VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E DIEL 19 JANAR 2020

By | January 19, 2020

Komentet

HOROSKOPI E DIEL 29 NËNTOR 2020

Dashi
Mos u varni nga fati. Ju duhet të rifilloni stërvitjen dhe të kryeni aktivitete që do të jenë të mira për shëndetin tuaj. Kontrolloni shpenzimet pasi do të jetë një nga problemet ëe mund të përballeni me partnerin/partneren tuaj.
Demi
Joga dhe meditimi do t’ju ndihmojnë të mbani trupin në formën dhe të ndiheni mirë psikologjikisht. Sigurohuni që çdo investim që bëni të bëhet me mençuri. Bëni kujdes me çështjet personale. Mos i tregoni ato në publik pasi mund t’ju dëmtohet reputacioni.
Binjakët
Ekziston mundësia që sot të mblidhni një borxh të vjetër. Do të ndjeni dashurinë përreth jush. Do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për aktivitetet shoqërore, si dhe ato fetare.
Gaforrja
Humori i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën. Do të jetë një ditë plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Mund të përballeni me një çështje që do të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme.
Luani
Përfitoni nga koha e lirë për të ndihmuar një anëtar të familjes për një çështje të rëndësishme. Falja e partnerit/partneres suaj lidhur me një gabim të së kaluarës do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj. Kompetencat tuaja profesionale mund të vihen në provë.
Virgjëresha
Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Hapat e guximshëm do të sillnin shpërblime të favorshme. Përgjithësisht do të jetë një nga ato ditë kur gjërat nuk do të lëvizin ashtu siç dëshiron
Peshorja
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Një lajm i mirë i papritur në lidhje me fëmijët, do t’ju sjellë lumturi.
Akrepi
Personaliteti do t’ju ndihmojnë të krijoni disa miq të rinj. Përpiquni ta kuptoni dhe të tregoheni të duruar me partnerin/partneren tuaj sot për shkak të gjendjes së tij/saj të paqëdrueshme emocionalisht. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale.
Shigjetari
Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, daj kontrolloni gjendjen e parave dhe kufizoni shpenzimet. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën.
Bricjapi
Një lajm i papritur mund t’ju ndriçojë ditën. Jeta në çift do të marrë një kthesë të bukur sot. Disa persona të kësaj shenje do të përjetojnë ndjenjën e të qenit i dashuruar.
Ujori
Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur dhe e mbushur me argëtim. Nëse dilni për të bërë pazar, beni kujdes me blerjet e panevojshme. Mund të ndiheni të neglizhuar nga partneri/partnerja dhe kjo mund të bëjë që të rivlerësoni marrëdhënien tuaj.
Peshqit
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj tregohuni të fortë, të vendosur dhe të gatshëm të jetoni rezultatet. Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me personin e zemrës. Disa persona të kësaj shenje do të harrojnë disa ankesa nga e kaluara dhe do të çmojnë të tashmen.

HOROSKOPI E SHTUNË 28 NËNTOR 2020

Dashi
Jepini përparësi shëndetit sot. Entuziazmi do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Një udhëtim i papritur, për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.

Demi
Do të dukeni shumë tërheqës para të tjerëve sot. Dëshirat tuaja do të përmbushen, teksa fati do të vijë në rrugën tuaj. Anëtarët e familjes do të mbështesin pikëpamjet tuaja. Sot mund të rijetoni disa kujtime emocionuese.

Binjakët
Një lajm i mirë i papritur nga të afërmit që ndodhen larg vendit, do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Ju dëshironi të arrini shumë gjatë kësaj fundjave, por mund të zhgënjeheni nëse lejoni zvarritje të kota.

Gaforrja
Teknikat tuaja të komunikimit dhe aftësitë e punës do të jenë mbresëlënëse. Miqtë tuaj do të jenë mbështetësit më të mirë. “Kambanat” e dasmës mund të bien për disa, ndërsa për disa të tjerë romanca është ajo që do t’i mbajë në humor të mirë.

Luani
Mundohuni të kontrolloni shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt thelbësorë. Miqtë dhe bashkëshorti do t’ju bëjnë të ndiheni komodë dhe do t’i falin lumturi ditës suaj. Bëni kujdes në punë.

Virgjëresha
Mos u tregoni dominues në qëndrimet tuaja me anëtarët e familjes. Ndryshimi i qëndrimit do t’u sjellë atyre shumë gëzim. Mund të gjendeni në një situatë emocionuese pranë një personi të veçantë.

Peshorja
Mbani dietën tuaj nën kontroll dhe ushtrohuni fizikisht për të qëndruar në formë. Investimet në pasuri të paluajtshme do të provojnë të jenë fitimprurëse. Do të shpenzoni kohë për të qëndruar pranë partner/it/es suaj.

Akrepi
Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional. Do të shfaqni aftësitë tuaja më të mira. Ka gjasa t’ju jepet një mundësi e re promovimi.

Shigjetari
Vizita e një miku të vjetër do ta zbukurojë mbrëmjen tuaj. Së bashku do të rijetoni kujtimet e vjetra. Dëgjoni këshillat e dhëna nga të tjerët, në mënyrë që të përfitoni plotësisht nga të gjitha mundësitë që ju vijnë sot.

Bricjapi
Mos hezitoni të shijoni disa nga gjërat më të mira në jetë. Dita do të jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/ja juaj do të bëjë përpjekje maksimale për t’ju sjellë gëzim. Dita do të jetë e mbarë edhe në aspektin financiar.

Ujori
Nëse keni probleme shëndetësore, shqetësimi i tepërt vetëm mund ta përkeqësojë situatën. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, bëjini të kuptojnë se kujdeseni për ta. Nëse jeni të martuar, sot do të dashuroheni përsëri me bashkëshortin/en tuaj.

Peshqit
Parashikohet një rritje në të ardhurat tuaja nga një investim i kaluar. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje. Sot partneri/ja do t’jua shprehë hapur ndjenjat, më shumë se çdo herë tjetër.

