VOAL

Please Wait...

HOROSKOPI 31 JANAR 2017

By | January 31, 2017
1 Comments

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 8-14 MARS 2021

Dashi

Katër yje për Dashin. Dashuria mund të errësohet sepse nuk keni dëshirë të përballeni me probleme të caktuara. Ekzistojnë tensione për tu mbajtur nën kontroll. Historitë e sapo lindura janë shumë të këndshme, por vetëm nëse jetojnë sikur ato të ishin aventura. Në punë, diçka vendimtare: projekte të reja që do të merren në konsideratë. Kini kujdes për të Mërkurën, mund të ketë disa mundësi të mira: vazhdoni drejt në rrugën tuaj pa shumë debate. Vlerësoni me kujdes një kontratë.

Demi

Katër yje për Demin. Kohë e mirë për ndjenjat: nëse ka pasur një zhgënjim, duhet të trajtohet menjëherë, edhe nëse është e vështirë të harroni. Tani jeni shumë më të ëmbël dhe doni ta lini veten të shkojë tek emocionet. Në punë, zgjedhjet e bëra në periudhën e fundit nuk kanë qenë plotësisht bindëse. Po kërkoni stabilitet. Java fillon mirë: përpjekjet nuk do të jenë krejt të kota!

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Një javë intensive për dashurinë, me Marsin në shenjën që zgjon dëshirën për ta lënë veten të shkojë në pasion. Nëse doni të bëni përshtypje, për dikë ose dëshironi të flisni me sinqeritet, synoni ditët rreth të Mërkurës: mos humbni kohë. Në punë, kushtet e përgjithshme janë të mira, veçanërisht për ata që kanë biznesin e tyre. Që nga fillimi i vitit keni kryer një projekt: mbështetuni te mundësitë, edhe nëse ato ju çojnë të ndryshoni trajektoren tuaj!

Gaforrja

Katër yje për shenjën e Gaforres. Mundohuni të shkoni më tej dhe të mos qëndroni për të gjetur përgjigje për të kaluarën. Të premten dhe të shtunën, Hëna dhe Afërdita do të jenë të favorshme: përfitoni nga ato, veçanërisht pasi javën e ardhshme është e mundur që të keni takime të reja dhe të veçanta. Në punë, do të ketë disa probleme: jini të kujdesshëm deri të mërkurën, ka pengesa për të kapërcyer, por do të keni sukses. Negociatat e reja do të mbërrijnë në pranverë, konfirmimet në fillim të verës!

Luani

Katër yje për Luanin. Mundësitë që lindin në këtë periudhë për dashuri janë të mira, sidomos pas muajit shkurt i cili ishte i rëndë. Deri në fund të Marsit mund të keni takime të veçanta: emocionet zgjohen, lëreni veten të shkoni tani që jeni në performancën tuaj më të mirë fizike dhe mendore. Prospektet janë të mira në punë, por kujdes bëni për para. Një propozim i mirë mund të mbërrijë në fund të muajit, por mos e tepro me polemikat me ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit dhe Demit.

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Venusi është në opozitë dhe dashuria mund të jetë pak problematike. Në fundjavë, jini të kujdesshëm, mund të ketë momente nervozizmi: jeni dyshues dhe xheloz, mos e humbni durimin. Në punë, ka shumë tensione që po përjetoni në këtë periudhë: rreth së Premtes mund të ndiheni nën presion, më mirë të shtyni një takim.

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Lajm i mirë për dashurinë me Jupiterin aktiv në shenjën tuaj: përpiquni të mbroni marrëdhëniet, madje edhe ato të lindura së fundmi. Nëse jeni beqar, këto ditë janë pozitive me Venusin që duket interesant, edhe me Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në krah. Në punë, shumë planetë janë të favorshëm, por gjithçka varet nga ju apo edhe ajo se çfarë bëni. Ata që kanë guximin të rikthehen në lojë do të marrin diçka më shumë: koha e duhur për të paraqitur kërkesa!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Në dashuri, përpiquni të mos e fajësoni veten, veçanërisht nëse jeni përballur me pengesa në muajin shkurt. Ka nga ata që janë të zemëruar me të gjithë, ka nga ata që kanë përjetuar vështirësi, por duhet të rifitoni besimin në ndjenjat dhe të mbështeteni në forcën e Venusit. Në punë, një javë premtuese: të Premten Hëna do të jetë e favorshme, ju jep shumë mundësi. Mund të dëshironi të ndryshoni role ose ndoshta keni filluar një projekt!

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Jeni pak nervoz, por në fund të fundit arrini të menaxhoni mirë të gjitha marrëdhëniet. Mos u interesoni për rregullat, le të shkojë gjithçka siç duhet, madje edhe në dashuri. Në punë, mund të hiqni dorë nga diçka ose të ndryshoni zakonet tuaja. Mund të ketë ndonjë nervozizëm të Premten, por zgjedhjet e reja do t’ju lejojnë të bëni gjëra të shkëlqyera!

Bricjapi

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Venusi është në dukje të mirë dhe lidhjet po forcohen. Kjo është koha e duhur për të konfirmuar ose vazhduar një histori dashurie, por ata që janë vetëm për një kohë të gjatë mund të kenë më shumë besim në ndjenjat e tyre. Në punë, dhjetë ditët e fundit të marsit nuk parashikohen të mira: nëse duhet të bëni kërkesa, bëjeni më mirë tani.

Ujori

Katër yje për Ujorin. Në dashuri është më mirë të shmangni argumentet, por duhet të kuptoni se çfarë ka ndodhur në zemrën tuaj. A jeni tradhtuar? A nuk ndiheni të vlerësuar? Ekziston nevoja për qartësi. Në punë, merrni parasysh mundësitë, por mos u ngutni. Nëse duhet të bëni një ofertë pune, dita më e mirë është e Mërkura.

Peshqit

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Venusi është akoma në shenjën tuaj – dhe kjo është koha më e mirë për të ecur përpara. A jeni gati ta lini veten të shkojë në emocione të reja. Mos i nënvlerësoni takimet sidomos ato rreth të enjtes. Në punë, mos i lini mënjanë projektet tuaja, mundësitë që shfaqen tani ju çojnë larg. Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj nga mesi i muajit – besoni në aftësitë tuaja, gjithçka po përmirësohet.

HOROSKOPI E HËNË 8 MARS 2021

Dashi

Prisni disa ndryshime në familjen tuaj sot. Një vizitor mund të vijë në derën tuaj me informacione interesante që mund të ndryshojnë jetën tuaj në një farë mënyre. Çfarëdo që të ndodhë, mos prisni një mbrëmje të qetë në shtëpi. Ka të ngjarë të ketë shumë aktivitet!

Demi

Ju jeni një person i shoqërueshëm me një dhunti për diskutime interesante. Sot do të gjeni disa informacione mahnitëse që do t’i mbajnë bisedat tuaja magjepsëse për muaj të tërë. Një mik apo i afërm që nuk e keni parë për një kohë mund të rishfaqet. Kjo është një ditë plot surpriza prandaj jini të përgatitur për çdo gjë!

Binjaket

Ndryshimet e papritura pozitive në gjendjen tuaj financiare mund të vijnë në rrugën tuaj. Cilado qoftë ajo, ajo do të sjellë një ndryshim në jetën tuaj. Ju gjithashtu mund të zbuloni një talent të fshehur për të cilin më parë nuk keni qenë në dijeni. Kjo gjithashtu mund të të nisë në një rrugë tjetër jetësore.

Gaforrja

Ju mund të planifikoni një udhëtim shumë interesant. Mund të jetë një pushim i gjatë ose udhëtim në vende të huaja, ose mund të jetë një udhëtim intelektual ose shpirtëror në shkolla të reja mendimi. Mendja juaj është e mprehtë tani, kështu që ju do të arrini të kaoni informacione në ajër që kanë të bëjnë me dashurinë.

