VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E DIEL 14 KORRIK 2019

By | July 14, 2019

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 20 GUSHT 2019

Dashi

Ju mund të merrni frymë lehtë sot sepse një çështje që ju ka frikësuar shumë nuk do t’ju shkaktojë asnjë problem për momentin. Ekziston një shpresë e re në jetën tuaj tani, dhe kjo është frymëzuese.

Demi

Mos u befasoni shumë nëse ndiheni pak të çuditshëm ose jashtë territorit tuaj në mesin e njerëzve me të cilët do të shoqëroheni sot. Thjesht merrni kohë dhe ecni me ritmin tuaj. Së shpejti, do të filloni të ndjeheni vetvetja.

Binjaket

Kjo ditë është e përshtatshme për veprim, por jo edhe aq e përsosur për mendime ose soditje të thella. Truri juaj sot është pak i ngadaltë kur bëhet fjalë për planet e reja, por aspekti juaj fizik është i gatshëm të lëvizë shpejt. Ditë e mirë për romanca.

Gaforrja

Kjo është një kohë edukative për ju, kur do të filloni të mësoni për gjëra për të cilat kurrë nuk keni pasur ndonjë interes. Truri juaj është gati dhe duke pritur për të kuptuar gjëra interesante. Shfrytëzojeni këtë moment për ndonjë kurs.

Luani

Njerëzit që nuk janë dakord me ju sot nuk po përpiqen të bëjnë të vështirin, ata thjesht përpiqen të ndjekin atë që besojnë se është mënyra e duhur. Ju ua keni borxh atyre që të jenë të durueshëm. Mos merrni asgjë personale.

Virgjëresha

Sot nuk është dita për të këshillat e askujt, por të dëgjoni mendjen tuaj. Bëjini gjërat sipas dëshirës për të provuar deri ku mund të shkoni. Eksperiencat e reja do ju bëjnë të ndiheni në formën e duhur.

Peshorja

Shtoni një dozë romance në jetën tuaj. Duhet të buzëqeshni më shpesh! Mos harroni: Ju nuk duhet të keni një partner për të pasur romancë, thjesht duhet të filloni të jeni më optimist. Pjesa tjetër do të rregullohet vetë.

Akrepi

Një problem mund të shfaqet sot rreth shtëpisë tuaj. Një anëtar i familjes mund të mos dijë si të reagojë, por ju do të keni përgjigjen e duhur. Merrni përsipër dhe tregojuni atyre se nuk ka asgjë për t’u frikësuar. Kaloni më shumë kohë me familjarët tuaj.

Shigjetari

Mos u habitni nëse ndiheni sikur askush në rrethin tuaj të miqve dhe bashkëpunëtorëve nuk ju kupton. Ata janë në botën e tyre, kështu që nëse keni nevojë për të gjetur njerëz që ndajnë idetë tuaja, do t’ju duhet të shikoni diku tjetër. Lajmi i mirë është se do të njihni disa njerëz tërheqës!

Bricjapi

Askush nuk do të bëjë kurrë një punë më të mirë për të krijuar të ardhmen tuaj sesa vetë ju. Vizioni juaj për të ardhmen duhet të vijë nga brenda jush, në mënyrë organike. Ju nuk mund të shkelni gjurmët e dikujt tjetër, pavarësisht se sa të thella mund të jenë ato gjurmë.

Ujori

Ju mund ta bëni sot këtë ditë të shkëlqyeshme, pa marrë parasysh se mund të keni frikë për një detyrë, ngjarje ose provë të caktuar. Gjithçka që duhet të bëni është të fitoni më shumë kontroll mbi axhendën tuaj. Nëse jeni në kërkim të një pune, gjasat janë që të keni sukses.

Peshqit

Të qenit aktiv në aspektin fizik është më e lehtë nga sa mendoni dhe përfitimet do të jenë shumë të mëdha. Një mik që nuk e keni parë prej kohësh do të rishfaqet së shpejti duke ju sjelle kujtime të bukura. Gjërat do të ndryshojnë për mirë në aspektin emocional.

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 GUSHT 2019

 

Dashi

Plot energji, me moral të ngritur dhe me ide të mira do jeni këtë javë. Mos u ndalni asnjë çast dhe keni për t’i lënë të gjithë me gojë hapur. Ju të dashuruarit do i jepni më shumë prioritet jetës në çift. Do tregoheni më tolerantë me partnerin dhe do bëni më tepër lëshime. Takimet për ju beqarët do jenë të shumta, por mund të lindin veçse aventura kalimtare dhe pa ndonjë të ardhme. Do e keni vetë në dore zgjedhjen. Për të qenë më të shëndetshëm duhet të merreni me pak sport dhe të bëni kujdes me ushqimet. Gjithsesi nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar. Për shkak të shumë shpenzimeve që do iu duhet të bëni financat do tronditen. Mos e humbni në asnjë moment sensin e masës dhe maturinë. Në punë do hidhni hapa galopante dhe do e arrini sa hap e mbyll sytë objektivin.

Demi

Nëse nuk doni të keni probleme gjatë kësaj jave duhet të bëni kujdes me çdo gjest apo veprim.  Po u nxituat keni për të humbur. Jupiteri do e ua mbrojë jetën tuaj në çift. Gëzimi dhe lumturia do iu pushtojë gjithë kohës. Mundet edhe të merrni vendime të rëndësishme të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhmen. Ju beqarët më në fund do jeni entuziastë. Takimet që do ju ndodhin do jenë emocionuese dhe të veçanta. Për sa i përket shëndetit, ai do jetë përgjithësisht i mirë. Do jeni në formë dhe plot energji. Perspektivat materiale do jenë të mira. Mos hezitoni të bëni edhe ndonjë shpenzim të vogël nëse iu nevojitet patjetër diçka. Në fushën profesionale do i arrini disa nga ambiciet, megjithatë këshilla e yjeve është të mos nxitoheni.

Binjakët

Ndryshe nga më parë këtë javë nuk do jeni më aq të qetë dhe mund ta ngrini zërin për të fituar ato që ju takojnë. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do jetë e mbrojtur. Do e thelloni marrëdhënien me partnerin dhe do krijoni një ambient më të ngrohtë. Falë mbështetjes së Hënës ju beqarët do keni mundësi të mira për takime. Tregohuni modestë dhe do e bëni më shumë për vete personin që do keni afër. Me shëndetin nuk do keni probleme të mëdha. Si rezistenca fizike ashtu edhe ajo morale do jenë të mira. Financat do jenë të paqëndrueshme kështu që shpenzoni me kursim dhe maturi. Në planin profesional do iu jepen mundësi të mira për të hedhur hapa para. Shfrytëzojini sa më shumë që të mundni sepse raste të tilla nuk vijnë shpesh.

