VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI – 28 KORRIK 2015

By | July 28, 2015
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 5 MAJ 2021

Dashi
Ju mund ta gjeni veten duke ëndërruar për jetën tuaj të dashurisë. Mbani shoqëri me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre. Personaliteti juaj është paksa i ndryshëm nga ai i të tjerëve dhe shpesh ju pëlqen të kaloni kohë vetëm.
Demi
Natyra juaj e gëzueshme do t’i bëjë të tjerët të lumtur. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Ka mundësi që të krijoni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacion personal, shumë shpejt.
Binjakët
Do të dukeni mjaft tërheqës sot. Dikush mund të vijë papritur në familjen tuaj, çfarë do të çojë në një festë mes jush. Sot, nuk do të jeni në gjendje të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift.
Gaforrja
Do të jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Ju do të harroni problemet tuaja dhe do të kaloni kohë me anëtarët e familjes. Kontrolloni pasionet tuaja, ose mund të rrezikoni harmoninë në jetën tuaj të dashurisë.
Luani
Jini të fshehtë për investimet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen. Ngjarjet shoqërore do të jenë mundësia e përsosur për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm. Një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të përfundojë, pasi duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak.
Virgjëresha
Ju duhet të kaloni më shumë kohë me fëmijët dhe t’u mësoni atyre vlerat e mira dhe sjelljen e përgjegjshme. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme. Sot partneri/partnerja juaj do jetë në humor të mirë.
Peshqit
Shmangni sjelljen impulsive ose kokëfortë në takimet shoqërore. Këshillat e mira nga anëtarët e familjes do t’ju sjellin fitime sot. Do të jetë e vështirë për ju të qëndroni larg nga i dashuri/e dashura juaj.
Akrepi
Ju mund të ndiheni paksa të brishtë emocionalisht, prandaj bëni kujdes sesi ndërveproni dhe silleni me të tjerët. Çështjet në pritje mund të bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju turbullojnë mendjen. Ndihma që i keni dhënë dikujt në të kaluarën mund t’ju shpërblehet sot.
Shigjetari
Presionet e punës dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund t’ju stresojnë. Merrni pak kohë nga orari juaj i zënë dhe dilni në një shëtitje me familjen tuaj. Kjo do të jetë relaksuese dhe do t’ju çlirojë nga tensioni. Dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi.
Bricjapi
Sot mund të jeni të prirur t’i vendosni synimet tuaja më lart nga sa aspironi normalisht. Mos u zhgënjeni nëse rezultatet nuk janë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Udhëtimet do të jenë argëtuese dhe shumë të dobishme.
Ujori
Mos lejoni që të tjerët të marrin kontrollin e vendimeve tuaja financiare. Duhet të jeni në dijeni të plotë të të gjitha çështjeve të tilla. Mund të përjetoni diçka të re në jetën tuaj në çift sot. Mos premtoni asgjë derisa të jeni të sigurt se mund ta realizoni.
Peshqit
Tensioni në punë mund t’ju shqetësojë pa masë, duke ju shpërqendruar edhe nga çështje të tjera. Shmangni çdo gjë që partneri juaj mund ta konsiderojë të papërshtatshme, pasi nuk do të jetë në humorin e duhur sot. Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje.

blank

HOROSKOPI E MARTË 4 MAJ 2021

Dashi
Në rast se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Kjo do të jetë një ditë e favorshme për çështjet e brendshme dhe përfundimin e punëve të shtëpisë. Sot do të keni vështirësi teksa përpiqeni ta bëni partnerin/partneren të shohë këndvështrimin tuaj.
Demi
Shumë shqetësim dhe stres përfundimisht sjell hipertension. Edhe pse gjendja juaj aktuale financiare mbetet e fortë, duhet të mbani nën kontroll shpenzimet e panevojshme. Për beqarët e kësaj shenje është koha e duhur të forcojnë lidhjen dhe të bëjnë hapa para.
Binjakët
Suksesi është brenda mundësive tuaja. Të lindurit e kësaj shenje do të preferojnë të kalojnë më shumë kohë vetëm sesa me persona të tjerë. Ka gjasa që një pjesë të kohës t’ua kushtoni punëve në shtëpi.
Gaforrja
Nervozizmi juaj mund të dobësojë vendosmërinë dhe aftësinë tuaj për të menduar drejt. Një situatë në shtëpi mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë me partnerin/partneren tuaj, dhe kjo mund të ndikojë në pozicionin tuaj aktual financiar. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes do t’jua lehtësojë barrën.
Luani
Situata në familjen tuaj mund të mos jetë aq normale apo e qëndrueshme sa mendoni. Sot, ekziston mundësia e një grindjeje apo mosmarrëveshjeje brenda familjes. Në këtë rast, përpiquni të keni ndikim stabilizues. Ditë e mrekullueshme për beqarët e kësaj shenje.
Virgjëresha
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme së bashku me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Një mbrëmje me miqtë do të jetë argëtuese dhe e duhura për të bërë plane të reja për pushime ose udhëtime.
Peshorja
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Mos ndiqni fantazitë, përpiquni të jeni realistë. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike. Ekziston mundësia të përfitoni nga ndryshimet që ndodhin në punë.
Akrepi
Problemet që një mik mund të kalojë mund t’ju shqetësojnë. Partneri/partnerja juaj mund t’ju irritojë gjatë ditës së sotme. Nëse jeni duke udhëtuar, sigurohuni që të keni të gjitha dokumentet që ju nevojiten.
Shigjetari
Një letër me postë mund të sjellë lajme të mira për të gjithë familjen. Sot mund të zbuloni se është e vështirë të vrasësh kohën pa të dashurin/dashurën tënde. Jini të sinqertë. Vendosmëria juaj do të vihet re nga personat rreth jush.
Bricjapi
Bëhuni perfeksionistë në qasjen tuaj ndaj jetës dhe punës. Vlerat tuaja të forta dhe zemra juaj e ngrohtë do t’ju ofrojnë një aftësi të lindur për të drejtuar dhe ndihmuar të tjerët. Kjo gjithashtu do të sjellë një harmoni më të madhe në jetën tuaj familjare. Romanca do të jetë e këndshme dhe shumë emocionuese.
Ujori
Dikush afër jush do të jetë në një gjendje shpirtërore shumë të paparashikueshme. Ju mund të keqkuptoheni në një lidhje dashurie sot. Mbajini veshët dhe sytë hapur kur bashkëveproni me njerëz të rëndësishëm, pasi mund të merrni një këshillë të vlefshme.
Peshqit
Sot mund të shqetësoheni për shkak të problemeve financiare. Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin. Sot partneri/partnerja juaj mund t’ju tregojë një anë të panjohur të tij/saj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 2-9 MAJ 2021

Dashi

Një fazë shërimi po hapet për ju që do të zgjasë disa ditë. Muaji maj nuk filloi në mënyrën më të mirë, por nën flamurin e nervozizmit që gjithashtu kompromenton marrëdhëniet me të tjerët. Kini kujdes nga polemikat në dashuri sepse ato mund të krijojnë fraktura serioze.

Demi

Nëse keni pasur probleme do të duhet të përpiqeni t’i kapërceni ato dhe nëse dikush duhet t’ju japë përgjigje ata do të bëjnë gjithçka për të shmangur dhënien e juve dhe kjo mund t’ju bëjë shumë nervozë. Ju animon dëshira për liri dhe sot ndoshta do të jeni të detyruar të diskutoni sidomos me personin që keni në krah.

Binjakët

Jo të gjitha problemet mund të zgjidhen me një shkop magjik por mund të krijohen kushtet për emocione pozitive dhe mbi të gjitha për takime të këndshme. Ajo që mbeti në ekuilibër tani mund të dalë e favorshme. Këshilla është që të mos izoloheni dhe të kërkoni më shumë kontakte me të tjerët.

Gaforrja

Ju jeni ndër ata që përjetojnë fizikisht tensione negative dhe për këtë arsye, pengesat e ditëve të fundit, mund t’ju kenë shkaktuar shqetësime psikosomatike. Kini kujdes gjithashtu nga shpërqendrimet e vogla.

Luani

Në këtë fazë jeni më pak të hapur për intervista dhe marrëdhënie shoqërore dhe kjo mund t’ju shkaktojë tensione të vogla. Duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët: është më mirë të distancoheni nga ata që mund t’ju ​​bëjnë të nervozoheni.

Virgjëresha

Ata që kanë biznesin e tyre do të jenë në gjendje të pohojnë arsyet e tyre, por disa sëmundje fizike mund të komplikojnë rrugën tuaj. Shmangni rrahjet rreth shkurretit nëse duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Në dashuri, dikush do të tregojë më pak i sigurt ose mund të zgjasë kohën në krahasim me një premtim që ju ka bërë.

Peshorja

Nëse jeni duke jetuar një histori të re ose nëse jeni shumë afër partnerit tuaj dhe keni vërejtur se dikush e ka ngritur shumë zërin, duhet të përfitoni nga kjo e diel për të qetësuar shpirtrat. Bëni kujdes në punë nëse ka pasur ditë të rënda, sot përpiquni të pajtoheni me mjedisin përreth.