Luani

Jeni praktik dhe me këmbë në tokë. Sot intuita juaj është më aktive se zakonisht. Ju mund të merrni disa mesazhe të fuqishme që ju hapin dyer të reja. Mos i injoroni ato. Mendoni se çfarë ka në to para se t’i pranoni ose refuzoni. Ju gjithashtu mund të akordoheni më fort se zakonisht me mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve.

Virgjeresha

Udhëtimet duken të mundura sot. Miqtë mund të jenë duke planifikuar një udhëtim jashtë vendit dhe t’ju ftojnë t’i shoqëroni. Ndjenja juaj e aventurës duhet të sigurojë që ju nuk do të thoni jo, por nëse tundoheni për ndonjë arsye, rishikoni planet tuaja! Sa I përket aspektit sentimental, parashikohet një ditë me surpriza.

Peshorja

Universi po ju inkurajon të dëgjoni sot.. Kjo nuk është një ditë për polemika. Nuk është një ditë për t’u përpjekur të fitoni të tjerët në këndvështrimin tuaj. Vërtetë dëgjoni ato që miqtë dhe të dashurit tuaj, thonë. Ju do të forconi lidhjet tuaja me të gjithë dhe mund të habiteni nga ato që dëgjoni.

Akrepi

Mundësi të papritura për përparim mund të vijnë sot në rrugën tuaj. Idetë inovative mund t’ju kenë hapur rrugën, kështu që aftësitë tuaja do të vlerësohen tani. Një vetëdije e re për objektivat tuaja ju ka bërë më të qartë rrugën tuaj, dhe ju mund të jeni gati t’i bëni planet tuaja realitet. Mos kini frikë të merrni drejtimin nëse është e nevojshme.

Shigjetari

Idetë e reja për të investuar kohë ose fonde mund të bëjnë një ndryshim të madh në të ardhurat tuaja. Sot ndiheni veçanërisht të kontrolluar nga jeta juaj. Ju duhet të keni fuqinë për të vënë në lëvizje planet tuaja. Të gjitha shenjat duken të mira për qëllime të reja. Për sa kohë që varet në vetëbesimin tuaj, duhet të jeni në gjendje t’i bëni ato realitet.

Bricjapi

Një marrëdhënie që mund të ketë qenë e bazuar në të kaluarën kryesisht në interesa intelektualë mund të marrë një kthesë të papritur drejt romancës. Çlodhuni dhe shijojeni, por pranoni partnerin tuaj ashtu si është. Ka indikacione për ndryshime të mundshme në jetën tuaj, qoftë në nivelin personal apo të biznesit.

Ujori

Nëse jeni ndjerë pesimit, prisni të ndjeheni më të fortë sot. Entuziazmi juaj është rritur dhe ide të reja po rrjedhin në trurin tuaj. Ju do të përjetoni një ndjenjë të re të fuqisë dhe optimizmit. Mos u tregoni shumë intensivë. Të tjerët mund të kenë përshtypjen e gabuar. Jini vetvetja gjithçka do të shkojë mirë.

Peshqit

Projektet krijuese mund të marrin një intensitet të ri tani. Ide dhe vizione të reja mund të shfaqen papritur. Energjia juaj fizike drejtohet nga përpjekjet tuaja për të shprehur veten. Romanca gjithashtu merr një qendër në përparësitë tuaja. Do të ndiheni të apasionuar pas gjithçkaje!

HOROSKOPI E DIEL 7 MARS 2021

Dashi
Mund të përballeni me disa ndryshime në familjen tuaj. Më në fund ka gjasa të ndryshoni arredimin e shtëpisë. Një vizitor mund të vijë në derën tuaj me informacione interesante që mund të ndryshojnë ditën tuaj.

Demi
Do të zhvillone diskutime interesante me miqtë tuaj. Mund të takoheni me një mik apo të afërm që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Parashikohet një ditë me surpriza.

Binjakët
Nuk përjashtohet mundësia e ndryshimeve të papritura pozitive në aspektin financiar. Mund të zbuloni një talent të fshehur tek fëmijët tuaj për të cilin më parë nuk keni qenë në dijeni. Kjo mund të hapë një dritare të re për ta.

Gaforrja
Mund të planifikoni një udhëtim shumë të këndshëm me partnerin/partneren tuaj. Do të jetë një ditë plot aktivitete të ndryshme. Koha e duhur për tu ‘zhytur’ në një roman misterioz.

Luani
Intuita juaj do të jetë më e gjallë se zakonisht. Ju mund të merrni disa mesazhe nga dikush, që duket se mund t’ju ofrojë një mundësi mjaft të mirë. Mos i injoroni ato. Mendohuni mirë para se t’i ktheni një përgjigje.

Virgjëresha
Ekziston mundësia t’ju ftojnë në një udhëtim jashtë vendit së shpejti. Ndjenja juaj e aventurës do të sigurojë që të mos refuzoni. Bëni kujdes me partnerin/partneren tuaj, pasi parashikohet një ditë e vështirë.

Peshorja
Universi ju inkurajon të dëgjoni sot. Dëgjoni ato që miqtë, të dashurit, kolegët dhe fqinjët tuaj thonë me shumë vëmendje. Do të forconi lidhjet me disa kolegë në punë dhe mund të habiteni nga ato që do të mësoni.

Akrepi
Mundësi të papritura mund t’ju vijnë sot. Idetë inovative mund t’ju kenë hapur rrugën, ndaj vlerësojini ato. Mos kini frikë të merrni drejtimin nëse është e nevojshme.

Shigjetari
Ide të reja për të investuar fonde mund të bëjnë një ndryshim të madh në të ardhurat tuaja. Sot mund të ndiheni veçanërisht nën kontroll nga jeta juaj. Ju duhet të keni fuqinë për të vënë në lëvizje planet tuaja.

Bricjapi
Një marrëdhënie e së kaluarës mund të marrë një kthesë të papritur drejt romancës. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, kjo mund t’ju përfshijë shumë shpejt! Përpiquni ta pranoni partnerin tuaj ashtu siç është. Mund të përballeni me ndryshime në aspektin profesional.

Ujori
Do të ndiheni më të fortë sot se më parë. Përpiquni të krijoni përshtypje të mira në punë dhe të tregoheni më të mirëkuptueshëm në raste të veçanta. Jini vetvetja dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Peshqit
Projektet krijuese mund të marrin një intensitet të ri tani. Mund të shfaqen ide dhe vizione të reja. Romanca gjithashtu do të jetë në qendër të vëmndjes suaj teksa përpiqeni të forconi marrëdhënien në çift.

HOROSKOPI E SHTUNË 6 MARS 2021

Dashi
Shanset për të ndjekur aktivitetet krijuese që bëni më mirë mund të shfaqen sot. Kjo mund të përfshijë shfaqje, ekspozita ose festivale, gjithçka që përfshin shumë vëmendje nga publiku. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të shkëlqeni pothuajse në gjithçka.

Demi
Mundësia për të bërë një udhëtim me miqtë ose anëtarët e një grupi mund të vijë në rrugën tuaj sot. Kjo mund të përfshijë një ekspozitë të një lloji, si dhe një shans për të avancuar njohuritë tuaja në një farë mënyre. Nëse keni mundësi, bëni rregullime sot. Cilido qoftë udhëtimi, ai mund të sjellë një ndryshim të madh në jetën tuaj.

Binjakët
Ju mund të përfundoni disa projekte personale që përfshijnë shumë dokumente sot. Kjo mund t’i rrisë të ardhurat tuaja në mënyrë të konsiderueshme. Suksesi i së kaluarës që është bërë i njohur në fushën tuaj mund të çojë në mundësi për sukses në të ardhmen. Kjo mund të ketë lidhje me punën, por mund të përfshijë edhe projektet tuaja.

