VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Europë

Lajçak: Jam i hapur për një bashkërendim më të afërt me SHBA

By | July 15, 2020

Thaçi do të intervistohet në Hagë edhe gjatë ditës së mërkurë

By | July 14, 2020

Përfundon dita e dytë e intervistimit të Thaçit në Hagë

By | July 14, 2020

Kryediplomati gjerman njofton se do të udhëtojë për në Kosovë dhe në Serbi

By | July 14, 2020

Borrelli: Zgjidhja finale kërkon guxim politik dhe angazhim në frymën e kompromisit

By | July 12, 2020

Steinmeier: Zbardhja e së shkuarës është premisë pajtimi në Bosnjë-Hercegovinë

By | July 11, 2020

Takimi Hoti-Vuçiç në Bruksel pritet të zhvillohet më 16 korrik

By | July 10, 2020

Përfundon video takimi i Parisit Kosovë – Serbi

By | July 10, 2020

Hoti me Macronin në prag të rifillimit të dialogut me Serbinë

By | July 7, 2020

Presidenti Macron priti kryeministrin e Kosovës

By | July 7, 2020

Macron emëron Jean Castex kryeministër të Francës

By | July 3, 2020

GJEDNJ: Franca trajtoi në mënyrë çnjerëzore azilkërkuesit

By | July 3, 2020

Kryeministri francez Edouard Philippe jep dorëheqje

By | July 3, 2020

Viola von Cramon shpreson në arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi në vjeshtë

By | July 1, 2020

Ngjarje e pazakontë, grabiten deputetët brenda në Parlamentin Europian (video)

By | July 1, 2020

32 europarlamentarë i kërkojnë kancelares gjermane liberalizimin e vizave për Kosovën

By | July 1, 2020

Francë, në zgjedhjet bashkiake fitojnë ekologjistët

By | June 29, 2020

Ish kryeministri francez dënohet 5 vjet burg për shpërdorim të fondeve publike

By | June 29, 2020

Deputetët e Parlamentit Evropian kërkojnë nga Merkel ta ketë në agjendë liberalizimin e vizave për Kosovën

By | June 27, 2020

MPJ e Gjermanisë: Mbështesim punën e Speciales, presim të njëjtën gjë nga Kosova

By | June 26, 2020

Berlini kërkon mbetjen e EULEX-it në Kosovë si mbështetje për Gjykatën Speciale

By | June 26, 2020

Brukseli ia kujton Vuçiçit se Kosova është çelësi në rrugën drejt integrimit

By | June 26, 2020

Peter Beyer: Nuk akuzohet UÇK, por disa individë të saj. Meritat e UÇK-së janë të padiskutueshme

By | June 26, 2020

Carl Bildt e quan bombë lajmin për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit

By | June 24, 2020