Gaforrja

Mërkuri dhe Jupiteri do jenë gjithmonë pranë jush gjatë kësaj jave për t’iu ofruar mbështetje dhe për t’iu përmirësuar moralin. Ju të dashuruarit do keni nevojë për më shumë siguri dhe me pak durim do e arrini. Flisni hapur me partnerin sepse vetëm kështu do ndiheni të qetë. Falë konfigurimit të mirë të yjeve edhe ju beqarët do jeni të favorizuar. Bëjini sytë katër kudo që të shkoni. Shëndeti do jetë gjatë gjithë kohës i mbrojtur nga yjet. Megjithatë mirë është të mbroheni pak nga i ftohti. Në planin financiar mos merrni vendime të nxituara të cilat mund t’iu sjellin probleme të mëdha më vonë. Ulni sa më parë edhe shpenzimet. Në punë duhet të organizoheni më mirë dhe të përqendroheni tek objektivat kryesore. Do i keni më të thjeshta gjërat këtë javë.

Luani

Marsi rekomandon ta dëgjoni më shumë zërin tuaj të brendshëm gjatë kësaj jave. Do jeni të frymëzuar dhe plot imagjinatë. Qielli do e favorizojë së tepërmi jetën tuaj në çift. U bë kohë që ishit të shqetësuar dhe nuk po iu gjenit dot zgjidhje problemeve. Ju beqarëve nuk do iu mungojnë dashuriçkat. Mundet edhe të pajtoheni me të dashurin e mëparshëm. Puthjet e zjarrta do jenë në program. Për sa i përket shëndetit, ai nuk do jetë i qëndrueshëm. Kujdes me lodhjen e tepërt dhe pagjumësinë. Financat do influencohen negativisht. Bëni çmos që të paktën të mos bini në humnerë. Ambicia në punë do rritet edhe më shumë. Nëse doni të arrini sa më lart në jetën profesionale duhet të kujdeseni për çdo veprim tuajin.

Virgjëresha

Mundohuni të nxirrni më të mirën e vetes gjatë kësaj javë sepse keni vërtet vlera të çmuara. Për ju të dashuruarit klima yjore do jetë e dyzuar, por stimuluese. Mund të ketë edhe ditë me debate të vogla, por që me optimizëm dhe dëshirë të mire do kalojnë. Ju beqarët do keni sukses të padiskutueshëm dhe e gjithë bota do ju ndryshojë brenda disa orësh. Zemra do ju ndihet më mirë se asnjëherë më parë. Sipas Dritare.net, me financat gjërat do ecin mirë nëse tregoheni të logjikshëm dhe i menaxhoni si duhet ato para që keni nëpër duar. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer, por për fat nuk do keni probleme serioze. Dhimbjet e kokës apo të barkut do largohen shpejt. Në punë duhet të jeni shumë të kujdesshëm sepse do provokoheni gjithë kohës nga disa kolegë.

Peshorja

Javë e bukur do jetë kjo për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje në çift gjërat do fillojnë të ndryshojnë. Ju beqarët duhet të jeni më të kujdesshëm dhe nuk duhet të besoni verbërisht tek fjalët e bukura që do ju thonë disa persona. Klima yjore do jetë e përshtatshme që ju të përmirësoni gjendjen financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi që iu jepet sepse jo gjithmonë do gjendeni në situata të tilla. Sipas Dritare.net, shëndeti gjithashtu do jetë i shkëlqyer. Do keni energjinë që do ju nevojitet. Në punë klima do jetë e trazuar ditët e para, por do ambientoheni dhe do dini çfarë hapash të hidhni.

Akrepi

Këtë javë do doni t’i bëni gjërat sa më mirë dhe pa u nxituar. Nuk do ju mungojë kreativiteti dhe as këmbëngulja. Ju të dashuruarit edhe pse mund të keni angazhime pafund, do gjeni hapësira të lira për të kaluar kohë me partnerin. Bashkëpunimi do forcohet dhe ndjenjat do shprehen më shumë se më parë. Ju beqarët nuk duhet të prisni që dashuria t’iu bjerë nga qielli, por duhet të shfrytëzoni çdo rast që do iu jepet për njohje të reja. Në planin financiar ka rrezik t’iu dalin vështirësi e probleme të njëpasnjëshme. Nuk do arrini dot t’i kryeni as shpenzimet e planifikuara. Imuniteti nuk do jetë në gjendjen më të mire kësaj jave dhe shpesh do ndiheni pa fuqi e do keni dhimbje trupi. Në punë do i kaloni një e nga një të gjitha vështirësitë dhe deri ditën e premte do arrini atje ku keni dashur.

Shigjetari

Yjet do i keni në krah këtë javë, por ju do jeni të pabindur dhe do bëni gabime. Në jetën tuaj në çift tensioni dhe problemet do mbizotërojnë gjithë kohës. Nuk do jeni aspak të qetë dhe ndonjëherë do e ngrini zërin më shumë sesa duhet. Ju beqarët do bëni çmenduri gjatë gjithë javës vetëm e vetëm që të afroni një person interesant. Sektori i financave në shumë momente do jetë delikat dhe i trazuar. Kujdes për çdo shpenzim që do kryeni në mënyrë që të mos mbeteni keq më pas. Shëndeti do ketë goxha probleme sidomos nga ato që lidhen me sistemin e tretjes. Kujdes me ushqimin që do konsumoni dhe pini sa më shumë lëngje. Në punë do jeni autoritarë dhe do arrini çdo qëllim që do i vini vetes.

Bricjapi

Kjo javë do ju mundësojë të reflektoni për vitin që keni kaluar dhe për të menduar disa ndryshime për vitin e ri. Ju që jeni në një lidhje bëni kujdes nga Saturni i cili do ua ndërlikojë jetën. Do keni debate sidomos për shkak të xhelozisë së tepruar. Ju beqarët do zbuloni më në fund kënaqësitë e dashurisë. Do takoni dikë interesant dhe do e kuptoni se keni humbur kohë duke qëndruar vetë. Shëndeti do jetë në përgjithësi i mirë. Do jeni në formë dhe plot energji. Në planin financiar ka rrezik te përballeni me probleme. Mos merrni kredi por mundohuni t’iu kërkoni ndihme miqve. Në jetën profesionale do e keni më të lehtë të arrini atë që doni. Këmbëngulja juaj do jetë për t’u adhuruar.

Ujori

Mjaft pritët më, por përfitoni nga kjo javë për të vepruar e për të guxuar. Tregojeni vendosmërinë që keni. Për ju të dashuruarit, më në fund klima do të ngrohet. Do flisni për gjithçka me partnerin dhe bashkëpunimi do të përforcohet. Edhe për ju beqarët do të nisë një periudhë e re dhe mjaft e bukur. Nuk do jeni më vetëm falë një takimi të veçantë që do kryeni nga mesi i javës. Shëndeti do të mbrohet nga planetët. Edhe nëse keni pasur shqetësime do e merrni veten shpejt. Në planin financiar do kryeni transaksione të rëndësishme falë një situate të mirë. Mundohuni me sa keni mundësi të hiqni ndonjë lek mënjanë. Në pune do keni zhvillime pozitive. Do iu jepen mundësi të mira për të arritur majat e suksesit.

