VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI – 23 KORRIK 2015

By | July 23, 2015
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 31 KORRIK 2021

Dashi
Një premtim i caktuar romantik që do të bëni këshilloheni që ta mbani sot. Në rast të kundërt rrezikoni të humbisni kredibilitetin. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të keni zhvillime pozitive nëse tregoni zgjuarsinë e nevojshme.

Demi
Ka raste kur edhe ju, të cilët jeni të duruar dhe të disiplinuar prireni të zemëroheni me diçka. Sot mund ta humbisni plotësisht në lidhje me një person të caktuar. Fantazia është e mirë brenda arsyes, por shumë do t’ju sjellë zhgënjim.

Binjakët
Më mirë vonë se sa keq është kryefjala e ditës. Ka kaq shumë gjëra të reja që janë duke ndodhur sot. Takimet e reja premtojnë shumë dhe duket se parashikojnë diçka të mirë për të ardhmen.

Gaforrja
Diçka e madhe mund të ndodhë pranë jush ose zonës ku banoni. Ndoshta do t’ju duhet të qëndroni pak më shumë në shtëpi. Përdoreni këtë moment për të bërë diçka krijuese në aspektin sentimental.

Luani
Ju keni talente të fshehura që mund t’ju zbulohen sot. Ndoshta bashkëpunimi me dikë të ri ju bën të bëni gjëra që nuk i kishit menduar kurrë. Nuk keni nevojë të ndërmerrni veprime tani. Kënaquni me potencialin tuaj të pashfrytëzuar.

Virgjëresha
Ju jeni një individ i sjellshëm, i kujdesshëm. Sot shqetësimi juaj për të tjerët mund të jetë aq i fortë sa të ndërmerrni hapa për të bërë diçka konkrete për ata. Ju mund të dëgjoni për një kauzë të denjë që do të përfundojë për shkak të mungesës së gatishmërisë tuaj.

Peshorja
Sot mund të zhvilloni një kuptim më të thellë të asaj që është me të vërtetë e rëndësishme për ju. Ju mund të habiteni nga ajo që zbuloni. Ndoshta ju është dashur pak kohë për ta mësuar këtë, por tani nuk ka më kthim mbrapa.

Akrepi
Ju mund të jeni të ftuar në një festë ku pritet të hapet një botë e tërë ngjarjesh të reja dhe emocionuese. Ju mund të ribashkoheni me një mik të mirë nga e kaluara juaj i cili mund të hapë të gjitha llojet e dyerve profesionale për ju. Jini të hapur për këdo që takoni.

Shigjetari
Ndonjëherë është më mirë të jesh me fat sesa i zgjuar. Këtë do ta mësoni sot pasi fati i mirë ju vë në vendin e duhur në kohën e duhur. Mund të takoni dikë që bën një ndryshim të madh në karrierën tuaj.

Bricjapi
Jini të hapur për çdo ftesë që ju vjen ose për çdo person të ri që takoni. Ndryshimi është në ajër për ju dhe ju duhet vetëm të jeni pranues në mënyrë që të ndodhë. Eksploroni të gjitha interesat tuaja dhe besoni në intuitën tuaj.

Ujori
Sot mund të zgjoheni dhe të kuptoni se ka vend serioz për përmirësim. Ndërkohë, ka shumë që mund të bësh duke pastruar rrëmujat dhe duke riorganizuar raftet e librave në një mënyrë më tërheqëse. Në dashuri sot mund të keni shumë fat.

Peshqit
Qielli është kufiri sot, ndërsa zbuloni se dikush diku ka disa ndjenja shumë pozitive për ju. Duket se do të kapeni në befasi nga ekstravaganca e zjarrit të tyre. Ata mund t’ju premtojnë tokën dhe hënën, por derisa t’i merrni ato, mos u ngutni për asgjë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 30 KORRIK 2021

Dashi

Dilni nga modaliteti serioz për një ditë dhe lëreni veten të ndiheni i lumtur. Kjo është një ditë për t’u argëtuar, kështu që lirohuni dhe shprehuni lirshëm në mënyrën më të mirë që e shihni të arsyeshme. Kuptoni sa fuqi keni në natyrën tuaj gazmore.

Demi

Ju keni një ndikim tepër të fortë tek të tjerët sot. Sharmi juaj do t’ju çojë në çdo vend ku dëshironi të shkoni, prandaj përdoreni atë sipas dëshirës tuaj. Theksoni pozitiven dhe ecni në anën me diell të rrugës. Buzëqeshni dhe sillni gëzim për njerëzit që takoni.

Binjaket

Largoni agresionet tuaja sot. Qeshni pak! Transformojeni energjinë tuaj në diçka zemërgjerë, argëtuese dhe të dashur. Kjo do t’ju marrë një rrugë të gjatë. Gjëra të vogla mund të shfaqen që mund të prishin rutinën tuaj të përditshme, por një buzëqeshje e ngrohtë është gjithçka që ju nevojitet për të zbutur çdo zhgënjim.

Gaforrja

Është një ditë e shkëlqyer për ty sot. Qasja juaj gazmore për çdo situatë është ajo që kërkohet nga ju. Kaloni kohë me fëmijët dhe shijoni botën e tyre magjike. Shpërndani lirshëm dashurinë tuaj tek njerëzit përreth jush. Një qëndrim miqësor do t’ju çojë larg.

Luani

Bëni një pushim sot. Lëreni natyrën tuaj romantike të dalë në pah. Mos u ndjeni fajtorë që nuk jeni aq serioz sa mendoni se duhet të jeni. Fituesi i ditës është ai që mund të buzëqeshë më shumë. Hyni në këtë garë me synimin për të fituar. Shpërblimet do të zgjasin një kohë të gjatë.

Virgjeresha

Valët e oqeanit nuk kanë nevojë të jenë domosdoshmërisht në pragun tuaj për t’ju vendosur në atë gjendje shpirtërore romantike sot. Nëse jeni duke kërkuar një lidhje të re, kini kujdes që të mos përfshiheni në fantazi të kota. Ju mund të përfundoni duke u rrëzuar në tokë.

Peshorja

Përdoreni energjinë e sotme të ngrohtë dhe të dashur. Kjo është një ditë për të vlerësuar atë që keni, veçanërisht njerëzit që ju duan. Komplimentoni të tjerët dhe tregojini se sa kuptim kanë për ju. Këto fjalë dhe vepra do të kenë një efekt të valëzuar që do t’ju sjellë shumë fat të mirë.

Akrepi

Me energjinë e sotme planetare në lojë, mos u habitni nëse bini përsëri në dashuriqoftë edhe me partnerin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar atë person të veçantë për të hyrë në jetën tuaj, mund t’i takoni aty ku vera dhe poezia rrjedhin lirshëm. Kënaquni me energjinë që do t’ju rrethojë.