Akrepi

Kjo javë do të jetë negative por nuk do lërë shumë pasoja sepse Jupiteri në shenjë ju jep forcë. Ata që kanë biznesin e tyre këto ditë janë duke punuar në një projekt që mund të jetë shumë i suksesshëm. Kini kujdes të mos e teproni dhe të mos bëni zgjedhje në marrëdhëniet shoqërore.

Shigjetari

Ata që duhet të përballen me një provim ose duhet të përballen me një intervistë për punë mund të marrin shumë kënaqësi. E diela është gjithashtu e rëndësishme për ndjenjat por ki kujdes që të mos bësh zgjedhje ekzuberante ose instiktive.

Bricjapi

Nuk është e lehtë të kapërceni ndryshimet e mëdha që po ndikojnë në jetën tuaj në këtë moment delikat. Nëse për shumë vite keni qenë pranë një personi që pothuajse ju fshihet, tani dashuria është përsëri në plan të parë, ose sepse ky person nuk është më atje ose sepse për arsye të ndryshme ju jeni të detyruar të duhet të merrni përsëri frenat e jeta

Ujori

Maji largon prillin i cili ishte shumë i rëndë. Në marrëdhëniet në çift keni vuajtur pak nga konkurrenca me partnerin tuaj sesa nga bashkëpunimi, por tani gjërat po ndryshojnë. Hëna është gjithashtu në shenjë për ndryshime epokale që mund të jenë zhvendosje ose ndryshime ekzistenciale. Ju mund të riktheheni në lojë edhe në dashuri, por në punë shmangni lënien e caktuar për të pasigurtën.

Peshqit

Pjesa qendrore e javës ishte pak e rëndë, kështu që tani duhet të përpiqemi të jemi të qetë dhe të qetë. Ju gjithashtu do të shëroheni pjesërisht në dashuri, por puna ka marrë përsipër në këtë fazë dhe për këtë arsye keni lënë pas dore partnerin tuaj. Nëse janë bërë gabime, duhet ta fajësoni veten.

blank

HOROSKOPI E HËNË 3 MAJ 2021

Dashi

Dita fillon ngadalë, përpiquni të rikuperoni pasdite. Duhet të jeni më të qetë në punë, keni shumë përgjegjësi. Ju gjithashtu keni nevojë për qetësi në dashuri.

Demi

Pozicioni strategjik i yjeve do favorizojë erotizmin në çift. Harmonia intime është veçanërisht e dobishme dhe do ju lë me një kujtim që nuk do të venitet për një kohë të gjatë. Sot do siguroni vetëm përfitime në çdo aktivitet personal që do bëni.

Binjakët

Dite mjaft e favorshme kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do qëndroni me pranë atij qe dashuroni dhe ne disa momente marrëdhënia me te do jete e zjarrte. Beqaret do e bëjnë për vete personin qe pëlqejnë dhe do fillojnë një etape te re ne jetën e tyre. Ne planin financiar do jeni shume te matur dhe situata do vije duke u stabilizuar.

Gaforrja

Ju jeni gati për njohuri dhe përvoja të reja. Do kënaqeni në një flirt të vogël , por nuk do t’ju lehtësojë atmosferën në punës. Në këtë sektor, gjatë ditës do përpiqeni që të gjeni zgjidhjen e disa problemeve, por mos u stresoni sepse do ju vijnë mundësi të mira rinovimi dhe ndihmë nga njerëz me ndikim në mjedisin tuaj të punës.

Luani

Horoskopi i dates 3 Maj 2021 sinjalizon se nga nesër mund të ketë një krizë dashurie ose një ndarje. Shumë prej jush gjithashtu do të duhet të përballen me një ndryshim në punë brenda gjysmë viti.

Virgjeresha

Yjet do ju kushtojnë një vëmendje shtesë. Faza e Hënës së Re në Binjakët, e cila prek të gjitha shenjat, do ju bëjë të kaloni në fushën e suksesit, por gjithashtu mund të shqetësojë shëndetin dhe marrëdhënien në çift. Është e nevojshme të ndërmerrni hapa të vogla në punë dhe të tregoheni të matur. Do jeni në luftë me parterin tuaj e kjo për shkak të Venusit dhe Marsit që janë kundërshtarë.

Peshorja

Krijimtaria dhe një dozë e mirë e individualitetit janë karakteristikat që ju ndihmojnë të nxirrni menjëherë përfundimet e duhura, pa hezituar shumë përballë zgjedhjeve që ju paraqiten gjatë ditës. Ju keni një humor ideal për të punuar, për të shijuar kohën tuaj të lirë, për t’u kujdesur për veten tuaj dhe për t’u argëtuar me atë që ju pëlqen.

Akrepi

Do të vijoni të jetoni një ditë të karakterizuar nga një pozitivitet i fortë, i shtrirë në të gjithë sektorët. Mjaft e favorshme do të jetë sfera sentimentale dhe ajo profesionale.

Shigjetari

Nëse ndiheni i kufizuar në atë që mund të bëni, kjo është ndoshta sepse nuk po përpiqeni të bëni aq sa doni! Shtoni pak më shumë ambicie ditës tuaj dhe mos kini frikë të dështoni. Në dështim, do të mësoni.

Bricjapi

Në sferën profesionale do të keni konfrontime. Të bërit e çdo gjëje vetëm është rruga që të mëson se asgjë nuk është e pamundur. Venusi do ju ofrojë mundësi të shumta sa i takon sferës së ndjenjave. Bëni kujdes ndaj personave të shenjës së dashit, gaforres dhe shigjetarit, pasi mund të keni probleme.

Ujori

Ju e dini shumë mirë vlerën e parave, por është e nevojshme të kujtoni se është momenti të kurseni. Mos e shpenzoni ditën duke u marrë me detaje të vogla në shtëpi apo punë. Ka shumë gjasa që sot të përfundoni një projekt apo plan tuajin.

Peshqit

Qielli nuk është ende plotësisht i qartë nga retë, por ju keni filluar të shihni re të mëdha dhe të qeta që do të pushtojnë gjithnjë e më shumë hapësirën në ditët në vijim. Tensionet lirohen, ato do të bëhen më të menaxhueshme. Venusi do të kalojë në favorin tuaj dhe jeta për ty do të bëhet më e bukur.

blank

HOROSKOPI E DIEL 2 MAJ 2021

Dashi
Një problem i vogël shëndetësor mund t’ju prishë planet tuaja për ditën. Luaj sipas rregullave, pasi bërja e gjithçkaje mund të çojë në telashe sot. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra.
Demi
Njerëzit që vuajnë nga hipertensioni mund të kenë nevojë të kujdesen për shëndetin e tyre gjatë një udhëtimi të mundshëm. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative, krijuese do t’ju çojë në një ditë tjetër shpërblyese. Dikush mund të nxisë bashkëshortin tuaj për t’u grindur me ju, por do ta zgjidhni çështjen me lehtësi.
Binjakët
Rrethanat e pashmangshme mund të rezultojnë në shqetësime dhe ankth. Por duhet të përpiqesh të qëndrosh i qetë dhe të mos reagosh sa duhet ndaj situatës. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju mërzisin paksa.
Gaforrja
Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata së shpejti do të përmirësohet. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot, ju dhe partneri juaj romantik do të zhyteni në oqeanin e dashurisë.
Luani
Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe vijoni të ushtroheni fizikisht. Mos ndërmerrni asnjë hap ose veprim që mbart rrezikun e humbjes financiare. Kërkoni këshillën e një personi me përvojë paraprakisht. Sot, do të keni pak kohë të lire, të cilën rekomandohet ta përdorni për t’u çlodhur ose medituar.
Virgjëresha
Ju mund të gjeni një send të vjetër të shtrirë në shtëpi, i cili do t’ju fusë në kujtimet e fëmijërisë. Sot bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund t’ju rrëfejë një perspektivë tjetër për jetën. Ka gjasa të shkoni në një mbrëmje që do të rezultojë mjaft e kushtueshme.
Peshorja
Mbështetja e një personi me ndikim do të rrisë besimin tuaj. Në shtëpi do të rrethoheni nga një atmosferë pozitive. Gjatë ditës suaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni me fat për partnerin/partneren që keni përkrah.
Akrepi
Një rritje e shpenzimeve mjekësore familjare nuk mund të përjashtohet. Qetësia juaj do të sjellë harmoni në shtëpinë tuaj. Ditë e mbarë për beqarët e kësaj shenje, ndaj të cilëve nuk përjashtohet mundësia që dikush t’i shprehë ndjenjat haptazi.
Shigjetari
Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre, ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Jeta juaj e dashurisë do t’ju sjellë diçka me të vërtetë mbreslënëse sot. Sot ju mund të humbni sensin e kohës teksa lundroni në Internet.
Bricjapi
Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka gjasa të kenë përfitime monetare. Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja. Beqarët e kësaj shenje mund të përjetojnë një moment romantic sot.
Ujori
Çështjet e brendshme familjare mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Sytë tuaj do të ndriçohen teksa takoni një person të veçantë sot. Biznesmenët e kësaj shenje duhet të mendojnë për ringjalljen e planeve të bllokuara.
Peshqit
Ndryshimi i vendit të punës do t’ju japë kënaqësi mendore. Dikush nga e kaluara juaj ka gjasa t’ju kontaktojë dhe t’jua bëjë ditë të paharrueshme. Sot mund të kaloni një ndër mbrëmjet më të bukura të jetës me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT MAJ 2021

Dashi

Eklipset janë rikthyer dhe vetëm në maj do të ndodhin 2 të tillë, që do të thotë se duhet të mësoni të jeni fleksibël për t’u përshtatur më lehtë në drejtimet që do të marrin ngjarjet.