Peshqit

Javë e mbushur me argëtim, hare, komunikim dhe takime interesante do jetë kjo. Do dini t’i vini fre edhe padurimit. Nëse jeni në një lidhje bëni kujdes me sjelljen ndaj partnerit. Mbajeni atë sa më afër dhe mos bëni skena xhelozie sepse dikush tjetër po e vrojton dhe mund t’ua marrë. Ju beqarët do keni takime, por nuk do e gjeni dot personin që keni kërkuar prej kohësh. Nëse iu pëlqejnë aventurat përfitoni. Mërkuri do ndikojë pozitivisht tek shëndeti. Mund të keni vetëm pak dhimbje koke për shkak të lodhjes, por asgjë për t’u shqetësuar. Në planin financiar mos ndërmerrni më shumë rreziqe sesa duhet sepse situata nuk është aq e qëndrueshme. Në punë do keni shumë ngarkesë dhe ndonjë ditë do e keni të vështirë të përqendroheni.

HOROSKOPI E HËNË 19 GUSHT 2019

Dashi

Kjo e hënë nuk do të jetë dita juaj më e mirë. Nuk do të ndiheni të qetë dhe do përballeni vazhdimisht me luhatje humori. Megjithatë do të arrini të keni ide të reja për t’iu afruar sa më shumë qëllimit tuaj profesional. Nuk rekomandohet të ndërmerrni hapa të rëndësishëm në jetën personale.

Demi

Do të keni dëshirë të kryeni aktivitete të ndryshme gjatë ditës së sotme. Do të jeni plot energji, por nuk rekomandohet të bëheni pjesë e sporteve të rrezikshme. Mos u nxitoni teksa punoni, pasi një gabim mund t’ju kushtojë shumë në vendin e punës.

Binjakët

Të lindurit e kësaj shenje ka gjasa të kenë mosmarrëveshje me kolegët. Ruani qetësinë nëse dikush del kundër opinionit tuaj. Megjithatë, çdo problem mund të zgjidhet më shpejt seç mund ta kishit menduar. Ka gjasa të hasni vështirësi financiare këtë të hënë. Ata që ëndërrojnë dashurinë e vërtetë duhet t’i besojnë intuitës.

Gaforrja

Ekziston mundësia të gjeni një burim të ri të të ardhurave. Ndoshta disa miq të vjetër mund t’ju ofrojnë një vend të ri pune ose mund të zbuloni ide sesi të përfitoni nga pasioni juaj. Ata që kanë nisur një kapitull të ri në jetën sentimentale duhet të përpiqen të mos bëhen preh e xhelozisë.

Luani

Disa Luanë do të mendojnë sot se gjërat nuk janë ashtu siç duken. Kjo do të sjellë vështirësi në komunikim me miqtë e ngushtë dhe kolegët. Mos u përpiqni të gjeni gabimet tek partneri/partnerja juaj, pasi mund t’ju çojë drejt një konflikti të madh.

Virgjëresha

Ekziston mundësia të humbisni një shans për të përfituar në aspektin profesional. Bëni të pamundurën për ta shmangur një gjë të tillë, pasi bëhet fjalë për një mundësi mjaft të rrallë. Në mbrëmje do të jetë momenti i duhur për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme me partnerin/partneren tuaj.

Peshorja

Peshoret pritet të kalojnë një ditë të qetë dhe asgjë nuk parashikohet të prishë ekuilibrin tuaj emocional. Sa i përket anës profesionale, rekomandohet të punoni sa më shumë për të arritur atë çfarë keni planifikuar. Bëni mirë t’i kushtoni më shumë rëndësi kursimeve.

Akrepi

Duhet t’i dedikoheni më shumë shtëpisë dhe marrëdhënieve me familjarët. Ekziston mundësia që për shkak të problemeve në familje, të qëndroni në shtëpi. Mendohuni mirë paraprakisht sesi ta kaloni ditën, në mënyrë që të mos ndiheni të lodhur më pas psikologjikisht.

Shigjetari

Mos i jepni direktiva të tjerëve gjatë kësaj të hëne. Ka gjasa që teksa jepni urdhra, diçka të mos shkojë ashtu siç duhet duke vënë në rrezik reputacionin tuaj në punë. Shmangni bisedat e detajuara me persona që nuk i njihni mirë.

Bricjapi

Mund ta gjeni veten në një situatë mjaft të çuditshme. Ka gjasa që kjo të ndodhë gjatë punës duke iu vënë në vështirësi me drejtuesit tuaj. Ruani cilësinë në punë dhe integritetin. Sa i përket lidhjes suaj të dashurisë, do të gjeni qetësinë pranë partnerit/partneres suaj.

Ujori

Keni të gjitha shanset për të pasur një ditë të frytshme. Do të ndiheni optimist dhe planet do të ecin ashtu sikurse i kishit menduar. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të nisin një marrëdhënie të re dashurie. Ndërsa ata që janë në një lidhje rekomandohet t’i përkushtohen më shumë partnerit/partneres apo familjes.

Peshqit

Merrni parasysh këshillat e miqve të ngushtë dhe bisedoni hapur me ta. Kushtojini rëndësi edhe detyrave tuaja në shtëpi. Sa i përket anës financiare, nuk do të ketë ndryshime tek të ardhurat tuaja. Mund të takoni dike që nuk e keni parë qëkur ishit fëmijë.

HOROSKOPI E DIEL 18 GUSHT 2019

Dashi

Nëse zbuloni se po humbni kohën e duhur me disa persona të caktuar, gjithçka që duhet të bëni është të filloni të ndani kohën tuaj në një mënyrë që të jetë më e dobishme për ju. Filloni që sot të vendosni prioritetet tuaja kryesore. Ne fund do të dilni i gëzuar.

Demi

Një udhëtim i shkurtër pak ditor mund të jetë gjithçka që ju duhet për të freskuar mendjen dhe fizikun tuaj. Kjo do t’ju rinovojë nivelin tuaj të energjisë. Kushtojini më shumë vëmendje gjendjes tuaj psikologjike.

Binjaket

Jini shumë të kujdesshëm nëse jeni të detyruar të punoni në grup sot. Mund të përfshiheni në ndonjë mosmarrëveshje. Kjo është një ditë e mirë për të menduar rreth një investimi afatgjatë.

Gaforrja

Ballafaqimi me problemet e njerëzve të tjerë do t’ju ndihmojë të harroni problemet tuaja. Situata juaj është shumë më e mirë sesa mund ta kishit parashikuar, dhe sot ju duhet ta vlerësoni atë fakt.

