VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Diaspora në SHBA

FJALA ME RASTIN E PROMOVIMIT TË LIBRIT “DEMOKRACIA NUK PRET” NË SELINË E ORGANIZATËS PAN-SHQIPTARE VATRA NË NJU JORK – Nga Frank Shkreli

By | April 23, 2018

FRAN SHKRELI – PENË ATDHETARE NË DY EPOKA HISTORIKE – Nga Idriz Lamaj

By | April 23, 2018

DEMOKRACIA NUK PRET- PAK FJALË PËR MËNYRËN DHE STILIN E TË SHKRUARIT TË GAZETARIT FRANK SHKRELI – Nga Dalip Greca

By | April 23, 2018

NËPËR KOHË… – Nga Jusuf BUXHOVI

By | April 23, 2018

PROFESOR NICK PANO: DEMOKRACIA NUK PRET

By | April 23, 2018

Fjala përshëndetëse në promovimin e librit “Demokracia nuk pret” të Frank Shkrelit – Nga SAMI REPISHTI

By | April 23, 2018

Kur edhe “Muret kishin veshё…!” Nga Ervin Dine

By | April 23, 2018

Fjala në Promovimin e Librit të Frank Shkrelit, Demokracia nuk pret! – Nga Dr. Elez Biberaj Drejtor i Drejtorisë së Euroazisë Zëri i Amerikës

By | April 23, 2018

PD mund të fitojë kur t’i kthehet misionit që u krijua për dekomunistizimin, krijimin e shtetit të së drejtës…. Nga Lek MIRAKAJ

By | April 20, 2018

KËTË TË SHTUNË- DEBAT NË VATËR: DEMOKRACIA NUK PRET – Nga DALIP GRECA

By | April 19, 2018

Aktivitet bamirësie në shtëpinë e filantropistit shqiptar Richard Lukaj, “Nderi i Kombit” – Nga Keze Kozeta Zylo

By | April 16, 2018

Kur Serbia këndoi për miqtë…dhe i bëri shumë prej tyre edhe dhëndurë…! – Nga Skënder Karaçica

By | April 13, 2018

Media amerikane: Bolton kërkon largimin e Ylli Bajraktarit

By | April 11, 2018

Pse partitë politike (shqiptare) në Maqedoni selitë e veta nuk i kanë në Shkup(?!) – Nga Skënder Karaçica

By | April 9, 2018

Zëri i Amerikës: Klement Tinaj, një kandidat shqiptar për guvernator të Kalifornisë (intervistë)

By | April 8, 2018

Serbia në dy frontet ,,politike,, për Kosovën – Nga Skënder Karaçica

By | April 5, 2018

Koha e letrave bardh e zi – Udhëkryqet e Ballkanit dhe Mustafa Nano – Nga Skënder Karaçica

By | April 2, 2018

Vatranët e Usterit sjellin Zërin e Amerikës përmes krijimtarisë në gazetari dhe kujtimet e Frank Shkrelit – Nga ARDIAN MURRAJ

By | April 2, 2018

Serbia nis fushatën në Amerikë kundër Kosovës, qeveritarët tanë ia kthyen shpinën LQSHA-së e Joe DioGuardit – Nga Skënder Karaçica

By | April 1, 2018

NDËRRON JETË PRESIDENTI I NDERIT I VATRËS AGIM KARAGJOZI

By | March 31, 2018

Fuqizimi i femrës, kërkesë e kohës

By | March 31, 2018

Të mbrohet si trashëgimi jona emri Maqedoni, porosit SHSHA në Çikago

By | March 29, 2018

Tek mikja jonë e persekutuar politike – Nga Mimoza Dajçi

By | March 22, 2018

Shkencëtarja Laura Mersini Houghton: “Vdekja e gjeniut Hawking ishte një humbje për të gjithë ne”

By | March 16, 2018