Gaforrja
Mundësitë për partneritete të reja në lidhje me një projekt tuajin personal mund t’ju vijnë nga larg. Kontratat, marrëveshjet dhe çështjet e tjera ligjore funksionojnë në favorin tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, jeta juaj duhet patjetër të ndryshojë në mënyrë delikate, por pozitive. Përqafojeni ndryshimin!

Luani
Detyra të shumta dhe mbase të mërzitshme mund të marrin pjesën më të madhe të mëngjesit tuaj, por do t’ju duhet t’i largoni nga rruga që të mund të kaloni në projekte më emocionuese. Sot mund të njihni një person që do të ishte një partner ideal për ju.

Virgjëresha
Një takim së bashku me një partner aktual ose të mundshëm romantik mund të çojë në disa diskutime stimuluese të koncepteve që ju interesojnë të dyve. Kjo është një ditë e mirë për të çuar përpara çdo marrëdhënie që përfshin interesa të ndërsjella intelektuale. Prisni të kaloni shumë nga koha juaj në librari me një mikun tuaj.

Peshorja
Sot mund të luani me idenë për të bërë ndonjë rinovim në shtëpi, ndoshta për kënaqësinë tuaj, por kryesisht për të rritur vlerën e saj. Një numër mundësish mund të paraqiten, dhe ju ndoshta do të kaloni shumë kohë duke i dhënë secilit një konsideratë serioze. Në fund të fundit, ndoshta do të zgjidhni më të bukurën.

Akrepi
Energjia krijuese, veçanërisht duke përfshirë të shkruarit ose të folurit, mund të jetë e plotë sot. Idetë mund të vijnë shpejt te ju dhe ju mund të dëshironi të telefononi disa miq dhe të diskutoni mendimet tuaja. Shkruani ato që ju interesojnë më shumë dhe bëni një shëtitje për të pastruar mendimet. Nesër të gjitha duhet të jenë më të qarta për ju.

Shigjetari
Kjo është një kohë e shkëlqyer për të blerë ose shitur një shtëpi. Nëse jeni në proces për ta bërë këtë, kjo është koha e përkryer për të përgatitur disa nga dokumentet. Në aspektin profesional, gjithçka do të shkojë në favorin tuaj.

Bricjapi
Shumë letra, telefonata ose e-maile mund të vijnë nga të gjitha anët, duke sjellë shumë lajme të mira dhe informacione të dobishme. Disa prej tyre mund të përfshijnë mundësi të reja dhe inovative që janë me interes të madh për ju. Prisni shumë diskutime që mund t’ju tërheqin vëmendjen sot.

Ujori
Një mundësi për të fituar para shtesë në një mënyrë krijuese mund të vijë sot nga një burim i papritur dhe ndoshta edhe i panjohur më parë. Dikush që ju ka borxh disa para mund t’jua kthejë ato papritur. Kjo patjetër që duhet të jetë një ditë e mirë për para.

Peshqit
Energjitë tuaja fizike dhe mendore vërshojnë sot. Ju mund të dëshironi të trajtoni çdo projekt të mundshëm që mund të sjellë përparim në çfarëdo linje që dëshironi. Përpjekjet artistike, aktivitetet në grup dhe ngjarjet shoqërore janë mundësi të forta. Kjo gjithashtu duhet të jetë një ditë ngazëllyese ku do të arrini shumë.

HOROSKOPI E PREMTE 5 MARS 2021

Dashi
Kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën, gjërat pa dyshim që janë në favorin tuaj. Kujdesuni që nevoja e dikujt tjetër për liri të mos ndikojë negativisht në marrëdhënien tuaj. Komunikimi është thelbësor për të ruajtur një romancë të shëndetshme në çdo nivel.
Demi
Dashuria dhe romanca nuk do të jetë në nivelin e duhur sot. Mund të zbuloni se duhet të bëni disa rregullime në mënyrë që të qëndroni në të njëjtën faqe me të dashurit tuaj. Sa i përket aspektit profesional, sot mund të mësoni disa gjëra të reja që do t’ju zhvillojnë.
Binjakët
Sa më fort të përpiqeni të arrini diçka, aq më shumë ka të ngjarë që ajo të mos realizohet. Sot parashikohet të kaloni disa momente të bukura me partnerin, ose nëse jeni në kërkim të dashurisë, gjasat janë të njihni një person të rëndësishëm.
Gaforrja
Çështjet që përfshijnë dashurinë dhe romancën mund të mos ecin saktësisht në mënyrën që dëshironi. Ju mund të prisni që partneri juaj të bëjë lëvizjen tjetër, pasi nuk jeni të sigurt se në cilën mënyrë po përparon marrëdhënia. Mbajini linjat e komunikimit të hapura dhe ndaloni së luajturi lojëra hutuese.
Luani
Gjërat duhet të shkojnë mirë për ju në departamentin e dashurisë dhe romancës. Ndërsa dëshironi që gjërat të jenë të qarta dhe të planifikuara, mund të ndodhë që partneri juaj të dëshirojë më shumë liri dhe spontanitet. Tensioni mund të lindë kur asnjë partner nuk dëshiron të marrë drejtimin.
Virgjëresha
Në çështjet që kanë të bëjnë me dashurinë dhe romancën, mund t’ju duhet të ngadalësoni dhe të komunikoni me partnerin tuaj. Merrni drejtimin dhe përpiquni të mos ngadalësoheni nga pavendosmëria e njerëzve të tjerë. Ju e dini në cilin drejtim të shkoni, prandaj shkoni atje.
Peshorja
Ngjarjet e fundit në departamentin e dashurisë dhe romancës mund t’ju bëjnë të ndiheni sikur nuk po plotësoni nevojat tuaja. Mos harroni se njerëzit rreth jush nuk janë lexues të mendjes ashtu si jeni ju. Nëse sjellja e dikujt nuk është e drejtë me ju, thojeni në mënyrë të hapur.
Akrepi
Kini kujdes që të mos jeni duke manipuluar një situatë romantike, kështu që partneri juaj të humbasë çdo pushtet. Ju mund të mendoni se veprimet tuaja janë fisnike dhe me qëllim të mirë, por mund të jeni duke krijuar një skenar që nuk ka asnjë bazë në realitet.
Shigjetari
Partneri juaj mund të ndiejë nevojën për më shumë liri në marrëdhënie, ndërsa ju shpresoni të gjeni më shumë përkushtim. Mos dilni përpara vetes duke projektuar skenarë që mund të mos realizohen, pasi jeni duke u përgatitur për zhgënjim.
Bricjapi
Ju mund të zbuloni se jeni të pavendosur kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me dashurinë dhe romancën. Mos u ndjeni sikur duhet të ndërmerrni veprime konkrete në këtë kohë. Në fakt, nëse e bëni, ky angazhim mund t’ju shkaktojë më shumë zhgënjim.
Ujori
Mundohuni të bëheni më të bazuar në veprimet tuaja në lidhje me dashurinë dhe romancën. Ju mund të duhet të keni një qasje më të rezervuar në veprimet tuaja në mënyrë që të arrini atje ku duhet të shkoni. Ky është një kombinim i vështirë i energjive për të punuar, prandaj bëni më të mirën tuaj për të gjetur një ekuilibër.
Peshorja
Ju jeni mjaft i sigurt për veten tuaj dhe solidë për shumë gjëra, përveç njërës. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet romantike, ndiheni pak të pasigurt dhe joadekuatë. Ekziston një dëshirë e fortë për të marrë përgjegjësinë, por gjithashtu një tendencë për të ngadalësuar gjërat dhe për të lënë të tjerët të marrin drejtimin.

HOROSKOPI E MËRKURË 3 MARS 2021

Dashi

Ju mund të zbuloni se instinktet tuaja janë të drejta, veçanërisht kur njerëzit e tjerë janë të shqetësuar. Kjo intuitë e rritur ka të ngjarë të ndihmojë ata që janë afër jush më shumë sesa keni pritur ndonjëherë. Shfrytëzojeni në maksimum ditën dhe mbani mend ato që mësoni.