Shigjetari

Ju pëlqen të jeni të dashuruar dhe të shijoni të gjitha përfitimet që vijnë kur adhuroheni dhe adhuroni një tjetër. Sidoqoftë, mund të zbuloni se sot i gjithë ky nocion shkon shumë larg. Ka një fuqi të madhe pas emocioneve tuaja, dhe ju duhet ta shprehni atë.

Bricjapi

Vështirësitë kanë përfunduar dhe është koha për të rritur ritmin. Jini krenarë për atë që keni për t’i ofruar botës. Jini i guximshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Merrni kohë për të shprehur veten plotësisht në mënyrë krijuese. Sa më e madhe të jetë buzëqeshja që mbani, aq më tej do të shkoni në pothuajse çdo situatë.

Ujori

Një gjest i sjellshëm dhe një fjalë e ngrohtë nuk do të harrohet. Lëreni shpirtin tuaj bujar dhe të sjellshëm të shkëlqejë. Hapini krahët gjerësisht për të përhapur dashurinë në botën përreth jush. Eshtë dita perfekte për të qeshur dhe dhënë dashuri, kështu që bëni pjesën tuaj.

Peshqit

Gjërat duhet të shkojnë jashtëzakonisht mirë për ju sot, kështu që mos u trembni nga asnjë pjesë e saj. Në fakt, shfrytëzojeni këtë mundësi të shkëlqeni sa më shumë që të mundeni. Ekziston një fuqi e jashtëzakonshme pas vetëbesimit tuaj, ndaj trajtoni gjithçka me energji dhe entuziazëm.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 28 KORRIK 2021

Dashi
Veproni sipas instikteve tuaja dhe nuk do të gaboni. Ju mund të duhet të hiqni dorë nga kontrolli dhe të lini mënjanë të menduarit logjik. Do të ishte më mirë të eksploroni opsionet në aspektin profesional. Mund të merrni lajme pozitive në aspektin sentimental.
Demi
Ju keni pjesën e munguar për të cilën njerëzit kanë nevojë në çdo situatë sot. Bëni biseda të lehta në situata shoqërore. Ju keni aftësinë të bëni përshtypje të tek të gjithë, kështu që niseni ditën me këmbën e djathtë. Çohuni nga shtrati më herët se zakonisht dhe bëni një shëtitje të shpejtë nëpër lagje.
Binjaket
Lërini emocionet pas dhe lëreni mendjen të marrë kontrollin. Gjërat mund të turbullohen nëse nuk i qëndroni besnik komunikimit që po zhvillohet. Jini të vetëdijshëm për ndikimin e fjalëve tuaja në rrethin shoqëror. Sa i përket aspektit profesional do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme.
Gaforrja
Ju duhet të jeni në gjendje të vlerësoni emocionet tuaja nga një perspektivë tjetër sot. Shfrytëzoni këtë mundësi për të ndërmarrë veprime bazuar në ato që zbuloni. Sigurohuni që veprimet tuaja bazohen në praktike dhe nuk po veproni me nxitim në përgjigje të manovrave të dikujt tjetër.
Luani
Thashethemet mund të jenë të shfrenuara, por ky nuk është justifikim për të kontribuar në to. Jini të vetëdijshëm se ajo që thoni ka një ndikim të fortë tek njerëzit përreth jush. Ka të ngjarë të përhapet në shumë më tepër veshë sesa mendoni. Sot duhet të mendoni më shumë për aspektin sentimental.
Virgjeresha
Eshtë e rëndësishme të ndërmarrësh veprime në një ditë si kjo. Besojini vetes dhe instinkteve tuaja. Shpesh ju keni këshillën e përsosur për të gjithë përveç vetes tuaj. Hezitimi do të ketë vetëm pasoja negative. Ju keni të gjitha faktet që ju nevojiten. Tregoni guxim.
Peshorja
Mos u ndjeni i detyruar të qëndroni në një situatë jo të shëndetshme me njerëz që nuk transmetojnë pozitivitet. Mund të jetë koha që të prishësh disa lidhje me gjërat që nuk po funksionojnë më për ty. Ndjehuni mirë kur largoheni nga zakonet e vjetra.
Akrepi
Merrni frymë thellë dhe mbushni mushkëritë tuaja me forcën energjike. Imagjinoni veten në një mal që shikon mbi një oqean të gjerë. Zgjero vetëdijen tuaj në mënyrë që asgjë të mos i shpëtojë vëmendjes tuaj. Mbani veten larg rrëmujave dhe jini të hapur për aventura të reja.
Shigjetari
Kjo është një ditë për të ndërmarrë veprime. Veproni me zemrën tuaj dhe ecni përpara me planet tuaja. Personaliteti juaj tërheq shumë vëmendje. Nëse tashmë jeni në një lidhje të përhershme, prisni surpriza sot. Bëni diçka që e doni dhe mos hiqni dorë pa e realizuar.
Bricjapi
Nëse jeni beqar dhe kërkoni dashuri, mund të prisni që ajo të vijë në një mënyrë misterioze sot. Ju mund ta gjeni veten shumë të tërhequr nga dikush ndërsa jeni në një mbledhje virtuale, ose kur vizitoni një mik. Ky do të jetë fillimi i një faze unike në jetën tuaj.
Ujori
Mund të jetë e vështirë për ju të merreni me disa gjëra sot. Fokusi juaj duket se hidhet nga një problem në tjetrin pa gjetur zgjidhje. Ju duhet të bëni më shumë hulumtime, të pyesni dhe të grumbulloni fakte. Mbani të hapura kanalet tuaja të komunikimit me personat në vendin e punës.
Peshqit
Në përgjithësi ju pëlqen të ndërtoni gjërat në një mënyrë të ngadaltë të qëndrueshme dhe të krijoni rrugën për zhvillimin e pasionit të vërtetë. Thjesht do të duhet të jeni spontan në lidhjen tuan romantike. Në raport me vendin e punës, sot do të duhet të tregoni gatishmëri per më shumë sfida.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 KORRIK 2021