I pari vjen më 5 maj, kur Hëna e Plotë do të jetë në Shigjetar, një tjetër shenjë zjarri si e juaja. Ky eklips do të ndriçojë aspektin tuaj të komunikimin dhe marrëdhënieve me njerëzit që ndodhen larg jush fizikisht. Nëse do të ishim në kushte normale, tani do ishit në aeroport, por falë pandemisë do t’ju duhet që konferencat e punës t’i bëni online.

Nëse ju kërkohet të firmosni diçka në 5 maj, do t’ju duhet një avokat për t’i shqyrtuar më mirë çështjet. Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 maji deri në 12 korrik, kështu që më mirë prisni deri pas kësaj date për të marrë vendime dhe firmosur marrëveshje.

Dielli udhëheq shtëpinë tuaj të pestë, atë të jetës dashurore, shtatzaninë dhe fëmijët, kurse hëna, familjen dhe jetën brenda shtëpisë. Prandaj, ky eklips do të sjellë lajme në lidhje me një nga këto marrëdhënie, ose jetën tënde private. Ndoshta do të duhet të marrësh një vendim në lidhje me partnerin tënd ose të mendoni për një bebush. Një nga prindërit e tu do të ketë nevojë për ty, prandaj do të duhet t’i japësh një dorë. Eklipset e Hënës së Plotë njoftojnë fundin e diçkaje dhe fillimin e një gjëje tjetër. Plutoni dhe Jupiteri do të mbrojnë karrierën tuaj dhe pavarësisht sa shumë gjëra keni kaluar deri tani në 2021-ën, duket se po shkoni drejt një vendi më të sigurtë.

Pavarësisht krizës në tregun e punës dhe papunësisë, ju duket se po shkëlqeni në këtë aspekt. Nëse së fundmi keni humbur vendin e punës, mos u demoralizoni sepse ky mund të kthehet në bekim në të ardhmen. Do të takoni njerëz me pozita të cilët do të mahniten nga energjia juaj. Shikoni çfarë do të ndodhë me eklipset e Hënës së Plotë në vazhdim.

Afërdita ndodhet tek Binjakët dhe momentalisht është në prapavijë ku do të qëndrojë deri në 24 maj. Ky planet zotëron dashurinë, bukurinë, luksin dhe përfitime të tjera. Maji nuk është muaj ideal për t’u fejuar/martuar. Mjaftohuni vetëm me ndryshime të vogla në pamje.

Më e rëndësishme se gjithë të tjerat- mos u stresoni kaq shumë nga qëndrimi i gjatë në shtëpi, por kujdesuni dhe ndiqni rregullat që kërkohen. Eklipsi i dytë do të ndodhë në 21 maj tek Gaforrja. Hëna e re sjell kushte dhe mundësi të reja, prandaj gjasat për të marrë një shtëpi me qira apo për ta blerë janë të mëdha. Ke detyra për të bërë këtë muaj dhe me ndihmën e universit do t’ja dalësh. Paratë janë rrugës!

Horoskopi per demin ne muajin mars 2021
Horoskopi per demin ne muajin Maj 2021

Demi

Kushtojini pak më shumë vëmendje se zakonisht shoqërisë këtë muaj. Ritakoni miqtë dhe kolegët tuaj të preferuar, qofshin ata të rinj apo të vjetër. Nëse doni të gjeni një punë, mënyra më e mirë është të komunikoni me njerëz nga e shkuara juaj, që gjithnjë ju kanë besuar dhe inkurajuar.

Mund të jeni duke bërë ndonjë përpjekje për të marrë pjesë në një kauzë bamirësie, çështje humanitare, etj dhe me ndihmën e Neptunit dhe Marsit do t’ja dilni të jeni më e motivuar se kurrë.

Njerëzit nga jashtë do ndihen me fat që ju kanë pranë. Aspekte të tjera me fat për ju, përfshijnë njerëz që punojnë në media, akademikë apo ata që merren me çështje ligjore-këto fusha do të shkëlqejnë për ty.

Afërdita, planeti juaj udhëheqës do të jetë në prapavijë, një trend që nisi më 12 prill dhe do të vijojë deri në 24 maj. Do t’ju duket sikur progresi është i ngadaltë, duke marrë parasysh sa shumë keni punuar. Vijoni me programin tuaj pasi, ky ritëm është i njëjtë për të gjitha dhe nuk ka asnjë plan që do t’ju ndihmonte në përshpejtimin e gjërave, duke marrë parasysh krizën botërore.

Nëse të tjerët dorëzohen, ti vazhdo! Ky nuk është muaj i mirë për të ndryshuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Mund të keni patur ndonjë acarim në fytyrë, të shkaktuar nga një serum apo krem i ri. E mira është t’i qëndroni besnike produkteve të vjetra që keni përdorur. Eksperimentet mund t’i nisni nga gjysma e dytë e majit, ose në qershor.

Hëna e Plotë e 5 majit do të finalizojë një çështje që lidhet me financat. Mund të merrni një bonus, një komision ose të përfundoni një divorc të cilin ka kohë që e prisni. Çfarë duhet të dini është se në fund të kësaj do të merrni një shumë parash që ju takojnë ligjërisht.

Nëse dikush ju ka para borxh dhe nuk kujtohet deri në 21 maj, duhet t’i telefononi vetë, për të mësuar ç’po ndodh.

Ka shumë gjasa t’ju prezantohet një kontratë e re apo një marrëveshje që duhet firmosur. Mund të negocioni që tani, por duhet të dëgjoni avokatin tuaj, prandaj mos firmosni deri pas 15 majit. Mos merrni rreziqe të mëdhaja mbi supe këtë kohë, nuk është e duhura.

Horoskopi per binjaket ne muajin mars 2021
Horoskopi per binjaket ne muajin Maj 2021

Binjaket

Ju do të duartrokiteni më shumë se të gjithë shenjat e tjera për vizionin, kreativitetin dhe punët që keni bërë së fundmi. Diçka e tillë do të bëjë që karriera dhe puna juaj të tërheqin vëmendje edhe më shumë se zakonisht. Maji është muaji që sjell mundësitë më të mira të vitit në lidhje me karrierën dhe ndoshta më i rëndësishmi në 2021-ën për të bërë progres në fushën profesionale.

Ndoshta për momentin ju duket e pamundur të gjeni një pozicion të ri pune apo të promovoheni për shkak të pandemisë dhe keni të drejtë, por prisni. Aftësia juaj për të komunikuar qartë do të vlerësohet dhe zhvillohet edhe më.

Nëse je në një lidhje prej kohësh, mund ta gjeni veten në ankth kur nisni me planet rreth martesës. Sidoqoftë, Afërdita në Binjakë është në prapavijë, prandaj nuk është kohë e duhur për dasma- prisni deri në 2022. Edhe ideja për t’i premtuar partnerit dashuri të përjetshme ju bën të hezitoni, por do të keni kohë mjaftueshëm për t’u menduar.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 maji deri në 12 qershor, nëse ju duhej një tjetër arsye për t’u treguar të duruar. Do të përballeni me vonesa gjatë kësaj kohe dhe me ndryshime të herëpashershme mendjeje.

Eklipsi i 5 majit mund të ndikojë paksa në shëndetin tuaj, prandaj ndiqni rregullat. Hani shëndetshëm, mbani maska dhe flini mirë. Nëse i bëni këto dhe pushoni mjaftueshëm, do të merrni edhe vendime më efektive më tej.

Ky eklips do të sjellë lajme të reja në lidhje me të ardhurat tuaja, kursimet, shpenzimet dhe karrierën, por gjithsesi fokusi kryesor duhet të jetë tek lidhjet e ngushta. Ndoshta zbuloni diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Aty nga 21 maji do të fitoni para, kështu që qëndroni optimistë. Arritjet dhe reputacioni juaj do të jenë në diskutim gjatë 18 muajve në vazhdim dhe nëse keni punuar fort, Jupiteri dhe Plutoni do të sigurohen që t’i gëzoni gjithë të mirat materiale që ju takojnë.

Horoskopi per gaforrja ne muajin mars 2021
Horoskopi per gaforrja ne muajin Maj 2021

Gaforrja

Pavarësisht të gjithave, keni një muaj të mirë, gjatë të cilit do përgatiteni të çliroheni nga gjithë lidhjet që ju kanë mbajtur me kokën pas gjatë gjithë kësaj kohe, veçanërisht në aspektin e karrierës. Do ta gjen veten në këtë sezon eklipsesh, por mbi të gjithë në atë të 21 majit që do t’ju ndihmojë shumë.