Demi

Ngjarjet shoqërore dhe aktivitetet në grup mund të sjellin interesa të reja, të cilat ofrojnë një fushë të pasur njohurish për ju. Dikush mund të rekomandojë libra mbi këtë temë. Kjo mund të jetë shumë emocionuese, veçanërisht pasi shumë njerëz të rinj që ndajnë këtë interes mund të vijnë në jetën tuaj.

Binjakët

Ju mund të dëgjoni lajme në lidhje me zbulimet e fundit në disa fusha që ngjallin interesin tuaj. Ajo që do mësoni mund të ndikojë në jetën tuaj në një mënyrë thellësisht pozitive. Sa i përket aspektit sentimental, ndoshta do të kaloni disa momente të sikletshme.

Gaforrja

Një partner i ri i mundshëm dashurie mund të shfaqet. Ndoshta do të jetë dikush nga një shtet i largët, nga një vend i huaj, ose në një fushë si ligji ose arsimi. Ju mund të keni shumë interesa të përbashkëta me këtë person. Sot aspekti financiar paraqitet i shëndetshëm.

Luani

Anëtarët e familjes mund të sjellin disa lajme befasuese për ju sot. Edhe pse pozitiv, një lajm mund t’ju zgjojë disa dyshime. Mos lejoni që emocioni të mbingarkojë logjikën tuaj. Kjo vlen edhe në marrëdhënien me partnerin.

Virgjëresha

Ftesa për disa ngjarje shoqërore interesante në lagjen tuaj mund të vijnë sot. Ju mund të dëgjoni nga disa miq që po planifikojnë të marrin pjesë, kështu që mund t’i prisni me entuziazëm këto ngjarje. Kini parasysh se mund të takoni edhe njerëz të rinj që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme biznesi.

Peshorja

Një lajm i mirë që përfshin një shumë të vogël parash, mund të vijë sot. Ftoni një mik për drekë. Të dy do të argëtoheni. Më pas, ju mund të dëshironi ta shpenzoni pjesën tjetër të parave në diçka joserioze, por mos shkoni aq larg.

Akrepi

Marrëdhëniet me miqtë e ngushtë duhet të përmirësohen nga komunikimi i shtuar. Një raport i ri intelektual mund t’ju afrojë më shumë në aspektin profesional. Marrëdhëniet romantike, në veçanti, intensifikohen përmes interesave të ndërsjella të zbuluara rishtas, ndoshta duke përfshirë kultura të huaja.

Shigjetari

Shumë detyra të papërfunduara mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj sot. Nëse nuk tregoheni i përpiktë, mund të hasni në disa pengesa veçanërisht në punë. Sa i përket dashurisë, ajo paraqitet në formë shumë të mirë.

Bricjapi

Disa lajme të shkëlqyera për fatin e mirë të një shoku mund të jenë emocionuese dhe ju mund të kaloni shumë kohë në telefon. Një lajm mund të ndryshojë jetën tuaj thellësisht në planin afatgjatë. Sa i përket aspektit financiar, përpiquni të mendoni për disa ide inovative.

Ujori

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave sot, duhet të dëgjoni instinktin tuaj, pavarësisht nëse përfshin financa personale, shqetësime të lidhura me punën ose fondet e një grupi me të cilin jeni të lidhur. Bëni disa hulumtime për të verifikuar njohuritë tuaja dhe më pas ndiqini ato.

Peshqit

Bëni ndonjë shëtitje për të larguar mendimet negative që janë në kokën tuaj prej disa ditësh. Nëse filloni të mendoni pozitivisht, gjëra pozitive do të nisin të ndodhin. Ju keni nevojë për një ndryshim në marrëdhënien tuaj në çift.

HOROSKOPI E MARTË 2 MARS 2021

Dashi
Lajmi i mirë është se aspekti profesional do të shkojë mirë. Nëse jeni prindër, fëmijët do të kërkojnë diçka çdo pesë minuta dhe ju mund të ndjeni presion nga të gjitha anët. As jeta juaj e dashurisë nuk është e imunizuar nga dyshimi që duket se qëndron mbi kokën tuaj. Asnjë kompromis nuk është i mundur për ju.

Demi
Sot rimendoni të gjitha vlerat shoqërore të rëndësishme për ju. Konceptet e krijuara të pronësisë janë veçanërisht të meritueshme për t’u marrë parasysh. Pasi keni dëgjuar për një kohë të gjatë për të gjitha ato gjëra që “thjesht nuk janë bërë”, a nuk është më mirë të mendoni se mbase ato duhet të bëhen?

Binjakët
Sot është dita ideale për të ndryshuar gardërobën. Ndoshta duhet të dëgjoni gjykimin tuaj të mirë për një ndryshim në vend që të shqetësoheni aq shumë për atë që njerëzit e tjerë mund të mendojnë. Në aspektin profesional do të jeni i kënaqur.

Gaforrja
Tema e ditës është njohuria dhe të mësuarit. A keni studiuar fushën që vërtet keni dashur? A ndiheni keq që nuk keni ndjekur ndonjë shkollë apo program të tillë? Nëse këto çështje janë më të rëndësishmet në mendjen tuaj sot, mos harroni se krijimtaria juaj ka pak të bëjë me gradat që mbani.

Luani
Rreshtimi planetar është i favorshëm dhe ju jeni në procesin e korrjes së përfitimeve. Ishte vetëm çështje e vetëdijesimit dhe zgjidhjes së situatave të caktuara në lidhje me nevojën tuaj për njohje shoqërore. Mos kini aq nevojë për aprovim. Mjafton të bëni ato që dini të bëni më mirë.

Virgjëresha
Ju mund të ndiheni të mbërthyer nga modelet që shoqëria aktualisht ofron. Ndërsa luftoni për të arritur përkufizimin tuaj të vërtetë inovativ, njerëzit e tjerë ndonjëherë kritikojnë qëndrimin tuaj mjaft të çlirët. Nëse idetë tuaja janë tepër radikale, ato janë tepër konvencionale. Ka vend për të dyja pikëpamjet.

Peshorja
Rezultatet e ndikimit të planetëve do të jenë pozitive për shenjën tuaj. Nëse gjithçka shkon sipas planit, ju do të fitoni njohuri mbi shumë fusha të ndryshme. Në aspektin sentimental, do të kaloni momente shumë romantike me partnerin.

Akrepi
Një krizë e vogël është akoma një krizë. Ju mund ta prisni një të tillë në jetën tuaj personale sot. A po i ndani përgjegjësitë në mënyrë të barabartë me partnerin? A po bëni secili një përpjekje të barabartë për të ruajtur harmoninë? Bërja e pyetjeve është hapi i parë për t’iu përgjigjur atyre.

Shigjetari
Diçka duhet të ndryshojë. Pasqyra juaj ofron shtysën për zgjidhje të rëndësishme sot. A është koha të filloni një dietë, të angazhoheni për të ushtruar më shumë, ose të forconi vendosmërinë tuaj për të lënë duhanin? Çdo gjë që bëni për të përmirësuar pamjen tuaj do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë me veten.

Bricjapi
E vetmja gjë e mirë për të qenë në një slitë emocionale është se kurrë nuk ndiheni në të njëjtën mënyrë për një kohë të gjatë. Një moment je lart, pastaj poshtë. Ju nuk mund ta kuptoni se çfarë dëshironi. Do të jeni shumë më mirë vetëm. Diçka më e rëndësishme mund të dalë nga këto momente vetmie.

Ujori
Mendimet obsesive, në veçanti, do të përpiqen të mbysin disa çështje më të ngutshme nga e kaluara që kanë nevojë për zgjidhje një herë e përgjithmonë. Tani është koha të zgjoheni dhe të hyni në veprim. Në aspektin financiar, tregoni kujdes me nënshkrimin e kontratave.