HOROSKOPI E PREMTE 27 NËNTOR 2020

Dashi
Është koha të përqendroheni në rrugën që synoni të ndiqni. Nëse harxhoni kohë me shqetësimin se çfarë mendojnë të tjerët, do të humbisni momentin. Mos mendoni vetëm për nesër, sepse rrezikoni të humbisni të sotmen.
Demi
Ka shumë keqkuptime që po ndodhin në jetën tuaj kohët e fundit, dhe kjo mund t’ju pengojë të afroheni me dikë. Mos harroni se nuk ka asgjë të keqe të bëni një pushim nga njerëzit që po ju trajtojnë në mënyrën e gabuar.
Binjakët
Modestia juaj nuk do t’ju sjellë asgjë të mirë, prandaj hiqni dorë sot dhe hidhuni në qendër të vëmendjes. E vetmja gjë që duhet të bëni është të krijoni kontakte të reja. Ju jeni duke projektuar një energji të parezistueshme dhe duhet ta shfrytëzoni atë në mënyrë më efektive.
Gaforrja
Deklarata juaj bankare mund të mos jetë aq e shëndetshme sa dikur, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të jeni aq të lumtur sa dikur. Ju nuk duhet ta lejoni çështjen e parave të kontrollojë gjendjen tuaj shpirtërore dhe të filloni të kuptoni se jeni kaq me fat në shumë aspekte.
Luani
Mënyra më e mirë për t’iu qasur një problemi sot është arsimi. Mësojeni veten duke hulumtuar çdo aspekt të forcave dhe njerëzve përreth jush. Kur ta dini se çfarë i motivon ata, do të dini si t’i motivoni, dhe fuqia do të jetë në duart tuaja.
Virgjëresha
Shtresat e shumta të personalitetit tuaj ju bëjnë një person më të pasur, më të evoluar, por secila shtresë nuk po merr vëmendjen e duhur. Është koha të riorganizoni elementët e vetes dhe të sillni disa nga aspektet që janë thellë nën sipërfaqe deri në majë.
Peshorja
Një valë e madhe krijimtarie do t’ju godasë sot. Ky mund të jetë fillimi i një periudhe shumë produktive. Përqendrohuni në prodhim. Sasia është më e rëndësishme tani. Rezistojini tundimit për të kufizuar veten, sepse ideja më e mirë do të krijojë një plan tjetër.
Akrepi
Kur ishte hera e fundit që keni pasur ndonjë argëtim të modës së vjetër? Ka ardhur koha të punoni shumë për të kaluar një kohë të mirë në jetën tuaj. Bëni gjithçka që duhet për të pasur të qeshura sot. Argëtimi me disa nga problemet që keni, është mënyra më e mirë për t’i përballuar.
Shigjetari
Kjo nuk është dita më e mirë për t’u përpjekur ta shtyni një marrëdhënie në një nivel më të thellë. Ju dini diçka që ata nuk e dinë, por nëse e përdorni këtë sekret për t’u lidhur me dikë, nuk do t’ju dalë mirë. Nëse doni të afroheni me dikë, duhet të jeni besnikë ndaj asaj.
Bricjapi
Diçka e madhe po vjen, dhe mund të vijë para se të jeni plotësisht gati për të. Përgatitja është tema e madhe për ju sot, dhe do të ishte mirë të kontrollonit dy herë financat tuaja. Kërkoni mundësi për të udhëtuar. Gjërat do të fillojnë të bëhen emocionuese.
Ujori
Ju keni energji dhe shkëlqim për të zhvilluar biseda unike me njerëz nga të gjitha sferat e jetës, dhe aftësia juaj për të dëgjuar atë që njerëzit thonë është shumë për t’u vlerësuar. Popullariteti juaj do t’ju kujtojë se sa i vlefshëm jeni për njerëzit e tjerë dhe do t’ju lërë të buzëqeshur gjatë gjithë ditës.
Peshqit
Vendosja e të gjitha shpresave tuaja te një person nuk është një ide e mençur tani, prandaj përpiquni të jeni realistë për pritshmëritë tuaja. Ky person mund të mos jetë i aftë t’ju japë atë që ju dëshironi. Gjërat po funksionojnë mirë në aspektin profesional, prandaj relaksohuni.

HOROSKOPI E ENJTE 26 NËNTOR 2020

Dashi

Ju nuk mund të jeni gjithmonë drejtues, dhe është e rëndësishme të mësoni se si të tërhiqeni dhe t’ia dorëzoni kontrollin dikujt tjetër kur situata e kërkon këtë. Sot, sigurohuni që të dini se kur duhet t’i shfaqni idetë tuaja dhe kur të kafshoni gjuhën duke mos thënë asgjë.

Demi

Shmangni gjithçka që edhe nga distanca duket si një luftë për pushtet sot. Ka disa ego të mëdha të përfshira në betejë, dhe disa prej tyre pëlqejnë të bëjnë lojë të pistë. Konsideroni se çfarë është më e mira për ju, duke mos menduar se çfarë mendojnë të tjerët.

Binjakët

Përqendrohuni në kuptimin e emocioneve tuaja dhe mos harroni të përpiqeni të kuptoni pse dikush tjetër po vepron në mënyrë kaq të çuditshme. Duhet të keni një këndvështrim të ri në lidhje me një mik të vështirë. Ju nuk po u bëni asnjë favor, duke u ofruar këshilla që ata kurrë nuk do t’i ndjekin.

Gaforrja

Dëgjoni me veshët hapur sot, sepse diçka që dikush do të thotë mund të jetë shumë e dobishme për ju. Ose do të sigurojë një të dhënë të rëndësishme për zgjidhjen e një misteri, ose do t’ju ofrojë një mundësi për të filluar një bisedë me dikë. Njerëzit janë të etur për të bërë një bisedë të zgjuar me një person të zgjuar si ju.

Luani

Përfshirja në disa konflikte mund të duket sot e pakapërcyeshme, por nuk është. Bëni një pushim herët gjatë ditës dhe prisni që gjërat të çlirohen nga negativiteti. Një kompromis mund të garantohet, prandaj jini të gatshëm të jepni pak më shumë se gjithë të tjerët. Gatishmëria juaj për të qenë fleksibël do të kujtohet për mirë.