Luani

Dëgjoni ato që njerëzit thonë sot, por mos dëgjoni vetëm fjalët e tyre. Mundohuni të lexoni nivelin e energjisë të personit që flet dhe të matni entuziazmin e tyre; kjo do t’ju ndihmojë të vendosni nëse besoni ato që thonë. Në punë duhet të relaksoheni pak.

Virgjeresha

Sot duhet të mendoni se sa po u jepni përparësi detyrave të ndryshme dhe njerëzve në jetën tuaj. Mos i anashkaloni disa detyra të rëndësishme me mendimin se mund t’i realizoni nesër. Në çështjet e dashurisë do t’ju duhet të tregoni më shumë kujdes.

Peshorja

Përdorni të gjithë autoritetin që ju është dhënë sot nëse dëshironi t’i mbani në veprim planet tuaja. Mos u tërhiqni nga planet tuaja edhe nëse përballeni me pengesa. Gjasat janë që suksesi të jetë i pashmangshëm.

Akrepi

A jeni i sigurt që nuk po merrni mbi shpinë më shumë sesa mund të mbani? Sot duhet të mendoni realisht dhe të siguroheni që jeni i aftë t’i zbatoni të gjitha angazhimet tuaja. Te thuash jo është shumë normale.

Shigjetari

Nëse keni nevojë të bëni disa ndryshime në jetën tuaj, atëherë mos humbisni kohë. Shansi është me ju nëse po mendoni të filloni një punë të re ose nëse doni të zhvendoseni në një tjetër vend për të banuar.

Bricjapi

Nëse doni të keni një rezultat pozitiv në një betejë aktuale, duhet të qëndroni në territorin tuaj. Dhe nëse nuk largoheni duke u ndier i kënaqur që morët atë që dëshiruat, nuk do të jetë një rezultat pozitiv. Kjo është një nga ato momente kur duhet të hiqni dorë nga negociatat.

Ujori

Ju nuk mund të jeni gjithçka për të gjithë njerëzit, ashtu si nuk mund të jeni në disa vende në të njëjtën kohë. Herët a vonë, ju duhet të zvogëloni opsionet tuaja dhe të përqendroni vëmendjen tuaj në mënyrë që të përparoni.

Peshqit

Kur nuk shikoni në sfond asnjë zgjidhje, hiqni dorë nga instinktet tuaja fisnike dhe thjesht zgjidhni rrugëdaljen e lehtë! Në aspektin profesional mund të përballeni me disa pengesa që me shumë zgjuarsi do t’i kaloni.

Lamtumirë Peter Fonda, aktori bir i Henry dhe yll i fillmit “Easy Rider”, ndahet nga jeta 79 vjeç

VOAL – Aktori amerikan Peter Fonda, i njohur për filmin kult “Easy Rider”, u nda nga jeta të premten në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ikona e lëvizjes hippie ishte 79 vjeç dhe vuante nga kanceri në mushkëri.

Djali i yllit të Hollivudit Henry Fonda dhe vëllai i Jane Fonda, në vitin 1969  luajti pjesën e Wyatt – Captain America in Easy Rider, filmi i drejtuar nga Dennis Hopper që ngjall kërkimin për liri përmes një odiseje në lëvizje në ambientet e mëdha të Jugperëndimit Amerikan.

Imazhi i Peter Fonda në Harley-Davidson me flamurin e yjeve dhe vijave ka bërë historinë e kinemasë së kohës.
AFP

HOROSKOPI E PREMTE 17 GUSHT 2019

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i vendosin limite impulseve emocionale. Qeshni kur dëshironi të qeshni dhe mos hezitoni të qani nëse e ndjeni të nevojshme ta bëni një gjë të tillë. Ka gjasa të takoni njerëz të rinj, me të cilët do të keni dëshirë të qëndroni gjatë.

Demi

Demët duhet të shohin aspiratat kreative. Ekziston një probabilitet i lartë që të krijoni një kryevepër të vërtetë. Mund të merrni një dhuratë të çmuar nga një person mjaft i veçantë, çfarë do t’ju mbushë emocionalisht. Nuk është dita e duhur që beqarët e kësaj shenje të shprehin dashurinë.

Binjakët

Binjakët do të duken sensualë këtë të shtunë. Kjo padyshim do të tërheqë interesin e disa personave të seksit të kundërt dhe përgjithësisht do të rigjallërojë jetën personale. Shmangni aventurat, sportet ekstreme dhe kazinotë.

Gaforrja

Do të keni shanse për sukses në aspektin personal. Nëse jeni në një lidhje romantike, gjeni kohë për tu relaksuar dhe për të qëndruar pranë njëri-tjetrit. Mund të kaloni momente nën shoqërinë e miqve, por asgjë nuk do t’jua heqë vëmendjen nga partneri/partnerja juaj. Nuk është momenti i duhur për shpenzime apo blerje të pamenduara mirë.

Luani

Do të keni vëmendjen maksimale nga seksi i kundërt. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të gjejnë njeriun e zemrës, pavarësisht diferencave të konsiderueshme të moshës. Mos lejoni të tjerët në asnjë moment të ndërhyjnë në jetën tuaj familjare dhe ruani krenarinë.

Virgjëresha

Kjo ditë premton të jetë nisja e një kapitulli të ri në jetën tuaj. Ka gjasa të keni ndryshime të mëdha në jetën personale. Dikush mund të nisë një lidhje të re romantike ndërsa një tjetër mund të vendosë për divorc. Mendohuni mirë para çdo vendimi që mund të merrni.

Peshorja

Peshoret rekomandohet që këtë ditë pushimi t’ia dedikojnë jetës personale dhe mirëqenies. Ka gjasa të përjetoni lodhje dhe zemërim. Duke marrë parasysh këtë, mendoni mundësitë më të mira për të shmangur momente të tilla.

Akrepi

Mund të kaloni një të shtunë të lodhshme. Ekziston mundësia që shumë detyra, të cilat i keni konsideruar të përfunduara, të kërkojnë vëmendje të mëtejshme. Mos hezitoni t’i kërkoni ndihmë të afërmve apo miqve që i besoni plotësisht.

Shigjetari

Bëni kujdes, pasi situata të caktuara mund t’ju çojnë drejt veprimeve që janë kundër interesave të familjes suaj. Merrni parasysh këshillat e familjarëve. Është dita e duhur për aventura apo për udhëtime të shkurtra. Ekziston mundësia e një lidhjeje të re romantike.

Bricjapi

Bricjapët mund të tërheqin vëmendjen e personave përreth për shkak të lookut. Mund të jetë një kombinim i gabuar në veshjen tuaj çfarë do të bëjë të komentoheni prej tyre. Nëse keni ndërmend t’i shprehni ndenjat dikujt, tregohuni sa më klasikë.