Peshqit
Ka diçka në ajër që ju shtyn drejt ndryshimit ose ripërtëritjes. Ndoshta është koha për të ndryshuar veshjet tuaja ose për të rimodeluar shtëpinë tuaj. Në vendin e punës shmangni debatet pa kuptim. Lërini gjërat të sqarohen pas disa ditësh.

HOROSKOPI I MUAJIT MARS 2021

DASHI

Ka të ngjarë ta keni të vështirë për të shijuar momentet në një mënyrë më të hapur dhe më të gjallërishme me të tjerët. Edhe pse ju kërkoni dashuri dhe afeksion, intimiteti është paksa i vështirë për ju. Do të jeni shumë të kujdesshëm për t’u bërë të afërt me njerëzit dhe ndarjen e ndjenjave tuaja. E gjithë kjo, sidomos në pjesën e parë të muajit, pasi Venera në kombinim me Saturnin krijojnë aspekte jo shumë të favorshme në këtë drejtim. Në pjesën e dytë të muajit do të intensifikohen pasionet tuaja dhe do të sjellë dinamikë në marrëdhënien tuaj (Venera në aspekt të favorshëm me Plutonin). Me kalimin e Venerës në Dem, do të keni mundësi të favorshme për të pasur fitime të qëndrueshme, pasi do t’i menaxhoni financat tuaja me më shumë përgjegjësi. Nga 24 marsi, Hëna e Re në shenjën tuaj, mundësi e favorshme për bashkëpunim të ri, të frytshëm dhe afatgjatë (të njëjtin ndikim do ta ndjejnë dhe Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi ).

DEMI

Këtë muaj me hyrjen e Venerës në shenjë tuaj do të jeni shumë tërheqës. Ju do të jeni tërheqës kryesisht për njerëzit me prirje artistike ose mistike (Venera – Neptuni të favorshëm). Nga 8 Marsi, liria personale do të jetë shumë e rëndësishme. Marrëdhëniet tradicionale nuk janë të rekomanduara në këtë transit mes Venerës dhe Uranit në shenjën tuaj. Do të jeni mjaft spontan dhe të zgjoheni më lehtë emocionalisht dhe seksualisht. Gjithashtu, do të keni më pak vetëpërmbajtje kur ndjenjat tuaja të jenë trazuar. Nga 14 marsi, mund të keni realizim bashkëpunimesh të rëndësishme pune, dhe mund të jenë me persona jashtë vendit.

BINJAKËT

Në gjysmën e parë të marsit mund të keni realizimin e qëllimeve të përbashkëta për të cilat më parë keni rënë dakord me partnerin dhe për të cilat keni investuar kohë dhe energji (Dielli-Jupiteri aspekt i favorshëm në fushën tuaj të dashurisë). Do të ndjeheni të kënaqur dhe të përmbushur. Do të keni mundësi të rritni financat tuaja të përbashkëta dhe të mbështetni njëri-tjetrin në gjithçka. Nëse jeni ‘single’, lidhja e Marsit me Jupiterin në dekadën e tretë të marsit do t’ju motivojë të sillni diçka cilësore në lidhjen tuaj të re emocionale. Mund të keni ndryshime në një shtëpi, siç janë rinovimet ose blerja e diçkaje të re. Në pjesën e dytë të muajit priten lëvizje fitimprurëse, fitime më të mira nëse jeni në industrinë e ndërtimtarisë ose bankare.

GAFORRJA

Në fillim të muajit, mund të ndjeni tendencën e një ftohjeje emocionale mes jush dhe partnerit tuaj, pasi mund të mos pajtoheni me qëllimet e përbashkëta që kanë rëndësi parësore (Venera-Saturni jo të favorshëm). Në pjesën e dytë të muajit do të keni mundësi të zgjidhni çdo mosmarrëveshje. Një udhëtim i përbashkët në horizont. Nëse jeni ‘single’ gjysma e dytë e marsit do të jetë dinamike në fushën emocionale dhe mundësi e mirë për njohje premtuese. Nga 20 marsi do të keni zhvillime shumë pozitive në punë, me moton “mundem ta bëj” dhe do të trajtoni sfidat e punës me kënaqësi. Gaforreve të papunë do t’u jepet mundësi e mirë punësimi kryesisht në fushat e marrdhënjeve me publikun/klientin ose burimeve njerëzore.

LUANI

Në gjysmën e parë të muajit ka të ngjarë t’ju mungojë ngrohtësia emocionale dhe do t’ju duhet më shumë butës. Kjo do të shkaktojë ftohje kalimtare. Gjysma e dytë do të sjellë interesa të reja dhe aktivitete të përbashkëta në marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni luan i lirë, përpjekjet tuaja për të tërhequr vëmendjen e personit që ju pëlqen nuk do të jenë të lehta, merreni si një periudhë testi të durimit tuaj. Në 10-ditëshin e parë të muajit, raportet në punë jo të lehta, me nevojë rishikimi me kujdes të marrëveshjeve. Pastaj Mërkuri bëhet i favorshëm që sjell përmirësim të komunikimeve, forcim raportesh në punë ose mundësi punësimi të atyre në kërkim të saj.

VIRGJËRESHA

Në dekadën e parë të Marsit do të ndjeni një rritje të mosmarrëveshjeve me partnerin, por këto komplikime mund të evitohen nëse i kushtoni më shumë vëmendje partnerit dhe do të kuptoni se çfarë dëshiron nga ju. Ju mund ta idealizoni partnerin tuaj pa kuptuar saktësisht nevojat (Dielli- Neptuni pak të favorshëm ). Nga 24 Marsi do të afroheni më shumë dhe do të keni më shumë harmoni në marrëdhënie. (Venera-Neptuni të favorshëm ). Virgjëreshat single, do të jeni mjaft dinamik në fushën e emocioneve dhe do t’ju jepen disa mundësi për të hyrë në një lidhje të re emocionale. Hëna e plotë në shenjën tuaj 9 mars, do të rrisë shumë nevojën të mbaroni/përmbyllni punët e hapura ‘TANI’, këtë tendencë do ta ndjejnë edhe shenjat Binjakët, Shigjetari dhe Peshqit.

PESHORJA

Muaj i favorshëm për raportet në dashuri, harmoni në komunikim me partnerin, nuk do të mungojnë diskutimet për plane të reja në shtëpi ose shoqëri. Ata që janë beqarë, duhet ta shfrytëzojnë rrezatimin qe ju përforcon Venera në Dem dhe nëse vërtet ju pëlqen dikush, mos hezitoni të bëni hapin e parë, mos prisni, rrëmbeni dashurinë. Në punë mund të jeni paksa të nxituar, ose të mos keni durimin që ju karakterizon, jeni më të vendosur për të mbaruar me ngulm punët e hapura deri në mes të muajit, në mënyrë të filloni objektivat e reja.

AKREPI

Me hyrjen e Venerës në Dem në fushën tuaj të dashurisë, do të sjelli risi, freski në marrëdhënjet tuaja të dashurisë, do të dilni nga monotonia për rrëmbime të emocioneve të reja. Butësia juaj do të rritet bashkë me sinqeritetin në pjesën e dytë të muajit. Nëse jeni të lirë, ky muaj mund të jetë shumë i favorshëm për një lidhje të re, pasi Venera do jetë e favorshme me tre planete tjera si Jupiteri, Neptuni, Plutoni- dashuri, idealizëm, transformim me bollëk. Në punë, fillimi i muajit me ritëm të ulët, nuk rekomandohen investime të reja. Në pjesën e dytë të muajit Dielli-Neptuni të favorshëm sjellin mundësi për fillime kreative.

SHIGJETARI

Në përgjithësi nuk shquheni për durim, por këtë muaj e thyeni këtë tendencë, duke u bërë më të durueshëm me partnerin tuaj për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve, pasi disa nga keqkuptimet që keni, do të përsëriten dhe do të detyroheni të rinegocioni. Do të keni mundësi të arrini një marrëveshje, në mënyrë që të mos ketë më paqartësi. Shigjetarët beqarë kanë mundësi të mirë të përcaktojnë çfarë duan, më pas çdo gjë bëhet më e thjeshtë. Në punë ju kërkohet të jeni më të angazhuar dhe praktik, pasi keni tendencë të bëni shumë gjëra njëkohësisht dhe rezultati të mos jetë ai që prisni.