Një situatë e nderlikuar në punë është gjëja e fundit që do t’ju duhet, teksa po punoni për detajet e fundit të një projekti që keni në dorë. Të ardhurat, do të varen nga suksesi i këtij projekti prandaj do t’ju duhet të jeni shumë vigjilentë .

Duket se jeni personi më i afërt në lidhje me këtë projekt dhe vetëm ju keni njohuritë e duhura për rregullimet e nevojshme të detajeve. Një partner- avokati, financieri, publicisti, agjenti apo bashkëpunëtori juaj- po ju ndihmon shumë gjatë kësaj kohe. Besoni tek njerëzit që duan t’ju ndihmojnë, në fund të habiteni kur të shihni sa mirë kanë funksionuar idetë e tij rreth punës.

Nëse keni humbur punën në prill, mund të mos jua kenë thënë arsyen e vërtet të largimit. Eshtë një histori e gjatë prapa saj, por harrojeni. Puna e vjetër nuk ju duhet më sepse ka shumë për të parë përpara.

Eklipset po ju nxjerrin jashtë zonës suaj të rehatisë për t’ju çuar në situata komplet të reja. Ndryshimet janë të mirë, por edhe pse fillimisht duken të vështira, kur të shihni tablonë e qartë në fund do kuptoni çfarë po themi.

Eklipsi i 21 majit është shumë i rëndësishëm për ju, pasi do t’ju çojë drejt një rruge të re. Jeta do t’ju ndryshojë për mirë , por vetëm pasi të keni kaluar nga një situatë në karrierë që ka nevojë urgjente për vëmendjen tuaj pas 21 majit. Pas kësaj, gjërat që do të ndodhin do t’ju relaksojnë.

Mbani të organizuar axhendën në mënyrë që t’ja dilni me gjithë sfidat e papritura që ju shfaqen. Në fund të gjithë kësaj do ta shihni veten më të fortë se më parë. Po shkoni drejt një vendi të mirë në jetëm, prandaj duhet të jeni optimistë.

Horoskopi per luani ne muajin mars 2021
Horoskopi per luani ne muajin Maj 2021

Luani

Nëse e ndiqni astrologjinë e dini që eklipset ndikojnë te disa nga temat më të rëndësishme të vitit. Këtë muaj, më 5 maj do të ndodhë eklipsi i parë në shenjën e Shigjetarit që do të përzihet në mënyrë të përsosur me shenjën tuaj.

Ka shumë të ngjarë që të ketë një kulm të rëndësishëm përsa i përket dashurisë dhe do të duhet të merrni një vendim – të vazhdoni ose t’i jepni fund një marrëdhënieje.

Eklispet tentojnë të mos lejojnë asnjë zonë gri dhe duan përgjigje të saktë: e bardhë ose e zezë. Po kështu mund të vendosni nëse duhet të bëni fëmijë ose të ndihmoni një person të rëndësishëm.

Nëse nuk jeni në një lidhje ose s’keni dëshirë për fëmijë, eklipsi mund të sjellë një projekt të rëndësishëm krijues.

Eklipsi i Hënës së plotë më 5 maj do të ndikojë te paratë dhe në një mënyrë ose në një tjetër, paratë do të jenë në qendër të bisedave ose mendimeve tuaja. Megjithatë të ardhurat mund të vijnë nga burime të ndryshme ose nga një biznes i ri.

Eklipsi i dytë do të ndodhë më 21 maj, në shenjën e Gaforres dhe do të duhet të përqëndroheni sërish te mbledhja e parave dhe duket se do të përparoni drejt qëllimit. Afërdita do të ndikojë që të shfaqni me lehtësi talentin.

Nëse jeni në një biznes me një parter dhe lejoni që partneri të marrë të gjitha vendimet financiare, do të keni dëshirën që ta ndryshoni një sistem të tillë. Merrni një rol më prezent dhe aktiv dhe nëse keni nevojë për ndihmë, kërkojeni. Mjafton një studim i shkurtër dhe mund të kuptoni gjithçka që ju nevojitet.

Horoskopi Maj 2021

Horoskopi per virgjeresha ne muajin mars 2021
Horoskopi per virgjeresha ne muajin Maj 2021

Virgjëresha

Eklipsi hënor më 5 maj do të ndryshojë dinamikën në shtëpi dhe familje, menjëherë, brenda pesë ditëve të majit ose pak më vonë. Si rezultat i Hënës së re më 22 prill, mund të keni marrë kohëve të fundit përgjegjësi të reja në karrierë dhe ka të ngjarë që të pyesni së fundmi nëse dëshironi t’i kushtoni më shumë vëmendje karrierës ose shtëpisë. Shtëpia do të fitojë, kështu që drejtojini energjitë tuaja më të mira atje. Mund të jetë që vendbanimi aktual ka nevojë për vëmendje ose një anëtar i familjes ka nevojë për ndihmën tënde.

Mund të ndiheni përkohësisht të mbingarkuar dhe do të vendosni në pikëpyeje nëse po i kënaqni të gjithë ata që kanë nevojë për ju. Jini të sigurt që gjërat funskionojnë sepse në kohën e eklipsit, sundimtari juaj Mërkuri do të vendoset në një kënd të përsosur. Do të ndjeni se nuk mund ta përballoni gjithë çfarë të tjerët po kërkojnë nga ju kështu që merrni kohën tuaj për të gjetur përgjigjet e duhura. Një person në distancë mund të jetë i dobishëm.

Bashkëshorti/ja ose partneri/ja do të përpiqet t’ju ndihmojë, por për fat të keq nuk do të ketë dobi. Në fakt, më tepër ai/ajo mund t’i keqësojë gjërat kështu që kërkojini që të mos ngatërrohet në punët tuaja.

Eklipsi i Hënës më 21 maj në Gaforre do t’ju bëjë të përqëndroheni te miqtë. Pandemia ka ndikuar në jetën e të gjithëve dhe në fund të muajit, do të dëshironi më shumë se kurrë që t’i riktheheni normalitetit. Në të kundërt, eklipsi i 21 majit mund të shënojë largimin e një miku ose një prej tyre mund të mos jetë mbështetës ndaj jush ose t’ju tradhtojë.

Fundi i muajit sjell takimin e Jupiterit dhe Plutonit në shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Ky është një aspekt që ndodh një herë në 13 vite. Këta planetë janë aktualisht në prapavijë kështu që mund të tundoheni që të shihni ndonjë ish-të dashur. Nëse vërtet mendoni ende për këtë person, ndoshta dashuria ekziston vërtet. Do ta zbuloni. Nëse ditëlindjen e keni në 15 shtator, plus ose minus pesë ditë, do të përjetoni një periudhë fantastike në fund të muajit.

Horoskopi per peshoren ne muajin mars 2021
Horoskopi per peshoren ne muajin Maj 2021

Peshorja

Do të planifikoni vazhdimisht udhëtime të shpejta gjatë fundjavave të majit. Keni punuar shumë ndaj dëshironi të merrni disa ditë pushim nga rutina e zakonshme.

Eklipsi i Hënës së plotë më 5 maj mund t’ju sjellë lajme në lidhje me një motër ose kushëri ose mund ta gjeni veten duke nxituar për të përfunduar një projekt komunikimi. Mërkuri dhe Urani do të punojnë bashkë që të keni ide të shkëlqyera.

Ka të ngjarë që të punoni me një kontratë ose dokument tjetër dhe nëse po, lind nevoja që të kërkoni ndihmën e një avokati. Neptuni dhe Marsi do të jenë në një kënd të vështirë me eklipsin e Hënës së plotë në shtëpinë e tretë të marrëveshjeve, kështu që diçka në kontratë mungon dhe do të shihni që mund të hasni pengesa më vonë. Një sasi e madhe parash mund të vihet në diskutim si rezultat i kësaj marrëveshjeje. Megjithatë do të punoni me qejf dhe do të argëtoheni. Edhe pse eklipset përgjithësisht sjellin lajme të papritura, gjendja do të jetë e mirë, edhe pse fillimisht do të keni pengesa.

Nëse jeni pa punë ose nuk e pëlqeni punën që bëni dhe shpresoni për një pozicion të ri, eklipsi i Hënës së re në Gaforre do t’ju japë më shumë fuqi dhe mundësi të reja profesionale.

Puna mund të jetë në një pozicion të përhershëm dhe pagesa do të jetë bujare. Industritë e mundshme janë: pasuri të patundshme, hoteleri dhe ushqim. Këto janë industri që janë goditur rëndë nga pandemia ndaj duket që njihni dikë që beson te talenti dhe mendon se jeni më i/e miri/a për punën e caktuar. Tregoni vetëbesim.

Shihni lajmet që do të merrni pas 21 majit. Mërkuri, planeti i marrëveshjeve, do të fillojë të shkojë në prapavijë në 17 maj dhe do të vazhdojë deri me 12 qershor. Duket se një person me ndikim nga e kaluara do të sjellë shumë mundësi. Në fillim të muajit tjetër, ka më shumë të ngjarë që të komunikoni, hetoni dhe negocioni, por duhet të angazhoheni plotësisht.