Ujori

Ujorët do të ndihen mjaft të kënaqur nga ngjarjet e kësaj dite. Ka gjasa të përfundoni të gjitha detyrat që kishit në plan. Shmangni diferencat në familje dhe përpiquni të komunikoni hapur me të afërmit tuaj. Nuk është dita e duhur për të ndërmarrë një udhëtim.

Peshqit

Përpiquni që sot të relaksoheni dhe jo të nxitoni. Nuk do ta keni të nevojshme të gjeni zgjidhjen urgjente të një problemi me të cilin mund të përballeni. Ka gjasa të mos realizoni një plan, të cilin keni kohë që e mendoni.

HOROSKOPI E PREMTE 16 GUSHT 2019

Dashi

Kushtojini më shumë vëmendje kredibilitetit tuaj. Reputacioni juaj duhet të jetë një nga shqetësimet tuaja kryesore, prandaj kujdesuni që ta shfaqni veten në mënyrë më të mirë.

Demi

Ju mund të ndryshoni mendjen e disa njerëzve shumë të rëndësishëm sot – gjithçka që duhet të bëni është të jeni të guximshëm! Planet tuaja janë të forta. Përdorni hijeshinë dhe logjikën tuaj për të ndikuar te njerëzit.

Binjakët

Eshtë veprim i zgjuar të silleni mirë rreth një shefi, por është po aq e rëndësishme të trajtoni bashkëpunëtorët me sasinë e respektit që dëshironi të merrni. Mendoni më shumë në lidhje me financat tuaja.

Gaforrja

Ju nuk jeni personi i parë që keni probleme në punë, megjithëse mund të jeni personi i parë që shkoni kaq gjatë pa e trajtuar. Mos lejoni askënd që të marrë vlerësimin që ju takon juve. Tregohuni i hapur.

Luani

Përshtypjet e para janë mbresa të forta, por ato nuk janë gjithmonë përshtypjet e sakta! Mos e harroni këtë sot kur të takoheni me dikë që mund t’ju duket arrogant. Jepini kohë vetes për ta njohur atë më mirë.

Virgjëresha

Sot do t’ju duhet që të bëni përshtypje tek një person i rëndësishëm, i cili mund të jetë një epror. Mos i bëni gjërat të tepruara sepse do të të përfundoni duke bërë të kundërtën. Sa i përket financave, mund t’ju duhet të shpenzoni më shumë sot.

Peshorja

Çështjet tuaja të vjetra meritojnë të jenë aty ku duhet të jenë të gjitha çështjet e vjetra, te e shkuara. Mos u përpiqni ta mbani ujin ndërsa rrjedh nën urë sepse thjesht do të përfundoni duke u lagur. Koha ecën përpara. Këtë duhet të bëni edhe ju.

Akrepi

Kalojeni këtë ditë sikur po ecni nëpër një kopsht me lule. Do të gjeni disa surpriza të bukura befasuese, disa pamje tërheqëse dhe disa përjetime intriguese. Hiqni dorë nga ambicia juaj.

Shigjetari

Pak përpjekje mund të japin rezultate të mëdha, kështu që lini mënjanë një takim në kafe dhe angazhohuni për të realizuar një projekt. Sa i përket situatës financiare, gjasat janë që të merrni lajme pozitive.

Bricjapi

Pavarësisht sa fuqi dhe ndikim keni mbi njerëzit dhe paragjykimet e tyre, ju nuk mund të siguroni një rezultat pozitiv. Pse duhet të shqetësoheni kaq shumë se çfarë mendojnë të tjerët? Rëndësi ka vetëm që të ndiqni mënyrën tuaj të të vepruarit.

Ujori

Ju do të jeni burim frymëzimi për dikë sot. Nëse aktualisht po kaloni momente shumë pozitive, kjo është falë përpjekjeve tuaja të vazhdueshme. Në dashuri parashikohen disa zhvillime pozitive që mund t’jua ndryshojnë të gjithë ditën.

Peshqit

Sot niveli i sharmit tuaj do të jetë më i theksuar, kjo falë pozicionimit të planetëve që e favorizojnë shenjën tuaj. Gëzojuni momentit duke dalë me miq të mirë, por edhe duke bërë njohje të reja.

HOROSKOPI E ENJTE 15 GUSHT 2019

Dikush që zakonisht është mjaft introvert nuk do të jetë aspak i turpshëm sot, sepse ai ose ajo ka ndonjë lajm të shkëlqyer dhe dëshiron ta ndajë atë me botën! Duhet të përpiqeni të tregoni sa më shumë entuziazëm dhe mbështetje.

Shanset janë të mëdha për realizimin e një prej projekteve tuaja. Duhet të keni intensitetin e nevojshëm për të qenë të fokusuar në qëllimet tuaja. Thashethemet boshe janë një humbje kohe dhe ju e dini këtë.

Sot pastroni ndërgjegjen duke thënë më në fund atë që keni dashur t’i thoni dikujt. Shqetësimet tuaja mund të shndërrohen në paranojë. Përpiquni të qetësoheni dhe t’i mendoni gjërat në mënyrë të qetë.

Një marrëdhënie e re profesionale po fillon dhe do të merrni më shumë shpërblime ndërsa ditët kalojnë. Ju mund t’u jepni lamtumirën trazirave emocionale në këtë fushë të jetës suaj.

Arritjet janë të larta në jetën tuaj, gjë që nuk është vetëm emocionuese, por edhe një shenjë e mirë që po i afroheni suksesit që dëshironi. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me njerëzit që mund të mos kenë interesat. Dikush mund të jetë duke hartuar një skemë kundër jush.

Sot do të keni ndjesinë se dikush po ju fsheh disa informacione. Pavarësisht nëse keni të drejtë apo jo, kjo ndjenjë e shqetësuar nuk do të largohet derisa të arrini që të merrni përgjigje. Pyeteni këtë person nëse ka ndonjë gjë që duhet t’jua thotë.

Ju pëlqen të bëni shumë shpenzime sa u përket veshjeve, por sot do t’ju duhet të kurseni. Gjeni mënyra më krijuese për t’u dëfryer. Situata ekonomike aktuale nuk është në momentin më të mirë.

Një vijë e hollë e ndan vetëbesimin me arrogancën. Duhet të tregoheni më modest në një grup shoqëror. Sa u përket financave, gjasat janë që të merrni disa lajme interesante.

Sot idetë dhe ëndrrat tuaja do të jenë shumë më interesante se zakonisht. Nëse keni mundësi të pjesë një sasi të mirë kohe vetëm sot, atëherë bëjeni këtë. Me të vërtetë do të kënaqeni.

A po e humbni durimin me dikë me të cilin nuk mund të arsyetoni? Mos e fajësoni veten, sepse keni bërë maksimumin për të arritur një marrëveshje. Ka ardhur koha që t’i shprehni ndjenjat ndaj dikujt që ju pëlqen.