BRICJAPI

Me katër planete në shenjën tuaj (JU-SA-PL-MA) vazhdoni të jeni të favorizuarit, me shumë gjasa po vazhdoni të shijoni harmoninë që dominon jo vetëm në planin sentimental, por edhe atë shoqërorë dhe biznes/ karrierë. Gjithsesi, siç e dini ju më së miri, duke qenë se jeni autokritikë të natyrshëm, gjërat kanë nevojë të mbahen në kujdes të vazhdueshëm për një sukses të vazhdueshëm. Pjesa e parë e muajit nuk favorizon kontratat e reja, por ato nuk do të mungojnë. Objektivat tuaja do të realizohen, por me një vonesë ose nga mungesa e burimeve finansiare ose nga nevoja për rishikim të partneriteteve.

UJORI

Këtë muaj do të jeni më të ndjeshëm dhe me imagjinatë të shtuar. Nëse jeni të lidhur, partneri mund ta vërejë këtë distancë që ju edhe pa dashje mund ta krijoni. Do t’ju tërheqin gjërat artistike, krijuese si dhe ato mistike. Nëse jeni single, shfrytëzoni bollëkun e ëndrrave, vizioneve dhe dëshirave, pasi jo gjithmonë e keni vullnetin dhe qëndrueshmërinë për t’i bërë ato konkrete. Mërkuri retro do të kthehet të shenjën tuaj, e cila do t’ju ndihmojë të riorganizoni planet tuaja në punë dhe të dilni me disa ide që keni tentuar t’i realizoni më herët. Do të jetë e nevojshme të hartoni një strategji më të mirë, pasi s’do t’ju mungojnë idetë e duhura, si dhe njerëzit që t’ju ndihmojnë ta vendosni atë në veprim.

PESHQIT

Në fillim të muajit ka të ngjarë të riformuloni disa pyetje në lidhje me ndershmërinë dhe besimin ndaj partnerit tuaj (Mërkuri retro në fushën tuaj të sekreteve, pikëpyetjeve ). Do të ishte e këshillueshme që këtë herë të bëni një përpjekje serioze për ta zgjidhur këtë dilemë. Nga 16 marsi Mërkuri hyn në shenjën dhe fushën tuaj të dashurisë, partneri juaj do të fillojë të mbështetet më shumë tek ju. Peshqit beqarë, dikush me të cilin keni pasur deri tani një miqësi, takimet e rastit do të fillojnë të rrisin tërheqjen mes jush. Në punë, Mërkuri dhe Marsi të favorshëm, do t’ju lejojë të filloni negociata të reja për punët që planifikoni të ndërrmerrni. Do keni ide të reja se si të arrini më shumë sukses në takimet dhe prezantimet e biznesit.

HOROSKOPI I JAVËS 1-7 MARS 2021

Dashi

Katër yje për Dashin. Në dashuri do të jetë më pak e vështirë, sepse ka shumë të ngjarë në dy javët e para të shkurtit të keni rifituar besimin tek ndjenjat. Mundohuni të mos jeni instiktiv kur zemëroheni, mos u tërhiqni në vetvete: hapuni për emocione të reja. Në punë, ndjeni shumë lodhje por edhe diçka e bukur në funksion të pranverës së ardhshme. Duhet të takoni njerëz për të folur rreth punës, të keni iniciativë!

Demi

Tre yje për Demin. Çiftet në krizë prej muajsh nuk e kanë gjetur ekuilibrin e tyre, edhe për shkak se dy javët e para të shkurtit ishin shumë të rënda. Mundohuni të mos debatoni me të afërmit, por një takim ose një prani krejtësisht e papritur nuk përjashtohet. Në punë, një periudhë jo e lehtë për tu menaxhuar, por këtë javë do të ketë një rikuperim të lehtë. Nga pikëpamja ekonomike ende nuk keni siguri, ashtu siç nuk ka arritur konfirmimi i një pune.

Binjakët

Katër yje për Binjakët. Koha e shkëlqyeshme për të bërë zgjedhje në dashuri: nga e Premtja Marsi hyn në shenjën tuaj. Është gjithashtu e mundur që puna të mbizotërojë mbi zemrën dhe t’ju bëjë të largoheni nga afeksionet: përpiquni t’i mbani nën kontroll këto situata. Në punë, e rëndësishme për ata që kërkojnë një punë të re, por edhe për ata që duan të ndihmojnë dikë të gjejë qetësinë profesionale. Ata që kanë hapur një biznes kohët e fundit do të shërohen: yje favorizojnë profesionistët e pavarur!

Gaforrja

Pesë yje për shenjën e Gaforres. Venusi këto ditë zë një pozicion të favorshëm: E Mërkura do të jetë një ditë pozitive për ndjenjat, për të bërë zgjedhje dhe për të lënë pas emocionet. Nëse mendoni se jeni të dashuruar, përpiquni të flisni hapur. Në punë, koha e duhur për të marrë vendime të menduara. Negociata të rëndësishme do të fillojnë nga fundi i majit dhe do të zgjasin deri në mes të korrikut. Venusi është i favorshëm: me fat profesionet krijuese!

Luani

Katër yje për Luanin. Shkurti është një muaj për të harruar ndjenjat: sapo jeni kthyer nga një ndarje dhe koha e rikuperimit do të zgjasë. Tani doni më shumë liri të brendshme: kjo periudhë nuk është e shkëlqyer, por sigurisht më e mirë se e kaluara. Në punë, qielli është i favorshëm, por përpiquni të hetoni se çfarë ka ndodhur në ditët e fundit. Mund të keni lënë një punë ose ndoshta ka pasur ndryshime – por mos kini frikë, zgjedhjet tuaja nuk ishin të gabuara!

Virgjëresha

Katër yje për shenjën e Virgjëreshës. Venusi është në opozitë dhe situata për dashurinë është e veçantë. Akrepi dhe Bricjapi janë shenjat që mund t’ju kënaqin më shumë: tani keni nevojë për qetësi shpirtërore dhe jo për njerëz të pasigurt. Bëni kujdes gjatë fundjavës. Në punë, mund të keni marrë një detyrë të rëndësishme – nuk është e lehtë të merresh me punë tani. Zgjedhje fitimprurëse që vijnë për dikë, por kini kujdes nga shpenzimet e së Premtes.

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Nëse një dashuri ka lindur në shkurt, tani është koha për ta jetuar edhe më shumë. Horoskopi i qetë dhe pozitiv për ndjenjat: deri në fund të muajit mund të arrini edhe rezultate të shkëlqyera. Ata që janë beqarë për disa kohë mund të takojnë dashurinë e tyre: aktualisht ndiheni të lirë dhe nga e enjtja edhe më sensual. Në punë, transformime të rëndësishme gjatë rrugës: ditët e para të marsit janë të mira dhe nëse punoni vetë apo kërkoni diçka ndryshe, kjo është periudha është e mirë!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Venusi është në pamje të shkëlqyeshme. Zemrat e vetmuara së shpejti mund të përjetojnë një histori të bukur dashurie, veçanërisht në gjysmën e dytë të marsit e cila është më intriguese. Ndoshta tani ka një marrëdhënie me një person i cili deri para disa ditësh ju dukej shumë i largët. Në punë, këto ditë nëse keni bërë ndonjë kërkesë, përgjigjet do të vijnë. Jupiteri dhe Saturni, megjithatë, janë kundër: mos prisni aq shumë, përpiquni të gjeni qetësi në mjedisin tuaj.

