VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 3 NËNTOR 2016

By | November 3, 2016

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 13-19 KORRIK 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Gjate kësaj periudhe do te mbizotërojë qetësia, bashkëpunimi dhe mirëkuptimi ne jetën ne çift. Klima do te jete shume e ngrohte. Dashuritë me shikim te pare nuk do te mungojnë për beqaret. Hiqeni medoemos turpin nëse doni te krijoni një lidhje te bukur dhe te ndiheni mire. Ne planin financiar do i shihni gjerat me realizëm. Tregohuni me te matur me shpenzimet dhe çdo gjë do shkoje me se miri. Sido qe te jete puna shmangni marrjen e huave. Shëndeti do jete shume i mire. Do jeni edhe me te forte fizikisht. Ne sektorin profesional kërkohet me tepër vigjilence. Konkurrentet do kërkojnë t’iu prishin pune dhe t’ua zënë vendin. Kujdes! Familja nuk do ketë probleme.

Demi21. prill – 21. maj

Merkuri do jete i pozicionuar mire ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Do mund te zgjidhni edhe problemet qe keni pasur dhe do vendosni disa rregulla. Beqaret do zënë miq te rinj pa e ditur se dikush prej tyre mund te behet person me i afërt. Tregohuni sa me te hapur dhe mos kini frike te provoni gjera te reja. Financiarisht do iu mbështesin disa te afërm. Kjo nuk do te thotë qe meqë nuk janë leket tuaja te shpenzoni pa kursim. Për sa i përket shëndetit, nuk do iu mungoje rezistenca, por do keni disa probleme me shtyllën kurrizore. Kujdes me ngritjen e peshave shume te renda. Ne pune duhet te jeni sa me origjinale dhe te pavarur. Ne këtë mënyrë te gjithë do te njohin vlerat tuaja te vërteta dhe do iu çmojnë shume. Familja do kaloje një jave te qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Jupiteri do iu shtyje te tregoheni te mbyllur ne jetën tuaj ne çift. Kujdes sepse partneri mund ta keqinterpretoje këtë sjellje tuajën. Ndryshoni sa me pare. Beqaret do kenë takime, por nuk duhet t’i ngjisin shkallet dy e nga dy. Merrini gjerat shtruar. Financat do jene mjaft te privilegjuara. Nuk do shpenzoni kuturu dhe kjo do jete pika me e forte. Vazhdoni ne këtë rruge dhe do e shihni qe buxheti do te rritet. Shëndeti do jete i mire. Jo vetëm qe do keni rezistence te mire fizike, por organizmi do luftoje edhe te gjitha sulmet e mikrobeve apo viruseve. Ne pune do jeni mjaft optimiste dhe luftarake. Nuk do ndaleni derisa te arrini majat dhe do ia arrini qëllimit. Ne familje bëni kujdes. Mos kërkoni me çdo kusht te impononi mendimin tuaj, lërini te shprehen te tjerët.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Fati do iu buzëqeshë gjate kësaj jave ne planin sentimental. Përfitoni sa me shume për ta konsoliduar lidhjen ekzistuese dhe për te vendosur ekuilibër. Beqaret do bëjnë edhe çmenduri vetëm e vetëm qe ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Gjithçka do jete e lejuar nëse nuk e teproni. Nëse do iu duhet te ndërmerrni rreziqe ne planin financiar mire është t’i bëni llogarite me kujdes. Ka shume mundësi qe dëshirat t’iu realizohen. Për te pasur një shëndet me te mire duhet te merreni pak me aktivitet fizik dhe te kujdeseni për ushqimin. Shikojini mire edhe datat e skadimeve. Ne pune, ndryshe nga çfarë presin te gjithë ju do mund te realizoni projekte te mëdha. Menaxhojeni mire euforinë ne mënyrë qe mos bëni gabime te padëshiruara. Familja do jete e animuar.

Luani23. korrik – 22. gusht

Do keni një nevoje te parrezistueshme sot për liri. Flisni me partnerin dhe mos bëni asgjë sipas mendjes suaj nëse nuk doni qe ta humbni atë. Beqaret do kenë ndryshime pozitive ne jetën e tyre. Do jeni joshës dhe vetëm me shikime do tërhiqni vëmendjen e te tjerëve. Do iu jepet mundësia edhe te përzgjidhni mes një grupi pretendentësh. Rezistojini dëshirës se shfrenuar për te shpenzuar pa limit. Buxheti nuk do jete shume i qëndrueshëm dhe gabimet duhen shmangur sa me shume. Shëndeti nuk do jete problematik, përkundrazi do jeni plot gjallëri dhe energji. Ne pune do jeni te ndershëm dhe besnike. Shefat do e kuptojnë dhe mund te keni edhe te papritura te këndshme. Prisni dhe do e shihni. Klima ne jetën familjare do jete e ngrohte.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Saturni do ndikoje tek jete juaj ne çift gjate kësaj jave. Lidhja do bëhet me serioze dhe me e thelle. Do jeni sensuale dhe sharmante. Ju beqare nuk duhet t’i besoni shume pamjes se jashtme te personave sepse do zhgënjeheni shpejt. Një person jo fort i bukur ne pamje mund te jete shume here me i bukur ne shpirt. Situata financiare do filloje te konsolidohet dalëngadalë. Tregohuni te duruar. Shmangni lodhjen e madhe fizike gjate kësaj periudhe nëse nuk doni te keni probleme shëndetësore. Çlodhuni here pas here dhe bëni pak yoga për te hequr stresin. Nëse nuk jeni te kënaqur nga situata qe është krijuar ne pune flisni me shefat dhe qartësojini gjerat. Mundi juaj duhet te shpërblehet ne mënyrën me te mire. Ambienti familjar do jete shume i mire.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Gjate gjithë kësaj jave do jeni me te këndshëm dhe me humor me te mire sesa një jave me pare. Do ia kaloni mire me partnerin tuaj dhe mund te përgatisni edhe pushimet bashke. Beqaret ka shume mundësi te provojnë emocione te forta. Gjithsesi qëndroni te kthjellet dhe realiste. Financat nuk do jene te stabilizuara dhe duhet një riorganizim dhe me shume maturi. Do ia dilni! Rezistenca fizike nuk do jete shume e mire, kështu qe duhet pasur shume kujdes. Edhe imuniteti do jete i dobët. Periudhe e shkëlqyer për jetën profesionale. Karriera juaj do beje hapa te mëdha përpara dhe do jeni entuziaste gjate gjithë kohës. Kushtojini pak me shume kohe familjes.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Ndiqni këshillën e Saturnit këtë jave. Tregohuni sa me tolerante me partnerin nëse doni te jeni te qete dhe te mos keni probleme. Nëse jeni beqare dhe iu mungoje dashuria, kësaj jave do iu jepen mundësi shume te mira. Mos i humbni por përfitoni sa te mundni. Disa do kenë edhe surpriza qe as qe i kishin imagjinuar ndonjëherë. Ne planin financiar nuk duhet t’i besoni shume instinktit sepse do humbni. Bëjini mire llogarite. Shëndeti nuk do jete dhe aq i mire. Mos e duroni lodhjen sepse do keni shqetësime. Ne planin profesional do filloni projekte shume te rëndësishme. Ne përgjithësi nuk do ketë probleme. Familja do jete ne krahun tuaj dhe do iu ndihmoje për gjithçka.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Edhe pse do keni ndonjë mosmarrëveshje te vogël me partnerin tuaj gjate kësaj jave, do i kaloni shume shpejt ato dhe do rivendosni komunikimin. Beqaret do ndikohen se tepërmi nga Venusi. Shprehini ato qe ndjeni pa frike sepse vetëm kështu do mund t’i tregoni personit tjetër qe e pëlqeni. Financat do jene te favorizuara. Me ne fund do kryeni disa transaksione te rëndësishme. Nëse i shpenzoni me maturi energjitë qe keni edhe shëndeti do jete i mire gjate kësaj jave. Mund te keni vetëm ndonjë problem te vogël me muskujt. Pritet qe edhe jeta profesionale te shkoje mire. Mundohuni vetëm te mos konflikoheni shume me koleget. Familja pa probleme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do kaloni momente te mrekullueshme sot me atë qe dashuroni. Askush nuk do mund ta turbulloje lidhjen tuaj. Mundohuni vetëm mos bëheni me shume sesa duhet kapricoze. Beqaret do kenë takime te papritura dhe me shume emocione. Bëjini sytë katër sepse mund te ndesheni me personin e ëndrrave. Jo vetëm qe financat do jene te mira, por mund te ketë edhe përmirësime ta papritura. Shëndeti nuk do jete shqetësues, por mire do te ishte te çlodheshit here pas here. Do keni nevoje. Plutoni do iu beje me dinamike ne planin profesional. Do realizoni te gjitha ato qe keni dëshiruar dhe do jeni optimiste për te ardhmen. Familja do jete e lumtur.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Kësaj jave Venusi do ndikoje pozitivisht ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni as probleme dhe as mosmarrëveshje, por do kaloni një periudhe te qete. Beqaret nuk do kenë aspak besim tek vetja dhe do iu bien me shkelm edhe mundësive qe do iu jepen. Do iu lejohet te merrni edhe ndonjë hua për te kryer projekte te rëndësishme. Shume shpejt këto te fundit do japin rezultate dhe buxheti do te rritet ndjeshëm. Do keni ndonjë shqetësim te vogël me shëndetin, por nuk duhet te alarmoheni. Do i kaloni shume shpejt ato dhe do riktheheni ne forme. Ne pune mos kërkoni gjera te pamundura por tregohuni sa me realiste. Tregohuni te moderuar edhe me ambiciet. Marrëdhënia me familjaret do jete e mire.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jave e bukur kjo për te gjitha ata qe janë ne një lidhje, qofte kjo e zyrtarizuar apo jo. Do ketë pasion por do tregoheni edhe te arsyeshëm. Se bashku me partnerin do mund te zgjidhni çdo problem qe keni pasur. Beqaret mjafton te kenë vullnet dhe do e kenë te lehte te bëjnë për vete atë qe do pëlqejnë. Me financat nga ana tjetër do keni probleme goxha te mëdha. Mos i ndërlikoni me dorën tuaj gjerat dhe shmangni shpenzimet e tejskajshme. Për te pasur shëndet te mire nuk duhet te neglizhoni higjienën personale. Merkuri do sjelle surpriza te këndshme ne planin profesional. Do ndiheni shume te gëzuar pasi te merrni një lajm shume te mire per te ardhmen. Familja do jete e qete.

HOROSKOPI E HËNË 13 KORRIK 2020

Dashi
Mund të ketë shumë joefikasitet në grupin tuaj sot. Të gjithë po ndjekin tekat e tyre dhe humbasin vëmendjen në atë që do të ishte më e mira për të gjithë. Ju e shihni këtë, kështu që ju keni një detyrim t’i ndihmoni të tjerët.

Demi
Ajo që dikur ju dukej si një ide e egër për ju papritmas duket mjaft e arsyeshme. Ju jeni duke evoluar pozicionin tuaj për çështje të ndryshme duke befasuar disa nga njerëzit që ju njohin prej vitesh. Dikush mund t’ju pyesë për këtë dhe do të keni të gjitha përgjigjet që të duhen në majë të gjuhës.

Binjakët
Ju duhet të ndani mendimet tuaja të hapura dhe këndvështrimin e ri me dikë që mendon ndryshe. Përhapni iluminizmin përreth. Të jesh udhëheqës është diçka për të cilën jeni mjaft i aftë, edhe pse nuk është gjithmonë gjëja juaj e preferuar. Të qenit i rritur është e nevojshme ndonjëherë.

Gaforrja
Kur mund të mësoni të jeni fleksibël me një person kokëfortë, mund të mësoni të bëni pothuajse gjithçka! Në aspektin sentimental, gjasat janë që të nisin një raport të ri që mund të rezuktojë shumë e shëndetshme.

Luani
Ju mund të mendoni se komentet negative ose lojërat e pushtetit nga njerëzit e tjerë nuk kanë asnjë lidhje me ju, por drama e tyre ju kanë shkaktuar pengesa, Nëse ndjeni nevojën për distancë, bëjeni këtë më shpejt nga sa e kishit menduar.

Virgjëresha
Kasti i personazheve në jetën tuaj mund të fillojë të ndryshojë ndjeshëm, dhe mënyra juaj e rregullt e të bërit të gjërave do të duhet të ndryshojë për të akomoduar të gjitha fytyrat dhe energjitë e reja. Ndërsa për disa njerëz kjo mund të krijojë pakënaqësi, ju do të shijoni paparashikueshmërinë e ditës.

Peshorja
Ju keni qenë gjithmonë kuriozë për gjëra që janë jashtë përvojës tuaj, por sot ky kuriozitet po ju çon drejt shpërqendrimit! Ju duhet të përfshiheni në diçka nga një kulturë tjetër sot: të shikoni një film të huaj, të dëgjoni muzikë nga një vend tjetër, ose të ndërmerrni udhëtimet që nuk i keni bërë kurrë më parë.

Akrepi
Dikush me të cilin nuk shiheni zakonisht me sy me sy ka gjëra të rëndësishme për t’ju mësuar nëse ju pëlqen apo jo. Tani për tani, ju duhet t’u jepni atyre pak kohë dhe të përpiqeni për të respektuar të drejtën e tyre për të folur, edhe nëse i urreni ato që thonë! Kjo do të vendosë tonin për një dialog të ndershëm.

Shigjetari
Gjithçka do të jetë argëtuese për ju sot. Ju po transmetoni pak energji argëtuese, flirtuese dhe njerëzit nuk do të jenë në gjendje t’ju rezistojnë. Mos u habitni nëse dikush ju jep ndonjë kontakt me sy. Nëse jeni beqar, kjo mund të jetë një ditë që ndryshon jetën për ju.

Bricjapi
Aftësitë tuaja analitike janë të mprehta tani, kështu që përdorni ato për të bërë zgjedhje në lidhje me shëndetin e financave tuaja. Por mos u përpiqni t’i përdorni ato në marrëdhëniet tuaja personale! Njerëzit nuk janë llogari bankare dhe nuk kanë norma shkëmbimi.

Ujori
Energjia juaj mund të vendosë bazat për një ditë veçanërisht produktive. Të paktën një person i fuqishëm do të jetë në krahun tuaj sot. Mos u ndjeni shumë i befasuar nëse dikush ju ofron një shans për të shfaqur disa nga aftësitë tuaja në një fazë shumë të rëndësishme.

Peshqit
Fantazitë e ditës ofrojnë praktikë të shkëlqyeshme për ato plane të reja që dëshironi të ndiqni. Pra, eksploroni një rrugë të re. Synoni për lartësi të reja dhe imagjinoni se si do të shkonin gjërat nëse ju shëtisni të gjithë botën.

HOROSKOPI E DIEL 12 KORRIK 2020

Dashi
Do ta nisni ditën me shumë energji. Rrini në kontakt me miqtë e ngushtë dhe shihni seç po ndodh rreth tyre. Nëse merrni një lajm të keq prej tyre, tregohuni vullnetar për t’i ndihmuar.
Demi
Të mbash emocionet nën kontroll nuk është edhe aq e lehtë. Ka gjasa ta keni të vështirë të zbuloni se çfarë po ju shqetëson realisht. Qëndroni pak kohë vetëm, në mënyrë që të ndiheni të qartësuar.
Binjakët
Do të përjetoni shumë ndryshime së shpejti. Do ta keni të vështirë të jetoni momentin aktualisht. Sa i përket lidhjes suaj në çift, përpiquni të gjeni pak kohë dhe të reflektoni rreth ndodhive të fundit.
Gaforrja
Pika e fortë e qëndrimit për ju sot do të jetë mirëkuptimi i njerëzve. Do të jeni në sinkron me të gjithë, çfarë do t’ju sjellë harmoni dhe shumë argëtim. Hiqni dorë nga kujdesi i tepërt dhe lërini gjërat të marrin rrugën e tyre.
Luani
Një prej miqve tuaj do të ketë një këshillë mjaft të mirë për ju, ndaj merrjani për bazë. Ndërkohë, bëni kujdes nga disa persona të tjerë të cilët përpiqen të realizojnë planet e tyre duke përfituar prej jush. Tregohuni dëgjues i mirë, por mos ndryshoni qëndrim.
Virgjëresha
Pavarësisht se mund të përballeni me zhgënjim gjatë ditës së sotme, mos e humbisni energjinë. Mos u përpiqni të kuptoni çdo mister. Nuk mund të gjeni përgjigjen e çdo pyetje në mënyrë që të keni situatën nën kontroll.
Peshorja
Sot, burimi juaj më i madh i frymëzimit do të jenë njerëzit me të cilët ndesheni. Mendohuni thellë dhe mund të kuptoni se si të përfaqësoni më saktë veten. Një takim i rastësishëm mund t’ju japë një ide se çfarë të bëni për një mik të ngushtë.
Akrepi
Nëse nuk jeni të sigurt dhe keni dyshime lidhur me një çështje të caktuar, mos hezitoni të pyesni. Problemet në pritje duhet të zgjidhen së shpejti dhe ju e dini se duhet të filloni diku, fillimisht duke menduar pozitivisht.
Shigjetari
Energjia që ju transmetojnë miqtë tuaj është një nga mbështetjet me te mëdha. Ata janë të gatshëm të jenë kudo për ju nëse do te keni nevojë. Kjo do të thotë që nëse keni pritur të bëni një ndryshim në drejtimin e jetës suaj, kjo është koha e duhur për ta bërë.
Bricjapi
Bëhuni kreativë dhe mendoni lidhur me qasjen tuaj në një situatë të caktuar. Nëse do t’i shkruani një letër dashurie partnerit/partneres suaj, do ta bëni edhe më interesante marrëdhënien romantike. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.
Ujori
Bëni kujdes me shpenzimet që do kryeni këto kohë. Nëse keni vendosur të blini diçka të re, bëni pak durim. Fakti që këtë periudhë mund të keni shumë para në dispozicion, nuk do të thotë që duhet t’i shpenzoni të gjitha menjëherë.
Peshqit
Kohët e fundit ka pasur disa episode që kanë ndikuar negativisht në rrethin tuaj shoqëror. Por sot gjithçka do të sqarohet dhe ju do të ndjeni se çdo gjë ka kaluar. Marrëdhënia me paratë do të jetë e vështirë këto ditë.

HOROSKOPI E SHTUNË 11 KORRIK 2020

Dashi
Më në fund po arrini të kuptoni sferën e vërtetë të punës që duhet të bëni sot, në një partneritet romantik ose në një miqësi. Asnjë detyrë nuk është shumë e vështirë për ju, veçanërisht nëse jeni me këmbë në tokë dhe të sinqertë për mënyrën se si ndiheni.
Demi
Do të provoni disa gjëra të reja sot, gjë që është e mirë. Por për të mbajtur qëndrimin e duhur, duhet të mbani mend se jo të gjitha këto gjëra të reja do të përfundojnë me sukses. Lajmi i mirë është se çdo shteg që do të ndiqni do t’ju çojë në një vend më të ndriçuar. Do të mësoni më shumë nga gabimet sesa sukseset.
Binjakët
Jo të gjithë janë në të njëjtin ritëm me ju dhe nuk duhet të përpiqeni t’i nxitoni ata për të arritur në vendin ku jeni. Nuk është shumë e vështirë të shihet se çfarë i mban ata mbrapa, por vetëm sepse e kuptoni problemin nuk do të thotë që mund ta zgjidhni. Kjo është çështja e tyre me të cilën duhet të merren.
Gaforrja
Personaliteti juaj i brendshëm po vjen tani me forcë të plotë, gjë që mund të bëjë që kjo ditë të shkojë vërtet mirë ose me të vërtetë keq. Varet shumë nga njerëzit që ju rrethojnë. Nëse do të jeni me njerëz që janë të etur për të dëgjuar idetë tuaja të mira, gjërat duhet të shkojnë shumë mirë. Sigurohuni që e njihni audiencën tuaj sot!
Luani
Në gjithçka që ju bëni sot, entuziazmi juaj do të flluskojë dhe do të prekë të gjithë rrethin tuaj. Përhapja e buzëqeshjeve është diçka që ju do të bëni pa ndonjë përpjekje shtesë, dhe kjo do të krijojë një reagim zinxhir. Kjo është një ditë e mrekullueshme për çdo lloj situate dhe mund të jeni në fokus, nëse e lejoni veten.
Virgjëresha
Disa lajme të mëdha po vijnë sot tek një anëtar i rrethit tuaj shoqëror, dhe mund të ketë disa reagime dramatike dhe emocionale. Kjo është diçka për të cilën keni dyshuar për shumë kohë, kështu që lajmet nuk do të jenë shumë më të rëndësishme për ju. Do të argëtoheni kur shikoni sesi njerëzit i marrin lajmet.
Peshorja
Kini besim tek njerëzit që janë në pushtet tani edhe nëse nuk i njihni shumë mirë. Ata dinë më shumë për atë që po ndodh. Në aspektin sentimental, do t’ju duhet të tregoni më shumë guxim për t’u përballur me faktet. Me shpenzimet do t’ju duhet të tregoni më shumë kujdes.
Akrepi
Komunikimi juaj joverbal po flet më shumë sesa fjalët tuaja sot, dhe është duke dërguar mesazhe për të cilat nuk jeni të vetëdijshëm. Për të bërë një lojë të sigurt, duhet të mbështeteni më shumë në mjetet elektronike për të marrë mesazhet tuaja. Kjo mund t’ju jap një avantazh të madh gjatë ditëve të ardhshme, sepse do të keni mundësi t’i mbani gjërat mirë dhe zyrtare.
Shigjetari
T’i bësh lajka dikujt në mënyrë që të merrni atë që dëshironi është një taktikë plotësisht legjitime, por nëse mbështeteni në të shumë shpesh me të njëjtët njerëz, do të fillojë të humbasë kuptimin. Sot është momenti që të tregoheni i hapur dhe i sinqertë. Do të shikoni se do të vlerësohet më shumë.
Bricjapi
Energjia dhe qëndrueshmëria juaj janë të forta, kështu që çdo veprimtari e orientuar nga qëndrueshmëria që keni planifikuar për sot do të jetë e lehtë për ju! Takimet e gjata ose ngjarje të tjera potencialisht të mërzitshme nuk do t’ju shqetësojnë aspak. Mendja juaj do të qëndrojë aktive dhe do t’ju mbajë të argëtuar. Shumë ide të shkëlqyera do të vijnë duke u zbërthyer nga imagjinata juaj.
Ujori
Ju keni ecur me ritëm intensiv për një kohë të gjatë dhe shenjat e lodhjes mund të fillojnë të shfaqen sot. Ju duhet të rishikoni se çfarë është në pjatën tuaj dhe të kuptoni se cilat gjëra mund t’i vendosni në pjatën e dikujt tjetër. Asgjë nuk do t’ju ndihmojë të relaksoheni derisa t’i jepni vetes kohë të mjaftueshme për të lënë në harresë presionet e jashtme.
Peshqit
Ju nuk mund të merrni gjithçka seriozisht në mënyrë të vazhdueshme kështu që shijoni pak pushime në mes të punës. Në aspektin sentimental, sot mund të futeni në disa dyshime që nuk i bëjnë mirë askujt. Komunikimi me partnerin do të jetë çelësi i suksesit tuaj.

HOROSKOPI E PREMTE 10 KORRIK 2020

Dashi

Nuk përjashtohet mundësia që ju të vendosni që të ndërprisni lidhjet me persona që i keni ndjerë të largët. Në këtë formë do të ndiheni më qetë.

Demi

Nuk është e lehtë të mbani nën kontroll emocionet tuaja. Gjatë kësaj periudhe edhe paratë mund të jenë problem. Kështu që bëni mirë që të shmangni shpenzimet e çmendura dhe investimet e nxituara.

Binjakët

Çdo lidhje e re qoftë në dashuri apo në miqësi duhet përballuar me optimizëm dhe kurajo. Gjatë kësaj dite, mund të bëni njohje të reja dhe sjellja juaj do të jetë vendimtare për të përcaktuar nivelin e ri në të cilin do të kalojnë.

Gaforrja

Qielli i kësaj të premteje parashikon tension. Nuk duhet të harroni se Venusi ndodhet në shenjën tuaj dhe kjo do të sjellë njohje të reja dhe miqësi të sinqerta.

Luani

Gjatë kësaj dite do të ndiheni nën presion dhe disa mund t’iu japin të drejtë vetëm për të shmangur konfrontimet. Fatmirësisht fundjava sjell disa këshilla dhe emocione më shumë.

Virgjëresha

Është momenti për të menduar për një jetë të re. Po ashtu do keni mundësi që të merreni me një projekt të madh i cili do të marrë jetë në vjeshtë dhe më konkretisht mes tetorit dhe dhjetorit.

Peshorja

Kjo ditë do ju ndihmojë që të rigjeni besimin në vete. Në punë doni që të vlerësoheni për punën e bërë këto ditë, por kjo gjë do të ndodhë brenda pak ditësh, ndaj bëni durim.

Akrepi

E premtja do të sjellë përmirësim të pjesshëm, pasi nga ana mendore jeni shumë të stresuar dhe të lodhur. Këshillohet që të ulni ritmin dhe të mendoni më shumë për mirëqenien tuaj.

Shigjetari

Kjo ditë ju fton që të bëni më shumë dhe të përjetoni emocione të reja. Dallim do të bëjë sjellja që do të manifestoni ndaj atyre që keni përreth dhe që ju duan.

Bricjapi

Kjo periudhë përfaqëson për ju një lloj lirie. Shumë prej jush janë përballur me një krizë kohëve të fundit, por fatmirësisht situata po kthehet në normalitet ndaj merrni frymë lirisht.

Ujori

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur dhe nën presion, për shkak të disa probleme që keni pasur në punë. Prej tyre do të kushtëzohet jeta juaj private dhe sentimentale.

Peshqit

Prania e Venusit dhe Hënës në shenjën tuaj, ju bënë më të fortë. Kujdes duhet treguar në fundjavë, pasi ardhja e saj do të sjellë edhe ndonjë vuajtje apo lëndim.

HOROSKOPI E ENJTE 9 KORRIK 2020

Dashi

Ekziston mundësia të përballeni me keqkuptime në lidhjen tuaj romantike. Ka gjasa që partneri/partnerja juaj të shfaqë mosbesim ndaj jush sot. Nëse po kërkoni një ndryshim në aspektin profesional, gjasat janë që të mos ju realizohen pritshmëritë.

Demi

Afrimi me dikë tjetër është një ndjesi shumë e dobishme për ju tani, por gjithashtu mund të ndikojë negativisht në ndjenjën tuaj për pavarësi. Po kaloni një tranzicion të mrekullueshëm në jetën, të cilën duhet ta shijoni maksimalisht.

Binjakët

Është koha të kërkoni ndihmën që ju nevojitet. Ka njerëz që mund t’ju ndihmojnë veçanërisht në aspektin profesional. Përqëndrohuni tek ajo çfarë ka më shumë rëndësi për ju.

Gaforrja

Përpiquni të kuptoni se çfarë fshihet pas veprimeve të fundit të personave tuaj të afërt. Çdo sjellje e çuditshme mund të nisë të ketë kuptim. Një mik i vjetër mund t’ju shfaqet sërish.

Luani

Do të përballeni me plot mundësi dhe do të jeni të mbushur me frymëzim! Është koha e duhur të rrezikoni për një lidhje romantike dhe të jeni pak më të guximshëm për ndonjë flirtim. Në aspektin profesional, gjërat duken të qëndrueshme.

Virgjëresha

Jo çdo kush mund të jetë i preferuari juaj, por përpiquni t’i njihni më shumë njerëzit. Shihni me vëmendje veprimet e tij/saj dhe do ta kuptoni që është ndryshe nga çfarë menduat në fillim. Ndoshta sjellja e personait në fjalë që mund t’ju ketë vënë në dyshim, e ka një shpjegim.

Peshorja

Përpiquni që të gjitha bisedat t’i realizoni ballë për ballë. Përqëndrohuni mirë dhe do të shihni të gjitha mesazhet që të tjerët nuk i shohin. Pavarësisht një problemi të vogël që mund të hasni në aspektin profesional, gjithçka tjetër do të kalojë qetësisht gjatë ditës së sotme.