Virgjëresha

Të shohësh të gjitha anët e një personi mund të jetë një zgjim i vrazhdë nga një gjendje ëndrre, por duhet të zgjohesh dikur. Mundohuni të jeni më mendjehapur se kush është ai në të vërtetë dhe do të shihni të gjithë personin, jo vetëm qenien e idealizuar që keni krijuar. Kjo do të jetë një përvojë e mirë, jo zhgënjyese.

Peshorja

Një valë bujarie ju godet sot, dhe ju do të jeni edhe dhurues, edhe marrës. Do të dëshironi të ndani të gjitha lajmet tuaja të mira dhe të jepni të gjithë afeksionin dhe dashurinë që mund të dhuroni, por gjithashtu do të jeni gati të merrni dhuratat për të cilat keni punuar kaq shumë.

Akrepi

Keni nevojë për më shumë emocion në jetën tuaj, prandaj përfshihuni në një debat argëtues. Asnjëherë nuk është ide e keqe të përzihen gjërat në jetën tuaj, por sot duhet të ndiheni të lirë të përfshiheni pak në diskutime. Do të kënaqeni kur të dëgjoni se çfarë thonë njerëzit e tjerë.

Shigjetari

Ju mund të merrni një dhuratë të bukur, megjithëse nuk do të jetë diçka materiale. Dikush do t’ju japë dhuratën e mirëkuptimit. Një bisedë në dukje e pafajshme do të mbjellë një ide në kokën tuaj që do ta zbatoni shumë shpejt. Në dashuri, jeni i favorizuar sot.

Bricjapi

E gjithë disiplina që i keni imponuar vetes mund të fillojë të shpërblehet në një mënyrë të madhe tani. Ka një vijë përfundimi mbresëlënëse, dhe ka shumë të ngjarë ta kaloni atë deri në fund të ditës! Bëhuni gati që disa njerëz t’ju ofrojnë mbështetje në ndonjë projekt.

Ujori

Shtyjeni marrëdhënien tuaj më të re duke parashtruar më shumë pyetje. Dhe më e rëndësishmja, shtyjeni veten që të merrni një sfidë të re. Kjo është koha e përkryer për t’u ushtruar më shumë, për të filluar një plan të ri dietik, ose për të lënë pas një zakon të keq.

Peshqit

Sot, mund ta gjeni veten duke menduar të bëni gjëra që nuk do t’i kishit ëndërruar kurrë para disa vitesh. Duket sikur ambiciet tuaja të shëndetshme po bëhen edhe më të shëndetshme, dhe ky është një zhvillim shumë pozitiv për ju dhe familjen tuaj. Me situatën financiare do t’ju duhet të tregoni kujdes.

HOROSKOPI E MËRKURË 25 NËNTOR 2020

Dashi
Ju duhet të rregulloni kohën tuaj të lirë! Orët tuaja shtesë janë të ndara këtu dhe atje gjatë gjithë ditës. Por nëse ju duhet disa minuta për t’i rirregulluar ato, do të jeni në gjendje t’i merrni vetes një copë të madhe kohe që mund ta plotësoni me argëtimin që keni dëshiruar!

Demi
Koha është shumë e rëndësishme tani. Veproni shumë shpejt dhe do të ecni përpara me disa projekte. Ju duhet të jeni në gjendje t’i kushtoni vëmendje ndryshimeve në qëndrimet e njerëzve përreth jush në mënyrë që të kuptoni se kur duhet të bëni lëvizjen tuaj. Dëgjoni më shumë sesa flisni.

Binjakët
Eshtë kënaqësi të kesh gjithmonë plane, por mund të rrezikosh të humbasësh veten në të gjithë zhurmën e krijuar. Ju duhet të jeni të sinqertë me veten dhe me njerëzit që kujdesen për ju. Dhe nëse keni nevojë të bëni gjëra për veten tuaj pa marrë parasysh nevojat e të tjerëve, atëherë duhet ta bëni këtë.

Gaforrja
Energjia juaj po lëkundet sot, prandaj nuk është diçka e zgjuar që të angazhoheni për ndonjë gjë tani. Ju nuk do të jeni aq i besueshëm sa jeni zakonisht, dhe mund të zhgënjeni miqtë tuaj. Zgjidhni aktivitete që ju mundësojnë të bëni një pushim sa herë që ju nevojitet.

Luani
Koha ju mungon tani dhe ju nuk keni luksin të jeni në gjendje të prisni që njerëzit e tjerë të zbulojnë se çfarë ide të mrekullueshme keni. Eshtë koha për vetë-promovim! Kur shihni një person me ndikim, duhet të bëni që ata t’ju dëgjojnë, natyrisht në mënyrën më të mirë, më simpatike!

Virgjeresha
Të bësh hulumtime mund të mos jetë ideja juaj për argëtim, por sa argëtim do të ishte nëse përfundonit duke marrë një vendim të gabuar, të shtrenjtë? Merrni kohë sot për të kuptuar më mirë opsionet dhe situatën tuaj. Lexoni më shumë dhe kontrolloni në internet për të parë se çfarë mund të zbuloni.

Peshorja
Ju jeni mjaft i zgjuar për të njohur kufijtë tuaj, kështu që kur të pranoni që po i afroheni me shpejtësi njërit prej tyre, ndaloni! Shikoni përreth dhe kërkoni ndihmë. Nëse vazhdoni dhe i thoni vetes që thjesht do të merreni me të, po luani një lojë të rrezikshme. Me kujdes duhet të tregoni me paratë.

Akrepi
Fuqia juaj e vullnetit mund të testohet herët sot, por nuk do ta keni problem ta kaloni këtë provë! Ju keni një zotërim të mirë të asaj që po ndodh dhe e dini se sa të larta janë shanset, kështu që nuk ka asnjë mënyrë që t’i nënshtroheni tundimit tani.

Shigjetari
Ndonjëherë, të qenit i sinqertë mund të jetë diçka simpatike. Ju do të dini se si të përdorni sasinë e duhur të diplomacisë pa dëmtuar mesazhin tuaj. Ju mund t’i bëni njerëzit të kuptojnë se kanë gabuar pa i bërë të ndihen sikur i akuzoni për ndonjë gjë.

