VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Maqedoni

Thaçi në Shkup: Ftoj qytetarët e Maqedonisë të votojnë “pro” në referendum

By | September 12, 2018

Merkel në Shkup: Ballkani Perëndimor, vendimtar për stabilitetin e BE-së

By | September 8, 2018

Maqedonia feston sot 27 vjetorin e pavarësisë, si arriti të shkëputej nga ish-Federata Jugosllave

By | September 8, 2018

Gjorge Ivanov: Korrigjimi i kufijve, me pasoja zinxhirë në Ballkan dhe më gjerë

By | August 17, 2018

Ali Ahmeti: Korrigjimi i kufijve, fushatë mediatike. Kosova ka institucione stabël dhe të përgjegjshme

By | August 14, 2018

Eurostat: Një në çdo tetë fëmijë në Maqedoni nga marrëdhënie jashtëmartesore

By | August 13, 2018

LDSHM është kundër çdo marrëveshjeje që bëhet për të ardhmen e IRJM pa zgjidhjen e statusit shtetformues të shqiptarëve

By | August 11, 2018

Thirrjet antishqiptare gjatë festimeve në Maqedoni, MEPJ dënon gjuhën e urrejtjes

By | August 3, 2018

Maqedoni: Referendumi mbi ndryshimin e emrit, më 30 shtator

By | July 30, 2018

Opozita maqedonase nuk do të votojë vendimin për shpalljen e referendumit

By | July 30, 2018

Në Muzeun e Shkupit rikthehet porosia e Titos pas tërmetit katastrofal

By | July 23, 2018

NATO fton Maqedoninë të nisë negociatat e anëtarësimit

By | July 11, 2018

Në baza vjetore rreth një miliard euro nga diaspora hyjnë në Maqedoni

By | July 10, 2018

Maqedonia të mërkurën merr ftesë për anëtarësim në NATO

By | July 9, 2018

Shkup: Dënohen sulmuesit e deputetit Ziadin Sela

By | July 5, 2018

Ivanovi nuk e nënshkruan vendimin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë

By | June 26, 2018

Stoltenberg: Në korrik vendimi për Maqedoninë, pranimi varet nga referendumi

By | June 25, 2018

Shqiptarët në Maqedoni do t’i përgjigjen pozitivisht referendumit për emrin

By | June 24, 2018

Maqedonia me indeksin më të ulët të çmimeve në Evropë

By | June 21, 2018

Shkup, parlamenti ratifikon marrëveshjen për emrin

By | June 20, 2018

Shkup, qeveria miraton marrëveshjen për “Maqedoninë e Veriut”

By | June 18, 2018

Përleshje në Shkup gjatë protestave kundër emrit të ri të Maqedonisë

By | June 18, 2018

SHQIPTARËT NË MAQEDONI DUHET T’I KTHEHEN KËRKESËS PËR SHTETIN DY KOMBËSH Nga Jusuf BUXHOVI

By | June 18, 2018

Protesta të dhunshme në Shkup kundër ndryshimit të emrit

By | June 17, 2018