Afërdita do të rikthehet këtë muaj. Gjërat mund të përparojnë me ngadalë. Bisedimet financiare do të jenë pas 24 majit dhe në përgjithësi do të përballeni me pengesa. Koha më e mirë për marrëveshje është midis 15 qershorit dhe 7 korrikut.

Horoskopi per akrepin ne muajin mars 2021
Horoskopi per akrepin ne muajin Maj 2021

Akrepi

Me një ekonomi globale jo fort të qëndrueshme, çdo gjë shqetësuese lidhet me paratë. Jeni një ndër të paktat shenja që kanë një perspektivë të mirë për të gjetur një burim të ri të ardhurash, prandaj mos u ndjeni në siklet kur kërkoni pagën që mendoni se e meritoni. Shuma që prisni mund të jetë më bujase sesa prisni.

Nëse keni qenë pa punë, më 5 maj do të ketë një eklips të Hënës së plotë në shtëpinë e dytë të të ardhurave kështu që do të shihni kulminacionin e një çështjeje financiare brenda pesë ditëve që prej 5 majit. Një eklips zakonisht shktakton ndryshime në burimin e të ardhurave, kështu që ndoshta do të duhet të hiqni dorë nga një burim për një tjetër më të mirë. Përndryshe do të gjeni një punë të përkohshme ose punë më kohë të plotë.

Do të duhet të keni kujdes me shpenzimet, pasi Dielli dhe Hëna e plotë do të bien ndesh me sundimtarin tuaj, Marsin, i cili ndodhet në shtëpinë e pestë të dashurisë dhe të aktiviteteve të kohës së lirë.

Ky muaj ka një eklips të dytë më 21 maj në Gaforre. Kjo gjë do të përzihet mirë me shenjën tuaj, veçanërisht nëse ditëlindja ju bie afër 21 tetorit. Duket se do t’ju pëlqejë mundësia e re që do të shfaqet pas eklipsit. Mund të flisni me një njeri shumë të rëndësishëm në qeveri, media, akademi, sistem gjyqësor, zyrtarë të emigracionit dhe njerëz në distancë që punojnë në një projekt.

Do të ketë pengesa, sepse eklipsi i Diellit dhe Hënës së plotë do të kenë një përplasje me Marsin. Mund të gaboni. Marsi ndodh që të krijojë konflikte me paratë ndaj do të duhet të keni një fond shtesë.

Më në fund, duket se po merrni më shumë përgjegjësi në shtëpi, si për shembull të ndihmoni një anëtar të familjes që ka nevojë për ndihmën tuaj.

Mërkuri është në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor. Gjatë prapavijës, na nxit që të rishikojmë dhe rishqyrtojmë disa projekte të përfunduar tashmë. A mund të bëhen më mirë? Nëse mendoni se po, atëherë keni kohë për t’i përsosur.

Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, flisni me njerëzit që njihni. Ata do t’ju dëgjojnë.

Horoskopi per shigjetarin ne muajin mars 2021
Horoskopi per shigjetarin ne muajin Maj 2021

Lexoni Mbi horoskopin mujor Maj 2021

Shigjetari

Ky mund të jetë një muaj i rëndësishëm sepse eklipset janë rikthyer dhe i pari është më 5 maj dhe do të jetë një eklips hënor të plotë në Shigjetar. Diçka do të përfundojë për t’i hapur rrugën diçkaje të re. Ky eklips do të ndikojë te qëllimet personale dhe do t’ju afrojë me ndjenjat dhe nevojat e vërteta, por do të sjellë në vëmendje edhe partnerin. Nëse mendoni se ju dhe ai/ajo nuk përputheni, ndoshta do të duhet të mos jeni më bashkë.

Nëse keni lindur më 7 dhjetor, plus ose minus pesë ditë, do ta ndjeni më së shumti eklipsin. Eklipset zakonisht vijnë në çifte, çdo gjashtë muaj.

Një marrëdhënie e ngushtë, në punë ose në romanzë, do të kërkojë përqëndrimin tuaj të plotë. Afër 5 majit, një sëri faktesh do të mungojnë ose fshihen dhe do të duhet të gërmoni për të zbuluar të vërtetën. Mos merrni asnjë mendim derisa të keni gjetur të gjitha informacionet.

Eklipsi i dytë do të jetë më 21 maj dhe do të bjerë në shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë, që përfshin rimbursimin e sigurimeve, ndihmën financiare të universitetit, komisionet, tarifat e licensimit, trashëgimitë, programet financiare të qeverisë, fonde të tjera dhe jo vetëm. Duket se po ju vjen një shumë e madhe, por do të ketë disa mosmarrëveshje. Sidoqoftë, gjërat do të funksionojnë.

Jeni me fat që keni Jupiterin dhe Plutonin ende në shtëpinë e të ardhurave për të mbrojtur financat. Situata financiare do të ndryshojë, por në varësi të asaj çfarë ka ndodhur deri tani, mund të bëhet më mirë.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor dhe për shkak se Mërkuri rregullon karrierën tuaj, nëse po kërkoni punë gjatë kësaj periudhe, kthehuni te njerëzit që njihni prej kohësh sepse ata do t’ju sjellin më shumë fat.

Afërdita është në prapravijë që prej 12 prillit, por do të rikthehet në pozicion normal më 24 maj. Konsiderojeni si kohë jo të përshtatshme për romancën kur Afërdita është në prapavijë. Të mos ju shkojë mendja të martoheni. Prisni deri në 2022-shin për t’u martuar.

Horoskopi per bricjapin ne muajin mars 2021
Horoskopi per bricjapin ne muajin Maj 2021

Bricjapi

Jemi sërish mbrapsht me eklipset. Që nga korriku i 2018-s, eklipset kanë rënë në shenjën tuaj dhe Gaforres çdo gjashtë muaj. Eklipset njihen për faktin që sjellin ndryshime të mëdha. Megjithatë jeni mësuar me këto dhe jeni gati. Do të jeni në gjendje të nxirrni axhendën dhe të nisni të merreni me çështje të tjera.

Eklipsi i parë do të ndodhë më 5 maj në Shigjetar, duke ndriçuar shtëpinë e dymbëdhjetë të sekreteve. Një informacion që dikush është përpjekut ta mbajë të fshehtë nga ty mund të dalë në sipërfaqe. Nëse asnjë sekret nuk del në sipërfaqe, atëherë ky moment do të kalojë shpejt.

Mund të keni më shumë nevijë për personel mjekësor këtë muaj, ose ndoshta po përpiqeni të ndihmoni një të afërm ose një mik në spital, qendër rehabilitimi ose institucion tjetër. Nuk përjashtohen as vizitat si te dentisti për shembull.

Eklipsi tjetër do të jetë më 21 maj në Gaforre dhe do të theksojë marrëdhëniet e ngushta.

Nëse situata nuk është mirë mes jush dhe partnerit/es, atëherë është koha që të vendosni nëse dëshironi të vazhdoni lidhjen ose jo. Eklipset i shtyjnë gjërat në njërën anë, ose në tjetrën – në të bardhë ose në të zezë, nuk ka zonë gri.

Do të ketë një eklips tjetër në shenjën tuaj, më 4 qershor, i cili do t’ju ndihmojë që të vendosni se çfarë duhet të bëni. Nëse jeni takuar me dikë, mund të qartësohet më mirë situata. Mund të filloni një lidhje të mirëfilltë.

Gjatë këtij muaji, kushtojini rëndësi shëndetit sepse lajmet e majitit mund t’ju bëjnë pak më të ndjeshëm, sidomos pas pandemisë. Jeni në procesin e rindërtimit të një të ardhmeje më të lumtur, që do të vijë më shpejt nga çfarë e keni menduar.

Horoskopi per ujorin ne muajin mars 2021
Horoskopi per ujorin ne muajin Maj 2021

Ujori

Po përballeni me një numër të lartë ndryshimesh në jetë. Saturni është rikthyer te Ujori, por vetëm për muajin prill, maj dhe qershor pasi do të largohet më 1 korrik. Përgjegjësitë po shtohen, por megjithatë po e përballoni mirë gjithë çfarë po ju kërkon universi. Është koha që të vendosni një qëllim në jetë.

Ky muaj përmban dy eklipse. I pari do të jetë më 5 maj në Shigjetar duke nxjerrë në pah anëtarësimin tuaj në një grup, klub ose shoqatë. Hëna e re do të ndikojë që një projekt të përfundojë. Në të kundërt, mund të zbuloni që dikush ka bërë diçka, e cila s’do t’ju pëlqejë. Nëse ky personi është një mik, atëherë ka gjasa që marrëdhënia të përfundojë.

Sidoqoftë, është mëse e ditur që paratë do të jenë në qendër të vëmendjes. Neptuni dhe Marsi do të shtojnë dyshimet, ndaj mos i merrni gjërat si të mirëqena, sepse qartazi ju duhet më shumë punë. Tani për tani, mos bëni supozime ose ngrini akuza, thjesht dëgjoni çfarë ju thonë. Kërkoni informacion dhe merrni kohë për të reflektuar dhe mësuar. Ka kohë për të debatuar.