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Wshtë e vështirë të biesh në dashuri tani, veçanërisht për ata që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën. Jeni të lodhur, nuk keni besim: mund t’i përkushtoheni vetëm historive të pakërkuara të dashurisë, kush e di. Në punë, disa raporte janë në mosmarrëveshje: nga e enjtja Marsi fillon një tranzit. Studentët dhe ata që janë në pritje të telefonatave duhet të veprojnë me qetësi, mos u ngutni.

Bricjapi

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Dashuria në muajt e fundit është dukur shumë larg, shumë shqetësime për punën. Tani, megjithatë, ju doni të përfshiheni përsëri dhe që nga e Mërkura mund të ndryshojë pak. Në punë, bëni një hap mbrapa: në shkurt keni pasur një kënaqësi, por në këtë periudhë duhet të rishikojmë disa zgjedhje. Ditët e para të marsit do të shënohen nga shqetësime, jini të kujdesshëm!

Ujori

Tre yje për Ujorin. Dëshironi një dashuri të veçantë, diçka që ju largon nga e kaluara dhe që ju bën më të lumtur dhe më pozitiv. Madje mund të kënaqeni me emocione, kush e di. Ju jeni gjithmonë të pavendosur sepse nuk doni të lidheni plotësisht me një person. Në punë, kohë interesante por duhet të ndryshoni jetën tuaj. Nuk ju mungon vullneti, por nuk keni para të mjaftueshme. Mundohuni të planifikoni diçka që nuk e çrregullon shumë llogarinë tuaj bankare.

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Venusi është në shenjën tuaj dhe kjo periudhë është pozitive për dashurinë. Tani gjithçka është në duart tuaja: lini veten të shkoni në emocione të reja dhe të rigjeni besimin te ndjenjat. Në punë, një javë interesante, por nuk mungon nervozizmi me kolegët, sidomos të Premten. Mund të ketë disa propozime interesante: bëni kërkesat tuaja sepse ato mund të merren në konsideratë midis muajit maj dhe qershor, kush e di. Hidhini një sy!

HOROSKOPI E HËNË 1 MARS 2021

Dashi
Ju mund të ndiheni më energjik sesa keni qënë prej disa kohësh. Aspektet planetare të ditës ofrojnë një energji të fuqishme që do të rrisin mprehtësinë tuaj mendore dhe forcën fizike, dhe kjo me të vërtetë mund t’ju ndihmojë të trajtoni dhe të përfundoni çdo detyrë që është grumbulluar.
Demi
Nëse ka diçka që dëshironi të realizoni, dita e sotme është ajo e duhura. Aspektet qiellore do të shohin një rritje të forcës fizike dhe mendore që mund të bëjë mrekulli për ju. Hidhni çdo pasiguri ose mungesë besimi në plehra dhe merrni hapat që ju nevojiten për të trajtuar projektin ose qëllimin tuaj.
Binjakët
Nëse jeni ndjerë i ngadaltë kohët e fundit, sot do të shihni një rritje të energjisë që do të rrisë shumë kreativitetin dhe forcën tuaj fizike. Shfrytëzoni rastin për një aktivitet sportiv ose shëtitje të gjatë. Ushtrimet mund të drejtojnë energjinë tuaj fizike dhe t’i japin mendjes tuaj një shans të kthjellohet.
Gaforrja
Nëse ka diçka interesante që dëshironi të provoni, bëjeni këtë. Aventura sjell emocion dhe energji, dhe këto janë thelbësore për ju. Kërkohet stimulim i vazhdueshëm për ta mbajtur të shëndetshëm psikikën tuaj. Përjetoni diçka të re sot. Edhe nëse është vetëm një shëtitje në një vend ku nuk keni qenë kurrë, do t’ju japë adrenalinën që ju nevojitet.
Luani
Energjia e sotme do t’ju ndihmojë të bëni hapa drejt rregullimit të gjërave, Organizimi është një aktivitet i mirë për sot. Krijimi i rendit sjell një ndjenjë paqeje dhe kontrolli personal. Organizimi mendor si përcaktimi i qëllimit, hartimi i buxhetit, ose caktimi i kohës do ta shtojnë këtë ndjenjë.
Virgjeresha
Energjia e ditës ju bën gati për pothuajse gjithçka. Duke pasur parasysh qasjen tuaj ndonjëherë radikale ndaj çdo gjëje që bëni, mund t’ju duhet të frenoni veten. Ju gjithashtu keni një qasje humanitare ndaj jetës. Nëse ndjekja e dëshirave tuaja dëmton të tjerët, kjo mund të krijojë një konflikt të brendshëm serioz.
Peshorja
Sot mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të provuar për herë të dytë diçka që nuk ka funksionuar herën e parë. Dështimi dhe refuzimi janë pjesë e jetës, dhe ato me të vërtetë shtojnë karakter. Duke u kthyer në ring, ju siguroni që karakteri që po i shtoni është i guximshëm dhe me këmbëngulje, i suksesshëm.
Akrepi
Aftësia juaj për të gjetur qasje inovative ndaj detyrave mund t’ju shërbejë për mirë. Dita e sotme është plot energji dhe mprehtësi mendore. Do të zbuloni se shumica e gjërave vijnë lehtë. Mundohuni t’i shihni gjërat nga të gjitha këndet. Mund të ketë zgjedhje shumë më tepër sesa keni menduar.
Shigjetari
Nëse punët janë mbledhur si mal, sot është dita për të bërë diçka. Forca dhe mprehtësia mendore e shtuar janë aty, dhe projektet që nuk mund të arrinit më parë do të realizohen lehtësisht. Shfrytëzoni maksimalisht energjinë e siguruar nga aspektet planetare. Bëni atë që duhet bërë dhe më pas do të ndiheni mirë.
Bricjapi
Mos u shqetëso për të qenë produktiv sot. Falë energjisë së lartë të siguruar nga aspektet planetare, mund të jetë një nga ditët më efikase që keni pasur për një kohë të gjatë. Nëse keni një hobi krijues, përpiquni të punoni për ta realizuar. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar sot.
Ujori
Prisni një shtim të energjisë tuaj fizike sot. Eshtë një ditë e shkëlqyeshme për të pastruar dollapët dhe dhomat. Disa ushtrime si biçikleta ose ecja do të jenë më të këndshmet. A jeni aty ku keni dashur të jeni në këtë fazë të jetës tuaj? A ka ndryshime që duhen bërë? Ushtroni si trurin ashtu edhe trupin.
Peshqit
Nëse disa projekte ose detyra duken të vështira për t’u përfunduar, përfitoni nga energjia e siguruar nga aspektet e sotme planetare. Kjo energji do t’ju japë të gjithë zgjdhjet që ju nevojiten. Aftësitë tuaja të komunikimit dhe bashkëpunimit do të rriten. Ju mund të merrni vendime shumë më shpejt se zakonisht. Kaloni një ditë produktive!

HOROSKOPI E DIEL 28 SHKURT 2021

Dashi

A jeni i kënaqur me karrierën tuaj aktuale? Nëse jo, filloni duke bërë një plan. Ka hapa specifikë që mund të ndiqni për të përfituar sa më shumë nga mundësitë në dispozicion. Shihni se çfarë mund të gjeni dhe shkoni drejt një të ardhmeje më përmbushëse.

Demi

Mos kini frikë nga ndonjë ndryshim që ju pret. Edhe nëse mendoni se nuk përshtateni mirë, keni më shumë përshtatshmëri nga sa e kuptoni. Pa ndryshime, jeta do të bëhej e ndenjur. Mundohuni ta shihni ndryshimin si një aventurë dhe një portë drejt lumturisë dhe përmbushjes më të madhe.

Binjaket

Bëni ëndrrat tuaja një mjet për të depërtuar drejt suksesit. Pavarësisht nëse mendoni se ëndrrat janë njohuri mistike ose valë të rastit të trurit, ka shumë për të kuptuar prej tyre. Ata mund të tregojnë diçka për të cilën duhet të kujdeseni. Merrni parasysh të eksploroni këtë zonë.

