VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: SHBA

Presidenti Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme

By | May 24, 2019

Kërkimet për naftë rezultojnë pozitive në afërsi të Beratit

By | May 24, 2019

Pelosi: Presidenti Trump dëshiron të hetohet për t’u shkarkuar

By | May 23, 2019

Ligjvënësi Nadler paralajmëron “pasoja serioze” për ish-këshilltarin ligjor të Shtëpisë së Bardhë

By | May 21, 2019

Presidenti Trump vë në shënjestër kandidatin demokrat Biden

By | May 21, 2019

SHBA shpalos një pjesë të planit për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez

By | May 20, 2019

SHBA, fillon transferimi me avion i emigrantëve pa dokumente

By | May 19, 2019

Dënohet ish-agjenti i CIA-s, i jepte informacion një agjenti kinez

By | May 18, 2019

Presidenti Trump dëshiron emigrantë të kualifikuar dhe heqjen e llotarisë amerikane

By | May 18, 2019

Transparence e financave të Presidentit Trump

By | May 18, 2019

Gjykata Federale e Apelit vendim kundër administratës Trump për DACA-n

By | May 18, 2019

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e 120 mijë trupave në Lindje të Mesme

By | May 14, 2019

Në SHBA do të hetohet origjina e hetimeve Trump-Rusi

By | May 14, 2019

Pompeo niset drejt Brukselit para bisedimeve me Putinin në Rusi

By | May 13, 2019

Sekretari Pompeo drejt Moskës për takime me Presidentin Putin dhe Ministrin Lavrov

By | May 12, 2019

Zëri i Amerikës: Nis protesta e opozitës në Tiranë

By | May 11, 2019

Avokati i Trumpit anulon vizitën në Ukrainë

By | May 11, 2019

Hetimet mbi Rusinë mbeten temë e nxehtë politike

By | May 10, 2019

Palmer: Rusisë i konvenon një situatë e paqëndrueshme në Ballkan

By | May 9, 2019

SHBA: Donald Trump Jr thirret zyrtarisht nga Komisioni i Zbulimit

By | May 9, 2019

FBI, në proces hetimi 850 raste për terrorizëm të brendshëm

By | May 9, 2019

Trump nënshkruan dekretin për sanksionet ndaj Iranit

By | May 9, 2019

Kongresi pritet të votojë për ta mbajtur Prokurorin e Përgjithshëm përgjegjës për mosbindje

By | May 8, 2019

Gazeta: Trump përfitoi nga humbjet e biznesit për të shmangur taksat

By | May 8, 2019