Shpenzimet do të rriten, por nëse ju ndihmon sadopak, do të përmirësohen aty nga fundi i qershorit. Deri atëherë, nuk pritet që situata me paratë të jetë e tensionuar gjithsesi, pasi do ta keni nën kontroll.

Eklipsi i dytë do të jetë më 21 maj, në Gaaforre dhe do të ndriçojë shtëpinë e projekteve të punës. Ky eklips do të hapë një rrugë të re dhe mundësi të tjera për të punuar me diçka të re, ndryshe nga projektet e zakonshme. Mund të ketë lidhje me një hotel, industri ushqimi, restorant, reklama ose infermieri. Përpiqeni prej kohësh që të sillni më shumë të ardhura dhe ky eklips duket i përkryer për të rregulluar këto probleme. Mund të punësoheni përkohësisht ose me kohë të plotë. Punësimi nuk është domosdoshmërisht një hap i madh, por do t’u hapë rrugën mundësive të tjera. Do të duket sikur do të hapni një dritare të re.

Ky eklips do t’ju bëjë të mendoni për shëndetin. Bëni kontrolle shëndetësore nëse nuk ndiheni mirë dhe ushqehuni shëndetshëm. Keni nevojë për energji.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor, kështu që asgjë me rëndësi nuk do të ndodhë gjatë kësaj kohe. Mërkuri rregullon shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë. Para shtesë mund të vijnë jashtë pagës, por nuk përjashtohen as borxhet që i keni njerëzve të tjerë.

Afërdita do të jetë në prapavijë dhe është në vendin më të mirë për ju – te Binjakët. Ajo do të vizitojë shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Afërdita qëndron në prapavijë që prej 12 prill, por do të shkojë në pozicion normal më 24 maj. Gjatë kohës që është në prapavijë, nuk këshillohet veprim i zgjuar nisja e një marrëdhënieje të re. Nëse jeni takuar para 12 prillit, atëherë jeni në rregull.

Horoskopi per peshqit ne muajin mars 2021
Horoskopi per peshqit ne muajin Maj 2021

Peshqit

Marsi do të jetë te Peshqit për herë të parë në dy vite dhe ky është një lajm i mirë për ju. Marsi ju sjell energji dhe optimizëm dhe ju mbush me dëshirë për të nisur projekte të tjera.

Kjo do të jetë një nga periudhat më të fuqishme të vitit – gjithçka që do të vendosni tani do të funksionojë në favorin tuaj më vonë. Duhet të tregoni kujdes për të vepruar përpara se Mërkuri të shkojë në prapavijë, nga 17 maji deri më 12 qershor.

Karriera do të marrë vëmendjen tuaj të plotë në 5 maj dhe shkak për këtë do të jetë eklipsi i Hënës së plotë. Një lajm i mirë do të dalë në sipërfaqe. Diçka e rëndësishme po vjen. Një projekt i ri do t’ju bëjë të punoni fort.

Emocionet do të shtohen dhe nuk është e qartë nëse jeni të lumtur apo të mërzitur në këtë fazë.

Do të ndiheni të tërhequr mes gjithë zhvillimeve të papritura që po ndodhin në shtëpi, teksa ju merreni me karrierën.

Në këtë muaj do të ndodhin dy eklipse. Më 21 maj, eklipsi në Gaforre do t’ju bëjë jashtëzakonisht energjikë dhe do të ndriçojë shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë, fëmijëve dhe krijimtarisë. Krijimtaria do të jetë një temë kryesore e këtij muaji dhe në këtë fazë, do të fillojë një periudhë e re për ju.

Eklipsi i 21 majit mund të sjellë një zhvillim pozitiv në jetën personale. Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme, mund të zbuloni se jeni shtatzënë, ose nëse keni fëmijë, mund të merrni një lajm të mirë për të.

Nëse nuk jeni në një lidhje, gjatë pandemisë mund të keni filluar një shoqëri të këndshme me dikë. Miqësi? Ndoshta po, ndoshta jo. Merreni me ngadalë.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 1 MAJ 2021

Dashi
Kjo mund të mos jetë dita më energjike për ju. Keni punuar shumë kohët e fundit dhe trupi juaj ka nevojë për t’u furnizuar me karburant. Kaloni pak kohë të qetë në shtëpi. Merrni një çaj dhe një libër të mirë dhe lëreni mendjen tuaj të udhëtojë atje ku mundet.

Demi
Kini kujdes të mos shpenzoni përtej mundësive tuaja. Nuk ka dyshim për këtë. Në vend të kësaj, përmbushini tendencat tuaja të blerjes në mënyra të tjera. Vizitoni një bibliotekë ose muze ku mund të shijoni të gjitha pasuritë artistike pa qenë e nevojshme të shpenzoni para.

Binjakët
Sot është një ditë e mirë për t’u bashkuar me një grup që ndan interesat tuaja. Do të gjeni rehati, si dhe një stimulim të vërtetë intelektual që vjen nga zbulimi i gjërave të reja me njerëz me mendje të njëjtë. Mund të mësoni se si të bëni miq në të njëjtën kohë.

Gaforrja
Ju keni një mendje të mprehtë, kureshtare. Sot ka të ngjarë ta përdorni mendjen duke eksploruar disa fusha me shumë interes. Ka të ngjarë që fusha juaj kryesore e interesit është shkencore. Ju do të zbuloni se, nëse hyni në internet, kërkimi juaj do të jetë veçanërisht i frytshëm.

Luani
Konfigurimi yjor tregon se ju mund të prisni një të papritur financiare. Kjo është e mrekullueshme, por mos festoni akoma. Ndërsa duket se të ardhurat tuaja do të rriten përmes një ngritjeje ose bonusi, ka shenja që paratë nuk vijnë menjëherë. Vazhdoni të jetoni si zakonisht.

Virgjëresha
Dashuria dhe romanca janë në ajër. Flaka do të ndizet pak në një marrëdhënie emocionuese. Sot mund ta shihni partnerin tuaj në një pikëpamje të re. Në fushën e parave, jo gjithçka do të ecë sipas parashikimeve tuaja.

Peshorja
Ju keni një shpirt krijues dhe sot do të punoni më gjatë sesa zakonisht. Ju nuk mund të ndaloni të gjitha llojet e ideve imagjinare. Sa i përket aspektit profesional, ai parashikohet të jetë në gjendje optimale për aq kohë sa shpenzimet tuaja janë normale.

Akrepi
Nëse jeni ndjerë sikur doni të bëni më shumë për të ndihmuar botën, sot është dita për t’i vënë ato mendime në veprim. Ka shumë që mund të bësh në nivel lokal. Duke prekur jetën e vetëm një personi do të keni një ndikim në shumë te të tjerët.

Shigjetari
Nëse keni pasur një interes të gjatë për film ose fotografi, sot është një ditë e mirë për ta eksploruar këtë interes më tej. Ka të ngjarë të merrni një mundësi për të mësuar disa nga ndërlikimet e një zanati të tillë. Ndoshta ju do të vendosni t’i hyni kësaj fushe profesionalisht.

Bricjapi
Ju mund të duhet të merrni një ditë pushimi për të rimbushur shpirtin tuaj. Keni punuar jashtëzakonisht shumë kohët e fundit. Ndërsa prodhimi juaj është mbresëlënës, ai po vjen me një kosto të lartë personale. Merrni pak kohë sot për t’i lënë mendjen dhe trupin tuaj të pushojnë.

Ujori
Kushtojuni vëmendje ëndrrave tuaja sot. Ka të ngjarë të jenë interesante. Nëse është e mundur, shkruani përshtypjet tuaja në momentin që zgjoheni. Mund të mos kenë shumë kuptim në fillim, por pas disa ditësh mund të rishikoni shënimet tuaja dhe të habiteni nga ato që zbulojnë për ju.

Peshqit
Ju mund të ndiheni mirë me veten. Njerëzit po ju përgjigjen shumë mirë, madje do të merrni disa shikime admiruese ndërsa ecni në rrugë. Nëse jeni në kërkim të një pune, shanset janë që të jeni i favorizuar në këtë aspekt.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 30 PRILL 2021