Mos u shqetësoni nëse dikush me të cilin keni kaluar shumë kohë, sot nuk do të jetë pranë jush. Ky person mund të jetë ende i interesuar për ju, por gjithashtu ka edhe shumë angazhime të tjera.

Sot mund të merrni ndonjë ftesë për ndonjë aktivitet social-kulturor. Mos e refuzoni, sepse do t’ju mbushë me informacion interesant. Gjithashtu, mund të takoni njerëz të rinj, që në të ardhmen mund të bëhen miq të mirë.

HOROSKOPI E MËRKURË 14 GUSHT 2019

Ju nuk keni asgjë për të fshehur dhe asgjë për t’u frikësuar, kështu që shprehuni ashtu si ndiheni. Jini të sinqertë në lidhje me shqetësimet tuaja dhe do të ndiheni më i çliruar.

Besoni thashethemet që keni dëgjuar kohët e fundit, sepse ato janë të vërteta dhe sa më shpejt ta pranoni këtë, aq më shpejt do të përgatiteni për pasojat. Kuptoni se xhelozia e disa njerëzve është problemi i tyre dhe jo i juaji.

Sot do të takoni një person argëtues, i cili do t’jua bëjë ditën të pazakontë. Eshtë nga ato ditë ku ju nuk keni planifikuar asgjë e megjithatë, nuk do të jetë si ditët e tjera. Shijojeni në maksimum.

Tani e tutje shmangni përfshirjen me njerëzit, motivimet e të cilëve ju ngatërrojnë, ju zhgënjejnë ose ju shqetësojnë. Jo të gjithë duhet të jenë miku juaj më i mirë. Bëni një përzgjedhje të zgjuar.

Ka shumë mundësi të mrekullueshme për të ushqyer egon tuaj sot. Një person tërheqës e ka vëmendjen te ju. Dikush po përpiqet t’ju njohë më mirë. Mos i anashkaloni buzëqeshjet që merrni në rrugë.

Një ndryshim i mendimit nuk nënkupton domosdoshmërish një ndryshim në moral, kështu që është e rëndësishme të respektoni miqtë tuaj, që nuk pajtohen me mënyrën se si ndiheni për çështje të caktuara. Dy njerëz që nuk pajtohen për diçka mund të jenë të virtytshëm. Në dashuri dëgjoni mendimin ndryshe.

Nëse po flisni shumë për ndryshimet që dëshironi të bëni në jetën tuaj, mund të bëni presion shumë mbi veten tuaj, duke u dhënë pritshmëri njerëzve. Herët a vonë do të duhet të filloni të jepni rezultate. Sot ju duhet të veproni, jo të diskutoni.

Ka tension në ajër dhe një fjalë e gabuar mund të shkaktojë trazira. Mos shkaktoni dallgë, veçanërisht nëse nuk dini saktësisht se çfarë po ndodh. Kjo vlen edhe për raportin tuaj me dikë.

Dikush në një pozicion shumë të fuqishëm është i etur të dëgjojë atë që mendon për një zhvillim të kohëve të fundit. Supozimet do t’ju mashtrojnë sot. Mënyra e vetme për të mësuar të vërtetën është të themi të vërtetën.

Nga ana shoqërore ju mund të ndiheni më pak energjikë, por kjo nuk do të dëmtojë pozicionin tuaj social. Edhe pse ndoshta nuk do të dëshironit të dilnit, organizoni diçka brenda ambienteve të shtëpisë.

Gjërat janë ngadalësuar pak në jetën tuaj, por kjo nuk duket se po ndikon aspak në nivelet e energjisë suaj! Jeni akoma duke shfrytëzuar të gjitha hapësirat për të gjetur mundësi të reja. Bëjini gjërat nëse besoni me pasion te suksesi juaj.

Sot mund t’ju duhet të jeni më i drejtpërdrejtë për të arritur qëllimin tuaj. Një ngjarje e ardhshme familjare po ju entuziazmon, sepse do të shihni disa fytyra miqësore që ju kanë munguar.

HOROSKOPI E MARTË 13 GUSHT 2019

Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të tillë njerëz.

Do të hyjë shumë lumturi në jetën tuaj dhe ju e meritoni atë, prandaj shijojeni! Mos harroni të falënderoni universin. Ndërsa dita përparon, do të ndodhë diçka që e bën një nga marrëdhëniet tuaja të afërta të rritet edhe të bëhet më intensive.

Mënyra më e mirë për të siguruar të keni një ditë perfekte është të siguroheni se trupi juaj do të jetë në formë. Gjithashtu, tani është një kohë e mirë për të marrë masa parandaluese kundër një problemi fizik.

Nëse nuk merrni masa paraprake për të mbrojtur veten nga ankthi që po përhapet, jeta juaj mund të hyjë në një periudhë shumë të gjatë trazirash dhe pasigurie. Mos u shoqëroni me njerëz që sjellin negativitet te ju.

Mund të ndjeni se një person në një pozitë autoriteti po flirton me ju. Çdo shenjë inkurajimi nga ana juaj mund të keqkuptohet dhe mund të përdoret kundër jush më vonë. Përpiquni të mos përzieni jetën tuaj profesionale me jetën tuaj personale.

Yjet thonë se sot është një ditë që të mendoni për veten tuaj dhe të bëni atë që mendoni se është e drejtë. Në një moment të caktuar, duhet ta vendosni veten si prioritet. Kapni timonin e jetës suaj dhe drejtohuni drejt vendit ku dëshironi të shkoni.

Sot sekreti për të mbijetuar në një situatë delikate është që të shmangni konfuzionin duke dëgjuar me kujdes. Bëni disa pyetje interesante, por jo shumë personale dhe do të merrni një informacion të hollësishëm. Njohja me njerëz të rinj do t’ju ndihmojë të ndiheni më të qetë.

Po bëheni gjithnjë e më i zënë me punë, kështu që është koha që të jeni shumë më selektivë sa u përket personave me të cilët kaloni kohën tuaj të lirë. Nëse jeni të përfshirë në një marrëdhënie, mund t’ju duhet ta vendosni atë në pritje për pak kohë.

Të kesh ëndrra dhe të punosh për t’i realizuar ato është shumë e rëndësishme. Megjithatë, është po aq e rëndësishme që të kuptoni se kur duhet ta braktisni njërën prej tyre. Në dashuri nevojitet më shumë angazhim.

Në një situatë të tensionuar që mund të përfshijë miq ose bashkëpunëtorë, nuk do të bënit keq që të shmangeni. Do të ishte më mirë nëse tregoheni asnjanës, sepse kjo do të vlerësohet në të ardhmen.

Mos supozoni më të keqen në një situatë. Në fakt, duhet të mendoni më të mirën. Duke mbledhur energji pozitive, shanset janë që edhe një situatë negative të shndërrohet në pozitive. Kanalizoni padurimin tuaj në kuriozitet dhe kreativitet.