Dashi
Ana juaj filantropike mund të dëshirojë të shfaqet dhe të bëjë punë të mira sot. Modaliteti juaj i paracaktuar është të kujdeseni për të tjerët. Kjo është mirë, por sigurohuni që të mos e shterojë forcën tuaj jetësore. Ju nuk jeni përgjegjës për veprimet e të tjerëve.
Demi
Sot është një ditë e mrekullueshme dhe ju mund të arrini shumë duke përdorur zgjuarsinë e mprehtë. Informacioni po fluturon shpejt. Merrni atë që ju pëlqen dhe hidhni pjesën tjetër. Sa më i informuar të jeni, aq më të pajisur do të jeni për të trajtuar vendimet e ditës.
Binjakët
Jeta juaj mund të duket si një udhëtim intensiv me slitë që nuk ndalet kurrë. Por thellë brenda e kupton që nuk do ta kishe në asnjë mënyrë tjetër. Bëni një pushim nga gjithçka sot nëse mundeni. Komunikoni mendimet dhe ndjenjat tuaja. Duke folur, do të ndiheni shumë më mirë për situatën.
Gaforrja
Truri juaj mund të gumëzhijë si një zgjua bletësh sot. Kjo eshte diçka e mire. Tani ka një informacion të madh për tu përpunuar. A keni menduar të blini disa pajisje të reja elektronike ose pajisje të vogla për shtëpinë tuaj? Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë një hulumtim mbi këtë projekt.
Luani
Mos supozo automatikisht se mund të zgjidhësh të gjitha problemet e tua i vetëm. Thjesht duke folur me të tjerët mund t’ju ndihmojë për të ndriçuar një situatë që ju ka hutuar më herët. Të gjithë kemi probleme dhe çështje për t’u marrë me to. Ju nuk jeni vetëm.
Virgjëresha
Çohu herët dhe puno. Keni shumë energji emocionale dhe fizike që duhet t’ju ndihmojnë të përmbushni gjithçka që duhet të bëni. Energjia planetare është në anën tuaj. Përfitoni nga ajo për të thënë atë që keni në mendje dhe afrohuni një hap më afër kudo që të keni nevojë. Natyra juaj aktive, e pranueshme është e spikatur.
Peshorja
Flisni më shumë sot. Ndoshta askush nuk e ka dëgjuar pikëpamjen tuaj për një kohë të gjatë. Vetëm se njerëzit nuk kërkojnë mendimin tuaj nuk do të thotë se nuk është i vlefshëm. Ju keni një mprehtësi të pabesueshme që të tjerët nuk e kanë.
Akrepi
Njerëzit me natyra shumë të ndryshme shpesh e shohin njëri-tjetrin shumë tërheqës dhe ky mund të jetë rasti me rreshtimin e sotëm të planetëve. Nëse jeni në gjendje të merrni pjesë në një festë ose në një rast tjetër shoqëror, mund të takoni dikë me të cilin ndieni një marrëdhënie të menjëhershme.
Shigjetari
Askush nuk do t’i plotësojë nevojat tuaja sot, prandaj ngrihuni dhe bëjini gjërat vetë. Energjia qiellore në lojë mund t’ju inkurajojë të jeni më aventureske kur bëhet fjalë për jetën tuaj të dashurisë. Ka raste kur do të ishte në dobi për ju që të mos qëndroni kaq ngurtë në shoqërinë e njerëzve të caktuar.
Bricjapi
Marrëdhënia juaj mund të zhvillohet bukur, nëse jeni të interesuar të ndihmoni njëri-tjetrin për të jetuar në potencialin tuaj të plotë. Vendosni kontakt me njerëz që nuk i keni takuar për një kohë të gjatë. Ju mund të jeni mjaft produktivë sot në situata të papritura.
Ujori
Jini të fortë dhe tregojuni njerëzve mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Një person i veçantë mund të provojë të jetë mjaft sfidues në një diskutim të caktuar. Sa i përket aspektit financiar, mund të duhet të tregoni më kujdes me shpenzimet.
Peshqit
Edhe pse ekziston një element i pasionit përreth, mund të duhet pak punë për ta materializuar atë. Konfigurimi planetar tregon se nëse jeni të interesuar të afroheni me një person të caktuar, mund t’ju duhet t’i joshni me njohuri. Gjendja emocionale paraqitet mjaft e mirë sot.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 26 KORRIK – 1 GUSHT 2021

Dashi

Klima yjore do ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj jave. Pas të martës do fillojë një etape shumë më e bukur dhe me emocionuese për të gjithë. Edhe për ju beqarët do jetë një jave e këndshme dhe e mbushur me takime mbresëlënëse. Do ndiheni shumë mirë dhe të lumtur për zgjedhjet që do bëni. Financat do përmirësohen në mënyrë të jashtëzakonshme dhe do ngeleni të habitur edhe vetë. Shfrytëzojeni rastin për të hequr edhe disa para mënjanë. Shëndetin mos e lini shumë pas dore sepse situata mund të ndërlikohet në atë gradë sa nuk do dini çfarë të bëni më pas. Në punë do jeni shumë profesionistë, kërkues ndaj vetes dhe këmbëngulës.

Demi

Shfrytëzojeni në maksimum çdo moment gjatë kësaj jave dhe bëni atë që do ndieni. Po u treguat bujarë dhe nga ana tjetër serioze në punë çdo gjë do ju realizohet si e keni menduar. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Jeta e ju beqarëve do jetë e mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth dhe do keni probleme me qarkullimin e gjakut. Këshillohuni me mjekët për çdo problem. Këmbëngulja në punë do ju bëjë të arrini ato që doni.

Binjakët

Marsi nuk do ketë ndikimin më të mirë në jetën tuaj gjatë kësaj jave dhe ka rrezik që gjërat të mos ju ecin si i keni planifikuar. Do nxitoheni, nuk do ua vini veshin të tjerëve dhe mendjemadhësia do ju çojë në rrugën e gabuar. Në jetën në çift do keni disa keqkuptime. Për t’i rregulluar ato duhet të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin. Për ju beqarët do ketë ndryshime të rëndësishme. Mund të kthehet në dashuri edhe një miqësi juaja e vjetër. Jeta ka dhe të papritura. Për sa ju përket financave priten ditë të mira. Planetët do ju mbështesin. Shëndeti nuk do ketë probleme sepse ju do kujdeseni më shumë për të. Pasi keni qenë të gëzuar nga sukseset e jetës profesionale mund te kaloni edhe disa momente mërzitjeje. Tregohuni të duruar gjithmonë sepse do fitoni.

Gaforrja

Jepini fund rebelimit dhe mos ju kundërvini të gjithëve gjatë kësaj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprehini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konfliktet rrezikojnë të prishin lidhjen tuaj. Nëse tregoheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mund të ndryshojë. Ju beqarët mund të krijoni edhe një lidhje gjatë kësaj periudhe e cila do ju japë shumë sadisfaksion. Fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar. Më të privilegjuarit do jenë ata të fushës ekonomike. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshironit. Do ndjeheni të lodhur, të stresuar dhe mund të keni edhe dhimbje koke. Edhe në punë do keni fat me shumicë. Mos hezitoni të merrni edhe rreziqe.