Dashi
Megjithëse pozicioni juaj financiar do të jetë i qëndrueshëm, shpenzimet e vazhdueshme do t’ju ndalojnë të ekzekutoni plane të reja. Do të gjeni miq mbështetës, por bëni kujdes nga ato që thoni. Të jesh hakmarrës ndaj të dashurit/dashurës nuk do t’i shërbejë ndonjë qëllimi të dobishëm.
Demi
Mund të përballeni me disa probleme, teksa do të jeni më nervozë se zakonisht. Një pushim i mirë do t’ju çojë përsëri drejt rrugës së duhur. Mund të prishni një marrëdhënie personale për shkak të një ndryshimi në mendim.
Binjakët
Nuk do të ndiheni energjikë si ditët e tjera. Mos u mbingarkoni me punë shtesë, pushoni dhe përcaktoni planet për të nesërmen. I dashuri/e dashura juaj do të bëjë gjëra për t’ju bërë të lumtur. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të shkaktojë pendesë në të ardhmen.
Gaforrja
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Është koha e duhur për më shumë përpjekje për të arritur synime profesionale. Bëni kujdes kur diskutoni me disa kolegë, pasi ndarja e disa sekreteve pa ditur qëllimet e tyre të vërteta, mund të provojë të jetë joproduktive.
Luani
Nëse keni pritur që dikush t’ju kthejë një hua, atëherë sot mund të jetë dita juaj me fat. Do të jetë një ditë e mbarë për familjen tuaj dhe ceremonitë e rëndësishme. Nëse dëshironi të afroheni me dikë në zyrë, atëherë së pari mbani një distancë të respektueshme përpara se të bëni ndonjë lëvizje.
Virgjëresha
Do të jeni mjaft aktivë gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Ju duhet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe e ardhmja e afërt do të jetë plot me sfida. Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.
Peshorja
Ekziston mundësia që të shkoni në një udhëtim mjaft argëtues që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj. Ditë me fat për biznesmenët e kësaj shenje. Në marrëdhënien tuaj në çift nuk parashikohen ndryshime.
Akrepi
Përfshirja e vetvetes në ndonjë formë të punës vullnetare ose bamirëse do t’ju falë emocione të veçanta. Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të jetë pjesë e ditës. Sjellja jo e duhur e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën sot.
Shigjetari
Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike. Kalimi i pjesës më të madhe të kohës me aktivitete argëtuese mund të jetë e kushtueshme për ju. Parashikohet një ditë e mbarë në aspektin profesional.
Bricjapi
Ka shumë të ngjarë që sot të arrini përfitime monetare nga ana e nënës suaj. Një keqkuptim midis jush dhe atyre që doni, do të zgjidhet. Sot do të jeni plot me ide të mira dhe opsione që tejkalojnë pritshmëritë tuaja.
Ujori
Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen. Verifikoni besueshmërinë dhe vërtetësinë e personit përpara se të bëjë ndonjë investim. Shëndeti i prindërve mund të jetë një shqetësim për ju.
Peshqit
Do të jeni mirë me shëndet, pavarësisht se do të jetë një ditë e vrullshme. Sot, investimi në tokë ose pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë që të jetë e mundur.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 29 PRILL 2021

Dashi

Disa persona të kësaj shenje do të premtojnë më shumë sesa mund të japin. Një mesazh i papritur do t’ju gëzojë. Do të jetë një nga ato ditë të shkëlqyera kur krijimtaria juaj do të jetë në kulmin e saj.

Demi

Njerëzit përreth jush do t’ju ngrenë moralin. Ka gjasa të shpërbleheni për dashurinë e drejtë dhe bujare. Tregohuni të vëmendshëm kur bashkëveproni me njerëz të rëndësishëm, pasi mund të merrni një këshillë të vlefshme.

Binjakët

Ju do të zemëroheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen tuaj dhe për t’u çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Gaforrja

Të vepruarit në mënyrë vendimtare nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi afatgjatë. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju. Partneri juaj mund të jetë i mërzitur dhe i trazuar sot, për shkak të tensioneve në familje.

Luani

Organizoni një takim në mbrëmje me miqtë ose familjen. Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja dhe mos zbuloni motivet tuaja para se të arrini suksesin. Dikush afër jush do të dëshirojë që të kaloni kohë cilësore me të, por nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirën e tij/saj.

Virgjëresha

Merrni pak kohë për veten, për t’u çlodhur dhe shëruar. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Natyra juaj e mprehtë do të tërheqë vëmendjen e disa personave rreth jush. Ndërhyrja e një personi do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Peshorja

Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për të qenë në humorin e duhur. Shëndeti i partnerit tuaj mund të rezultojë në shpenzime financiare për ju sot.

Akrepi

Natyra juaj e gëzueshme do të kënaqë edhe të tjerët. Sot, një nga vëllezërit e motrat mund t’ju kërkojë hua. Megjithëse mund të jeni në përputhje me dëshirat e tyre, ky veprim mund të çojë në vështirësi financiare.

Shigjetari

Një telefonatë nga partneri/partnerja juaj do t’ua bëjnë ditën të veçantë. Sa i përket aspektit profesional, do të jetë një ditë e mbarë. Mos shpenzoni kohë me fjalë të kota. Kushtojuni më shumë rëndësi këshillave të familjes suaj.

Bricjapi

Dita do të jetë plot lumturi, pasi partneri/partnerja juaj do të bëjë përpjekje për t’ju sjellë gëzim. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit tuaj. Mund të ndërmerrni një udhëtim që do të ndikojë pozitivisht në aspektin tuaj profesional.

Ujori

Do të jeni mjaft aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Nxirrni të gjitha problemet tuaja nga mendja dhe përqendrohuni në përmirësimin e pozicionit tuaj si në shtëpi ashtu edhe midis miqve. Mund të zhgënjeheni sepse një takim romantik mund të mos përmbushë pritshmëritë tuaja.

Peshqit

Do të shijoni një atmosferë pozitive në punë, por një incident i vogël mund të dëmtojë disponimin tuaj më vonë. Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Beqarët e kësaj shenje mund të marrin një propozim për martesë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 28 PRILL 2021

Dashi
Do të jeni plot shpresë dhe aspirata. Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi të reja sot. Një ditë e mirë për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë. Nëse përballeni me probleme, mos u shqetësoni. Ngritjet janë ciklike dhe të gjitha janë pjesë e jetës.
Demi
Do të jetë një ditë e dobishme, pasi do të mund të realizoni planet tuaja. Mos zbatoni gjithçka që mund t’ju thotë personi juaj i zemrës, pasi kjo mund të prishë harmoninë në marrëdhënien tuaj. Përpiquni të përdorni kompetencat profesionale për të rritur perspektivat tuaja të karrierës.
Binjaket
Besimi dhe energjia juaj do të jenë të larta sot. Sot, ekziston mundësia që të fitoni monetarisht, por për shkak të sjelljes suaj, mund të mos jeni në gjendje të fitoni aq sa prisni. Edhe pse fëmijët tuaj do të jenë kërkues, ata gjithashtu do të sjellin shumë lumturi.
Gaforrja
Bërja e ndryshimeve në pamjen tuaj fizike sot, do të përmirësojë pamjen tuaj. Rrini në buxhetin tuaj për të shmangur kufizimet financiare. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare. Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike. Përqendrohuni në punën tuaj dhe përparësitë tuaja. Nëse jeni duke udhëtuar, sigurohuni që të keni të gjitha dokumentet që ju nevojiten. Ju vazhdoni të merrni shaka në jetën martesore përmes mediave sociale, por sot do të jeni disi emocionalë për jetën tuaj martesore.
Luani
Përpiquni të rindizni pasionin në marrëdhënien tuaj. Kontaktet e biznesit që keni krijuar do t’ju sjellin përfitime në plan afatgjatë. Përpiquni të lexoni libra në kohën tuaj të lirë. Kjo do t’ju çlirojë nga stresi dhe ankthi.
Virgjëresha
Edhe pse paratë janë një element i rëndësishëm për jetën, mos mendoni të sakrifikoni një marrëdhënie për përfitime financiare. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të shkaktojë shqetësime. Partneri juaj do të mërzitet nëse sot neglizhoni t’i kushtoni vëmendje të mjaftueshme.
Peshorja
Do të çliroheni nga tensionet që keni përjetuar kohët e fundit. Koha e duhur për të bërë ndryshime në mënyrën tuaj të jetesës. Jeta juaj e dashurisë do t’ju sjellë diçka me të vërtetë të mahnitshme sot.
Akrepi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi gjithashtu mund të çojë në probleme të papritura. Takimet shoqërore do të jenë argëtuese, por shmangni ndarjen e shumë çështjeve personale me të tjerët. Jeta juaj romantike mund të jetë mjaft e komplikuar sot.
Shigjetari
Pozicioni juaj aktual financiar dhe problemet financiare në jetën tuaj do të jenë një burim tensioni për ju. Sot, ju mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i moshuar i familjes në lidhje me menaxhimin e financave dhe kursimet. Një mendim ose mesazh pozitiv nga bashkëshorti/bashkëshortja juaj, do të rrisë moralin tuaj sot.
Bricjapi
Përfshini veten në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Sot, kërkoni bekimet e prindërve tuaj para se të dilni nga shtëpia. Shmangni një romancë në zyrë, pasi kjo mund të dëmtojë imazhin tuaj.
Ujori
Dhimbjet trupore dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Sot mund të keni përfitime financiare, çfarë do t’ju sjellë një kënaqësi të madhe. Një grindje mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes mund të rezultojë në stres dhe shqetësim për ju.
Peshqit
Ka gjasa të keni shpenzime të lidhura me pronën për disa persona të kësaj shenje zodiakale. Mund ta përmirësoni imazhin tuaj nëse u tregoni aftësitë njerëzve të duhur. Dikush nga e kaluara juaj mund t’ju kontaktojë dhe t’jua bëjë këtë një ditë të paharrueshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 PRILL 2021

Dashi

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të bëni gjëra që vërtet ju pëlqejnë. Ka gjasa të përfundoni shumicën e detyrave sot në vendin tuaj të punës. Partneri/partnerja juaj do të përpiqet t’ju kënaqë dhe argëtojë.