Fitoni njohuri që do të ndërtoni aftësitë. Ndërtoni aftësitë tuaja dhe do të ndërtoni suksesin tuaj. Mos hiqni dorë nga të mësuarit, sepse do të keni shumë përfitime prej saj.

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 GUSHT 2019

Dashi

Dashuria: Do të jetë një javë lajmesh për ju, çiftet do të përpiqen të lënë mënjanë dallimet e tyre për të ndjekur një projekt shumë më të madh. Beqarët do shpërthejnë me gëzim nga çdo pore, pasi do të ndjehen të lirë dhe të pavarur. Kjo do t’i bëjë ata të argëtohen dhe të mos mendojnë shumë për shpirtin binjak i cili , është akoma larg për të arritur.

Puna: Ju jeni në ekuilibër për një vendim në lidhje me mundësitë profesionale. Mundohuni të përqendroheni në hapësirën tuaj dhe mos supozoni se ajo që keni planifikuar kalon. Sidoqoftë, mund të ndiqeni nga dikush që di si të vozisë dhe në fund do të shihni që do të keni mundësi të zgjidhni.

Demi

Dashuria: Jepuni njerëzve që janë afër jush vëmendjen që meritojnë, shpesh nuk e vini re se sa shumë ju duan. Çiftet e sapokrijuara do të vazhdojnë në hapa të vegjël dhe do të jenë në gjendje të kërkojnë konfirmime për të treguar veten e tyre. Beqarët do të përfitojnë nga gjendja e tyre për t’i dhënë vetes gëzimin e duhur.

Puna: Java do të jetë plot angazhime dhe vetëm gjatë fundjavës do të keni mundësi të gjeni një kohë të lirë për t’u çlodhur. Sidoqoftë, ju jeni të kënaqur me atë që keni arritur dhe mundësitë që keni shfrytëzuar, të cilat ju kanë dhënë mundësinë të shpreheni pa rezerva.

Binjakët

Dashuria: Ju ndoshta do të duhet të kaloni ca kohë për të pastruar mendjen tuaj dhe të kuptoni se cilat janë ndjenjat tuaja të vërteta. Çiftet do të duhet të verifikojnë nëse prania e partnerit është thelbësore për ta, ose nëse ata mund të bëjnë pa atë. Beqarët preferojnë të mos u japin shumë besim disa njerëzve, pasi dëshirojnë të kërkojnë ca kohë për veten e tyre.

Puna: Ju keni disa ëndrra për punën, dhe këtë javë mund të bëni disa. Sidoqoftë, gjithmonë përpiquni të tregoheni në anën tuaj më të mirë, ku ndjeheni të qetë dhe të lirë për t’u rritur. Edhe nëse ka disa probleme të vogla, do të duhet t’i merrni me shumë qetësi dhe t’i zgjidhni pa u drejtuar në ndonjë lloj mashtrimi.

Gaforrja

Dashuria: Kaloni më shumë kohë me njerëzit më të afërt me ju, dhe lërini ata të kuptojnë se sa e rëndësishme është që ata të jenë të pranishëm në jetën tuaj. Në miqësi, përkundrazi, filloni të eliminoni ato miqësi që nuk ju çojnë asgjëkund. Çiftet do të jenë në gjendje të përqëndrohen më shumë në të ardhmen, ndërsa beqarët do e bëjnë jetën e vështirë për disa njerëz dhe mund të jenë të zhgënjyer.

Puna: Mundohuni të merrni pak kohë për të kuptuar se cilat zgjedhje janë më të favorshme për të ardhmen tuaj dhe mos u frikësoni për kërkesat e thjeshta të bëra nga shefi juaj.

Luani

Dashuria: Një javë e mbushur me lajme dhe ndryshime ju presin. Çiftet do të duhet të mbajnë në mend aspiratat e tyre, dhe do të ishte më mirë të flisnim qartë për të shmangur keqkuptimet. Beqarët do preferojnë të vazhdojnë të ndjekin disa njohje, por ata do ta bëjnë këtë në një mënyrë argëtuese dhe të pakujdesshme. Gjëja e rëndësishme është të mos gënjesh.

Puna: Këtë javë ju keni zgjedhur aktivitete më pak të kërkuara në mënyrë që të relaksoheni dhe të mos bëni angazhime të mëtejshme. Sidoqoftë, mund të ketë goditje të vogla që do të kërkojnë të gjithë energjinë tuaj. Ju me siguri i keni të gjitha aftësitë për të përfunduar çdo punë dhe për të arritur qëllimin e dëshiruar.

Virgjëresha

Dashuria: Java për Virgjëreshat do të kalojë pa stres dhe edhe ju mund të shijoni një pushim të merituar duke iu përkushtuar vetes hobit tuaj dhe argëtimit në shoqërinë e të dashurit tuaj. Çiftet do të duhet të kërkojnë kohë për të qenë bashkë. Beqarët nuk do të duhet të shpresojnë shumë në situata që mund ta bëjnë dikë tjetër në telashe.

Puna: Nëse nuk doni komplikime, këtë javë do të bënit mirë të mos ndërmerrni shumë projekte, do të përfundonit që të përballonit gjëra të pamundura. Ndaloni dhe gjeni zgjidhje për të zgjidhur të gjitha çështjet me të cilat jeni përballur deri tani, dhe në një kohë të shkurtër.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë do të ndjeheni të lirë, të lehta si ajri dhe do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj duke u argëtuar. Çiftet do të gjejnë një pikë takimi në çdo fjalim dhe gjithçka do të shkojë mirë. Beqarët nuk do ta kenë asnjë vështirësi të kuptojnë se cila është mënyra për të fituar zemrën e dikujt për të cilin ata interesohen veçanërisht.

Puna: Puna këtë javë mund të mos ju japë kënaqësitë për të cilat po shpresonit, por nuk do të duhet ta shfrytëzoni atë personalisht, në fakt, do të duhet të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi që të mos keni pendim. Kështu që nuk do të arrini të thoni që nuk keni provuar, dhe pak nga pak jeni të sigurt që do të mblidhni rezultate. Relaksohuni dhe mendoni sidomos për veten tuaj.

Akrepi

Dashuria: Aktivitetet tuaja të punës gjatë kësaj jave mund t’ju largojnë nga jeta juaj e dashurisë. Herë pas here duhet të hidhni një vështrim se si gjërat po shkojnë rreth jush, veçanërisht nëse keni një histori dashurie që po ndodh. Çiftet mund të kenë ndjenja të trazuara, ndërsa beqarët do synojnë të takojnë dikë interesant.

Puna: Mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë kohën dhe aftësitë tuaja këtë javë. Sidoqoftë, sapo të keni kohë, lini mënjanë punën dhe të gjitha përgjegjësitë që vijojnë për të hedhur një vështrim në të ardhmen, për të vlerësuar situatën me kujdes.