Luani

Këtë javë energjia do ju rrethojë gjithë kohës dhe do ndiheni për mrekulli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashuruarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lidhjen që keni. Vazhdimësia e saj do varet nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqarët do keni më shumë se kurrë dëshirë të krijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të fortë. Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbrojtur dhe ju do keni mundësi t’i shtoni ato. Mos bëni shumë shpenzime. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kujdes me ushqimin dhe mos hani çdo gjë që ju del para. Në punë do bëni hapa përpara. Do jeni shumë dinamike dhe me besim në vetvete.

Virgjëresha

Influenca pozitive e yjeve do sjellë ekuilibrin gjatë kësaj jave. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në punë do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Peshorja

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Akrepi

Për fatin tuaj të mirë gjithçka do stabilizohet këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë më i ngrohtë. E mërkura, e enjtja dhe e shtuna janë ditët ideale për të marrë edhe disa vendime ose për të bërë plane afatgjata. Ju beqarët do keni plot njohje, por nuk pritet të nisë ndonjë lidhje e jashtëzakonshme që do ju bëjë të drithëroheni. Buxheti do jetë më i ekuilibruar kështu që mund të përfitoni të hiqni edhe ndonjë para mënjanë. Për shëndet të mirë, duhet të keni kujdes me higjienën, duhet të flini më tepër dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë do jeni shumë të përqendruar dhe do arrini të gjitha objektivat që do i vini vetes.

Shigjetari

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Bricjapi

Këtë javë duhet të reflektioni më gjatë, të vendosni prioritete dhe të mos nxitoheni. Gjatë fundjavës mund të ndiheni edhe pasa të turbullt në mendime. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit ajo ka lënë për të dëshiruar duhet të flisni me partnerin dhe të mundoheni t’i zgjidhni problemet. Mos prisni një ndryshim të menjëhershëm sepse gjërat bëhen dalëngadalë. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shëndetin, sidomos për lëkurën. Në punë duhet ta studioni me kujdes terrenin para se të merrni një vendim me rëndësi.

Ujori

Marsi dhe Venusi do lëshojnë valë të mira këtë javë. Ata do ju ndihmojnë profesionalisht dhe do ju nxitin të tregoheni më të dashur. Asnjë planet nuk do influencojë mbi lidhjen tuaj në cift, por kjo nuk do të thotë që punët do shkojnë keq. Do jeni plot sharm dhe dëshirë për të jetuar. Edhe partneri do ju trajtojë mirë këtë javë. Ju beqarët do flirtoni shumë dhe do keni takime. Do kaloni një javë të mirë, por nuk do ketë gjëra serioze. Financat nuk do jenë të mira. Shëndeti do ketë disa probleme dhe ju duhet të kujdeseni më tepër. Mundohuni të mos stresoheni dhe flini më shumë. Perspektivat në punë janë shumë të mira. Përpiquni dhe pak më shumë dhe do arrini atje ku doni.

Peshqit

 

Këtë javë duhet patjetër të bëni ndryshime në mënyrë që asnjë çast të mos jetë e mërzitshme. Nëse keni një lidhje flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin. Në punë do keni fushë të lirë për të bërë çdo gjë që do mendoni.

blank

HOROSKOPI E HËNË 26 KORRIK 2021

Dashi
Përzieni realitetin tuaj me pak fantazi sot. Mundohuni të kaloni kohë duke medituar dhe pastruar kokën nga shqetësimet e përditshme. Aktivitetet qetësuese dhe relaksuese janë mënyra më e mirë për të kaluar sot. Shëtisni me miqtë dhe hyni thellë në biseda për tema të interesante.
Demi
Lëreni veten të hyni në modalitetin krijues sot. Largojuni realitetit tuaj të tanishëm dhe eksploroni fantazitë tuaja përmes përpjekjeve artistike. Nuk ka asnjë kufizim për gjërat që mund të realizohen në një ditë si kjo. Shtyni kufijtë tuaj dhe provoni gjëra të reja. Ju mund të jeni në gjendje të shkoni shumë më lart sesa mendoni.
Binjaket
Gjërat po hyjnë në vendin e tyre mjaft bukur. Mënyra juaj bindëse është e mjaftueshme për t’i çuar njerëzit atje ku dëshironi. Kontrolli është i gjithi i juaji nëse e dëshironi. Mos harroni se ndërsa pranoni lavdërime për sukses, ju gjithashtu duhet të jeni të gatshëm të pranoni fajin e dështimit.
Gaforrja
Mos lejoni që pavendosmëria t’ju pengojë. Në të njëjtën kohë, mos e shikoni si diçka negative. Çelësi për sot është të shkosh me rrjedhën. Zgjero ëndrrat e tua siç dëshiron. Argëtohuni dhe jini të gatshëm të merrni përgjegjësinë e plotë për veprimet tuaja.
Luani
Endrrat tuaja nuk do të bëhen kurrë të vërteta nëse nuk besoni dhe veproni sipas tyre. Askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju. Duhet t’i merrni gjërat në duart tuaja. Kuptoni që mund të arrini atje në shumë mënyra. Hapi i parë është gjithmonë të besoni në veten tuaj dhe faktin se gjithçka është e mundur.
Virgjeresha
Nëse njerëzit fillojnë t’ju bezdisin sot ose ju japin një kohë të vështirë për pamjen tuaj, mos i kushtoni vëmendje. Ju keni të drejtë të jetoni jetën tuaj në çdo mënyrë që dëshironi. Bëhu personi që dëshiron të jeni. Sa i përket parave, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.
Peshorja
Endrrat tuaja janë plotësisht brenda mundësive tuaja. Ka forca në punë sot që ju ndihmojnë për të arritur qëllimet tuaja. Ju duhet të keni një humor pozitiv gjatë gjithë ditës, dhe njerëzit do të jenë shumë të përgjegjshëm ndaj jush. Lërini fantazitë tuaja të udhëheqin rrugën.
Akrepi
Sot është dita juaj për të ëndërruar shumë. Mendoni për atë që dëshironi më shumë nga jeta. Synoni yjet. Nuk ka asnjë kufizim për sa larg mund të shkoni. Kufizimi juaj i vetëm është imagjinata juaj. Mos u shqetësoni nëse plani juaj nuk duket se ka kuptim racional.
Shigjetari
Zgjeroni mendjen deri në pikat më të largëta të saj sot. Ekziston një mundësi e pabesueshme që hapet në të cilën mund të bëni përparime të mëdha në një fushë krijuese. Lëreni artistin brenda jush të ketë shkëlqim. Mos u ndal derisa ta arrish synimin.
Bricjapi
Mendja juaj mund të duket mjaft e turbullt sot, por mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Në fakt, ju mund ta përdorni këtë ndjenjë ëndërrimtare në avantazhin tuaj. Mundohuni të sillni më shumë magji në jetën tuaj. Sa më shumë që i pranoni ndjenjat dhe idetë tuaja të çuditshme, aq më shumë gjërat do të vijnë në vend.
Ujori
Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ju, në të cilën emocionet tuaja do të jenë të forta. Besoni se instiktet tuaja po ju shërbejnë mirë, më mirë se çdo shenjë tjetër. Ju nuk keni asgjë për të humbur duke ndjekur zemrën. Sillni më shumë nga bota juaj e fantazisë në jetën tuaj të përditshme.
Peshqit
Gjërat mund të bëhen pak konfuze sot. Mos u ndjeni sikur duhet të kuptoni të gjitha. Në fakt, kjo mund të jetë e pamundur. Çfarëdo që të bëni, sigurohuni që të jeni vetvetja. Le të shkëlqejë natyra juaj krijuese. Sigurohuni që të merrni parasysh nevojat e njerëzve të tjerë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 25 KORRIK 2021

Dashi

Ndoshta ndjenja juaj e vetëvlerësimit nuk është në nivelin më të lartë dhe ju po përpiqeni ta kompensoni këtë duke sabotuar marrëdhënien tuaj me ushqimin. Trupi juaj meriton respekt dhe ju duhet t’i jepni karburantin e duhur që i nevojitet për të qenë i shëndetshëm.

Demi

Rreshtimi planetar sjell një rritje të energjisë në një marrëdhënie aktuale. Pavarësisht nëse është dukur e gabuar kohët e fundit, ajo do të përfitojë nga një ndryshim i pozicionit. Cilido qoftë problemi, mund të jetë që ju duhet të hidhni një vështrim në vizionin tuaj për të ardhmen.

Binjaket

Intensiteti i ditës mund të sjellë kundërshtime të papritura. Mos i nënvlerësoni emocionet e një të dashuri. Qëndroni përballë çështjeve romantike dhe jini realist në lidhje me zgjidhjet e tyre. Askush nuk pret që t’i keni të gjitha përgjigjet, prandaj mos pretendoni.

Gaforrja

Jepuni të dashurve tuaj vëmendjen që u nevojitet sot. Mos lejoni të kalojë një ditë tjetër pa thënë se i doni. Jeta është e shkurtër dhe bëhet më e shkurtër çdo ditë që kalon. Bëhuni luftarak për një çështje serioze që kërkon të zgjidhet. Ju jeni përgjegjës për ndjenjat tuaja.

Luani

Çdo stres emocional që ndjeni do të komplikohet nëse nuk trajtohet menjëherë. Sa më shumë të përballeni me të tashmen, aq më pak do të pendoheni në të ardhmen. Njerëzit mund të mos i kuptojnë nevojat dhe shqetësimet tuaja derisa t’i verbalizoni qartë ato. Me paratë tregoni kujdes.

Virgjeresha

Të luash lojëra nuk do të të çojë askund. Forca e vërtetë është ngritja në këmbë dhe demonstrimi se ju mund të thoni atë që ndjeni në çdo situatë, veçanërisht në lidhje me një të afërm. Nëse ndieni nevojën për të thënë diçka, thojeni atë. Mos prisni derisa situata të përshkallëzohet.

Peshorja

Ndaloni përpjekjet për të ndjerë emocionet e të gjithëve dhe përqendrohuni tek tuajat. Bëni një dallim të qartë midis nevojave tuaja dhe atyre të të tjerëve. Shprehni ndjenjat tuaja. Kërkoni ndihmë nëse keni nevojë. Njerëzit e tjerë nuk janë lexues të mendjes. Ata ndoshta nuk kanë ide se çfarë po ndieni.

Akrepi

Mund të duket sikur asnjëra anë e shtratit nuk është ana e duhur për tu zgjuar. Përqendrohu në zemrën tënde, sepse po përpiqet të të tregojë se kërkon pak vëmendje. Emocionet mund të jenë duke u rritur, prandaj kini kujdes se si silleni me veten dhe të tjerët.

Shigjetari

Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u kryqëzuar dyfish nga një person i dashur sot, Ndoshta fjalët tuaja po përdoren kundër jush në një mënyrë të tillë që ju bën të dukeni si njeri i keq. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet i shëndetshëm dhe do të vazhdojë të përmirësohet.

Bricjapi

Energjia e sotme qiellore rrit etjen tuaj për të bërë një përpjekje më shumë kur një person i caktuar shqetësohet. Sapo të filloni të komunikoni nga zemra, gjërat do të ndryshojnë. Në lidhje me çështjet e parave, do të keni mundësi të siguroni të ardhura të kënaqshme.

Ujori

Tensioni mund të jetë ai që ju nevojitet në mënyrë që të bëheni më të vetëdijshëm për çështjet që kanë të bëjnë me sjelljen tuaj. Sa më i sinqertë të jeni në lidhje me dhimbjen që ju kanë shkaktuar njerëzit, aq më shumë dashuri do të rrjedhë në të ardhmen. Hapni kanalet e komunikimit me partnerin.

Peshqit

Konfigurimi i sotëm planetar ju jep mundësinë të njihni dikë për të cilin nuk kishit shume interes. Energjia në ajër do të thotë që gjërat nuk mund të qëndrojnë të fshehura; ato me siguri do të dalin në shesh. Eshtë e mundur që ju të ndiheni të frymëzuar për të bërë lëvizjen e parë dhe për të zbuluar emocionet tuaja më të thella.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 24 KORRIK 2021

Dashi

Fokusi juaj do të përqendrohet te emocionet tuaja sot, megjithëse përqendrimi tek vetvetja do të jetë mjaft sfiduese. Mos bini pre e viktimizimit. Qëndroni në këmbë për veten tuaj edhe nëse kjo do të thotë që të tjerët mund t të mërziten. Ju jeni përgjegjës për ndjenjat tuaja dhe të askujt tjetër.

Demi

Mbajtja e ekuilibrit mund të mos jetë detyra më e lehtë sot, por nëse dikush mund ta bëjë këtë, ju mundeni. Mendime të forta nga të tjerët mund të shfaqen për t’ju sfiduar. Ju keni municione në arsenalin tuaj. Ju mund të mësoni mjaft duke pranuar këtë sfidë dhe duke u përfshirë në një debat të nxehtë. Kini besim në veten tuaj.

Binjakët

Dëshira është emri i lojës sot. Nëse e dëshironi, mund ta merrni, por nuk do të vijë lehtë. Trofeu do të shkojë për personin që e dëshiron më shumë. Tregojuni njerëzve përreth jush se sa mund të arrini. Ju do të impresiononi të tjerët me vullnetin dhe vendosmërinë tuaj të pabesueshme. Mos u bëj viktimë e grerëzës që mund të të thumbojë.

Gaforrja

Sot është si të luash një lojë në fushën tënde të shtëpisë. Ju keni tifozë që ju mbështesin dhe e njihni territorin. Përfitoni nga gjërat e vogla që vijnë drejt jush. Ka një forcë dramatike në punë që është e çrregullt, por jashtëzakonisht e fuqishme për sa kohë që ju ruani kontrollin. Qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja.

Luani

Kërkoni ndihmën e të tjerëve sot. Shkëmbimi i informacionit është thelbësor për gjetjen e pjesëve të fundit të enigmës. Realizimi i gjërave është i rëndësishëm dhe i nevojshëm, por në një moment duhet të kuptoni se hapi tjetër i madh kërkon një sasi të caktuar të kontributit nga të tjerët. Mblidhni të dhëna dhe zbatojini ato në situatën tuaj.

Virgjëresha

Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju. Egoja juaj është e fortë. Gjërat e bukura po rrjedhin në rrugën tuaj. Ju duhet të shijoni një humor të mirë që do të tërheqë njerëz dhe situata të favorshme për ju. Praktikisht nuk ka asnjë kufizim për suksesin e kësaj dite. Jini krenarë por jo të bezidsshëm.

Peshorja

Emocionet tuaja mund të jenë pak të çrregullta. Mund të jetë e vështirë për ju të përqendroheni në diçka sot. Gjërat vazhdojnë të zhvendosen nga një temë në tjetrën me pak rezolucion. Të tjerët nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës ndaj ndjenjave tuaja, prandaj mos e prisni këtë. Eshtë një ditë më e mirë për t’u përqëndruar tek mendja juaj sesa tek zemra.

Akrepi

Aspekti aktual në lojë mund të thotë që ju e keni të vështirë të ndiheni të vendosur dhe të merrni një vendim në lidhje me një marrëdhënie të caktuar në të cilën keni qenë i përfshirë. Ndoshta keni nevojë për më shumë liri, e megjithatë ju pëlqen edhe ndjenja e të pasurit dikë që t’i drejtoheni në kohë telashesh.

Shigjetari

Energjia e ditës është e çrregullt, dhe ju ndoshta do të jeni duke shkuar nga një vend në tjetrin. Mos u shqetësoni nëse përballeni me prishjen e ndonjë plani sot. Ju mund të ndiheni sikur po përpiqeni të kapni një peshk të rrëshqitshëm me duar të lyera. Relaksohuni. Gjithmonë mund të kapni një peshk tjetër më vonë nëse keni nevojë.

Bricjapi

Çohuni dhe vazhdoni përpara sot. Ju nuk keni kohë për të humbur. Mendja juaj do të jetë e zënë me trajtimin e shumë detyrave, por kjo ju përshtatet fare mirë. Ju jeni të pajisur mirë për të përballuar shumë situata të furishme që ka të ngjarë të shfaqen. Sa I përket aspektit sentimental mund të përballeni me disa surpriza.

Ujori

Zemra juaj mund të përjetojë disa luhatje të egra sot. Mund të duket sikur emocionet tuaja janë në një tren që ka dale nga shinat. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të uleni dhe t’i shkruani ato. Ju jeni shumë më pak konfuzë sesa mendoni. Kur keni dyshime, këshillohuni me dikë që e doni dhe i besoni. Shkoni me instiktet tuaja.

Peshqit

Aspekti aktual në lojë mund të sjellë vetëm një lloj eksitimi në jetën tuaj të dashurisë, pa të cilin mund të funksiononi shumë mire. Nëse një ngjarje ju trondit, ju mund të keni dëshirë të reagoni në një mënyrë që në të vërtetë rezulton e papërshtatshme. Para se të bëni ndonjë gjë tepër ekstreme, prisni pak dhe lejoni që rrjedha e ngjarjeve të zbulojë një element që në fund të fundit do t’ju bëjë të qeshni.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 23 KORRIK 2021

Dashi
Zakonisht ju pëlqen të jeni shumë i drejtpërdrejtë prandaj mund ta befasoni veten sot, nën ndikimin e energjisë aktuale planetare. Keni pak tension në ajër këtë ditë sa i përket aspektit financiar. Eshtë koha për të përcaktuar nëse mënyra se si aktualisht fitoni para po funksionon për ju, Nëse jo, ky aspekt nxit fuqimisht veprimin drejt një zgjidhjeje më të mirë.

Demi
Nuk ka asnjë justifikim për përtacinë sot. Çohuni nga shtrati para mesditës. Sa më aktiv të jeni, aq më i lumtur do të jeni. Dilni nga shpella juaj dhe shprehni mendimet tuaja para të tjerëve. Dilni në ajër të hapur dhe dëgjoni se çfarë ka natyra për të thënë. Jini aktivë dhe fleksibël. Nuk ka asgjë të rëndë në emocionet e njerëzve sot.

Binjakët
Mos lejoni që gjërat të ngecin në aspektin financiar. Eshtë koha për të marrë masa. Shikoni sesa thellë mund të shkoni në gjithçka që bëni sot. Mbuloni një gamë të gjerë temash. Bëni një pushim nga intensiteti juaj i zakonshëm emocional dhe shijoni rrezet e diellit dhe bisedat e lehta. Në dashuri mund të përballeni me disa sfida.

Gaforrja
Ju mund të ndiheni sikur keni ardhur në dritë sot. Një peshë është hequr, por ka ende një dramë të madhe emocionale që duhet të zgjidhet vetë. Shkoni për një shëtitje ose vrapim këtë pasdite dhe punoni në rritjen e kapacitetit tuaj të mushkërive. Sa më aktiv të jeni, aq më shumë do të jeni në gjendje të zgjidhni situatën tuaj.

Luani
Bëni një pushim nga normaliteti sot. Shikoni gjërat përreth jush. Gëzoni një natë me miqtë dhe merrni një rol aktiv në bisedë. Shikoni një film ose shfaqje. Bëni më shumë shoqëri dhe do të jeni në gjendje të çlironi tensionin që mund të mos e kuptoni se keni brenda. Me paratë do të keni një raport shumë të mirë.

Virgjëresha
Rreshtimi i sotëm i planetëve mund të thotë që ju nuk jeni mjaft të sigurt se si t’i qaseni një teme të caktuar, edhe pse teorikisht duhet të jetë kënaqësi për të folur. Ju ndjeni në zemrën tuaj se i dashuri juaj i ri është mjaft i apasionuar pas jush edhe pse mund të mos e shprehë këtë në mënyrë të qartë. Sa i përket financave, do t’ju duhet të kurseni më shumë.

Peshorja
Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të kërcyer nga shtrati dhe për të bërë gjërat që duhen përfunduar. Mund të ndiheni të pavendosur, por mos u shqetësoni. Ju nuk keni pse të merrni ndonjë angazhim të madh. Dilni hapur dhe thoni atë që keni në mendje. Merruni me ndonjë aktivitet fizik që ju bën të merrni frymë thellë.

Akrepi
Konfigurimi i sotëm qiellor mund t’ju inkurajojë të jeni edhe më të fshehtë se zakonisht. Nuk është se ju mendoni të jeni kaq enigmatik, ose të fshihni të vërtetën nga partneri juaj, Ju mund të përjetoni një shpërthim të papritur të energjisë fizike, duke ju shtyrë të arrini synimet tuaja financiare.

Shigjetari
Është koha për të vënë në punë aftësitë tuaja të komunikimit. Emocionet tuaja janë të lidhura fuqimisht me veprimet tuaja, dhe gjërat do të marrin një ton shumë më të lehtë sesa në dy ditët e fundit. Merrni frymë thellë dhe gjeni një mënyrë për të çliruar tensionin tuaj të ndrydhur.

Bricjapi
Qëndrueshmëria juaj fizike është e përshtatshme sot për të realizuar qëllimet tuaja. Këshilloheni të shkoni në palestër për të çliruar një pjesë të asaj energjie të ndrydhur. Sa i përket aspektit financiar sot do të duhet të fokusoheni më shumë për të gjetur mënyrat më të mira për të fituar para.

Ujori
Në përgjithësi ju pëlqen të bëni kompromis kur bëhet fjalë për të marrë vendime me partnerin tuaj dhe urreni të prishni ekuilibrin delikat të marrëdhënies duke u treguar shumë egoist ose kërkues. Megjithatë, energjia e sotme planetare mund t’ju inkurajojë të paraqitni mendimin tuaj në një mënyrë të tillë që i dashuri juaj të dijë se çfarë dëshironi dhe të mos guxojë të refuzojë.

Peshqit
Merrni një rol më aktiv dhe thoni atë që keni për të thënë. Pjesëmarrja juaj në bisedë është thelbësore për të ruajtur një rrjedhë të shëndetshme të energjisë. Gjërat që ju thoni do të kenë një efekt të thellë tek të tjerët, prandaj zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Bëhuni një pjesëmarrës në të gjitha situatat sot. Sa i përket raportit sentimental, do të vijë duke u forcuar.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 22 KORRIK 2021

Dashi

Veprimi vendimtar nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Do të ketë lëvizje pozitive në planin e dashurisë. Ju mund të këshilloni një person më të ri në lidhje me vlerën e menaxhimit të mirë të kohës dhe mënyrën se si ata duhet ta shfrytëzojnë atë në mënyrë produktive. Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të merrni disa lajme të mirëpritura sot.

Demi

Kujdesuni për shëndetin dhe sigurohuni që të ketë rregull në jetën tuaj. Një burim i ri i të ardhurave në mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Aftësia juaj për t’u bërë përshtypje të tjerëve do të sjellë përfitime.

Binjakët

Do të jeni plot shpresë sot. Ju duket se e dini saktësisht se për çfarë kanë nevojë dhe duan njerëzit nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujar në shpenzimet tuaja sot. Njerëzit me të cilët jetoni aktualisht nuk mund të jenë shumë të lumtur me ju, pavarësisht se çfarë bëni për t’i kënaqur ata.

Gaforrja

Aktiviteti fizik mund të jetë një metodë efektive e kontrollit të peshës për ju. Njerëzit e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka të ngjarë të përfitojnë financiarisht sot. Të afërmit do t’ju ofrojnë mbështetje dhe do të lehtësojnë barrën që ju rëndon në mendje. Nga ana profesionale duket sikur e gjithë ngarkesa e punës ka rënë mbi ju. Sot mund të shkoni në një park ose qendër tregtare me anëtarët e familjes. Të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e jetës suaj martesore.

Luani

Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për ta mbajtur veten në humor. Çiftet e martuara mund të duhet të shpenzojnë shumë para për arsimimin e fëmijëve të tyre sot.

Virgjëresha

Shmangni çdo gjë që partneri juaj mund ta konsiderojë të papëlqyeshme. Ata që kanë lidhje me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese. Kërkesat e fëmijëve tuaj mund t’ju shkaktojnë stres sot.

Peshorja

Neglizhenca e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë humorin. Dashuria dhe ushqimi i mirë do t’ju ndriçojnë ditën sot. Tregohuni të vëmendshëm në jetën tuaj profesionale

Akrepi

Ka gjasa të keni përfitime monetare nga ana e nënës suaj sot. Do të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga i dashuri/e dashura juaj. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje.

Shigjetari

Pjesëmarrja në sporte dhe aktivitete të tjera në natyrë do t’ju ndihmojë të rikuperoni energjinë. Gjetja e fajit te të tjerët pa nevojë mund t’ju bëjë objekt kritike. Romanca do të rregullojë gjendjen tuaj emocionale.

Bricjapi

Një periudhë e shkurtër tensioni mund të mbizotërojë në jetën tuaj sot, por mbështetja e familjes do t’ju ndihmojë. Gjërat duket se janë në favorin tuaj në punë. Ju mund të zhgënjeheni nga mungesa e mbështetjes nga gjysma juaj më e mirë në një kohë nevoje.

Ujori

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju për fitime afatgjata. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ju mërzisin pak. Do të jeni të vetëdijshëm se koha mund të jetë e paktë dhe do të dëshironi të kaloni ca kohë në vetmi.

Peshqit

Sot do ta kuptoni më shumë se asnjëherë tjetër se partneri/partnerja juaj është ai/ajo që do t’ju dojë deri në përjetësi. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të bëni diçka krijuese. Vlerësoni kohën tuaj dhe përdorni atë në mënyrë produktive.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 21 KORRIK 2021

Dashi

Partneri/partnerja juaj do të jetë mbështetës ndaj jush. Dikush mund t’ju bëjë një kompliment të bukur. Ju duhet të krijoni kontakte të reja për të përmirësuar perspektivat tuaja të ardhshme. Kjo do të jetë e dobishme në karrierën tuaj, në planin afatgjatë.

Demi

Mbrëmja me miqtë do të jetë e këndshme, por shmangni ngrënien ose pirjen e tepruar. Fitimet monetare do të vijnë nga burime të ndryshme. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Sot harroni shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit/partneres suaj.

Binjakët

Investimet në pasuri të paluajtshme do të provojnë të jenë fitimprurëse. Organizoni ditën tuaj me kujdes. Tregohuni sa më të sinqertë me partnerin/partneren tuaja pasi kështu do të ndiheni edhe më të qetë.

Gaforrja

Kujdesuni më shumë për veten. Përpiquni të relaksoheni pasi përndryshe lodhja mund t’ju ndikojë negativisht. Sot, nuk do të jetë nevoja të shpenzoni paratë tuaja, pasi një familjar mund t’ju ndihmojë për financat tuaja. Lajmet për një sekret familjar mund t’ju befasojnë.

Luani

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Dikush mund të përpiqet t’ju shkaktojë një dëm, duke punuar kundër jush. Përpiquni të veproni me inteligjencë dhe të shmangni veprime që mund të çojnë në konfrontime.

Virgjëresha

Mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht kur negocioni marrëveshje të mëdha financiare. Disa prej jush ka të ngjarë të blejnë pajisje të reja shtëpiake. Ka mundësi që sot të takoni dike mjaft të bukur si shpirtërisht ashtu edhe psikologjikisht.

Peshorja

Mundohuni të mos humbni qetësinë tuaj, veçanërisht në një kohë krize. Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që do ta keni të vështirë t’i mbani.

Akrepi

Adoptimi i një qëndrimi pesimist të padrejtë vetëm do të pengojë përparimin e planeve tuaja. Duhet të kujtoni se shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Shikoni anën më të ndritshme të gjërave dhe do të shihni një ndryshim në jetën tuaj.

Shigjetari

Personat që drejtojnë biznese të vogla mund të kenë përfitime sot. Kaloni kohën tuaj të lirë duke shijuar shoqërinë e fëmijëve, edhe nëse duhet të dilni nga planet tuaja për ta realizuar këtë. Pavarësisht konflikteve, jeta juaj e dashurisë do të jetë emocionuese.

Bricjapi

Kjo do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Ndaloni veten nga shpenzimet e tepërta para se të jetë vonë. Një mesazh i papritur nga një burim i largët, do të sjellë emocione për ju dhe familjarët tuaj. Partneri/partnerja mund të mos dëshirojë që të largoheni sot prej tij/saj.

Ujori

Një romancë e re do të lartësojë shpirtin tuaj dhe do t’ju mbajë në një humor të mirë. Projektet dhe planet në pritje do të shkojnë drejt përfundimit. Sot ju mund të kaloni një mbrëmje me një koleg zyre. Megjithëse në fillim mund të mendoni se ishte humbje kohe, në fund do të ndryshoni mendim.

Peshqit

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe ndryshime mendimesh që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Vizita e një miku të vjetër në pjesën e fundit të ditës do ta zbukurojë mbrëmjen . Ekziston mundësia që së shpejti të nisni një udhëtim romantik me partnerin/partneren tuaj.

blank

HOROSKOPI E MARTË 20 KORRIK 2021

Dashi

Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me mençuri. Kontrolloni durimin për të mos lënduar anëtarët e familjes. Sa i përket jetës personale, personi ndaj të cilit keni ndjenja, do të përgjigjet pozitivisht ndaj jush.

Demi

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitet fizik. Financat tuaja do të përmirësohen më vonë gjatë ditës. Pa shoqërinë e të dashurit tuaj mund të ndiheni të humbur. Partnerët e biznesit do t’ju mbështesin dhe do t’ju ndihmojnë të përfundoni një projekt në pritje.

Binjakët

Sjellja e fëmijëve mund të mos ketë miratimin tuaj dhe kjo mund t’ju zemërojë. Tregoni përmbajtje, pasi nuk do të zgjidhni asgjë nëse nervozoheni. Kjo vetëm do t’i vështirësonte gjërat. Jeta juaj e dashurisë do të jetë emocionuese sot.

Gaforrja

Regjistrohuni në programe afatshkurtra që do t’ju ndihmojnë të mësoni teknologjitë dhe aftësitë më të fundit. Dita nuk do të jetë shumë e mirë për në aspektin romantik, pasi mund të ketë shumë mosmarrëveshje për disa çështje. Kjo mund të sjellë një krizë në marrëdhënien tuaj.

Luani

Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Pasdite do të dëshironi të qëndroni pak kohë vetëm për të qartësuar mendimet.

Virgjëresha

Nëse jeni duke udhëtuar, kujdesuni për gjërat tuaja me vlerë. Të vepruarit me pakujdesi mund të rrisë rrezikun e vjedhjes. Jeta juaj në çift do të jetë e lumtur dhe harmonike.

Peshorja

Vlerësoni arritjet e bashkëshortit/bashkëshortes suaj dhe gëzohuni për suksesin dhe fatin e tyre të mirë. Jini zemërgjerë dhe të sinqertë në vlerësimin tuaj. Edhe puna juaj e mirë do të vlerësohet në vendin e punës. Martesa juaj mund të shohë një fazë të mrekullueshme gjatë ditës.

Akrepi

Ju duket se e dini saktësisht se çfarë njerëzit kanë nevojë dhe duan nga ju. Kokëfortësia juaj mund të ofendojë miqtë dhe familjen. Ata që kanë vendosur të bëjnë disa pushime me partnerin/partneren parashikohet të kalojnë një periudhë të paharrueshme. Në punë, gjërat do jenë në favorin tuaj sot.

Shigjetari

Sot kërkoni bekimin e prindërve përpara se të dilni nga shtëpia, pasi parashikohet një ditë e vështirë. Nëse jeni në një lidhje, është momenti që marrëdhënia juaj të kalojë në një fazë tjetër. Të martuarit e kësaj shenje do të grinden me partnerin/partneren tuaj vetëm për të provuar se keni të drejtë.

Bricjapi

Mos lejoni që paqëndrueshmëria të jetë një arsye për mosmarrëveshje në jetën tuaj martesore. Bëni më të mirën tuaj për të shmangur shqetësimet e panevojshme, pasi mund të pendoheni më vonë. Ka gjasa të kritikoheni nga eprori juaj, për shkak të mospërmbushjes së detyrave prej jush.

Ujori

Do të jeni mjaft aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara.

Peshqit

Sjellja juaj xheloze mund t’ju bëjë të ndiheni të trishtuar. Ju keni fuqinë për ta ndryshuar këtë situatë situatën. Ndarja e lumturisë me të tjerët do të sjellë gëzim edhe për personat pranë jush. Jeta juaj në çift nuk do të jetë në ditën e saj më të mirë. Bashkëshorti/bashkëshortja mund të mos jetë i vëmendshëm ndaj nevojave tuaja.


Send this to a friend