Akrepi

Sado të stresuar që mund të jeni ndjerë kohët e fundit, do të ndiheni më të lehtësuar sot. Arritja e synimeve mund të duket e vështirë, por gjithçka do ecë mbare falë edhe mbështetjes së disa personave.

Shigjetari

Edhe pse mendoni se mund të jeni shumë të ngarkuar, sërish do të keni energji për të realizuar të gjitha planet tuaja. Shmangni çdo investim afatgjatë. Udhëtimet do të ishin të dobishme, por pa shpenzuar shumë.

Bricjapi

Do të jeni totalisht në sinkron me dikë pranë jush, saqë do të mendoni se mund të lexoni mendimet e njëri-tjetrit. Madje ka gjasa të përfundoni edhe fjalitë e njëri-tjetrit, çfarë do t’ju argëtojë pamasë. Sa i përket aspektit financiar, do të jetë një ditë e mirë.

Ujori

Edhe pse mund të ndjeheni sikur në këto momente po ju ndodhin shumë gjëra, do të jeni në gjendje të shijoni çdo pikë të vetme të vullnetit të mirë që po vjen në rrugën tuaj. Miqtë dhe anëtarët e familjes do ju bëjnë të skuqeni dhe të buzëqeshni njëkohësisht. Përpiquni që emocionet pozitive që ata ju dhurojnë, t’ua ktheni.

Peshqit

Nëse jeni duke udhëhequr një grup sot, përpiquni t’i dëgjoni të gjitha idetë e anëtarëve të grupit. Kërkoni që të keni pranë vetes njerëzit tek të cilët besoni. Sa i përket aspektit financiar, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

HOROSKOPI E MËRKURË 8 KORRIK 2020

Dashi

Mënyra më e mirë për të sfiduar veten është të eksplorosh diçka të re. Madje ka gjasa që në fund të ndiheni krenar për këtë duke marrë parasysh rezultatin që mund të keni. Nëse keni ndonjë fobi, sot është dita për ta mundur atë.

Demi

Bëni kujdes nga personat që përpiqen t’ju afrohen sot me çdo kusht, pasi është e sigurt që nuk e kanë aspak pozitivisht. Nëse dikush përpiqet të komplimentojë vazhdimisht, po përpiqet të kërkojë diçka prej jush. Mos lejoni askënd të përfitojë prej jush.

Binjakët

Marrëdhënia në çift do t’ju shkojë mirë. Të dy jeni partnerë të mirë, por herë pas here duhet të bini në kompromis. Ka gjasa që t’ju duhet të hiqni dorë i pari ndonjëherë, vetëm për të ruajtur marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Asgjë nuk është e qetë siç duket aktualisht. Bëni kujdes me informacionet që mund t’ju vijnë. Jo gjithçka mund ta ndani me miqtë tuaj të ngushtë.

Luani

Është koha të bëni plane për pushimet. Ndoshta nuk e dini se kur mund të ndodhë kjo, por gjithsesi rekomandohet të bëni planifikimet. Sa i përket apektit profesional, rekomandohet të vlerësoni disa opsione që mund t’ju dalin përpara.

Virgjëresha

Mos u nxitoni me veprimet para se të jeni vërtet gati. Para se të nisni diçka, përfundoni ato me të cilat po merreni aktualisht. Nëse keni ndërmend të nisni një marrëdhënie të re, sigurohuni që të shkëputeni plotësisht nga lidhja e mëparshme.

Peshorja

Ndiqni impulset tuaja, pavarësisht sesa e gjatë mund të jetë rruga. Gjetja e një interesi të ri apo aspekti në karrierë është dhurata më e mirë që mund t’i jepni vetes aktualisht.

Akrepi

Nuk mund të ndiheni përgjegjës për sjelljen e të tjerëve, ndaj mos u ndjeni keq nëse dikush pranë jush bën një koment të papërshtatshëm. Madje rekomandohet të mos jepni këshilla, nëse dikush nuk ua kërkon vetë një gjë të tillë.

Shigjetari

Do të jeni pikërisht aty ku duhet lidhur me një çështje të caktuar. Do të ndiheni të lumtur sot dhe do të keni vërtet arsye për këtë. Personat rreth jush do t’ua bëjnë gjërat edhe më të lehta për të arritur atë që doni.

Bricjapi

Mënyra më e mirë për të marrë frymëzim në jetën tuaj do të jetë të merrni shembull dikë që ka arritur majat. Do të dëshironi të zhvilloni biseda serioze për çështje të rëndësishme. Megjithatë bëni kujdes, pasi dikush mund të keqinterpretojë fjalët tuaja.

Ujori

Ekziston mundësia të pengoheni në iniciativat tuaja duke iu prishur planet në minutën e fundit. Kjo situatë mund t’ju dëshpërojë, megjithatë sa i përket gjendjes sentimentale duket se gjithçka është në formën e duhur.

Peshqit

Lërini mënjanë thashethemet, nëse nuk doni që t’ju akuzojnë pa qenë i përfshirë. Sa i përket aspektit ekonomik, gjendja duket e qëndrueshme. Një angazhim i papritur mund t’ju detyrojë të punoni deri vonë.

HOROSKOPI E MARTË 7 KORRIK 2020

Dashi

Është tjetër gjë të shpresosh shumë dhe tjetër gjë të refuzosh shanset e vërteta për sukses. Bëhuni realist. Nuk po bëni aspak mirë duke shpërfillur faktet me të cilat po përballeni.

Demi

Ndiqni ëndrrat tuaja. Mos lejoni askënd t’ju thotë se ajo çfarë dëshironi nuk do të realizohet asnjëherë. Keni vendosmërinë që ju duhet për të realizuar ato çfarë doni.

Binjakët

Sot ka gjasa të kuptoni vërtet ndjenjat për dikë. Mund të keni qenë konfuz gjatë kësaj periudhe, ndaj është mirë të qartësoheni për t’ju ndjerë edhe më të lehtësusar psikologjikisht. Vendosni çfarë dëshironi dhe ecni përpara.

Gaforrja

Mund të shihni përmirësim në jetën profesionale, mbi të gjitha për shkak se po ndërmerrni iniciativë më të madhe që ju çon në drejtime të reja. Përpiquni të relaksoni mendjen tuaj dhe të fuqizoheni me energji.

Luani

Disa persona në jetën tuaj po planifikojnë diçka për të cilën duhet të viheni në ndjeni. Është e sigurt që gjërat do të shkojnë më mirë nëse përfshiheni edhe ju. Sa i përket jetës në çift, gjithçka duket se do të shkojë mirë.

Virgjëresha

Ekziston mundësia të përballeni me vështirësi në punë sot, por rekomandohet të ndiqni intuitën. Çfarëdo që kërkoni në jetë mund të ndryshojë nga dita në ditë, prandaj merrni në konsideratë zhvendosjen e angazhimeve tuaja aktuale.

Peshorja

Mos u përfshini në punët e të tjerëve gjatë ditës së sotme. Kjo do t’ju shkaktonte vetëm probleme. Nëse angazhoheni në një projekt të ri, romancë apo punë, tregohuni mendje hapur dhe pranoni që gjithçka është e mundur.

