VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Ta njohim Zvicrën

Zyrihu – qyteti më i madh i Zvicrës

By | August 7, 2020

Zvicra kremton 1 Gushtin, Ditën Kombëtare

By | July 31, 2020

Prej kësaj koke, ku vendosën mollën – Fragment nga FRIEDRICH SCHILLER – Shqipëroi SKËNDER LUARASI

By | July 28, 2020

Vendet më të shtrenjta në botë – Ku jetohet më mirë

By | July 24, 2020

Rimini dhe dimensioni i tij zviceran

By | July 21, 2020

Brenda shtëpisë luksoze të tenistit Federer, afër liqenit të Zyrihut (FOTOT)

By | May 1, 2020

Më 14 prill 1935 lindi shkrimtari bestseller zviceran Erich von Däniken

By | April 14, 2020

“Të gjithë duan aparatet tona të frymëmarrjes” – Firma zvicerane La Hamilton Bonaduz AG është lider botëror në prodhimin e aparateve të frymëmarrjes

By | March 17, 2020

Patjetër maska dhe stop që Migros, Coop, Denner, Aldi etj. të ngjajnë si bomba me sahat! Nga Elida Buçpapaj

By | March 15, 2020

Rrëfimi i një 96 vjeçari, të mbijetuari të Shoah – Fishel Rabinowicz: “Unë u bëra një numër, 19037”

By | January 30, 2020

Ermira Lefort: Sindikata duhet të motivojë për një integrim profesional-social, mësimin e gjuhës së kantonit

By | January 28, 2020

Zvicër – një hotel lundrues në Romandi

By | January 11, 2020

Roger Federer dhe Lojrat Olimpike të Tokios – Përgatitur nga Alfred Papuçiu

By | January 10, 2020

Një bazë hapësinore ndërtohet mbi Alpet Zvicerane

By | January 7, 2020

Më 14 dhjetor 1990 u nda nga jeta Friedrich Dürrenmatt, shkrimtar, dramaturg dhe piktor zviceran

By | December 14, 2019

Tregtia me Internet. E-Commerce: Hollanda lë pas Zvicrën

By | December 8, 2019

Çfarë lloj kapitalizmi duam vërtet? – Përgatitur nga Alfred Papuçiu

By | December 6, 2019

Zvicra, shpikja e nje Kombi Nga Alfred Papuçiu

By | November 26, 2019

Më 18 nëntor 1307 Vilhelm Teli, heroi kombëtar i Zvicrës, u dënua të qëllonte me shigjetë mollën mbi kokën e të birit

By | November 18, 2019

KËNGA E RRUGICAVE – Poezi nga FABIO PUSTERLA – Përktheu SKËNDER BUÇPAPAJ

By | November 3, 2019

Zvicra kujton 100 vjetorin e Dinastisë Knie, familjes cirk

By | October 31, 2019

Në San Mamete, me Morris. In Memoriam – Poezi nga FABIO PUSTERLA – Përktheu SKËNDER BUÇPAPAJ

By | October 27, 2019

Më 10 tetor 1901 lindi skulptori i shquar zviceran Alberto Giacometti

By | October 10, 2019