Demi

Bëni diçka që do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me qëllimet tuaja. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Ata që janë të papunë mund të duhet të mundohen shumë për të gjetur një vend pune të përshtatshëm. Puna e madhe dhe përpjekja do të jenë mënyra e vetme për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Binjakët

Mos u shqetësoni për probleme të parëndësishme. Një përmirësim i financave tuaja do t’ju lejojë të merrni përsipër shpenzime të rëndësishme. Miqtë apo partneri/partnerja juaj mund të sillen me kokëfortësi, duke jua bërë ditën të vështirë.

Gaforrja

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Dita e duhur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Pa shoqërinë e të dashurit/dashurës suaj, mund të ndiheni të humbur sot.

Luani

Një rritje e vetëbesimit do të çojë në progres në planet tuaja. Ju duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilentë në lidhje me investimet tuaja. Do ta keni të vështirë të kënaqni prindërit gjatë ditës së sotme, duke i zhgënjyer ata.

Virgjëresha

Do të jeni mjaft aktivë gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Njohuritë dhe humori juaj i mirë do t’u bëjnë përshtypje njerëzve përreth jush. Ju duhet të konsideroni shtyrjen e projekteve dhe shpenzimeve të reja.

Peshorja

Do të gëzoni shëndet të mirë, por një udhëtim i paplanifikuar mund t’ju stresojë. Nëse keni marrë hua para nga dikush, atëherë do të ishte më mirë t’i kthenit ato sot, para se ata t’i kërkojnë. Jepuni përparësi nevojave të familjes suaj.

Akrepi

Do të keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Sot mund të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronat dhe pasuritë e paluajtshme. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të shkrihen gjatë kësaj dite.

Shigjetari

Pranimi i një gabimi në aspektin profesional do të shkojë në favorin tuaj. Mos harroni, të gjithë bëjnë gabime, por duhet guxim për t’i pranuar ato. Sot mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë të mirë të ditës duke e riparuar atë.

Bricjapi

Mos bëni investime me nxitim, pasi ka gjasa të përballeni me humbje. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të bëni një mik të ri mjaft të vlefshëm. Do ta keni të vështirë të qëndroni larg të dashurit/dashurës suaj.

Ujori

Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin. Por, mos e humbni durimin, pasi kjo mund ta përkeqësojë situatën. Sot në punë mund të zbuloni se dikush që ju e konsideronit armik, është në të vërtetë një person që ju do të mirën.

Peshqit

Shfaqni guxim dhe forcë përpara çdo fatkeqësie që hasni. Një qëndrim optimist, pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Ditë e mrekullueshme në jetën tuaj në çift.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 26 PRILL – 2 MAJ 2021

Dashi

Pesë yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë, sepse historitë që kanë lindur tani premtojnë ditw të mira, por do të jetë pak e vështirë për t’i vazhduar ato. Më mirë planifikoni një javë të qetë, përpiquni të mos nervozoheni dhe të rigjeni besimin te ndjenjat. Në punë, së shpejti do të vijnë ndryshime pozitive: përpiquni të vlerësoni propozimet që vijnë. Keni një dëshirë të madhe për hakmarrje, sepse ju është dashur të merreni me një padrejtësi. Tani duhet të shkosh përpara!

Demi

Pesë yje për Demin. Venusi kalon në shenjën tuaj dhe gjithçka për ndjenjat është më e lehtë, nëse shfaqni dëshirwn e duhur. Historitë që kanë lindur tani janë të bukura dhe premtuese, por mos vini bast për personin e gabuar. Përpiquni të bëni një “përzgjedhje”. Gjeni zgjidhjet më të lehta, mos u bëni kokëfortë. Në punë, pak konfuzion, por tani mund të vendosni se ku të shkoni dhe çfarë të bëni. Vështrime dhe ide të shkëlqyera!

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Marsi del nga shenja juaj, por nëse jeni të interesuar për një person, është koha të shihni para sepse Venusi do të jetë në anën tuaj, në muajin maj. Në periudhën e fundit keni humbur disa mundësi. Kushtëzoheni nga disa shqetësime. Në punë, mund të jeni duke menduar për një ndryshim të qartë pozitiv. Ata që punojnë në mënyrë të pavarur gjithashtu mund të bëjnë zgjedhje të reja dhe të largohen nga një grup i caktuar. Në çdo rast, një projekt që do të jetë i suksesshëm po vjen!

Gaforrja

Katër yje për shenjën e Gaforres. Pjesa e parë e prillit për dashurinë nuk ishte interesante, por po zhvillohet gjithçka tani. Nëse ju pëlqen dikush, përpiquni t’i afroheni, por jo të dielën. Miqësi të mira ose marrëdhënie dashurie me ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit ose Akrepit. Në punë, nëse jeni përballur me vështirësi, jeni më mirë dhe disa çështje janë më të qarta. Arritja e lidhjes së një kontrate është gjithashtu e mundur!

Luani

Tre yje për Luanin. Jeni pak të trazuar në dashuri dhe nuk ndiheni gati të lini veten të shkojë në ndjenja. Shumë janë duke menduar për punën dhe jo marrëdhëniet, por ky mund të jetë një problem për ata që dëshirojnë të përjetojnë emocione. Kini kujdes nga e marta, sepse do të jeni shumë të diskutueshëm. Në punë, jeni duke kërkuar zgjidhje, por është më mirë të mbani gjithçka nën kontroll. Kushtojini vëmendje të martës dhe jini të durueshëm: nuk mund të prisni të pamundurën. Mos kini frikë sepse së shpejti do të rikuperoni atë që keni humbur!

Virgjëresha

Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës. Momenti pozitiv për ndjenjat, por gjithçka varet nga vullneti juaj. Nëse mendoni shumë për punën, dashuria zë vendin e dytë. Tani mund të rikuperoni edhe një marrëdhënie. Mund të ndiheni tërheqës dhe të magjepseni nga njerëz të moshave të ndryshme. Në punë, jeni gati të riktheheni në lojë. Nëse keni ndërmend të ndryshoni, bëni një kërkesë: mos humbni kohë, shfrytëzojeni në maksimum këtë periudhë pozitive!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores. Në fillim nuk u dukët i bindur për historinë e dashurisë, por tani gjithçka po ndryshon dhe në muajin maj situata do të bëhet më intriguese. Kujdes të Dielën sepse mund të keni një takim të rëndësishëm, favorizoni takime të reja. Mos harroni se jetoni në pasione! Në punë, një kohë e shkëlqyer për ata që duhet të zgjidhin problemet ose për ata që u desh të mbyllnin një biznes në fund të Marsit. Për ata që punojnë vetë do të jetë gjithashtu e mundur të bëjnë një ndryshim, ndoshta të hapin një kompani të re. Kush e di!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Keni pasur disa marrëdhënie të padobishme në muajt e fundit dhe tani keni nevojë për siguri. Dëshironi të përjetoni emocione të reja, por shmangni ndërlikimet. E vërtetë që jeni duke kërkuar dashurinw tuaj, por nuk po bëni shumë për ta marrë atë. Në punë, përpiquni të qëndroni larg polemikave. Nëse një person nuk është sjellë mirë me ju, ju ose mund të zemëroheni ose t’a përjashtoni nga jeta juaj. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me bosët!

Shigjetari

Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Mos hiqni dorë nga dashuria, sepse tani mund të ndërtoni diçka të bukur. Sidoqoftë, keni nevojë për më shumë liri dhe dëshironi të planifikoni diçka të këndshme për verë. Muaji korrik është premtues për takime të reja. Në punë, muaj i komplikuar për paratë. Yjet nuk bëjnë mrekulli, por jini të sigurt sepse me Jupiterin dhe Saturnin në krah do të ketë një rimëkëmbje. Gjithashtu duhet të kompensoni për disa ditë punën e humbur!

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Në dashuri tani gjithçka duket më e qartë dhe historitë që lindin tani, megjithatë, mund të jenë vetëm argëtuese, jo kërkuese. Por mbase, kjo periudhë, është në rregull, prandaj nuk jeni pretendent. Në punë, nuk i duroni dot njerëzit që flasin pas jush, por tani mund të hakmerreni dhe të qëndroni për veten tuaj! Fuqia!

Ujori

Tre yje për Ujorin. Po kërkoni diçka që ju përmbush, por nëse po përjetoni një dashuri “transgresive” të Martën mund të ketë një moment tensioni të madh. Më mirë të qëndroni të qetë dhe të mbani gjithçka nën kontroll. Në punë, doni të arratiseni, por nuk po mundeni. Keni shumë shpenzime, më mirë të shmangni shpërqendrimet të Martën dhe të Mërkurën! Çdo gjë ka kohën e vet!

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Java është premtuese dhe do t’ju ndihmojë të harroni dikë që ju ka lënduar në të kaluarën. Lajm i mirë edhe për beqarët: Afërdita është në anën tuaj dhe do t’ju ​​ndihmojë të përjetoni emocione të mira, prandaj lëshojeni veten. Në punë, Dielli, Mërkuri, Venusi do t’ju ndihmojë të merrni kënaqësi të mira.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend