VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Letërsi

Doli në qarkullim libri “Lamtumira e Mjellmës” i shkrimtares Eglantina Mandia

By | November 19, 2017

DORA E SHKRONJAVE – Poezi nga RRUSTEM GECI

By | November 19, 2017

“Yjet janë fare pranë” nga Betim Muço, vepra më e mirë letrare në Panairin e Tiranës

By | November 19, 2017

Më 20 nëntor 1866 lindi Ndre Mjeda, poet i shquar dhe veprimtar e patriot shqiptar

By | November 19, 2017

Dy poezi nga NICHITA STĂNESCU – Përktheu: FASLLI HALITI

By | November 18, 2017

Dëshirë që ulërin – Cikël me poezi nga QAZIM SHEHU

By | November 18, 2017

Prifti vinte nga pazari, priftëresha molloiste – Fejton nga Përparim Hysi

By | November 17, 2017

ATDHEU NIS TEK ZEMRA – poemë nga Rrustem Geci

By | November 17, 2017

Në Panairin e Librit Tiranë, vëllimi i ri poetik nga Skënder Buçpapaj

By | November 16, 2017

NË LEZHË dhe FTOFTËSI BRENDA VETES – Dy poezi nga TAHIR BEZHANI

By | November 13, 2017

Mesazhi i gjeneralëve… – Esé nga REXHEP KASUMAJ

By | November 13, 2017

DEMONIT TË ATHINËS – Poezi nga RRUSTEM GECI

By | November 13, 2017

LUTJE… O Hyj, Mrekullinë e përditshme jepna sot! – Esé nga REXHEP KASUMAJ

By | November 13, 2017

Gishtat e hollë të natës – Cikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA

By | November 12, 2017

Më 12 nëntor 1987 u nda nga jeta Lasgush Poradeci, poet i madh shqiptar

By | November 12, 2017

PA TITULL Poezi nga Rita SALIU

By | November 11, 2017

GJYSHES Nga Ines A. Jorgo

By | November 11, 2017

SHOKËT E DETIT – Poezi nga Mhill Marku

By | November 10, 2017

Kasëm Trebeshina u nda nga jeta. Një humbje që kombi e ndien thellë – Esé nga ROLAND GJOZA

By | November 9, 2017