Bricjapi
Rezervuari juaj i energjisë mund të fillojë të boshatiset, por mos kini frikë. Nëse jeni i përfshirë në ndonjë lloj konkursi që kërkon qëndrueshmëri fizike ose aftësi mendore, do të dilni shumë mirë. Në dashuri mund të keni surpriza të këndshme.

Ujori
Sot, e vetmja pyetje që duhet t’i bëni vetes është se ku po shkoni me profesionin tuaj? Njohja e të gjitha përgjigjeve nuk është gjithmonë e këshillueshme.
Mund t’ju ndalojë të argëtoheni, dhe mund t’ju ndalojë të shihni gjërat në një dritë të re. Kurseni energjinë tuaj dhe mos u përpiqni të kuptoni pse gjërat po ndodhin ashtu siç po ndodhin sot.

Peshqit
Në të gjitha aktivitetet tuaja sot, entuziazmi juaj do të dalë në sipërfaqe. Kjo energji e lehtë, pozitive është ngjitëse dhe do të përhapet tek të gjithë njerëzit tuaj. Kështu që edhe pa e kuptuar, do të bëheni një lloj drejtuesi. Ju i bëni ata të lumtur, ata ju bëjnë të lumtur.

HOROSKOPI E MARTË 24 NËNTOR 2020

Dashi

Edhe pse nuk ka pengesa në rrugën tuaj tani, sërish nuk po ecni përpara me një projekt. Ndoshta nuk keni kohë, para ose nuk keni mbështetje të mjaftueshme. Cilido qoftë justifikimi, ai është thjesht një justifikim. Bëhuni krijues dhe plotësojini vendet bosh vetë.

Demi

Nëse sot përpiqeni t’i shpjegoni dikujt diçka konfuze, mund ta gjeni veten në një situatë të ndërlikuar. Ka shumë paqartësi në gjërat me të cilat jeni duke u marrë tani, prandaj kini durim. Me kalimin e kohës, njerëzit do t’i kuptojnë më mirë qëllimet tuaja dhe do të jenë të etur t’ju ndihmojnë që t’i realizoni ato.

Binjakët

Shfaqja e agresivitetit do t’ju bëjë më shumë dëm sesa dobi tani. Mundohuni shumë të jeni më të butë, veçanërisht me miqtë dhe anëtarët e familjes, të cilët mund të mos e kuptojnë se po kaloni disa probleme tani. Lajmi i mirë është që ju do të jeni pranë një personi që gjithmonë ju ndihmon të buzëqeshni.

Gaforrja

Ju nuk duhet të flisni ose të veproni shumë shpejt sot. Jo vetëm që të tjerët do t’i interpretojnë keq qëllimet tuaja, por ata mund të mendojnë se nuk po i dëgjoni. Besimi ndonjëherë mund të duket si arrogancë. Njihni audiencën tuaj. Mundohuni t’i dëgjoni më shumë njerëzit rreth jush.

Luani

Tensioni që po ndjeni tani do të zhduket plotësisht nëse i jepni vetes pak kohë për të menduar rreth asaj që po kaloni. Nuk ka asnjë arsye për panik apo shqetësim. Merrni frymë thellë dhe do të ndjeni pozitivitetin duke u rikthyer. Dhe, sapo të ndodhë kjo, do të filloni të ndjeni një farë entuziazmi për atë që po bëni tani.

Virgjëresha

Zgjedhja ndonjëherë mund të jetë e vështirë, por sot do të jetë interesante të shqyrtoni mundësitë tuaja dhe të kuptoni se cila është më e mira për ju. Është një ditë e mirë për të marrë një kthesë të papritur, gjithashtu. Në mes të rutinës suaj të zakonshme, duhet të zgjidhni të bëni diçka që askush nuk e pret.

Peshorja

Ju do të jeni si një rreze dielli kudo që të shkoni. Askush nuk mund të trishtohet kur ju ka pranë. Është një ditë e shkëlqyer për të folur me njerëz të tjerë, prandaj përpiquni të organizoni një bisedë në grup edhe nëse është virtual. Njerëzit nuk duan thjesht të kalojnë kohën me ju; ata kanë nevojë të kalojnë kohën me ju.

Akrepi

Përqafimi i ideve dhe projekteve të reja për ju duket shumë argëtues tani, por jo të gjithë të tjerët ndajnë etjen tuaj për inovacion sot. Shumë njerëz po tregohen tepër të kujdesshëm tani, dhe ata mund të mos jenë të gatshëm të rrezikojnë.

Shigjetari

Pretendimi se një problem thjesht do të zhduket një ditë, nuk është një zgjidhje. Vetëm do t’ju shkaktojë më shumë stres. Ashtu si heqja e një fashe, sa më shpejt që të merreni me të, aq më pak dhimbje do të ndjeni. E vetmja gjë që mund të bëni është ta filloni gjithçka me kushtet e tua, gjë që është një avantazh.

Bricjapi

Kujdesuni që t’i bëni në kohë të gjitha pagesat e faturave. Kështu ju mund t’i kurseni vetes shumë dhimbje koke dhe shqetësime më vonë. Përpiquni ta shikoni gjithçka nga një pikëpamje krejtësisht të re. Në aspektin financiar, jo gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve.

Ujori

Një person i bezdisshëm nuk e kupton që po shtyp një nga butonat tuaj më të mëdhenj, prandaj përpiquni të mos zemëroheni shumë me ta. Ka shumë gjëra që po ndodhin tani midis jush dhe komunikimi mund të mos përmirësohet së shpejti.

Peshqit

Mos harroni se jeni një lider për personat që keni përreth. Ata ndjejnë se mund të kenë besim te ju. Kjo do të rrisë përgjegjësinë që të mos i zhgënjeni. Mos harroni se para se të jeni një lider, jeni një njeri me nevojat dhe dobësitë tuaja.

HOROSKOPI I JAVËS 23-29 NËNTOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, java do të jetë shumë pozitive në dashuri. Venusi është përsëri aktiv, por do të duhet të bëni pjesën tuaj. Nëse po mendoni për dikë të largët ose që nuk ju përgjigjet me ndjenjat tuaja, do të jetë e vështirë të gjeni qetësi. Beqarët do të mund të takojnë njerëz të rinj. Në punë, nuk duhet ta teproni. Këto janë ditët e fundit që janë paksa kritike. Nga mesi i dhjetorit Jupiteri do të bëhet i favorshëm dhe do t’i japë një impuls të ri profesionit tuaj. 2021 do të jetë një vit plot kënaqësi!

Demi

Ju duhet të përpiqeni të menaxhoni më mirë xhelozinë tuaj. A jeni vërtet të sigurt se po dilni me personin e duhur? Këto ditë keni shumë gjëra për të menduar, shumë vështirësi për të kapërcyer. Bëni kujdes! Shmangni grindjet, veçanërisht gjatë fundjavës që vjen. Edhe në punë do të nevojitet shumë kujdes. Në kohët e fundit, shpenzimet kanë tejkaluar shumë të ardhurat. Kushtojini vëmendje të madhe një çështje të caktuar juridike, qoftë kjo në lidhje me një grindje, një gjobë apo një mosmarrëveshje të hapur.

Binjakët

Në dashuri mund të jetoni një histori të re dashurie, nëse doni ta lini veten të lirë. Yjet janë shumë premtues! Mos i nënvlerësoni njerëzit që keni takuar muajin e fundit. Ndjenjë e bukur me Luanin. Fundjava mund t’ju sjellë lajme të mrekullueshme. Në punë keni gjetur optimizëm dhe besim më të madh. Ndoshta duhet të rishikoni disa bashkëpunime. Eshtë koha të vendosni se cilat projekte do të dëshironi të filloni nga mesi i dhjetorit e tutje.

Gaforrja

Po riktheheni në krye! Shumë shpejt Jupiteri dhe Saturni nuk do të jenë më në opozitë dhe do të jeni në gjendje të përjetoni dashuri, me më shumë harmoni dhe lehtësi. Fundjava do të jetë shumë premtuese, falë një Hëne të bukur. Edhe beqarët më të thekur do të duan të rikthehen në lojë dhe të rigjejnë një mirëqenie të brendshme. Në punë, duhet të filloni të mendoni për të ardhmen me më shumë besim. 2021 do të jetë një vit shumë fitimprurës.

Luani

Sipas horoskopit, java do të kërkojë që ju të jeni të kujdesshëm. Në dashuri, nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të shkarkoni tensionin e shkaktuar nga puna në marrëdhëniet në çift. Këto ditë ju jeni shumë debatues, kritikë dhe të heshtur. Nëse dëshironi, mund të jetoni një histori më pak kërkuese, një flirtim intensiv, por jetëshkurtër. Në punë do të duhet të bëni shumë kujdes: mos u besoni të gjithëve! Ju duhet të kurseni disa para, veçanërisht nëse keni ndonjë çështje ligjore në pritje.

Virgjëresha

Me Venusin përsëri aktiv, dashuria mund të kthehet në modë. Nëse jeni vetëm, mund të dilni në pah. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për të takuar një person interesant, por duhet të përpiqeni të hiqni dorë nga mbrojtjet tuaja. Ju keni jetuar disa muaj shumë të lodhshëm dhe të komplikuar në punë. Sidoqoftë, keni aftësinë të ngriheni lart dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme. Kujdes shpenzimet! Ka disa llogari për t’u rishikuar.

Peshorja

Premton të jetë një javë shumë intriguese nga pikëpamja sentimentale. Ju mund të përjetoni emocione shumë të bukura, por do të duhet të lini mënjanë mosbesimin tuaj natyror ndaj të tjerëve. Oferta të mira për zemrat e vetmuara. Në punë ndjeni erën e ndryshimit që po fryn. Pika e vërtetë e kthesës do të vijë në fund të vitit, por ndërkohë duhet të përqendroheni në projekte të reja, në ndërtimin e një roli të ri profesional.

Akrepi

Dashuria do të shkojë fort mirë, falë pranisë së Venusit në shenjën tuaj. Ju do të rizbuloni një ndjenjë. Disa miqësi të rastit mund të bëhen më kuptimplota. Në punë duhet të përfitoni nga këta yje shumë të rëndësishëm për të mbyllur një marrëveshje të mirë, një marrëveshje të rëndësishme në funksion të vitit 2021. E rëndësishme është të mos bëni zgjedhje të nxituara!

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, java do të jetë shumë stimuluese. Dielli do të kalojë nëpër qiellin tuaj: premton të jetë një periudhë plot emocione të këndshme në dashuri! Në punë ka nga ata që presin konfirmim. Dikush mund të ndiejë dëshirën për të ndryshuar rolet ose shoqërinë. Për fat të mirë, nga dhjetori Jupiteri do të jetë i favorshëm dhe do t’ju ofrojë mundësi të reja.

Bricjapi

Po kaloni shumë mirë. Në dashuri, Venusi i favorshëm do të lehtësojë çiftet dhe takimet e reja. Nëse kohët e fundit keni përjetuar momente të komplikuara me partnerin tuaj, tani e tutje mund të rikrijoni harmoninë në marrëdhënie. E mërkura do të jetë e vetmja ditë që është paksa kritike për ndjenjat: jini të kujdesshëm! Një kohë shumë me fat ju pret në punë. Në vitin 2021 do të jeni në gjendje të arrini shumë suksese, madje edhe më shumë nëse punoni në kontakt me publikun.

Ujori

Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht me Luanin dhe Akrepin. Mundohuni të frenoni nervozizmin tuaj dhe mos e ndiqni atë shumë, pasi kjo mund t’ju bëjë të vini në dyshim marrëdhënien. Tani për tani, beqarët duhet të hidhen në ndonjë histori jo shumë kërkuese dhe të mos presin ndonjë gjë më serioze. Në punë duhet të mendoni qetësisht dhe qartë. Mbani anën tuaj më rebele në kontroll dhe mendoni mirë para se të hidhni poshtë, vite të tëra aktiviteti.