Akrepi

Pavarësisht sesa të forta mund t’i keni emocionet, mund t’i përballoni. Mos u frikësoni nga ajo se çfarë ndjeni apo çfarë mund të keni frikë. Është koha të tregoheni të sinqertë nëse jeni të dashuruar me dikë.

Shigjetari

Një person pranë jush po kalon ndryshime të mëdha humori, ndaj bëni kujdes pasi nuk përjashtohet mundësia e një debati. Ka shumë gjëra për të cilat nuk mund të jeni të vetëdijshëm, dhe këto ndryshime ekstreme në sjellje mund të sjellin një fillim të ri

Bricjapi

Mund t’i vendosni një qëllim vetes, por njëkohësisht duhet të jeni edhe realist. Duke vepruar kështu mund të shkoni më lehtësisht drejt synimit tuaj. Përpiquni ta motivoni veten.

Ujori

Përgjithësisht ju jeni një person i hapur. Nuk keni asgjë për të fshehur, trandjes pse duhet të humbisni kohë duke fshehur gjëra? Megjithatë, është e rëndësishme të ruani privatësinë me çdo kusht.

Peshqit

Nuk është e nevojshme të nxisni të tjerë për t’iu dhënë informacionin që kërkoni, pasi energjia negative vetëm sa do t’i largojë ata. Tregohuni të duruar derisa të qartësohet gjërat.

HOROSKOPI I JAVËS 6-12 KORRIK 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Projektet e përbashkëta do iu afrojnë edhe me shume me njeri-tjetrin gjate kësaj jave. Lidhja juaj do behet me e forte dhe me e këndshme. Beqaret mund te kenë edhe dashuri me shikim te pare. Gjithsesi tregohuni vigjilente dhe mos bëni asgjë pa reflektuar mire. Me shume se kurrë do jeni te vendosur t’i menaxhoni me kujdes financat. Do ia dilni mbanë me sukses. Shëndeti nuk do jete dhe aq i mire. Do keni probleme me gjumin. Shmangni leximin e librave qe iu prekin, debatet apo edhe televizorin. Pengesat ne pune nuk do ua ndërpresin vrullin, përkundrazi ato mund te jene një shtyse qe ju te shkoni edhe me lart. Familja do iu sjelle mjaft kënaqësi.

Demi21. prill – 21. maj

Mjedisi yjor do te provokoje tension ne lidhjen tuaj gjate kësaj jave. Tregohuni te matur me çdo gjë qe do thoni ne mënyrë qe te mos keni probleme te mëdha. Për beqaret do jete një periudhe pozitive. Do e ndieni gjithnjë e me shume nevojën e dikujt dhe papritur ai do te shfaqet si me magji. Financat do kenë tronditje dhe përkeqësime. Ulni sa me shpejt shpenzimet e mëdha dhe mos bëni asnjë transaksion. Kujdesuni më shume për higjienën gjate kësaj kohe ne mënyrë qe te keni shëndet me te mire. Edhe pse puna ne ekip nuk iu pëlqen aspak, do jeni te detyruar ta pranoni. Beni durim dhe do e shihni qe arrini me shume sesa te ishit vete. Familja do jete e qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Periudhe shume bukur pritet te vije për jetën tuaj ne çift. Shume nga dëshirat tuaja do mund te realizohen Do jeni sensuale dhe do abuzoni me aftësinë joshëse. Ai qe keni ne krah do iu pëlqejë aq shume saqë as qe do i shkoje mendja për te pare dike tjetër. Beqaret duhet te bëjnë edhe pak durim. Një nga takimet qe do bëni këtë jave do mund te kthehet ne një lidhje mjaft interesante. Periudhe e favorshme për te organizuar financat. Mos hezitoni as te bëni ndonjë transaksion. Shëndeti do shkoje shume mire, madje edhe ata qe kane pasur probleme do te shërohen plotësisht. Ne pune do jeni shume te zotet dhe me ide te qarta. Do merrni edhe disa vendime te rëndësishme te cilat mund te ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen tuaj. Për familjen duhet te kujdeseni me shume.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Heshtja do jete armikja me e keqe e jetës suaj ne çift gjate kësaj jave. Edhe pse nuk jeni tip qe shpreheni shume duhet te bëni çmos t’i thoni ato qe mendoni. Beqaret do jene me te privilegjuar. Jo vetëm qe do takoni dike te veçante por do ia kaloni për mrekulli se bashku. Buxheti do filloje te përmirësohet ndjeshëm. Kjo nuk do te thotë qe ju duhet te shpenzoni pa limit. Nëse keni ndonjë problem te vogël shëndetësor përdorni çaj apo ilaçe bimore, mos e teproni me medikamentet. Kushtojuni pak me shume vëmendje problemeve financiare qe do iu dalin para. Shmangni krijimin e një atmosfere te zymte. Familja nuk di jete asnjë problem.