Shigjetari

Dashuria: Theshtë java e duhur për të korrigjuar të gjitha dallimet që kanë ndodhur në marrëdhënien në çift. Edhe pse mund të ketë disa vështirësi në rifillimin dhe planifikimin e projekteve për të ardhmen, megjithatë do të jeni në gjendje të merrni më tw mirën falë ndjenjave. Beqarët do përpiqen të bëjnë diçka të re, gjë që mund t’i stimulojë ata të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Do të keni shumë punë për të bërë gjatë javës dhe mund të dilni shumë të lodhur. Njihuni me njerëzit përreth jush dhe rrëmbeni ato që do t’ju tregohen korrekt. Mos lejoni që të ndikoheni nga njerëz ndërhyrës dhe mashtrues.

Bricjapi

Dashuria: Nga pikëpamja sentimentale këtë javë nuk ka vështirësi, duhet të përfitoni nga ajo që keni pranë që e duan njëri-tjetrin dhe të bëjnë të ndjeni të gjithë afeksionet. Nëse jeni çift, mund të shkëmbeni ide dhe mendime me partnerin tuaj pa probleme. Beqarët do aktivizohen për të krijuar një rreth miqësish për t’u argëtuar.

Puna: Në punë do të jetë e pashmangshme të krijoni një marrëdhënie të bazuar në respekt dhe ndershmëri me kolegët dhe punëdhënësit. Përpjekjet tuaja do të paguhen mjaft dhe madje nëse ka vështirësi do të mbështeteni nga një ekip që ju vlerëson dhe ju beson.

Ujori

Dashuria: Këtë javë keni vështirësi në marrjen e vendimeve për histori emocionuese, veçanërisht nëse jo gjithmonë ju jepni atyre vlerën e duhur. Çiftet nuk do të dinë të trajtojnë disa goditje të vogla, por do të përpiqen t’i rregullojnë ato sidoqoftë. Beqarët nuk do të duhet të gjykojnë njerëzit pa i njohur ata, por edhe ata duhet të hapen për tu vlerësuar për ato që janë.

Puna: Puna në këtë kohë nuk është aq intensive sa keni shpresuar. Ju jeni mjaft të lirë për të trajtuar gjithçka sipas nevojave tuaja, kështu që duhet ta vlerësoni këtë privilegj dhe ta merrni atë si një gjë të mirë. Gjithashtu, përpiqu të mos fajësosh ata që kanë bërë gabime të vogla, nuk ka asnjë arsye të nxehesh shumë për gjëra të vogla.

Peshqit

Dashuria: Deri në mes të javës gjithçka do të vazhdojë pa shumë risi për ata që kanë lindur nga shenja por nga e enjtja e tutje situata do të ndryshojë. Nëse jeni në çift, do të duhet të jeni pak më të qartë për ndjenjat tuaja. Beqarët duhet të rishqyrtojnë disa propozime për takim. Ju duhet të argëtoheni çdo herë pas here, madje duke i bërë gjërat menjëherë me personin tjetër.

Puna: Këtë javë do të keni disa vështirësi në vendin e punës që as ju nuk mund të menaxhoni me fitim, prandaj mos prisni shumë nga të tjerët. Sidoqoftë, duhet të përqendroheni nëse doni të rritni të ardhurat tuaja. Horoskopi rekomandon mbajtjen e marrëdhënieve të qëndrueshme, në mënyrë që gjithmonë të jap një përshtypje pozitive për të gjithë.

HOROSKOPI E HËNË 12 GUSHT 2019

Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja dhe jo në mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është koha për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë me këtë person dhe mos u bëni kokëfortë.

A ndiheni nën presion për të qenë aktiv tani, kur me të vërtetë nuk dëshironi të jeni? Dëgjoni veten dhe ndiqni gjendjen shpirtërore, pavarësisht nga ato që njerëzit e tjerë mund të thonë. Ata duhet të mësojnë se si të negociojnë dhe të arsyetojnë me ju.

Ju keni një ndjenjë shumë të admirueshme të përgjegjësisë personale për atë që po bëni tani, por a është plotësisht e garantuar? Sa u përket disa angazhimeve, delegoni disa nga detyrat tuaja te të tjerët. Lironi veten nga të paktën një përgjegjësi.

Ka shumë mënyra të ndryshme për të djegur kaloritë shtesë për të cilat shqetësoheni. Gjithçka që duhet të bëni është të angazhoheni në aktivitete sportive, por gjithashtu të tregoni kujdes me dietën. Një vrapim i shkurtër në park do t’ju bëjë mirë.

Eshtë koha për të përqendruar më shumë energjinë në jetën tuaj shoqërore. Shumë mundësi për të parë shfaqje të bukura me miq të dashur që keni kohë pa i takuar. Para se të mbarojë java, duhet të planifikoni një takim me persona që sjellin gëzim në jetën tuaj.

Vetëm se keni një bisedë të thellë dhe domethënëse me dikë nuk do të thotë që një romancë është duke nisur mes jush. Merrini gjërat në mënyrë graduale dhe do të shihni sa mirë do të do të shkojë gjithçka.

E dini atë shprehje, “Ndaloni dhe nuhatni trëndafilat”? Epo, sot nuk duhet të ndaleni vetëm dhe t’i nuhasni, por të meditoni mbi to dhe të merrni frymë thellë! Vlerësimi i bukurisë natyrore do t’ju lidhë me fuqinë e universit dhe do t’ju japë një ndjenjë të mrekullueshme të të qenit në paqe me botën.

Jeni shumë sharmantë, por mund të mos jetë e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e një personi të caktuar. Përqendrohuni te njerëzit që ju vlerësojnë dhe mos i lini pas dore ata. Do ta fitoni personin për të cilin keni interes duke i dhënë kohën e duhur.

Ndonjëherë njerëzit zgjedhin të tregojnë dashurinë në mënyra të çuditshme, që ju mund të mos i vlerësoni plotësisht. E vërteta mund të jetë e ashpër, por kur vjen nga dikush që e doni, gjithashtu mund të jetë shumë e dobishme.

Sot do të merreni me shumë projekte të ndryshme të vogla të cilat mund të presin. Përqendrohuni në marrëdhënien tuaj me një person, i cili jua ndjen mungesën tuaj. Në punë nevojitet pak më shumë vëmendje nga ju.

Është një ditë e bukur për të menduar për veten. Mos harxhoni kohë me gjëra të lodhshme. Sa i përket raportit tuaj me një person, mund të përballeni me disa diskutime, të cilat nuk duhet të dalin jashtë kornizës së normales.

Ju nuk duhet të premtoni të bëni diçka që nuk jeni të sigurt se mund ta bëni. Përdorni fakte dhe shifra për të dhënë mendimin tuaj. Bërja e pyetjeve do t’ju ndihmojë të shmangni bërjen e të njëjtit gabim herën tjetër.