Peshqit

Fillimi i javës i favorshëm për ndjenjat dhe marrëdhëniet ndërpersonale, falë Hënës në shenjë. Përfitoni prej tij, për t’u vetëshpallur para një personi, nëse ju pëlqen për një kohë të gjatë. Në fakt, shumë të lindur në shenjën e Peshqve e kanë kokën diku tjetër dhe mendojnë pak për ndjenjat. Në punë ka ditë padurimi dhe pakënaqësie të madhe. Mundohuni ta kundërshtoni këtë gjendje shpirtërore dhe mos u zemëroni shumë!

HOROSKOPI E HËNË 23 NËNTOR 2020

Dashi
Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare nga ana e nënës suaj apo një i afërm i saj. Lidhja juaj në çift mund t’ju ngjallë emocione të veçanta sot.

Demi
Nuk përjashtohet mundësia e dhimbjeve të trupit apo problemeve me stresin. Gjatë gjysmës së fundit të ditës do të preferoni të relaksoheni dhe të kaloni kohë me familjarët tuaj. Bëni kujdes të mos bëni komente të ashpra nëse nxiteni gjatë një debati.

Binjakët
Mund të bini në dashuri me shikim të parë. Sot do të jeni plot ide të mira dhe opsionet me të cilat mund të përballeni do të tejkalojnë pritshmëritë tuaja. Partneri/partnerja juaj do të bëjë një përpjekje të veçantë për t’ju bërë të lumtur sot. Shmangni ekzagjerimin në lidhje me përvojat tuaja, vetëm për tu dukur interesant.

Gaforrja
Mund të shfaqet një problem i papritur lidhur me paratë, ndaj bëni kujdes me shpenzimet. Mundohuni të surprizoni partnerin/partneren tuaj, duke lënë mënjanë disa çështje të tjera. Personi i zemrës suaj do të jetë mjaft romantik sot.

Luani
Disa persona të kësaj shenje mund të marrin një vendim të rëndësishëm sot, çfarë mund t’ju bëjë të ndiheni të tensionuar. E vetmja gjë që ju nevojitet është të rrisni besimin në veten tuaj. Ekziston mundësia të bëni realizoni një udhëtim të shkurtër, por shumë romantik.

Virgjëresha

Partneri/partnerja juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendjen e duhur sot. Shmangni qëndrimin në të njëjtin ambient me persona që mund të përpiqen të dëmtojnë reputacionin tuaj. Tregoni të vërtetën lidhur me një problem që jeni përballur së fundmi, pasi dikush mund t’ju vërë në provë.

Peshorja
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për tu relaksuar. Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Do të jeni plot energji sot, ndaj ka gjasa të bëni një organizim të veçantë në mbrëmje. Mund të merrni një kritikë të ashpër për një gabim tuajin nga një figurë mashkullore autoritare në jetën tuaj.

Akrepi
Një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Çështjet personale do të jenë nën kontroll.

Shigjetari
Pesimizmi vetëm sa do të pengojë përparimin e planeve tuaja. Kujtoni që shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Mund të humbisni diçka ose mund t’ju vjedhin nëse jeni të pakujdesshëm me gjërat tuaja sot.

Bricjapi
Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë sot një person mjaft të veçantë. Komunikimi do të jetë pika juaj e fortë sot. Jeta martesore do të jetë në kulmin e saj. Një anëtar i familjes mund t’ju kritikojë, gjë që do të dëmtojë thellë ndjenjat tuaja.

Ujori
Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të keni një stabilitet relativ financiar. Përdorni kohën tuaj të lirë për të përfunduar detyrat e lëna përgjysmë.

Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet. Ekziston mundësia që një miqësi e juaja të prishet sot.

HOROSKOPI E DIEL 22 NËNTOR 2020

Dashi

Eksplorimi i mënyrave që njerëzit e tjerë zgjedhin për të jetuar dhe shpenzuar paratë e tyre mund t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt në zgjedhjet tuaja dhe t’ju japë disa ide të reja. Të kalosh më shumë kohë duke ndjekur zhvillimet në art do t’ju frymëzojë për të nesërmen.

Demi

Bëni kujdes me njerëzit që keni përreth. Dikush me të cilin duhet të merreni mund të ketë një ego shumë të ndjeshme. Kur ata bëjnë diçka që nuk ju pëlqen ose që nuk është në përputhje me standardet tuaja, tregoni pak më shumë takt në mënyrën tuaj të reagimit.

Binjaket

Nuk ka asgjë të keqe të ndryshoni mendim mbi një çështje të caktuar! Mbajtja e të njëjtit mendim përgjithmonë nuk flet mirë për fleksibilitetin ose inteligjencën tuaj. Nëse dalin në dritë fakte të reja ose një situatë evoluon, është e natyrshme të rishikoni atë që mendoni dhe si ndiheni.

Gaforrja

Duhet të tregoheni pak më diplomatik me njerëzit, por nganjëherë thjesht nuk keni energjinë ose kohën për të parë gjërat nga shumë këndvështrime të ndryshme. Të jesh lojtar i ekipit nuk do të thotë që duhet të sakrifikosh inteligjencën ose aftësitë e të menduarit kritik. Bëni atë që dini se është lëvizja inteligjente, jo ajo më e popullarizuara.

Luani

Ju njihni shumë njerëz që me të vërtetë kujdesen për ju, prandaj pse nuk mbështeteni tek ata pak më shumë sukses? Ata mund të luajnë një rol jetësor për t’ju ndihmuar në kthimin e pikëpamjes tuaj pesimiste në një më pozitive. Jo vetëm që do t’ju ndihmojnë të shihni gotën si gjysmë të mbushur, por gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të kuptoni më shumë mbi aspektin profesional.

Virgjeresha

Kaloni një mbrëmje të bukur me bashkëshortin. Disa çështje të pazgjidhura kanë nevojë për më shumë komunikim mes jush. Në aspektin financiar mund të ndjeni disa pasiguri që vijnë nga aspekti planetar, por gjithçka do të jetë stabël falë punës tuaj.

