme që keni bërë në punë deri tani, do të shpërblehen.

Mos humbisni energji duke menduar rreth të pamundurës, por mendoni për drejtimin e duhur. Me partnerin/partneren tuaj do të kaloni një mbrëmje shumë relaksuese. Për çiftet e martuar ka gjasa të mos përjetojnë një ditë të mirë.

Aktivitetet e shumta do të jenë të lodhshme për ju dhe mund t’ju shkaktojnë stres. Disa persona mund të përpiqen t’iu acarojnë, por bëni mirë t’i shmangni ata. Pakujdesja apo vëmendja jo e duhur ndaj partnerit/partneres suaj mund t’ju shkaktojë momente të tensionuara.

Pozitiviteti juaj i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe puna juaj e lodhshme do të rezultojë me sukses. Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhonin mendimin e tij/saj. Mund të keni ndryshim axhende në moment të fundit.

Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe përpiquni të kryeni më shumë ushtrime fizike. Do të bënit mirë nëse flisni me prindërit për projektet tuaja. Ka gjasa që të krijoni një lidhje të re romantike. Nëse i shmangeni një situate, ajo do t’ju ndjekë në versionin më të keq të mundshëm.

HOROSKOPI E SHTUNË 3 NËNTOR 2018

Në raportet e dashurisë mund të hidhni një hap të gabuar, prandaj kujdes. Në punë sot yjet do të jenë me ju, prandaj pritet të kaloni një ditë përgjithësisht të mirë.

Nëse jeni në një lidhje, duhet të tregoheni më tolerant ndaj partnerit tuaj. Me financat po kaloni një moment të mirë, prandaj mund të bëni blerje që i keni pasur në mendje.

Lëreni mënjanë stresin duke ushtruar frymëmarrjen. Joga, meditimi apo prania juaj në një objekt fetar do të ishte një opsion optimal për të larguar energjinë negative që keni përreth prej disa ditësh.

Parashikohet një ditë e mbarë dhe me fat në dashuri. Nëse jeni i paangazhuar në këtë drejtim, mund të krijoni një raport të ri. Sharmi nuk do ju mungojë për të bërë për vete partnerin.

Parashikohet një ditë pa impenjime. Mund të qëndroni në ambientet e shtëpisë për t’u qetësuar. Në aspektin e financave mund të merrni një shumë të mirë parash.

Për disa momente do t’i harroni vështirësitë në punë falë një takimi me një mik të mirë. Përgjithësisht dita do të jetë e mbarë si në fushën e financave, ashtu edhe në dashuri.

Përpara se të ndërmerrni një vendim rreth punës tuaj, do të ishte mirë që këshilloheni me një person me eksperiencë. Pengesat do t’i kaloni falë inteligjencës dhe bashkëpunimit.

Në fushën profesionale keni nevojë për një ndryshim qoftë në ambient, por edhe në eksperiencë. Mos hezitoni, nëse dëshira e brendshme jua kërkon këtë.

Mund të jetë një ditë pak e lodhshme kjo e sotmja. Merreni me qetësi, sepse vetëm kështu do e kaloni mirë. Ndjeni mungesën e një personi, i cili së shpejti do të jetë pranë jush.

Mund të përfshiheni në një debat me partnerin. Tërhiquni në momentin e duhur, pasi mund të shkatërroni një raport. Në vendin e punës dikush mund të përhapë thashetheme për ju.

Tregoni kujdes sa i përket shpenzimit të parave. Yjet nuk ju favorizojnë në këto çaste me financat. Për rrjedhojë, edhe daljet me miqtë mund t’i keni të kufizuara.

Aspekti planetar ju bën sot shumë pasionant. Një njohje e re duket në sfond dhe gjërat në këtë raport mund t’ju ecin mbarë. Me pak fat mund të nisë një marrëdhënie e lumtur për ju.