VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Fokus

Kreu i opozitës pas takimit me Presidentin: Asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe lokale

By | November 19, 2019

Takimi i Metës me partitë e opozitës: Përshëndes qëndrimin tuaj për zgjedhje të parakohshme të menjëhershme

By | November 19, 2019

DOKUMENTI- Meta shpall ‘non grata’ në Presidencë ambasadorin e OSBE: Vuri në diskutim dekretin për 30 qershorin dhe u tregoi gishtin shqiptarëve

By | November 18, 2019

Ja çfarë ndodh në Medvegjë në kohërat e përbetimeve dhe shengen-dashurive ballkanike

By | November 18, 2019

Mirush Kabashi: Adela Gjoka, 23 vjeçe i dha fund jetës për shkak të varfërisë ekstreme e pamundësisë për të gjetur një vend pune

By | November 17, 2019

Presidenca: Brenda javës nxjerrim videon. Prova përvëluese jo vetëm për Dvoranin, por edhe zyrtarë të tjerë

By | November 17, 2019

MILOT SJELL NË NAPOLI 100 UJQËRIT E LIU RUOWANG – Nga Ph.D. OLTSEN GRIPSHI Artist & historian arti

By | November 16, 2019

Konkluzionet e përkthyera me urdhër të Prokurorisë Themelore të Prizrenit janë të shtrembëruara e nuk duhet të citohen nga askush – Nga Bardhyl Mahmutaj

By | November 16, 2019

“Parlamenti me një dekret shpërndahet”, paralajmërimi i fundit i Metës

By | November 15, 2019

Zëri i Amerikës: Prokurori i Përgjithshëm, Çela i pari në listë

By | November 15, 2019

Revista e njohur „Stav“ e Sarajevës boton shkrim për librin „Bosnja: Pikëpamje nga Tirana“ të diplomatit shqiptar Shaban Murati (fotot)

By | November 15, 2019

Peter Beyer emërohet raportues i Këshillit të Evropës për Kosovën

By | November 14, 2019

Dita Botërore e Diabetit – Të dhënat shqetësuese për Shqipërinë

By | November 14, 2019

Zëri i Amerikës: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post

By | November 13, 2019

Serwer: Kosova të jetë e kujdesshme, do t’i bëhet presion për marrëveshje para zgjedhjeve në Serbi

By | November 13, 2019

Me Sierra Leonen, Shqipëria kryeson renditjen globale të BB për tarifat e korrupsionit që paguajnë bizneset (tabela)

By | November 13, 2019

Zëri i Amerikës: Unaza e Re, përplasje mes policisë dhe banorëve

By | November 12, 2019

Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë: Çdo marrëveshje pa Kosovën, jo në përputhje me interesat kombëtare

By | November 11, 2019

Tragjike: Kjo është harta e minishengenit mes Ramës dhe Vuçiçit, Kosova pjesë e Serbisë

By | November 11, 2019

Minatorët e Trepçës nisin grevën

By | November 11, 2019

“Sa kohë jemi të ndarë, s’arrijmë dot begati”- Vetëvendosje: Më 28 Nëntor marshim për bashkim kombëtar në Tiranë

By | November 9, 2019

Agron Tufa: Heronjtë e vërtetë janë ata që u vranë në luftë kundër fashizmit

By | November 9, 2019

“Al Jazeera” koment për librin e diplomatit Shaban Murati: Vështrim nga Tirana: Bosnjë-Hercegovina, shteti më i brishtë në Ballkan

By | November 9, 2019

Fjalori frazeologjik anglisht-shqip, i Prof.dr.Eshref Ymerit, një Monument në fondin e artë të kulturës kombëtare – Nga Vilhelme Vrana Haxhiraj

By | November 8, 2019