Gaforrja

Ndiqni instiktet tuaja, edhe nëse keni një tendencë për të dëgjuar më shumë arsyen, lëreni atë mënjanë sot. Ndërsa veshët tuaj dëgjojnë fjalë, intuita juaj mund të dëgjojë atë që është midis fjalëve dhe të pathënave, duke ju siguruar një pamje më të madhe se çdo gjë që paraqitet.

Luani

Ushqejeni mendjen tuaj me njohuri të reja. Vizitoni një librari ose lexoni disa informacione interesante në internet. Nëse keni më shumë kohë, vizitoni bibliotekën ose mësoni rreth disa kurseve që mund të jenë perfekte për ju. Njerëzit shpesh janë burimi më i mirë. Kërkojini dikujt të shpjegojë diçka, nëse kjo është ajo që ju nevojitet.

Virgjeresha

Mundohu t’i shihni ëndrrat e këqija si mënyra të sigurta për të kuptuar ndjenjat. Çfarë po ju frikëson? Pse ndiheni të pasigurt? Merrni parasysh këto pyetje dhe kërkoni përgjigje. Në dashuri do përjetoni emocione të forta.

Peshorja

Energjia nga aspektet planetare të sotme mund t’i japë forcë dhe inkurajim jetës tuaj. Shfrytëzoni rastin për të përzgjedhur gjërat që dëshironi më shumë nga të gjitha. Kthehuni në rrugën e duhur për një jetë të përmbushur duke hedhur hapa drejt dëshirave tuaja.

Akrepi

Shikoni avancimin e karrierës ose arsimit tuaj sot. Energjia mund të favorizojë zgjerimin dhe rritjen. Kur ishte hera e fundit që keni mësuar një aftësi të re? Nuk ka pse të ketë lidhje me punën. Mos ndaloni së kërkuari mënyra për të zgjeruar njohuritë tuaja.

Shigjetari

A e njihni intuitën tuaj si një pasuri të vlefshme? Disa njerëz e bëjnë dhe disa jo. Në cilin grup jeni? Eshtë më lehtë të besosh në realitetin konkret, faktik sesa në gjërat që nuk mund t’i shikosh ose prekësh. Por intuita juaj mund t’ju shërbejë më shumë sesa mund ta kuptoni.

Bricjapi

Përdorni kreativitetin tuaj për t’i bërë gjërat të ndodhin sot. Mos harroni se krijimtaria jo gjithmonë merr formën e një produkti të përfunduar. Përdoreni atë për të gjetur mënyra inovative për t’iu afruar një detyre, projekti ose problemi. Besoni në aftësinë tuaj për të zbuluar mundësi të tilla.

Ujori

Gjeni disa mënyra të reja për të zgjeruar horizontin tuaj. Rrjeti ka një sasi të pafund informacioni për të eksploruar. Mendoni se çfarë do të kënaqeni të mësoni. Ndoshta një aftësi e re për punën tuaj ose një kurs që ju tregon se si t’i bëni gjërat do t’ju ndihmojë.

Peshqit

Dil nga rutina jote. Bëjeni këtë për të zgjeruar horizontet tuaja. Aspektet planetare e favorizojnë këtë. Të ecësh me një ritëm tjetër mund të të japë shumë më tepër sesa imagjinon. Provoni diçka që nuk e keni menduar kurrë më parë.

HOROSKOPI E SHTUNË 27 SHKURT 2021

Dashi

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të shprehur krijimtarinë tuaj. Artet ka të ngjarë të jenë shumë të rëndësishme për ju. Mund të zbuloni se asgjë nuk ju sjell më shumë kënaqësi në një ditë si kjo. Ju do të zbuloni se angazhimi në aktivitete krijuese mund të jetë gjëja perfekte për ju.

Demi

Nëse ndiheni të lodhur, mund t’ju duhet të shtriheni, të mbyllni sytë dhe të dëgjoni ndonjë muzikë qetësuese. Ju punoni shumë pjesën më të madhe të kohës, kështu që mund t’i bëjë mirë trupit dhe mendjes që thjesht të relaksoheni dhe të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar.

Binjaket

Dita e sotme mund të sjellë ndjenja të forta. Kjo mund të mos jetë e re, pasi keni një tendencë t’i ndjeni gjërat thellë. Por mund të jetë pak e vështirë të gjesh një mënyrë për ta shprehur këtë. Ndërsa jeni krijues, gjetja e aktivitetit të duhur për t’ju drejtuar nuk është gjithmonë e lehtë.

Gaforrja

Mos harroni se shprehja artistike mund të ndodhë në shumë mënyra. Nuk ka të bëjë gjithmonë me vizatimin e një pikture, të kënduarit të një kënge, të luajturit muzikë, apo të aktrimit. Mënyra se si rregulloni shtëpinë ose hapësirën tuaj të punës është një shprehje artistike.

Luani

Ju mund të zbuloni se dita e sotme ju sjell forcë të madhe fizike dhe energji. Duke pasur parasysh këtë, ju me të vërtetë mund të dëshironi të bëni një punë të vështirë, sfiduese fizike. Merrni parasysh të dhuroni sende që nuk i përdorni më ose shisni gjëra që nuk ju duhen nga të cilat mund të bëni para.

Virgjeresha

Eshtë koha kryesore për të qënë i angazhuar. Aktivitetet që kërkojnë fokus ose krijimtari do të mbështeten. Fuqia fizike dhe energjia do t’ju inkurajojnë të bëni diçka aktive. Nëse jeni ndjerë i ngadaltë, i lodhur ose pak nën humor, aspekti i sotëm planetar mund t’i japë fund kësaj.

Peshorja

Ana juaj aktive mund të shfaqet sot. Ndërsa mund të jeni jashtëzakonisht i përqendruar në punën e trurit, ju gjithashtu doni të jeni aktiv dhe të bëni punë fizike. Kur keni një projekt si pastrimi i shtëpisë tuaj, mund të jeni shumë të shpejtë dhe efikas. Kjo është një ditë e mirë për të arritur shumë gjëra.

Akrepi

Nëse jeni ndjerë i lodhur ose i sëmurë kohët e fundit, gjërat do të ndryshojnë për ju. Ju shpesh mund të përjetoni humor të keq, dhe ky mund të jetë një zhgënjim i vërtetë. Gjendja juaj emocionale mund të ndikojë në mënyrën se si ndihet trupi juaj. Sigurohuni që të kujdeseni për ndjenjat tuaja, si dhe për trupin tuaj.

Shigjetari

Ju ndoshta do të jeni shumë i zënë sot, gjë që mund t’ju përshtatet fare mirë. Kjo mund të funksionojë në favorin tuaj nëse keni disa punë për të përfunduar. Të qenit aktiv dhe kryerja e gjërave do të jetë e natyrshme për ju. Në marrëdhënien tuaj dashurore mund të ketë pak luhatje.

Bricjapi

Aftësia juaj për të mbrojtur vendimet tuaja dhe për të mos lënë të tjerët të ndikojnë tek ju mund të rritet. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë nëse keni arritur në një rezolutë që zgjidh një problem. Të tjerët shpesh mund të përpiqen të ndryshojnë vendimet tuaja. Ndoshta kjo është për shkak se ata kanë sukses, por jo sot.

Ujori

Ju mund të ndjeni një nevojë të vërtetë për të lëvizur sot. Pothuajse të gjithë preferojnë aktivitete të qeta, libra dhe art. Por shëndeti juaj mund të ketë probleme nëse nuk jeni aktiv, Ajri i pastër, ushtrimet dhe rrezet e diellit janë jetike për mirëqenien tuaj.

Peshqit

Sot, me siguri do të keni në dispozicion shumë energji për t’u angazhuar në të gjitha llojet e aktiviteteve. Përfundoni çdo punë që e keni lënë pas dore. Sa i përket aspektit sentimental, përpiquni t’i çoni gjërat në një nivel tjetër.


Send this to a friend