Luani23. korrik – 22. gusht

Tregohuni me tolerante dhe te kuptueshëm me partnerin tuaj gjate kësaj jave. Lëreni atë te shprehe mendimet e tij dhe mos i kërkoni te beje sakrifica te mëdha. Beqaret do jene magnetike dhe te parezistueshëm. Me ne fund do keni një takim interesant me dike qe do iu beje te lumtur. Mos e humbisni! Financat do jene me te mira sesa ju mendonit. Shpenzoni me maturi. Periudhe e favorshme për te nisur ndonjë diete dobësuese. Merruni edhe pak me shume me sport. Ne pune do harxhoni gjithë energjinë qe keni por do ecni goxha para. Shume shpejt do arrini edhe suksesin e shume pritur. Kushtojini pak me shume vëmendje familjareve. Do kenë nevoje për ju.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Nen influencën e Jupiterit do keni një jete shume te qete ne çift gjate kësaj jave. Do bashkëpunoni mjaft me atë qe keni ne krah dhe gëzimi do ua pushtoje edhe njëherë tjetër shpirtrat. Edhe jeta sentimentale e beqareve do jete e animuar. Do keni disa surpriza shume te këndshme qe do ua shtojnë dëshirën për te jetuar. Shpenzojini me kursim paratë sepse situata financiare nuk është aspak e favorshme. Venusi do ndikoje tek shëndeti. Ne përgjithësi ai do jete i mire, por mos abuzoni aspak me lodhjen. Ne pune askush dhe asgjë nuk do iu pengoje te shkoni atje ku keni synuar gjithmonë. Përgatituni për sukses. Marrëdhënia me familjaret do te përmirësohet ndjeshëm.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Kjo jave do shkoje ashtu si e kishit menduar ju qe jeni ne një lidhje. Do e ndieni nevojën për te ndare ndjenjat dhe mendimet me partnerin. Bashkëpunimi do te përforcohet. Periudhe e trazuar për beqaret. Është mire te mos angazhoheni sepse gjërat nuk do shkojnë aspak mire. Influenca e yjeve do jete pozitive për planin financiar. Përfitoni sa me shume për te kryer transaksione te rëndësishme. Shëndeti do jete i mire. Do jeni dinamike dhe plot energji. Nuk do prekeni as nga viroza e stinës. Ne pune do jeni ambicioze dhe te vendosur. Do e arrini me shpejt sesa kishit menduar objektivin tuaj. ka mundësi te merrni edhe ndonjë shpërblim. Familja do te shkoje me se miri.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Fale influencës se madhe te planetëve ata qe janë ne një lidhje do kenë disa probleme. Nuk do bini dakord ne shume pika me partnerin dhe kjo do sjelle debate. Beni kujdes! Flirtet dhe aventurat do jene te shumta për beqaret. Gjithsesi tregohuni sa me diskrete dhe mos iu tregoni gjithçka personave qe do njihni. Me financat gjerat nuk do shkojnë shume mire. Tregohuni realiste dhe mos shpenzoni kuturu. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Do keni disa probleme nervore dhe anemike. Kujdesuni me shume për veten tuaj dhe sidomos me ushqimin. Ne pune do hidhni goxha hapa para, por mundohuni te ruani modestinë, mos u bëni mendjemëdhenj. Familja mire.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Çështjet e zemrës do shkojnë me se miri gjate kësaj jave. Edhe ata qe kane pasur probleme serioze mund ta konsolidojnë lidhjen. Beqaret duhet te mendohen mire para se te fillojnë një angazhim sepse ka disa gjera qe do ndryshojnë ne jetën e tyre. Ne planin financiar nuk do keni fat kështu qe bëni medoemos një riorganizim te buxhetit dhe shmangni shpenzimet. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire vetëm se hera herës mund te ndiheni pak nervoze. Mos u shqetësoni. Ne pune do keni ide shume te mira qe duhet t’ua propozoni shefave. Mos u druani por shprehuni sa me lirisht. Ata do iu vlerësojnë jashtëzakonisht. Marrëdhënia me familjaret do te ekuilibrohet.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Jeta juaj ne çift do jete shume e ndërlikuar gjate kësaj jave. Do keni edhe përballje te forta me partnerin te cilat mund t’iu çojnë edhe ne marrjen e vendimeve te rëndësishme. Beqaret nga ana tjetër do jene me fat dhe do mund te takojnë persona shume te veçante. Mos kërkoni vetëm një aventure, por përqendrohuni tek një lidhje serioze dhe e qëndrueshme. Financat do kenë përmirësime te ndjeshme dhe te papritura. Shëndeti nuk do jete problematik. Do ndiheni ne forme dhe energjitë nuk do iu mungojnë. Qartësojini gjerat ne planin profesional ne mënyrë qe edhe e ardhmja te jete e siguruar. Nëse nuk e bëni, keni për te humbur shume. Familja nuk do ketë probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Hëna do ndikoje mjaft pozitivisht ne jetën tuaj sentimentale sot. Do kaloni një jave mjaft harmonike dhe te mbushur me surpriza. Beqaret do jene sharmante dhe do mund te realizojnë një takim mbresëlënës. Me ne fund do përjetoni emocionet qe kishit pritur prej kohesh. Tregohuni sa me te matur me financat. Situata nuk do jete aspak e favorshme dhe gabimi me i vogël mund t’iu kushtoje. Me shëndetin mund te keni shqetësime te vogla. Merrni masa, por mos abuzoni me medikamentet. Jeta profesionale do jete e privilegjuar. Ju do merrni shume iniciativa dhe do i arrini objektivat qe i kishit vene vetes. Tensioni do mbizotërojë ne familje. Beni kujdes!

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jave e bukur për te gjithë te dashuruarit. Do jeni sa pasiononte aq edhe te arsyeshëm. Do arrini te rregulloni edhe disa probleme te mëdha qe keni pasur dhe qe ua kishin turbulluar jetën. Yjet do ndikojnë pozitivisht tek jeta sentimentale e beqareve. Me ne fund do krijoni edhe ju një lidhje te sinqerte dhe te bukur. Me financat do keni goxha probleme. Kërkoni ndihme nëse nuk ia dilni dot vete. Mos neglizhoni asgjë qe ka lidhje me shëndetin sepse do keni shqetësime. Kushtojini me shume kujdes higjienës personale. Ne planin profesional do keni një surprize shume te bukur. Kënaqësitë qe do përjetoni do jete te papërshkrueshme. Familja do shkoje me se miri.

HOROSKOPI E HËNË 6 KORRIK 2020

Dashi
Shijoni momentin. Mos e teproni me kujdesin nëse vërtet doni të provoni emocionet që po kërkoni. Ecni përpara drejt mundësive të reja.
Demi
Përkushtojuni më shumë konkurrencës nëse vërtet doni të qëndroni në “lojë”. Mos u shqetësoni por tregohuni të vendosur. Ju mund t’ia dilni mbanë.
Binjakët
Ekziston mundësia që të mos ecni shumë shpejt me planet që keni bërë për ditën e sotme. Tregohuni shumë të kujdesshëm me personat që ju rrethojnë. Partneri/partnerja juaj do t’ju ndihmojnë shumë për të kuptuar se çfarë po ndodh.
Gaforrja
Dikush nga e kaluara mund t’ju nxisë disa emocione të papritura. Ndoshta nuk do të dini të silleni lidhur me këtë. Përpiquni të përqendroheni në gjëra të tjera në mënyrë që të largoni mendjen dhe të ndiheni më të qetë
Luani
Mund të keni qenë shumë të ngarkuar emocionalisht gjatë ditëve të kaluara, pavarësisht se nuk e keni shfaqur. Ka gjasa që të mos jeni duke vepruar ashtu siç duhet. Vendosini vetes një qëllim të caktuar dhe ndiqeni atë.
Virgjëresha
Vlerësoni këshillat e familjarëve para se të dilni nga shtëpia gjatë ditës së sotme. Ekziston mundësia të kaloni një ditë të trazuar. Nuk parashikohen zhvillime të veçanta në dashuri.
Peshorja
Do të përballeni me një punë të vështirë dhe do t’ju duhet të rrezikoni për të arritur atë çfarë dëshironi. Për aq kohë sa gëzoni respektin e të tjerëve, do të keni të gjitha të drejtat të mbroni pozicionin tuaj.
Akrepi
Përqendrohuni tek te afërmit tuaj sot, tek motivimet apo shqetësimet e tyre. Do t’ju duhet të kaloni përtej kufijve tuaj gjatë kësaj dite. Energjia pozitive që do t’ju jepni të tjerëve, do t’ju shpërblehet shumë shpejt.
Shigjetari
Do ta ndjeni shumë të nevojshme të bëni disa ditë pushim. Do të jeni në gjendje të mësoni më shumë rreth një çështjeje për të cilën keni qenë gjithë kuriozë. Kjo do t’ju qetësojë zemrën dhe stimulojë mendjen.
Bricjapi
Përgatituni për një ditë të mrekullueshme. Do t’ju rrethojë një energji e madhe pozitive. Është dita e duhur për t’u argëtuar plotësisht.
Ujori
Në momentin që do t’ju duket se po humbisni një mundësi mjaft të mirë, do të kujtoni diçka të rëndësishme në momentin e fundit. Nuk përjashtohet mundësia e një dhurate nga një miku/mikja juaj.
Peshqit
Një person i ri në jetën tuaj mund t’ju nxisë debat në rrethin shoqëror. Kjo mund t’ju krijojë konfuzion për pak kohë. Ekziston një mister rreth personit në fjalë, gjë të cilën do e keni të vështirë ta zbuloni.

