VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Showbiz

Aktoren e njohur e përzënë nga avioni, çfarë ndodhi (video)

By | October 16, 2018

Tenori Saimir Pirgu flet për rrugëtimin e tij operistik (video)

By | October 16, 2018

“Dorëzimi i Shkodrës”, një kino-koncert me filmimin e 1913

By | October 16, 2018

Florist Bajgora: “Kosova ka shumë histori për të treguar”

By | October 16, 2018

Sulmohet ish i dashuri i Era Istrefit, përfundon në spital

By | October 9, 2018

“American Music Awards” pushtohet nga tri shqiptare

By | October 9, 2018

Më 9 tetor 1940 lindi legjenda e muzikës John Lennon

By | October 9, 2018

Ndërroi jetë diva e operës, Montserrat Caballe

By | October 6, 2018

Vendimi i papritur i aktores turke trondit fansat

By | October 2, 2018

Ndahet nga jeta mbreti i muzikës franceze

By | October 1, 2018

Më 28 shtator 1924 lindi aktori Marcello Mastroianni, “shpirti më i bukur i kinemasë italiane”

By | September 28, 2018

Brigitte Bardot: E DUA ENDE PAFUNDËSISHT GUNTER SACHSIN

By | September 28, 2018

Kënga që i kushtohej më 1967 Brizhitë Bardosë (Brigitte Bardot) – Përktheu dhe përgatiti: ELIDA BUÇPAPAJ

By | September 28, 2018

Bill Cosby dënohet me 3-10 vjet burg

By | September 25, 2018

Fillon seanca për dënimin e aktorit Bill Cosby

By | September 24, 2018

Elia Zaharia, princesha e Festivalit mbarëkombëtar të komedisë në Korçë – Nga Vepror Hasani

By | September 24, 2018

Më 23 shtator 1938 lindi aktorja Romy Schneider – Ylli tragjik i kinemasë

By | September 23, 2018

Më 23 shtator 1930 lindi Ray Charles, këngëtar amerikan, tekst-shkrues, muzikant dhe kompozitor

By | September 23, 2018

Më 23 shtator 1909 lindi Lorenc Antoni, kompozitor, dirigjent dhe etnomuzikolog i shquar shqiptar

By | September 23, 2018

Më 23 shtator 1920 lindi Marie Logoreci, aktore e shquar shqiptare e teatrit dhe filmit

By | September 23, 2018

Kinë: Zhduket pa gjurmë aktorja superyll Fan Bingbing

By | September 16, 2018

Dy të vdekur dhe qindra të sëmurë, çfarë ndodhi në festivalin muzikor të Sidnejit

By | September 16, 2018

I jepet lamtumira e fundit Aretha Franklinit

By | August 31, 2018

Më 25 gusht 1918 lindi kompozitori dhe dirigjenti i madh amerikan Leonard Bernstein, një jetë mes shenjtorit dhe profanit

By | August 25, 2018