Peshorja

Asnjëherë nuk është vonë për të bërë një përshtypje të mirë, të paktën jo tani, kur rreth jush ka një energji të fortë bujarie. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të qetësuar disa grindje të vjetra dhe për të kërkuar falje për gabimet e së kaluarës. Askush nuk është perfekt, kështu që ata do ta kuptojnë.

Akrepi

Ankesat e vazhdueshme të një bashkëpunëtori ose shoku kanë filluar të ju shkaktojnë nervozizëm nervat. Nëse nuk e trajtoni këtë situatë ballë për ballë, ajo vetëm do të rritet dhe do të bëhet një pengesë më e madhe mes jush. Lajmi i mirë është që sa më shpejt ta zhvilloni bisedën, aq më shpejt çështja mund të zgjidhet.

Shigjetari

Sensi juaj i humorit ka të ngjarë të jetë mjeti më efektiv për të ndezur një shkëndijë të vogël gëzimi, prandaj mos kini frikë të qeshni. Ajo do të sjellë pozitivitet ne grupin tuaj shoqëror. Edhe pse aspekti ekonomik nuk është i kënaqshëm, ju do të ndiheni i plotësuar.

Bricjapi

Të gjithë meritojnë ca kohë vetëm një herë në një kohë, dhe koha juaj mund të jetë sot. Ju keni lëvizur kaq shpejt pa qenë të vetëdijshëm për këtë. Cila është arsyeja e nxitimit tuaj? Relaksimi është ngjitës, ndaj përhapeni kudo. Në dashuri do të merrni surpriza të këndshme.

Ujori

Filloni të dëgjoni më nga afër këshillat që ju japin miqtë dhe familja. Jini të përgatitur për të dëgjuar gjëra që nuk janë saktësisht të rehatshme. Por shumë herë e vërteta nuk është gjithmonë ajo që duam të dëgjojmë. Na bën të gjithëve mirë pak më shumë sinqeritet.

Peshqit

E panjohura do të shkaktojë frikë në zemrën tuaj. Sapo ta njihni ajo bëhet më e rehatshme. Në çështjet e dashurisë do të përballeni me disa surpriza jo shumë të këndshme që vijnë si pasojë e xhelozive të pakuptimta.

HOROSKOPI E SHTUNË 21 NËNTOR 2020

Dashi
Mundohuni të shmangni stresin e udhëtimeve në distanca të gjata. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Ndërhyrja e një personi të tretë mund të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Demi
Ekziston mundësia të inatosni partnerin/en tuaj, për shkak se keni ndërhyrë në punët e tij/saj. Tensionet e lidhura me punën do të dominojnë në mendjen tuaj, duke ju tërhequr vëmendjen nga çështjet që lidhen me familjen dhe miqtë.

Binjakët
Bëni kujdes teksa udhëtoni me makinë. Ata që janë të angazhuar në biznes në bashkëpunim me miqtë ose të afërmit, duhet të jenë të kujdesshëm sot, përndryshe mund të pësojnë humbje financiare. Humori juaj i mirë do t’u bëjë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja
Përpiquni të mendoni vetëm pozitivisht. Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka të ngjarë të zgjidhet, përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Dita mund të fillojë me lajme të mira nga një mik apo i afërm i ngushtë.

Luani
Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore si dhe fizike. Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin/en tuaj. Ndoshta kjo duhet të shmanget sot, pasi ata padashur mund t’ia tregojnë këtë dikujt tjetër.

Virgjëresha
Mbani nën kontroll peshën trupore. Financiarisht, do të qëndroni të fortë. Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin.

Peshorja
Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Mundohuni të kontrolloni shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt thelbësorë sot. Zgjidhja e çdo problemi që keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja. Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin e dashurisë.

Akrepi
Do të jetë një ditë e bukur, e mbushur me lumturi. Megjithatë, mund të ketë një humbje të mundshme financiare, ndaj tregohuni vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Nëse do të keni mundësi të gjeni pak kohë për veten, pavarësisht nga rutina juaj e zënë, shfrytëzojeni maksimalisht për të bërë diçka të këndshme.

Shigjetari
Fëmijët mund të shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit për të studiuar. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do bashkëpunojnë plotësisht me ju. Do të keni dëshirë të qëndroni vetëm, larg shpërqendrimeve.

Bricjapi
Mos u tregoni të ashpër ndaj gabimeve të vogla. Fitimet monetare do të vijnë nga burime të ndryshme. Pavarësisht shumë konflikteve, jeta juaj në çift do të jetë e lumtur.

Ujori
Duke u nxituar, mund të prishni një marrëdhënie të rëndësishme. Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj përpara se të veproni me impulsivitet. Përpiquni të shmangni situatat potencialisht të vështira.

Peshqit
Mos lejoni asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë që t’ju dekurajojë. Të lindurit e kësaj shenje mund të preferojnë të kalojnë më shumë kohë vetëm sot. Ka gjasa që partneri/ja juaj që mos ju kushtojë sot vëmendjen e duhur.

HOROSKOPI E PREMTE 20 TETOR 2020

Dashi

Do të jetë një ditë e dobishme për të lindurit e kësaj shenje. Nëse nuk jeni ndjerë mirë gjatë kësaj periudhe, ka gjasa që sot të ndiheni më të lehtësuar. Jepuni përparësi nevojave të familjes.

Demi

Do të jeni aktivë gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Miqtë do t’jua zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Nëse dëshironi që jeta juaj e dashurisë të mbetet e fortë dhe harmonike, mos arrini në ndonjë përfundim të pabazuar rreth partnerit/es tuaj.

Binjakët

Do të jetë një ditë financiarisht më e mirë se ditët e fundit. Lërini pas ankesat e së kaluarës dhe ecni përpara me pozitivitet. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme. Partneri/ja juaj do të bënë gjithçka për t’ju bërë të lumtur.

Gaforrja

Do përpiqeni maksimalisht për të kapërcyer një problem të vështirë në jetën tuaj. Gjendja juaj financiare ka gjasa të përmirësohet së shpejti. Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet. Ekziston mundësia e një marrëdhënieje të re romantike.

