VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Fokus

Arba Kokalari zgjidhet zv.presidente e PE-së për Partitë Popullore

By | September 18, 2019

Hapja e negociatave, DW: Ja 10 kushtet e Gjermanisë për t’i thënë “PO” Shqipërisë

By | September 18, 2019

Mes 350 autorësh, Kadare fiton çmimin Pak Kyongni 2019. Ja sa është shpërblimi financiar

By | September 18, 2019

Universiteti i Pitsburgut i bën publicitet kandidaturës së Vjosa Osmanit për Kryeministre

By | September 17, 2019

Duke i rënë pas lumturisë Tek Xhorxhi Nga Maira Kalman Komenti dhe shqipërimi nga Elida Buçpapaj

By | September 17, 2019

Kronika e vdekjes e vajzës 15 vjeçare që u nda nga jeta sepse shteti shqiptar e la të vdesë!

By | September 16, 2019

IDRIZ LOGU, NJË EMËR I MERITUAR PËR GJIMANZIN E TROPOJËS! – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ dhe një grup intelekualësh të nderuar tropojanë*

By | September 16, 2019

Nis viti i ri shkollor, në banka sot 100 mijë nxënës më pak se vjet. 24 mijë vogëlushë, për herë të parë

By | September 16, 2019

Ndahet nga jeta në moshën 100-vjeçare gjenerali Rrahman Parllaku

By | September 16, 2019

Nga peneli brilant i grafistit të shquar Avni Delvina: Zot i madh bëj që Luigi Soreca të mos i ngjaj Vllahutinit

By | September 15, 2019

Digjet 1 hektar ullishte në Elbasan, policia dyshon për zjarrëvënie të qëllimshme

By | September 15, 2019

Haradinaj: Unë luftoja e këta të PDK-së më quanin dezertor nga “Rogner”-i

By | September 14, 2019

Intervista – Ron Johnson: Një marrëveshje Kosovë-Serbi do të ishte me përfitime

By | September 12, 2019

Përkujtohet 21 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, mesazhi i Metës te memoriali

By | September 12, 2019

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

By | September 11, 2019

Gjykatësi shqiptar u zgjodh kryetar i Gjykatës Supreme në Maqedoni

By | September 11, 2019

Presidenti Trump shkarkon Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare: “Nuk isha dakord me shumë nga sugjerimet e tij”

By | September 10, 2019

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish ministrin e brendshëm Saimir Tahiri si bashkëpunëtor në trafikim narkotikësh

By | September 10, 2019

Anulimi i 30 qershorit – Meta: E ka vendosur Gjykata e Strasburgut, jo zgjedhje me 1 kandidat

By | September 9, 2019

BBC: Rritja e futbollit të Kosovës falë të shkëlqyerit Fadil Vokrri

By | September 9, 2019

Meta i kujton Finos: Jeni i preferuar për mua, por kur isha në koalicion me PS, nëse nuk do isha unë…

By | September 9, 2019

“Pyesni Xhafajn dhe Gjiknurin”, Presidenti flet për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë dhe informacionet për djegien e Kuvendit

By | September 9, 2019

Meta: Si ish-student i dhjetorit s’mund të heshtja para votimeve me një kandidat

By | September 9, 2019

Meta zbulon “marrëveshjen” mes Ramës e Bashës: Donin konfrontim. Një police e humbi gishtin, s’mund të prisja të humbte jetën…

By | September 9, 2019