HOROSKOPI E DIEL 5 KORRIK 2020

Dashi

Pavarësisht faktit se do të ndiheni plot energji, sot nuk do të jetë një ndër ditët e tua më të mira. Bëni kujdes me lëvizjet. Duke qenë se nuk jeni në ndjeni të disa fakteve lidhur me një çështje në aspektin profesional, nuk është koha të ndërmerrni veprime të mëdha.

Demi

Ujërat në të cilat po notoni aktualisht mund të mos jenë të pastër si kristali ashtu sikurse do t’i dëshironi, megjithatë kjo nuk do të thotë që shqetësoheni për gjërat në vijim. Përpiquni të shmangni pesimizmin.

Binjakët

Mos i nënvlerësoni arritjet e vogla, pasi mund t’ju çojnë drejt rrugëve të suksesit. Pranoni detyrat që ju jepen dhe përpiquni t’i realizoni ashtu siç duhet ato. Ekziston mundësia që pasdite të merrni një informacion që t’ju çorientojë.

Gaforrja

Mos i nënvlerësoni disa persona rreth jush, pasi mund të jenë krejtësisht ndryshe nga sa duken. Nëse nuk do të keni mundësi të qëndroni vetëm sot, përpiquni të përshtateni. Mos ushtroni presion ndaj vetes, pasi vetëm do të shtoni shqetësimin tuaj.

Luani

Fokusohuni tek marrëdhënia juaj në çift. Do të jetë e nevojshme të bëni disa ndryshime, nëse vertet dëshironi që kjo lidhje të eci përpara. Do të jeni të mbushur plot emocione, ndaj mos u shqetësoni nëse ‘shpërtheni’ një moment.

Virgjëresha

Të gjithë kohën tuaj të lirë sot ka gjasa t’ia kushtoni dy miqve tuaj të veçantë. Do të kaloni kohë të mrekullueshme me ta dhe një pjesë të mirë të bisedës do e zërë e kaluara. Sa i përket gjendjes suaj financiare, nuk parashikohen ndryshime.

Peshorja

Do të jeni shumë produktiv sot dhe do të keni dëshirë për të punuar. Do të kaloni një ditë të mirë në përgjithësi. Nëse vërtet dëshironi që sot të ndryshoni diçka në aspektin personal, është dita e duhur për ta bërë.

Akrepi

Gjatë ditës së sotme nuk do të jeni në djeni për disa gjëra rreth jush. Madje ka gjasa që “t’ju shemben muret” dhe ju të vijoni përditshmërinë tuaj. Përpiquni të eksploroni çfarë po ndodh për të kuptuar se çfarë masash do merrni.

Shigjetari

Ndryshimet nuk ndikojnë njësoj tek njerëz të ndryshë, ndaj mos prisni që dikush të reagojë ashtu sikurse mund të reagonit ju. Tregohuni të hapur ndaj eksperiencave të reja. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

Bricjapi

Po përgatiteni për sfida të reja? Bëhuni gati të punoni fort. Ka gjasa që fati të jetë në anën tuaj. Është e vërtetë që fitorja nuk dihet asnjëherë derisa ta realizosh, por mendoni pozitivisht.

Ujori

Lajmi i mirë për ditën e sotme është se do të keni një ide të qartë lidhur me një çështje të caktuar. Mos i vini në dyshim mendimet tuaja. Gjasat janë që do të veproni ashtu siç duhet.

Peshqit

Të gjitha shenjat janë që së shpejti do të nisni një fillim të ri fantastik por aktualisht nuk është momenti për të bërë hapa përpara. Ndaj, bëni durim dhe veproni me qetësi.

HOROSKOPI E SHTUNË 4 KORRIK 2020

Dashi
Është koha të mendoni më shumë për të tjerët sesa për veten tuaj. Përpiquni të mos jeni më egoist. Mos hezitoni të jepni ndihmën tuaj për çdo gjë që të keni mundësi.

Demi
Për të mos u përballur me probleme gjatë ditës së sotme, është e rëndësishme të tregoheni vigjilentë për gjithçka që ju rrethon. Bëhuni gati të merrni një propozim lakmues dhe përgjegjësi të reja.

Binjakët
Do të ndiheni optimist dhe të mbushur plot energji. Idetë tuaja do të merren për bazë për nisjen e një projekti të ri në punë. Të tjerët do të përfitojnë prej frymëzimit tuaj.

Gaforrja
Nëse jeni në pritje të nisni diçka të re në aspektin profesional, sot do të merrni aprovimin e personave që mund t’jua realizojnë këtë. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që të keni nevojë për ndihmë. Partneri/partnerja juaj është në pritje të një ftese të veçantë prej jush.

Luani
Buzëqeshja e dikujt sot nuk do të jetë thjesht një përshëndetje si zakonisht, por mbart një mesazh më të veçantë. Ka gjasa që personi në fjalë të kërkojë diçka më shumë prej jush, gjë të cilën me shumë mundësi do ta mirëprisni.

Virgjëresha

Do të ndiheni të fort dhe të sigurt për çdo lëvizje gjatë ditës së sotme. Nëse do të merrni pjesë në ndonjë konkurs, ka gjasa t’ia dilni mbanë pa pasur asnjë problem. Bëni kujdes në lidhjen tuaj në çift.

Peshorja
Nëse vërtet dëshironi t’i shprehni ndjenjat tuaja dikujt pranë jush, mos hezitoni. Mos u shqetësoni nëse nuk merrni përgjigjen që dëshironi. Flirtimin nuk do t’ju shkaktojë asnjë problem, por mos i kaloni kufijtë.

Akrepi
Mos u çudisni nëse dikush ju komplimenton sot dhe ju shpreh vlerësime që nuk i kishit dëgjuar prej tij/saj. Ka gjasa që ta bëjë këtë vetëm se ju adhuron plotësisht, pas pasur asnjë interes tjetër. Nuk përjashtohet mundësia që partneri/partnerja juaj të shfaqë shenja xhelozie ndaj jush.

Shigjetari
Mos u përfshini nga paniku nëse dikush fillon t’ju pyesë lidhur me një çështje të caktuar. Tregoni gjithçka dini dhe rrini të qetë. Parashikohet një ditë e ngjeshur në punë.

Bricjapi
Është koha e përkryer të bashkoni forcat me dikë që mund t’ju ndihmojë në përpjekjen tuaj për sukses. Është momenti të ndërmerrni një hap të madh drejt ëndrrave tuaja. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë e qetë.

Ujori
Vijoni të flisni për ato që janë në mendjen tuaj dhe së shpejti do të merrni vëmendjen që meritoni. Mësohuni ta vlerësoni atë që keni dhe të mos dëshironi gjëra që mund të mos i keni kurrë.

Peshqit
Është e rëndësishme të rivlerësoni shpenzimet tuaja. Keni shpenzuar mjaft kohë dhe para, ndaj ka ardhur momenti të kurseni. Mund të mos jetë e lehtë për ju, por mund të befasoni nga rezultatet që do të arrini.