Luani

Shmangni shqetësimet e tepërta për shëndetin. Shmangni ngritjen e çështjeve të debatueshme, nëse sot jeni në një takim të rëndësishëm. Përqendrimi do t’ju ndihmojë të shkëlqeni në punë. Udhëtimet e ndërmarra për qëllime biznesi do të provojnë të jenë të dobishme në plan afatgjatë.

Virgjëresha

Sigurohuni që çdo investim që bëni të bëhet me mençuri. Do të jetë një ditë shumë e mirë për të harmonizuar marrëdhëniet me bashkëshortin/en tuaj. Jini të gatshëm të merrni përgjegjësi dhe të komunikoni në mënyrë konstruktive me partnerin/en tuaj sot.

Peshorja

Përpiquni të jeni më shumë efikasë në jetën profesionale. Ka gjasa t’ju vihen në dukje mangësitë. Shpenzimet financiare mund të jenë sot arsyeja e përplasjes me partnerin/en tuaj.

Akrepi

Kini kujdes të mos e lini pas dore veten kur bëhet fjalë për çështje shëndetësore. Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Situata në jetën tuaj të dashurisë mund të jetë paksa e vështirë.

Shigjetari

Ndihma e dikujt do të jetë jashtëzakonisht e dobishme në zgjidhjen e ndonjë problemi në jetën tuaj. Sot harrojini shqetësimet dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit/es. Ata që kanë lidhje me artin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese.

Bricjapi

Të qenët i vrazhdë me bashkëshortin/en do të provokojë një reagim të fortë nga ata. Ju duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si shembull mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie. Financat tuaja do të përmirësohen gjatë ditës.

Ujori

Një çështje e vogël shëndetësore mund t’ju ndalojë të merrni një detyrë të rëndësishme. Projektet dhe planet në pritje do të lëvizin për të marrë një formë përfundimtare. Ndjesia e të qenit i/e dashuruar, do t’ju bëjë të ndiheni sikur po ecni në ajër.

Peshqit

Kambanat e dasmës mund të bien për disa, ndërsa të tjerët mund të gjejnë romancën që kanë kërkuar prej kohësh. Përqendrohuni në punë dhe qëndroni larg konfrontimeve. Mund të merrni një lajm të mirë në mbrëmje vonë.

HOROSKOPI E ENJTE 19 NËNTOR 2020

Dashi
Do të ndiheni të mbushur plot energji. Mungesa e komunikimit me dikë që ju intereson mund t’ju shqetësojë. Ka mundësi të nisni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacion personal, shumë shpejt. Shmangni një romancë në punë, pasi kjo mund të dëmtojë imazhin tuaj.
Demi
Bëni kujdes me ushqimin, përzgjidhini mirë ato çfarë konsumoni. Mos ndërmerrni hapa që mund të vënë në rrezik financat tuaja. Romanca do të udhëheqë zemrën dhe mendjen tuaj.
Binjakët
Nuk do të jetë një ditë me shumë energji dhe do të irritoheni për çështje të vogla. Takimi me një mik të mirë, pas një kohe të gjatë, do të jetë ide mjaft e mirë. Një vonesë apo bllokim trafiku mund të prishë planet tuaja.
Gaforrja
Shëndeti i bashkëshortit mund t’ju shkaktojë stres. Njerëzit e kësaj shenje të zodiakut që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka gjasa të përfitojnë financiarisht sot. Familja juaj gjithashtu do të vlerësojë përpjekjet tuaja. Nuk përjashtohet mundësia që të keni rritje të pagës.
Luani
Kalimi i mbrëmjes me miqtë do të jetë i këndshëm, por shmangni ngrënien ose pirjen e tepruar. Luani sipas rregullave, mos dilni jashtë kornizave, pasi mund të keni telashe. Përgjithësisht do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.
Virgjëresha
Harroni shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj sot. Ata që punojnë në industrinë e IT do të kenë një mundësi për të provuar shkathtësinë e tyre. Ruani përqendrimin dhe punoni pa pushim për të arritur suksesin.
Peshorja
Nëse keni përjetuar probleme shëndetësore, sot do të zbuloni se jeni mirë me shëndet. Gjendja juaj financiare nuk duket e favorshme sot, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para. Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke sjellë shqetësim në mendjen tuaj.
Akrepi
Do të jetë një ditë e dobishme për të bërë gjëra që përmirësojnë shëndetin tuaj. Disa vendime do të finalizohen dhe planet për sipërmarrje të reja do të marrin një formë më të mirë. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative, mund t’ju çojnë drejt disa ditëve të rëndësishme në jetën tuaj profesionale.
Shigjetari
Do të jetë një ditë shumë e mirë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me bashkëshortin/bashkëshorten. Në një marrëdhënie të suksesshme, të dy personat e përfshirë duhet të jenë plotësisht të përkushtuar dhe të kenë besim të plotë ndaj njëri-tjetrit. Jini të gatshëm të merrni përgjegjësi dhe të komunikoni në mënyrë konstruktive me partnerin.
Bricjapi
Sigurohuni që të keni një dietë të ekuilibruar, për të qenë në gjendje të mirë fizike. Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës, do t’ju sjellë lumturi. Do të ketë mundësi të reja romantike në jetën tuaj, por do të jenë afatshkurtra. Sot në punë, mund të zbuloni se dikush që ju e konsideronit armik, është në të vërtetë një person që ju do të mirën.
Ujori
Aftësia juaj artistike dhe krijuese do të sjellë shumë vlerësime, por edhe shpërblime të papritura. Disa nga ju do të ndërmarrin një udhëtim të largët, i cili do të jetë i vrullshëm. Mund të keni një mungesë vëmendjeje nga bashkëshorti/ja juaj, por më pas do të kuptoni se ishin të zënë duke u përpjekur të sillnin përfitime për ju.
Peshqit
Nëse përballeni me kundërshtime në punë sot, përpiquni t’i analizoni ato dhe të jeni të qetë. Mos reagoni ashpër menjëherë. Bëni kujdes në marrëdhënien tuaj në çift. Partneri/ja juaj mund të ketë shumë nevojë për ju sot.


Send this to a friend